Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

KOLOSKOPIE

čeká mě vyšetření koloskopie. Byl jste na tom někdo ? jaké to je ? jak to probíhá a jak dlouho trvá ? díky moc

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
kulich

PRO ZOUZALKU a další lidičky, co se nebojí psát pro ostatní.............. Zouzalk o,jsi má krevní skupina.Asi určitě.Nikoho nehci zbytečně otravovat,ale mám své strachy.Hlavně poslední asi 5-8let.Přišlo to prostě pomalu,plíživě.Po druhém porodu,kdy měl syn 4kg a ač mi nabízeli císaře,né,u nás se rodíme všichni okolo 3,5kg,a všichni normálně.Jen jsem zapoměla,že mám jen 158cm a 50kg,ale všichni v rodině okolo 170cm a vejš. Umím se peprně vyjadřovat jako ty.A to je v pořádku.Jsem bojovnice jako ty,ale mám problém,který mě fakt zaskočil.A ten problém je v tom,že o potížema s prdelí se jen tak nikdo nebaví.I s nejbližšími,to neumíme.A když to chceš zkusit,tak stejně nic pořádně,pořádně nic neřekneš.A když řekneš,tak tě pak serou ty jejich pohledy.Asi stránku před,jsem napsala svůj problém.Zkus si najít na googlu v čr stránkách divulsi.To mě čeká.Mám Svým způsobem mám natrženou prdel,promiň,ale skoro 14let si myslím,že mám hemoroidy.11.2.2008 jdu na přijetí,za účelem pití na vyprázdnění. Druhý den jdu pod narkosou na koloskopii a ve středu jdu pod narkosou na divulsi..Moc se mi to nelíbí.Ale pro mě to znamená konec strachu,bolesti a vyhlídky na život,že si sednu na kolo a nemusím se bát,že si 2-3dni vůbec nesednu?TeĎ už to máš za sebouM.yslím koloskopii.Doufám,že to dopadlo dobře.Fakt všem držím palce a ozvu se,až bude fakt,u mě,po všem.AŤ SE VÁM NIC PODOBNÉHO NEVRÁTÍ!!!!!!

Darling

Ahoj.Taky mně čeká koloskopie-jdu na ní 2.4.ve 13hod.Fortrans(projímadlo)mám pít od14-18hod den předvyšetřením.Doktorka mně upozornovala na to,že se muže stát ,že najde při vyšetření polypy,ale že to není nic závažnéhoa že se to odstraní vypálením -udělají to hned ,ale musím s tím souhlasit s tím ,že tam pak zustanu cca den na pozorování.Ze samotného vyšetření nemám strach spíš je to dost nepříjemné...jo a oblbovačku dostanu prý (udivil mně jeden článek pisatelky,že jí nic nepíchnou).Jinak problém s hemoroidy mám už leta -ne pravidelně .Měla jsem je už v dospívání ,pak nákou dobu nic ,potom se mi objevily po porodu a pak jsem o tom zase ani nevěděla ,ted se přihlásily znovu -ale krvácení bylo jen po dobu dvou dnu .když jsem měla problémy používala jsem mast Faktu na doporučení doktorky a jinak používám tekuté mýdlo s výtažky z dubové kury na mytí intim.míst. Přeju vám všem co tu trpíte blestmi a máte strach AT UŽ TO MÁTE ZA SEBOU A AT VÁM TO VŠEM DOBŘE DOPADNE ;-)

peta

Ahoj všichni. Prosím o radu. Ve středu jdu do vihohradský nemocnice na koloskopii. Od pondělka budu na dětským oddělení se svou šestiměsíční dcerkou, kterou kojím, na pozorování. Je dost hyperaktivní, takže se jí musím trvale věnovat. Myslíte si, že se dá zvládnout vyprazdňování (fotrans)den předem a postarat se o ní? Na vyšetření jdu kolem 10.00 hodiny rány. Kdy nejdýl začít pití roztoku? A dá se vydržet vyšetření naživo a nebo dát oblbováky až poté co to nepůjde? Kojím, tak bych nerada do sebe něco dostávala. Díky moc za rady.

zouzala
1x

Ahoj Kuliško,po tom co jsem tolikrát vystrkovala zadek na obvoďačku,pak na chirurgii a nechala si do něj žezat,samo,že pro svoje a jeho dobro,tak psát o tom je opravdu to nejmenší.A ještěže jsem to s těma hemeroidama tak měla,alespoň pro mě bude nějaká ta kolonoskopie snesitelnější-s Mudr. už se tak nějak znám.Při tvém porodu ti teda dali a ty jsi dobrá,že jsi to tak dlouho vydržela a nešla jsi k doktorovi,tytyty!!!Chudinka prdelka!!!!Hlavně,že teď už o ni bude dobře postaráno a zažijete spolu taky něco jiného,než jen bolest.Buď ráda za narkozu,aspoň nebudeš o ničem vědět.Měla jsem čtyři a je to jak vypnutí a zapnutí.Pohoda.Mě ta kolosnoskopie ještě čeká-6.2. a 4.2. gastroskopie a mezitím aspoň trošku příjemné sono.Držím ti palce a teď to musí být jen lepší.Jsme ženský,tak to zmáknem,ne???Ahoj a drž se.

zouzala

Ahoj Pˇéťo,tak to jsme na tom podobně.Taky na to jdu ve středu a taky kojím,ale malý je už deset měsíců.V úterý při vyprazdňování jsem doma a manžel si musel vzít na moje přání dovolenou.Myslím si,že s malou bych to nezvládla.Zkus se v nemocnici domluvit a ať je tam partner s tebou.Jak by jsi to dělala-sedět na záchodě a starat se o malou.Nedej se a ať je tam!!!!Jinak jsem se taky ptala na tu uklidnňovací injekci a ta se drží v krvi prý šest hodin.Já už kojím jen ráno,večer a v noci,takže když mi jí dají dopoledne tak do večera je pryč,ale jestli kojíš ještě hodně,tak asi raději ne.Pro děťátka jen to nejlepší.Možná si jí taky nedám.Je to sajrajt dotěla navíc.Tak hodně štěstí a střeva v pořádku.A jestli chceš tak napiš jaký to bylo.Taky písnu.Ahoj.

Hanule
1x

Dobrý den mám jen takový malí dotaz.Moje babička prodělala toto vyšetření a zjistily že má ve střevě nejaké výchlipky nebo tak něco.Můžete mi někdo říct co je to a jak se to léčí?Děkuji za odpovědi

libuš

Tak koukám, že problémy se střevy jsou opravdu rozšířené ":-)).Já už jsem ted v pozici čekání na vyšetření . Bojim bojim!!!! Ale ještě si pěkně počkám, jdu až 20.března!!! No doufám , že do tý doby nebudu mít žádný průůůser - už ted jsem dost hubená.A pěkně mě ty křeče zmáhají.Ted mi doktorka dělala test jestli nemám náhodou alergii na lepek, mlíko už mi vyloučili.Ráda bych se zeptala jestli je možné mít například alergii na mlíko a po půl roce to v krvy nezjistí???? Mů bratr totiž měl podobné potíže a potom mu zjistili alergii na mlíko. A říkali , že mohl být ušetřený kolonoskopie.

zouzala
1x

Ahoj lidičky,když se podíváte na první stránku této diskuse,tak tam najdete příspevek "Strach?".No já nevím kde ten kluk nebo chlap byl,ale o jaké anestezii to mluvil???Nakonec mi nedali ani přislíbenou uklidňovací injekci,že tedy kojím-to beru!!!Ale sestřička mi pověděla,že to dělají nejraději při plném vědomí,kdy může pacient spolupracovat a že v narkoze nepřichází v úvahu.V zahraničí to prý dělají jen při vědomí,tak u nás jsou asi někde vyjímky,ale na tu já jsem asi nenarazila.Bohužel!!!!Začát ek-pohoda!!!Ale pak-Bolest,křičela jsem,sténala,obracela z boku na bok,nic nepomáhalo,tak to paní dr. po třičtvrtě hodině vzdala.Šílenej zážitek,už nikdy na to nejdu,nebo ať si to do mě rvou v narkoze.Doktorka se tudíž nwdostala tam kam chtěla a proto zase nic nevím a srajdim dál a dál.Moje střevní mikroflora je nulová,fosfáty mi taky nepřidali,takže jdu ještě na rentgen s kontrastní látkou a ten už ukáže,jestli mám Crohnovu chorobu nebo ulcerozní kolitidu,nebo jak se tomu nadává.Jsem z toho na nervy,i když dnes je mi už lépe.Pořád doufám,že to je,jak říká doktorka,jen nervozní střevo.Jestli ne,tak mě vodvezou!!!!Nejsem na něco takového absolutně připravená!!!Tak se mějte,lidičky a buďte moc moc moc zdraví!!!!!A holčiny-Peťo a Kuliško-napište,jestli budete chtít,jak vám to dopadlo a podělíme se o to nepříjemné a třeba i o to PŘÍJEMNÉ!!!!!!!!Držím vám palce.Papa.

luca
2x

Ahoj všichni!Ten poslední příspěvek mě moc nepotěšil,ale snat to přežiju!Jsem obědnaná 28.2.Samotné koloskopie se až tak nebojím,mám domluvenou injekci,tak snet to trochu pomůže.Spíš bych potřebovala poradit jak do sebe dostat ty 4litry toho nechutného Tortransu do 4hodin,Při vyšetření konečníku jsem vypila ráno ,v poledne a večer litr za hodku a stačilo to,ale tet mi řekla sestra rezolutně že 4l za 2-4hodiny.To teda nedám.Nemá někdo radu jak to do sebe dostat?

vlasta

ted momentalne piji ten patok,vzveda se mi z toho zaludek uz mam 2,L v sebe piji 1,Lza hod.uz nemuzu jeste dva.Ale chci se zeptat nevite nekdo jestli bz to skodilo plodu kdybych byla tehotna.Snazime se s pritelem o mimo tak bycz si to tim nechtela pos,,,,, i kdyz ted uz by to asi bylo jedno.Mam ted plodne dny tak snad kdyby se to povedlo tak by to snad jeste nemelo vadit.Ne?Ale jinak ten fontrasn se humac!!!

Caroline

Ten drink je fakt hroznej. Jsem o litr pozadu. Na pribalovem letaku je, ze ma pocit na zvraceni prejit, ale furt je mi z toho blbe. Predstava, ze mne cekaj jeste dva litry je hrozna :)

bambulka

Jak je to když si chci dát narkozu. Nevíte někdo zda a kolik se platí. Bojim Bojim

libuš

Tak ted jsem uplně v rozpazích Zouzalko , to není možný že tě tam mučili třičtvrtě hodiny ! Mám představu 10 -15 minut a potom to budu mít zasebou.Jak píšeš o tý mikrofloře tak se chci zeptat jaký na to má vliv ten blivajz fortrans.Ted jsem konečně po půl roce celkem v pohodě, (křeče a srajdu mám tak jednou týdně ) tak bych nerada mou pracně vypěstovanou mikrofloru ztratila :-). Jinak na ten humus sem četla že je dobrý džus černýho rybízu a v tom to rozmíchat, dokonce to radila někomu sestřička a cucat bonbony.

máca

ahoj lidičky,tak zítra mám termín na koloskopické vyšetření,už jsem začla pít ten humáč,a po dvou lokách je mi na zvracení,tak nevím jak to do sebe dostanu.Mám strašný strach ale bolesti břicha už nehodlám tolerovat!Je to čím dál otravnější,nejdřív to bolelo občas,a ted už i v noci.Před dvěma lety jsem byla na odstranění polypu na čípku,ale to bylo v plné narkoze,takže pohoda a výsledek taky normál.Ale ted fakt bojím,a po přečtení článku,že někde už tak šetří,že nedají ani oblbováčku se mi tam nechce.Nevíte někdo jak je na tom nemocnice v Hradci Králové?jak to tam prostě dělají?dikas

zuzka

Ahoj všichni. Já jsem vyšetření podstoupila včera. Hrozně jsem se bála, protože jsem na netu pročítala různé diskuse, které byly z 95% negativní. Už den před vyšetřením jsem umírala hlady a při pomyšlení vypít další lahvičku fosfátového roztoku, který byl mimochodem na celém vyšetření nejhorší:)jsem fakt myslela že to vzdám. Ale ráno jsem pak vstala, dopila ten roztok a v sedm jela na vyšetření do Ostravy na Fifejdy. Hned se mě ujala moc hodná sestřička, která mi píchla uklidňující unjekci, položila mě na levý bok, přišel milý pan doktor, pozdravil mě a pak jsem se jen koukala na to, jak vypadá moje střevo uvnitř. Vůbec jsem nic necítila, nic mě nebolelo a 30 minut jsem pozorovala svá střeva na videu:) Fakt super zážitek. Takže se nebojte, nic to opravdu není. Možná, když Vám trošku nafukují střeva, ale když pan doktor viděl, že mě to bolí, hned ten vzduch zase odčerpal. Držím všem pěsti, strach má velké oči, ale tady se fakt nemusíte vůbec bát:))

Davidek

Ahoj Zuzko, zitra me cekaji Fifejdy, tak jsem zvedav. Ale Tvuj zazitek me uklidnil, tak si jeste rano dojdu zaplavat, a odpoledne po praci jdu na hnusnej drink. Diky za podporu.

maca

Tak jsem včera podstoupila ono obávané vyšetření a za sebe teda musím napsat,že zážitek hrůza!Dokut se kolonoskop nezasekl o otočené střevo,tak to bylo normální,žádná bolest,ale potom to už nechci opakovat.Strašná bolest,doktor říkal že to musí otočit,jinak se dál nedostanem tak otáčel a já už málem utíkala i s přístrojem,dostala jsem 2,5 mg midazolan i.v. a ještě jako bonus 30 mg Fortral i.v. ale stejně to už nepomohlo.No holt jsem to musela zvládnout,zřejmě pokud není žádný problém,tak je to v pohodě,ale když tam je něco takto nečekané,tak to stojí fakt za to.ale většinou si nikdo moc nestěžuje,takže to jsou vyjímky.No ale za sebe,už mě tam nikdo nedostane.V Praze to dělají v celkové narkoze,sice to zase škodí jinak,játra a spol ale pro takové případy to je lepší.Sestra mi po zákroku říkala,at to zabloudění ve střevech rychle zaspím a zapomenu na to,ale ještě dnes mi to bolí.Jinak výsledek v pohodě,pár nicotných hemoroidu,které zřejmě způsobily to krvácení,jinak střevo jako miminko.Tak jsem nakonec fakt ráda že jsem šla a ted mám klid.A nakonec i na bludného Holandana ve střevech snad zapomenu.Mějte se,a at Vám všem výjdou výsledky v pohodě.Máca.

zouzala

Ahoj Libuško,doufám,že už máš po vyšetření a vše ti dopadlo ok a ani ten hnusnej roztok ti nic s tvojí pracně vypěstovanou mikroflorou neudělal.Já srajdila už od vánoc a to tak jen s dvou-třídeními přestávkami a to už samoosobě na přátelské bakterie ve střevech není nic dobrého a já srajdila vesele dál a pak to pití fosfátů,který mě prohnalo snad třicetkrát...Mluvila jsem o tom se švagrem (je medik) a ten mě litoval,že je to na střeva dost velkej drasťák a nakonec mi tu nulovou mikrofloru potvrdila i doktorka ve výtěrech.Teď piju každý den kefír a jím tobolky s laktobacilama a je to lepší.Třeba srajdim,ale jen ráno a to mě prožene kafe,který si neodpustím a pak jdu už v pohodě,takže to zabírá.Přeju všem jen to nejlepší,bezbolestnou kolonoskopii a rychlý konec všem obtížím!!!!Bohužel u mě jedno přestalo a teď se musím zaobírat 7krát6CM velkou cistou na vaječníku v pravo,mám 11-ti měsíční holčičku,tak jestli skončím pod kudlou-ACHJO!!!Ani nemyslet-ořvu to jak ona.Tak se mějte co nejlépe.Ahoj.

luca

Ahoj všichni!Tak už to mám konečně za sebou!Fortrans jsem si nalila do flašky od poděbradky a přesvědčovala jsem sama sebe,že to není tak hrozný a taky jsem mezi tím pocucávala bobon a zvládla jsem to!Ale samotné vyšetření děs, myslela jsem,že mi to střevo prorve.hnus! Prý mám střevo trochu víc zahličkované nebo co a doktor tlačil hadici dovnitř,sestra rukama přes břicho proti němu a já řvala!Po 10min.utrpení mi píchl injekci na umrtvení a bylo po bolesti!Trvalo to zhruba 20min,ale bez injekce už nikdy víc!Aspon to dopadlo celkem dobře,vzal mi teda 5vzorků pro jistotu a za 14dní se ukáže na 100% co a jak.Jen mi ještě pořát pobolívá břicho a taky ještě upšouknu krev,ale to je snat normální.Tok se všichni držt!Vím u každého je to jiné,ale radím bez injekce ani ránu!

job

pokud po zakroku z vás teče krev doktor je totální prase ! dělál to na sílu ! a poranil vám střeva ! na vašem místě bych z principu podal žalobu pro ubližení na zdraví ! doktory je třeba cvičít jinak si znás udělaji laboratorní myši !

Julie

Ahoj všichni, máte posím někdo zkušenosti s nemocnicí v Neratovicích a popřípadě s dr. Kolářem, který tam dělá koloskopii? Taky bych potřebovala vědět názor a zážitky z Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě. Děkuji moc a pište prosím. Julie.

luca

Aho Julie.Promin s nemocnicemi ti neporadím,ale myslím si,že na lékaři až tak nezáleží!Já měla doktora příjemného, opatrného a stejně jsem tak dopadla!Švagrová měla toho samého a necítila skoro nic,záleží na tom jaký máš střeva,ale neboj přežít se to dalo ,a kyž mi pak píchl tu injekci,tak jsem už necítila nic!jsou i horší věci,buď v poho!

Julie

Ahoj Luco, moc Ti děkuji za radu, názor a povzbuzení. Máš asi určitě pravdu, u každého to probíhá jinak. Tak děkuji moc a drž palce. Julča.

Lena

Ahojky všem, dnes jsem byla u lékaře a příští týden mě čeká koloskopie. Jak tak čtu, nejsem v tom sama....docela mě posiluje,že je tolik lidiček, který to musí taky podstoupit a tak si říkám, že já přece nebudu fňukat. A navíc ty problémy, které mě trápí už jsou nesnesitelné,tak snad mě to pomůže a bude klid. Přeji všem hodně zdaru a sil to vše vydržet!!!!!!!!!!!!!!!

Karel Lužiny

Tak za týden si přes koloskopii vyzkouším svoji psychickou a fyzickou odolnost. Vzhledem k tomu, že denně vypiju max. 1 litr tekutin, bojím se nejvíce FORTRANZU. (kam já ty 4 litry dám, to opravdu nevím). A samozřejmě také případně atypicky zakličkovaného tlustého střeva. Osobně se více bojím gastroskopie (hadice do žaludku), protože mám příšerný dávicí reflex, zvětšený ještě představou, kdo ty hadice měl v žaludku přede mnou. Zajímavé by bylo srovnání od toho, kdo absolvoval obě vyšetření. Budu o svém zážitku informovat. Někdo psal, že vám na přání natočí průběh na videokazetu, je to pravda?

Andrea

Ahoj všichni tak jsem byla na koloskopii mužu říc příprava hruza dala jsem si jeden lok a hned jsem letěla na toaletu zvracet .Měla jsem strach s vyšetření ,ale mužu říc lepčí než příprava nic jsem necítila ani po zákroku mě nic nebolelo.I pán doktor byl super.Každej člověk to prožívá jinak .NEBOJTE SE!!!!!!!!

libus

Ahoj všichni a hlavně Zouzalko, na vyšetření jsem ještě nebyla...až 20.3. ale už necouvnu a půjdu.Jinak s tou cystou se neboj a jdi , byla jsem na laparoskopii na podzim a to je uplná brnkačka za tři dny max. jdeš domů a nejvíc mi bolely ramena, protože tě nafouknou vzduchem a než to z tebe vyprchá tak to stříl do ramen.Posílám vám všem pozdrav a hlavně ať nás odvaha neopouští!

Karel Lužiny

Dnes TV NOVA uvedla v Televizních novinách příspěvek o novém bezbolestném vyšetření celého trávicího traktu v pražské IKEMu. Zde můžete shlédnout www.nova.cz/tvarchiv/?238d=04. 03.2008&238m=p&238p=TNOVINY&23 8v=130957

Karel Lužiny
1x

Jedná se o spolknutí kamery o velikosti velké tablety. Na břicho vám připevní detektor velikosti wolkmanu. Za 8 hodin se dostavíte do ambulance, kde obrazové záznamy průchodu kapsle (kamery) trávicím traktem stáhnou. Vy kamerku vyloučíte přirozenou cestou. Odpadá pití Fortranzu, lahůdky s průchodem metr dlouhého koloskopu, nebezpečí perforace tlustého střeva, aplikace utišující injekce. Je však možné, že vás někdy kamerka za 18 tisíc nechce opustit. Použití má jednorázové.

Karel Lužiny

Mám v sobě více, jak půl Fortranzu, na WC jsem šel až po hodině, zato už asi 7x. Tak ještě litr a 1/4 litru toho hnusu. Piju to se stále vzrůstajícím odporem. Druhou půlku již nemíchám s džusem, přijde mi to lepší. Jdu na další sklenku.

Karel Lužiny

Bože, toho Fortranzu je opravdu hodně. Jen s velkými obtížemi jsem do sebe vpravil ty 4 litry. Doporučuji ráno vstát trochu dříve, protože by se vám jinak stalo, že by vás chtěl zbytek Fortransu opouštět ještě po cestě. Injekce na uklidnění neměla žádný účinek. Než se endoskop dostal přes ty dvě kličky, tak to na každé z nich dost bolelo, že jsem musel nahlas sténat. Zajímavé bylo, že mi přitom sestra hnětla břicho. Když se konec dostal až ke slepému střevu, bylo to už bezbolestné, stejně jako zpětná cesta. Rozhodně bych nestál o zopakování, ale když by to nešlo jinak, co se dá dělat. Byl jsem bez nálezu, což jsem očekával.

libuš

Díky Karle za příspěvky, jsou celkem povzbuzující .Jsem zvědavá co sem příští týden budu psát já.

eva

Vcera jsem byla na kolonoskopii, den pred tim jsem pila Fortrans, 3,25 l mi uplne stacilo, mam 50kg. Ma to hnusnou chut, ale vubec se mi nezvedal zaludek a v pohode jsem to zvladla. Rozpustila jsem jej jenom ve vode a vzdy zapila hltem ciste vody. Nic hrozneho se nedelo, nebojte se ani Fortransu! Samotne vysetreni bylo trosku neprijemne, pichli mi injekci, moc ale asi nezabrala, aspon si myslim. Citila jsem tlak, nekdy silnejsi a jedine z toho tlaku trochu bricho bolelo. Divala jsem se celou dobu na monitor a dalo se to vydrzet v pohode. Jsem hrozna citlivka a hysterka, ale fakt se neni ceho bat!!!! Dokonce jsem se odvezla po zakroku sama autem domu. Spala jsem potom cele odpoledne, ale to uz byla pohoda.

Libuš

Díky Evi za uklidnění, ve čvrtek jdu na to :-( .Dneska jsem byla na krvi a vyfasovat ten Fortrans.

Libuš
2x

Dočetla jsem se, že každé pracoviště to má trochu jinak.Tak já Vám napíšu jak to probíhá v Kadani , dostala jsem na to extra papír: PŘÍPRAVA: V posledních třech dnech před výkonem byste měli jíst bezezbytkovou stravu/ vynechat luštěniny, ovoce, zeleninu, celozrné potraviny/, dále byste neměli užívat léky obsahující železo /např.Ferronat/ 2 dny před vyšetřením poobědváte již jen bujon a dále zůstanete na lačno, Od rána v v den před vyšetřením budete pít 4 neslazené minerálky do šestnácté hodiny.Od šestnácté hodiny do 21h budete pít přípravný roztok, který Vám způsobí průjem a vyčistí Vaše střevo.Ráno opět na lačno se dostavíte na vyšetření.Musíte- li užít léky zapijte je malým douškem vody.

Libuš

Přijde mi to docela kruté, zvlášť ted co jsem už po bujonu :-)

Libuš

Ted jsem pravě den před vyšetřením a začala jsem pít ty čtyři minerálky, hlad mám děsný a tak ho zaháním tou vodou.Moc to nepomáhá :-) .Člověk má ten den tak nějak prázdný jak nemůže jíst...

Mona

Dnes ráno jsem byla na koloskopii a polovinu střeva mě prohlédnul bez bolestí.Když se dostal pod žebra začalo mě to ukrutně bolet,zkoušel dál ,ale sténala jsem bolestí.Připadalo mi to,jako kdyby chtěl něco prorazit.Bylo mi zle na zvracení a na omdlení.Už bych to nikdy nechtěla.Nevím co dál,byla jsem z těch injekcí mimo,tak nevím jak mi vyšetří zbytek střeva.

Libuš

Ahoj Všichni, tak to mám konečně za sebou vyšetřili mi sice jen 65cm, ptotože to pro bolest ukončili ale můžu říct že se to dalo vydržet.Trochu jsem si zanaříkala ,ale byla to rychlovka.Odhaduji tak 10- 12 minut .Nález v normálu.Kdybych to věděla před tím jak to bude probíhat tak bych se tam tak nebála.Pití fortransu je hnus ale dá se to s tím džusem.Dala jsem ho 2 litry víc prostě nešlo, ale protože jsem před tím poctivě držela dietu tak jsem se i těma 2 litrama vyčistila.Tohle vyšetření je hodně individuální ,ale za sebe můžu říct nebojte se dá se to vydržet. Dali mi injekci a po tý sem byla vyloženě dvě hodiny vysmátá, seděla jsem v čekárně a naproti seděl pán kterého to teprve čekalo a říkal mi že sem ho vyloženě povzbudila.Nakonec musím napsat že jsem velmi štíhlá až hubená a přesto jsem to vydžela.

Darling

Ps: doktorka mi poradila ,že mužu projímadlo ochutit štávou-ne tmavou( tj. ne rybíz,maliny,lesmí směs ,ne boruvku.) A nebo citronem no jsem na to zvědavá.Brácha to měl taky a jak jsem mu řekla ,že to budu pít tak jen poznamenal "tak si to užij ,je to hnus"

Libuš

Pro Darling: První dávku jsem si namíchala s černorybízovým džusem a vždy zapila hltem vody- dalo se to. Ale druhý litr jsem pila samotný a to bylo hnusnější. Jinak doporučuji mít u sebe bonbony s hroznovým cukrem- a tak až bude nejhůř tak cucat- začalo se se mnou všechno motat bylo mi blbě potila jsem se no hnus asi nedostatek cukru a potom co jsem byla asi 30x na hajzlíku se není co divit.

Janina

Tak si to tady přečítám, vím do čeho jdu a i tak mám staženo nejen hrdlo. Ten Fortrans to je jako savo, fakt hnusná chuť. Posledně jsem dostala do sebe 1,5 l a nemohla jsem pít dál, neboť se to dobrovolně vracelo zpět. Čím častěji to piji, tím je to horší. Mám prokázanou Crohnovu nemoc, je potřebné kontrolní vyšetření, to poslední prokázalo stenozy. Takže to nejen do sebe musím dostat, ale bojím se jak to tam vypadá. Nejhorší varianta je jít na operaci a opět absolvovat tu hnusnou přípravu a dokázat se brzy vzpamatovat po operaci. A když mi ubude z délky střeva, tak to potom bude opět rychlejí procházet... Na druhé straně nemá smysl hlavu strkat do písku, je lepší to vyšetřit, než to nechat být. Jen kdyby byl už konečně ve vyšetřovacích metódach nějaký pokrok= co ta kamera co se spolkne a vysílá signál do snímače? Kde je? Jenom pro ty co jsou v televizi? A co vymyslet něco stejně účinného ale ne tak drastického jako je Fortrans? A hlavně= lahodnějšího, když už budu poklusávat na WC tak ať nemusím mít u nohou vědro. Tak zatím a napíši jak to dopadlo. Jinak bez narkózy NEEEE

Saška

Lidičky moje zlatý, vaše příspěvky mě moc pomohly před vlastním vyšetřením v Ostravě. Mám hrůzu z hladovění, nejsem na to zvyklá, jsem proti dietám /myslí těm, co jsou pro krásu - stačí rozumně jíst a trochu hejbat tělem/. Ják já přežiju to hladovění ....... Ale po zároku se s vámi podělím o zkušenosti tj. po 7.4.2008

Renča

Taky musim poděkovat za tyto stranky a přispěvky .Taky mě čeka vyšetření v pondělí . Mam jen jeden dotaz .Rano ve 2:oo mam vypit ten fosfátový roztok a potom už se nesmi pít ? Teda jako rano než dojde k vyšetření? Sašce držim palce

Libuš
1x

Ahoj Renčo, nevím jaký roztok myslíš, jestli je to ten fortrans tak já ho pila po dávkách který jsem si předem namíchala a vždycky když jsem upila ten humus tak jsem ho zapila hltem vody.jinak potom jsem už vůbec nic nepila a nejedla jenom se mi udělalo hrozně mdlo(myslím že to bylo nedostatkem cukru tak jsem si vycucala dva bonbony hroznovýho cukru a potom sem už ten fortrans nepila) jsem dost hubená tak jsem dala jenom dva litry.Ale před tím jsem dva dny pečlivě držela ten půst tak mi to stačilo, byla jsem vyčištěná.Jinak jsem se právě vrátila z nemocnice po laparoskopii a našli mi endometriozu.....se z toho snad pos...

Karel Lužiny

Ten rozvrh pití Fortranzu mě připadá nesmyslný. Pokud tě budou vyšetření dělat dopoledne, musíš všechen vypít den předtím cca od 16 do 21. hodin. Jinak druhý den bys nebyla schopna se bez nočníku kdekoliv pohybovat. Několik hodin už z tebe nesmí nic odcházet a poslední odchody musí být už jen vodové.

megča

Tak já jsem byla na koloskopii včera. Už při pití fortransu se mi udělalo špatně od žaludku a zvracela jsem - a to opravdu hodně. Zákrok mě bolel a to tak, že mi ho pan doktor musel předčasně ukončit. Měla jsem být víc silnější, ale bolest to byla fakt silná. Ještě večer mi bylo špatně a zvracela jsem. Dnes už se cítím lépe. Našli mi polyp a za týden se dozvím výsledek.

Martina

Ahoj všichni.Na kolonoskopii jdu v utery a mam z toho také strach.Diky moc za rady a hodne štěstí.

danča
1x

Ahojky lidičky,jelikož jdu na tento zákrok v pátek,taky přidám trošku do mlýna.Před 15-ti lety jsem toto vyšetření již podstoupila a tenkrát jsem si přísahala, že už mi nikdo na kolonoskopii znova nedostane.Jsem velmi pozitivní člověk, ale bolest kterou jsem zažila byla hrozná.Když mi doktor řekl,že musím znova na tento úkon,řekla jsem si o narkosu,takže zítra musím vypít ten driják, což je pro mě to nejhorší, jelikož můj žaludek ihned vrací co se mu nelíbí, s tím jsem měla problémy i posledně a nakonec jsem skončila na tři dny v nemocnici, kde mě prolévali kristírem.Doufám, že to tentokrát zvládnu lépe a dám na vaše rady kopím si bombony a budu je cucat.Doktor mi radil, abych si to dala do jujce nebo ovocného čaje, nezkoušeli jste to někdo, jestli to je takhle snesitelnější.Přeji všem hodně zdraví.Ahojky.

Evca

Ahojky všichni, tak já sem dnes ráno podstoupila koloskopii...S tim vypitím roztoku to nebylo zas tak jednoduchý, ale myslim, že když si to rozvrhnete na delší dobu tak se to dá vypít...já třeba vypila cca.3 l a to sem pila od 15hod. do 1hod. do rána a byla sem v pohodě. sice sem v noci byla asi 3x na záchodě, ale 4 l bych během 4hod. jak mi řekla doktorka fakt nedala!!!zákrok sem měla pod tou částečnou narkózou, ale jako nevim na co byla, pač sem stejně cítila bolest...nebylo to moc příjemný, ale když kolem sebe máte milého doktora a hodnou sestřičku tak se to zvládne.po tý injekci se mi pak děsně motala hlava a chtělo se mi hrozně spát, takže je určitě lepší když na ten zákrok jdete s někým kdo vás pak odveze domů;) Ale zase se myslim, že u každého to bolí jinak, takže se ničeho nebojte, jsou horší věci na světě ne? Myslela sem si že mám hemeroidy, ale našli mi polyp a za 14dní si jdu pro výsledky, tak snad to dopadne dobře. Tak se lidičky mějte a přeju hodně štěstí

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce