Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

bruxismus - skřípání zubů - jakou zvolit léčbu ?

trpím skřípáním zubů, což jak jsem se dočetla je bruxismus. po konzultaci se svým zubním lékařem jsem vyzkoušela zubní "dlahu", bohužel mě z ní bolely dásně. Potřebovala bych zjistit, zda není nějaký jiný způsob zmírnit popř. odstranit tuto strašnou "nemoc". Je hrozné ráno se probouzet s pocitem bolestných zubů. Je to opravdu nepříjemné.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marie
1x

Skřípání zubů=je hrozné ráno se probouzet s bolestí hlavy a neodpočatá.Dokáže někdo poradit,kam a na koho se obrátit,požádat o radu,nebo o pomoc?

Martin

Mám Dr. Brux a je to dobrý...

skacelka
3x

ahoj Martine . co je Dr Brux?

gaabca
5x

dobrý večer, omylem jsem narazila na tuto stránku mám můj osobní příběh: ..žili jsme s přítelem ve skotsku a vše bylo OK, jeho prostředí, všchno znal-no byl psychicky v pohodě.... přestěhovali jsme se do česka a začlo to (neni cech), jiny podminky, přístup lidí, stres, no proste neco uplně jineho... a do toho všeho nekonečné noci plné vrzání.. přecetla jsem si v casopisu ze to znamená nevyřčené problémy.. on strasne nerad mluvi, tak jsem na neho lehla a v slzach jsme si rekli vsechno co nam na sobe a na okoli vadi.. a divili byste se, ale od te doby ani jednou nevrzl..!! Držím vám palce, dejte vědět ;) [email protected]

Julca
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Anna

Ahoj. Zubařka mi řekla, že mám prokousané zuby. Je to od skřípání zubů. Měla bych nosit dlahu, ale nedovedu si představit, jak bych s tím spala. Máta s tím někdo zkušenost? Díky.A.

Jan
3x

Bruxismem trpím také. Po konzultaci se zubní lékařkou jsem si nechal vyhotovit "dlahy". Velmi mi to pomáhá. Následky skřípání zubů, které v mém případě je velmi silné, se minimalizovaly. Dokonce i čelistnímu kloubu se v mém případě značně ulevilo. Spánek s nasazenou "dlahou" je otázkou zvyku. Nejprve mě z toho trochu bolely dásně, ale časem to odeznělo a teď s tím nemám žádný problém (snad jen při nemocech - rýma, zánět v krku apod.). Jediný problém je poměrně rychlé opotřebení dlah. Cca po roce jsou už na řadě míst značně poškozené, protože trvanlivost materiálu není nijak "zázračná" (tuším, že jde o pryskyřici). Pojišťovna údajně přispívá jen na 1 dlahu (já teď používám obě, na horní i dolní čelist) a nejde o tak úplně levnou záležitost (cca 1000,- za 1 dlahu). Otázkou je také, jak často má člověk ze svého zdrav. poj. na příspěvek nárok...

Petr
4x

Já dal za dlahu 4 litry a po 3 měsících byla prokousaná.

tea
1x

mě zubař řekl že na dlahu pojišťovna vůbec nepřispívá, platila jsem 1000,- a mám jen jednu, o možnosti dvou mi ani nikdo neřekl

mikeinto
3x

Cau lidicky zmensuji se me predni zuby diky spatnemu zlozvyku-skripanim zubu jsem z toho zoufaly a jsem smutny ze si tim nicim zuby.Ziji trvale v Canade-Toronto a dnes jsem si koupil dlahu za 25 $ je to dlaha ktera je vyrobena z plasstiku a vyformuje se tak ze se hodi do horke vody pak na minutku do studene a sup do pusiny kde se pomoci prstama vyformuje presne na zuby .CO se ale deje se mnou je ze se me z Toho zveda zaludek kdyz to mam v ustech protoze to tam neudrzim ja uz nevim dal co a jak je snad jeste neco jineho/:O(((Pomozte me prosiiiiiiiiim.Muj emaIL je:[email protected] m.dekuji mockrat

leona
3x

Poradíte někdo prosím? Dcera má takové problémy že i zubní dlahy prokousala(několik) Je to opravdu psychického rázu tato diagnoza? Jak se léčí?Hypnozou?Děkuji za pdpovědˇ.Lea.

marty75p
1x

Také trpím skřípáním,a je to hodně nepříjemné,ale víc než ta bolest po ránu,která zmizí ,jsou horší ty sny.Jak začnu skřípat,začne se mi zdát že se mi slepili dolní zuby s horními a já se tak vehementně snažím rozlepit čelist až si lámu zuby a nebo vytrhávám.Pak se spocený budím a ta uleva když zjistím že to je sen. Ale naštěstí to není tak časté.Cca dvakrát do roka,ale nepříjemné to je.A přítelkyně,syn a lidé mi to stále připomínají jak děsně skřípu.A dnes jsem se dočetl že to není jen u mě a že to má dokonce název.Pokusím se optat lekařky

Tereza
1x

Ahoj všem, prosím o radu. Trpím Bruxismem, od své zubařky jsem dostala pryskyřicovou dlahu na zuby, zvykla jsem si na ni snadno, ale asi po týdnu používání ve spánku mě začla bolet čelist..a to dost ukrutně, když zkousnu, vystřeluje to až ke spánku, dlahu nepoužívám už týden, ale bolí to pořád. Setkali jste se s tímto problémem někdo? Prosím o radu!!! Díky moc, Tereza

Jitka
2x

Ahoj,taky mám bohužel tento problém. Skřípám už od malička a o dlahách jsem se dozvěděla až teď ve svých 28 letech od své praktické lékařky,kterou jsem musela navštívit kvuli křečím,které poslední dobou dostávám do čelisti nejspíš právě kvůli skřípání,které je prý s největší pravděpodobností způsobeno vnitřním napětím-tedy stresem,který v sobě držíme. Ten,kdo trpí už pokročilím stádiem,nebo je zrovna ve velkém stresu mívá často zatlé zuby (spíše bez skřípaní) i během dne-ani by si to třeba uvědomoval. Existují i léky na uvolnění svalů a taky může lékař předepsat léky na uklidnění,ale obě dvě varianty jsou spíše jen chvilkovou záležitostí. Také se doporučuje brát magnezium, ale nejlepší je zbavit se stresu a to i třeba tím,že bychom měli navštívit odborníka( psychologa).

propecia

Hello! generic propecia, plavix generic.

jaja

můj přítel na to skřípaní dostal od zubařky také tu dlahu,ale nebyl s ní nějak spokojen..koupila jsem mu ve sportovní prodejně chránič na zuby - tuším že to používají hokejisti... a je spokojen nadmíru.

niggafromdahood

taky mam doma chranič a uvažoval jsem o tom řešeni, jen se bojim, že se tim v noci udusim :D přitel ještě žije?

jojo
2x

To je přesně ono, kupte si chránič na zuby co používají boxeři a hokejisti, Nejlevnější přijde na cca 100Kč, dáte to na minutu do horké vody, vytvarujete a je to. Je to uplně stejný jako dr. Brux, ale levnější.

MeryMe

Doporučuji řešit příčinu a nikoliv důsledky. Navštivte psychologa/psychiatra, proberte, co se změnilo v době, kdy problémy nastoupily, za jakých okolností ustupují, kdy naopak gradují. Popř. vyzkoušejte hypnózu. Zdravím! MN

Filip

Dobrý den, vyzkoušejte i alternativu ve formě rovnátkové dlahy, upevňuje se na dva zuby, na horní patro, není ji vidět, když se smějete, a zabraňuje styku čelistí

misi
1x

nez si kupovat dlahy uz hotovy ,doporucuji navstivit zubniho lekare, ktery vezme otisk a dlahu udela ji na miru vasim zubum... ja mam dneska za sebou otisk a v pondeli si pro ni jdu .. nevim jak u kteryho doktora ale me vyjde na cca 800

Ferda
2x

S dlahou na miru pozor - mel jsem ji taky, jenomze byla moc tesna, to zpusobovalo jiny problem a to, ze zuby byly kvuli tesnosti dlahy rano uvolnene. Po nekolika letech jejiho pouzivani se mi kvuli tomu (pravdepodobne) dokonce posunuly trochu zuby v horni rade, mezi nekterymi se utvorila mezera a predni zuby se mi vyklonily dopredu (v detstvi jsem je tak mel, spravily to v detstvi rovnatka, ovsem diky chranici pres noc se mi opet vyklonily dopredu protoze moc tesny chranic na ne tlacil). Takze osobne bych doporucil naopak ne chranic na miru, ale co nejvolnejsi, jenom aby nejak zhruba priblizne drzel v puse ale zuby mely jinak prostor okolo sebe a chranic na ne netlacil! Alespon ja jsem zakoupil normalni hokej. chranic a jen tak ledabyle (zamerne) ho vytvaroval, a od te doby uz problemy s rano uvolnenymi zuby nemam. Bohuzel posunute zuby mam a to se bez rovnani zrejme samo nespravi.

bětka21

melatonin mučenka

petr

Dobrý den, prosím o radu , už jsem opravdu zoufalí. je mi 24 let a jednoho dne z neznámého důvodu, jsem začal klepat zubama. Nejdříve jsem začal klepat zuby jen tak. Dělal jsem to ikdyž jsem to mohl zastavit ale nechtěl sem byl to takový tik. Po nějaké době, asi po 3 měsícíh už se to stalo v závislost a poté už sem se toho konečně chtěl zbavit, ale už bylo pozdě a nešlo to. Zkoušel jsem se toho zbavit asi další 2 měsíce a po 2 měsících jsem se toho konečně zbavil, a sám od sebe jsem to přestal dělat, ale byl problém, že když jsem se to odnaučil, tak už bylo pozdě, jelikož se z toho vyvinul opravdu tik, asi takový jako když nám v mládí rodiče říkaly-nemrkej nebo ti to zůstane.Opravdu to nelze ovládat a tak to je už dodnes, po roce a půl, možná po dvou. Je to pořád,pořád dokola. Musím mít jazyk mezi zuby, jakmile povolím ústní svalstvo, začne mi to samo ťukat třít se zuby o zuby a při napětí či nervech ty zuby silně zcvaknou k sobě. Zuby už samozřejmě v katastrofálním stavu, 3 osmičky už mi museli vytrhat, a jednu sedmičku také.Všechny ostatní zuby kromě 7 zubů dola a 7 nahoře, z jedné strany větší a zdruhé menší, jakoby sešmirglované pahejly. U zubaře mi řeekli že o bruxismus nejde, že mám zuby cituji- vyžrané, že si nečistím zuby a že jsem nechodil k zubaři, ale já vím že to ten hlavní problém není.to samé mi řekli 3 zubaři. Prosím vás moc o radu co mám dělat, na E-mail: [email protected].... Moc prosím o radu, už nevím co dělat :-( děkuji za jakýkoliv postřeh a radu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce