Inzerce

Hepatitida C

Moje příbuzná byla pravděpodobně v lékařském zařízení nakažena hepatitidou C a za 2 roky nato umřela , měla cirhozu jater jako těžký alkoholik, i když nikdy nepila, byla bylinářka. Jak zamezit dalšímu nakažení pacientů v lékařských zařízeních? Od té doby se bojím chodit na vyšetření do nemocnic.

Inzerce
Odpovědi
Iv.1 poděkování

Moje příbuzná byla - pravděpodobně v lékařském zařízení nakažena Hepatitidou C, za 2 roky zemřela na těžkou cirhozu jater, jako těžký alkoholik i když nikdy nepila, byla bylinářka. Jak zamezit nakažení v lékařském zařízení? Od té doby se bojím vyšetřování v nemocnicích.

Reagovatpoděkovatnahlásit

14. února 2005, 10:50:59

Petr

Takhle rychle se na hepatitidu C neumírá. Stav jater se obvykle zhoršuje postupně a pomalu (udává se 20 - 30 let do propuknutí cirrhosy). Pokud nešlo o zcela specifický případ, je docela možné že byla nakažená daleko dříve.

12. prosince 2005, 17:39:33

Petr

I přes veškeré negativní zprávy o našem zdravotnictví si myslím, že v tomto ohledu na tom nejsme nejhůř. Krev používaná pro transfuze se testuje na HCV od začátku 90. let. Pokud vím, tak jedinou problematickou skupinou jsou pacienti chodící na dialýzu - tam dříve hrozilo poměrně vysoké riziko, a nevím zda od té doby došlo k nějakému pokroku.

18. března 2005, 14:38:52

blanka2 poděkování

Musím potvrdit, že se i dnešní době člověk může nakazit hepatitidou C v nemocnici. Sama jsem byla nakažena při nenárožném chirurgickém zákroku v chirurgické ambulanci jedné známé nemocnice před třemi a půl roky. Vím to určitě, protože mi v té době dělali i testy na hepatitidy, jelikož jsem měla vyšší jaterní enzym GMT a při léčbě antibiotiky se ještě zvýšily jeho hodnoty, rovněž tak jat. enzym ALP, test hepatitid vyšel negativní - protilátky jsem neměla. Asi po dvou měsících od hospitalizace mi bylo špatně, něco jako chřipka, teplota a žaludeční nevolnost, současně se mi hodně zvýšily hodnoty jaterních testů, byla jsem odeslána na hepatologii, kde mi vyšel pozitivní test na hepatitidu C,virémie 25.000 kopií viru v ml krve, protilátky jsem měla až cca po půl roce od nákazy. Byla jsem léčena Rebetolem a Pegintronem 48 týdnů, viru jsem se zbavila - přesněji po roce a půl od ukončení léčby je můj test na hepatitidu C stále negativní. Vedení nemocnice nechce nákazu ve svém zařízení přiznat, ale kde jinde bych k této nemolci přišla - šíří se totiž pouze krví anikde jinde jsem v té době na žádném zákroku nebyla, všechny příznaky i hodnoty laboratorních vyšetření tomu nasvědčují, rizikově se nechovám, je mi 58 let.

1. října 2009, 19:45:47

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 57 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Nika (ukončení léčby antidepresivy) 4. prosince 2016, 19:55:59

Ahoj Jean, ďakujem za podporu, musím napísať, aj sama na sebe som to zistila, že je to hlavne… Diskutovat

• Máťa (pocení v podpaží) 1. prosince 2016, 12:57:04

Kola v podpažích na košilích a tričkách a pocení nohou už jsou minulostí. Začal jsem… Diskutovat

• Lia (Operace hemoroidů) 2. prosince 2016, 14:42:29

Ahoj Leni, zkus to brát ráno a pak kolem oběda.Já tohle občas měla taky co ty.Sice né až v… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.