Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lin
8x

Já mám zatím za sebou jen neurochirurgickou operaci, subtotální resekci nízkostupňového gliomu v 3 komoře, jsem po operaci skoro 15 měsíců, trvala 4 hodiny, asi 3 dny po ní jsem měla hydrocefalus (řešený dočasnou drenáží) a tři týdny na to mi reoperovali jizvu... kromě občastných bolestí v ráně se cítím teď skvěle, nic byste na mě nepoznali :-)!!! Další léčbu podstoupím, až podle růstu nádoru, zatím chodim na MR 1krát ročně!!! No vlastně jsem jí teď v dubnu odmítla...jsem těhotná!!!

Petr
5x

jaký byl histologický nález?

Jan
6x

Mohl bych se od Vas dozvedet neco vice, o operaci atd. Manzelka jde na opraci mozku, nador ve 3-ti komore. Diky

KATERINA
1x

Rozhodne stoji za povsimnuti alternativni terapie a prevence rakoviny pomoci B17, pro info si prostudujte www.laetrile.eu

andrea

Dobr den mela bych par otazek zitra moji mamce maji operovat nador na mozku a gliom maligni vyssi muzete mi nekdo poradit coto ten gliom.je a jake muze mit nasledky na co se mame pripravit. a jak bude asi lecba pokracovat dal.dekuji za odpoved.

Hanka

Dobrý večer v listopadu jsem podstoupila operaci mozku,nezhoubny nádor, zničil mi čichove buňky a částečně i chuťové, přesto mám stále pocit že cítím dezinfekci říkala jsem to i lékařům a bylo mi řečeno že je to mozkové, prostě takové vjemy.Prosim má někdo podobné zkušenosti, někdy je to opravdu neúnosné jako by mi někdo přiložil něčím napusteny kapesník na obličej...Hrozně těžko se mi to někomu vysvětluje když vlastně čich již nemám....

Markéta Víchová
9x

Tatínkovi (50 let) zjistili před rokem a půl nádor na mozku. Projevilo se to jako malá mozková příhoda. Histologické vyšetření znělo atypický meningeom II stupně. Za půl roku na MRI tam byl znovu - příznaky epi záchvaty apod. Po první operaci i po druhé měl velice poškozenou řeč, ale dalo se to částečně rozcvičit. (plný inalidní důchod). Předepsali mu lineární urychlovač - ozářky, které snášel velice dobře. Po dalším půl roce se začly zase oběvovat epi záchvaty a postupně mu ochrnula ruka, lékaři odmítali veškeré vyšetření, že se nic neděje, že je to pouze otok mozku po ozařování, prý se postupně uvolňuje odumřelá tkáň. Po velkých potížích jsme prosadili MRI - během posledního týdne mu ochnula noha - a tam zjistili že má opět nádor. Vždy byl umístěn na levé straně, nyní zasahoval i dozadu. Ochnul tedy na pravé končetiny a neuměl mluvit. Lékaři zvažovali, zda udělají další operaci, dali otci na výběr, chtěl jí, i přes všechny následující rizika. Operace proběhla teď v březnu, prý proběhla úspěšně, ale taťka je ležák, a má ten mozeček tak porušen, že má výpadky a neumí najít slova, písmenka prostě nic.(nádor již byl na rozhraní zhoubného a nezhoubného). Nedomluvíme se s ním, jen chudáček leží a přemýšlí o tom, co mohl prožívat, kdyby ten nádor nikdy nenarostl.Nedá si sám ani bažanta, končetiny ho začínají bolet, rehabilitace absolutně nepomáhá, cesty byly přerušeny, mozek nedá impuls. Od včerejška ho začla bolet hlava a pořád zvrací, to největší utrpení začíná...(mladý, krásný člověk a vnoučátek se asi nedočká :-( MV.

Lin23
1x

Já mám nízkostupňový gliom, vašeho tatínka je mi velmi líto, přeji hodně sil!!!

Lin
1x

Pokud byla operace v březnu je to krátká doba, vím že je to těžké, ale je třeba hodně rehabilitovat a třeba se situace ještě zlepší...musíte věřit (možná bych zkusila Ovosan nebo Homeoterapii) Nevzdávejte se!!!

LUCIE
2x

TO JE MI STRAŠNĚ LÍTO, Tatínek měl taky nádor na mozku a zača mýt taky podbné problémy. Doufaly jsme že se uzdraví. Ale dens své nemoci podlehl. Přeju Vám hodně štestí. Naschledanou Lucie

Markéta
2x

Dobrý den, tak taťka tomu nádoru mozku také podlehl. Zemřel 14. 4. 2005 a podle lékařů mu buď nádor nebo otok utlačil mozkové buňky a zemřel ve stavu demence. Je to hrozné. Držte se MV

Marie
1x

Zdravím. Prosím Vás jen se chci zeptat, jestli Váš tatínek věděl,že umírá a jestli měl bolesti. Můj otec je po operaci nádoru mozku a teď se mu vrátil. Operaci lékař nedoporučil. Je slabý, pořád pospává a přstal chodit, ted začíná hodně hubnout. Dá někdo naději? Děkuji.

Vladka

Dobrý den je mi 30 chci se zeptat mam postiženou pravou čast malého mocečku nemužu chodit jsem po urazé už 14.let existuje nějaká zachraná na uzdraveni? v O

borůvka
2x

Z vašeho příspěvku usuzuji, že ze stavu vašeho tatínka máte pochopitelnou depresi, ale tatínek vás potřebuje, potřebuje kolem sebe lidi, kteří ho mají rádi a potřebuje vidět, že jsou šťastný a že věří v zlepšení jeho stavu... Potřebuje vědět, že věci, které dělal než onemocněl měli svůj smysl a že si ho lidi v jeho okolí váží a kdyby se náhodou nedožil vnoučat, potřebuje věřit, že vnoučata budou, že vyrostou a budou s píchou slýchat o svém dědovi...běžte za ním, vezměte ho za ruku (určitě vás slyší a vnímá, i lidé v komatu kolikrát vnímají a mluvte o všem krásném, co pro vás udělal, mluvte o tom jak vám záleží na tom , aby se cítil lépe a o tom jak ho máte rádi...uděláte tím pro něj úplně nejvíc

MV

Samozřejmě že pro něj děláme co můžeme. Nejhorší je, že teď v úterý dostal strašné bolesti hlavy a zvracel. Trvalo to celý den a noc. Ráno mamka jela k lékařce, poradit se, co dělat, chtěla mu léky podávat v injekcích - všechno totiž vyzvracel. Lékařka ale řekla, že to sama nemůže doma zvládnout, že musí být hospitalizován. Nyní je na neurologii, kde lékař zvažoval, zda ještě zvýší dávku kortikoidů, nebo má nasadit opiáty. Mamka se rozhodla, že ještě jednou ty kortikoidy a že si ho vezmeme alespoň ještě jednou domů. Včera jsme za nim byli v nemocnici a vidíme, jak se nám ztrácí před očima, ne tělem, ale dušičkou. Je hrozné, jak jsme bezmocní a nemůžeme mu pomoci. Ale v zázrak už nedoufám. Taťka byl televizní mechanik, myslíte, že to má také na tomto onemocnění zásluhu? Před dvěmi léty umřeli také jeho dva kolegové, kteří měli podobný problém.MV

Standa

Obraťte se na p. Vašíčka ze Smolína(u Pohořelic)...

Stana

DOBRÝ DEN VŠEM, HLEDÁM KONTAKT NA PANA REATA, KTERÝ BY MĚL BÝT Z ČECH A KTERÝ PRODĚLAL NÁDOR MOZKU. LÉKAŘI MU NEDÁVALI ŠANCI, ALE ON SE VYLÉČIL. JE TO VELMI DŮLEŽITÉ MÁM NEMOCNÉ DÍTĚ. PROSÍM KDOKOLIV MÁ JAKÉKOLIV INFORMACE O TOMTO ČLOVĚKU NAPIŠTE MI NA [email protected] DĚKUJU

Eva
1x

Pane léčiteli Vašíčku ze Smolína, na několika internetových diskuzích (včetně této) doporučujete pod falešnými jmény sám sebe. Chcete k sobě přilákat lidi s rakovinou, ale rakovinu rozhodně léčit neumíte. Můj strýc u Vás byl a tvrdil jste mu, že nemá rakovinu, ale boreliózu. Přitom měl v nemocnici rakovinu potvrzenou od několika lékařů. A samozřejmě na tu rakovinu strýc nakonec i zemřel. Pane Vašíčku, neslibujte lidem věci, které nedokážete. A nedělejte si po internetových diskuzích sám sobě reklamu.

Eva

Pane léčiteli Vašíčku ze Smolína, na několika internetových diskuzích doporučujete pod falešnými jmény (zde pod jménem Standa) sám sebe. Chcete k sobě přilákat lidi s rakovinou, ale rakovinu rozhodně léčit neumíte. Můj strýc u Vás byl a tvrdil jste mu, že nemá rakovinu, ale boreliózu. Přitom měl v nemocnici rakovinu potvrzenou od několika lékařů. A samozřejmě na tu rakovinu strýc nakonec i zemřel. Pane Vašíčku, neslibujte lidem věci, které nedokážete. A nedělejte si po internetových diskuzích sám sobě reklamu.

Svatava
1x

Vazeni, predcitam vase prispevky a prozite s mozkovym nadorem -Glioblastom. Muj manzel na nej zemrel 22.10.11 jen po necelych 4 mesicich. Predtim to byl ten nejzdravejsi clovek na svete, (alespon jsem si to myslela), ktery nebyl predtim nikdy nemocen, nedostal nikdy ani chripku . Vse probihalo tak rychle a dramaticky, ze tomu ani dodnes nemohu uverit, ze je to pravda. Od pocatku jsem byla i s mymi syny v soku, nedovedla jsem si predstavit, ze tak zdravy clovek by se mel najednou stat kandidatem smrti. Manzel oslavil pocatkem cervna 2011 65 let, nesel jeste ani do duchodu, tak dobre se citil a byl spokojeny. Ale asi 10 dni po jeho narozeninach se zacaly objevovat prvni priznaky jeho nemoci. Asi po 14 dnech se zhorsila jemna motorika v prave ruce a nemohl udrzet hrnek s cajem. Kolegove z prace ho donutili jit k lekari,nebot predpokladali slabsi mozkovou prihodu. Ten ho ale odeslal do tamni nemocnice, kde po 2 dnech mu udelali MTR hlavy a zjistili, "ze ma neco v hlave, co tam nepatri". Po celkovem vysetreni zbyleho tela ho odeslali do specialni neurologicke kliniky, kde mu meli delat biopsii, nador se nedal jiz odstranit. Mezitim se vsak uz zacali projevovat epilepticke zachvaty, na ktere musel brat tabletky. Vysledkem biopsie byl hrozny sok- glioblastom IV, multiforme a jeho zdravotni stav se zacal rychle horsit. Asi za 1o dni pote ochrnul na celou pravou stranu tela, a za kratko mel i velke vypady v reci , behem asi dalsiho 1,5 mesice ztratil rec uplne. My jsme ho chteli na kazdy pad zachranit, nebo alespon mu zivot prodlouzit, podstoupil chemoterapii v tablet. forme i ozareni po dobu 6 tydnu, ale jeho stav se stale zhorsoval. Nic nepomahalo, a tak jak nam lekari rikali, ze stejne zemre, at tu lecebnou therapiii prerusime, ze neni pomoci, tak se i stalo. Kdyz jsem cetla ty prispevky o vire v Boha a jeho pomoci, tak jsem si hned vzpomnela na nas, ja jsem verici, modlili jsme se se syny a vsemi znamymi a pribuznymi denno denno, ale nic nepomohlo. Jelikoz jsem jiz duchodkyne, byla jsem s nim cele dny v nemocnici (zijeme v zapadnim Nemecku), dokonce nam pridelili jeden pokoj, kde jsem s manzelem 14 dni mohla i spat. Videla jsem denno denne jeho zdrav. upadek a nakonec jsem se rozhodla ho vzit na zemreni domu, coz se po 3 nedelich stalo. Bylo to hrozne, videt milovaneho, predtim tak zdraveho cloveka, plneho zivot. elanu a planu do budoucna tak trpet a nemoci mu nijak pomoci. Dodnes se trapim myslenkou, proc to postihlo prave jeho, cetla jsem prispevek , kde se pisatelka zminuje o tom, ze onemocnely tatinek byl televizni mechanik. Muj manzel tuto praci zastaval 40 let a tez me napadla prave tato myslenka, zda-li nejake zareni z tech aparatu tuto nemoc nemuze vyvolat. Ale kdo nam na to muze pravdive odpovedet, kdyz tuto nemoc dostanou i zeny, ktere s timto povalnim nemaji nic spolecneho. Citim se vsemi, kdo by ci jel s touto nemoci konfrontovan, jsou zajiste i mene agresivni formy teto diagnosy a drzim vsem palce, i kdyz memu drahemu manzelovi jiz nemohu pomoci.

Jirka
5x

Moje holka má také nádor na mozku, dneska mi to úplně s klidem sdělila. Nevím, co mám dělat, vůbec se o tom nechce bavit a říká mi, abych nad tím co bude vůbec nepřemýšlel. A zdá se mi, že se mi i vyhýbá. Poraďte mi prosím někdo, jestli se s tím dá něco dělat. Chci aby byla zdravá. Jo a ještě jeden problém, její rodiče jsou svědci Jehovovi a nesmí přijímat krev. Ale snad ji nenechají kvůli tomu umřít nebo jo? Já nevím vůbec se v tom nevyznám prosím o pomoc...Moc vám děkuju

Karolína

Ahoj. Můj přítel nedávno zjistil, že má nádor na mozku. Jediné co vím, je to, že nejmíň potřebuje paniku. Teď mu nejvíc pomohu tím,že se nebudu z toho hroutit a budu pevně při něm stát, aby se mohl opřít, ať se děje co se děje. Myslím, že je dobrý chvíli o tom nemluvit, aby jste takovou věc vůbec nejdřív přijali a vstřebali. Pak se dá mluvit o tom, jak dopadlo vyšetření a co bude vlastně dál. S tím, že její rodiče jsou S.J. to záleží hlavně na ní samotné a na tom jak moc je věřící. Někdy právě víra (jakákoliv) pomůže, aby se z toho člověk nepodělal.

Katka
2x

jednou jsem si povídala se svým moc dobrým kamarádem v noci přes ICQ a najednou se odpojil a neřekl vůbec nic ani ahoj ani že jde už spát nebrala jsem to nějak moc vážně ale když jsem se ho druhý den zeptala proč se odpojil řekl že o ničem neví že si nic nepamatuje že si pamatuje jen že si se mnou psal a poslouchal písničky ale z toho o čem jsme se bavili prý neví vůbec nic ptala jsem se ho několikrát ale ale prý si opravdu nepamatuje že by se odpojil nebo něco takového mám o něj obavy říkal že ho hlava sice vůbec ani poslední dobou nebolí a nic zvláštního ale mám strach že mu něco je stalo se mu to totiž poprvé mohlo by jít o nádor mozku nebo něco jiného?prosím napište mi někdo díky

ANNA
2x

Po přečtení Vašich řádků, se mi vybavila situace s mou neteří ( skoro 4 roky). Začalo to výpadkem u jídla,kdy se najednou zahleděla, jako by koukala zkrze Vás, nemluvila, nevnímala. Asi po 15s se opět vrátila, jen pomlaskávala a o ničem nevěděla. Je to 4 týdny, co je po operaci mozku - nádor st.1. Zdravím a přeji hodně zdraví !

pípa
4x

máte zkušenosti s homeopatickou léčbou u nádoru mozku

Agáta

Prosím o pomoc. Je mi 25. Moje sestra (26) mi nedávno oznámila, že má nádor na mozku. Nejde se s tím smířit, ale stále myslím na to. že ji musím pomoct. Nedělám zbytečné scény... Nechce se mnou o tom mluvit aby mně nelekala a přitom jsem jediná, která o tom ví, páč rodiče nám umřeli. Někdy se stává, že se začne tak zvláštně třepat, po chvíli to přejde, nebo když to trvá déle, tak si vezme prášky a je to pryč. Někdy se chytá i za hlavu. Nevím co to je. O jejím zdraví nic nevím, ale mám strach. Může to třepání být od toho nádoru? Prosím poraďte mi někdo co mám dělat, ona mi nic neřekne. Nevím jak je to vážné...

Jana Bradová
2x

Ajoj, jsem 10 měsíců po operaci nádoru na mozku a cítím se skvěle, žiju, pracuju, miluju jako by nikdy nic nebylo a nebýt té jizvy na hlavě, tak bych tomu sama ani nevěřila. Jana

Bara

Ahoj chtěla bych se zeptat říkala si že jsi už po operaci mozku a já jdu dneska právě na výsledky krve jestli jsem zdravá.chtěla bych vědět jaké příznaky nebo co tě vedlo k tomu zajít lékaři. kdy jsi spozorovala že není něco v pořádku děkuju za odpověd

Iva

Dobrý den, můžete mi prosím napsat, jaká je situace nyní? Jste už nadobro v pořádku, nebo se nádor vrátil?

Lucie Nová
3x

Ahoj,prosím setkal jste se někdo s někým, komu ozařovali mozek kvůli četným metastázám při malobuněčným karcinogenu na plicích.To právě čeká moji maminku, její stav je velice vážný a ona se teď má rozhodnout, zda ozařování podstoupí, už probíhá chemoterapie. Chtěla by jsem vědět, jaké jsou nežádoucí účinky, moje mamina už trpí dost, jde mi o to aby poslední chvíle jejího života nebyly zbytečně ještě více bolestné.Já nevím jak to mám napsat, ale prostě chci aby co nejméně trpěla.

E.S.

Prosim vas,nemate nekdo vlastni trpkou zkusenost s meningeomem v oblasti tureckeho sedla,u hypofyzy a naslednou operaci,kdy byl nador odstranen?Moje mamka je dnes po operaci,pred ni mela x let potize jako zavrate,zvraceni i bezvedomi,pozdeji silne bolesti hlavy a lekari ji nedali zadny optimismus v tom smeru,ze by se udavane potize mely po operaci zmirnit,ne-li zmizet,jelikoz tvrdi,ze nejspis pricina techto problemu byla jina,nez nador takto lokalizovany.Tolik bych si prala,aby se mylili,aby mamka mela sanci na dalsi roky,kdy se bude citit lepe...

Zdena

Dobrý den, je to starý přísěvek, ale přeci se zeptám, jak je mamince dnes? Moje maminka má stejné problémy a čeká ji operace. Děkuji ua odpověď

Kaca
2x

dobry den,chci se zeptat,maminku operovali pred tydnem,ale jeji stav se mi po operaci vubec nelibi.ochrnula na celou pravou stranu,nemluvi,a porad spinka!mam o ni hrozny strach!!!!!!!!!!nevim jestli to je normalni po operaci a v brzke dobe to prejde,nebo jestli mam počitat s tim nejhorsim.porad place a ja nevim jak ji mam pomoc?

katka59

ahoj po operacii je to dost normalne ze je clovek oslabeny bud stale s nou povedz jej ze musi naozaj verit ze sa vylieci lebo psychyka cloveka je v takomto pripade velmi dolezita napis mi co vam povedali doktory potom ti skusim blizsie poradit

Petr
1x

Dobrý den. Sem taky pacient s meningeomy. První operaci sem podstoupil v roce 2000, to mi bylo 15. Po operaci sem mněl stejné příznaky jako Vaše maminka. 5 týdnú sem se nemohl hnout, memohl sem mluvit, ani sem neotáčel hlavou. Poslední týden pred odchodem z nemocnice prijel táta, aby ho naučili jak se mnou cvičiť, aby sem nemněl preležaniny. To sem udelal první pohyb rukou. Po príjezdu domú sem denne chodil na rehabilitace. Toto období trvalo 2 roky a byly to nejhorší chvíle mého života Postupne sem přešel od úplné nehybnosti cez invalidní vozík, barly až po samostatní chúzi. Dnes už je to lepší. Trolinku kulhám na levou nohu a levá ruka je témněr nepoužitelná, ale člověk sa s tím musí naučit žít. Co jiné mu zústava:(Ačkoliv byl nádor neobvykle veliký(12,5x10x5,5cm), nebylo možné ho odstranit celý. Proto po operaci chteli ješte ozařovat, ale nakonec to nechali tak. Jako se ukázalo, byla to chyba. Od roku 2005 byla u mne zaznamená recidíva. Zjistili mi 2 nové meningeomy. Jeden v 2006 a 07 rástol a v roce 2007 pribyl další. Na nejnovější rezonanci nebyla u techto nádorú zaznamená progrese, ale 3 další pribyli na míše. Lékaři nic nedelají, prí mé příznaky nejsou natolik vážne a dokud sem naupadl do bezvědomí je to v pořádku. Říkam si, že máli další operace dopadnou jako ta první, nech to radeji nechaji být. Snažím se žít normální život, chodím do práce a dokonce i na vysokou školu. Mám tolik povinností, že na nádory nemám kdy myslet. Na další MR pújdu 5.9 a když bude zaznamená progrese, tak mne čeká další operace. Sem ale optimista a pred každou MR sem na 90% presvedčen, že to bude dobrí. Ješte bych chtel reagovat na další príspěvky, kde se blízci snaží za každou cenu prodloužit život pacientúm. Zdá se mi to sebecký. Kdyby sem ja mnel skončit jako po první operaci, radeji bych volil smrt. Samozřejme je to múj osobní názor, ale myslím si, že většina pacientú by se mnou souhlasila

Petra

Ahojte! Dlouho jsem tu neviděla žádný čerstvý příspěvek!Při tom je to dobrý nápad sdružit více lidí s těmito zkušenostmi a tyto zlušenosti si vzájemně předávat. Nepochybně lidí s diag. nádoru na mozku přibývá a všichni se v tom potácíme, protože máme málo informací a lékaři jsou v léčbě hodně na začátku.I můj manžel má tuto diagnozu, bohužel prognozy jsou špatné.Bere pouze kortikoidy a já mu dávám Ovosan a Wobenzym.Pište prosím dále!!!!!! Děkuji Petra

Rahen
2x

Podstoupil jsem v roce 1972 torklidsenovu drenaz a nasledne frontalni kraniotomii nador byl velikosti fazole neznam vysledek histologie , ale je to uz 35 let tak doufam ze bude vse v pohode

vajo5

Dobrý den.Prosím co to je ta torkinsenova drenáž.Omlouvám se, jestli jsem to špatně napsala.Moje dcera je týden po porodu a dnes jede do Prahy na operaci nádoru v hy pofýze.Ani nevím jestli to píšu správně.Mají jí to dělat nosem.Ani nevíme jak bude dlouho v nemocnici a co ji vlastně čeká.Děkuji za odpověď.Lacková

katka59

ahoj chcela by som sa spytat ake mala priznaky ci vlastne ako jej to zistili dakujem

Rahen

nepodstoupil jsem chemoterapii ani ozarovani dnes uzivam Minirin na pooperacni diabetes insipidus

julles

ano, ale kranyofaryngeom je relat. v poho

iva

Moje sestra je po operaci mozku, nádor je zhoubný, uvítám jakoukoliv informaci ohledně následného léčení. Díky Iva

Marcela
1x

Ahoj maminka měla taky nádor na mozku (zhoubný) ted ho odstranily ale nechaly tam kousek nevíte někdo co to znamená?v dnešní době není šanci si normálně promluvit z doktorem.

Petra

Ahojte.Můj přítel má odoperovaný multiformní glioblastom.ted ho čeká chemoterapie a ozařování.Máte někdo zkušenost s tímto typem nádoru?

medúza

Ahoj. Môj 18 ročný syn bol operovaný 1/2006 na tento typ nádoru. Je po kompletnej liečbe, ktorú zvládal myslím veľmi dobre. Samozrejme som ako rodič hľadala možnosti ako mu pomôcť. Orientovali sme sa hlavne na šťavy Biotta /dostať to u vás v čechách/ ovocie, zelenina-šaláty, hlavne tmavé ovocie, minimum ! mliečnych výrobkov, výrobky sójové - nátierky, mlieko, syry ...Žiadne maso a výrobky z neho, dnes len veľmi, veľmi málo. Vitamínové doplnky Laktobacily /Swiss/, selén ... No a nechala som sa nahovoriť aj na Aloe vera gél. Všetko užíval veľmi poctivo, len keď mal chemo, tak nejaký ten deň mal pauzu. Je 19 mesiacov po operácii, výsledky má veľmi dobré. Ale som si vedomá o aký nádor ide, tak sa teším veľmi opatrne. Prajem veľa síl.

Radka
2x

Příteli se nádor bohužel vrátil.Teď je po druhé operaci a museli mu tam kousek nechat.Vašemu synovi se podařilo odoperovat celý nádor?Také se snaží pít hodně šťávy,maso vynechal úplně.

medúza
1x

Nie, synovi sa nepodarilo vyoperovať celý nádor. Mal ho v spánkovej oblasti -4.stupeň. Hneď po operácii nám síce povedali, že je všetko von, ale vyšetrenie MR ukázalo, že to žiaľ nebolo možné. No a posledné vyš. spred týždňa je pre nás povzbudivé, lebo tam nič nerastie. Ako rodičia sme sa snažili urobiť to najlepšie pre neho, ale v prvom rade som veriaci človek a za najlepšieho lekára považujem Boha. Hovorí sa, že lekár lieči, ale Boh uzdravuje. Nepripisujem si žiadne zásluhy na tom, že nás syn je na tom momentálne tak dobre. Teraz sa vracia do druhého ročníka gymnázia a mám obavy,či to bude schopný zvládať. Určite sa netreba vzdávať a robiť to, čo je pre telo dobré, čo ho posilní a nie zaťaží, myslím stravovanie - žiadne konzervované výrobky, vyhýbať sa tomu, čo obsahuje veľa farbív a rôznych prísad, nič korenisté, údené ... Posilniť telo imunoglukánom (pozor na to ak berie nejaké antibiotiká) No a tiež si myslím, že je dôležitá psychika. Ja ako matka som vlastne vedela všetky informácie o tejto chorobe a synovi som nehovorila všetko. Možno je to chyba, ale už len samotné slovo rakovina je dosť hrozné a nepovažujem za potrebné, aby vedel viac. Zatiaľ nie. Možno príde čas, kedy budem musieť povedať všetko. Ahoj

Radka

Děkuji za povzbuzující slova.Příští týden jde na kontrolní MR.Jsou to nervy...

medúza
1x

Viem si veľmi dobre predstaviť, čo prežívate, keď čakáte na výsledky MR. Naozaj neviem, ako by som Vám mohla pomôcť alebo poradiť. Napadlo ma ale, že u vás v čechách sa používa na liečbu nádorov "Neutrónová záchytová terapia" (nosenie akejsi čiapky s magnetmi). Nie som si úplne istá tým názvom. Tiež som čítala o možnosti "oddeliť" nejaké zložky z nádoru a vyrobiť z toho látku, ktorá sa dá pacientovi ako nejaká "protilátka". Ale neviem presne v súvislosti s akým typom nádoru to bolo spomínané. Nech vám dopadne všetko najlepšie ako sa len dá.

Radka
2x

Tak je to supr.Kontrolní MR dopadla dobře-dokonce se mu ložisko zmenšilo.Bála jsem se,že to bude větší,ale tohle je skvělý.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce