Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

pocení v podpaží

mám problém s pocením,neustále se potím v podpaží,nikde jinde ne.Je to hrozné,neustále mám kruhy v podpaží.Doktoři mi říkají,že je to psychického původu,ale stává se mi to i na dovolené,kde žádný stres nemám.Vyzkoušela jsem mnoho deodorantů,ale zatím nic.Na kožním mi doporučili Excipial DeoForte a v obchodě Pureté de NYMPHEÁ od kosmetiky Yves Rocher,ale bez nějakých větších výsledků.Už nevím,jak dál?!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Duschan
1x

Ahoj, nevíte, co by mi mohlo pomoci proti pocení v podpaží? Vyzkoušel jsem Driclor, Perspi Guard i ElectroAntiperspirant a vše bez jakéhokoliv úspechu.... jsem z toho už fak na nervy... Potím se od puberty, nyní mi je 27 let a už bych to chtěl konečně vyřešit...:-(

Sky

Pokud ti smrdí podpaží tak máš určitý problém a pokud ti nesmrdí podpaží máš štěstí a nic to není reálná normalita.

Barbara B.

Ahoj, jejejj to je úleva, že nejsem sama :) super rady, hned si půjdu ten driclor koupit... Je to strasne, potim se v podpaží porad, I když jen sedím v pokojové teplotě u počítače, nebo když je mi zima, ruce a ramena mám studené, ale i přes to se stále pitím a to nejsem ani obézní, no nechapu to.. myslím, že dříve jsem s tím problém neměla. Mam krásná trička a nestihnu ani vylézt z domu, aniž by uz něco zpoceneho nebylo vidět, je to příšerné vážně...

alan
4x

zdravim, já se taky potím jako prase ,potíval jsem se už dřív ale tak normálně, ne ty proudy vody v podpaží co byly poslední dobou a pak i obličej, když zapátrám v minulosti začalo to postupně někdy v 23-24 letech to jsou 4 roky, sem tam nějaká kapka v podpaží, momentální stav už byl jako když natrhnete vodovodní kohoutek ( co jsem nikdy nepochopil jak je možný že se někdy stalo že mám jedno podpaží suché a pod druhý 10cm propocený kolo ) nejhorší byly změny teplot, ( auto klima atd. v práci klima ), nikdy jsem nebyl na antiperspiranty deodoranty, tohle na sebe plácat mě nikdy nenapadlo, ale když už se to dostalo do takové míry a bylo nesnesytelný přehodnotil jsem svůj životní styl, ač vás sem píše ( a ne jen sem ) mnoho co mají s pocením problémy nikdo nepíše jak natom jste fyzicky, kouříte ? váha? věk, jídelníček ( neuškodila by anketa ) ledacos by se stoho dalo vyvodit, zpět ke mě u mě všechno špatně tak já kouřil někdy ve stresu i krabku denně( práce ), ale 90 procentech mě krabička vydržela dva dny ( pro někoho málo pro někoho hodně ), stím jsem zkoncoval, přestal jsem pít kávu, začal se otužovat ( studená voda )a po cca 8 letech zase cvičit, právě moje fyzická kondice šla za poslední 4 roky leností a u většinou pasivní prací hodně dolů, pohyb defakto nula, světe div se do cca 14 dnech se můj stav rapidně zlepšil, pocení v oblyčeji skoro zmizelo i při lehké fyzické námaze, pocení v podpaží ještě vyvolá sem tam strej tak sem tam nějaká kapka ale už to nejsou ty obludný kola

inge

Holky neviem ako vy ale ja ten Driclor na pokozke neznesem ani minutu, strasne to pali a svedi. Mozem ale povedat ze som to raz vydrzala a naozaj mi pomohol a to ze sa potim jak tank :-) Nasla som na nete este jeden pripravok vola sa to Perspi Guard objednala som ho cez net a vrele ho odporucam vsetkym ktori su nestatsni jak ja ze nemozu si kupit jedno pekne farebne triko. Stoji okolo 400 Kc ale naozaj ho uz mam dlho lebo si ho davam kazdy treti den, teda noc dava sa na noc.Stale sa ale napriek tomu kontrolujem a radsej nedviham ruky a pri tom uz mozem:-)super pocit, som rada ze konecne mozem napisat ze naozaj nieco zabralo a mozem pomoct ostatnym, doteraz som citala len same hluposti skusala, minula som kopu penazi

dax

Také se hlasim do klubu :( . Pocení v podpaží je opravdu jako sit ,která mě od 15let stahuj a nenechá mě prostě pořadně žit a uživat si života . Ted je mi 20 let a sem furt na tom stejně . Za těch pět let ,sem toho načetl o tomto problému hodně .Ale nikdy sem si snad nic nekoupil, jako je třeba driclor , elektroantiperspirant , atd ...................... . Protože tomu nevěřím ! Pocení podpaží je prostě v halvě ...at si říkame co chceme . Spíž sem investoval do triček , no prostě spíž do schovávání propoceného podpaží . Mohu doporučit sportovní termotrika 100|% polyester .Je to takový trochu leský a řekl bych, že je to asi nejlepší materiál který nám ve hře na schovku může pomáhat :) . Jednou sem četl , že pocení v podpaží je důsledek nízké nebo žadné sebedůvěry . Asi bych se k tomu přiklonil , že tak to určitě začíná . Ale bohužel za ten čas sem uvízl asi jako pár další ve smičce . Nejde si prostě začít zase věřit , když cítím studení pot v podpaží ,, který mě zase spolehlivě uplně domlatí až na dno . Do čeho dávám poslední zbytek naděje je nějaká operace , laser atd ... . Tomu opravdu i věřím . Ale důvod proč jsme do toho nešel je , že sem bojím kde se ten pot pak ukáže ,,až se dostanu třeba do stresu ´´ . Byl bych rád ,kdyby se našel třeba nějaký člověk ,který už tuhle operaci podstoupil a trochu by mi otevřel oči a možná i jiným . Přeji všem co nejméně stersu a pokoj v duši :)

luca
1x

Ahoj lidi, koukám že je nás opravdu hodně. Já mám s pocením taky hodně velký problém, přijde mi že se to za poslední dva roky zhoršilo ještě víc.. Ať si koupím jakýkoliv antiperspirant tak se potím pořád, i když je mi chladno. A co mě štve ze všeho nejvíc je že si koupím pár krásných nových triček a po pár nošení jsou i přes pravidelné praní stejně hrozně cítit, že už se ani nedají nosit. Začínám z toho být opravdu nešťastná. Můžete poradit, co třeba udělat i s tim oblečením, je na to nějakej fígl? Mám přítele už delší dobu a začíná mi být i před ním trapně, že moje trika neustále smrdí i když za to nemůžu..

Stano
4x

Ja si taky myslim ze je to svinstvo... Poceni je ale taky svinstvo... Botox pomaha, ale je drahy, napichat ho do podpazi boli jako prase, vydrzi to tak 3 mesice a je to jed... Operace ma zas obrovske riziko kompenzacniho poceni (o cemz kazdy mlci)... Jakkoliv se na to divam, nejlepe mi vychazi Electro Antiperspirant... Zpusob lecby je to nejcistsi a ucinnost ma klinicky potvrzenou od prednich ceskych lekaru, takze fungovat bude

Venda

S iontoforézou souhlasím, je to šikovné řešení, jen trochu nákladné. Je jich víc než electro antiperspirant, ale výběr asi tak mezi dvouma. Idrostar, na který jsem narazila na mě působil tak nějak zastarale, a vzhledem k tomu, že cena není až o tolik nižší, tak je to asi blbost. To by ho museli prodávat za polovic. Výběr tedy tak mezi electro antiperspirantem a antipe. Každý má něco. Zatím chodím na electro antiperspirant ke švagrové, protože to není zas tak levná sranda. Ale už uvažuji o koupi domů a možná testnu to antipe.

Janulik

Driclor mi tedy vůbec nepomohl!!! Na vánoce jsem dostala od manžela Electro Antiperspirant a neuvěřitelné!! funguje to! Myslela jsem, že mě už nic nepomůže... doporučuji :)

Jindřich

Dobrý den.. chtěl bych se zeptat co mi je když se neustále potím v podpaží .. potím se snad pořád až to i kape jako když prší :D :( Po ránu se nepotím a během 30 min po probuzení to začne a když si dám cigaretu nebo kafe tak je to ještě horší .. měřím asi 190 cm a vážím 90 kg .. takže nejsem žádný tlustý prasátko .. a docela jsem i sportoval a to někdy hodně a někdy vubec .. jediný co mě pomáhá je si zapálit trávu .. jediný to mě zbaví pocení i při těch nejteplejších dnech :) asi to bude psychikou .. prostě stresem .. Co si o tom myslíte vy ? čím to muže být a co to po případě muže být za nemoc?

Honza

Zdar, hele já mám taky ten Electro Antiperspirant, a na pocení to pomáhá úplně bezvadně a koukal jsem, že teď dělaj i nějaký masky na obličej, to naštěstí nepotřebuju, ale na ruce, nohy a podpaží mám vyzkoušeno a můžu jen doporučit!!!!

Andrea

Čau Honzo, absolutně s tebou souhlasím !!! :) electro antiperspirant používám už pár měsíců a jsem v suchu dokonce na obličeji jak zmiňuješ tu masku tak jí požívám a pecka největší. Konečně nemám řeky potu po obličeji :) Můžu jen a jen doporučit !!! Díky

Lukša

Mě štípalo nebo spíš šíleně pálilo obojí! Teď chci zkusit ten Electro Antiperspirant jak všude píšou, že je to výborný. Zkoušeli jste to někdo?

Olda

Mám doma ten electro antiperspiran sensitive a trochu to štípe, ale spíš jen takové mravenčení a funguje naprosto perfektně!

Honza

Ahoj, já mám Electroantiperspirant origo a mě neštípe vůbec, asi mám hroší kůži :-D Ale jsem spokojenej převelice!

Linda

Mě můj elektro antiperspirant akorát příjemně mravenčí, nic, co by nestálo za výsledek :-)

Lucka

Já mám iontoforézu ANTIPE. Koupila jsem proto, ze je to zdravotnicky prostředek. A skutecne to funguje. Ministerstvo zdravotinctvi nelze, ze je to propravek proti poceni. Cena je vysoka, ale funguje mi to skutecne dlouho a nic dalšího nemusim kupovat. Lucka

Anežka

Iontoforéza ANTIPE je fakt super. Rozhodně těch peněz za koupi nelituji. Nepotřebuji nikoho k ruce, jak to je u jiných iontoforéz, mohla jsem si vybrat aplikátor do podpaží nebo třeba na ruce a k použití mi navíc stačí jen voda. Jsem opravdu nadšená! :)

Milan

čau, máte někdo něco opravdu účiného proti pocení? nvm už co zkusit. Vyzkoušel jsem toho tunu.

alča

Hodně často se potím v podpaží a vadí mi to. Když jdu třeba do školy, úplně v pohodě, žádný stres tak ani ne za hodinu už mám obří kruhy v podpaží a mému okolí je to očividně nepříjemné. párkrát mě na to upozornila kamarádka ( na to že mám kruhy) a bylo my trapně.Používám antiperspirant. dám si tam toho snad tunu a vůbec to nezabírá. Prosím poraďte mi co s tím mám dělat

Petr

Ahoj mel jsem stejny problrm jako ty . Jefina cedta pro me byl botox.. zkousel jsem opravdu kde co ale je to zbytecna . Ta cena za botox se mi zdala hororova ale cim driv zacnes treba setrit tim driv . Si zkusim prvni den zcela bez poceni a ze stresu z nec .. po prve mi to prislo az neskutecne o co sem prichal ( cista hlava ne zamindrakovana z fleku ,zapachu,) myslim si ze s toho co sem v tomhle obdobi prozival za pocity budu mi do zivotni nasledky. Necekej ;)

Markéta

Opravdu účinný je přístroj Antipe. Během 14 dní jsem se pocení úplně zbavila, což považuji za zázrak. Ta investice se vyplatí!

Katy

Mela jsem obrovske problemy s pocenim, velke kruhy v podpazi a zadny antiperspirant nezabiral. Vyzkousela kde co. Driclor a ten drazdil a stipal, pak jsem objevila Pespi guard a ten byl mnohem lepsi, nicmene v lete malo ucinny a tak jsem hledala dal. Az mi kamaradka poradila at si objednam antiperspirant sweat stop aloe vera forte a jsem s nim naprosto spokojena. Muze se pouzivat na cele telo, coz je velka vyhoda. Tehdy jsem ho objednala z anglie a nyni je k dostani na internetu i u nas.

Katy

Mela jsem obrovske problemy s pocenim, velke kruhy v podpazi a zadny antiperspirant nezabiral. Vyzkousela kde co. Driclor a ten drazdil a stipal, pak jsem objevila Pespi guard a ten byl mnohem lepsi, nicmene v lete malo ucinny a tak jsem hledala dal. Az mi kamaradka poradila at si objednam antiperspirant sweat stop aloe vera forte a jsem s nim naprosto spokojena. Muze se pouzivat na cele telo, coz je velka vyhoda. Tehdy jsem ho objednala z anglie a nyni je k dostani na internetu i u nas.

Lída Malá

Holky co delat kdyz mi uz ani deodoranty nezabiraji?

Hana

A jak se zbavit prosim skvrn od poceni prosim?

Sabina Malkova

Ja jsem spokojena s vanishem na bile obleceni :-) objednavam to uz normalne z internetu z drogerky

Máťa

Kola v podpažích na košilích a tričkách a pocení nohou už jsou minulostí. Začal jsem někdy v červnu používat iontoforétzu Antipe a k ní i podpažní aplikátory a pocení je fuč. Paráda.

Jana

Po přečtení diskuze jsem tedy zvědavá, jestli mi pomůže Expicial deoforte, jak se zdá, každému funguje neco jiného...Většinou se tu.zmiňuje pocení v podpaží.Já bojuji s pocením nohou (ikdyž nedávno jsem se tak nejak víc začala potit i v podpaží-nikdy jsem tento problém neměla)-naštěstí se nepotýkam se zápachem, ale neustále propocené ponožky. Zas se hrozím zimy- neustale zima v nohou.Můžu mít softshelove, goretexovè a nevím jaké ještě boty,ale naprd, když se zpotí noha a je zima zevnitř.Zkusím a budu doufat.

Majka

Děkuji moc za tuto diskuzi. Neměla jsem tušení, že tolik lidí má podobné problémy jako já. Vyzkoušela jsem všechno možné i nemožné. I ten Driclor, ale po něm jsem měla vyrážku. Objednala jsem si Antipe spolu s podpažními aplikátory a pomohla i svému muži. On se zbavil pocení nohou a už nemusím řešit ošklivé fleky na oblečení. Oba jsme spokojení.

Květa

Mě Driclor taky zklamal. Ale jsem nadšená z iontoforézy Antipe. Díky ní jsem se zbavila pocení v podpaží. Můžu jen doporučit.

Alena
1x

Dobrý den,je mi 14 let a strašně moc smrdím...je to hrůza.Nechápu proč,starám se pečlivě o hygienu,každý den se sprchuji nebo koupu a prostě se myji.Nevím jak popsat ten zápach potu,je to divné,ale smrdí to jako tráva(marihuana).Nekdy smrdím jen chvílemi třeba jen když se pohnu no hrůza a pak treba chvílemi to je v pořádku.Jsem holka a je to divný..Strašný to je pro mě ve škole,ostatní si myslí že hulim trávu,pritom jsem se toho nikdy nedotkla a ani cigarety :( Nemám ponětí čím to může být,myji se každý den,spodní prádlo měním každý den a také i oblečení :( Vůbec nevím co mám dělat,budu ráda když mi poradite..Jsem z toho nešťastná..Díky =( ):

TEREZA

Holky, taky od puberty nosim jenom.cerny a bily tricka a uz me to nebavi, jestli na to neco opravdu fuguje ten Driclor tak budu skakat radosti, jestli si budu moct vzit.jinou barvu tricek, tak se normalne.zblaznim radosti. Jsem docela hezka holka a potim se jak idiot, to je fakt strasny. Letim do lekary. Dekuju vam moc

Dominik

Čauko, jsem muž - 20 let a trpím hyperhidrózou (dále jen HH) od svých ~15 let. Od té doby jsem podstoupil poměrně dost lékařských vyšetření a všechna dopadla dobře, čili příčinu mé HH se najít nepodařilo. Taky jsem vyzkoušel mnoho (i zde zmíněných) metod léčby, mnoho mi však ještě zůstává k vyzkoušení, nicméně aktuálně s HH ještě stále denně bojuji, zejména teď s opět přicházejícím létem. Přítelkyni jsem měl naposledy v mých 16-ti letech, kde náš vztah zkrachoval víceméně vinou mé HH, o které jsem jí tehdy bohužel neřekl a předpokládám tedy, že toho ode mne očekávala více. Myslím si, že asi každý z nás, co má HH, ví, jaké problémy doprovází (nejen) snahu najít si svůj protějšek. Mnohdy totiž stačí jen mluvit s dotyčnou/dotyčným a HH nás vyřídí tak, že dalšímu takovému zážitku se raději vyhneme. Někdy stačí pouze myšlenka, znám to. Proto mě tak napadlo, že pár složených ze dvou "potičů" by mohl výborně fungovat a dostalo by se uvnitř něho i VELMI potřebnému vzájemnému porozumění, které někteří zdraví lidé (v tomto ohledu) prostě nemají a vztahy pak většinou končívají katastroficky pro člověka s HH kvůli jeho nezáměrné omezenosti (jak sebe, tak i partnera). No, jak ale takový vztah najít? Pravděpodobně nebudeme chodit za neznámými lidmi, které potkáváme a ptát se jich na to, zda trpí HH a nemají partnera. Ačkoli nejsem fanda seznamek, dokonce jsem ani tam při rychlém prohledávání nenašel nikoho, kdo by se dobrovolně přiznal k HH. Co více, potenciální protějšek nemusí, jak je obvyklé, brát tuto nemoc zprvu vážně a až později, kdy se projeví ve vztahu její následky v plné síle, vztah rozpustí. Za nejlepší takové místo k seznámení lidí trpících HH jsem tedy uznal právě diskuze o HH, které jsou alespoň trochu aktuální. Tato je tedy jednou z nich. Kde jinde totiž ostatní lidé budou toho tolik vědět o HH a patřičně ji pochopí? A tedy, hledám rozumnou přítelkyni s hyperhidrózou, ideálně v podobném věku (~20 let). Měřím ~185 cm a vážím ~65 kg, očekávám podobnou postavu. Nejsem nejkrásnější muž pod sluncem, ale řekl bych, že nejsem ani nejhůře vypadající. V životě dělám to, co miluji a nemám v plánu to měnit. Musím taky podotknout, že takový případný vztah zamýšlím do konce života, nikoli na rok, ani na dva, ani do doby, kdy by mě případně hyperhidróza opustila (což se stejně asi nikdy nestane :D). Navzdory mé hyperhidróze si chci (a snažím se si) život užívat na maximum, a mám pocit, že s protějškem s hyperhidrózou to půjde o dost snadněji, než s kýmkoliv jiným, nebo než být sám, což v člověku jenom posiluje přesvědčení, jak moc ho hyperhidróza omezuje, a to je špatně. Pokud by se tedy našla nějaká slečna, která to cítí stejně, může mě kontaktovat na [email protected], kde pak můžeme pokračovat v soukromé diskuzi. To, co jsem napsal, myslím naprosto vážně. :) Administrátora této diskuze bych snad jen poprosil, aby tento příspěvek ani podobné nemazal - ačkoli se to nemusí zdát, svým způsobem se jedná o formu léčby HH (dokonce pro dva lidi současně) a jiné místo, kde se přiznáme k HH a budeme mít jistotu, že to náš potenciální protějšek plně pochopí, snad neexistuje.

denny82468

Jediná věc co mi pomohla byly Podpažní vložky - Keep It Dry. Kdo nezná, tak to je prostě vlozka, která se nalepí z vnitřní strany trička tam, kde máte podpaží a pak to nosíte celej den. Ta vložka zachycuje všechen pot z podpaží. Dřív jsem měl fakt kruhy a teď je to super, ani nejde vidět přes tričko a ani to moc to nestojí. Určitě bych nepodstupoval nějaký botoxovy injekce, stojí to hodně, není to přírodní cesta a můžete se začít potit na jiných místech.

Zsolt

Vložky do podpaží?? Co takto být trochu sustainable lidi, kupovat vložky do podpaží na každý den, chjaj, to je mrhání jak prase. Si kupte radši Elektro Antiperspirant. Mám svůj šestým rokem, jen dobíjím baterie jsem v suchu a ještě šetřím přírodu. Přemýšlejte!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce