Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Operace hemoroidů

Mám jít na operaci s hemoroidy.Je to snesitelné, či nikoliv.Můžete mi kdokoliv říci své zkušenosti. děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
magda
3x

jsem pár dní po operaci longovou metodou (stapler) vnitřních hemoroidů (2-3stupeň) a jsem asi jedna z těch šťastnějších, ale u mě nenastaly absolutně žádné komplikace nebo problémy, o jakých zde čtu. Bolest žádná, Můžu sedět, ležet, cokoli..otok na konečníku žádný, cutlivost žádná, na stolici jsem byla už druhý den po operaci, měla jsem dva dny průjem z té nemocnoční stravy a léků, ale konečník to v pohodě zvládl. Doma se mi stolice hned upravila, nemám absolutně žádné problémy při vyprazdňování, bolesti taky žádné. Jediná bolest byla těsně po operaci, kdy jsem se probudila z narkozy, ale hned jsem dostala kapačku, celý den léky na bolest a bylo to úplně v pohodě. Druhý den už jsem mohla chodit, dojít si na záchod a třetí den už doma.Můžu dělat cokoli!jsem naprosto nadšená, čekala jsem mnohem větší bolesti a diskomfort při vyprazdňování. Operovali mě ve FN Hradec Králové. Než jsem se rozhodla jít na operaci longem, zkusila jsem několik měsíců konzervativní léčby, kterou bych shrnula tímto: vyhozené peníze, nulový efekt. Tisíce vyhozené za masti, detralex, neustálé otravování se sedacími koupelemi, hlídání stravy, psylium, kruhy na sezení..všechno na prd! někomu se možná stav upraví spontánně sám, někdo se s tím naučí žít, já jsem se roznhodla to jednou provždy vyřešit, jsem ještě mladá a nehodlám se otravovat s neustálou bolestí v řiti. Další pozitivní efekt u mě je kosmetický, stahlo mi to i jeden vnější hemoroid, nebyl sice velký, ale kosmeticky mně to vadilo. Zatím jsem velmi spokojená s pooperačním průběhem a doufám, že i nadále se bude vše vyvíjet dobře.Chce to najít si dobrého proktologa, nebát se vyšetření (musela jsem před operací na sigmoideskopii, čili malou kolonoskopii, které jsem se velmi bála, ale i to se nechalo v pohodě přežít) a nebát se operace.Na klasickou bych nešla, nemohu si dovolit nekolik týdnů neshopnosti.Po longovi jsem prakticky byla po třech dnech fit a do týdne můžete znova nastoupit do práce. Pojišťovna vše již hradí, v nemocnici jsem zaplatila 300kč za necelé 3dny pobytu, což je méně, než jedno baelní detralexu a mám pokoj. Za mě velká spokojenost!

Vendula
3x

Zdravím všechny spolutrpící. Chci se podělit o mé zkušenosti, protože jsem na tom byla stejně jako většina pisatelů tady. Před 12 lety jsem byla na laserové operaci vnitřních hemeroidů. Stálo mě to přes 3000 Kč. Pomohlo to jen asi na 3 roky. Pak se to vrátilo. Pořád jsem to oddalovala až letos v dubnu se to zhoršilo takovým způsobem, že jsem musela na vyšetření a doktor okamžitě řekl, že musím na operaci. Než jsem šla na vyšetření, tak jsem hledala dobrého doktora, který to "umí" dobře odoperovat. Já jsem z Českých Budějovic a na naše doktory jsem nesehnala žádné recenze ať už dobré nebo špatné. Máme tetu v Praze a ta mi doporučila profesora Hocha z Motola. Četla jsem na netu o Longově metodě, řekla jsem to panu profesorovi a on mi vysvětlil, že tahle metoda není pro každého a že ty hemeroidy mám tak velké, že to musí ven chirurgicky. Já jsem hrozný srab na bolest a po tom co jsem si tu přečetla o bolestech ostatních jsem tu operaci skoro zamítla. Ale manžel mě dost podpořil psychicky, tak jsem souhlasila. A udělala jsem dobře . V pondělí 21.5. jsem šla na příjem, v úterý mě operovali. Brali mi vnitřní i vnější hemeroidy. Po operaci to bylo peklo na zemi, ale aspoň pomáhaly léky na bolest, sestry byly hodné a ochotné. První stolici jsem měla v pátek a můžu zodpovědně říct, že bych radši šla znovu rodit, než tohle. V pátek mě taky propustili. Začalo se to zklidňovat až asi 10 den po operaci a pak už to bylo super i jsem mohla sedět. Dneska je to pohoda, jsem ráda, že jsem na to šla, ikdyž po druhé už bych nešla. Na vyprázdnění mi doporučili hodně pít, tak 2 litry denně, řidší potravu, měla jsem skoro pořád jogurty jak jsem se bála na záchod. A Laktulosu sirup, ten je úžasný na vyprázdnění. A vynechat bílé pečivo, není v něm žádná vláknina, takže jen tmavé. Tomu kdo váhá s operací, můžu pana profesora a jeho asistenta pana doktora Vjaclovského jen doporučit. Jsou to machři, operace se jim povedla na 100% a já jsem ráda, že jsem tu cestu vážila až do Prahy. Jen jestli můžu doporučit, vezměte si nadstandartní pokoj, bude se vám hodit. V Motole je 6 lidí na jeden záchod a to není pro tento typ operace zrovna dobré. Snad jsem tímhle mým popisem někomu dodala odvahu k rozhodnutí se. Sama jsem tu odvahu potřebovala. Tak přeji všem pevné nervy a úplné uzdravení.

Milan
5x

Po přečtení všech příspěvků musím přidat svoji aktuální pozitivní(!) zkušenost. S vnitřními hemoroidy se trápím přes 20 let (kancelář, cyklistika, nevhodná strava...), 2* jsem byl ambulantně na laseru - pomohlo to maximálně na rok. Každoročně chodím na kolonoskopii, protože krev mám ve stolici téměř neustále. Při posledním vyšetření mi doktor napsal - hospitalizace k operaci hemoroidů a vůbec nic mi k tomu neřekl. Hledal jsem informace na netu a přečetl si i tyto stránky. Po přečtení jsem chtěl operaci ihned zrušit, protože jako každý chlap jsem srab:-), co se bojí bolesti. Naštěstí jsem byl srab to i zrušit a před 5 týdni mě operovali v Teplicích na chirurgii. Dle propouštěcí zprávy - "vnitřní haemorrhoidy II. stupně, operace dle Wolfa-Barrona". První, co mě překvapilo - po operaci minimální bolest a mohl jsem téměř normálně sedět. Dle doporučení obvodového lékaře jsem první týden jedl jen meruňky a ovesnou kaši:-). Druhé překvapení - při stolici pouze minimální pálení a trocha krve. Po 3 týdnech bylo všechno v "normálu" a teď už jen vzpomínám, jak jsem roky trápil. Držím palce všem, které to čeká, ať Vám všechno dobře dopadne!!

longo
1x

mam po operaci longo 4mesice,pokud nejdu na velkou dobry,ovsem nekdy taky musim jit a to je prave sado maso,rezani, paleni no hnus a zachvilu me to nuti znova a takhle jdu treba 5krat za sebou v bolestech.po vyprazdneni me boli zadek pul dne,je me hur jak pred operaci.nikdy bych na to uz nesel.

Iva
1x

Mám po operaci Longo šest týdnů a po stolici mám také stále bolesti cely den.

Jeník
4x

Vnitřní Hemoroidy mne taky trápí měl jsem něco mezi 3 a 4 stupněm. U mne zabral přístroj Hemoron. Další ošetření tímto přístrojem jsem absolvoval nyní, až po 10ti letech, takže můžu jen doporučit. Uzlíky které se i potom tlačily ven, např. při větší zátěži mi v pondělí (3.9.) paní doktorka ambulantně vyřízla. Není to nic příjemného ale zažil jsem uskřinutého hemoroida a ten bolel víc. Zákrok v lokálním umrtvení trval téměř hodinu. Dnes, po třech dnech bolesti ustupují a ani první stolice nebyla žádná hrůza. Lidičky, když to tady čtu, tak budu raději chodit každé dva roky na Hemoron a následné vyříznutí vylézajících uzlíků. Nežli jednou na Longovu metodu. Já vřele doporučuji Hemoron.

Key

Dobrý den, chci se zeptat na Vás stav po uriznuti uzliku, musel jste pouze lezet, ci jste fungoval? A jaké jste mel bolesti? Děkuji a preji hezký den, K.

Ivana

To tedy nechápu protože hemoronem se léčí hemoroidy maximálně 2 stupně

Jeník
1x

O víkendu jsem absolvoval dvě narozeninové párty, sezení na kruhu nebylo cool, ale zatím v pohodě. Chtěl jsem jen všem poradit: lidičky ledujte 24 hodin denně alespoň týden. Zázračně to pomáhá. Sice jsem po týdnu celkem nevyspalý, protože i v noci stále chodím do mražáku pro pytlíky s gelem ale stojí to za to.

Pavla
2x

No já už bych na tu operaci nešla, ani kdyby mě tam táhli párem volů! Raději 20x k zubaři než jednou na toto!!! A to když slyším vrtačku, tak skoro omdlívám! Kupuju si na to hemostop, používám gel i krém od té doby, co mi ho poradila mamčina známá a jsem nad míru spokojená a hlavně bez problémů!

Mirka

Taky už bych nešla! Byl to otřesný zážitek, který nechci už nikdy zažít. Taky jsem si zvykla na hemostop, protože mi ho dříve poradil lékař. Teď mi lékárník dal nějaký nový druh a jsem moc spokojená. Je nutné ale začít trochu zdravěji žít. Doplnit do jídelníčku nějaké to ovoce a zeleninu a trochu se hýbat.

Dědek

hemeroidy- píštěl, se tvoří při chlamydii trachomatis, dá se léčit

XZ

I tady strašíš?

unknown
2x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

emilim
1x

Suhlasim s tebou, lebo ja mam hemoroidy vonkajsie i vnutorne a este aj fisury som tam mala, ale tie zmizli od roku 1999. Na operaciu ani nepomyslam. CHce to dodrziavat hygienu, potierala som si to faktou, teraz uz ani si to nepotieram. A treba sa stavovat tak, aby nebola zapcha. Aj mne to obcas krvacava pri zapche. Vlani som si dala urobit aj vysetrenie hrubeho creva- lebo mi to krvacalo, ale mala som to v poriadku, len som sa nemohla na to odhodlat. Jem vela zeleniny, pomarance, grepy, slivkovy kompot, marhulovy kompot, susene slivky su na to velmi dobre, pohankove kukuricne chrumky, dobre je davat si do polievok uvarenekrupy, ja robim aj krupovu kasu. Ja som sa s tym naucila zit a viem , ze koreniny mi to rozdrazdia.Prajem vsetkym vela stastia.

jaja

musím napsat ,že trpím hemeroidy víc jak 20let,měla jsem již nejaký lehčí zákroky,poslední rok ,,ale nesnesitelné opakující se bolesti při i po stolici,krvácení,bez masti a čípků faktu se neobejdu,ale i ty už moc nezabírají,prvavidelná hygiena,pohybu mám víc než dost,lítám v práci jak namočený hadr,ale vyskoá fyzická zátěž,jak to tak vidím operaci,již nic nezabírá :(

fery
1x

Jdu na klasickou operaci hehoroidů.Chtěl bych vědět jak to probíhá,jak to moc bolí a za jak dlouho můžů do práce. Díky. fery.dolas@seznam.cz

Jirka
7x

také bych se chtěl podělit se svýma zkušenostma. než sem šel na operaci,tak sem si to tu pořádně pročetl a to byla asi chyba,na tu operaci sem se hrozně bál,protože je tu spousta příběhů,ale jak jistě víme,každý člověk jue svým způsobem originál a každý prošel trochu jiným zákrokem. takže já sem byl před 14ti dny na operaci Milligan Morgan, měl sem 4.stupeň vnitřních hemeroidů,celkem na třech uzlinách. operace proběhla dobře. v nemocnici sem byl 4 dny a nesměl sem vůbec jíst,byl sem jen na čaji,prý abych nepotřeboval na stolici,protože při mém stupni hemeroidů bych tu stolici nemusel rozdejchat.když sem přišel domů,tak sem začal opatrně jíst,jen jogurty,rozmixovaný ovesný vločky s mlékem kvůli dostatku vlákniny a 3x denně lžíci laktulozy. někde po 7dnech sem měl první stolici od operace.nechci tady někoho strašit,ale ta první stolice,to se nedá ani popsat.prostě jen tlačíte,pod nepříjemnou bolestí,jako byste chtěly vytlačit obrovskej kámen,stále z vás teče krev a hnis,ale stolice žádná, někde po 20minutách smrtelného tlačení ze mě vypadl bobek o velikosti třešňové pecky a po té to stále hrozně bolelo,zabral mi až po dvou hodinách ibalgin,ale řeknu vám,že když ležíte na posteli,nebo gauči a někdo kolem projde,tak cítíte snad každý jeho krůček,takže se kolem mě chodilo po špičkách. ještě druhý den to bylo utrpení,ale už to nebylo tak hrozný a den ode dne,to bylo lepší, teď mám týden po operaci,chodím cca 2x denně na stolici a nemám stim sebevětší problém.jen stále nosim vložky protože mi ještě teče ze zadku hnis,hlavně z těch stehů okolo otvoru. takže lidi,nezapomeňte jíst hodně vlákniny,hlavně zelenina a ovesný vločky,já si je dávám každý ráno k snídani den předem namočené v mlíku a od tý doby nemám žádný problém,protože střeva vlákninu potřebujou......... všechno se dá přežít ;-)

danča

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

pkc
8x

nooo inu ................přátele hemoroidníci , zašel jsem sem z čistého zoufalství , pročetl jsem si všechno co jste tady napsali a dost se směju.............:)))) já jsem po operaci 3 den !!! proběhlo cévkování ( nesmrtelný zážitek ) a momentálně včera proběhla ona kulička hrachu a pak znovu a to jsem si málem nadělal bolestí ještě jednou i do nosních dírek . Tlak je neskutečný a poznámky mých známých ,, vždyť jsou to jenom hemoroidy !!!!,, všechny bych je poslal minimálně za dobře vybaveným černochem ,aby si tuto radost užili aspoň těch 5 minut....... tedy abych se vrátil k tématu , našel jsem tady dost poznatků a je jasné že každý reaguje individuálně ale myslím a věřím tomu že zelenina a vláknina v podobě vloček funguje dobře , taky se nepřežírám a taky se dost bojím jít na velkou ale to se snad zvládne !!!! nooo musí ............... ale stejně věřím že je dobré s tím něco udělat protože ani před a ani těsně po to stejně nestojí zanic tak vychutnávejme pozdější pravidelnou stolici bez úzkostí úměrně zvyšující se blížením se k toaletě a basetovým očím které nám vyhřeznou ještě dřív než oni přátele není nad to brát to z humorem a nadsázkou a snad se z toho posereme dobře :))))))) operatntům zdar a žádný zmar :)

Jana

Sice je to už staršího data tyto příspěvky,ale i přes tu ukrutnou bolest řiti jsem se od srdce zasmála až jsem brečela.Jsem také po operaci Long.met.a můžu říct,že to co popisujete právě prožívám a raději 5 rodit(už mám 2 za sebou) :) .No budu věřit v to,že to bude brzy dobré ...Děkuji za zlepšení nálady,ale prdel bolí,jak sv...a

Tomas
2x

ja momentalne 7 den a taky uplne jako pres kopirak..

Tomas

Mam 14 dnu a uz to celkem jde, jeste se neutru ale ta bolest mizi

1415
6x

zdravím, jsem tři týdny po operaci, rád se podělím o zážitky :) už cca od 20 let se mi stávalo, že jsem občas (cca 2x do roka) krvácel při stolici, před třicítkou se k tomu přidalo občasné drobné vyhřeznutí střeva, které se postupně změnilo na pravidelné a postupně se i zvětšovalo, nicméně vše bez jakýchkoliv bolestí. teď je mi 35, cca před půl rokem jsem se objednal k odborníkovi, podle očekávání diagnostikoval velké vnitřní hemeroidy, absolvoval jsem několik ambulantních zákroků - podvázání, hojilo se to dobře, ale na to vyhřezávání střeva při stolici to bohužel nezabralo, takže mi byla doporučena operace (klasickou metodou). prognóza byla 4 dny v nemocnici a pak ještě cca týden doma na neschopence. operaci jsem absolvoval s epidurálem (vzhledem k poloze na břiše údajně lepší než celková anestezie), proběhla bez komplikací. díky epidurálu jsem ještě několik hodin po operaci necítil bolest, večer jsem dostal nějakou injekci proti bolesti, na chvilku jsem i usnul, bohužel v noci jsem měl pocit, že nutně musím na stolici (dodnes nevím, jestli to byl jen pocit, nebo jsem opravdu musel), vyletělo ze mě pár kapek hnědé vody a hromada krve, bolest ukrutná, bez sestřičky bych ani nedošel do sprchy. hned jsem nafasoval další injekci proti bolesti, která po pár minutách zabrala. samozřejmě jsem měl i problémy s močením, jen o chlup jsem uniknul cévkování, přes noc se mi občas podařilo vytlačit pár kapek, ráno jsem se pak za pomocí různých kejklí (ve sprše, proud vlažné vody na břicho a prsty silně zatlačit přímo na močák) normálně vymočil. a během noci jsem i několikrát na chvilku zabral. strava nabíhala postupně, napřed jen polívka, dva dny po operaci kašovitá strava, cca po týdnu už jsem jedl skoro normálně (samozřejmě se vyhýbám koření a pálivým věcem apod.). přípravky na změkčování stolice jsem bral jen v nemocnici (tj. tři dny po operaci), pak mi to doktoři doporučili vysadit abych si na to zbytečně nezvykal. na bolest jsem v nemocnici bral nimesulid, po propuštění mi pak doktor předepsal něco po čem jsem nemohl spát, takže jsem místo toho užíval ibalgin (napřed 2x denně, pak už jen na spaní a teď poslední dny už vůbec). dá se říct, že od druhé noci po operaci spím víceméně bez problémů. první stolici jsem měl tři dny po operaci (těsně před propuštěním domů), bylo to bolestivé, ale nic co by se nedalo vydržet. i vzhledem k následné cestě domů jsem si řekl o nějakou slabší injekci na bolest a za pár minut bylo po problému. teď už jsem cca 2,5 týdne doma, na stolici chodím (tak jako dřív) 1-2x denně, napřed to šlo hodně ztuha (ukrutná bolest, krvácení a výsledek skoro nestál za řeč), teď už to jde ven dobře, ale v jednom místě to pořád hodně bolí a krvácí. močení se upravilo během pár dní (napřed to šlo jen se stlačením močáku a ideálně ve sprše s vlažnou vodou, po pár dnech už bez problémů). celkem problém první týden po operaci taky bylo, že jsem nemohl zakašlat, vysmrkat se, nic podobného, ale to už se spravilo. ...

1415
6x

... chození do práce zatím vůbec nepřichází v úvahu, celkově se to pomalu zlepšuje, ale hodně pomalu. většina těch ran se - zdá se - hojí dobře, skoro to tam už nebolí a dostává to takovou tu zdravě tmavou barvu jako okolí, jedna rána se ale hojí podstatně hůř, je pořád taková světle růžová, při stolici silně bolí a krvácí, takže pak hned musím do sprchy, nicméně ta bolest během tak deseti minut zase ustoupí. občas mě taky pobolívá hráz, to se chystám zkonzultovat s doktorem (za pár dní jdu na kontrolu). jinak teď poslední dny už vydržím tak hodinu nebo dvě denně sedět, takže jsem schopen aspoň naobědvat se s rodinou apod. hlavní ponaučení podle mě je neodkládat to a navštívit odborníka při prvních náznacích problémů (alespoň kvůli diagnóze když už ne kvůli zákroku). co se týče operace a následné rekonvalescence, jak říkal můj doktor, je to silně individuální. pro mě byla ta operace klasickou metodou celkově vzato hodně bolestivá záležitost, ale se všemi těmi léky proti bolesti co dnes jsou se to dá nějak ukočírovat. nemile mě překvapilo, že v práci (a na ostatních aktivitách) nebudu chybět cca týden a půl jak jsem očekával, ale víc než měsíc, a taky to, že i tři týdny po operaci mám pořád bolesti při stolici (a lepší se to opravdu velice pomalu). na druhou stranu kromě těch jedné nebo dvou hodně bolestivých čtvrthodinek denně nemám žádné zásadní problémy, nemám výraznější bolesti, zvládám doma normálně fungovat (nemám teď už problém ani se zvedáním svých 10+ kg dětí :), v noci normálně spím. subjektivně mám pocit, že už bych zvládl i nějakou lehčí fyzickou aktivitu, ale zatím to raději nepokouším :) zkusím se tady zase za nějakou dobu zastavit a doplnit co je nového. a všem spolutrpícím přeju aby vydrželi a nepřestali věřit v lepší zítřky :)

Jirka
2x

koukám že to má tak nějak podobně jako ty.já sem se teda ale po týdnu po operaci odvážil jít do práce,teď už do práce chodim týden a dá se to vydržet,protože mám stojatou práci,kdybych měl sedět,tak bych si to určitě netroufl,nevydržim dlouho sedět ;-) jen jediná věc,která mě trápí,je trošku ta stolice,která ještě trochu bolí a když musim vytlačit tužší stolici,tak to teda bolí víc a pak i nějaká kapka krve ukápne,ale vše se dá vydržet. a druhá věc která mě trápí je ta menstruace,tedy ani ne v podobě krve,ale toho hnisu který mi stále teče,proto musim nosit síťovaný kalhotky a vložky..připadám si fakt jako ženská.....jenže ženský to maj jen týden a já už 3 tejdny a kdoví jak dlouho to ještě budu mít.

Jirka
3x

ještě bych chtěl dodat pár poznatků.... jakýkoliv projímadlo se po více jak třech dnech určitě nedoporučuje používat,tím svěračem jednou stejně bude muset projít ta tuhá stolice a pak se zblázníte. já to řešim tak,že netlačím hned na jednou. prostě zasednu a když cítí že to nejde,tak trochu zatlačim a počkám,zatlačim a počkám a takhle třeba tlačím pár minut než ten první bobek vyleze,další následující bobek už prochází hladce,jde jen o ten první. pak mě taky trochu trápí při tuhý stolici,že ten svěrač ještě tak úplně nefunguje a nedokážu přepůlit tu tuhou stolici a kousíček mi zůstane ve svěrači a nejde vytřít ani vytlačit,pak se třeba stane,že to najednou povolí a malej kousíče bobku máte v trenkách,to se mi třeba stane v práci ;-DD a i proto je dobrý nosit tu vložku ;-) pak je hodně důležitá hygiena,po každý stolici to sprchujte a ne jen po stolici a co mi hodně pomohlo jsou koupele ve vývaru z dubový kůry,aspoň 2xdenně,to se to pak pěkně hojí. jak již někdo psal výše,opravdu se vyvarujte kořeněným jídlum....myslim tim třeba pěkně pálivěj gulášek,taky sem si dal a myslel sem,že mi shoří prdel ;-DDD ... jinak jak říkám,sem 14dní po operaci,už chodím do práce,stolice je den odedne lepší,nic mě nebolí, nosim vložku,protože vytýká hnis a semtam vypadne kousek hovínka ;-DD hlavně nejeste nic,co staví,to jsou banány,rýže,maso....atd....... brzy se svámi podělím o pokračování.

katka
3x

Tak jsem měsíc po laserovém odstranění vnitřních i vnějšíš.Prvotní konzultace u lékařů,že o nic nejde,není třeba neschopenka a hojí se to 14 dní.HA,HA,HA! Lokální anestetika,2x injekce kolem otvoru- na omdlení.Po 30min.bylo po všem.Po pár hodinách,kdy to přišlo k sobě-hrůza,ale nepopsatelná.Druhý den vyndali jakousi záložku ,tak přišla značná úleva.Tři dny jsem brala imodium (abych nešla na stolici).Nikdo mi nic neřekl a já se cpala jak žok.Pak jsem začala užívat projímadlo.6 den po zákroku jsem šla poprvé na velkou. Rodila jsem ježky zadkem.Nepopsatelně bolestivý zážitek pro jeden bobek.Pak jsem šla znova a znova.Zapřísáhla jsem se,že nebudu jíst.Takže obchůzka gauč-wc-sprcha.Tak asi tři dny.(a to jsem to chtěla před přítelem ututlat).Tolik analgetik jsem nespolykala za celý svůj život.Prdy se nedají udržet,když potřebujete na velkou nejde zadržet.Cca tři týdny vytéká sekret .Do toho hormonální problémy a menzes v kuse měsíc:-/Sebevědomí na bodě mrazu.Takže neschopnost v práci 14dní určitě.Už jen pro hygienu po stolici.Nutná sprcha.Ještě teď se musím utírat vhčeným ubrouskem pro imtimní hygienu.Co mě nyní děsí,že ten útvar co tam mám nezmizí.Prý se to vstřebává 3měsíce.Jinak bych na tom byla hůř než před zákrokem.Můžete mi poradit čím to mohu mazat a podpořit vstřebání otoku?Někdy je to více jakoby nalité a bolí to.Někdy se to jakoby krásně zatahuje a nebolí.Ale tyhle stavy se střídají.Můj sexuální život je na nule.Už mi asi hrábne.A to je ten laser opravdu šetrnější.To co prožívají lidé z pod skalpelu-no coment. Takže jakou jste měli pooperační péči?A je to normální ,že tam mám něco jako květák? Tolik bolesti a utrpení a ještě jsem zaplatila 8tisíc.jestli ten květák nezmizí,jdu se zastřelit.

Jirka
1x

mě tedy na hojení doporučil známý bylinář Řepíkový a měsíčkový čaj. stačí 3x denně .do hrníčku hodim sáček řepíkovýho a sáček měsíčkovýho čaje a osladim kvalitním medem od včelaře,hlavně nee žádným patokem z krámu.a můžu upřímně říct že mi to hodně pomohlo a to na bylinky nijak nevěřim a hlavně ten med,ten taky hodně léčí, v těchto měsících se rány špatně hojí,protože je hodně oslabená imunita.no a abych se zase nezapoměl jako vždy,tak 3x dennně máchat zadek ve vývaru z dubový kůry.a výsledky buou brzy znát

dadyna
3x

Když jste tady zmínil med...moje maminka používala na vyhřezlý konečník a hemeroidy med taky. Ale jinak...na vatu a přiložit na konečník. Nikdy jsem tomu moc nevěřila...ale v poslední době mám obdobné potíže a odzkoušela jsem kde co, čípky, masti, dubovou kůru, teplo, chlad...a nakonec jsem zkusila med na vatu...těžko tomu uvěřit. Odzkoušela jsem to znovu a znovu...abych se ujistila. No a tak mohu opravdu jako akutní pomoc doporučit. Ochladí, stáhne a přestane svědět. Fakt...ale asi ne ten kupovaný, kde je plno náhražek.

Milan 60
1x

Pročetl jsem všechny případy, ale až u Vás jsem získal informaci o laserové operaci. Mám po ní druhý den a také bych nejraději lékaře ztloukl. Lhali mi prakticky o všem. Největší strach mám z toho, že jsem se po výkonu normálně najedl. A tady čtu, že se to prostě nesmí. Na stolici jsem samozřejmě ještě nebyl. V hloubce cca 5 - 8 cm cítím rozžhavenou borovou šišku. Překvapilo mne, že mne bolí celá kostrč. Z druhé strany cítím tupou bolest až k přirození. V noci jsem toho moc nenaspal. Pevně však věřím, že bude lépe. Děkuji vám všem za tuto diskusi a přeji vám, aby bolesti pominuly. Objevilo se mi to až v 60, takže plně soucítím s vámi všemi, kteří to máte od mládí.

katka

Tak jsem byla na kontrole.Mám fakt pech.Ty moje útvary,to je prý tkáň co utekla mezi stehy (občas se to prý stane).Mám mazat mastičkou co mi namýchali v lékárně. Pokud se to nezatáhne,tak jdu znovu pod laser:-((((( né,né,nechci!!!!

Zdena

..i já čerstvě přispívám....Asi před půl rokem jsem byla na ošetření hem. HEMORONEM s tím, že bych na dva roky měla mít pokoj. Ovšem do 6 neděl jsem zase začala silně krvácet. Takže po nabrání sil opět návštěva lékaře, vyšetření střeva kolonoskopií a pak plánována operace. Původně měla být dělaná longem, ale po uspání bylo rozhodnuto ke klasické operaci. Celou noc jsem nespal, konečník pálil jak tisíc čertů, byla jsem ve stavu, že se zblázním. Vydržela jsem to do 6 hodin a pak šla sestru žádat o odstranění tampónů a nedýchatelného obvazu ve kterém se mi mé pozadí pařilo a tím ještě víc bolelo. Zůstal mi v konečníku jen dren,ale ta slast se jít vysprchovat.....Dren lékař u při vizitě vytáhl a další krůček k lepšímu pocitu. To ale netrvalo dlouho. Bolesti se vraceli a injekce do zadnice nepomohli. Pak jsem se dozvěděla, že si mohu říci o opiátovou do ruky a ....no tři hodiny odpočinku bez bolestí. To bylo bájo.Co se týkalo stravy hned ráno po operaci jsem dostala rohlík s rybí pomazánkou a k obědu čočkovou polívku,bramborovou kaši a kuřecí maso.......prostě klasické jídla, žádná dieta.Po obědě jsem s vařením v břiše šla sednout na záchod a pocity jsem měla jako všechny tu , kdo toto podstoupili.Ale dílo se zadařilo a já další den mohla jít domů. Nyní jsem 4 den po operaci, příspěvek vám tu píši ve stoje a mezi tím odbíhám do sprchy a na WC. Bolí to stále...Beru si ráno vlákninu, DIOHES, čaj z kontryhele a řapíku, konečník si mažu gelem z dubové kůry, ale nic mě zatím bolest neumírňuje.Při stolici mě to příjde, jak bych kadila žiletky. Nejvíce mám obavy z toho, že mě konečník mírně krvácí a nevím, zda je to normální.Při pomyšlení jít na vyšetření konečníku v tomto stavu ..............bojím ,bojím :o(( to bych fakt nedala. Nu v pondělí se jdu nahlásit k obvodnímu lékaři, tak uvidím co mi na to poví. Určitě vám příjdu zase říci své pocity ;o). Držte se a ať nás to brzo přestane bolet. Jo a ještě ...tu jsem četla že to sprchujete teplou vodou, mě bylo žečeno co nejvíce studenou. Nevíte jak to je doopravdy? Díky

katka
2x

Mě řekli studenou.Ta skutečně i přinesla úlevu na otok a bolest.Skoro jsem to ledovala:-),ale prd platné, musím znova pod laser.Nepovedlo se na poprvé-mám pech:-(

katka

Tak hlásím stav.Mastička nezabrala.Prostě se operace nepovedla.Mám klasické hem... Jen s tím,že ty před tím byly jen kosmetická vada,ale nyní bolý,a občas krvácí.Bojím se trochu více zatlačit.Takže jdu znova.Zase mě čeká měsíc rekonvalescence,zkažené jaro a jezdecká sezona... Ale laser budu mít nyní zadarmo,to se mám,že!!

katka
3x

Tak jsem týden po zákroku.Lokální anestezie-peklo.Raději píchat každý den zubařem do dásní. Nicméně jsem po té nepolkla ani jedno kolíčko proti bolesti.Udělala jsem si před tím řádný klystýr,tak jsem šla na záchod po pěti dnech co jsem jedla kašičky.No a úplně v poho ani jsem nefuněla.Cítit to bylo to jo,ale to co jsem prožívala po prvním zákroku se nedá vůbec srovnat.Mám jen jeden steh ,jinak to bylo bez šití,je to oteklé a vypouští to sekret.Po stolici krev.Teď se jen modlím aby otok splaskl a vše se zatáhlo.Abych po odstranění jizev (po zákroku na hemoroidy) nešla ještě krát na odstranění jizev po jizvách......

katka
5x

Tak konečně je vše jak má být,jsem spokojená.Zatím žádné komplikace.Cca 2 měs.po zákroku a jsem jak vyměněná:-))))

Jirka
1x

tak mám dva měsíce po operaci,vše už se zdálo na dobrý cestě a dnes ráno při stolici ze mě vyteklo krve jak z vola........ já už na žádnou operaci nechci!!!!!

Zdena
2x

Jsem třetí týden po operaci a vše se uklidnilo. I na velkou už chodím bez bolestí. Jen občas mě tam neco svědí a pálí, tak se bojím, aby tam zase nebyl zase nějaký hemeroid.....možná proto mě to tak v prvních dnech krvácelo. No uvidím co mi poví pan doktor až půjdu 22 na kontrolu.V každém případě se cítím podstatně lépe. Piji hodně čaje jak z bylinek tak i ovocné, na lačno baštím vlákninu a konečník mažu gelem z dubové kůry. Tak se mějte i vy všici hezky a ještě napíšu.

Jirka
1x

tak sem kvůli krvácení byl na kontrole a doktor mi řekl,že to k tomu patří, protože kvůli stolicím vznikají bakterie,kvůli nimž se to dlouho hojí,takže mám počítat stim,že ještě 3 měsíce se to bude hojit,tak to bude skoro půl roku..paráda ;-)

JirkaB
3x

Zdravím, přidávám se do diskuze, protože jsem tu od nikoho nečetl o tom že by absolvoval operaci hemeroidů metodou HAL-RAR. Já byl v pátek tj. 17. 5. Ještě týž den jsem byl propuštěn domů. První noc hrůza ani prášky na bolest nepomáhaly. Dnes (neděle) už můžu i sedět a normáně se pohybovat, i když opatrně a s menšíma bolestma. Jinak na první stolici stále čekám a mám celkem strach. Ale po tom co tu čtu tak si myslím že tato metoda je zatím nejméně bolestivá.

Radek

Ahoj JirkoB, Ceka me stejny zakrok za tyden, muzes s odstupem 14ti dnu popsat jak jsi na tom. Co bolesti pri stolici? Jakou stravu jsi mel tak tyden po zakroku? Kdy se vratil do normalu?

Ivana

V pondělí 20.7. jsem byla na odstranění hemeroidů metodou HAL-RAR (v celkové narkóze) a mohu říct , že to je absolutně bezbolestné.Po 4 hodinách po narkóze jsem se mohla normálně pohybovat. V úterý po vyndání tamponu jsem šla domů a dnes jsem již v pohodě mohla na stolici.Paní vedle mne byla na klasickém chirurgickém zákroku a stále si stěžovala na bolesti.Určitě tuto metodu všem doporučuji i když cena je od 5000,-Kč a víc ( dle ceníku lékaře)

Jana

dobrý den, mohu se zeptat kde Vám zákrok dělali. Děkuji za odpověď

lukas
2x

Hal_rar za 6 měsíců recidiva hemeroidu 7000kc gumičky na dodělávky hal-rar a po roce klasická operace.bojim hal-rar velmi silné bolesti jako odpálena petarda v zadku následující dny hrůza min 10 dnů sem proklínal všechny hlavně chirurga operatéra.sliboval méně invazivní zákrok téměř bez bolesti a řek sem už nikdy více přesto sem v péči jiného chirurga a odeslán k klasické operaci.kterou si představuji jako po zkušenostech s hal-rar jako nemyslitelnou při přečtení těchto diskuzi.jsem chlap ale asi ne dost velkej jít do toho po druhé s mnohem větším zásahem.odelalo mě to tu.

Zdeněk

Zdravím vás. Bohužel mám stejnou zkušenost, zajímalo by mě, jak to s vámi dopadlo. Zhruba před rokem jsem byl na operaci hal rar, ve Slaném na soukromé klinice, stálo mě to 34 000,-Kč. No při velmi příjemném jednání, mi bylo vysvětleno, že je to absolutně bezbolestné a zaručeně řešící můj problém. Tři týdny jsem proklínal, chirurga Tomáše Bureše, který mi ty bludy navykládal a poté operaci domršil, ani ne za měsíc, mi zas něco vylezlo ven, když jsem se snažil o reklamaci zákroku, tak si tam k tomu přizval, snad celou nemocnici. Nechal mě tam stát na čtyřech s holim zadkem na vozíku 15 minut, kdy postupně přicházející sestry, zřízenci a nevím kdo všechno, lozili dovnitř, velmi nepříjemné, jsem z něj nakonec slezl a odešel, značně rozladěn a nadávající. Nevím co dál, jsem živnostník, žádnou nemocenskou mi nikdo nedá a nyní po roce, jeto snad ještě horší, než to bylo.

Jirka 2
3x

Zdravím všechny trpící. V pátek jsem šel na kontrolu z vzlezlou trombozou z konečníku. Jen to vyčistí a jdete domů, tak bylo řečeno. Jenže koukli dovnitř atam cosi podobné a že to nejde jen tak. Nechali si mne tam a hned odpoledne mne to vyčistili i ve vnitř. Snad i nějaké stehy tam jsou. Vyndat drén byla radost! A pak nad ránem první stolice, pocity jak jste uvedli. Strava kaše krupicová a v poledne bramborová z rybou a okurkovim salátem. Chutné a menší porce. Odpoledne mne pustili domů, v uterý kontrola.. Taky výtoky a strach ze stolice. Snažím se jist kašovitou stravu, dle jídelníčku na hemeroidy. (také jogurty atd.) Lněné mleté semínko lžíci a snažím se aspon ty dva litry vody. Na bolest nicneberu, i když z toho trochu soptím. Jen nevím zada mhóhu už krapet na delší procházku, rád bych šel v pátek dělat. Ted jsem doma za dovču. Nevíte nekdo jak je to z těmi procházkami a ze cvičením, které jsem logicky zatím musel vyloučit? Držím vám všem palce a brzké vyléčení, i dík za každou radu. Jirka2

Zdena

Poslední příspěvěk... Ve středu 22.5. jsem byla na konrtole a pan primář byl spokojen.Jen prý tam je polyp a díky němu by mě rád za půl roku viděl.Jenže v neděli jsem byla zase jak řezník. Já myslela, že budu mít klid. Včera jsem si byla nechat ukončit neschopenku a zrovna se zaptala zda je to normální. Bylo mě řečeno, že ještě mohu zůstat doma a nebo jít do práce a zhorší li se mi toto krvácení, abych si zajela za panem primářem....Tak jsem zvolila práci. Jinak co se týče pocitů, je mě parádně, mohu sedět, nic nebolí a netlačí, jen občas mám pocit jak by mě špatně fungoval svěrač.Pro lepší pocit si dávám složený kousíček toal.papíru.Ale už se to zlepšuje, takže počítám, že do týdne by i tyto pocity mohly odeznít. Zpětně pokud mohu poradit, po klasické operaci, nebojte si říci o injekci na bolest. Pak je vše jednodušší. Všem vám držím palečky, aby se vše zahojilo a přeji vám hodně moc zdravíčka .

Lachim
6x

Tak jsem mezi Vámi, přátelé. Od čtvrtka po klasice, nevím, co Vám mám popisovat, cpu se ibalginem, rodím a když jsem tohle začal psát, zaskočilo mi jadýrko z koktejlu. Zarazil jsem se až vo strop. Nevím nic - jak dál. Mám si ten vejfuk něčím mazat? Včera večer jsem si udělal zábal z dubové kůry, že se mi bude dobře spát. Za tři hodky ukrutný pálení, kráter oteklej a napuchlej - co to bylo??? Taky jsem měl ukrutnou chuť na topinky , po tom nemocničním blivajzu a ta moje láska si sice zaťukala na čelo, ale potom, co jsem jí vysvětlil, jak si Chuck Norris sám nožem vyndal z ramene kulku a tvářil se, jako by čet noviny, tak mi je udělala. No, zjistil jsem, že nejsem Chuck. Taky to měl rameno, že jo..... Prosím každou radu.

Petr
2x

1. část: ahoj všem, před třemi dny jsem absolvoval operaci v úplné narkóze. Moje trápení začalo asi před deseti lety mírnými hem., pak se k tomu přidala fisura. Byl jsem na pár ambulantních zákrocích, ale žádný nevedl k většímu zlepšení. Proto jsem na doktory zanevřel (a to byla asi chyba) a problém odkládal. Nakonec jsem se odhodlal nyní téměř 15 let po prvních potížích. Trhlinka byla chronická, navíc několik hem. a polypů. Byl jsem u pana doktora Bačkovského v Nemocnici pod Petřínem v Praze (nemocnice milos. sester karla boromejskeho). Diagnózu stanovil asi během 10 vteřin a za 2 týdny na to jsem šel na operaci. Tři dny před operací jsem jedl jen tekutou stravu a den před operací mě přijali na lůžku, ale nedělali mi vlastně nic jen jsem nesměl jíst a večer mi dali dva čípky na vyprázdnění. V operační den to už šlo rychle, celková anestezie je brnkačka, nic si nepamatuju a poté mi ani nebylo špatně. První noc jsem ale bolestí nemohl spát, ani injekce nepomáhaly. Prodělal jsem divulzi a operoval mi tedy fisturu, hem. a asi ři polypy najednou, což je docela hustá kafe. Den po operaci ráno mě pustili domů, rána byla bez otoků a krvácení, takže jsem si říkal wow třeba to bude dobré. Doma jsem v konečníku našel dren a pomalu jsem si jej vytáhl. Mám i asi tři stehy, které jsou prý vstřebatelné, ale jsou ostřé a při každém zatnutí mě celkem dost pýchají. Při zatnutí prižívám největší bolesti, jaké jsem kdy měl a kvůli tomu se mi i hůře močí, ale nakonec to ze sebe dostanu, ale teda volám všechny svaté. Včera jsem byl popré kakat a myslel jsem že umřu, dneska jsem kakal víc měkké a už jsem to ustál lépe, i když bolestí strašné...méně krve. Leduji si to, beru iburofen, laktobacily a něco jako detralex, ale ta bolest při stahnutí svalů je pořád hrozná. Modlím se,, aby to brzy přešlo alespoň do snesitelnější bolesti, snad to budedo týdne lepší. Budu pokračovat s dalšěími postřehy a všem spolutrpícím přeni brzké zlepšení stavu. PS: jsem rád, že jsem tuto diskusi neviděl před zákrokem, nevím jestli bych se zase nezalekl a když už je to za mnou, věřím že čas mi to zahojí

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce