Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

nadměrné pocení ve spánku

Dobry den, chtela jsem se zeptat co muze byt pricinou a jak se leci nadmerne poceni. Pritel - jakmile lehne, nebo usina tak mu stekaji krupeje potu po tvari a poti se i v podpazi. Do rana ma mokre triko a polstar. Dekuji za odpoved. S pozdravem Petra

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tojejedno
6x

Dobrý den, tyhle problémy s pocením během spánku mě sem přivedly stejně jako ostatní a musím reagovat na zprávu od Evy, mě kouření trávy s tabákem před spánkem hodbně pomáhalo a když sem se, lidově řečeno, na noc zhulil tak sem spal i 10h. ale nedávno sem toho nechal, vůbec to neprospívá mozku, a zase nastala klasická situace jako před kouřením. Po 3-4h. spánku mě probudí zima z propoceného prostěradla a polštáře, krátké tričko opravdu durch že by se dalo ždímat. Mám bohužel strach že to bude vést k mnoha dalším komplikacím když s tímhle zajdu za doktorem ale třeba se mi dostane pomoci.

mafid
1x

hoj, zdravím mám stejný problém buď když je pařba tzn. vínečko hulení atd tak až jsem střízlivý tak promočím postel. Chce to míň hulit a pít. A myslím si hlavně že to chce sportovat od té doby co chodím na box se to zlepšilo někdy ten pot i šeredně páchne což se možná člověk čistí. no nevím je to pech. držte se

mafid
1x

jo a tráva podle mně uzavirá potní pory nebo jak se tomu řekne takže když si dáte jointa přes den třeba dva tak děláte třeba větší fyzickou námahu a nepotíte se bo jste zavření no a jak stav přestane odejde tak večer začne srdíčko pořádně fungovat a potíme se.

Martin
5x

Děkuju za reakce, Poslední asi dva týdny se také hodně potím i při spánku. A podle vašich článku jsem usoudil, že to bude stresem. Poslední dva roky jsem se v práci hodně potil, protože pracuji ve stresovaném prostředí. V některých situacích mi tekly proudy pod paží a na zádech. A mohl jsem mít jakýkoliv antiperspirant. Alespoň když jsem se zpotil tak mi ten pot nesmrděl. Teď mám pocit jako kdyby jsem se potil 24 hodin denně a hlavně v práci a ve spánku. Ti se vysvětlilo proč se potím ve spánku. Je to tím, že jsem se před dvěma týdny odstěhoval od rodičů s přítelkyni do svého, tak moje tělo nese asi špatně změnu prostředí. Doufám, že to odezní.

anonym :)
3x

Zdravim, ja mohu po precteni vsech clanku tady rici, ze se potim presne jak rikaji kolegove zhulenky :) ... a i vzhledem k memu povolani a kazdodennimu stresu, kolikrat privozeneho zbytecnou cholerickou reakci, to budou presne ty priciny meho poceni v noci ... ALE mohu potvrdit, ze pokud si na noc date sklenici vody, tak je myslim celkem normlani ze telo po 4ech hodinach bude chtit tekutinu vynest ven ... kdyz nemuze, zacne vodu odvadet jinudy, tedy pocenim krz pory ... CO SI O TOMHLE MYSLITE? Kdyz si vemu, ze se na noc napiju mocopudneho caje, orosi se mi hlava uz predem (obrazne receno), takze ano, napit, ale spise svlazit, nezli vypit pulitr stavy s vodou :) dle meho nazoru ...

Dědek
7x

noční pocení a nervy , má na svědomí chlamydie pn.

Romana
1x

Dobrý večer,také prosím o pomoc,můj syn 5,5let se strašně spotí,když usne,má uplě mokré pyžamo a vlasy,prosím kdo má stejný problém,čím to může být..teplotu nikdy nemá.Děkuji za odpověd.

Lístek
2x

Dobrý den, taky se v noci potím. Tento problém mám už od malička. Mamka mi říká, že už jak jsem se narodila, tak jsem se v noci potila a měla na sobě potničky:) Nevím v čem by mohla být příčina...Některé noci jsou lepší a některé horší...Myslím, že to souvisí s imunitou, protože když se v noci nepotím, tak onemocním (chřipka, angína...). Takhle si s tím tělo poradí přes noc a je to v pohodě:) Navíc, nevím čím to je, ale po velkém pocení když se ráno probudím, tak se cítím lépe. Potit se začnu kolem 2-3hod. ranní a do rána uschnu a vůbec mi není v noci zima a ani horko. Horší je to přes léto. Nemůžu spát jen pod prostěradlem nebo nepřikrytá vůbec. Potřebuji mít na sobě něco těžšího. To se potom potím celou noc a cítím se hrozně, neodpočatá, nevyspalá...Nějak to neřeším. Vadí mi jen to, že musím často měnit pyžamo a povlečení (pyžamo za 2-3dny, podle intenzity pocení). Určitě má na to vliv i stres. Když jsem ve stresu, tak se potím více. Strava taky dělá hodně. Snažím se držet dietu a večer jím už jen zeleninový salát a trochu bílkovin a intenzita pocení je menší. Pak mi pomáhá, když se před spaním uvolním, pustím si nějaký pěkný film (ne žádný krvák:) a tak trochu relaxuju:) Držím všem palečky, aby se jejich problém vyřešil a jejich noci byli klidné a když už né suché, tak aspoň suchší:)

Filip
1x

Zdravim, mám takový problém, mám mononukleozu a vždycky když jdu spát, tak nemůžu usnout a mám strašné bolesti v krku a když se mi někdy povede usnout, tak se zbudim celej mokrej nevím jak to mam řešit je to strašně nepříjemný za kařdou radu budu vděčnej [email protected]

Radek
2x

Mononukleoza je onemocnění jater něco jak žloutenka nelze s tím žít, nechápu jak jí můžete mít a existovat, já jí prožil na infekčním a pak půl roku na těžké dietě.

Monika Chludová
2x

Taky všechny zdravím. Stejné problémy jako máte vy jsem s manželem taky řešila. Věčně propocená peřina a prostěradlo, nezbytná raní sprcha a neskutečně časté praní pyžam a povlečení. Hledala sem pro něj něco proti nočnímu pocení a kolegyně v práci mi poradila koupit mu Antiperspirant Everdry. Docela dlouho sem ho musela přemlouvat aby to zkusil a pak ho k jeho nelibosti celého natřela od hlavy až k patě. Stačilo to jen několikrát po sobě a máme od toho pokoj. Lituju jen, že jsem na to nenarazila dřív, protože ta krize před tím byla docela šílená. Můžu jedině doporučit, snad vám taky pomůže.

monika
2x

Já zažívám pocení ala politá kýblem vody. 3x za noc se musím převlíknout i s postelí. Jsem z toho dodocela vyčerpaná. Maminka mi poradila Kontrihel (ženská bylinka) pokud piji každodenně 1 hrníček, mám klid. Moc mi sice nechutná, ale když to zabírá... Ale taky by mě zajímalo, co to způsobuje, protože jinak se cítím fajn.

monika

Chtěla jsem napsat Kontryhel.

Tomáš
4x

Dobrý den... chtěl bych se zeptat čím to je, že s v noci ,nejčastěji k ránu potím skoro na celém těle .Je mi 19 let a nejčastěji se potím na podzim a v zimě , v létě snad vůbec, napadlo mě taky že by to mohlo být tim že spím u topení ale že by mi bylo takový vedro to říct nemůžu tak bych uvítal nějakou radu co s tím

agent V4C
1x

musíš popsat zdravotní potíže v posledí době

josef martin ivan king
2x

ahoj lidi. takže potím se tak od 25 let. ted je mně 30. vyzkoušel jsem už asi všechno. když jsem to říkal doktorce tak mně vzala krev a.......hormony cukr cholesterol játra a další jsou v pořádku naprostém. nakonec jsem to přisoudil stresu bylo ho hodně ale ani ten za to nemohl. už to bylo tak hrozné že ze mě lélo i přes den, neustále jsem měl zimnici protože jsem byl stále mokrý. když jsem se najedl bylo to ještě horší. už jsem úplně rezignoval. nechodil jsem ani ven strašně jsem se styděl. až jednou jsem si vařil šalvějový čaj a prokládal jsem to čajem na detoxikaci a nějaké aloe vera které bylo určené taktéž na detox. po 3 dnech mírné diety a pití hektolitrů čaje to naprosto ustoupilo. i při větší fyzické námaze potivost byla menší. a to v nejtěžší chvilce ze mně 4 dny teklo jakoby mně někdo poléval. bylo jedno jestli byla noc nebo den. ikdyž bude mínus deset bude to stejné. kdo nezažil neuvěří jak moc tohle člověka dokáže ničit. takže pokud nemáte cukrovku nebo nějakou rozhozenou štítnou žlázu a testy máte taky v pořádku. zkuste si koupit čaje které stojí 40 kč. zkuste si tělo detoxikovat. ty jednoduché věci bývají ty nejlepší. hodně štěstí všem. PS: samo přestante kouřit. a i grilování....... nějakém příspěvku bylo že po grilovaní...... jeden špekáček na grilu nebo ohni má v sobě tolik dehtu jako když vykouříte 40 cigaret.

josef martin ivan king
3x

jo a miláčci co to máte třeba jen přesa noc.... nekouříte? nebo nejste závislý na nějaké jiné látce? zase mluvím ze své zkušenosti. přes den jsem kouřil a to hodně a před partnerkou jsem se snažil držet na uzdě a když jsem byl vpráci tak jsem hulil jak fabrika a pak zbytek dne doma před moji drahou polovičkou vůbec a to bylo to mé pocení přes noc. za opdoledne a večer jsem pomalu dostával absták a přes noc jsem se už nedokázal uklidnit a proto jsem se potil. takže pokud to někdo takto děláte a jste hooodně závislý tak i tohle by mohlo být řešení. jednoduchá rada začněte žítt zdravě, nebo aspon normálně. vydržte a uvidíte že v hodně případech dojde k zlepšení. netrapte se pro něco co nepotřebujete :-)

milan
2x

Všechny vaše dopisy jsem přečetl, přidávám se do vašich řad. Testy krve o.k., ale 3krát za noc jsem na ždímání. Stres mám, ale až z tohoto problému. Ráno musím být v dobré kondici do práce, ale takhle to nejde.

Dědek

poslední komentáře popisují chronickou infekci chlamydie pneumoniae

josef martin ivan king

dědku nestraš. podobné komplikace mají dalších milion nemocí. ono bez doktora to nepujde. já jen napsal svoji zkušenost. po tom co jsem překonal absták už mě to netrápí. a prošel jsem i testy na chlamydie, musel jsem absolvovat testy na pohlavní nemoci. to jsou ti nejhorší jeden příznak a mám tu nemoc ::) s takovou podle internetu mám asi polovičku nemocí co jsou řídit se radama odborníků kteří podle jedné věty určí diagnozu. tím nechci urazit :-P

josef martin ivan king
1x

no a ještě dědku ted to píši spíš abych uklidnil ty lidi tady okolo. když máš chlamydie máš zánět v tělě máš zvýšené bílé krvinky máš teplotu a když příjdeš k doktorce tak ti dá antibiotika např. na angínu protože se to naoko projevuje stejně ze začátku. a až poté co nezabírají většinou udělají dalši testy a pak se zjistí něco víc. víš ze slova dědek mám celkem respekt spojuji si to s vysokým věkem a zkušenostma. ty vypadáš že si 16ti letý kluk co si štouchl a ted se bojí když se v noci zapotil při mokrém snu že dostal chlamydie. nemůžeš si přečíst jeden článek a napsat diaknozu že to vypadá na chlamydie. potíš se při cukrovce, cholesterolu, stresu což jsou věci které sedí na radu po netu mnohem víc. promin musel jsem to takto napsat. tak se neuraž, nevysmívám se ti. ber to spíš jako ponaučení :-) a pokud jsi starší a přesto jsem tě urazil dobře ti tak nemáš psat sračky

Dědek
3x

Chronický chlamydiový průběh se projevuje nejčastěji škálou subjektivních, ale někdy i objektivních dlouhodobých potíží jako jsou náhlé rýmy, častější tvorba hlenů v horních i dolních cestách dýchacích, afty, alergie, různá kožní onemocnění (vznik aberací – bradavice, névy, mateřská znaménka, ztráta pigmentu, pigmentové skvrny), zvýšená citlivost zubů (může přecházet občas i v bolest zubů), bolesti páteře, bolesti a ztuhlost, někdy až otoky kloubů i svalů, revmatizmus, svědění kůže, mrtvení a brnění prstů i končetin, paréza končetin, třes rukou, únava, ospalost, malátnost, záněty žlučníku, poruchy srdeční činnosti, pokašlávání, nutkání ke zvracení, náhlá nevolnost, závratě – stavy jakoby opilosti, může se objevit i porucha stability, pálení a škrábání v krku, pocit cizího tělesa v krku, stavy jakoby začínající chřipky či angíny, rizikové těhotenství, odumření plodu, onemocnění prostaty, drobné krvácení do podkoží, pocity chladu i bolesti v kostech, svědění a slzení očí, onemocnění očí, občasné – zejména noční pocení, pocity tepla či zimy nezávisle na teplotě prostředí, pocity bolesti v různých částech těla – projevující se někdy jako tlakové bolesti, cukání ve svalech, bolesti celého těla, bolesti vnitřních orgánů, porucha štítné žlázy, žaludeční i dvanácterníkové vředy, stěhovavé bolesti v těle, občasné i dlouhodobější zvýšení tělesné teploty, občasné častější nutkání ke stolicím, občasné i chronické průjmy, poruchy střevní peristaltiky, bolesti hlavy, přechodné problémy s hlasivkami, poruchy spánku, škála nervových potíží – někdy i psychiatrického rázu (nervozita, podrážděnost, náhlá agresivita pocity úzkosti a strachu) a ještě další a složitější potíže, zejména výskyt různých bolestivých i jinak nepříjemných stavů. Při dlouholeté latentní infekci se může objevit škála na tlak bolestivých lokálních míst, zejména na chodidlech, ale-i jiných částech těla. U postižených osob se projevují jen některé, u jiných i více, z uváděných potíží. Počet a intenzita projevů potíží je odvislá od individuality organizmu, délky působení infektu v organizmu člověka a zejména tyto potíže jsou vázány na změny počasí. Uváděné potíže se nemusí vyskytovat u všech lidí s latentní infekcí a jsou zřejmě lidé, kteří jsou řadu let nositeli infektu a nemají žádné resp. téměř žádné potíže. Tyto potíže se mohou objevit u některého z rodinných příslušníků i s nesprávnou diagnozou.

kus vola
2x

Dědo. Zkopírovat článek nebo si ho nějak upravit umí každý. Lídé sem dávají své rady, a co zažívají. Tvá reakce že to budou chlamidie je malinko přehnaná. Následků je milion a na chlamidie se dá přijít celkem lehce pokud si u odborníka. Lidi tady píšou,že třena ani doktor neví. Nemusí mít každý chlamidie. Víš že chlamidie je nemoc buzerantů? Aspon se jí tak říká. Myslím si většina co tady píšou ji nemá, ty projevy by nebyly jen v noci. Téma je noční pocení a pokud je máš tak bys s tím měl něco dělat. Nějak jsem ani nedočetla celý článek. Držím basu s předchozím článkem od člověka z lidu :-P vypadá rozuměji než ty. Ty bys měl jít na hrad. Meleš si jedno a to samé a je to úplně k ničemu.

babka
4x

Vážený pane-z 4.4.2013(který si říkáte kus vola...), pisatel pod jménem DĚDEK má pravdu. Existují také plicní chlamydie a mohou být promořené celé rodiny.Vyšetření není tak jednoduché a hlavně levné a co je ještě důležitější,že doktoři o tomto onemocnění moc neví. Hlavně ti starší a VŮBEC JE NENAPADNE,aby vyšetření udělali. A za druhé...v heterosexuální populaci je promoření pohlavními chlamydiemi HODNĚ běžné. Tak až někoho budete chtít urážet, napřed se v daném problému zorientujte. Pěkný den.

Dědek

:DD

Dědek

toto může napsat jedině hloupej člověk

šéf

lidi přece se tady nebudete urážet!! já měl podobné příznaky. napřed to začalo tak že jsem se potil hodně v noci pak k tomu přišlo pocení při stresu a jiných psychických zátěžích. no a pak už to bylo skoro neustále. hlavně po jídle. no a tak jsou zkoušel co jde a přišel jsem nato že to mám vše od podrážděného žaludku. říká se něco přece i o tom že někdo má nervozní žaludek a u mě se to projevovalo asi tak že jsem se v momentě opototil a to nemluvímn po jídle když žaludek začal pracovat. vyzkoušel jsem toho moc od antacidu a podobných věcech na uklidnění žaludku ale nejlepší a konečné řešení bylo aloe vera. koupil jsem si nějakou vodu 1L + 1L k tomu zdarma a po 14 dnech jsem začal fungovat úplně normálně jako dřív.. bylo to super....konečně! nedělám reklamu kupte si co chcete jen píšu co pomohlo mně stálo to 260 kč ale je to sranda proti tomu co jsem vyzkoušel a jak jsem se cítil když ze mě lélo jako z vola

Dědek
1x

aloe působí na CPN, ale není to konečné řešení

šéf
1x

já tady ale píši co pomohlo mně já měl podrážděný žaludek. stravoval jsem se spatně a proto bylo mé pocení vždy v největší míře po jídle. nepíšu tady pro někoho kdo si stojí za tím že pocení je jasná věc že máš chlámydie. mé jídlo nebylo dobré jen přepálený tuk zelenina žádná a prostě to tělo ten humus muselo ze sebe nějak dostávat a to cestou jak ji známe :D a taky ...což je normální cesta také ale neprojevuje se až tak u každého v tak velké míře a to je pocení. pocení je nejlepší detoxikace těla. nejhorší byly třeba grilovačky atd. prostě to nejhnusnější co do sebe dostanete když nemáte vnitřnosti ok je cpát se takovým jídlem. zkuste jíst zeleninu a trošku uberte od masa a mléčných výrobků. mléčné výrobky jsou sice dobré na žaludeční sliznici ale hodně zaneřádí tělo takže ve velké míře jsou zlé. myslím že za zkoušku nic nedáte a jestli jste na tom zle jako jsem byl já tak vyzkoušíte vše. nebude to hned vydržte aspon týden. hodně úspěchů přeji

Dědek

a to jsou právě přesně příznaky chronické chlamydiové infekce, má je každý a nikdo na světě to neumí vyléčit a ani nechce, důvod je jasný !

šéf
2x

raději toho necháme :D

Lenka
1x

Ahoj, ja pouzivam na poceni Electro antiperspirant a je to uplne nejlepsi, vydrzi mi to tak pul roku a nic me netrapi, a to jsem mohla predtim nosit pot po kyblech, maj i spousta nastavcu, snad uplne na kazdou cast tela :) Za nic bych ho uz nevymenila :-D

Radek22
1x

Zkuste si změřit krevní cukr v noci po probuzení a ráno na lačno, glukometr se dá běžně koupit, případně zapůjčit od známého (cukrovkáře).

Iva
1x

Nadměrné pocení hlavně v noci,může mít spoustu příčin.Zkuste před spaním vypít hrnek čaje z šalvěje a levandule (poměr 1:1 ) Mám to vyzkoušené a funguje to. Stačilo jednou a pocení na několik dní ustoupilo. Pokud to nezabere,tak určitě neublíží,nicméně by bylo pak vhodnější navštívit lékaře a určit příčinu těchto velmi nepříjemných stavů. Stres a špatné trávení považuji za nejhlavnější.

Ela

Ahojky, já mám problém s příšerným pocením hlavy. V těchto vedrech jsem zalezlá doma, když vylezu ven, začne se mi potit hlava tak, že mi stékají kapky po vlasech na obličej a záda, prostě všude. Absolutně nemohu mít žádnou aktivitu. Ještě, že jsem již v důchodu, neboť bych vůbec nebyla schopna někde pracovat a všechno pokapat. Zítra jdu na odběr krve ohledně štítné žlázy a cukrovky, pak se bude pátrat dál. Také mě moc bolí kyčle. I já budu ráda za každou případnou radu.

Martin
1x

Zdravím, denně se z ničeho nic začnu potit. Většinou to nastává tak ve večerních hodinách, kolem deváté, desáté. Na noc se ani nezakrývám, protože vím, že se stejně probudím zpocený. S tím souvisí i to, že se budím, bez rozdílu na dobu v kterou jdu spát. Tohle pocení má za následek třeba to, že odpoledne na mě padne únava. Podotýkám, že to z počasí není. Děje se mi to i když je třeba pod mrakem. Většinou jsem zpocený na hlavě, hrudi a břichu. Nevíte někdo prosím, jak by se to dalo léčit? Děkuji

efina
1x

Chěla bych se podělit o svou zkušenost, nevím možná někomu pomůže. Hrozně jsem se potila ve spánku, i v práci při sebemenší námaze. Trpím úzkosma a depresema a proto jsem z toho byla i dost nešťastná. Lékařka mi proti úzkostem napsala Lyricu která obsahuje pregabalin, jaké bylo mé překvapení, když po asi dvou dávkách jako kdyby utnul mé pocení bylo naprosto pryč. Zlepšil se mi exém, který se vlivem pocení zhoršoval, v noci naprosto suchoučko při námaze jen slabé zvlhnutí. Jsem šťastná a Lyricu bych nevyměnila za nic na světě-nedoplácí se ani koruna.

Jacuš
2x

Příšerně jsem se v noci potil, čehož příčinou, jak jsem si myslel, bylo večerní a někdy i noční "luxování" ledničky. Zkusil jsem se tedy večer nejíst, ale stav se nijak podstatně nezměnil. Zcela náhodou jsem v lékárničce narazil na již prošlé tablety Zinek+Hořčík+Vápník. Zkrátka pomocí metody neublíží-nepomůže jsem se po dlouhé době vyspal v suchu. A od té doby je tomu tak noc co noc. Tableta před spaním a je klid . Laik se diví a odborník by mi to snad mohl vysvětlit.....

Anna
1x

Páni a já už jsem myslela, že jenom my dva máme s přítelem tento problém, už jsem vyzkoušela snad všechno. Doufám, že jedna z výše zmíněných rad zaběre :)

The Strider
1x

zdravím, osobně mám vysledovanou zkušenost dokonce na sobě samém, že veškerý stres působící na Vaše tělo ať už ho vnímáte, nebo ne, způsobuje nadměrné brutální pocení. Ja ho teď prožívám při změně práce, kde jsem po 10 letech doslova musel začít používat svůj mozek. Přestal jsem se třást, přestal se mi svírat žaludek a přestal jsem stres pociťovat, ale stejně je moje tělo napjaté a plně ve stresu a potím se jakoby nademnou byla sprcha. Příčiny stresu můžou být jakékoliv. Je třeba si uvědomit jak dlouho to trvá, veškeré změny, které mohou být příičiny stresu, veškeré detaily. Může to být např. jako u mě změna práce, může to být chování partnerky (poznala jiného muže, nebo si řekla, že bude lepší přistupovat k jistým věcem jiným způsobem a to partnera může taky poznamenat.), nebo třeba se může přistěhovat neblahý soused do sousedství a buď ho může znát přímo a měl s ním vždyck ynějaký druh problému, nebo nepřímo může soused partnerovi někoho připomínat právě s kým měl nějaké neblahé zkušenost. Je velmi důležité si ujasnit jádro stresu (nějaké příiklady jsem Vám zde dal) a odstranit ho. Můžete jádro problému vysledovat (pozorováním - změna chování, nejistota, tiky, popř ... jiný druh změny u partnera v určité situaci, či místě), nebo se ho můžete napřímo zeptat (což on sám asi ani vědět nebude), nebo konzultace ... (oba musíte mluvit o všech možnostech otevřeně a hlavně se neupínat na doměnky, prostě on sám bude vědět ten problém až na něho narazí). Od toho jsou nezávislí psychiatři, oni sami ten problém nenajdou, ale můžou pomoct najít cestu k uvědomění. Ale jak říkám, nečekejte že psychiatr najde problém, to je všeobecný omyl a takhle to nefunguje. Chtěl jsem něco ještě dodat, ale zapomněl jsem co to bylo a už tak si myslím, že jsem toho napsal dost :-) Takže hodně štěstí do řešení problému a mějte hezký den. The Strider.

Lída Malá

I v noci? Tak s tim bych si urcite k nekomu za, nevim zda doktor by s tim vedel co delat ale treba do nejakeho kosmetickeho salonu

potil

jakmile usnu i třeba odpoledne jen na pár minut zaberu u televize tak po vzbuzení zjistím že mi tečou z hlavy litry potu, v noci se budím i 2-3x uplně mokrej a jen měním trička. polštáře a duchny propocený durch! přes den když mám volno se to celkem dá ale v práci je to ta samá píseň. zimnice-poceni a pořád dokola je to šílený! mám strach že mi ale nepomůže nic. je to kombinace stresu, pití alkoholu i kouření. No prozatím vyzkouším ten šalvěj a omezit nepotřebné látky k životu. děkuju moc za rady a PS: slyšel jsem že pomáhá čínská medicína ale nevím , ještě jsem to nezkoušel . Přeji Vám všem hodně zdaru, hluboce s Vámi soucícím to mi věřte! ahoj :P

anonym

chlamydie dokáží žít v malých nenápadných koloniích téměř ve všech orgánech, jsou příznaky nemoci velmi nespecifické, často se jedná o velkou kombinaci příznaků. Navíc škodí i endotoxin, který se vyplavuje do těla a je zanášen krví do všech částí našeho těla, od nervových zakončení, přes cévy, vlásečnice, mízní systém. Typickým společným znakem u mnoha pacientů je ale meteosensitivita, to znamená zvýšená citlivost na počasí, tzv. biozátěž. Zhoršení příznaků u zhoršené biozátěže je častým a skoro pravidelným jevem. Za všemi těmito potížemi může stát chronická chlamydiová infekce. Nejčastěji napadený člověk trpí více příznaky najednou, charakteristická je dlouhodobost potíží, jejich postupné zhoršování a často nenápadný začátek. A neznámá příčina a neúspěšnost léčby! Tedy : náhlé rýmy, tvorba hlenů v dýchacích cestách, afty, alergie, kožní onemocnění postupně se objevující, vypadávání vlasů a ochlupení, bolest zubů, bolest, ztuhlost a otoky kloubů i svalů, brnění prstů, třes rukou i hlavy, únava, ospalost, malátnost, chronická únava, nechuť k životu. Pokašlávání, zhoršování psychiky dané napadnutím nervů endotoxinem. Rizikové těhotenství, neplodnost, zánět prostaty dané usídlením chlamýdií v pánvi. Pocity bolesti v různých částech těla dané napadením nervových zakončení. Napadení cévního systému. Většina příznaků je dána dlouhodobým drážděním nervových zakončení napadených orgánů v těle. Z toho si můžete udělat jasný úsudek, že nelze stanovit diagnozu přesně, protože nemov má tisíc tváří. Pokud máte nespecifické, zhoršující se zdraví, bolesti v těle, postupně se zhoršující zdravotní stav a chronickou únavu, také někdy postupné psychické změny, je dost pravděpodobné, že ve vašem těle jsou aktivní ložiska chlamydiové infekce a ty vám chronicky škodí. Neexistuje jiná tak hodně rozšířená infekce, ostatní infekce mají daleko menší schopnost takto přežívat a škodit. Díky dlouhodobému dráždění organismu, nervů a cév a také parenchymatozních tkání, je chronická infekce také jednou z hlavních příčin závažných onemocnění jako je rakovina parenchymatozních orgánů, nervové onemocnění- sclerosis multiplex atp., mozkové mrtvice, angina pectoris, bolest srdce, poruchy krevního tlaku, cukrovka, lupénka, bolesti kostí a okostice. Záněty kloubů, dna a poruchy štítné žlázy.

Karel V.

Zdravím. Je mi 54 let. Také se trápím pocením v podpaží a hl.na zádech během dne a během spánku, kdy za noc propotím několikrát triko. To se vždy vzbudím a převleču se, vyčůrám se, chvíli to pomůže. Jenže obvykle mě to potká 1x až 3x za noc. Trvá to už dlouho. Moc jsem o tom přemýšlel. Co je příčinou? Jak na to vyzrát? Jak si pomoci? Jestli to mohou být "unavené ledviny"? No, asi mohou. A co nervy? Co štítná žláza? Dočetl jsem se, že na štítnou žlázu je dobrý jód - zapátral jsem mezi jodovými přípravky a tam jsem se dočetl, že jód je třeba ke správné činnosti nervové soustavy. - Je tedy přetížená nervová soustava? - Může být. Trápím se, už celou řadu let se trápím. Od rozvodu. Trápím se výčitkami, které nemají konce. Proč se mnou děti nekomunikují, ani když už jsou dospělé? Asi moc myslím a to je chyba. Kdo moc myslí, moc se pak trápí. - Jedna čtenářka zde vychvaluje lék Lyrica. Ten se nasazuje ve třech případech: 1) k léčbě dlouhotrvající bolesti způsobené poškozením nervů, 2) při epilepsii a ze všeho možná nejdůležitější pro nás všechny tady je to tzv. "Generalizovaná úzkostná porucha" - ta může také způsobit neklid nebo pocit napětí nebo podráždění, zvýšenou unavitelnost, potíže s koncentrací nebo pocit prázdnoty, podrážděnost, svalové napětí nebo poruchy spánku. Tyto stavy jsou odlišné od stresu a napětí běžného života... Opět tedy jde o ty NERVY. Učinil jsem si z toho závěr: Zaměřit se na nervy. Zkusit ten šalvějový a levandulový odvar (trocha čaje před spaním nemůže snad uškodit). Zkusím i ty tabletky s jódem (když jód podporuje činnost nervové soustavy, mohlo by to také pomoci). - No a za čas uvidíme. Dám vám vědět.

Pafe

Tak jak jsi dopad Karle V ? Díky.

Vendula

Ve spánku se to dá přežít, ale muset nosit hlavně tmavé trika, aby nešlo to vidět, jak se potím přes den, to je mazec.

Majka

Nic na to nepomáhá? Něco jsem slyšela o botoxu do podpaží, ale nevím, jak to funguje.

Vendula

Spreje nic, jsem zoufalá, v noci bych to přežila, ale přes den mít pořád tmavé trika také není řešení.

denny82468

Ahoj Vendulo, poradím z vlastních zkušeností vyzkoušet podpažní vložky - KeepItDry. Jedná se o vložku, která se lepí zevnitř trička či košile v místě podpaží a zabraňuje styku potu s tričkem. Prostě absorbuje všechen pot.

Mirka

Mám rakovinu lymfatických uzlin.Jeden z prvních příznaků bylo nadměrné pocení v noci.V té době jsem vůbec nevěděla,že jsem nemocná.Pro jistotu se nechte vyšetřit.Čím dříve,tím lépe.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce