Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Operace hemoroidů

Mám jít na operaci s hemoroidy.Je to snesitelné, či nikoliv.Můžete mi kdokoliv říci své zkušenosti. děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr
2x

2. část: ahoj, tak udělal se po operaci krásný vnější hem.:-(..ale bolesti už jsou snesitelné, myslím že je to na dobré cestě. teď ještě splasknout tu novou bulku

Dědek

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Bára
2x

Jsem týden po operaci Longem + klasikou a nevím čím vším ještě. Je mi 33 let, problémy většího rázu jsem začala mít po třetím porodu před 4lety. Netrpěla jsem ani tak bolestí, jako krvácivostí, střídaly se období klidu s obdobím "krve". Když jsem si řekla dost! a vyhledala jsem dr., následovala kolonoskopie, bylo mi řečeno, že mám drobné hemeroidy 1st., ať si koupím faktu. Z toho jsem byla dost vykulená, protože jsem si říkala...tak jestli toto je první supeň, jak potom vypadá 3-4stupeň? No dopadlo to tak, že jsem za 6měsíců skončila na hematologii s anémii, odtud mě exportovali do nemocnice a ládovali mě 10dní krevníma transfúzema - totální kolaps! Po propuštění jsem to chtěla vyřešit tedy radikálně, dr. mi doporučila ambulanci, kde provádějí zákroky Hemeronem. To co bylo pro ostatní bezbolestné a vycházeli z ambulance vysmátí....tak já byla na Aulinu, od bolestí jsem nemohla chodit! Na mou prosbu, jestli by nebylo lepší jít na operaci, mě dr. docela vyděsil, že zná případ, kdy stejně mladá žena operaci podstoupila, něco se nepovedlo...a má doživotní kapsu! No tak to mě odrovnal. Přestala jsem k němu chodit, vysadila jsem i DETRALEX a řekla jsem si, že na ty doktory fakt už prdím. Asi rok to bylo střídavě - oblačno....zase se střídaly období klidu se dny, kdy jsem krvácela. Moje další dost! Našla jsem si proktologickou ambulanci v nemocnici a tam mi konečně pan doktor řekl, že ano, že je můj stav na operaci - 3stupeň vnitřních hemeroidů! Jak jsem psala na začátku, jsem týden po operaci. Bohužel to nešlo tak "lehce" Longem, jelikož po zásahu Hemeronem jsem měla vnitřek, jak řekl pan chirurg tak zjizvený a rozbitý, že se operace poněkud zkomplikovala a musel to zašívat i klasicky a vystuhovat mi vnitřní stěny do toho jsem hodně krvácela...a já nevím co všechno, na celém podvozku mám velký hematom. Operace byla v celkové narkóze. Po probuzení jsem cítila obrovskou bolest od pasu dolů, kapačka která měla zabrat do 10ti minut zabrala až za 2hodiny. Poté byla bolest díky injekcím snesitelná, v noci jsem klidně spala. Nejhorší bylo "zavzdušnění" . Obrovské tlaky na konečník, ovšem s tím pocitem, že konečník neexistuje, tudíž kudyma ten vzduch asi půjde ven? Z nemocnice mě poslali domů druhý den s krabičkou tablet od bolestí a Laktulózou, jelikož bylo přeplněno! Odcházela jsem s břichem nafouklým jako v 7 měs. těhotenství. Doma se mi postupně ulevilo...ale vždy jen v poloze na wc a s hroznýma bolestivýma tlakama. Při propuštění mi řekli, že můžu jíst hned všechno...nooo ale toho jsem se nedržela. První tři dny jsem nejedla téměř nic, jen tak 3lžičky jogurtu, já takový žravec...prostě mi to jídlo rostlo v puse. Po třech dnech jsem začala vařit vločky, přesnídávky, jogurty...čtvrtý den stolice - bez krve. K mému překvapení to šlo lépe než odvzdušňování po operaci, ale musela jsem si vzít prášek od bolesti, jelikož po stolici začaly bolesti a trvaly tak 2hodiny. Dnes to vypadá tak, že už si dám i 1 rohlík na snídani, na oběd kaši a uvařené kuřecí, na večeři ovocné pyré s piškotama.... sem tam si něčeho ďobnu... Bolestivé tlaky jsou stále při "odvzdušnění" a před stolicí...to se někdy dostanu do křeče a horko těžko se docourám na wc, ale pak příjde úleva a je mi fajn. Takže suma sumárum týden po operaci cítím jen bolestivé tlaky, a celkovou slabost ale ta je spíš způsobená anemii a bolí mě ten hematom, stehy venkovní už nejsou, zatím nemám odvahu si sedat . Jsem ráda, že jsem operaci konečně podstoupila...čekala jsem to mnohem horší!

Dědek
2x

užívej bylinky , příčina je někde jinde , je to málo inf. email

Ajinka
2x

Hemoroidy jsem přecházela skoro 15 let,ale poslední dobou se to nedalo vydržet, nejenže to bolelo, ale i občas krvácelo. Na proktologii zjistili 3. stupeň a navrhli operaci RFITT (radiofrekvenční indukovaná termokoaugulace nebo tak jaksi). Odstranuje se to nízkofrekvenčním el.proudem stejně jako křečové žíly na nohách. Čekala jsem, že to bude procházka, ale nebyla. Po zákroku bolest jako čert, analgetika do žíly byly jediná spása. Pak vyndali drén, zase o kousek lepší. Ale jak tu všichni píšou, jít na velkou znamenalo čiré utrpení, zmáčená ve studeném potu vzývající všechny svaté.... Po čtyřech dnech mě pustili domů s detralexem, aescinem a mastičkou a ejhle po dvou dnech přišlo masivní krvácení - 22x na wc s tlakem na konečník, kdy ze mě odcházely kvanta sražené i čerstvé krve. Skončila jsem zase v nemocnici s nějakou krevní ztrátou, zelená jak sedma jsem omdlívala. No děs. Ted jsem třetí den doma a je to lepší, ale krvácivé špinění pokračuje. Snad už budu mít brzo pokoj! Jít na operaci hemoroidů je určitě projev velké osobní statečnosti (nebo nezbytnosti...). ach jo. Zadek je potvora, jak poznamenal anesteziolog....

Emil Jelínek

Dobrý den. Mohu se zeptat, kde Vám zákrok touto metodou dělali a zda to nakonec pomohlo. Emil Jelínek

Janina
2x

Ahoj, ráda bych se podělila s vámi se svou zkušeností s hemeroidy. Vyléčil mne přípravek anurex, který koupíte normálně na netu. léč mrazem, takže to nejen léčí ale i hojí, a uvidíte že se vám uleví.

Aleš
1x

Inu, také jsem podstoupil operaci hemoroidů a to 3. stupně vnitřní i vnější. 20let jsem to odkládal a pravdou je, že krom asi 10-30ti minut po stolici, než zduřelý hemoroid splaskl, jsem neměl nijak závažné problémy. Nicméně po nedávném krvácení (jeden h. praskl) jsem nastoupil strastiplnou anabázi s odstraněním, jež vyústila v operaci. Pročet jsem o operaci děsivé příběhy zde na fórech a do zpěvu mi nebylo. Operace proběhla v celkové anestezii během zhruba hodiny, za tři hodiny jsem se probudil na pooperačním takřka bez bolestí (analgetika). Po hodině odvezen na pokoj a tři dni živen kapačkou, antibiotiky, injekcemi proti bolesti, čajem a sirupem na ředění stolice. Neschopnost se vymočit vyústila v úžasný zážitek s večerním cévkováním a ranním od cévkováním. Po pěti dnech do mě nalili projímadlo, že by to prý chtělo už nějakou tu stolici. S hrůzou a strachem ze mne na WC vyteklo něco hnědé hmoty a krom lehčího píchání v oblasti konečníku v pohodě. Toto jsem díky projímadlu absolvoval asi 5x za tři hodiny. Mít sprchu na pokoji je super. Další dni to bylo takřka stejné. Po šesti dnech od operace mne pustili domů. Hodně piji, ředím stolici Duphalacem, jím skoro co chci. Bolesti takřka žádné, stolice zkraje dost pichlavá (stovky bodajících jehliček), nyní po těch dvou týdnech celkem v pohodě. Rekonvalescence je prý asi tak týden v nemocnici a pak 4-6 týdnů doma. Teď již vím proč ;o). Když to shrnu, tak to samo sebou je to velmi nepříjemný zákrok a každý "to má jinak". Ale v mém případě pevně doufám, že se vyplatilo. Byl jsem operován v Českých Budějovicích, kde mohu s klidem konstatovat naprostou spokojenost. Péče perfektní, pokoj o třech postelích akorát, luxusní sociálka s místností s umyvadlem, velkým WC a sprchovým koutem. Na některých pokojích prý i TV. Jen snad doktoři pořád někam spěchali a mohli být sdílnější. No a pár rad do budoucna. Jednoznačně, pokud má člověk na výběr, podstoupit operaci v létě, kdy se dá doma chodit jen ve spodním prádle. Ono, třeba několikrát za pár hodin lítat na WC, pokaždé se svlékat a sprchovat a oblékat.... Teplo je teplo. Do nemocnice po novém roce - teoreticky by se již neměl platit poplatek 100kč na den a když do Budějovic, tak také až po novém roce, dosud není v Č. Budějovické nemocnici zaveden internet. Wi-fi i kabel na pokojích prý až po novém roce. To je asi tak vše. Hodně zdaru a nebojte se toho.

Jana

Dobrý den Aleši, jakou metodou jste byl operován v Českých Budějovicích:? A jak je to nyní po 4 letech? Máte po problémech?

Aleš
1x

Ještě drobnost. Léto se jako termín vyplatí ještě z jednoho důvodu, teoretická absence nachlazení. Už dva dni se potýkám s nějakou lehčí chřipkou (nachlazení - či co to dnes všechno může být - prostě bolest v krku, rýma), kterou dotáhla ratolest ze školy a je až neskutečné, jak je smrkání, kýchání a kašlání neuvěřitelně spojeno se stahováním konečníku. No je to žůžo ;o)).

Milan 60 let
3x

Milí přátelé v bolesti, přečetl jsem si všechny vaše příběhy. Dnes je to druhý den po laserové operaci a vše, co jsem si zde přečetl mi velmi pomohlo. Myslel jsem si totiž, že prožívám něco zvláštního a výjimečného. Místo toho vím, že vaše bolesti byly xnásobně větší, než ty moje. Sdílená bolest a vzájemné rady - to hodně pomáhá.Přeji si jediné, aby vám všem bylo lépe.

Iveta
2x

Ahoj, chci přispět se svými zkušenostmi po dvou operacích hemeroidů Longovou metodou. Poprvé jsem byla na operaci před šesti lety v nemocnici Na Františku po dvacetiletém trápení a zánětech.Operace byla úspěšná,zpětně s odstupem času mohu říct bolestivě snesitelná.Neschopenka cca měsíc. Letos se mi hemeroidy opět začaly ozývat stále častěji a tak jsem se rozhodla opět navštívit lékaře.Závěr z vyšetření byl,hemeroidy 3 stupeň-operace.Byla jsem na to připravená,ale přesto mě to trochu zaskočilo.S operací jsem souhlasila a 13.11.2013 nastoupila do nemocnice Na Františku.Nemám žádné jiné nemoce jen trpím na migrény,což bylo napsáno i ve zprávě od obv.lékařky s předoper.vyšetřením. Operace probíhala v pořádku,4 den po první stolici nás pan doktor pustil domů.Samozřejmě stolice a větry bolestivé,občasné nutkání na stolici,ale vcelku se to dalo snést až do dne,kdy mě začala bolet hlava a nastoupila migréna.Vzala jsem si půlku prášku na migrénu (Sumatriptan actavis) a to bylo moooc špatně,což mě ani v duchu nenapadlo.Asi po hodině jsem začala mít šílené tlaky na konečník a nutkání na stolici ze které pokaždé nic nebylo,jako kdybych měla rodit,ale jinou dírou(omlouvám se za ten výraz)ale jinak se to vyjádřit nedá. Asi po třech hodinách jsem musela ulehnout a co nejméně vstávat,aby se to nezačalo zase tlačit.Druhý den to bylo v pořádku a teprve poté mi došlo,že prášky neměly vliv pouze na migrénu.Jestli mohu doporučit,nikdy si po operaci neberte prášky na migrénu!!!Dnes jsem 14 dní po operaci,bolest je minimální,stolice po jednodenní dávce laktulozy ucházející a tak jsem se rozhodla jít do práce.Dá se to vydržet,ale týden doma by ještě prospěl.

jarda
4x

Vážení přátelé, přečetl jsem si Vaše příběhy,lépe řečeno „hrůzy“ a tak jsem se rozhodl, že alespoň já Vám napíši něco optimistického. Ne každá operace hemeroidů nemusí být horor.Alespoň já mám takovou zkušenost.Je mi 61 let a byly mi diagnostifikovány hemeroidy 3.stupně.Jsem asi 48 hodin po operaci a můžu říci, že jsem téměř bez problémů.Dnes je pátek a já ve středu asi v 11.hodin jsem byl odvážen z operačního sálu.Operace proběhla v celkové anestezii metodou Milligan-Morgan dále použití ultrazvukového skalpelu. Zřejmě jsem dostal také i injekci proti bolesti.Pocit ,který jsem měl, nebyla bolest ,ale tlak a to nebyl problém. Asi ve 2. hodiny jsem se ptal sestry jestli injekce ještě účinkuje, protože jsem měl pocit, že by mě to mělo začít opravdu bolet. Protože se nic nedělo, a ten tlak se zmenšoval ,ve 4.hodiny odpoledne jsem se prošel po chodbě.V 7.hodin večer jsem už seděl u televize a díval se na zprávy.Večer už jsem se procházel po chodbě a byl vcelku bez problémů.Ráno , při vizitě jsem požádal o propuštění domů a bylo mi vyhověno.Tak jsem dopoledne , asi 24 hodin po operaci vyrazil.Pěšky samozřejmě.Bydlím na vesnici a na nádraží je to z nemocnice možná 2 kilometry ,ale zastavil jsem se ještě na kávu.Po poledni, jsem již doma zjistil, že přichází má doba. Na velkou.Nebylo to moc příjemné, ale vyřešilo se to brzy.Protože je již před vánoci a já byl upozorněn, že do tří dnů se mám hlásit u obvodního lékaře, řekl jsem si ,že to nebudu odkládat, a dnes v pátek ráno jsem vyrazil .Autobusem ,potom asi kilometr pěšky,odevzdání zprávy a pochvala ,jak pěkně to vypadá a zase asi 2 kilometry na nádraží. Pěšky. Operované místo je samozřejmě ještě na dotek citlivé ale jak nyní sedím, téměř o ničem nevím. Za celou dobu po operaci jsem nedostal jedinou injekci proti bolesti, nevzal jsem si žádný prášek. Rozhodl jsem se do této diskuze napsat,protože i já jsem si ji před operací přečetl a musím přiznat , že i když nejsem žádný „bolestín“, přece jen mě to trochu rozhodilo. V té diskuzi chybí více pozitivních zkušeností. Chtěl jsem ještě něco napsat a povzbudit všechny ,co půjdou na operaci hemeroidů, ale už nemám čas.Je téměř poledne a já musím ještě nasekat dřevo, zatopit a uvařit si něco k jídlu.

siva
1x

jsem po operaci hemeroijdu klasicka operace dneska je to10dnu a porad to boli prosim napiste jak dlouho se hoji rana po operaci mněl jsem vnejsi i vnitri ale ty vnejsi moc poli jak dlouho to ještě bude travt diky moc moc moc za odpoved

Franta 28
2x

Přátelé rád bych také napsal něco pozitivního. Nějakých pár let jsem měl občasné problémy s hemoroidy, naštěstí nějak ne moc bolestivé. Letos v listopadu jsem naznal, že by bylo dobré, aby se na to podíval odborník. Našli mi v zadku polyp a hemoroidy 2. stupně s tím, že je ten polyp dobré vyříznout a hemoroidy ošetřit, oboje harmonickým skalpelem. Po přečtení zdejších příspěvků jsem byl upřímně vyděšen, ale přeci jen jsem s operací svolil. Ráno jsem do nemocnice v Hořovicích přišel na lačno a ve dvě hodiny odpoledne jsem šel na řadu. Mohl jsem si vybrat, jestli celkovou anestezi nebo svodovou do páteře. Představa jehly v páteři nebyla vůbec radostná, ale doktor mě přesvědčil a nakonec to nějak moc nebolelo - taková standardní injekce... Člověk je pak nějakých 5-6 hodin od pasu dolu umrvenej. Samotná operace pak fofr, poté odvoz na pokoj. Když to přišlo k sobě tak to člověk cítil, ale hrozné to nebylo. Šlo to i bez prášků proti bolesti. Jeden jsem si ale na noc vzal, aby se člověk prospal. V noci jsem se sem tam probudil, jelikož mě trápily větry a ulevit si nešlo kvůli drénu v zadku. Ten ráno vyndali a hned bylo líp. Najedl jsem se a zapil to nějakým laxativem a v jednu domů. No, já musím mít vždycky něco extra - doma přišel pěknej průjem a při tom samozřejmě krvácení (nebolelo to). Začala se mi motat hlava, nízkej tlak, tak následoval návrat do nemocnice - nasadili kapačky, do večera mě to furt honilo - dostal jse i osobní "gramofon" k posteli, jelikož jsem se při jedné cestě na záchod probudil na zemi a sestřičky mi dávaly nohy nahoru. Co vám mám povídat - krve jak z vola (bolesti však nevelké). Večer jsem normálně usnul a probudil se až ráno a už to bylo dobré. Odpoledne mě pustili domů s tím, že mám jíst hodně zeleniny, ovoce, jogurty, vše nejlépe v kašovité formě a dvakrát denně si dát duphalac na změkčení. Následoval strach z toho, až to ze mě půjde ven, ale nakonec bolest taková normální, pak to pobolívalo tak hodinku a nakonec pohoda. Během týdne se to postupně dalo dohromady a v druhém týdnu už funguju normálně, samozřejmě je to citlivější. Celkově shrnuto to nakonec žádná hrůza v mém případě nebyla. :-)

Katrin 123
2x

dobrý den všem, ráda bych se podělila o svou zkušenost. hemoroidy trpím cca 10 let ( je mi 31 ) a před třemy měsíci problém vygradoval. Měla jsem vnitřní hem. 2, a 3, stupně a jeden vnější, který přešel až v trombosu (bolestivá boulička). Měsíc jsem zažívala neskutečné bolesti, jít na stolici byla noční můra, zhubla jsem 5kg ( při svých 54kg to již byl docela problém), prostě to bylo strašné. Léčena jsem byla mastičkami a čípky Faktu, Detralexem a Lactuosou. Bylo mi řečeno, že operaci se nevyhnu, ale že nejdřív se vše musí pomocí medikamentů uklidnit.. Po zklidnění jsem ještě podstoupila gumičkovou metodu na jeden vnitřní největší hem.. Část odpadla a zbyl mi menší polyp. Minulý týden ve čtvrtek jsem konečně podstoupila operaci - klasickou metodou. Omdlívám jen z braní krve, proto pro mě celý pobyt byl děsivý, ale zákrok dopadl údajně dobře, bylo mi odstraněno vše. Po třech dnech jsem na požádání odešla domů a s obavami jsem čekala na první stolici. Přišla v úterý. Neskutečná bolest, která mě ale nepřekvapila, protože jsem byla tak trochu připravena z minulosti. Od té doby stolice každý den. Dnes bolest již snesitelná, první dny jsem strávila po záchodě X hodin v bolesti. Stále dokola dávám obklady - řepík, měsíček mast, marihuana mast. Strava jogurty, tvarohy, mozzarela, cottage, včera prvně kuskus, výborné jsou mandarinky. Pít hodně vody, bylinkové čaje a na projímání je nejlepší 100% šťáva z mrkve. Na závěr, mohu říct, že to ,,snad,, mám již za sebou, nelituji, že jsem operaci podstoupila. Donutilo mě to zlepšit životosprávu, celkově svůj režim. A jakmile se v budoucnu objeví jen minimální náznak návratu hem., hned nasazuji léky a koupele...atd:) tak odvahu, hodně síly na bolest a kopici štěstí všem:)

sityaity
3x

Včera jsem šel po 5 letech odkládání na klasickou operaci hemeroidů III, které mě trápily 20 let. .... jsem 22 hodin po operaci , bolesti jak cyp, nicméně jsem už doma ... doktor řekl jak se po operaci vyčůráš a vykadíš , můžeš domů ... poprvé jsem měl stolici už 6 hodin po výkonu a bylo to jako porod ježka zadkem .... dneska už jsem byl znovu, naštěstí pomohla Lactulose sirup a taky Jitrocelový sirup, to je taky hodně dobré projímadlo, ale ty bolesti při vyprazdňování se nedají popsat ... ještě taky trochu špiním krev, ale to prej je normální ... údajně lepší trochu krvácet než zánět .... bolest zatím tlumím Algifen kapky a Novalginem ... tak uvidím co dál ... je to hnus, zadek jak po pádu meteoritu ...

sityaity

2 dny po operaci bolesti mírně ustupují ... včera jsem měl stolici 4 x ... Lactulosa učinkuje, bolí to při stolici dost a jdou ze mě kuličky velikosti třešňové pecky, ale po sprše se rána uklidní ... tak se to dá přežít s Algefenem ... dělám studené obklady z Dubové kůry a úleva velká ( až na to studené,to nenávidím :-D ) ... hlavně říkal doktor, že studené je proti otokům ... dnes jsem ještě nebyl na velké, nicméně se nemůžu dočkat :-) ... oproti včerejšku jsem se i cca 3 hodiny vyspal ... hlavu vzhůru jdu dál trpět ...

sityaity

5.den po operaci ... bolesti jsou už snesitelné ... mimo stolici, tu jsem měl dnes 3 x a ještě to dost bolí ... nicméně více mě irituje neustále špinění ... no ale nenapláču nic :-) ... také se při stolici spustila krev , docela dost, proto jsem se spojil s operatérem, který mě uklidnil, že je to normální a že trvá cca 2 měsíce než se vše dá do normálu ... potěšil mě :-) ... ta představa 2 měsíců ... jinak pořád okruh - wc - koupelna - postel ... i spánek už jde .... tak snad všechno půjde o.k. .... dobrou noc a hlavu vzhůru ( až to půjde ) ...

Radim
3x

Zdravím, číst tuto diskuzi loni,tak na operaci nejdu.. Měl jsem h.3st., operovali me klasicky skalpelem. V pondělí v 11 hodin bylo po všem v celkové narkoze.. První noc bolest, nedalo se spát, každých 15 minut jsem sledoval hodiny. Druhou noc to už potěšilo, spal jsem cca 6 hodin v kuse a něco málo odloledne.. Dnes je středa lékař mi sdělil, dokud nebude stolice nebudete domu. Vydal jsem se na toaletu.. Po 20 minutách se zadarilo a něco jako stolice se objevilo.. Avšak za značné přítomnosti krve.. hned jsem letěl do sprchy. Zítra jdu domu. Kamarád tady byl na operaci s H.v prosinci dnes bez obtíží a říkal, ze do 3 týdnů vše v pohodě. Píšu, abyste věděli,ze to nemusí být tak strašné jak tady všichni píšou. Vemte si,ze na operaci jde stovky lidi měsíčně a tady píše jen pár lidí.. Operace proběhla na chirurgii ve Vsetíně.

Radim

Tak dnes me propustili domů. V 10:30 jsem šel na velkou. Cca po 50 minutách, kdy jsem nevěděl jestli budu zvracet nebo kadit. Brečel jsem bolestí byl jsem jako Hulk zelený. Stolice první ze mne po trápení vyšla za 15 minut. Jak tady všichni píšou o velikosti třešně. Když jsem vstával cítil jsem.,ze to neni ono a posadil se. Po dalších cca 25 minutách ze mne vypadli dvě stolice o velikosti golfových míčku. Poté jsem zažil neskutecnou úlevu a měl jsem už zcela měkou stolici. Následovala sprcha. A neskutecna úleva. Doufám, ze ted už to bude ok. Zadnice boli jako těsně po operaci. Mam ji v jednom ohni. Snad mi záberou prášky.

Radim

Tak prášky od bolesti, laktuloza a jogurt s vlakninou pomohli. Po dvou dnech jsem šel na stolici v obavách co bude. Světe div se, nez sem se nadál bylo po všem. Obavy byli zbytečné. Diky stravě to šlo jak po másle.

Radim
2x

Tak už vám tady snad píšu naposledy. Je neděle tedy 6 dni po operaci. Dá se říci,ze je všechno v normálu. Občas to poboliva, ale nic co by se nedalo vydržet. Stolice je také v pohodě. Spíše jde nez ke stolici dojde o ten pocit co bude následovat. Takové trauma jit na WC.. :) Nezapomeňte denně ráno dvě lžíce vlákniny do vlažné vody a zapit skoro půl litrem vody...jogurt a 15 ml lactulozy vypít ve vlaznem čaji. No a potom už můžete jist co chcete, hlavně něco dietniho co nezpusobuje tvrdou stolici... Držím všem co se odhodlájí jit na operaci palce.. ten týden stojí za to mit trvaly klid..

Radim
5x

Tak píšu po 14 dnech po operaci.. Při stolici se objevuje krev a ještě nějaký pátek bude.. už mohu normálně sedět na dřevěné židli. Bolesti již žádné nejsou. Doporučuji chodit na toaletu jak jste si téměř 100% jistí, ze si to tělo žádá a nesnazit se jit jen při pocitu. V takovém případě stolici nejen ze nevytlacite, ale uvizne vám u analniho otvoru, kde tlačí a způsobuje tupou bolest. A to do te doby, nez se vám bude chtít jit na WC a vyprázdnite se. Pak bolest ihned pomine.

Zdena
2x

Tak jsem se na Vás po roce přišla zase podívat. Mohu li ten rok po operaci hodnotit, tak na bolest po operaci je zapomenuto, konečník už vůbec nekrvácí, ale....Jak jsem se zmiňovala, že mám špatný pocit, jak by špatně fungoval svěrač, že si na konečník přikládám kousek toaletního papíru, abych ho udržela v suchu, stále přetrvává. V opačném případě strašně svědí a dohání mě to k nepříčetnosti, nemohu li se jít ihned omýt. Myslím, že mě stejně další návštěva u lékaře nemine.

sityaity

zkuste mast Faktu ... pomohla mi

Petra
1x

Jéva, tak to vám nezávidím. Já jsem naštěstí našla něco, co operaci předběhlo a teď jsem v pořádku. Koupila mi dcera Hemostop, jak tobolky, tak i krém a pomohly mě. Gel chladí, takže mě pomohl s pálením a tobolky s bolesti. Nové už naštěstí nemám, tak doufám, že to tak zůstane.

Jarda
1x

Tak Vám všem tady děkuji za "povzbudivé" komentáře.Mám tyto problémy s hemeroidy již 15 let.Zjistil jsem, že je mám teď už ve IV. stádiu a musím na odstranění.Po tom co jsem tu četl, ale nikam nejdu.Je mi 43 a už to doklepu.Radši umřu než na operaci!!!!!

Radim
1x

Ahoj. Jsem po operaci. Cca 2 měsíce.. problémy nemám vůbec žádné.. hodina na operačním sále, 3 dny v nemocnici, týden doma v mírných bolestech.. stojí za ten výsledek.. Nejhorší je první stolice po operaci..ale snad si chlap a vydržíš těch 14 dnu.. věř nebudeš litovat..

Makyna

Je mi 18 let a mám vnější hemoroid asi už 2 roky a ještě jsem nebyla schopna si dojít na chirurgii, strašně se bojím :( při stolici mírně krvácím a i to bolí, ale i někdy ne :( ale snad tam po maturitě zajdu..Doufám, že to nebude nic vážnějšího, protože jsem vystrašená když jsem četla různý články, že to může být rakovina konečníku, střev apod.

Karin

Ahoj lidi, jsem po operaci hem. 6 den. Poprvé sedím a tak písnu svoje zážitky, protože mi moc pomohlo si tady počíst před zákrokem. Trápily mě skoro 30 let. Sice hodně lidí tu píše, jak šíleně trpěli, ale zase tak strašné to není. Vlastně už od 3 hodin nad ránem jsem měla po bolestech a na hodinovou operaci mě odvezli ve 3 h. odpoledne. Prostě od 12 hodin od operace jsem nepotřebovala léky. Horší byla druhý den hlava, operující doktor mi doporučil spinální anestezii , já se navíc na sále nechala utlumit, vše bylo OK, nevstávala jsem předčasně, ale asi špatně napíchnutá páteř, jakmile jsme vstala z postele, hrozné bodání v hlavě, ta se mi roztočila, pocit na zvracení a třesavka. Odeznělo to až po pěti dnech. Jo a bobek je zážitek, který bych si radši odpustila každý den, pak bolí zadnice jako od žiletek, vážně. Zatím baštím jen jogurty, vývary, řídké pudinky, pacholíky a sním o pořádné porci jídla. Kdo váhá, jděte k dobrému doktorovi včas, bude mnohem méně bolestí i komplikací a nenechte se odbýt jako já každý rok u proktoložky, že to zas tak nic moc není. Ta mě jen uklidňovala, psala Detralex a Faktu mast a chirurg když mě vyšetřil, zděsil se, proč jsem nepřišla dřív, že tohle spraví jen trošku a ještě budu muset docházet na korekci ambulantně. Uvidím, co mi řekne po kontrole. Napíšu příště. Zadkům klid - Karin.

Zdeněk 29
1x

Ahojte všichni, nebudu popisovat dlouhým románem, co již bylo psáno zde v komentářích, tak to zkrátím. Před týdnem jsem byl s diagnózou vnitřních i vnějších hem. skupiny 4 operován a zažívám peklo a utrpení. Teď jsem v domácí péči, postup záchod sprcha pořád dokola. Bolestmi vůbec nespím, od operace jsem nic nesnědl, shodil jsem 13 kilo. Co jíst v této situaci? Zkuste mi prosím někdo poradit, díky

Jirkai
2x

Mně pomohlo - na snídani ovesné vločky, jablka tři za den. A perfektně mi zabral přípravek Fine6, objednala mi lékárnice. Hemoroid se stáhl, stravu třeba dodržet vkuse

Libor.
3x

Zdravím všechny kteří právě přemýšlí o operaci hemeroidů. Nejprve, mně ani nenapadlo že jsem budu něco psát ale po přečtení vašich zážitků, mně to přimělo změnit názor a tedy píšu. Před šesti lety, jsem absolvoval operaci Longo a nyní jsem podstoupil operaci klasickou. Po operaci Longo mi tam zůstal jeden hemeroid který jak mi bylo řečeno zmizí sám že se to vtřebá ha ha. Na začátku to bylo docela v poho ale časem, tak dva roky začal bolet a to dos, jenže na operaci se mi znova nechtělo, jak asi chápete. Každopádně, bolest byla čím dál větší a nakonec mně to donutilo s tím něco dělat , šel jsem k lékaři a ten mi jak bych opravdu nečekal, navrhl právě tu operaci kterou jsem nechtěl , a dostal jsem také termín uf uf no tak jo. Pak jsem si tu četl vaše přízpěvky a bylo mi strachy na umření, já měl obrovské bolesti po Longo a jak je známo tak klasika je mnohem horší , to mi řekl i můj doktor no to asi nepřežiju. Teď jsem jedenáctý den po operaci a je to trochu jinak. První tři dny je to samozřejmě dost bolestivé,tak bolestivé, že opravdu toho moc nenaspíte, i když máte v sobě něco proti bolesti ale dá se to přežít, čekal jsem to mnohem ale mnohem horší a to musím ještě napsat odstranili mi nakonec tři kusi hemíků o kterých jsem ani nevěděl. Čtvrtý den, jsem jel již domů,dokonce jsem v autě seděl bez kruhu a od té doby je to už jenom lepší , neříkám, že jsem si neprošel branou pekelnou ale jen na záchodě a asi tak hodinu po té. Nyní jedenáctý den chodím na wc a ty šílené bolesti už tam nejsou ,sice se pořád trochu bojím ale nakonec je to snesitelné a bolesti po už jsou také docela v poho. Doporučuji přesnídávky,jogurty kaše pudink,toust a td.vše co snadno vyjde. Do toho beru Lactuloze sirup dvakrád denně a jedenkrát denně ketonal 150mg. Tak tedy, jedenáctý den a je to tak, že bolesti jsou ale dá se to vydržet, spím skoro celou noc již po pátém dni po operaci a pokud nepříjdou nějaké komplikace, tak jsem to zmáknul a jsem rád že to mam za sebou.Určitě to za to stojí a nebojte se zbytečně víc než je nutné, to opravdu jen škodí. Přeji vám, brzské uzdravení .

Karin

Dnes jsem 15. den po operaci a abych řekla pravdu, tak hodinu až 2 po stolici pálení, řezání v konečníku parádní, někdy si musím nakapat Algifen proti bolesti. Sedět vydržím chvíli, pak se jdu zase svalit na bok do pelíšku. Co jíst po operaci? První týden jen jogurty, pacholíky, tvarohy, řídké pudinky, vývary z masa bez zeleniny a bez zavářky. Druhý týden už rozumně omáčky s trochou masa, přílohy, sním skoro vše jen ne ovoce a zeleninu a ořechy a celozrnné pečivo. Každé ráno skleničku Šaratice, nebo Zaječice a jde se řídce na WC. Můj Dr. mi Lactulozu zakázal, že si na ní střevo zvykne, poslouchám ho a piju přírodní minerálky, dají se dost těžko sehnat jen v málokteré lékárně. Zdeňku 29 vydrž, já mám trochu přes 50 kg a k obědu sním 7 knedlíků s rajskou, jistě nám bude za pár týdnů dobře.

Karin

Je výhoda jít na operaci na jaře, kdy je teplo, můžu chodit doma naostro, spodní prádlo by jinak bylo zalepené, tohle špinění je nemilé, nevím kdy skončí...

iva
1x

Ja idem za týždeň na laser. Mám hemoroidy 3. stupňa a trápim sa s tým už dosť dlho. Krváca to čím ďalej, tým častejšie, po stolici to vylieza a obmedzuje ma to. Idem si to dať spraviť na jednodňovú chirurgiu k najznámejšiemu proktológovi v Bratislave. Je to drahé, ale viem ako to klasickou metódou strašne bolí. Viem, že aj laser bolí, ale ešte som nerodila a aj doktor mi povedal, že keby si to nechám, tak mi to v tehotenstve robí strašné problémy. Párkrát sa mi to zapálilo a viem aká to je otrasná bolesť, mala som v tom už aj krvú zrazeninu a aj fisúru, ktorá strašne bolela pri stolici. Takže som sa rozhodla, že dva týždne pooperačných bolestí mi za to stoja, viem, že asi skapem, ale tí, ktorí majú NAOZAJSTNÉ problémy s hemáčmi vedia, že život bez nich je naozaj nádherný oproti životu s nimi. Keby ich mám malé, tak by som sa na to vykašlala, ale mne by sa to určite zhoršilo. Máme to všetci v rodine - mama, otec, segra, ujo (bol na operácii klasikou). Nemôžem sa kúpať, bicyklovať, cvičiť a niekedy, keď mám zápchu alebo hnačku tak to na WC vyzerá ako texaský masaker. Držte mi palce ľudia. Vy ste už asi z toho vonku, vám už asi netreba, ale keď je tu niekto, kto je stále trpiaci, ozvite sa ....Držím palce aj ja!

Renne

Ahoj všem, byla jsem na operaci 6. 6. v pátek a v pondělí 9. 6. jsem šla domů. Bála jsme se hodně a očekávala jsem ty nejhorší bolesti. V den oprece to bylo bolestivý, ale ne tak strašný, aby se to nedalo vydržet. V sobotu mě to bolelo, dostávala jsem kapačku proti bolesti, řekla bych, že zabrala, bolest byla menší. Dostala jsem i injekci, ale tu jsme nesnesla a v noci mi bylo špatně - ale to je individuální. V neděli to bylo tak nějak stejně bolestivý, ale nejsou to bolesti, které by se nedaly vyloženě snést. V pondělí jsem dostala projímadlo, za dvě hodiny jsem šla na záchod, toho jsem se děsila, ale bylo to v pohodě. Po stolici jsem mohla domů. Taky jsem měla od pátku cévku, protože mi nešlo jít na záchod, zkoušela jsme vše možné a nic. Jednorázová cévka je prý bolestivá - nevím, já měla normální na několik dní. Bála jsme se toho, vůbec to nebolelo a hlavně se mi hned po zavedení ulevilo, jelikož jsem se okamžitě vyprázdnila. Nechali mi jí do neděle, pak jsem šla na záchod a bylo to bez problému. Hlavní je dodržovat dietu a pitný režim. Musím pít tak 3 litry denně. Někdy to ale nevypiju, je to na mě moc. Mám připravený dvě lehve 1,5 litru, abych měla tak nějak přehled, kolik toho vypiju. Nejím zatím vůbec žádné pečivo, knedlíky... Ráno snídám aktivii nápoj nebo nějaký jiný např. ovocný, ale bez semínek!!! Nebo to prolít přes sítko s trochou mlíka. Obědvám polévky, omáčku s troškou masa (to hodně rozžvýkám) a trošičku rýže nebo těstovin. Vše pořádně rozkousat a hlavně zapíjet hodně hodně tekutinami. Nebo bramborová kaše - řídká- a k tomu kousek usmaženého mletého masa na způsob karbanátku, jen tak jemně osolit, žádný koření, cibule, česnek atd. Ono nás to i nutí vše dodržovat, proto že se bojíme, aby nás to nebolelo ještě víc. Prvních 10 dní jsem brala projímadlo, pak ho vysadila. Následovala tužší stolice, nebylo to moc příjemné, ale pak se hodně uleví. Asi víc jak první týden jsem brala prášky na bolest, většinou mě to bolelo v noci, asi jak je to v klidu, člověk to víc vnímá, všude ticho, přes den to tolik nevnímáme. Důležité je také chodit nebo spíše popocházet, shrbeni, jak tady píší někteří, ono to jinak asi nejde. Já se párkrát přistihla, že chodím na zahradě dokolečka jak trestanec :-) a nahrbenej. Taky jsem zkusila delší trasu, šla jsme ven, ale pak večer jsem cítila, že to bylo moc. Dneska asi 20 den po operaci, to ještě cítím, ale už je to podstatně měnší. Jinak teď dva dny zpátky mám při stolici krvavé sraženiny, nevím, jestli je to normální, že mám již normální stolici a je to podrážděný. Nebo mi snad praskl steh a krvácí to??? Budu se muset spojit s doktorem. Zatím se loučím a určitě se tu ještě objevím a pokud bude někdo potřebovat, zodpovím na jakoukoliv otázku. Všem, co vás to teprve čeká, přeju hodně síly. Nejhorší je to čekání před operací a čtení těchto článků. Já je taky četla, ikdyž jsem z toho byla pak vyřízená, ale prostě mi to nedalo, jako ostatním...

Majka
1x

Jo, presne 😂 Lezim a cekam na operaci (zitra) a ctu tuto diskuzi 🥴😂

susn

dobry vecer mela jsem problemy s hemosi uz v tehotenstvi byly dost bolestivy a i kus streva jsem mela venku:O(( ale ted je to tyden co jsem po operaci Longovou metodou a je mi fajn uz 3 den mi bylo lip a uz jsem mohla trochz sedet.Operace probehla v poradku akorad narkozu jsem nedavala cely den jsem prozvracela a bolesti byly asik 2,5 dne dostavala jsem injekce na bolest.Stolice byla drsna myslela jsem ze my to snad urve pr...:O() to bylo po te Laktuloze byla jsem snad 5krat. druhy den vytahly trubicku asik dren a bylo to uz lepsi.Musim je pochvalit delali mi to ve VALAŠSKE MEZIŘÍČÍČÍ DR TOMAS MUSIL. aKORAD JSEM MYSLAL ZE KOLEM OTVORU VENKU MI TO VEZMOU TAKY ALE TO JE PRY KOSMETICKA UPRAVA UZ BYL UZ NA TOM NEKDO PRY DR RIKAL ZE TO STRASNE BOLI? DEKUJI

tomas

Dobry den,vcera jsem byl na rektoskopickem vysetreni v nemocnici na Karlove namesti v Praze a pan doktor mi sdelil,ze koncem srpna se mam prijit objednat do jakesi prokto poradny,jelikoz bude nutna operace hemeroidu.Zatim mi predepsal Detralex a cipky Spofax.Chtel jsem zeptat,zda tu nekdo nema zkusenost s nemocnici na Karlove namesti,popripade i s vyse uvedenou prokto poradnou.Mnohokrat dekuji

tomas

A jeste jeden dotaz.Mast Faktu,Doxiproct,pripravek Hemostop a Fine6.Nemate nekdo prosim zkusenost zda neco z techto veci funguje?Mnohokrat dekuji za kazdou radu.

Renne
1x

Tomáši, posílám článek o proktologii. Určitě to není takový vyšetření jako rektoskopie. Jinak zkušenossti s mastičkama - používala jsem Dubovou kúru mast (prodává se i gel, ale ten mi vadil). Potom jsem si nechala udělat mastičku z konopí a ta byla hodně dobrá. Ale stejně, pokud je to na operaci, ve finále nepomůže nic. Mě se to po ní sklidnilo, ale operace mě neminula. Já teda byla na operaci v Královských Vinohradech a jsem ráda, že jsme to podsoupila. Měli mi to původně dělat Longovou metodou, ale dělali mi to metodou RAR. Taky jsem měla čípky - Indometacin 50, ten jsem si dávala hned po stolici a po něm se mi ulevilo hodně od bolesti. Ale myslím, že je asi jen na předpis. A víš, jakou metotou Ti to budou dělat? Tady je ten článek: Proktologické vyšetření je základní vyšetření oblasti řitního kanálu a konečníku. Nedílnou součástí tohoto vyšetření je podrobný rozbor obtíží a souvisejících okolností onemocnění (anamnéza) včetně rodinné či pracovní zátěže. Tento rozbor pak usnadní lékaři představu o možných příčinách obtíží a plán dalších vyšetření. Po uvedeném rozboru následuje vlastní vyšetření oblasti. Pacient je vyšetřován zpravidla v poloze v kleče. Lékař podrobně vyšetří pohledem oblast řitního otvoru a okolní kůži. Již toto vyšetření může přinést řadu cenných poznatků o charakteru onemocnění. Dále je oblast řitního kanálu a konečníku vyšetřena prstem (chráněným rukavicí). Ačkoliv může být toto vyšetření některými nemocnými hůře tolerováno (nejčastěji z důvodu studu) je velmi důležité a pro zkušeného lékaře naprosto samozřejmé. Přináší velmi cenné poznatky o stavu řitního kanálu, jeho výstelky, svěračů, hemoroidální zóny a dolní části konečníku. Jde o základní a jen těžko nahraditelné vyšetření.

tomas

Moc děkuji za cenné rady Renne a všem ostatním také.Já právě vůbec netuším jakou metodou mi tu operaci budou dělat,ale předpokládám,že právě proto se mám koncem srpna nejdříve objednat do té prokto poradny.Popravdě,momentálně jen tápu,protože těch názorů je opravdu spousta.Jinak musím říct,že po deseti dnech domácí léčby,se mi potíže znatelně zlepšily,lépe řečeno uklidnili.V lékarně jsem koupil snad vše,co by mělo na hemoroidy fungovat,tím myslím zmírnit bolest,svědění atd.Byl jsem velmi překvapen,že z té hromady přípravků,mi pomohly ty nejlevnější produkty.Hlavně mast Procto-Glyvenol.JInak Hemostop tablety a Hemostop gel mě velmi zklamaly a to jsem na ně nejvice sázel.Takže cena poměr kvalita tady moc neplatí.Samozřejmě je to jen má zkušenost a názor a také chápu,že každému asi vyhovuje něco jiného.Je mi jasné,že nic na světě mi hemoroidy nevyléčí a že ta operace je víc než nutná.Je mi 38 let a takhle trpět do konce života se mi opravdu nechce.Je pravda,že po přečtení některých příspěvků jsem si přísahal,že na operaci nikdy nepůjdu,ale nakonec jsem usoudil,že třeba budu mít štěstí a dobře to dopadne.Tak uvidíme koncem srpna.Určitě dám vědět.

wad
2x

Tak se taky podělím o zkušenosti, co jsem za poslední čtvrt rok získal. Na konci května jsem po cca týden trvajících problémech s krví při stolici na fotbalovém zápase málem zkolaboval. Slyšel jsem vlastní tep v hlavě, měl jsem silné bolesti hlavy a těžce jsem dýchal. Druhý den jsem se na základě krevního rozboru u doktorky ocitl už na urgentním příjmu v nemocnici a během týdenního pobytu dostal několik transfúzí krve. Nikdy bych si to nepomyslel, ale i taková banalita, jako jsou hemoroidy vás opravdu mohou zabít. Ani doktoři tomu nevěřili a tak jsem absolvoval snad všechna možná vyšetření od krku až po zadek, aby se zjistilo kde že ztrácím tolik krve. Ukázalo se, že za to opravdu může jediný hemeroid 3.stupně a tak bylo rozhodnuto, že se všechno bude řešit operativně v průběhu července a do té doby zůstanu na prášcích, které opravdu zabírali. Měl jsem jít na klasickou operaci, ale nakonec jsem rád, že jsem se shodou náhod dostal do Hořovické nemocnice, kde mi nakonec hem. odstranili "hormonálním skalpelem" (myslím, že se ta metoda tak jmenovala). Den po operaci jsem šel domů a vyjma cca prvních tří nocí, kdy jsem se v noci budil byli bolesti minimální. Krev ze mě šla jen při první stolici , i když to bylo množství, které mě vystrašilo. Teď, týden po operaci už jsem šťastný, že jsem si vybral právě tuto metodu. Dokonce bych ani neřekl, že to, co jsem prožíval byla bolest... Spíš takový soustavný tlak na konci konečníku, který byl trošku nepříjemný (protože byl soustavný). Pokud máte tu možnost, volil bych být vámi tuto metodu. Když jsem do nemocnice odcházel a četl si zdejší postřehy, bál jsem se... I proto jsem byl nakonec vcelku příjemně překvapen.

dzanka

Mně pomohl přípravek fine6, měla jsem druhé stadium hemeroidů nejvíce se to zhoršilo po druhém porodu, teď jsem konečně spokojená. doporučuji

Jan Novak

Hemeroidy mě trápí už několik let. Tablety, čípky či masti mi vůbec nezabíraly. Nyní jsem vyzkoušel zmražení hemeroidů Anurex. Bolest i svědění zachvíli přestaly. Cenově je přijatelný.

Lenka
2x

Ahoj, mě hemeroidy trápily v těhotenství. Místo toho abych si to nejkrásnější období života užívala, trpěla jsem. Můj gynekolog mi doporučil ten anurex, je vhodný i pro těhotné ženy. Byla jsem překvapena jeho rychlým účinkem, během 2-3 týdnů mě vyléčil. Teď už mám 3 měsíce po porodu, malý Kryštůfek je zcela zdráv a po hemoroidu ani památky. :)

Roman

Zdravím všechny trpící. Také jsem si prošel těmito problémy. Hemeroidy trpím cca. 10 let a poslední dva roky se přidalo silné krvácení. Každý den ráno stolice a nejméně hodina a půl čistá krev, která ne a ne zastavit. Dohnalo mě to do nemocnice, kde mi po koloskopickém vyšetření našli vnitřní a vnější velký hem. 3 stupně. První ortel zněl " klasická operace ", nakonec byla zvolena metoda Dr. Longa. 16.9.2014 jsem nastoupil na plánovanou operaci v Mladé Boleslavi "Sanatorium Dr. Pírka". Před léty mi v tomto soukr. Sanatorium dávali do kupy pravou ruku po nehodě, kterou mi chtěli ve státní nemocnici amputovat nad loktem. Přímo se specializují i na hemeroidy a tak jsem ač nerad, operaci hem. podstoupil také v tomto sanatorium. Lidově řečeno "kdybych nebyl blbej", tak jsem to podstoupil již dávno a neřešil stud. Mohlo to být jednodušší. Operaci samotnou si nepamatuji a ani nevím jak jsem se dostal na operační sál asi výpadek paměti. Operace dopadla prý dobře. Hem. jak vnitřní, tak vnější byly obrovské a zanedbané. Nikdy jsem to nijak neléčil ani neřešil. Jednoduše jsem trpěl. Po operaci mi bylo fajn, a to díky injekcím na bolest. První bolest a překvapení bylo vyndání drenu z konečníku, fakt zážitek ale to jsem netušil, že ten pravý adrenalinový příjde až doma první stolicí. Včetně operace jsem byl v sanatoriu dvě noci. V úterý kolem 12 hodiny operace a ve čtvrtek ráno jsem byl propuštěn domů. Jen si ještě musím vzpomenout na úterní 22 hodinu a sestřičku se slovy " čůrejte nebo budeme cévkovat ". To byl fofr, vypil jsem vše co mi přišlo pod ruku a nic. Tlak a čekání na onu úlevu nepřicházel. Nesměl jsem vstát a s bažantem pod dekou to nechtělo jít. Pomoc sestry jsem odmítl, to by nešlo vůbec. Mohl jsem se protrhnout. Nakonec celý spocený a v kleče jsem to dokázal. Pacient vedle mě bojoval také a nic. Udělal to samé, klekl si a modlil se. Sestra dostala svou moč a bylo po cévkování. První noc doma byla celkem v pohodě, tím myslím, že jsem sice moc nespal ale byl jsem celkem v klidu. Druhá noc byla naprosto šílená a boj o přežití. Já blbec jsem si nechal koupit v lékarně laktózu a večer jsem si dal plnou dávku. Nic lepšího jsem nemohl vymyslet, celá noc byla na záchodě a ve vaně. Dokonale jsem si podráždil konečník, dostal teplotu a celkový stav na nule. Stolice se proměnila v neskutečnou bolest. Mám prách bolesti celkem vysoko, jelikož mám rád adrenalinové sporty, tak jsem měl i poměrně dost úrazů, které jsem zvládal celkem bez obtíží. Ale toto jsem nečekal. Jak může bolet konečník, pochopí pouze ten, co si tím prošel. Nic méně jsem dnes v sobotu dva dny po propuštění, zajel zpět do sanatoria aby na mě koukli. Přidala se mi bolest obou chodidel a začali mě brnět prsty. To prý je od nervů a tak jsem na to dostal Lexaurin. Konečník mám bez zánětu a jen jsem si ho podráždil. Na recept jsem si vyzvedl gel, který nehojí ale působí jako analgetika na bolest. Před stolicí si mám namazat konečník a skrz tubu i otvor konečníku. Stlumí to bolest. Ráno to zkusím po prvé, pak dám vědět. Manželka mi uvařila odvar z Řepíku a pravidelně si jej v podobě obkladů přikládám na konečník. Mám jeden menší vnější hem., s kterým nešlo nic dělat. Postupně se prý vtáhne do vnitř a ten mám hodně bolestivý. Prášky na bolest neberu, jsou k ničemu. Teď jsem se srovnal ze svého pokusu změkčit stolici a uvidím ráno jak to bude v součinnosti s gelem na snížení bolesti. Jinak sedím, ležím, chodím, dnes jsem řídil auto na pohotovost, prostě tohle je po čtyřec dnech bez problémů. Na to, v jakém jsem to měl stavu a jaké velké hemeroidy jsem měl, čekal jsem to horší. Jen ta stolice byla zatím peklo na zemi. Ohledně stravy, ráno jogurt activia v poledne jen vývar z polévky, celozrné pečivo, večer jogurt a hodně piju. Určitě se nevyplácí udělat takovou hloupost co já, neodkládejte návštěvu lékaře a raději jeďte tam, kde se této problematice hemeroidů věnují. Je mi 38 let a tohle mi za to nestálo. Mohl jsem to řešit včas. Jelikož jsem čtyři dny po zákroku longovou metodou, tak Vám ještě napíši další informace o svém průběhu léčení a pocitech. Jinak díky všem za tuto diskuzi. Čelt jsem to noc před operací a opravdu se mi do toho chtělo. :-) Opatrujte se a všem nově trpícím přeji brzké uzdravení bez komplikací. ps: omlovám se gramatiku ale píši z mobilu.

mm44

hrůza.....aspon vim co dělat kdyby zase něco,..... a to sem měl jen jeden kdysi

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce