Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vincent D

Zdravím Lil. Ozařivání probíhá tak, že nejdřív udělají na míru takovou masku z plastu kteoru budou pacientovi při ozařování vždy nasazovat aby byla zajištěná přesná poloha hlavy při ozáření. Jednotlivé ozářky trvají krátce..tak 5 minut. Po ozáření může pacient zase domů. Chodí se na to tak 6 týdnů myslím. Po nějaké době v místě ozáření vypadají vlasy a vypadají i na opačné straně hlavy. Může se pak objevit zčervenalá kůže ale to pak přejde. Účinky radiace se objeví až po delší době. Jde hlavně o výpadky paměti.

Karolína

Dobrý den, bohužel máme s radiací zkušenosti. Manžela v létě minulého roku operovali-GB IV. Nějaký čas po operaci nám začalo 6-týdenní peklo - ozařování spojené s chemoterapií. My jsme to měli náročné hlavně v tom že bydlíme za Prahou, manžela jsem vozila každé ráno do Motola, pak s dcerou do školky, já do práce, zpět ho vozila sanitka. Takže v tomto směru náročné pro celou rodinu, manžel měl klasické příznaky jako velká únava, nevolnost a vypadání vlasů v místě ozařování. Vlasy mu začaly růst teď, po 3 měsících. Bohužel to nepomohlo jak jsem doufala, poslední MR ukázala opětovné zvětšování v místě nádoru který byl sice vyoperován, ale některé kousky z mozku prostě vyoperovat nejdou. Každopádně vám přeji co nejvíc štěstí, ať to zvládáte s optimismem, nic moc jiného totiž dělat nejde. Já dost často upadám do hluboké deprese z toho všeho ale to situaci nepomůže. Kromě léčby ozařováním a chemoterapií podáváme ještě mnoho dalších alternativních doplňků, taky proto jsem byla opravdu zaskočená posledním výsledkem. Naděje umírá poslední. Držím vám pěsti.

Karolína
1x

Zdravím všechny a doufám že se vám i vašim blízkým daří co nejlépe. Manželovi léčba ozařováním a chemoterapií v tabletách nepomohla, je přihlášen na protonovou léčbu na Bulovku a další chemoterapii infuzemi. Víte prosím někdo jak to probíhá, hlavně jak dlouho?? Děkuji za odpověď.

Ivana

Zdravím všechny, jsem od ledna po operaci astrocytomu, momentálně podstupuji ozařování a pak asi bude následovat chemoterapie. Zatím mi léčba silně "leze na nervy", beru léky, strašně jsem po nich otekla a nabrala :-(, slezly mi vlasy.. Nemáte někdo zkušenost, jestli to po léčbě odezní?

Karolína
2x

Dobrý den Ivano, ze zkušenosti s léčbou manžela, se vše tak nějak napravilo cca po 3 měsících po skončení léčby. Bohužel nás to čeká nanovo to už bude horší. Přeji Vám hodně štěstí a ať to už máte za sebou...

Karolína
3x

Nějak se to tady úplně zvrtlo... Vidím reklamy lidí kterým je asi lhostejný osud ostatních. Když jsem před časem objevila tyto stránky byla jsem ráda že mohu sdílet své starosti s ostatními. Ale mám pocit že když jsem začala přispívat příspěvky nějak se to ukončilo. Na druhou stranu čím méně příspěvků na této stránce tím lépe. Manžel zemřel po 1 roce a 1 měsíci kdy mu pan primář Klener z Homolky odoperoval glioblastom. Nic jiného nepomohlo. Kromě ozařování a dvou chemoterapií jsme aplikovali Fenixovy slzy, javorový sirup se sodou, zeleninové šťávy a další alternativní doplňky. Manžel zemřel 16.9.2013. Přeji všem kteří bojují lepší výsledek, upřímně. Zůstala jsem sama s 5-letou dcerou. Nelze popsat jak nám manžel a tatínek chybí.

Eva
2x

Zdravím Vás Karolíno, můj brácha (41let) zemřel na glioblastom 26.9.2013, po 1 roce a 2 měsících od operace také Na Homolce. Vyzkoušeli jsme také ledacos, možná jsme tím dokázali, že jeho život s touto diagnozou byl téměř plnohodnotný, i přesto že byl zařazen do studie TTF a nosil na hlavě nepřetržitě elektrody, ale zachránit se ho bohužel nepodařilo. Má dvě malé děti a vím, co musíte teď prožívat. Je možné, že se ti dva z nemocnice i znali. Věřím, že teď je jim lehko a dobře. Držte se!

Karolína
1x

Milá Evo, děkuji Vám za Vaše slova. Manžel měl být také zařazen do této studie, ale odmítl. Ostatní léčbu zvládal statečně, pořád jsem su to říkala. Dnes jsme ho byli uložit. Je mu už dobře a má klid. Poslední 2 měsíce byl v hospicu v Čerčanech a než upadl do komatu přál si zemřít, moc se trápil. Je dost možné že se s vaším bratrem setkali. Psala jsem i přimáři Klenerovi, on mi hned odepsal a mimo jiné mi napsal že bohužel toto onemocnění patří celosvětově k nevyléčitelným. Přesto jsem si to začala doopravdy uvědomovat až ke konci. Mějte se dobře.

Eva
1x

Milá Karolíno, ani nevíte, jak rozumím Vašemu smutku a pocitům. Bráchu jsme měli v domácí péči a spolupracovali jsme také s hospicem v Čerčanech. Jezdila k nám sestřička a zmínila se, že má v péči někoho se stejným osudem. Byli jste to určitě vy. My jsme bráchu uložili před týdnem. Opravdu věřím, že mají již klid. Asi nebudeme bydlet daleko od sebe, pokud byste si chtěla popovídat, napsat, sejít se se mnou, mojí š[email protected]

Iva
1x

Milá Karolíno, je mi to moc líto, glioblastom má zase další "zářez na pažbě". Můj manžel zemřel po půl roce od diagnostikování. Je to už pět let a pořád mi strašně chybí. Držím Vám moc palce, vím, jak Vám je. Opatrujte se.

Karolína

Ivo, děkuji i za Vaše slova. Nikdo kdo to nezažil nemůže říct to co vy, že víte jak mi je. Snad se časem smířím s osudem, protože jak říká psycholog pochopit to nelze. Vždy se uklidňuji tím že mu je teď dobře a už se netrápí. Mějte se co nejlépe.

Olga

Míla Karolíno, je mi moc lito Vašeho manžela a přejí Vám upřímnou soustrast. V únoru jste psala, že manžel mel jít na protonovou léčbu na Bulovku. Byl tam vůbec, nepomohlo to? My se léčíme 9 m-c, doufala jsem, že u Vás lečeníí bude účinné! Veď jste zkoušeli vše.

Vláďa

DObrý den Karolíno, je mi líto Vašeho manžela, je mi jasné, že to pro Vás musí být a bude složité. Chtěl bych se Vás prosím zeptat na Fénixovy slzy, které jste zkoušely. V jaké formě je Váš manžel užíval, jak dlouho a zda jste měli opravdu kvalitně vyrobené. Má kamarádka je operaci glioblastomu dva měsíce a prognoza lékařů je pár týdnů. Chci pro ni zkusit udělat vše možné ale i nemožné. Mnohokrát Vám děkuji za Váš čas a těším se na Vaší odpověď. [email protected] S pozdravem Vláďa J.,

zdenka
1x

Zajímavá je kombinace vysokých dávek vitamínu C zároveň s ozařováním (pozor,na Bulovce nejsou příznivci C) zkuste si vyhledat více info na vit.C a glioblastom.Byla prokázána účinnost na tento kmen. Zajímaváje i možnost léčby výtažky ze jmelí a B17.

PeVe

Karolino, pokud tu jeste jste, jak jste zvladly s malou dcerkou prvni dny a tydny bez milovane osoby? A omlouvam se jestli jste to jiz zde psala, mela jste manzela doma? Predem vam dekuji za odpoved, kdyz tak napiste na [email protected]

Olga
1x

Dobrý den všem! I přesto, že manžel má výborný krevní obraz a cítí se dobře, je bez motorického a neurologického deficitu, lékaři z Krajské nemocnici Liberec, primárka z onkologii MUDr. Macháňová a neurochirurg MUDr. Kaiser odmítli mu poskytnout další léčbu! Manžel byl na radiochemoterapii s Temodalem, 42 dnu - nádor rostl, pak zase operace a léčba Lomustinem 2x- nádor zase vyrostl. Žádnou další chemoterapii mu nedají, prý, že stejně nepomůže, je to zbytečné a nerentabilní. Tvrdí nám, že stejně mu nádor poroste. Léky, které jsem po nich chtěla, jim VZP neproplatí, používají je na jiné druhy zhoubných nádoru na multiformní glioblastom - ne. Jsem zoufala. To mám čekat, až mu začne byt špatně, hůř a hůř a pak zemře?

Eva

Zdravím Vás, paní Olgo, nejprve bych Vám chtěla vyjádřit lítost nad tím, čím momentálně procházíte. Je to velmi krátká doba, co jsme tím procházeli my. Nelze se s tím smířit. Ale pokud je Váš manžel v dobré kondici a chemoterapii dobře zvládá, pokusila bych se být Vámi oslovit i jiné onkologické a neurochirurgické pracoviště. Třeba by přicházel v úvahu i gama nůž...Pokud byste chtěla něco probrat, zanechávala jsem paní Karolíně výše email....Kdykoliv se ozvětě, ráda Vám odpovím.

Olga
2x

Dobrý den Evo, moc Vám děkují na účast. Je mi lito, že jste musili prožit zoufalou beznaději nad ztrátou blízkého. My jsme ještě spolu. Dnes se manžel probudil, smál se, vzpomínali na naše dovolené. 2 hodiny jsme se bavili svým minulým dobrodružstvím. Vím od začátku prognózu, ale vedet a souhlasit, je rozdíl. Nemůžu se smířit se s nemožnosti něco udělat. Obrátím se na každé pracoviště v Čechách. Jenže přípravek Avastin, který velmi úspěšně bašti nemocni s GBM v USA, Rusku a dalších 30 státech, v ČR není pro léčbu GBM určen. Zatím jen pro 5 jiných zhoubných nádoru. GBM mezí ne nepatři. Určitě Avastin jednou povolí i pro další nádory, jenže my se toho nedočkáme. Další léky, které jsem pokusila se navrhnout, tak též se v ČR nejsou indikované pro GBM.

Eva
3x

Milá Olgo, o Avastinu vím, také jsem se na něj ptala. třeba by šel sehnat nějakým způsobem v zahraničí? Nesmíte ztrácet hlavu, já také o prognóze věděla, ale vím o lidech, kteří to přežili a věřím, že se jim to po tolika letech už neobjeví. Musíte žít s manželem společně v naději a hodně ho v tom podporovat. Bratr o prognóze nevěděl, ani nechtěl a tím to bylo jednodušší. Byl ve větší pohodě. Člověk by neměl vědět, kdy a jak zemře, tak je to přirozené a hlavně Vám to nikdo stejně říct na 100% nemůže. Nad to se musíte povznést a žít normálně. Každé tělo se chová jinak a zázraky se dějí. Ráda bych Vám nějak pomohla, poradila. Z dostupných alternativních léků:je dobré kombinovat vitamín C v infuzích a B17 také v infuzích, v Německu jsem se dozvěděla, že je dobré užívat kapsle kadidla (boswellia), fénixovy slzy, guanábana (graviola-kapsle i čaj). B17 vím jak sehnat, C je běžně k dostání tady, zbytek také. V Německu je celkově léčba komplexnější, např. dělají i hypertermii mozku (ale je to velmi finančně náročné a jde jen o podpůrnou léčbu).. Držím Vám moc palce.Kdykoliv se ozvěte.

Olga

Milá Evo, děkují Vám za podporu a cenné rady. Vitamin C v infuzích aplikujeme 2x týdně již 2 měsíce, budu s C pokračovat až do konce, věřím, že podpoří celkový zdravotní stav. B17 jsme brali 6 m-ců v kapslích, nevím kdo by B17 infuzně manželovi aplikoval, musí byt zdrav. sestra. Navíc vím, že je to finančně náročné a účinek není prokázaný, nevím o nikom, kdo by měl s toho nějaký užitek a přežil. O kadidlu nevím, to by stalo za zkoušku, zkusím najit na internetu. O graviole vím, brali jsme jí krátce, ale začnu opět. Vím, že pomáhá čerstvá. Před poslední operaci v červenci manžel užíval hodně různých alternativních přípravku. Chtěla jsem to udržet v dobrem zdrav. stavu, bylo to podmínkou přijeti do studia NovoCure TTF na Homolce. Před zařazením byli magnety, ukázali růst, nalez 2x vetší než prvotní, elektrody jsme nedostali... V tu chvíli jsem cítila ledové sevření, tmu, chlad, pustotu v sobě i všude kolem. Jako by mně oznámili, že už není nikdo a nic kolem. 2 roky jsme mohli mít klid. Za kolík byste mohla sehnat B17? Tím, že jsem s manželem doma a žádnou podporu od státu nemáme, používám našetřené peníze. Přejí Vám hezký den

Eva

Zdravím Vás, Olgo, bratr byl od minulého listopadu až do srpna ve studii TTF a bohužel to na něj nezabralo. Moc jsme tomu věřili a nebylo to jednoduché, navíc on celou dobu fyzicky pracoval a žil aktivně, o to byly elektrody v jeho životě složitější. Vitamín B17 začal brát až na jaře po recidivě (obden v infuzích). Záleželo na přístupu sestřiček a doktorů (obvodní lékař mu to aplikoval bez problémů, občas sestra ze záchranky, na dovolené jsme se také domluvili s místní obvodní lékařkou, všichni se k nám chovali mile...). Ale je lepší se dřív domluvit, ne každý do toho půjde. Mám u sebe ještě 15 dávek přímo z Cytopharmy z Mexika, teď jsem se dívala na cenu, je to teď o něco levnější, než jsme kupovali 2900,-Kč/15dávek. Ještě mám u kamaráda v Mexiku zaplacených dalších 25 dávek a čekám, až mi to sem někdo přiveze(slíbil mi jeden pán na Vánoce). V Evropě lze sehnat také, ale je to nesrovnatelně dražší. Myslím na Vás a přeju klidné dny.

Olga

Jak často se B17 aplikuje? jednou denně? Zeptám se zítra naší sestry, zda by byla ochotna nám s tím pomoc.

Eva

my aplikovali obden dle rady jednoho německého lékaře společně s vit.C.

zdenka

Dobrý den, prosím,napište mi na [email protected], chtěla bych se poradit.Moc děkuji..

Evženie
1x

Dobrý den.Mám 29 letou neteř, které před týdnem diagnostikovali Glioblastom. Nádor ji odoperovali a následní léčba- chemoterapie s temozolomidom a ozařování. Prognóz s léčením 1 rok, bez léčby 2 měsíce. Nemůžu se s tím, že má mlada neteřinka, matka tříleté holčičky, umře. Zoufala prolézám internet, čtu výzkumy a píšu do všech koutu světa. Po prozkoumání všech možnosti, jako jediná reálná šance mně připadá terapie Optune anebo TTF. V Čechách tento pilotní program má na starostí doktor Vymazal, pracuje Na Homolce. Zavolejte jemu osobně a objednejte se k němu. Výsledky této terapii- z 20 účastníků přežili 4. Vek přežiti i 9 let. U toto diagnózy je to zázrak. Bohužel, my do této programy dostat nemohly. Neteř má ruské občanství. Já vám moc držím palce a věřím v uzdravení. S pozdravem Evženie.

Michaela
1x

Přeji všem, aby jejich boj s GBM byl úspěšný. Můj milovaný tatínek umřel v listopadu po pouhých 4 týdnech od stanoveni diagnózy na MR. Tento laskavý, inteligentní a vzdělaný člověk nedostal od života žádnou šanci. Vysledky biopsie byly neprukazné a byly k dispozici až za 3 týdny. Mezitím byl 10 dni doma, snažili jsme se ze všech sil, nasadili všemožné způsoby alternativní léčby včetně intravenózního vit.C. Nikdo nás neinformoval o nebezpečí nedostatku magn. a draslíku, žádné antiepileptika. Po těžkém epi záchvatu již jen lékaři predikovali blízký konec. Odmítli jakoukoliv léčbu, ani RT, ani chemo, nic. Přitom doma ještě chodil a komunikoval, i kdyz zpomaleně. Doktoři byli jako poslové smrti, hrůza a bezmoc. Dnes uz vím, co znamená, kdyz někomu žalem puka srdce. Přeji všem ze srdce mnoho štěstí. Mísa

Karolína
2x

Po dlouhé době všechny zdravím a upřímně doufám že se všem daří úspěšně bojovat. Od doby co manžel zemřel je to hodně těžké období a mě ani nenapdalo se sem podívat. Ale nechám tady kontakt, pokud bych mohla poradit s některým typem alternativní léčby kterou jsme zkoušeli. Jako hlavní to byly Fénixovy slzy a mnoho dalších. [email protected]

Kláriště

Zdravím, taky jsem momentalně v procesu absolutní bezmoci a strachu o ztrátu přítele. Snažíme se o miminko a tato zpráva byla šok. Koupili jsme si zahrádku kde jsme trávili jedno z nejhezčích lét. A najednou přítel ve spánku dostal brutální epi zachvat. Byl to šok protože to byl nejzdravější člověk na světě. Epi záchvat přikládali pádu ze 3m před měsícem a půl, dělali mu CT a neshledali nic vážného. Ovšem tentokrát se jim to CT nezdálo a následovala MR kde mu zjistili 4,0x3,7x3,1 cm nádor v mozkové oblasti pohybu (pravá ruka a levá noha, obličej) To že jsem si zanadávala na doktory, protože mu bylo řečeno že tento nádor má v hlavě 8-10 let. Za tu dobu prodelal 4 CT hlavy a měl i vážnou autonehodu kde mu teda hodně testovali hlavu a nic. Teď čekáme na verdikt kdy půjde na operaci. Vybral si Hradec a pana doktora Bartoše. Trávíme pěkné chvilky na zahrádce, ale bohužel nás čím dál častěji přepadají pocity beznaděje. Trochu mi tato diskuze pomohla a nakopla. Jediné co si pamatuji z lékařské zprávy je že nádor je nezhoubný a má označení T2 :-/

GBM

To by mohlo dopadnout dobře..neurochirurgové jsou moc šikovní, neuvažujete o protonovém centru?

jozef

chtel bych vedet dobu rekonvalescence stav po odstraneni nekomunikujuceho hydrocefalu na 3 mozkove komore transkaloznim zpusobem.je mi 40let.dekuji.

Pavlína
2x

Dobrý den.. nelze to tu pročítat a všechny co bojují alespoň malinko nepodpořit.. Život si bohužel pro někoho připravil velmi těžké chvíle, které nelze jen obejít bez povšimnutí, ale z vlastní zkušenosti vím, že s pozitivním myšlením (i když to stojí někdy ohromné přemáhání) je ta cesta o něco snažší, milejší a někdy ta psychika člověka dovede až k vlastnímu uzdravení. Je to neuvěřitelné, co dokáže pouho pouhá myšlenka, sama jsem byla velmi překvapená a popravdě zprvu i velmi skeptická, ale časem a životními nástrahami se mi to potvrdilo. Dokonce se v poslední době objevují i studie, že veškeré nemoci jsou způsobeny až z 95% hlavou, což pro mě jako like bylo naprosto nepochopitelné! Z vlastní zkušenosti také musím souhlasit s paní Karolínou, co se týče alternatviní medicíny. Nikdy jsem se o to nezajímala, ale v posledních letech, kdy jsem neměla téměř ani na vybranou se mi celkem osvědčila. V případě, že bych komukoli mohla poradit nebo nějak pomoci s vlastními zkušenostmi, tak mě neváhejte oslovit. Nemám problém napsat třeba i kontakt. Všechny tímto srdečně zdravím, přeju pevné nervy, mnoho sil a pokud možno také hezký den

Ani

Je to tezke, tatinkovi zjistili rakovinu plic pred par mesici a nic s nime nedelaji. Shanim ruzne zazracne veci, napr. jen vitamin C stal uz more penez a stejne nic. Vcera porad o rakovine (p. Jilkova) - ale spise o tom jak je nase zdravotnictvi uzasne. Nevim co delat.

GBM

Zkuste amygdalinu, vitamín B17.

GBM
1x

Dobrý den, tatínka diagnostikovali před rokem s glioblastom multiforme IV. Operace,ozařování,temodal. Doma pak ukrain.Po MR se ukázalo že to roste. Tatínka nám dali domů do paliat.péče umřít. Vysadili jsme Ukrain a dále jsme podávali Abnoba viscum, Vysoké dávky vitamínu C a 3týdny intrav.amygdalinu,vitamíny a minerály,dieta,je to tzv.metabolická léčba. Po půl roce na MR zmenšení ložiska o 1/4. Nyní pokračujeme v léčbě.

Ada
1x

Mojmu manzelovi tiz diagnostikovali po byopsii v auguste 2014 glioblastom IV neoperovatelny hlboko talame,ked prisiel z nemocnice bolo to cim dalej tim horsie az zostal na voziku koli opuchu mozgu. Onkologicka mu davala iba try mesice.Mam velmi dobru pritelku zdravotnu sestru tak mu chodila pichat kortikoidy nasledne absolvoval 24 ozarov bez chema popri tom dostaval infuzne vysoke davky vitaminu C a Amigdalin tiz metabolicka liecba.Dnes sme v tretiom cykle chema a berieme pri tom MMS1,MMS2 a striedame to z vysokymi davkami vytaminu C.Teraz sa ma dobre dufam tiz v zazrak a skusame co sa len da.Citala so vsetky vase smutne pribehy a plakala som co ta hnusna potvora sposobila.Citm svami a nedalo mi podelit sa svam o svoj pribeh.Neviem sice ci tu este chodite ako Meduza,Sarka,Misa,Paja...

vvvv

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, zda ještě bojujete a jak metabolická léčba zabrala? máme stejný problém zatím absolvujeme chemo a ozařování....předem děkuji za odpověď

Ada
1x

Dobry den,ano este stale bojujeme,boli sme na MR a v pondelok budeme vediet co sa za pol roka zmenilo.Manzelovi asi najviac pomohlo ze bral enzymi a cisto surovu stravu bez cukru a masa -RAW strava, probiotyka,crevne vyplachy a vela inych doplnkov co cistia ako su riasi a caje.Teraz momentalne je slabsi a ma problemi z koordinaciov.Neviem ci som vam nejako pomohla ale drzte sa a prajem vela sily.

Vladimír

Dobrý den, prosím někoho se zkušenostmi s užíváním B17 při Glioblastom IV. Pište [email protected] Diagnózu má můj táta a chtěl bych mu pomoci, protože lékaři v tomto případě nedávají moc nadějí. Předem moc děkuju a přeju všem, ať vydrží a neztrácejí právě tu naději, která je v těchto případech to jediné, co člověka udrží, aby se nezbláznil z toho, co může přjít..

marek
1x

Dobry den, mel bych dotaz jestli nema nekdo zkusenosti s vysazovanim fortecortinu. Je mi 21 a pred rokem a pul mi operovali hlavu. Nalez se podarilo z 90ti% odstranit, ale musel jsem na ozarovani. Po nemz jsem vyrazne stloustl a mel nejake kozni trable a detaily... Doktori rekli, ze je to prave praskama tak jsem zacal vysazovat a pamatuji si, ze mi bylo hodne zle... casem mi bylo vysvetleno, ze se vysazuje pomalu... Ted jsem po roce po 5 cyklech chemotrrapie (po roce mi opet v hlave neco nasli) jeste cekam jestli zabere :) ale verim... a tak bych se chtel zeptat zda nema nekdo zkusenost s vysazovanim po chemu ? Celkove se citim lip mam 3 tydny po chemu krev uz skoro ok... diky za rady

Ivana

Dobrý den, v létě mi byl vyoperován glioblastom, je mi 31 let. Můžete mi prosím na sebe zaslat konktakt, ráda bych se s Vámi o nádoru pobavila. Moc děkuji! [email protected]

Pavlina
1x

Dobry den,jiz mesic ziji ve velke bolesti memu tatinkovi diagnostikovali motylovity tumor glioblastom multiforme.V lednu ma podstoupit 30 ozarovani moc se bojim cetla jsem snad vsechny komentare tatinkovi je 60 roku cely zivot absolutne zdrav nikdy si na nic nestezoval a ted tohle tak strasne zakerna nemoc.Bojim se co prijde. .

Lenka

Dobrý den Pavlino,jak se daří tatínkovi?

Pavlina

Dobry den tatinek nam 1.4 2015 zemrel.

Lenka

To je mi líto

Alex

Dobrý den nevíte co je pravdy na tom, že pomáhá lidem s rakovinou senzycol? Jako je jasné, že je to nevylečitelna nemoc, ale pry bý mohl zastavit rozšiřování těch rakovinovych buněk či co. Muj stryc ma raka uz je po chemo a chtěla bych ho nějak podpořit aby věděl, že na to svinstvo neni sam bojujeme s nim cela rodina

Martin

Dobrý den . Nevíte zda NovoCure TTF hradí pojišťovna ? Děkuji

Zuzana

Dobrý den, studie Novocure probíhá v nemocnici Na Homolce a vše je plně hrazeno zadavatelem studie. Ovšem zda se do studie dostanete záleží na mnoha faktorech a nevím, zda vůbec ještě nabírají. Jinak tato léčba u nás není zatím schválená, takže není dostupná.

Katka

Dobrý den, měla jsem též po operaci, dostala jsem Senzycol co se týče imunity apod. Máte s ním někdo zkušensoti ?

Katka

Dobrý den, měla jsem též po operaci, dostala jsem Senzycol co se týče imunity apod. Máte s ním někdo zkušensoti ?

PeVe
1x

Zdravim vsechny bojovniky! I ja se podelim o jeden pribeh, ktery asi nebude mit stastny konec. Manzel diagnoza 2011 gangliogliom (2slozkovy nador v hlave), operace - bohuzel nebylo mozne vyndat cele, nasledovala radio i chemoterapi (themodal), pravidelne kontroly MRI po 3-6 mes. Vse probihalo na jednicku, manzel se velmi dobre zotavil, az letos v kvetnu diagnostikovan novy nalez glioblastom multif. Gr IV. prorust. do obou hemisfer. Krome chemo nedoporucili nic. Postupne mi manzel (34) odchazi do jineho sveta a ja se bojim vseho co prijde. Sklanim se prede vsemi co bojovali a podporovali v tezkych chvilich jeste ostatni. Mam strach ze bude trpet a ze ja to nezvladnu...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce