Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace srdce, výměna chlopně

chtěla bych vědět víc o výměně chlopně plus i (trubice) omlouvám se za výraz ale nevím jak se tomu říká mám jít na dvojitou operaci a nic moc o tom nevím a mám z toho strach budu ráda za každý příspěvek nebo když by se mi ozval někdo kdo podobnou operaci měl díky

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Josef
25x

dobrý den! potřeboval bych se zeptat jak se operace srdce provádí. Můj kamarád se mě totiž snaží namluvit , že při operaci srdce je zapotřebí vyjmout všechny vnitřnosti z těla. Což ,jak mu říkám je nesmysl .Tak Vás prosím o zběžný postup operace srdce. Děkuji

k
6x

k

Ewr
4x

Bohužel Vás budu muset zklamat, ale při operaci srdce se nevyjímají všechny orgány. Pouze se odejme hrudní kost, aby byl lepší přístup k samotnému srdci.

Jakub
13x

Vyjmout všechny ostatní orgány? To jako vážně? Na operaci srdce sem byl, nedomikavá chlopeň! Dělali mi to v Motole v roce 1998, ale v té době tu chlopeň nedokázali opravit úplně! Rozřízli mi hrudní kost a teď mi ji drží dráty! Bohužel tím jak jsem vyrostl, kouřil, pil alkohol a bral drogy (většinou lehké) se chystám na další operaci! Po 14 letech je ta vada zase ohrožující můj život a tentokrát mi udělají kompletní plastiku celé chlopně a tak nějak okolo to zašijí! Minulá operace proběhla v pořádku a pár let po ní sem se mohl vrcholově věnovat tenisu bez jakýchkoliv potíží! Podle doktora sem měl sport už nikdy nedělat, ale osobně sem se cítil ještě víc v kondici a zdravý! Nejvíce mě uškodilo kouření, kterého sem se nezbavil a pomohlo mi zničit si chlopeň! V současnosti jsou tyto operace už na nejvyšší úrovni a i doba rekonvalescence je nízká! Pro mě bylo nejhorší sundávání obvazů (na jizvě sem měl něco jako obří náplast, kterou mi ne moc jemně strhli) a vyndávání stehů, které trvalo přes hodinu! Když to shrnu, operace se není třeba bát, procedura v nemocnici po operaci je nepříjemná a občas bolestivá a i po operaci je člověk se vrátit do původní fyzické kondice a dopřát si rekreačně sport! Bohužel po další operaci se budu muset doopravdy vzdát kouření a občasnému holdování zakázaných látek, protože vše z toho zanáší chlopeň a žílu nečistotami, které odstraní jen výměna a tudíž další operace! Snad někomu tyto informace pomohou! :)

aPavla5
2x

Ahoj, jsem 2 roky po operaci srdce, měnili mi chlopeň. Přístup personálu byl super už před operací a vše proběhlo rychle. Nemocnici v Hradci Kralove mohu vrele doporucit. Protože mám vetší težká prsa, bála jsem se, jak se mi bude hojit rána. Nosila jsem po operaci hrudní vestu Posthorax a byla super. Také si myslím, ze mi to díky ní i méně bolelo. A za 6 týdnů po operaci jsem mohla běžně fungovat.

Jana

A kde je možné tu vestu koupit? Díky!

Marťan
4x

Zdravím,muj otec byl před dvěma měsíci na operaci obou chlopní a měl to velice komplikované.Pobyl si v nemocnici tři týdny a pořád má velké problémy s dýcháním.Doktor říkal,že by se to mělo upravit do tří měsícu,ale zatím nic moc.Horší to mají lidé,když měli před operací infarkt.Doufám,že se to zlepší,pak by měl jít ještě do lázní. +

Pepek Námořník
2x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdyby měl někdo v naší rodině problémy okolo srce. Jak to funguje? Jak se dělá například transplantace srce. Nebo, kdo je vybrán na transplantaci?

Fany Sýkorová
36x

dobrý den!prosím může mě někdo povědět víc o operaci při níž se vyměňuje chlopeň,mám jít na operaci a bojím se.budu ráda když mě napíše i někdo kdo ji prodělal. moc děkuji

jméno a příjmení
11x

zpráva

petr
1x

Dobrý den, já byl v nemocnici 48 dní pro komplikaci s endokarditidou. infarkt ani problém se srdcem jsem nikdy neměl. Z nemocnice jsem byl převezen do lázní Poděbrady. Po operaci chlopní mně dýchací problémy opustily. Přeji hodně zdraví, Petr.

gabriela
8x

Dobrý večer, prodelala jsem operaci aortalni chlopne, dostala jsem mechanickou a byla jsem prekvapena, ze jsem po operaci nemela bolesti.Nyni jsem po operaci 14 dni a citim se dobre.Jiz treti den jsem chodila.A diky vyborne peci lekaru a sestricek v IKEMU jsem touto operaci prosla brz potizi a bolesti

Evee
1x

To je užasna správa:)Kdo vás operoval v IKEMu.?

Veronika
1x

Mohu se zeptat za kolik dní Vás z Ikemu po operaci pustili?

Miroslav

Dobrý den. Můžete mně kontaktovat na [email protected], já jsem aktuálně 10 dnů po operaci a sbírám informace od někoho kdo s ní již běžně žije, děkuji.

Martina
25x

Dobrý den, doktorka mi zjistila, že mi nedoléhá srdeční chlopeň, jmenuje se to:Mitrální insuficience, nevím o tom nic.Mohl by mi někdo poradit a informovat mě víc?

Miruska
10x

dobrý den, velmi mě zaujal Váš článek, moje sestra trpí také vrozenou vadou nedomykavost chlopně a moc by si přála děti, ale lékaři jí to moc nedoporučují, že je to 5O ńa 5O, je jí 32 let a Vy sama máte také dceru, můžete se prosím podělit o nějaké zkušenosti s tím, pokud máte zájem, moc by nám to pomohlo:) sestra také od mala navštěvuje lékaře a bere léky, ale dosud v nemocnici neležela, tak si myslím a věřím, že by se dalo něco dělat. předem děkuji za informace, s pozdravem a přáním mnoho zdraví přeji...

Syčová
21x

Dobry den mam maminku ktere je po operaci artral.chlopni prosim poradit jake jsou lazně i z lěčbou ,myslim tim rehabilitací dekuji p. Syčová

toms a
4x

kolik stoji operace srdce

tomasko
10x

zdravim vsetkych ludi co maju tu chorobu . A nezavidim im preto lebo viem z vlastnych skusenosti aky je to pocit pre nich a narozdiel tych co sportuju lebo ja hravam futbal a nemozem a neviem co teraz robit .

jana novakova
5x

Jana Novakova operace srdecni chlopne prosim ovysvetleni ARS zmeny karotickych sifonu bilat CVUM septipellucidi o sirce

Zuzana
15x

Dobrý den, můj otec byl mezi dvacátým až dvacátýmpátým rokem života na operaci nedomykavosti srdečních chlopní. Jelikož jsem již od dětství pociťovala různé problémy, oběhala jsem si kardiologické vyšetření EKG a sono. Na základě těchto vyšetření mi lékař oznámil, že mám lehkou nedomykavost chlopní, víc to se mnou neřešil. Zajímalo by mě, zda se to může nějakým způsobem rozvýjet a jestli bych případně měla podstoupit další vyšetření z důvodu převence. Děkuji za odpoveď. Z.K.

Tomáš 33.let
1x

Zdravím,v 7.měsících po narození jsem měl operaci srdce podle Mostardovi techniky,může my někdo vysvětlit v čem tato operace spočívá? Děkuji

Wendy

Nikde nic o tom neni Tome

JanninKimi

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Moje matka prodělala před 3. roky akutní infarkt myokardu , měla také prasklou levou srdeční stěnu, prodělala tamponádu a je i po operaci srdce, užívá předepsané léky. Ale miluje sladké a párkrát do týdne si ho i dá. Není na tom dobře také po psychické stránce a dochází pravidelně k psycholožce. Může se Infarkt myokardu s krvácením které prodělala opakovat.

Markéta
5x

Dobrý den.mam po operaci srdce.davali mi prasečí chlopeň.měla jsem od narození to co vy.jen lehkou vadu.když mi bylo 21let udělalo se mi zle a okamžitě mě odvezli do nemocnice.chlopeň mi přestala fungovat.myslim si proto, že musíte chodit pravidelně na kardiologií aby vás měli pod kontrolou.

vacoň

Můj syn je po operaci chlopně,výměna,zánět chlopně. Ještě je na JIP. Je mu 30let.

Vláďa Dvořák
2x

Držím palce, psal,jste to před deseti dny takže dneska je syn už určitě v lázních. takhle mladýmu člověku se to musí hojit doslova před očima . To nám 50 letým starcům se to hojí dýl.

Vláďa Dvořák
2x

Dobrý den, jsem 3 měsíc po operaci chlopně a zúžení aorty. Neměl jsem vůbec žádné příznaky , chodil jsem běhat a 3x týdně do posilovny a na chalupě jsme se taky nešetřil. Až při preventivní prohlídce 50let se zjistil šelest a pak už už šlo vyšetření za vyšetřením. Byl jsem z toho v šoku. Zjistili mě při zátěži až 5x větší tlak v srdci který mohlo kdykoliv prasknout, vlastně jsem už mohl být xkrát po smrti ( při sportu, v posilovně , na chalupě ) místo třícípé chlopně jsem měl jen dvoucípou a ta nepouštěla krev do oběhu a tlak zůstával v srdci. 27. září 2018 se na to přišlo a 26.října jsem ležel na sále. Všecko proběhlo dobře a rána se dobře hojila a tak jsem po 5 dnech fičel domů. Prý i díky tomu že jsem byl díky sportu v dobré kondici. Jelikož to už nechci znovu podstoupit tak jsem si nechal dát titanovou. Doma jsem si dal kafe a pak už jsem fičel na měsíc do lázní a potom rovnou do práce. Takže 3.prosince jsem už zase seděl v kanceláři za pc. A začal znovu pomalu trénovat. Běhat 30,40,50,60 minut a posilovat. Běh dobrý ale v posilovně tragédie :(. Teď je konec ledna, tedy skoro 3 měsíce po operaci a hrudní koš pořád bolí. Dřív jsem jel benč se 110kg a dneska sotva 50. V noci mě to kolikrát zbudí když ležím dlouho na boku. Pak musím chvíli sedět než to přestane. Máte s tím někdo zkušenost jak to dlouho po operaci cítíte ten hrudní koš ? Někdo mě straší že prý rok ale to snad nééé. Jinak jsem na facebooku založil skupinu " operace chlopně" a tam můžeme vše probrat lépe. Hezký den a ať se vám vše daří a pokud mě někdo odpoví, budu rád:

petr
1x

Dobrý den, já byl v nemocnici 48 dní pro komplikaci s endokarditidou. infarkt ani problém se srdcem jsem nikdy neměl. Z nemocnice jsem byl převezen do lázní Poděbrady. Po operaci chlopní mně dýchací problémy opustily. Přeji hodně zdraví, Petr.

Věra
1x

Na facebooku jsem vaši skupinu nenašla, škoda mám podstoupit operaci chlopně a uvítala bych diskuzi na společné téma

Ludmila
2x

Manžel má výduť na aortě a doporučují mu výměnu aorty. Byla bych moc ráda, kdyby mně mohl někdo poradit, jak to probáhá a jaký je stav po operaci. Mnohokrát děkuji za zprávu Ludmila

Miroslav

Ahojky, já jsem 10 dnů po úplně stejné operaci ze stejného důvodu (výduť, dvoucípá chlopeň), tak jestli můžu nějak pomoci, tady je email [email protected]. Pěkný den.

Dávid

Byl sem na dvou a vždycky mě zachránili na poslední si na to nikdo nechtěl trofnot ale našel se tam dochtor který mě na konec zachránil byl sem v hk

Dávid

Hlavně se toho nebojte a dochtori už dnes umějí zázraky a věřte mý

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce