Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

atopický exém

Před časem jsem na www.ivan.budzdravy.cz našla zdravotní zkušenosti lidí, kteří se exemu zbavili ( Aleš Mlýnek, Pavol Jurčo). Můj syn má stejný problém, tak jsem na stránkách požádala o pomoc. Výsledek je takový, že synův exém je na ústupu. Je to dlouhodobý program, ale výsledek stojí za to.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
slavka
4x

dobry den chcela by som vas poprosit co by ste ma mohli informovat co pomohlo vasmu synovi na exzem.Ja som tiez exematicka a hladam moznosti ako sa z tejto choroby vyliecit.dakujem

Zdenek
2x

Ekzemem trpim od 8 mesicu a az ted, kdy mi tahne na 30, jsem vyzkousel něco, co mi opravdu pomaha. Mel jsem to stesti, vyzkouset prirodni australskou kosmetiku Grahams Natural Alternatives.Kosmetiku mi dovezla teta, která tam zije a po dotazu na vyrobce nam bylo sdeleno, ze nekdy na jare, by se mela prodavat také u nas. Tuto kosmetiku muzu vrele doporucit.

MK

Dobrý den, stejně jako většina píšících trpím atopickým exémem. Velmi mi pomohla přírodní kosmetika znacky EXTRAVAGANJA. Jedná se o čistě přírodní kosmetiku s vysokým obsahem za studena lisovaného konopného oleje. Posílají vzorečky zdarma, pokud napíšete svou adresu na [email protected]. Ja mam doma uz témeř celou radu této kosmetiky a mohu vřele doporučit. Veronika K.

Petra
2x

Taky mam exem už od malička, je to fakt hrozny nicmi nepomaha davaj na me naky masticky a stejne to nejde, jedna doktorka rekne tohle je dobry a druha ze to je spatny co delam tak uz nevim, jediny co fakt pomohlo bylo jednou more a pak se to stejne vrati...neprala bych to..

Monča
2x

Jsem na tom úplně stejně...samý mastičky,ale nic nepomáhá. Když jsem byla menší jezdili jsme každej rok k moři a vždycky mi to pomohlo, ale zase za dobu vrátilo! Pak jsme u moře dva roky nebyli a jeli až třetí rok. To už mi nepomohlo....nevim co s tím dělat. Mám to od malička. A to na tvářích, pak to jde taky vidět. Hlavně v zimě se mě to zhorší.Monča

Alžběta

Dobrý den, vyzkoušejte Skin salvation Purepotions, který zle koupit na www.spasapleti.cz . Nic lepšího na léčbu atopického ekzému jsem nenašla.

Yveta
1x

Mám k Vám prosbu.Již od malička trpím atopickým ekzémem a ve13 letech se my ještě k tomu projevila epilepsie.V dospělosti asi před 3 roky alergie,nyní na podzim jsem vždycky nejvíc osypaná a vyrážky i ve vlasech.Už jsem toho vyzkoušela mnoho,mimo mastí z kožního,ale nic my nezabírá,neporadil by my někdo co vyzkoušet?Byla bych vám velmi vděčná.

Petr
1x

Jak se dá vyléčit exém. Měl jsem exém od šesti let. Pořád jsem s tím nějak docela dobře žil, protože jsem si na to dával kortikoidy a jedl jsem tabletky. Asi ve 23 jsem měl různé zdravotní potíže, začal jsem se zabývat zdravou stravou a vše (kortikoidy + tabl.) jsem vysadil. Uviděl jsem, jak skutečný problém tabletky zakrývaly: exém se mi zhoršil tak, že jsem v noci pořádně spal asi 3 hodiny, rozšířil se mi, tekla mi z něho krev a nějaká průsvitná tekutina. Částečně pomohly bylinky, ale po určité době se mi to vrátilo. To, co skutečně zabralo, byla změna chování. Kůže symbolizuje kontakt mezi Vašim vnitřním životem a okolím. Každý se chová jinak špatně. Já jsem byl příliš uzavřený a nezajímal jsem se o rodinu tolik, kolik jsem měl. Po pochopení a změně byl do dvou dnů exém pryč. Nežertuji. Bylo to neuvěřitelné. Občas se vrátil, tak jsem se musel zase zamyslet. Dnes už mám několik let klid. Doporučuji si přečít nějaké články o duchovních příčinách nemocí. Od Boha jdou energie, které nás udržují zdravé. Špatným chováním ty energie blokujeme.

Zuza

Zdravím, nějakou takovou odpověď jsem hledala. :) Řeším exém u syna, ale je malý, tak to bude asi ode mě. :( Takže exém nemá jednotnou příčinu? Pokud se člověk špatně chová, tak se to na těle projeví hned nebo až po čase? Prý se nemoci dají dopředu vyčíst z aury, tak to trvá, než se projeví? Může být příčina stará měsíc, nebo je to přítomnost? S pochopením přijde uzdravení "okamžitě"? Trošku moc otázek. :) Ale třeba na nějakou se mi vrátí odpověď. Namasté

Petr

Dobrý den, každý z nás je jiný. Někomu se nemoc projeví hned, druhému až mnohem později nebo jinak. Souvisí to například i s tím, jak silné jsme osobnosti. Čím silnější, tím více dopadají naše špatné (ale i dobré) vlastnosti na okolí. Jestli chcete, klidně mi napište na mail, je to asi na delší debatu. :-) [email protected]

krttekk

Ma tez atop. Exem a pomaha mi na to masticka Lucoid lipocream. Vzdycky se mi objevi cca 1 za pul roku na rukou nebo krku, ja to 2-3x namazu a exem zmizi a mam zas na pul roku pokoj...

Petr

Dobrý den, chtěl bych se zeptat těch, co mají zkušenost s atopickým ekzémem. Vyhojuje se tento ekzém od středu a rozšiřuje se do stran? Mám totiž výše popsaný ekzém a nevím, jestli je to atopický ekzém, nebo něco jiného. Svědí to a kůže je suchá. Děkuji.

Veronika

ahoj v Dubnu mi bude 20, atopickej exem mam uz od narozeni... co mi pomohlo bylo moře! na 2 -3 roky jsem mela od exemu pokoj ale pak to zase zacalo.doktorka me v 15ti nechtela napsat ozdravny pobyt u more ze to nepotrebuji.loni jsem s tim marodila mesic pac ruce jsem mela hrozne osklivy... vylecilo se mi to cortikojdama ale ne na dlouho... uz nevim co mam delat...svedi to uplne hrozne!!!! doktorka mi moc nepomuze porad jen cortikojdy nebo nejaky sracky ktery mi stejne nepomahaji a akorat za to zbytecne vyhazuju penize!! atopickej exem bych neprala nikomu! mozna jen svymu priteli aspon aby to mel jeden den aby videl jaky to je ... ten to vubec nechape..

Ladik

Zdravim vsechny,rad bych se podelil o svoji zkusenost.Exem jsem mel pry jako batole a pak se mi vratil myslim v 19ti letech.Zacalo to jen malym flickem u oka a pak se to zhorsilo.Zacal jsem navstevovat kozni oddeleni a moje zkusenost byla kazdy mesic stejne prasky a mast s kostosteroidy.Musim rict,ze to bylo hrozne a zadna zmena se nedela,ikdyz urcite sam jsem tomu moc nepomahal.Myslim,ze v te dobe jsem si neuvedomoval co me ceka a ze jsem to hlavne ja sam,kdo musi pro to neco udelat.Kazdopadne se pro me stalo kozni oddeleni nocni murou a prestal jsem tam uplne chodit.Tak nejak jsem stim valcil nejaky rok sam,cekal,ze to treba odejde stejne jako to prislo.Bohuzel to se nestalo!Vedel jsem,ze bez odborne pomoci to sam nezvladnu,ale na kozni by me uz nikdo nedostal.Objednal jsem se na alergologii a taky jsem se zacal vice sam zajimat o to,jak bojovat s exemem,vnimat jak telo reaguje na ruzne potraviny,kosmetiku atd.Po par testech na alegro jsem zjistil,ze jsem alergicky na par okolnich vlivu ale hlavne na roztoce...to treba vysvetlovalo,proc jsem byl pres den celkem v klidu a vse prislo az rano,kdy jsem se budil poskrabany,kde se dalo.No zacal jsem chodit na vakciny a musim rict s radosti,ze exem dostal na PRDEL!Prasky jsem bral minimalne a injekce do ruky jednou za mesic mi neuveritelne pomohla a stav me pokozky se zlepsil o 60%.Ale bylo to i o mem pristupu k problemu a doslo na to,ze bohuzel nektere veci pro me zacali byt TABU........orisky,cokolada,ch ipsy,prilis korenena jidla.....clovek byl mlady a chtel se bavit,ale pitim alkoholu a kourenim at uz cehokoliv,jsem tomu nepomahal.....stejne jako kocicky,nebo kamaradky morce mi delaji jen zle-bohuzel!!!A v neposledni rade vyber kosmetiky....Nivea je sice super krem,ale ne pro me,stejne jako silny parfem.Takze pokud mozno vse NON ALERGIC a neparfemovane.Taky dulezita vec jsou pro me neustale ostrihane nehty a hlavne pilovane.Je to takova malickost,ale zkuste si prejet pokozku jednou rukou s nehty a druhou s ostrihanym a opilovanym nehtem,tak co?Banalita,ale jak ucinna!!!Taky bych chtel podekovat vsem,kteri zastavaji nazor ZAKAZU KOURENI NA VEREJNYCH MISTECH!!!!!!!!A jsem rad,ze ziju v zemi,kde tento zakon je v platnosti,protoze to je dalsi spatny faktor,ktery ovlivnoval muj problem.Takze toto je muj pribeh a vsem preji,at se jim dari v boji s atopickym exemem a nezapomente,ze jste to hlavne Vy,kdo musi neco delat.....s pozdravem L.

Martini

pěkný příběh, hodně se podobá tomu mému - mastičky, prášky proti svědění, moje laxnost, neochota kožařů mi to nějak vysvětlit, pomoct v sestavení jídelníčku, atd. atd. Jenže je mi 31, mám 16ti měsíční holčičku, které se cosi podobného líhne na kůži, hrubé popraskané ruce, že ji nemůžu ani pohladit... a jsem teprve na začátku (již po několikáté), kdy sháním informace, blok a tužku a snažím se s tím vypořádat, musím, už kvůli ní, tak snad mi to vydrží. Jo a jinak já na sobě testuju kosmetiku CANNADERM, dost se mi to zhoršilo, ale prý to chce vydržet, protože to patří k tomu, ach jo, děsně to svědí :) hodně zdaru a pevné vůle všem atopikům, Martina

Máša

Taky jsem se setkala s tímto problémem ve vlastní rodině. Obě vnoučata měla atopický ekzém, který se projevil v jejich asi 2 a půl letech Dneska je jim 5 a 6 let a pokud hodně tvrdě neporuší pravidla, tak nemají problém. Rovněž jejich matka se projevů atopického ekzému zbavila. Není to jednoduché, musí se hlavně vyčistit tělo, najít to , co způsobuje reakci a zpočátku dost tvrdě dodržovat pravidla v životosprávě. ALE STOJÍ TO ZATO. K tomu přípravky z Aloe Vera, ale ne z lékárny, nemají patřičný obsah AV. Pokud by jste chtěla vědět více, /nevím jak je to dneska z postihem nepovolené reklamy/ tak mi napište na e-mail [email protected], nebo telefon 608541514. Ráda se s Vámi podělím o zkušenosti. Také jsem je získala podobně po dlouhém hledání a zjišťování pomoci. Máša

Petra

zluste Nobilis Tilia ....

hop
2x

Ahoj Veroniko měl jsem ten samý problém,ale homeopatika mi stím moc pomohla tak to bude třeba ta cesta i pro tebe.

Ahoj, nevím, jestli nepíšu moc pozdě, ale mám stejný problém jako ty, exem mě hrozně bolel, mokval, nemohla jsem normálně existovat. Pak jsem ale narazila na skvělého doktora, který konečně věděl jak na to. Existuje nová metoda: fyziologická regulační medicína a díky vyšetření mi řekl, že jsem hormonálně rozházená a nasadil mi nejprve detoxikační kúru a homeopatika, tím, že jsem předtím moc nepoužívala kotikoidy (ty mimochodem problém neřeší, jen maskují), jsem detoxem prošla docela v pohodě a díky homeopatickým lékům mi exem vybledl a konečně se v noci vyspinkám (a to jsem se homeopatii vždycky smála). Za mesíc začnu brát léky, které mi upraví hormonální hladinu a budu zase fit. Všem chci říci, exem NENÍ kožní nemoc, problém je v těle, pokud tam něco nefunguje, tělo se nestíhá čistit a čistí se přes kůži, tím vzniká zánet, tedy exem. Žádná mast tento problém nevyřeší, časem se to zase objeví. Mrkněte na stránky Public tv, pořad zdravíčko, tema ekzem, mluví tam MUDr, Tomáš Lebenhart, je opravdu skvělý, stačí k němu zajet, on vám předepíše léky a vy přijdete, až to dopapáte, což je u mně za 4 měsíce, takže žádné lítání od čerta k ďáblu. Držím palce, aby měl každý takové štěstí na doktora a léčbu, jako jsem měla já:-))

Aneta
1x

Atopický exém se mi objevoval několik let vždy v zimním období. Teď je mi 27 a minulý rok se vyskytl tak silný, že nezmizel ani s počasím a trápil mě třičvrtě roku. Vždy jen načas pomohly kortikoidy, jinak nic. Byla jsem z toho dost zoufalá, protože to bolelo a vypadalo to hrozně - měla jsem exém přes celý obličej, trápilo mě to hodně v práci, neboť jsem učitelka. Po návštěvě homeopatky se to začalo po třech týdnech lepšit a do tří měsíců exém zmizel úplně. Jinak se v ničem omezovat nemusím, paní doktorka říkala, že vše mám jíst tak jako dříve. Všem doporučuji, pokud jste to ještě nezkusili.

petra

Také mám dobré zkušenosti s homeopatií. S dcerou (7let - exém prakticky od narození) se trápím dlouho. loni na podzim jsme byly u homeopatky a měla jsem pocit, že se to výrazně zlepšilo, ale letos na začátku prázdnin se z ničeho nic "osypala". Sluníčko, místo aby pomohlo, jako obvykle, tento projev naopak zhoršilo a to tak, že z vyrážky se stal jednolitý hnus po celých předních stranách nohou (což bylo zvláštní, protože její exém se obvykle projevoval na zadní straně v podkolení). Celé prázdniny se s tím pereme, už to viděla kožařka,tři dětské doktorky a alergolog a výsledek? nula. Začala jsem si kupovat knížky o homeopatii a zjistila, že léky, které doporučila naše homeopatka jsou sice monokomponenty, ale volně v prodeji a to, jak jsem se dočetla nemůže vcelku uškodit - ale zřejmě v našem případě ani pomoci. Bohužel možnost předepisovat vysoká ředění homeopatických přípravků - která jsou pro normálního smrtelníka paradoxně účinnější - může předepsat - a některé lékárny jsou schopné to sehnat - pouze v zahraničí "atestovaný" (možná to není ten správný výraz) lékař. A tak vás moc prosím o kontakt na Vaší homeopatku. Jsem s dcerou v koncích. Začal školní rok a celé se to rozlezlo prakticky všude po těle a už se to začíná objevovat i na obličeji. Prosím pomozte nám. Děkuji. Email: [email protected]

petr filinger, homeopat, naturopat
1x

ahoj, vyssi potence hom. leku si velmi levne muzete koupit a do 3dnu zaslou na helios.co.uk. Puvodni homeopaticka britska lekarna. Maj tam i ty nejvyssi redeni. Stanoveni konst. leku pro kazdeho je velmi komplikovane a da se jednoduse zmylit. Jednou cestou jak toto obejit je nejmodernejsi a nejucinnejsi pristup k homeopatii - autopatie. Jde i jako samolecba. Vice na autopatie.cz

Martin D.

Milá Aneto. Máme 2letou holčičku a ted se ji udelal atopický exem a ted se ji to rozlezlo víc po tělíčku-nemáš prosím kontakt na tu homeopatiku. Moc díky Martin

nina

zkuste:Simona Mullerová :[email protected]

Saska

Dobrý den, jestli můžu doporučit, nejde o to zmírnit něco na povrchu co vystupuje zevnitř. Netvrdím že to 100% pomůže, to si nemůže dovolit tvrdit nikdo, kdo to nevyzkoušel. Měla bych řešení, popsat by bylo nadlouho, je třeba s tím začít, ráda pomůžu, Saska

Ejma
2x

Dobry den vcera jsem delala gelove nehty jedne pani ktera mela atopicky exem na prstech. Jeste vcera ji jeden nehet praskl a dnes dalsi dva nemate nekdo zkusenost s tim jestli je mozne nehtovou modelaz provadet? Predem mockrat dekuji.

Petan

Nazdarek lidičky, jsem atopik jak fík.Mám to všude i dole na bambuly.Doporučuji hlavně dietu,zákas mléka,sýry,ořechy,ovoce,čo koládu a kávu.Spát pravidelně a RELAXOVAT.Což pro mnoho atopiců neni dením chlebem.Jak relaxovat když nás drhne celé tělo.Důležité je moře a to asi nejen jednou za rok.Solná jeskyně a koupele se solí z mrtvého moře.Dobrá je promaštovací modrá indulona.Dále doporučuji.Uvařit ovesnou kaši bez cukru.Jen půl kila ovesných vloček necháme odstát několik hodin.Šup s tím do vany.Přidáme mléko a sůl.Opatrně vejděte.POZOR vana je slizká a kluzká.Namočíme se a mažeme se vločkama a tím slizem.Je to fakt super.Pak se osprchovat a promazat.Klistýr neni od věci.Dieta na másle a to jen málo a spíše dušená strava.Dále používám filtr na strchu což zmírni taky o 20%!!!!!A používejte dech jako nástroj.Učte se dýchat.N8dech do břicha a do hrudi a pak klíční kosti.A výdech klíční kosti,hrud a břicho.Nepodcenovat.A taky co je hodně důležité !!!!!Hlavu VZURU.....

Mirka

Ahoj musím napsat do této diskuze, protože je tady tolik rad, že nevím kterou si vybrat. Taky mám exém u mě to začalo v 16-ti letech kdy jsem měla na krku jeden flíček, který strašně svěděl a škrábáním jsem si to roznesla po celém krku a pak to postupovalo dál a dál.....Teď je mi přes 24 a mám to úplně po celém těle a vypadá to hrozně. Ještě mi nic nepomohlo zkoušela jsem hodně mastí a jenom vyhozené peníze. Před rokem se nám narodila dcera a po porodu to jde rychle z kopce pořád se to zhoršuje a nejde to zastavit. K tomu všemu trpím nespavostí kvůli svědění je to hrůza. Psychika je u mě na dně. A proto jestli můžu poprosit o nějáké dobré rady prosím napište mi na email: [email protected] Děkuji

jitka73

Dobrý den, mám exém na ruce, půl prstu - puchýřky, prasknou kúže s e vysuší a olupuje. Zkouším mast s kortikosteroidy, nějak to moc nepůsobí, teď canaderm první den, ale chvíli to pálilo, tak uvidím, taky děsně to smrdí. Jsem alergická na leccos - roztoče, kočky, peří, prach .. slunce, občas nějaká potravina. Jsem na MD, tak stále něco myju, teď už radši jen v rukavicích. Byla bych nerada, kdyby se mi to rozšířilo. Začalo to na podzim. Musím říct, že jsem si nikdy numěla představit, jaké to je trápení, vůbec, pokud se do toho dostane nějaká infekce. Poraďte a přeju vytrvalost a sílu k boji s exémem ostatním.

LU

Dobrý den, atopickým exémem trpím od 6 let, dneska je mi 23, tj 17 let. Myslím, že jsem toho za těch 17 let zkusila opravdu dost. Exém mám po celém těle. Jsem zoufala, ale myslím, že jsem se s tím naučila žít. Za celou dobu mi nikdo z kožních doktorů nedokázal pomoci a jen to stálo peníze. Hlavně si myslím, že to není nemoc kůže, něco je špatně v těle, tak proč léčit kůži?! Zkusila jsem i mnoho alternativních lékařů - bylinky atd. NIC. Domácí lékař také NIC - zkoušlea jsem jako malá bahno z mrtvého moře, kozí mnléko, různé sole atd atd.... Jediné zlepšení vidím u moře. Ale to bych se tam musela přestěhovat, protože když se vrátím po dovolené, tak do týdne mám vyrážku zpět. Ted si zkouším různé léky kupovat sama - slyšeli jste o chytré houbě? nebo o Hemagelu? Také nic. Je důležité být vytrvalá - to já bohužel nejsem. :-( Máte někdo něco zaručeného?

omg
1x

Dobrý den,je mi jen 15 let a potřeboval bych poradit,co dělat abych se zbavil exému na ruce.Mám ho jen tam.Mám ho už od narození.Nejvíc mi vždy pomohl pobyt u moře,ale když jsem byl malý,tak jsem měl nějaký olej do koupele,který mi to vždy kompletně během týdne z ruky sundal.Nemůžu kvůli exému nosit ani krátké tričko,teď jen mikiny,protože to vypadá hrozně. Nejhorší je to v zimě.Jednou mě ty ruce svědí tak,že si je rozškrábu a pak to mám půl roku,což mě pak hrozně mrzí vždy a řeknu si,že se nesmím nikdy už škrábat ať mě to svědí sebevíc,ale vydržet se to nedá.V létě u moře se to vyléčí,ale potřevobal bych něco,co by mi pomohlo,aby mi to aspoň zesvětlalo do barvy kůže.

lubos
1x

S naší dcerou (15 měs.) jsme byli u léčitele, dal ji čaj z z borůvkové natě na vyčištění těla. Na ekzem jsme ji koupili mast s obsahem konopí, ekzem se ji zhoršil tak jsme mastičku vypustili.

Květa

Dobrý den,ráda bych jen kapičkou přispěla do diskuze .Už 5 let trpím ekzémem a opravdu nic z hormonální léčby ani krémů nezabralo.Až nyní jsem se odhodlala pro obyčejnou lest.Jak se říká vyzkoušej a pak řekni.Měla jsem nohy samej bolák svědělo to že jsem nevěděla co s tím.Pomohlo to že jsem nohy a největší ložiska ekzému mazala slunečnicovým olejem a na noc dělala zábaly.Ne každý den ale ob den.Můžu říct že je to o 90% lepší tak jen doufám že to bude brzo v pořádku.S pozdravem Květa

Eva

Dobrý den, je mi 25 a asi jsem začala trpět atopickým exémem, který se mi zničeho nic objevil na tvářích a bradě - vypadá to jako vystouplé žilky, které jakoby stahují, nesvědí, jak tu často uvádíte. Kožní mi napsala doporučení na alergologii, tak doufám, že mi přijdou na to, proč a z čeho:/ Jinak se mi objevuje jakoby ve vlnách. Jednou je to lepší, jindy horší...Kožní mi předepsala nějakou mastičku na váhu a Imacort (po něm mi ty žilky vystoupí víc, ale rychleji se zkliní). Také se vysadila mléčné výrobky, ale to je teprve pár dní, ale zdá se mi, že je to lepší...Chci se zeptat - dámy, líčíte se s atopickým exémem? Anebo se to tím horší? Kožní mi to jen "nedopouřčila, že odličováním se porušuje kožní film. A také mám trochu amarétskou otázku - je atopický exém nakažlivý - že by se dal přenést na druhého člověka? Děkuji za odpovědi.

Ivet

Ahoj Evo.žila jsem s přítelem 4 roky a měl atopický ekzém po celém těla,je pravda že jsem od něj taky chytla páru flíčku ale to až v období těhotěnstvý.Podle mně se to jen tak nerozšiřuje ale možný to je.

Eva

Ahoj Ivo, díky za odpověď. Přítel tvrdí, že je to nepřenostné. Že to má jen on a věkem se mu to zlepšuje. Zkusila jsem svůj dotaz ještě v jiných internetových diskuzích, a vesměs mi bylo odepsáno, že atopický ekzém je jen suchá kůže, tudíž v žádném případě nepřenosná...tak já nevím. Spíš dám na zkušenost lidí než teorii doktorů...Ty flíčky, co jsi měla v těhoteství, byly totožné přítelovým? Nešlo o jinou vyrážku? Díky a pěkný den

Ondriiis

Ahoj, ja mám ekzém už 17 len a ješte nikdo ho odeme nedostal. Podle me je ekzém 100% neprenosnej :)

Atopička každým coulem

Ahoj Evo, trpím ekzémem od narození, ale ještě se mi nestalo, že bych někoho "nakazila". Myslím, že ekzém je jen projevem toho, že je něco špatně uvnitř nás, takže můj názor je, že nakažlivý není ;)

Dana Lopatová-01-003517

máme dobré úspěchy s užíváním OK Alfa,OK mega,OKG FactorBase.

benji

ahoj, i já jsem z těch co mají exémy od mala-byli to vždycky jen ruce a podkolení jamky a v léťe se sluncem to zase zmizelo...teď je mi skoro 18 a rozjelo se to ve velkém-exém mám skoro po celém těle-rozšrábané ruce, červené fleky na stehnech, lýkách, zádech, krku, hrudi i obličeji....nejvíc mě na tom štve, že jsem nikdy nebyla z těch co by to s péčí o sebe nějak přeháněli. Přestože se nemaluju atd, stejně strávím každý den v koupelně hodinu než se celá umyju,vykoupu v oleji, znova osprchuju mastným gelem aby na mě nepraskla kůže suchostí, když vylezu z vody a další hodinu než každou část těla namažu jinou mastí a počkám než to všechno zaschne abych se mohla obléct a vůbec někam jít...chodím ke kožnímu pravidelně, ale jelikož exem zabíra strašnou plochu-za pár dní mi masti dojdoua jelikož jsou na předpis,musím tam otravovat zas-hodinu čekat a pak dávat tolik peněz za léky...mám třeba hrozně ráda hory a turistiku a chci jít zase na puťák, kde spíte v lese a 3 dny se nemyjete,ale copak můžu?? budu den ode dne flekatější a seškrábu si kůži z těla...achjo...

Vendula

Dobrý večer,můj názor je,že na takové onemocnění výborně zabíra Aloe Vera.Má sestra se už dlouhou dobu léčí s lupénkou.Všelijaké mastičky,pobyty v nemocnicích,atd....Vždy jen samý stres po kterém to bylo ještě horší.Až když jsme objevili Aloe Vera se její stav zlepšil.Pokud chcete vědět více,pište na [email protected]

Ondriiis

Ahoj, som zo slovenska a je mi 17 rokov. Ekzém a Ichtiozu mám od narodenia, (Ichtioza kože je vlastne porucha hormónu ktorý premasťuje kožu, čiže sa musím mastiť všelijakýma mastičkama na suchú pokožku). To by bolo OK až na to že keď máte mokrý ekzém a namastíte to masnou masťou, nie je to moc dobrá kombinácia. Toto leto sa mi ekzém dosť zhoršil, neviem prečo. Od malička chodím ku kožnej aj k alergologičke ale nijaké extra zlepšenie. (Mastičky, krémy prírodné produkty, nemocnice stále dokola ale nič :( ) Som rád že som našiel takéto fórum a vidím tu vaše postrehy a skúsenosti. Skúsenosť: na ekzém pomáha dobre aj psychycká pohoda, nie že by vám ho to zlepšílo, ale je dobré keď sa naň na chvílku zabudne :)

Lenka
1x

Na ekzém je určitě dobré omezit sladké, doktor vždycky upozorňuje, že nemám jíst čokoládu, některé ovoce ... Po všelijakých mastičkách na předpis, různé babské rady.... Nic nezabralo. Stejně jsem se pořád škrábala. Jediná věc, za kterou si stojím a která mi fakt pomohla je Atopline. Dá se to jednoduše objednat na internetu.

Dagmarka
4x

Mám Ichtiozu od narození celého těla,každý den ráno si musím namazat celé tělo.Obličej a krk krémuji krémem-LIPOBASE--a složení kremu na promazávání vám napíši---Urea purae--50,0 Ac.Lactici-20,0 Cr em. aguasorbi ad-500,0 Krém na promazávání píše kožní lékař a Lipobase krém může také napsat jen je tam menší doplatek!!! Ten kdo má ichtiozu nic lepšího jsem nepoznala a věřím že ten kdo to zkusí mě dá za pravdu!!! Už jsme se tak narodili, tak musíme tomu čelit a hlavně o kůži pečovat!!!Najdou se i takový ,že se nenamažou a jen chodí k lékaři naříkat, jedná se o vrozenou vadu vrchní pokožky která je holt suchá!!! Exemem netrpím, čili skušenosti nemám,budu ráda když to někdo skusí a napíše jak to zabralo'''' Na nic jiného nevěřím, vím o čem píši a tak díky za tento delaný krém a LIPOBASE.krém-------

Dagmarka
6x

Já bych chtěla ještě navázat ke koupeli k ichtioze,obyčejná voda s přidáním 1 vrchovaté lžíci kuchynské soli,nic víc a po koupeli se natřít dělaným složením krému který jsem cele složení napsala -na předpis lékaře.Jinak k mladikovi ze slovenska ma ictiozu s exemem až mokvavím,tomu bych i ostatním doporučila dělat obklady z heřmanku teplého a nebo obklady černého čaje teplého a pak natřít po vysušení vepřovím sádlem, věřte na tyto zázraky ,vše funguje a budu ráda když mě dá někdo za pravdu....

Frantina
3x

No,nejdrive bych poradila vycistit celkove vnitrni organy-slinivka,jatra,slezinu.Tim jsem zacinala ja.Pokud reknete v Bylince,ze chcete tento caj,kazdy zkuseny bylinkar Vam namicha a rekne jak pouzivat.Taky je dobre si sehnat nekde susene konopi/listy/ a delat si z toho vyluh a pridavat do koupele,caj- na vnitrni uziti,treba trosku i do omacek/jen spetku/.to jsem se dozvedela zase od pana,ktereho jsem potkala u kozniho.stridat to,jinak si na to telo zvykne.No a pak si muzete koupit lecive rybicky,ktere to perfektne vyleci.Ja jsem pouzila skoro vse a funguje to.ale na rybicky nedam dopustit.Na rybicky jsem jezdila k pani,ktera je vlastni,protoze rybicky jsou poradne drahe a na to jsem nemela.Se zarizenim by mi to byvalo stalo aspon 20tisic a co pak s tim.Mela pisu Mela!!! jsem lupenku na kolenou a a kotnicich,ale uz nemam.Nejdrive se mi to po rybickach zhorsilo,ale postupem mi to mizelo a mizelo,kuze zacala odlupovat a svetlat a ted tam mam jen svetle jakoby jizvy,ale nekouse to a vypada to mnohem lip. Pravda je,ze se musi chodit kazdy den,nesmi se vynechat,nesmi se kourit a pit alkohol.ale za to ta uleva opravdu stoji a tak uz nekourim vubec.Vlastne to zacalo kvuli rybickam a uz jsem nezacala znovu.Takze diky jak pani tak rybickam.Jo a jeste pokud ji budete chtit volat 607131750

Lucka

ahoj ...mám zkušenost s porcelánovými nehty zjistily mi alergii na methakryláty které se objevují právě v porcelánových nehtech ...nehet mi neržel pořád ulítávaly ....tak jsem přešla na gelové hypoalergenní od firmy expa-nails ..nehty drží a nemám ani alergii...zkus tohle gel se menuje démon

Jitka

Chápu vás všechny co máte taky takové protíže jako já. Už od dětství mám exémy na rukách a není to nic příjemného. Kortikoidy zabírají jen krátkodobě a pak už vůbec, strašně to svědí, zkoušela jsem ty vločky a zabírali jen ze začátku a pak se to zase zhoršilo. Někdy nemůžu ohnout ani prsty, jak je mám celé nateklé a červené od exému. Často mi pak suchá kůže praská a krvácí i přesto, že ji často promazávám. Moje kožařka mi říká, že je to nadoživotí, že se s tím nedá nic dělat. Jen mi dává nějaké sračky. Ktomu mám intoleranci na laktózu a nesnáším barviva a veškerá éčka v potravinách. Takže i prášky proti svědění kde je laktóza nemůžu, protože mám pak velké problémy se střevama. Takže jsem v koncích. Bolí to a vypadá to hrozně, stydím se na veřejnosti a nikdo to moc nechápe, kdo si to bezažil. Takže ani homeopatika nesnesu, protože se do toho cpe taky ta laktoza. Už nevím co by mi pomohlo. Poradtě prosím. Děkuji

superexematik
1x

Pokud už opravdu nic nezabírá, zkuste MMS (podrobnosti na www.emms.cz). Já s exémem bojuji 30 let a mám ho opravdu ošklivý, občas dokonce silně hnisající. Zkusila jsem mms, přechodně se exém zhoršil, ale teď už je to jen lepší a lepší. Užívám ho jak vnitřně, tak i zevně jako koupel + postřik. Hormony už mi nezabírají, detoxikační čaje jsou pro mé "zhuntované" tělo slabé. Je to zoufalost, ale bojuji jak se dá :-) . Asi je důležitá hlavně psychika a zdravá strava bez mléka, lepku a cukru.

out

Nevim jak zalozit v diskuznim foru uplne nove tema, proto pisu sem, ikdyz tema je trosku jine nez toto. Nicmene se chci zeptat- dle lekare mam seboroickou dermatidu (jiz pry rok, ale nikdy predtim jsem touto nemoci netrpel). Vyskyt je tedy minimalni pouze na cele a kolem nosu v malem rozsireni. Presto hodlam se toho zbavit uplne. Byl jsem na X koznich, ale reknu Vam pristup dnesnich doktoru/ doktorek je fakt strasny, clovek premejsli, jestli nema vyjet do zahranici, nez se tu s tim patlat roky. Nicmene dostal za rok nekolik pripravku, vcetne kortikoidu, ktere jsem bral za celou dobu pouze 2tydny/ 1nou denne. Po roce se to ma tak, ze obcas se to objevi. Jedna dobra pani lekarka mi tvrdila, ze se toho lze zbavit, ale je potreba nasadit jeste kortikoidy na 2 tydny (mast vyrobena primo v lekarne) a po te dolecit kosmetickymi pripravky na podporu kuze. Chci se tedy zeptat jestli mam opet pouzit kortikoidy? mimo tuto lekarku mi byl doporucen jeste clotrimazol a ja sam jsem pote jeste objevil jakousi raseliny od kapydermu, sice stoji 1300Kc,- ale to mi je fuk. Co by jste mi tedy doporucili, uz me to pekne otravuje, ikdyz to neni videt, ale vnitrne me to neskutecne vadi! dik

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce