Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zrudnutí po sportu

Dobrý den, mám takový osobní problém a docela mi dost vadí. Když se začnu trochu "hejbat", tak hned za chvíli strašně zrudnu, i když mám sport a pohyb rád, kvůli tomuto problému ho omezuji co nejvíce. Nejsem ani tlustý, ani vyžle - něco mezi tím. Snažil jsem se co nejvíce sportovat v domění, že třeba zrudnutí vymyzí, ale bez úspěchu. Dá se stim něco dělat? Nebo je to vrozená vada? I když nikdo z mých rodičů tak nerudne. Díky všem za případné odpovědi. Radek.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
redge

Ahoj. Mám úplně stejný problém jako ty! Na nikom jiném jsem to ještě neviděla. Je to hrozně nepříjemné,obzvláště jsi-li s přáteli...taky nemám ponětí,jak na to vyzrát.

terča
3x

já nejsem zrovna sportovec, ale v horku, nebo když se trochu víc hýbu, tak také červenám Vím, že tě to jako muže neuklidní, ale ženy může utěšit aspoň to, že když při námaze červenají, tak se jim více prokrvuje obličej, takže nebudou mít tolik vrásek T

Adam
5x

A proč vám to tak vadí? Já jsem taky během pár minut úplně červený, hlavně když je tepleji. A vůbec se za to nestydím, ani za to, že za hodinu úplně propotím dvě trička, a vypadám, jak bych vylezl z vany. Někdo rudne, někdo ne. Někomu se trochu orosí čelo, z někoho lijou litry potu. Každý člověk je jiný.

Veronika
2x

Ahoj,...mám úplně stejný problém, ale do toho silenyho rudyho obličeje se mi ještě objeví od vnějších koutku očí směrem ke koutkum pusy bílý fleky,....takže vypadám fakt jak na umreni a stydím se za to a je mi nepříjemné jak na mě koukají ostatní. Proto by mě taky zajímalo, čím to je a jestli se tomu nedá nějak trochu pomoct. Děkuju

Jája
1x

Mám stejný problém, navíc bílé skvrny mám i v místech obočí, kolem úst. Asi před 7 lety jsem jen silně zrudla při větší námaze, a asi před 2 lety se přidaly bílé skvrny. Ptala jsem se i praktické lékařky,i na alergologii- připadala jsem si jako hypochondr. Také by mne zajímala příčina i co s tím dělat

"VESELÁ RUDÁ"
16x

HOLKY,KLUCI,VŠECI vykašlete se na to,jestli jste v kterémkoliv věku a při čemkoliv rudí,brunátní nebo jak to nazýváte.Já měla problém s červenáním pořád-aniž bych se styděla,zapotila-prostě jsem byla RUDÁ FURT A STÁLE!!!!Já jediná z naší rodiny,fůůůj!Díky červenání kdekoliv a kdykoliv se ze mě stala jedna obrovská "RUDÁ TROSKA",která užírala SEBE SAMA. Zhruba ve 33 jsem začala laicky studovat psychologii/INTUICE!?/ a díky tomu jsem se naučila svět a hlavně svůj život a své hodnoty vnímat úplně jinak.Je mi 38let, červenám se pořád,ale díky psychologii to vnímám jako svou PŘEDNOST a JEDINEČNOST a hlavně jsem se s tím vnitřně smířila.Hodně štěstí a velkou výdrž přeje všem "VESELÁ RUDÁ".

Tereza
3x

Kdysi jsem se někde dočetla že by mohlo pomoci několikrát denně dávat pod studenou vodu lokty tak zkuste,co kdyby náhodou byl problém vyřešen ;)

Adéla Flíčková

Kamarádka taky rudne, na tvářích obzvlášť..

Anna

Já jsem myslela, že v tom jsem sama :) ale staci mi uběhnout par metrů a jsem úplně rudá. Není to, že bych se styděla, ale je to docela dost nepříjemné. Kdyby někdo měl nějakou radu, budu moc ráda :)

rené

taky s tím mám problém přijdu do fitka začnu cvičit a během pár minut sem uplně rudá je to takový nepříjemný nikoho sem takhle neviděla

lucie

Připojuji se mezi červenáče :( ale já se k tomu ještě nadmíru potím takže jsem rudá plus mám mokrý vlasy jako kdybych si je právě umývala :) co s tím, Kdo ví ať poradí !!

Martina

Ahojky,taky mám takovýto problém,ztaci fyzická námaha nebo i slunění na sluníčku a vypadám jak ředkvička která má mít každou chvíli infarkt,nejsem tlustá ani vyzablo ale ptala jsem se mamky a pry to mám od malinka.Řešilo to i kdysi několik doktorů a na nic nepřišli.Prý holt se nejspíš chladim obličejem :) kardio i vše ostatní mám v pořádku,takže bohužel nikdo neví čím to přesně je :) aspoň vidím ze nejsem sama.

Eliška

Já jsem taky rudá :D vždycky když běhám s přítelem (on je přesně ten pravý opak - i kdyby běžel maraton tak nezčervená). Já jsem i po dvou kilometrech horší jak rak. Alespoň už nemám záchvaty kašle.

Rad

Taky jsem rudy pri sportu odmala, pri stresu i pri obycejnem zavazovani tkaniček. Nemyslim si ze se to da lecit, oproti zenam to nebudu resit makeupem apod :-D okoli si zvykne a ja to svaluju na hypertenzi :-D no osobně bych řekl že i tenka kuze obliceje za to může, pripadne fototyp cloveka (prilis svetla kuze)

Týnka

Ahoj, mám ten samý problém jako většina. Je mi 14 let, od 4 let dělám moderní gymnastiku. Stačí mi step-aerobik o tělocviku a na konci hodiny jsem rudá jak rajče. Do hodiny to zmizí (občas zůstanou růžové tváře), ale i tak se cítím velmi nepříjemně. Za pár měsíců vystupujeme v divadle s představením. V 16 hod. máme generálku a v 18 hod vystupujeme. To znamená, že více jak hodinu budeme cvičit. A já už teď se bojím toho, že na jeviště budu nastupovat úplně rudá. Jako ostatní moc moc prosím o radu. Děkuju

Hanka

Ahoj, toto je i můj problém. Je mi 14 let a v tomhle věku se chci líbit klukům a tak, ale když v tělocviku běháme ( v pondělí to bude 12-ti minutovka ) nebo jen zacvičíme, jsem strašně červená. Né jen ty krásně načervenalé lehce tváře, ale červená jak červená pastelka! Po 12-ti minutovce je to horší a to mnohem! Vypadám, jako kdybych měla explodovat. Nikdy se s tím asi nesmířím, ale je to součástí mě, takže to budu muset příjmout, ikdyž je to těžké. Trvá mi asi tak 2-3 hodiny než jsem zase normální a dost mi to vadí.Spolužáci se mi za to vysmívají a není to úplně ten nejpříjemnější posit.

Nikolas

Mám stejný problém po tréniku nebo jiné aktivitě i jen lehce namáhavé hned zrudnu Nikdo z mých přátel takový problém nemá a já si připadám fakt divně hlavně když se na mě dívaj holky a já jsem červenej jako rajče. Problém už mám od mala, zčervenání zmizí za 2-3 hodiny, někdy i déle. potom mám jen lehce rúžové tváře prosím pomožte

Aneta L.

Ahojky, mám stejný problém, pár minut se hýbám a jsem řervená jak rajčátko :-) Není to úplně příjemné a když jdu na oběd, tak se na mě všichni dívají, jako bych byla Selena Gomez, po tělocviku si dám vždy trochu pudru, ale stejně to nepomáhá, takto červená jsem už od první třídy, do páté jsem to moc neřešila, ale teď když už jsem na druhém stupni je to horší, protože je to větší škola a je tam o dost víc lidí, trvá asi 20minut než červená vyprchá, prosím o pomoc!

Ray

Ahoj Anet,napis na email [email protected].

Elis

Ahoj, mám ten stejný problém, co se týče běhání, normálně když třeba cvičím nebo dělám jógu se mi to nestane, a to můžu cvičit třeba 1 hodinu!! Docela je to divné když chodím běhat i na jaře nebo na podzim, a teplo moc není !! Někdo mi říkal, že je to větší prokrvení obličeje, ale co to způsobuje, když normálně při sportu se mi to neděje!!

Monca

Zdravím mám úplně stejný problém je mi 13 a sporty mě všeobecně hrozně baví ale jediný problém je že se do toho moc zapálím taky jsem potom strašně červená a mám kolem pusy bílý kruh i když cvičím každý den prostě to neodezňelo vždycky si připadám hrozně trapně obvzlášť na tréninku ze staršíma kteří jsou úplně v pohodě jenom já jediná jsem úplně rudá. Myslela jsem že pomůže když si zlepším kondici ale nic to neudělalo. Bylo by super kdyby se tomu dalo přirozeně zabránit. kdyby někdo věděl tak ať napíše byla bych opravdu ráda.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce