Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Neurol

Prostě super lék a hodně mi pomohl. Diky němu jsem se zbavila depresí.Fakt super.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lucie
34x

Ahojky,také mi byla stanovena diagnoza panická úzkost.Dostala jsem léky neurol a antidepresiva.Ještě jsem je nezačala užívat,chtěla bych se z toho dostat sama,ale nevím jestli to zvládnu.Mám strach,že na tom neurolu budu závislá!!!!!

jika
18x

Ahoj taky beru neurol a antidepresiva.Myslím si že bys je měla začít taky brát,protože panická úzkost je nemoc jako každá jiná a musí se léčit.Sama nezmizí.Když nezačneš s léčbou tak se nemoc zhoršuje.

Barakaj
14x

to je blbost..Je to individuální..

karolina prochazkova
9x

ahoj mas pravdu zacit s lecbou je nutne ale jeste vic nutne je kdy presne prestat nebo postupne prejit na leky jine neurol je tezce navykovy precti si dala jsem jizu jeden prisvek ahoj karolina

adala
24x

ted se dostávám z neurolu a je to šílené, potím se nemužu spát, vnitřní třes....

Martin
3x

Chcem sa opýtať ako dlho ste ho brali ja ho beriem lebo mám zvýšení tetanium nervové napätie keď si ho dám je mi lepšie tak neviem či ho brať či nebrať

Zdena
2x

Martine neber, je to cesta do pekel.

Veronika

Na tetanium mi pomáhá vzít hořčík pro sportovce. Jsou to granulky balené jako cukr, v takovém sáčku. Násypu pod jazyk a uleví se.

Eva
1x

Sama časem zmizí dle mé vlastní zkušenosti zažila jsem mockrát v životě po lécích horší ale je to opravdu individualni

annamaria
10x

musis mit pevnou vuli muj pritel je zavisli na vsechny omamne latky a on tu pevnou vuli nema

Martin
35x

Ahoj. Já ho dostal a nechci být negaticní, zabral mi ihned a bylo mi fajn. Vážně super. Úzkost byla pryč bohužel jsem postupně potřeboval větší dávky. Pak jsem se rozhodl a vyhodil to. Asi 5 týdnů peklo. Šílenej absťák. Zima, vedro, nechutenství, bolest hlavy, v noci jsem nespal, křeče v žaludku, no vážně hnus. Co mi pomohlo se zbavit úzkosti? Sport, cvičení. Neurol a nebo Xanax pomáhají ihned a je ti fajn, jen přestat není hezké:(

Kristi
40x

No bodejť by ne, Neurol se totiž při neurotických potížích bere dokud jsou akutní a dokud vám nezaberou antidepresiva. Ta mají určitou dobu nástupu, popř. se musí vyměnit, když vám předepsaný tyo nesedne. Proto vám na tuto přechodnou dobu dobrý psychiatr předepíše Neurol jako přemostění a pak ho začne vysazovat. Pokud to berete moc dlouho nebo na vlastní pěst, protože je vám po něm zkrátka ´rychle dobře´, koledujete si a pak tu strašíte druhé lidi. Podstatné je při nemocích jako panická ataka nasadit ANTIDEPRESIVA a pak co nejdřív zredukovat neurol třeba jen na nárazovky při velkém stresu apod. Po rozumném užívání po několik týdnů se nějaká obtížně zvládnutelná závislost nevytvoří!

Kristi
11x

Jo a ten váš způsob vysazení je taky děsná blbost, tak se pak nedivte a nestrašte.

Hana
11x

Tak veškeré tabl na úzkost, nebo antidepresiva jsou silně návikové, je nutné VŽDY se souhlasem lékařů. Já na štěstí neberu nic a nic takového nemám, ale viděla jsem kolegu, kamarádku a další lidi, co to s nimi udělalo. Vynechání tabl. způsobilo ihned hospitalizaci v Bohnicích. A ROZHODNĚ musí se postupně snižovat, tj. po 1 roce užívání se pak ještě 1/2 roku snižuje postupně až se úplně ukončí léčba,aby nebyl absťák.

Anna
1x

Ano,máte pravdu,dnes jsem byla taky u psychiatričky a taky mi předepsala neurol na přechodnou dobu než mi zabere citalec,to trvat bude dva týdny a pak se bude odbouravat,úzkostní stavy,pocení,vysoký tlak,bušení srdce,třes rukou, neurol mám 0,25 a citalec 10,jo a na noc mám ještě trittico třetinku na spaní,snad se z toho brzo dostanu,držím vám palce

Jana
1x

Anni jak jste dopadla prosím? Také ho mám nasazen než mi zaberou ad. Venlafexin beru týden ale je to jen horší, že dnes ani Neurol 0,5 nepomáhá.

Veronika

Ano, Neurol se může brát maximálně týden. Stejně tak Lexaurin.

dada
1x

já beru neurol 0,25 ráno a večer 0,25 a vůbec mi to nezabírá.

Moni
2x

A co vám pomohlo? Syn bere citalec 1 tabletku ráno a Neurol 0,25 taky ráno a taky mu to nezabírá.

Ilča
2x

protože 0.25 je tak pro děti.. chce to aspoň 0.5.. každopádně si naordinovat jen takovou malou kúru, třeba do vybrání jednoho balení a pak přestat.. proti absťákům a nespavosti doporučuji volně dostupný Melatonin forte s mučenkou a meduňkou a B6.. a pak se na noc vždycky pěkně unavit a budete spát jak miminko

LENKA
2x

ja beru neurol jen když je mi nejhuř ale take bych řekla že mi to nejak nepomaha, spiše sem po nem hodne unavena a ospala

Jan
1x

0,25 mg je velmi nízká dávka :-) pokud úzkostné stavy netlumí, domluvil bych se s lékařem, zda dávku nezvýšit, nebo nenapsat jiný BZD, častý je Lexaurin 3 mg, Oxazepam 10 mg.. alprazolam, učiná dávka neurolu patří mezi triazolobenzodiazepiny a působí lehounce odlišně než ty "klasické" jako Diazepam.. má menší sedativní učinky, je cílený na úzkost, panické stavy, ale pokud hledáte zklidnění ve smyslu myorelaxace, snížení krevního tlaku, psdychické zklidnění, zvolil bych jiný BZD. A určitě máte primárně antidepresivum? Ze skupiny SSRI? Zoloft, Cipralex? I tady lze dávku upravit, často je to běh na dlouhou trat a mravenší práce najít u psychofarmak tu "echt" ideální dávku. Neurol neberte pravidelně, není na to stavěný, rychle vzniká tolerance a účinek léku se snižuje. Má krátký poločas rozpadu a na denní úzkost se moc nehodí. Rivotril má dobu oučinku 10 hodin. Má podobné dávkování, dlouhý poločas rozpadu, často se používá i udržovačkově u pacientů "vyžadujích" benzodiazepiny. Resp. pacientů závislých na lécích. Odvykání je velmi traumatické a psychiatr a jakýkoliv jiný lékař by dle doporučení neměl pacienta nutit k vysazení proti jeho vůli. Min. nejde-li o případy, kdy je pacient sám sobě nebezpečný atd.. jsou to učinné léky. Ale bacha, ne pravidelně a když, jak už bylo psáno, brát je jako most v kombinaci s antidepresivy. Týden dva snad.

mauglice

...protoze to uz nestaci,potrebujes vic.tak si dej 0,5..?

Tomas

Můj obvodní lékař mi nechce. Psát Neurol proc

karolina prochazkova
7x

zpráva

karolina
9x

težko se z nej dostaneš a kdyz uz zanecha naznaky a uzkosti se ti vrati ted resim podobnou situaci a neni to prijemne

karolina prochazkova
17x

ahoj ja neurol uzivam jiz 11rokem hodne mi pomohl pak jsem zkousela i jine leky ale zpet jsem se vratila k neurolu, muzu k tomu jn rici ze zacinala jsem na neurol 1mg, asi 5 tablet denne byla jsemna tom zle omdlivala jsem apd,. po leku tyto obtize vymizely a le ne na dlouho pak se vratily zet i kdyz jsem je uzivala dal , pak mi dali lek Zioloft ktery me zase dal do pohody, tzv, dodnes jsem zavisla na lecich hlavne na neurolu ikdyz jsem si sama snizovala sama davky a dnes jiz beru jen 1 tabletu denne,. pokud ji nemam mam tzv abstak pokud muzes ber je kratce a zkus svoji vuli karolina ja sama ted hledam pomoc jak se odvyknout hodne stesti

Ondřej
12x

Taky mám antidepresiva a občas zkousnu neruol,, neni se za co stydět, když to pomáhá tak co ...

Jiřina
6x

Mám to úplně stejně, Denně Cipralex a při očekávání větší zátěže hned ráno Neurol, ale jen výjimečně.

Kata

Posim kolik je nejlepsi cipralex davka 10 mg

ice lady
6x

neurol tě vrati do života jen bacha na zavislost !!!

Henrich
16x

Na Slovensku sa tá choroba volá "panická porucha" v ČR teda panická úzkost. Môžem ti poradiť len toľko že bez liekov sa to zvládnuť nedá. Žiadna psychoterapia nepomôže. Neviem aké antidepresívum si dostala ale asi nejaké typu SSRI - teda buď Paroxetin (obchodný názov Paretin, Seroxat, Paroxetin Teva a pod), alebo Citalec či Seropram. Tieto pomôžu, ale trvá to dva týždne až mesiac kým zaberú. Prvé dni ti z nich bude hlavne fyzicky zle (pocit na vracanie, hnačky, únava a pod.) a psychicky sa nebudeš prvé týžne cítiť lepšie. Práve preto ti lekárka napísala Neurol (ten vyrába Léčiva Praha - to isté je lacnejší Frontin čo vyrába Budapešť). Neurol má účinnú látku alprazolam a je zo skupiny benzodiazepínov. Ten by ti mal hneď zlepšiť psychický stav. Nemá prakticky žiadne vedlajšie účinky na rozdiel od SSRI, ale je návykový. Neboj sa návyk vznikne až po niekoľkých mesiacov užívania Neurolu. Neurol ti lekárka vysadí keď ti zaberú antidepresíva. Teda tak po mesiaci či dvoch.

Alena
10x

Moje sestra má panickou poruchu a její ataky byly takové, že jsme měli strach, aby si něco neudělala. Protože nechceme, aby byla závislá na lécích, děláme to po poradě s psychiatrem asi takhle. Jako první pomoc použijeme samozřejmě Neurol, protože jinak se to v krátké době nedá - jedná se cca o pár týdnů (1-5) a zároveň dáváme Bachovy kapky - krizová esence a plus nějaké další, dle toho, na základě čeho panika vznikla. Můžu říct, že to opravdu funguje a její stav byl tak špatný, že se bála lidí, vycházet z domu, chodit sama, nakupovat v obchodě, prostě hrůza. Teď když se to objeví, zareagujeme hned. Je ale pravda, že téměř pravidelně užívá nějakou skupinu Bachových kapek. Držím palce.

Petr
4x

Neurol je z rodiny benzodiazepinů a poskytuje úlevu lidem, kteří trpí panickýma atakama. Lidé, kteří mají zkušenost s benzodiazepinem většinou poskytnou pozitivní feedback a nejenom to, také obvykle dodají, že benzodiazepin v nějaké formě už požívají nějaký čas a že je to jediné co jim poskytne úlevu, protože bez benzodiazepinů už by to prostě nedali. Efekt benzodiazepinů není štěstí. Je to Otupělost jelikož benzodiazepin v jakékoliv formě je sedativum. Stejně tak jako alkohol dokáže vytáhnout člověka čestně do jiné nálady tak to dokáže i benzodiazepin, ale když se potom na opilé šťastné lidi podíváte ze strany, tak si povšimnete snížené koordinace, problému s plynulou mluvou, problému se soustředěním. Opilý lidé mají pocit, že jsou na vrcholu, ale my víme, že to tak není a podobně se cítí lidé po požití benzodiazepinů. Naneštěstí efekt benzodiazepinů a pravděpodobně i jiných antidepresantů je snížení mozkové funkce, zpomalení neurotransmiteru což se projeví zcela zjevně u studentů, kteří mají normálně vysokou mozkovou aktivitu. Méně zřejmé to potom bude u lidí s nižší mozkovou aktivitou (starší lidé, lidé v nestimulativních, monotónních zaměstnáních). Nižší mozková aktivita vede k utlumení. Mozek přestane přijímat ty děsivé vjemy a vedle toho všechny ty informace, které normálně umožní zdravý lidský kontakt asociální interakci. Se sníženou mozkovou aktivitou přijde ztráta sebevědomý, protože ve skupině stejně starých lidí, mozek na benzodiazepinů bude tak o 30 let starší. Člověk ztratí schopnost rozumět rychlé konverzaci, nebude schopný rychlé reakce, zhorší se mu paměť, a procesní paměť, a schopnost učení. Doba rekonvalescence po požití benzodiazepinů co se kognitivních schopností týče jsou dlouhý dva roky. Dlouhodobá předpověď chování člověka, který používá benzodiazepin je nedůvěra v lidi. Izolace. Strach jít do společnosti, ven, nakupit, být mezi více lidmi. Důvod strachu je nižší mozková aktivita a neschopnost udržet krok v potencionální konverzaci, neschopnost sebeobrany. Když se člověk dostane do takového stavu tak jediným řešením na tento strach ze sociální aktivity je si vzít benzodiazepin. Naneštěstí tohle je teprve začátek. To co je na tomhle nejbolestivější je kritika v pracovním prostředí a kritika lidí, které normálně milujete a kteří neví o vašich depresích, a bolestivých situacích a tak z jejich pohledu vypadáte jako člověk na alkoholu se kterým není rozumné diskuse, ale vám to tak nepřijde a tak jdete do boje s plnou vervou dokud vás nevyhodí z práce a doté doby než ty lidé které milujete vás začnou navštěvovat méně a měně dokud nesedíte doma v křesle pobírajíc důchod na fobie a utápíte se v izolaci v depresi větší, než kterou to začalo. My všichni trpíme. Všichni se bojíme, a přesto jdeme a bez jakýchkoliv pohnutek nasedneme na letadlo a třeseme se několik hodin do té doby než dorazíme do finální zastávky. Riskujeme život a jsme s tím smířený, protože na druhé straně jsou ty lidé, kteří nerozumění naším vnitřním bojům, ale které milujeme a kteří nás milují zpět za tu oběť, za překonání strachu. A tak z mé zkušenosti vám povím, abyste si benzodiazepiny nenechali nikým předepsat, protože se tím odsuzujete na několik let a možná tím ztratíte všechno na čem vám kdy záleželo. Jediná vaše šance, je naučit se čelit těm monstrum proti kterým stojíte, postavit pevnou barikádu začít je vytlačovat ven. Tohle je váš osobní boj, boj o rodinu, přátelé a dobrý život.

Luba

Hovorite ze spomaluje cinnost mozgu, aku vplyv by to potom malo na osobu s ADHD ? Len pre zaujimavost.

Soňa
3x

Ahoj,neboj se ho vzít,sama se s depresích nedostaneš a závislosti se neboj. Mě velmi pomohl byla jsem psychicky docela špatná.Stačilo mě pár dní na zklidnění a vysadila.Neberu ho stále jen když mě začne lidově řečeno " hrabat ".

Lucka

Ahojky toho se sama nezbavíš já mám PP několik let mívala jsem ji i denně pořád jsem si říkala to zvládnu sama ale nejde to bohužel, teď mám Olwexya 75mg a ktomu jsem bravala i Neurol že začátku.

Jana

Líčko jak jste dopadla prosím? Jsem týden na Venlafixinu75 mg ale beru jen jednu kulicku a k tomu beru Neurol ale zrovna dnes mi vůbec nepomohl jak mi je. Beru 0,5 Neurol dekuji

Tomáš
1x

Ahoj, před týdnem mi zjistili generalizovanou úzkostnou poruchu a také jsem dostal neurol a antidepresiva. Neurol mám užívat zhruba po dobu pár týdnů než začnou účinkovat antidepresiva. Zatím jsem s neurolem neměl žádnou negativní zkušenost, takže se nemáš čeho bát. Můžeš být na něm závislá asi až po zhruba 6-ti týdnech a do té doby by měly začít působit antidepresiva takže poté se neurol vysadí a už nebude potřeba. Nemáš se čeho bát.

Monika

Benzodiazepin je droga, takže opatrně, ale pokud ho budete brát tak, jak Vám řekne lékař a ne příliš dlouhou dobu, nevznikne zavislost

Ljuba
1x

Taky mi moc pomohl, stačilo mi užívat ho pár dní aq bylo po strašných depresích.

Míra
15x

Neurol jsem zkoušel taky, vzhledem k tomu, že některá balení jsou čtvrtmiligramová a tímpádem jedno balení vám vystačí tak na třikrát, je lepší 1 mg balení. Protože aby to fungovalo, pokud už máte na benzodiazepiny toleranci, potřebujete dávku řádově v miligramech. Něco k těm účinkům, nezklidní to tak jako Rivotril, ale lépe se po něm usne a spánek je víc osvěžující. Tudíž ho vnímám spíše jako dobré hypnotikum, které je však dobré vzít několik hodin před spaním, klidně v šest večer. A před půlnocí určitě usnete. Ráno je člověk dostatečně odpočat.

márinka
27x

Lékař doporučuje ohledně neurolu 1,0 mg tak max. dvakrát po půlce denně, třeba na noc na spaní a pak ve dne dle potřeby, víc ne. Šetřit s ním, je prý návykový, nezvyšovat. Neurol zabírá dobře a rychle, je to taková první pomoc. Nevyřeší samozřejmě problém, ale zklidní, člověk může lépe fungovat. Pro Lucii z prvního příspěvku a další tazatele, kteří se bojí začít brát léky předepsané doktorem: Ačkoliv si člověk myslí, že to zvládne sám, a nechá si napsat léky a pak couvne, a jde třeba ještě více do bylinek, atd., tak věřte mi: čte-li toto někdo, komu se honí v hlavě podobná věc, a váhá, a bojí se, že mu to změní osobnost, nebo že to prostě zvládne bez těch léků, a přitom se stále točí v kruhu, jen doufá, ale situace se opakují ... vzkazuji: nebojte se toho: je to sice chemie, a člověk se tomu brání, ale nebojte se toho. Je to třeba jen dočasné. Je určitě třeba mít dobrého a rozumného doktora, který nenapíše koňské dávky, a spíš vyslechne (psychiatr spíš ty léky, psycholog je přes to povídání, ale některý je prostě "člověk" a má zájem a zvládne i obojí v rámci svých možností), a důvěřovat mu. Opatrnosti je třeba určitě např. při plánování těhotenství, ale i tam existují schůdná řešení s rizikem pro miminko naprosto minimálním. Nebojte se toho. Jistěže žádná chemie není úplně v pořádku, ale někdy to jinak nejde. Člověk si myslí, že něco zvládne a unese, a skutečnosti je jiná ... A přiznat si to není prohra, ale šance ...

Katka
32x

co to tady vzkazujete? aby lidé začali užívat lék, který jim chvilkově pomůže ale dost pravděpodbně nebudou bez něj moci delší dobu fungovat a je velká pravděpodobnost závislosti?? My potřebujeme přesně tohle slyšet. Já jsem naopak v koncích a na těchto stránkách jsem hledala důvody, které me odradí. Jednou jsem ho užila, jednu malilinkatou tabletku a bylo mi nejlíp za posledních pár let. Klid, ticho, absolutně žádné problémy. Ale jelikož jsem v základě silná osoba, mývám ještě záblesky té stránky, která chce bojovat. Existují bylinky, existují koníčky a sport, který vám vyplaví adrenalin a tudíž i situaci, když vám vše nebude připadat ztracené a přitom to zvládnete sami. To je ta doba, kdy si máte uvědomit že žádné antidepresivum nevyřeší původ problému, kvůli kterému to všechno začalo. Stačí optimismus a neopakovat si, že to je nemoc jako každá jiná. Akorát si na záda berete další problém, ne li peklo a bude těžší bez chemie pak žít. Protože tomu pocitu se nic nevyrovná. Ten absolutní klid.. snadno a rychle. jenže to není realita a odtud je velmi blízká cesta věčnému klidu. BUĎTE SILNÍ, držte se!!

lenka
5x

mne tiez uz davno bol predpisany neurol, vtedy som ho brala asi týžden a bolo mi fajn to je pravda,ale ja som proti liekom strasne, ja ich jednoducho nechcem aj ked potrebujem..teraz mam tak zle obdobie ze by som potrebovala neurol aj brat lebo to nezvladam a okolie mi nepomaha,ale bojim sa čo to so mnou narobi....

norm
5x

ved neprehanajte, ak budete brat neurol prechodne, ziadna zavislost sa nevyvinie. Ja som ho brala tiez prechodne, ked som bola pod velkym tlakom a zacalo sa to prejavovat aj fyzicky. Pomool mi prejst cez to obdobie a cudujte sa svete, ziadna zavislost. Tak nestresujte a ked to nezvladate, pomoze vam liek. Ak to zvladate, aj ked len tak tak, a lieky riesit nechcete, nerieste ich, Ale nevahajte ako by ste si mali podpisat sibenicu. Vela sily prajem.

ircule
18x

co to tady katko plácáte za bláboly.že jse dají psychic obtíže zvládnout bez léků . asi jste na tom zatím dobře -uvidíte časem jak vám bude a zda změníte názor.

karolina
10x

přesne tak kdyz už nemuzes jit mezi lidi a nebo kdyz jdes a omdlis na ulici tezko bylinky

Helena
23x

Ano, to vše je pravda, pokud nemá člověk stavy, kdy koníčky přestanou opravdu bavit, ajk strašně mne bavily a navíc - nemohu se jim věnovat, pro nezměrnou únavu, kterou jsem nikdy neměla, byla jsem spíš živel. Nevím, kde jsem k tomuto přišla.Pak sáhnete po všem, jen když vám to pomůže, ne že někoho navádíte, každý to má asi jinak. Protože nežijete, jen bolestně a s únavou přežíváte. Okolí vás nechce závislou, ale ani bledou, vytřesenou (nevěda z čeho) a neschopnou ničeho...je to jak prokletí.

Jana
7x

Můj případ. Pro neskutečnou únavu z ničeho, jsem nebyla schopna vstát, někam dojít, nic mne nebavilo, štvalo mne to, tak ráda bych - byla jsem taky živel, se vrátila do starých kolejí, ale prostě to nešlo. Neurol mi pomohl, pak jsem dostala antidepresiva, tak mne opustily alespoň ranní nevolnosti, ale ta nezměrná únava trvá, někdy líp, někdy hůř, ale děsím se do čeho se ráno probudím, navíc nemohu nic plánovat, ovšem mně je 60 let. Přesto, když jsem si vzala Neurol, byla jsem jako dřív a sama odvozila 40q uhlí, ne najednou, mám ještě pochroumaná záda, tak nesmím, ale to mám teprve pár let, asi už taky věk.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce