Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Operace hemoroidů

Mám jít na operaci s hemoroidy.Je to snesitelné, či nikoliv.Můžete mi kdokoliv říci své zkušenosti. děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petra K.
2x

Operaci Longovou metodou dělají v Praze Na Františku. Jsou tam úžasní a milí!!! Nevím kde konkrétně byla paní, ale já jsem dnes první den doma z nemocnice. Take nelituji že jsem ji podstoupila a bolest se vydržet dá. Jen to chození na wc je opravdu náročné, ale musíte si říkat že je to za chvíli za vámi.

Jana

Také jsem byla v nemocnici Na Františku Longovou metodou. Bála jsem se, ale jak píše paní nade mnou, chtěla jsem zase žít jako dřív, chodit se psy ven atd. tak se to prostě musí vydržet. Takže operace a dva dny v nemocnici potom - to šlo. Jsou tam moc hodní a s kapackama v pohodě. Největší problém je prostě ta první stolice. Ale i to se hold musí vydržet. Jsem třetí den po operaci, chodím, sedím normálně, doma beru Nimesil. Záchod mě teda pak na půl hoďky vypne. Držím všem pěsti, a nebojte se, bude nám líp. Jana

Zdeněk
2x

Zdravím vás, buďte ráda, že jste ten případ s dobrým průběhem, před týdnem jsem byl na operaci hal-rar, údajně nejšetrnější metoda, za kterou jsem si připlatil 25000kč. Čtyři dny neskutečné bolesti, hořící ježci tancující break dance v mé řiti, že jsem lezl chvílema i po stropě. Teď mám po operaci 7.den Něco mi tam prasklo, spousta krve a vylezlo to všechno zase ven.

martina
13x

Přítel šel na operaci s hemeroidy před 3 dny,před operací mu říkali, že se jedná o téměř bezbolestný zásah.Když se po operaci probudil bylo mu sděleno, že tz.Longovou medotou to nešlo, tak mu to prostě vyřezaly.Je to tři dny co byl operován a má nesnesitelné bolesti, nepomáhají kapačky, prášky a ni injekce proti bolesti,bolestí už třetí den nespal a nezabírají ani prášky na spaní. Nikdy v životě by už na tuto operaci nešel.

Richty
23x

Jsem po operaci hemeroidu také. Jen pro zajímavost, je mi 16 let. Byl jsem na klasickém operačním zákroku v celkové anestezii. V nemocnici mi řekli, že se jedná o celkem banální zákrok. Po operaci to byla nesnesitelná bolest, celou noc jsem nespal, při každém menším pohybu sem řval bolestí. Na druhý den mi vytáhnuli dren, a bolest se zmírnila. Po 5-ti dnech jsem byl propuštěm domů. Dnes je to 9 dnů po operaci a bolest stále přetrvává, při každé stolici bolestivě krvácím. Poradil by mi někdo ňákou účinou mast na hojení ? Děkuji Lukáš

Petra
1x

Chtěla jsem se zeptat jestli někdo měl problém z čuranim sem 4 den po operaci

jiří
10x

Na operaci jsem byl zhruba před 2-ma lety. Pooperační stav (klasický výřez)není "procházka růžovým sadem", ale hodně záleží na tom, jaké jste si užili bolesti v průběhu "aktivních" hemerhoidů (já dlouhodobé a velké).Nechci to "zakřiknout", nechtěl bych opakovat situaci ani s hemerhoidy, ani s jejich operací, ale dnes se cítím jako na novém světě a lituji, že jsem nešel o deset let dřív. Operaci mi dělali v Šumperku a měl jsem zřejmě štěstí jak na operatéra tak i na to, že se jim povedla. Vše je individuelní, jak hemerhoidy tak i štěstí. Jak při operaci tak i v životě vůbec.Ne? Můj brácha byl přibližně v tutéž dobu, původně bolestivé problémy s hemerhoidy nemíval, pouze krvácení a ten prohlásil, že už v životě by jej nikdo na takovou operaci nedostal.

fanda
3x

JDU na operaci v patek a co podle tadytoho ctu tak se bojim jak malej kluk je mi 15 umiram strachem ze se poseru boleti :-(

pája
27x

Jsem krátce po operaci hemoroidů, asi 15 let zpátky jsem skoro každým rokem prošel někdy týden, 14 dní, ale někdy i 3 týdny bolestivým průběhem hem., kdy mě vnější hem., normálně v klidu, natekly a vyhřezly mezi půlky a pěkně bolely. Několikrát jsem byl také na podvazování hem., ale teď v posl. době už mi říkali, že s tímto co mám já se nedá dělat nic jiného, než klas. operovat, Longa použít nelze.Tedy nechal jsem se operovat v poměrně velké moderní nem. v Praze. V pon.-celková narkóza, operace, ve středu - domů. Pak doma. Stále bolesti, větší, či menší. Potud vše z čím jsem počítal. Ale teď něco navíc. Až ve čtvrtek doma jsem našel odvahu se na ono místo konečně podívat. Nevěřil jsem. Můj řitní otvor byl jak jícen vulkánu, sopky která teprve nedávno ukončila svoji činnost, s nepravidelným výběžkem dalšího jejího sopeč. útvaru, který se chystá teprve být činný. Jednoduše tam vidím klasický malý vyšpulený hemoroidní útvar ve směsi něčeho více barevného a neidentifikovatelného. /sešitá kůže apod./ Navíc mi z toho stále vytéká slabě krev, někde ze vnitř. Jsem z toho špatný, natolik, že si to fotím. Někdo si teď asi říká, on je pošuk, ale kdo si z hemor. vytrpěl svý, ví o čem píši. Prostě jsem se naivně asi domníval, že uvidím krásně obřezaný řitní otvor, bez těch útvarů navíc, které tam normálně nepatří. Druhý den volám lékaři, co mě operoval. Prý klid, my to víme, to větší jsme Vám vzali, bylo to velké, kousek tam zůstal, jinak to nešlo, dělali jsme co jsme mohli, to bude dobré, uvidíte. Poděkuji a položím sluchátko. Tuším, že není vše úplně jak má být. Uvidíme. Zatím stále měním čtverce - špiním, sprchuji se a jsem v obavách z první stolice. Bolesti dále, sedět se zatím nedá. Tak nevím, co mě ještě čeká, dám zase vědět. ahoj P.

zdenek

sice je to několik let od vašeho prispevku,ale chtěl bych se zeptat,jak jste na tom teď,jelikož já mam po operaci týden a mám to samé,že mi též nevyrizli vsechno

pája
22x

/díl druhý/....tak jsem zase tady s dalšími poznatky o pooperačním průběhu, jak to mám možnost prožít na vlastní kůži. Jestliže jsem v v onu neděli v pravé poledne skončil s jídlem, /vývar/, tak abych se večer úplně vyprázdnil, /4l Fortrans-poctivě/, protože jsem v pon. nastupoval do nem. na operaci, tak přesně za týden v neděli v odpol. hodinách jsem šel poprvé na stolici po operaci. Tělo jsem téměř neovládal, já jen došel na onu místnost a pak trpěl. Ono to se to ani ovládat nedá.Chvilku v sedě, chvilku v podřepu, ve stoje jsem překonával s výkřiky krátkodobé tlaky v dol. č. těla. Výsledek tedy námaze a výkonu vůbec neodpovídal, takové malé..Pak zase trad. sprcha a já celý zničený si jdu zase lehnout.Za chvíli cítím opět nějaký tlaky a nic neponechávám náhodě a odebírám se opět na onu místnost, abych tento nepříjemný rituál zopakoval. A tady vidím další zádrhel, já asi od středy bral jakýsi sirup na zředění stolice. No a ono pořád nic, tak jsem dávky trochu zvětšil. Tím došlo k tomu, že když už jsem konečně mohl, tak nezůstalo u jedné, či dvou návštěv oné místnosti, ale já byl snad 5x. Protože můj svěrač ještě nefungoval jak má, tedy jsem si dával do gatí takovou jakoby vložku a vždy po 3-4 hod jsem zjistil únik stolice. Takto jsem si protrpěl ještě asi další 4-5 dní, tedy když už jsem byl bez prášků proti bolesti, tak zase s plínou v gatích a hl.pak ten zvláštní pocit- máš hlad, něco malého sníš a za chvilku už běžíš na velkou. Prostě spodek nefunguje jak má, docela depresívní.Za 2 dny jdu na kontrolu do nemocnice, snad se cestou někde nepos....zatím ahoj, Pája.

mary
14x

18.1. jsem prodělala klasickou operaci hemoroidů, aniž bych si o tom cokoliv zjistila. 20 let mám venkovní /neaktivní hemoroidy/ po 2 porodech. 30 let trpím chronickou zácpou a až loni se mi objevila krev ve stolici a šla jsem poprvné na vyšetření této záležitosti. Lékař navrhl klasickou operaci. Jen jednoho známého jsem se ptala na průběh a co bude poté. Mám pocit, že to s léty zapoměl. Já byla v nemocnici 5 dní a po první stolici po Laktuoze /změkčovač stolice/ mne prospustili domů. Okamžitě jsem si tento zázrak koupila a naivně myslela, že takhle bude probíhat stolice každý den. Ale ouvej. Nejvíce mne překvapila reakce při propouštění. Byla pouze věta v propouštěcí zprávě, že si mám dělat sedací koupele v hypermangánu a potírat si to lékařskou vazelínou. Žádné instrukce stan stolice, či ošetřování a kontrola až někdy v půli března a předána do péče záv. lékařky. Nyní jsem téměř 10 dní doma a mám strach z každé noci a z každého dne kdy to příjde. Jsem na té Laktuoze, která mi už jaksi tak dobře nepomáhá. Jdu sice každý den, ale jako by to byly žiletky. Nikdy bych to již neabsolvovala a nebo zkusila nějaké jiné metody. Nyní mám trochu dilema a to mne trápí. Bylo mi řečeno, že si to mám natírat tou lékařskou vazelínou a jak píše i Pája vždy to dávám na kus vložky či odličovacího tamponu a dám na ten Pájem dobře popsaný útvar neidentifikovatelného tvaru. Já zatím neměla odvahu vzít zrcátko a kouknout se. To mám v plánu zítra, protože se mi tento tampon v jednom místě přilepí jako když do otevřené ranky a než to odtrhnu, tak to štípe jako blézen. Proto a to je důvod proč píšu, může mi někdo poradit, zda si toto mám stále přikládat, nebo už jen potírat a mít to " větrané".Budu moc vděčná i za info, kdy se tento útvar ztratí a kdy bude lít. Já chtěla od února do práce, já byla tak naivní! Nejsem schopna nic udělat, jen se koupu a chodím mezi záchodem a koupelnou. Prosím poraďte mi a i těm budoucím nějaké vychytávky co Vám pomohlo a i složení stravy. Já jak jsem již psala mám 30 let zácpu, já si dám meruňky a letr mléka a jdu za 2 dny tuho. Nyní jím jen Aktivii, a pohanku a polévky a piju a piju. Prosím pomozte. Mary

Michael
8x

Dobrý den, reaguji na dotaz, jak řešit zácpu - podle svých zkušeností. Kromě známějších příčin platí, že každý z nás některé potraviny špatně tráví ("nesnášenlivost"), případně se u někoho přidává alergie na danou potravinu. Vzniklá plynatost a záněty ve střevech zablokují střeva a zácpa je na světě. Doporučuji poradit se s odborníkem o změně stravy a vyloučit problematické potraviny. Pro určení vhodných a nevhodných potravin je zajímavá metoda "svalového testu" (více např. na http://w ww.natur.toe.cz). Mně pomohlo totální vyloučení pšenice. Pro léčení a upravení funkčnosti trávení mi pomáhají jednoduché cviky s prodýcháváním v dané pozici. Cvičím denně cca 15 min. Dochází poté k celkovému uvolnění napětí v těle a též i kýženému efektu ;-) Cviky lze najít jako "cviky na meridiány". Využil jsem konzultaci v centru zdraví JONA (http://www.jo na.cz). Pro úpravu trávení a léčbu i akutních záležitostí těla se mi již přes 10 let osvědčují přípravky Dědka Kořenáře. Na www.de dekkorenar.cz najdete mnoho tipů na léčbu, cviky, stravu, .. Přeji Vám vytrvalost a sílu pro Vaše změny, Michael

M.
5x

Dobry den, Od listopadu do prosince lonskeho roku jsem mela vyhrezle a velmi bolestive hemeroidy, lecba-detralex, faktu cipky i mast. Pomohlo to, ale jen do te miry ze je nemam vyhrezle, ale zbyl mi jeden venkovni neaktivni hemeroid velikosti fazole. Byla jsem na vysetreni na gastroenterologii kde mi rekli, ze je "uvnitr" vse v poradku a s hemeroidem se neda nic delat-operaci nedoporucuji kvuli citlivosti nervovych zakonceni. Chtela bych pozadat o radu jak mam dale postupovat ci jak "lecit", pokud je vubec nejaka moznost jak se toho zbavit. A jaka je uspesnost pri vyuziti krouzku?....dekuji mnohokrat za odpoved....

Jana
8x

Zdravím a zároveň přeji pevné nervy.Operaci jsem měla minulý rok v květnu metodou longo.No nějak to nedopadlo jak mělo,tak letos v lednu na opravu klasickou metodou,tedy řezat.No opět to nějak nedopadlo a teď v květnu znovu na opravu.No kdo zažil,tak si dovede představit bolesti.A už fakt mám dost.Není to žádný zázrak,tak jsem zvědavá na kontrolu po měsíci,to bude za týden.Ale jestli má nekdo vyzkoušeno a radu na to hrozné svědění,tak budu ráda za cokoliv.Má-li někdo radu pište na email- [email protected]

Vladka
5x

Ahojky Jani...Za necelé tři týdny mě čeká operace hemoroidů u nás ve Vítkovické nemocnici.před 2 lety jsem také podstoupila Longovu metodu-ale bohužel se to vrátilo.Teď se doktor přiklání ke klasické operaci.Na jednu stranu se těším-protože to budu mít za sebou.Vím,že to bude po operaci bolet.Jen bych chtěla poradit-jaká má být pak strava atd??? Děkuji moc za odpověď.měj se hezky Vladka

Jana
4x

Milý Pájo, děkuji za velmi detailně popsané pocity pooperačního stavu hemoroidů. Dnes jsem šestý den po operaci a stavy bolesti velmi vážně narušují moje očekávané naděje. Přes skutečnost, že jsem už velmi unavená a ubolená, jsem si dnes sedla k PC a pročítám reakce. Přes to že na židli klečím(sedět nelze) a zažívám úplně stejné pocity, jsem Váš komentář se salvou smíchu přečetla manželovi, který o mne pečuje. Děkuji Vám za velmi zdařilý popis který mohu jen potvrdit. Už jsem sama na sebe byla velmi nahněvaná, že jsem "srágorka" a mám tak nízký práh bolesti a to i přes zkušenost s porody před více než dvaceti lety, kdy jsem spontánně povila přes čtyři kila vážící dvě děti. Jana

Mirek
5x

Čau Pajo,jak si tak pročítám tady tu stránku,tak tvůj hezky popsaný zážitek se asi nejvíc podobá tomu mému.a proto bych měl par otázek. Tedy na klasické operaci v plné narkoze jsem byl v pondělí 9/2/15 v Pardubicích.byl to docela velký zákrok.mel jsem to vnitřní i vnější. Pěstoval jsem si je asi 10 let protože je to dost choulostiva věc a taky jsem se trochu bál a doufal ze se to třeba ztratí. No ale poslední rok jsem tři výběžky co mi vylezli ven měl velký asi jako menší fazolky a nedalo se ani poradně sedět protože překážely.pomerne dlouhou dobu jsem trávil i na záchodě,cca 30 až 60min. a někdy i s krvi.proste mě to otrávilo život víc než jsem snesl tak jsem šel k doktorovi. No a pak uz zmíněna operace. Ve středu 11/2/15 jsem byl propuštěn do domácího léčeni.vysvetlili mi dietu,dali prášky na bolest co mimochodem nepomáhali a taky doporučili ledovat a koupat v řepíku. Z nemocnice jsem odcházel tak nějak v klidu protože jsem byl nejspíš ještě zdopovanej injekcema na bolest.vsem jsem poděkoval a vypadnul se smisenejma pocitama ze to přeci nemůže bejt asi vše a jestli jo tak sem vůl,ze jsem na tu operaci nešel uz dávno. Vše to nebylo,doma když rána začínala jít do sebe začalo peklo kterým sis prosel i ty takže ti to nemusím popisovat.az na to ze já to měl trochu jinak s tou stolici.ja čemuž jsem se sám divil,šel poprvé hned druhy den po operaci.pekne jsem se u toho zapotil,hrozně to řezalo,pálilo a krvacelo a vyšla jen pěna z drenu.v den propuštěni jsem byl dokonce 2x za stejných nesnesitelnych bolesti a tlaku a výsledek se podobal králičímu bobku.nicmene trochu se mi ulevilo. Ted uz doma chodím na záchod několikrát denně,přijde mi ze tak zhruba po třech hodinách co se najim.teda spis nenajim ponevac dieta je dost podobná stravě me roční dcery.ale tohle muže mít asi každy jinak. Dnes je sobota,čili paty den po operaci.stale to bolí a stolice pořad stejně náročná a několikrát denně.stale polykám prášky na bolest po šesti hod.a lezim jak to jde protože me vše unavuje.nejak rychle se mi vybijeji baterky.no nebudu si tady stěžovat protože s tím se dalo počítat ze bez bolesti se to asi neobejde a většina z těch co sem píšou si tím prošla taky.jen každy trochu jinak.dulezite je se ty bolesti snažit psychicky odolat a věřit ze bude lip.davam tomu zhruba měsíc a půl a budem všichni zase běhat.nekdo za holkama a někdo bohužel do práce:)) No,ale konečně k mým otázkám...chtěl jsem vědět jestli sis taky dělal nějaké sedací koupele,jestli si polykal něco na bolest,jestli si taky měl nějakou trapnou dietu?protoze já uz bych si dal nejraději dnes alespoň kousek masa,ale mám strach aby to střeva ted ještě pobrala.taky by me hlavně zajímalo jestli si v době kromě zachodu měl taky stále divny tlak a takový lechtani nebo pálení možná svědění nebo co to vlastně je?mozna vše dohromady.proste jak se chovala a cítila řiť v klidu když si třeba ležel? Jo a já měl odvahu se na to podívat uz druhej den v nemocnici a nic moc.asi něco jak si psal o těch sopecnych útvarech.takze vidina dětské prdelky se rozplynula jak dým.ale zas na druhou stranu lepší je mít nejakej ten hrbolek bez problému okolo než tři fazolky s bolestmi a trapenim. Tak ti předem moc dík za odpověď a měj se jak nejlíp můžeš.zatim čágo Odpověď pošli na [email protected] Dík Mirek

Tom
2x

/plně stejný průběh.Na záchodě peklo.9 den po operaci

pája
18x

..díl třetí, zřejmě poslední..Jsem po operaci měsíc, stále doma v prac. neschopnosti. Minulý týden jsem poprvé začal uvažovat o tom, že bych šel do práce. To jsem netušil, jak je to předčasné. Postupně, jak jsem začal jíst v pomalu téměř vše, došlo u mně k nepravidelnému vyprazdňování. Šel jsem po třech dnech, pak po čtyřech dnech. Způsobem takovým, že jsem byl po té úplně vyřízený. Cítím dole tlaky, tedy jdu na onu místnost. Tlak sílí, bolest též, ale vše najednou ustupuje. Nastupuje mé známé- v polosedě, vestoje,vsedě, snažím se tlačit,vím, že bych měl, je to už dlouho co jsem byl naposled. Po chvíli opět tlak, jo už to bude, zase bolest, že mi musí slyšet všude kolem, jo povedlo se, ale jen malý kousek, tedy pokračuji. Klečím, dělám dřepy, poskakuji, cítím, že zadek je pootevřený, že to ještě půjde. Takto se to opakuje asi ještě dvakrát, pak dvě hodiny pauza, pak tlak a konečně jsem se pořádně vyprázdnil. Musím změnit stravu. Tedy dobrá, ale výsledek není hned vidět. Pak jdu zase po třech dnech, potřeboval jsem na to čtyři hodiny, abych se vyprázdnil. Jsem pak zase úplně hotový. Tak tohle jsem taky nečekal, v práci bych nemohl fungovat. Cítíte tlak, velký tlak, musíte jít. Pak jsem zjistil, že obrovská výhoda je, když máte soukromí, já pendloval mezi koupelnou a toaletou někdy snad desetkrát sem a tam. Samozřejmě nahý. V koupelně je ideální mít sprchu. Když jsem se někdy sprchoval, měl jsem pocit, že to už přijde /ta stolice/, že to konečně půjde. Myslel jsem při tom na ženy, jak rodí ve vodě, taky je to prý lepší. Pak je dobré mít k dispozici dva až tři kusy vhodného spodního prádla. Takového pohodlného /boxerky/, ale dobře na tělo, protože stále máte nějakou vložku, já měl zdravotní "čtverce". /někdy s kuch papír. utěrkami/. Po takových mizerných návštěvách toalety, zkrátka chvíli trvá, než se úplně zavřete. Nebo máte pocit že je vše ok a ono jaksi ne. Tedy po klasické operaci hemoroidů, kdy je zákrok větší, je doba domácího léčení 4-6 týdnů zcela normální a já bych tím spěchem do práce mého lékaře na kontrole v nemocnici snad i rozzlobil. Teď už vím proč. Do práce tedy nejdříve za týden. Teď mi nezbývá, než věřit, že operace měla smysl, já netrpěl zbytečně, ty malý útvary co mě "zdobí" u řit.otvoru budou časem ještě menší a já o nich nebudu vědět. Snad už budu mít v životě klid a na zlobivý hemoroidy a na značně nepříjemné pooperační odobí budu jen vzpomínat. Pája

Naďa
5x

Mám 8 dnů po operacivnitřních a jednoho většího venkovního hemeroidu.Těsně před operací mě ošetřující lékař a operatér ujištoval, že se nemám bát, že to bude všechno brzy v pořádku. Zkusila jsem tentokrát částečnou narkózu - od pasu dolů s uspáním, při které mi slibobvali na sále, že 7 hod po narkóze nic neucítím.To byla sice pravda, ale to, co přišlo po té, se nedalo vydržet. Nyní jsem doma, užívám na změkčení stolice laktulozu a ta mi způsobuje přesně to, co popisují čtenáři ve svých přízpěvcích.S tlaky v oblasti konečníku chodím na záchod zhruba tak 12x denně a z toalety s nahou zadnicí rovnou do koupelny.Kdyby ze mě, ale něco pořádného, co se množství týče vyšlo, tak bych byla šťastný člověk. Ale buď jsou to větry a trochu krve nebo řidší stloice nebo něco v podobě malé třešničky, což samozřejmě doprovází neskutečné bolesti.Ještě k tomu jsem ,ačkoliv beru antikoncepsi a krvácení mělo přijít za týden, začala krvácet.Jestli se tomu dá říkat krvácení. Vychází se mě kusy sražené černočerné krve. Je to normální?Dle mého gynekologa, kterému jsem volala, ano.Takže nejenom, že trpím s konečníkem, ale ještě po gynekoligické stránce. Ještě k tomu mám velké problémy s močením, které nastali brzy po operaci.Když jdu na jako kdyby velkou, tak nemohu močit.Nusím jít až tak za 1/2 hod někdy i déle a nebo musím močit ve stoje. Urolog mi to vysvětlil asi tak, že nervové zakončení konečníku je tak citlivé a vzájemně propojené i dalšími sousedícímu orgány, že tyto potíže mohou nastat, ale časem odezní. Z předchozí diskuze mi naskakuje husí kůže. Hlavně z příspěvku od jedné pisatelky,která píše, že po operaci nemůže mít pohlavní styk. Ne, že bych na sex měla teď chuť, ale určitě bych chtěla někdy zažít rozkoš z milování jako před tím. Jsem teprve 2 roky podruhe provdaná a věřím, že už šťastně. Cítím se strašně frustrovaná a ztrácím naději na lepší časy.Jsem na tom psychicky, tak zle , že se mi vytrácí chuť žít.Sice mě rodina , hlavně manžel utěšuje, že to bude dobré, ale to je trošku málo. Můžu věřit, že to bude lepší??? Pokud se někdo najde, má po operaci a může mi napsat jeho pocity a nebo výsledek operace po několika týdnech, prosím o kontakt na e-mail - [email protected]ďa

sys
4x

Zdravim. I ja jsem po operaci vnejsiho hemeroidu, zitra to bude 14 dni po zakroku. Asi mam stesti na operatora, ktery mne operoval uz počtvrte, zlucnik, praskle strevo, zanoreni stomie.... Bolelo mne pred operaci dost, ani na motorce jsem se nemohl projet. Delali mne to pri vedomi, jen pri mistnim znecitliveni. Cely vykon trval 25 minut. Pak jsem odejel domu se svym autem. No, ze by to bylo prijemne, neda se rici, bylo to 25 minut, neustaleho nepeti. Bolely prvotni znecitlivujici injekce, pak uz bylo jen tupe vnimani, ze se tam neco deje. Dnes po 13 dnech, naprosto normalne sedim, nic neboli. Akorat s tuhou stolici stale zapasim. Akorat jsem prekvapen, ze u konecniku zustal jakysi zarodek, vyrustajiciho ocasku. Ale nic neboli a to je dobre. Nemocnici v Turnove, muzu jen a jen chvalit.

smisek
5x

Jsem tyden po o...Trpim,jak kdyby mi napichovali za ziva na tupe hrebiky.Kdyz jsem precetl Tve clanky,tak jsem ze sebe vyloudil slaby usmev a doufam,ze jsi uz v poho....chcipnu bolesti a dik za povzb.clanek...

romeo
5x

Pajo ahoj je to sice rok co jsi zde popisoval svoje trapeni ale ja jsem zvedava co to dela prave po tech par mesicich napis me prosim dalsi dil nevim co me ceka vse co jsi zazil zazila jsem aji ja ted se nemohu vyprazdnit tak to boli ze nechapu jak jsi to vse zvladl mela bych asi otazek moooc ale treba napises na muj email romanabrokesova@seznam dekuji kazdymu kdo pomuze resit kakani po klasicke operaci hemoroidu

Pavel
1x

Pájo, tak jak jsi to popsal, to Tě obdivuju. Já teprve začínám a myslel jsem, že když se všude píše, jak je to bezbolestné a problém navždy zmizí, tak začínám být realista. Mému tátovi pomohla dubová kůra. Po jejím používání se problémů zbavil. Já nasadil gel z dubové kůry a štípe to jako pes. Před rokem jsem s tím byl u lékaře, dal mi čípky, mast a měl jsem chvíli pokoj. Teď se mi bolesti vrátily. Ještě zkusím tu dubovou kůru. Jak čtu tady ty odpovědi, ještě budu zkoušet a trpět, než jít na operaci, jejíž výsledky jsou nejisté.

jirka
5x

Zdravim,chtel jsem pridat svou zkusenost-dnes rano jsem byl v soukrome ambulanci C.B. (dr. Oulehla), dlouho trpim nepravidelne na hemoroidy,obcas mne sverac taky nedovolil vykonat potrebu, obcas trochu krve pri utreni. Posledni 3 mesice stala bolest po velke v delce asi 4 hodin,s tim se proste neda zit cely zivot! Protoze trpim na zacpu,uzival jsem fruktolax ale jinak taky velmi dobre pusobi fiky. No a k tomu dnesku - pomoci anoskopu p.doktor zjistil rozsah a stanovil lecbu hemoronem. Hemor.2 st.a roztrzena sliznice,blba kombinace, ale Trvalo to asi 10 min,dost to bolelo,ale co je 10min za ty roky bolesti... od obeda me nic neboli, doporuceno mazat vyskvarenym sadlem,no jeste jsem nebyl na velke sle doufam, ze to bude Ok. Na klasickou operaci bych nokdy nechtel jit. Tady se neco plati ale zitra jdu do prace!

Jana

Zdravím Pájo, čtu vás komentář a u mě je to jak přes kopírák . Vím je to už doba, ale můžu se zeptat, jak se cítíte nyní a jak vypadá váš konečník? Děkuji

Petr 45
2x

Zdravím vás všechny a rád bych se připojil do Vaší diskuse se svými zkušenostmi.V roce 1994 mi dělali operaci hemeroidů a já žil v tom,že mám pokoj.V roce 2000 se mi opět vrátili problémy a tak následovala 2. operace.Minulý rok jse měl opět problémy a na kolonoskopii zjistili,že mám vnitřní hemeroidy.Takže boj s nimi je asi nekonečný.

jana
4x

Hemeroidy potrebuji vice vlakniny a vody ( vyborne je sezamove seminko - pasta nebo odvar ) hrasek, zelene fazole... A spatne je bile pecivo a chleba...nebo i vetsi mnozstvi masa.

acerot
3x

Zdravím, nevím, zda to vám to pomůže, ale určitě nepřehlédněte tento článek: ht tp://www.ordinace.cz/clanek/ bezbolestna-metoda-lecby-hemor oidu

acerot
5x

www.ordinace.cz/clanek/bezbole stna-metoda-lecby-hemoroidu/ www.nemvitkovice.cz/obsah/tisk /zpravy/tiskovazprava.aspx?art icleID=120

acerot
3x

Software zdejšího fóra mi nějak není nakloněn :-) Zkrátka, jedná se o metodu THD prováděnou ve Vítkovické nemocnici v Ostravě. Je bez řezných ran, přerušují se přívodní cévy k hemoroidům. Vy, kteří se teprve rozhodujete, na jakou operaci jít, určit na ni koukněte.

Marie
13x

dobrý den, tuto diskusi jsem pročítala minulý týden, protože jsem pořádně nevěděla, co mě čeká při a po zákroku. Můžu vám říct, že po přečtení několika článků tady, jsem dostala šílený strach, k čemu jsem se to vůbec dobrovolně rozhodla! Ale už jsem nechtěla couvnout. Takže moje zkušenost - 5.1. jsem byla na operaci hemoroidů laserem.Ano, platila jsem nějakou částku, ale to sem teď nepatří. Hemoroidy byly rozsáhlé, byl to docela velký zákrok, jsem hodně šitá. Zákrok trval cca 20 minut, takž jsem na středisku strávila pouhých 40 minut a domů mě vezl manžel. Nic mě nebolelo, seděla jsem normálně. To, co mi dali na lokální umrtvení působilo zřejmě ještě asi po 4 hodinách od zákroku, protože mě ani večer doma nic nebolelo. Preventivně jsem se dopovala po 6 hod. Ibalginem, jinak jsem normálně jedla a pila. Musím říct, že jsem bez otoku, bez potíží, bez bolesti, na kontrole jsem byla už 2x, vše OK. Dostala jsem na cestu domů Laktozu, zítra si ji dám ráno, prý mi pomůže změkčit stolici. Zítra už se nemusím bát jít na velkou, ikdyž to samozřejmě asi nebude bez problému. Takže jsem buď měla štěstí na šikovného operatéra, nebo má laser opravdu velké plus proti normální operaci v celkové anestezii. Ránu si sprchuji vlažnou vodou, když ležím, leduji se, pro jistotu, proti otoku. Vůbec nesedím- pro jistotu- jen ležím na boku. Když to srovnám s bolestí po porodu a po císaři, tohle není vůbec nic. Opravdu si nemůžu stěžovat. Doufám, že můj pozitivní případ někomu pomůže.

jana
2x

Dobrý den, můžu se zeptat kde jste byla? Moc děkuji

Andrea
1x

Dobry den Marie, Kde ste boli na operacii a ako sa volal Dr? Dakujem vopred

Zuzana

Asi už se nedozvíme, kde jste byla?

smisek
6x

....Reakce na clanky od paji......

Honza
6x

Jsem po operaci vnějších hem. 7 dnů. Ve čtvrtek operace a v pátek už domů. Prý můžu jíst všechno, kromě smaženého - já vidět řízek, sním i talíř. Až teď jsem našel tyto stránky, předem jsem nic nezjišťoval. Deník od Páji je super, řehtám se, až mě bolí zadek. On bolí stále. Jinak naprosto stejný průběh. Nejde to a nejde to... a když už, tak velikost třešně a půl hodiny sprcha. Rána jsou hodně špatný, přes den to nějak rozchodím a večer si, blbec, něco malého zobnu. Takže všem držím palec s hodně teplé vody ;-)

smisek
3x

Ahoj Honzo.Tvuj,,nejist nic smazeneho"mi prijde hodne povedome.Mozna,ze jsme spolu lezeli na pokoji.Jestli si to Ty,tak v utery jsem byl velmi zvedav , zda si zvladl ten Madrid,kdyz ja jsem se doma svijel v bolestech.(a to si myslim,ze snesu hodne) Bolest mi prinutila snist za posl.2 dny jen2 bile jogurty...Uz ted se tesim na navstevu toalety a na min.6hod. bolest po ni.Mej se...

Honza
4x

Jo jo, jsem to já, spoluležící :-) Madrid nebyl, fakt to nešlo. Jinak průběh asi podobný, ty bolesti jsem neměl zase takové, ale taky to stačilo. Začal jsem si sedat do heřmánku, prý kvůli zánětu. A na záchodě jsem dlouho nebyl, nějak se trochu bojím. Začal jsem jíst Physcillum (nebo tak nějak) Ne že by to s tím vyprazdňováním nějak pomohlo, ale tak nějak celkově je líp. Tak všem držím palec, je to boj :-)

smisek
3x

Tak 8 den konecne bez vetsich bolesti.Krom asi stejneho poctu prebaleni.Pravdou je,ze na stolici jsem nebyl32hodin.Az dnes rano...Bolest nebyla takova,jako v min. dnech,tak doufam,ze to nezakriknu a zacne se to lepsit....

petra
3x

ahoj,mám pár dotazů,asi před měsícem mě začalo svědit as bolet ,,v řiti" a věděla jsem,že to se hlásí hemeroidy,mám je po porodu syna.bylo to hrozný,hlavně to svedení,tet už to nesvědí,ale hemeroid mi vylezl ven a je to otporný a navíc ještě docela dost krvácím. už jsem byla jednou na proktologii,dali mi čípky a ty pomohli,ale tet nepomáhají.přemýšlela jsem,že půjdu na operaci,ale po tom co čtu tady tak by mě tam nedostal nikdo!!! a ještě co je to to podvázání gumičkama??bolí to a dělají to v narkoze?A hlavně pomáhá to?? díky moc.

Vladka
10x

Tak píšu znovu.V pátek jsem měla klasickou operaci hemoroidů.Narkóza byla super, žádné problémy-ovšem po probuzení-první co jsem chtěla injekci od bolesti..Na druhý den v sobotu jsem dostala pouze čaj a polévku, pak přišla noc a znovu injekce od bolesti...V neděli mě pustili domů do domácího léčení.Dnes je středa a já se odhodlala udělat první krok na záchod.Musím dát za pravdu-jsou to bolesti, píchá to jak břitvy a včelky.Vždy směr záchod-koupelna.Jako stará shrbená babička.Vím,že to jsou bolesti-ale taky vím,že to jednou přestane a skončí..A proč? Protože jsem se na operaci těšila.Musím poděkovat doktorům jak to zvládli.Ale i tak budu vděčná za radu jak pokračovat ve stravě...Děkuji

pajik
1x

teda chechtám se jak blázen..jsem po operaci 12dnů..a všechno co tady čtu mě fakt rozesmívá.protože mám uplně stejné pocity jako ty..a to přirovnání..jak..shrbená babka..válím se smíchy, ptž u mě je to upe stejné..stolice jakož takož jde,..ale pak,jak se konečník začne stahovat..tak to je masakééééééééér..uplně mě oblije pot a milion žiletek mi řeže do mého tělíčka...ale víte co?? pořád věřím, že to bude lepší...!!! :o))

Jarryn

Ahoj.Mam 12 dni po operaci vnitrnich hemoroidu.Uz sedim,moc to neboli,jen chvilku po stolici.Beru Laktulozu na zmekceni stolice,Detralex na zily.Bral jsem Tramal 50 na bolest.Gumicky se aplikuji pri vedomi,ale jen na male hemoroidy.Nebolelo to jen tlacilo.Do 4 dnu gumicka bezbolestne odpadne

pafka
2x

Gumicky mi delali pred par lety.Neprijemne bylo jen dopoledne.Narkoza neni a ani to moc nebolelo.Jen neprijemna zalezitost.Odpo uz se velmi ulevilo.Jde to vydrzet.A 8 let jsem mel klid.Ale kazdy je asi jiny...

Radim
3x

Jsem po operaci hemoroidů kombinovanou metodou ( výřez a gumičky - 14. 10.) Už druhý týden jsem v práci. Prožil jsem popisované stavy (záchod - koupelna,.........). Ze stavem před operací se to nedá srovnat (denní krvácení po stolici, ke konci i bolesti). Pouze mě to stále svědí a zůstal mi tam malý útvar (nesvědí toto?). Je to svědění ještě v důsledku hojení? Mohl by mi někdo s podobnými zkušenostmi odpovědět? Díky

panjo
9x

..díl čtvrtý.. Tak jsem tady opět po čase, abych se s vámi podělil o pocity po operaci hemoroidů po roce a půl. Co mne přivedlo na tyto "naše" stránky je asi nadmíru jasné. Opět se mi ty mršky připoměly. Ale ještě bych se rád krátce vrátil k oné operaci před rokem a půl. Byl jsem na operaci v jedné kdysi pro norm. lidičky téměř nedostupné nemocnici v Praze. Je pravda, že prostředí, péče sestřiček byla příkladná, to zda lékař udělal maximum nemohu posoudit, jelikož jsem laik a zkrátka tomu odborně nerozumím, jen jsem se pak při následném ošetřování hodně divil, že mi lékař předepsal antibiotika, co se píší hned, nebo krátce po operacích, hodně pozdě, tuším 14dní až 3 týdny, což je prý nestandartní postup, že by zapoměl, nevím. Ale to zřejmě na léčbu samotnou a pooperační stav nemá velký vliv, hl. že jsem se vyhnul infekci apod. jevům. Důležitějším negativním počinem této nemocnice bylo, to že je to zde jak při pásové výrobě ve fabrice. Já krátce po operaci, která nebyla malým zákrokem, /měl jsem to už opavdu velké/, byl propuštěn do domácího ošetřování. Třetí den po ránu si žádám injekci na bolest, ta mi je podána a já se za 5 minut dovídám, že půjdu domů, nechápal jsem dokud jsem neviděl na chodbě množství dalších čekajících s taškami na uvolnění lůžek. Na to jsem strávil asi 2,5 hodiny na chodbě při čekání na sanitku v poloze, že nezasvěcený příchozí musel nabýt dojmu, že tu jde o těžce tělesně postiženého. pokrač...

pája ... pokrač...
10x

díl pátý..omlouvám se všem za mylný nick v mém minulém díle-/ panjo-pája/. Abych to dokončil, jak jsem byl na operaci v nemocnici, tak už jen závěr..bylo vidět, že nemocnice se snaží odoperovat co nejvíce pacientů a možná je to trochu i na úkor pooperační péče, která je pak zkrácena na minimum. Tak a nyní už přejdu k tomu, proč jsem dnes tady zpátky, je to asi týden, co mě začala moje prdelka svědit. Do té doby jsem o ní v podstatě nevěděl, po těch popsaných problémech po operaci se vše usadilo, zkrátka bylo dobře, až nyní. Měl jsem za to, že mám zadek jenom zapařený, tak divně to svědilo. Tak hned mytí navíc, hledal jsem nějaký vhodný krém, který už jsem dávno uložil hodně dospod v domění, že jej už nebudu nikdy potřebovat. Nedalo mi to, abych se na to zase po čase nepodíval, tak dětskou prdelku pořád nemám, stále tam jsou 3 malé útvary /výčnělky/, zatím v klidu nezduřelé. Zahájil jsem častější mytí přez den s následným mazáním krémem. Dá se říci, že to trochu pomohlo a je líp. Jen se sám sebe ptám co to bylo, co to spustilo tu reakci. Napadá mne toto, slyšel jsem, že proti chřipce je dobrý zázvor, tak jsem si začal dělat zázvorový čaj, den před onou svědivou reakcí, jsem si udělal opravdu silný, tak se domnívám, že to mohl být zázvor, co to způsobil. Uvidím, jak to bude pokračovat a určitě se ještě ozvu, zatím všem přeji hodně štěstí v boji s Vašimi hemoroidy. pája

Martin
6x

Před 7 týdny jsem byl na klasické operaci vnitřních hemeroidů. Doktoři říkali, že to bude pohoda a já jim věřil. Bolesti po operaci byly obrovské, nemůžete spát, chodit, jen ležet. Navíc jsem nemohl čurat a tak jsem měl zavedenou cévku. To se nemůžete v noci ani otočit, ležíte jen na břiše. 5. den se v konečníku objevil zánět, teploty opravdu kolem 40, doktoři mi řekli, že operace hemeroidů je operací na hnojišti a že se vlastně ani není čemu divit. Zatím dvakrát mi tam v lokální anestezii zaváděli dren, nedokážete si představit ty bolesti. Pocity jsou šílené, cévka ze předu, musíte si stále sebou nosit pytlík, dren zezadu, nemůže si sednout, předklonit se, nic. navíc obden bolestivé proplachy drenu v nemocnici. Před několika týdny mi dren vyndali, ale hnis vytéká dál, prý to asi bude chronický zánět, cévku už nemám, ale měl jsem ji také 4 týdny. Navíc se mi tam dělá, říkají tomu píštěl, a ta bude třeba znovu operovat, ten chronický zánět také. V práci jsem už nebyl 6 týdnů, ale musím, je krize, míst je málo a trochu se o místo bojím. Kdo to čtete, věřte na hemeroidy nechoďte, bolesti, které jsem měl předtím jsou nic proti operaci a pooperačním komplikacím.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce