Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Neurol

Prostě super lék a hodně mi pomohl. Diky němu jsem se zbavila depresí.Fakt super.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
stano
7x

katka,pises pekne koko...,asi nevies co je to ozajstna depresia,uzkostne stavy,inak by si tu netliachala o sile vôle,ja som tym presiel,skusal bylinky,caje,homeopatiu,sport atd.a vsetko to stalo za jedno velke prd,ale ano stalo to nieco - kpňopu penazi... cloveku v takomto stave pomôzu ozaj len spravne AD a na prekonanie pociatocnych vedlajsich ucinkov aj tie benzaky,napr.xanax SR s pozvolnym uvolnovanim,ten sa casom da hravo vysadit... nemam rad ludi,ktori tu pisu silne slova o sile vôle a pod.a popritom nevedia co ta choroba vlastne obnasa,priznavam,ze aj ja som bol kedysi taky "mudry"pokial som sa sam nedostal do takej situacie,dnes uz viem,ze sa to proste silou vôle neda prekonat,clovek je vtedy uplne mimo a ma problemy s beznymi dovtedy uplne nepodstatnymi cinnostami,takze vsetkym,ktori este vahaju odporucam AD brat,no a pokial sa niekto chce trapit,suzovat donekonecna nech poslucha rady tych kvazi silnych,ktori depresiu a uskostne stavy na vlastnej kozi nikdy nepocitili,takym vrele prajem nech si to coskori vyskusaju sami na sebe!

Andy
3x

Ano pravda je, ze to opravdu bez leku nejde. A kdyz vas potrebuji deti,musi se to resit. Beru citalec a neurol jsem si vzala pulku z 0.25, coz je minimum davky,ale i to me trochu zklidnilo. Take bych byla radsi v poradku, ale dusevni choroby byvaji velmi agresivni a clovek si s tim dost casto sam neporadi,proto jsou leky,ktere zklidni bolest na dusi nez to nechavat dojit daleko, vsem co tu pisete drzim palce at to zvladnete brzy ja musim take.

Lucie
3x

ahojky ja sem ted zacala brat neurol pulku tabletky na panickou uzkost hrozny nervy a podobne az jsem skoncila ve spitalu na interne.....tam nic nenasli poprosila jsem nasi p.doktorku o slabe prasky na uklidneni dnes jsem opet na sobe citila ze to prichazi tezke nohy nemohla jsem dychat hrozna zima a ten tlak v hlave ani nemluvim vzala jsem si pulku a jsem v klidu jeste ted myslim si ze zalezi na kazdym z nas jak se k tomu postavime moji kolegove v praci jsou uzasny porad mi pomahaji porad se ted smeju a nez abych si vzala cely prasek zkusim pulku a jde to nejdulezitejsi jsou lide kolem vas ......u me to byla prace co to vyvolalo ale zkousim se tomu postavit nekdy mam hrozne stavy ....mam strach ze to na me prijde v buse nebo kdyz jdu nakoupit ale hlavne to prijde kdyz jsem nervozni...kamaradi a rodina mi hrozne pomahaji drzim palce at vam to brzy odezni doufam ze i me to brzy odezni nez ty prasky doberu :-)

Janka4751
5x

čitam,čítam,ale musíme si uvedomiť,že každý z nás je iný,má iné problémy do depresie sa dostal každý z iného dôvodu a preto každá rada by mala byť na každého šitá na mieru akou sa do depresie dostal-je rozdiel keď niekto do príznakov depresie spadol pre nedostatok financii(ten potrebuje peniaze a nieAD)a behom dňa sa uzdraví-o inom je úmrtie blizkej osoby(pomôžu prechodneAD)iné je vrodená porucha(tu je liečba celoživotná)-čítam tu o nejakej škodlivej chémii-kto berie lieky na srdce a je to celoživotna liečba,alebo lieky na poruchu ŠŽ a iné choroby?? z čoho sú tieto lieky??- keď treba,tak treba-kto uvažuje o závislosti-nech trpí-depresia je taká choroba ako každá iná-každý človek má inú povahu - iný prah bolesti-kto nejde k lekárovi a nepočúva jeho radu,tak mu nič neni a velmi sa pozoruje-Každému sa z času na čas mení nálada a je to normálne-tie skúsenosti tu na fóre Vás len oblbnú-keď Vás veľmi bolí zub musíte zjesť tabletku a tak je to aj s AD-prajem veľa zdravia

Kiki
7x

tak to je dobrá hovadina... depresi rozhýbat pohybem a bylinkami... to jako kdyby jsi říkala, že zlomená noha se nejlépe rozchodí a není potřeba léčit... samozřejmě pohyb, procházky, koníčky, hodně pomáhají, ale deprese nedovolí tohle všechno činit, bohužel... je deprese a deprese...pokud je zle, krátce, tzv. depka, pak jo.. ale víš vůbec co je deprese?? ta ti nedovolí ani vstát z postele, ani pohnout rukou, nohou, chceš jen ležet, je ti všechno jedno, a když vstaneš, tak jen to ukončit.... a pak opravdu hodně pomáhají Neurol, antidepresiva... proto, prosím, všechny, co si myslí, že mají depresi, navštivte doktora, není to žádná ostuda, když vás bolí hlava, zub, taky si vezmete Ibalgin a nikomu to divné nepřijde... mám deprese 21 let a vím, o čem mluvím.... 3 děti, manžela, spokojenou a nádhernou rodinu a bez prášků, krátkodobé hospitalizace, pomoci rodiny, manžela, bych tu už nebyla.... díky jim všem...

jana
1x

Pani Katka ma asi nejaky splín a mysli si, ze je to deprese. Pani Katko, nebalamuťte tady lidi s depresi. Jen jim prodlužujete trápením bez prášku to nejde.

Xy
2x

Pak jste ovsem nebyla v koncich, nemela silnou depresi ci uzkost, ktera je velmi patologicka a clovek nemuze v ramci dne fungovat, i kdyz proste nema jinou mozmost...s leky opatrne, ale bez predsudku. Anxiolytika jsou pro nas, lidi s patologickou uzkosti a hotovo. Tyhle rady typu pomoz si vuli a cvicenim, kdyz je clovek na nemocny a v koncich, nesnasim. Je rozdil mezi depresi a depeesi a uzkosti a uzkosti. Informujte se, lekarskych clanku je na netu dost y dost!. Pripadne nevstupujte do fora mezi lidi, kteri hledaji podporu a rady, ktere jsou od stejne "postizenych" pacientu. !!!! Psychicke nemoci a jejich lecba bude jeste dlouho nepochopena spolecnosti!!

Ondrej
2x

Katka je bojovnice. Je zdravá, nic jí netrápí a myslí si, že to je ten její boj. Hovno. Až poznáš tak se sesypeš během deseti minut. Tvoje bláboly jsou přesně kecy lidí, co reálným problémům nikdy nečelili. Až budeš čůrat vedle postele protože nemáš sílu jít na zachod, až ti bude tak veselo že týden nepromluvíš, budeš za neurol dělat u nádraží orálek bezďákům...

jarka
3x

Dekuji hezke cteni,beru neurol 0,5 ctyrikrat denne ale tim ze toho bojim tak ho beru jen dvakrat ale moc mi to nepomaha mam stale picity uzkosti a strach ze mi porad neco je.tak ho asi budu brat tak jak mam.jdu za tyden k psychiatrovi tak snad uz mi nekdo pomuze

Anna

Máte pravdu,dnes po dohodě s psychiatričkou ho jdu užívat než zabere Citalec.

mauglice

Neurol ale neni urceny na spani..?na spani jsou zase jine leky...

David
5x

Neurol jsem dostal ke zmírnění vedlejších účinků při náběhu antidepresiv (úzkostná neurotická porucha). Jelikož jsem předtím nemohl spát, uvítal jsem, že jsem v pohodě usnul. Ráno jsem se ale vůbec nemohl probudit, ani nevím jak jsem se dostal do autobusu - tam a nálsedně v metru jsem cestu prospal ve stoje, v kanceláři jsem 2 x během dne usnul vsedě!!! Přešlo to postupně asi třetí den. Už nikdy více!

mauglice

...nejste zvykly,tak proto ta ospalost atd.dva az tri dny pote se jeste drzi jeho urcita hladina v organismu,nez se zbytky uplne vylouci..

Jane
2x

Já mám také problém s depresí,a úzkostí.Jenže nevím, zdali by mi lékař-psychiatr předepsal nějaké léky, když je mi teprve 18.??

Corny

Me je taky jenom 18 a lekarka mi predepsala neurol pri akutnich psychickych potizich a hypnogen na spani

slx
5x

Mně je jen 16 a beru antidepresiva. Čím dál více postihují deprese mladší a mladší děti. Je to smutný ,ale je to tak a přehlížet se to nemůže. Takže 18 let rozhodně není málo ;)

nich
2x

ahoj, mě je 16 a neurol je asi od 18. o tomto rozhoduje konkrétní lékař, zda je dobré na neurol jít. v příbalové informaci píší, že by neměl být podávám pacientům pod 18 let, což ale na druhou stranu neznamená, že je zakázáno dávat neurol méně než 18 letým ;)

Roman
5x

Ahoj je mi 56 let a beru Neurol asi 8 let taky to začalo z depresi nejdřive jsem bral 0.5mg a časem jsem přešel na 0.25mg a beru to až do dneška ale jsem určitě na Neurolu zavisly snažil jsem se snižovat davky na 2 za den ale nejdeto dokonce jsem nebral 2 dny Neurol ale potom ty stavy cele tělo bylo jak z gumy nic jsem nezvladal slabost žaludečni nervozita ..musel jsem si vzit 2 prašky najednou až za chvyli jsem citil jak se tělo uklidnuje no 3 Neuroly 0.25 denně musim taky bych se toho navyku rad zbavil ale navod jak nato neznam..

Niky
2x

Neurol je velmi ucinny, ale samozrejme take velmi navykovy. Pokud jej brat nemusite, tak zvolte radeji antidepresiva a neurol jen ve vypjatych pripadech. Hlavne ho neuzivejte denne nebo se ho uz nezbavite.

karolina prochazkova
1x

ahoj je to mormalni i v takto nizkem veku, ja ho beru jiz tez od osmnacti ale vlastne po porodu pokud nemusis nezkousej ano pomaha ale nasledky?? zavislost

RUTH
1x

Mám s ním dobré zkušenosti, ale je pravda, že ho beru jen tak 3x za měsíc půlku, když je toho v práci moc. Nerady si pro něj chodím k doktorovi, pokaždé na mne kouká jak na závislíka i když tam jdu nejdříve po třech měsících. Ráda bych od někoho koupila a ušetřila si řeči. [email protected]

Amanda
1x

Myslíte si ž emůžu brát neurol když jsme kojící žena?? Manžel mě opustil se dvěma dětma, rozvádíme se...beru novo passit...a cítím že to asi nezvládnu a budu potřebovat brát něco silnějšího.Nemáte někdo zkušenost co bych mohla brát?? děkuji

lasiodora

Jako kojící maminka určitě ne.Zajdi k lékaři a řekni co máš na srdíčku,jistě ti rád pomůže.

Zuzana
2x

Při kojení bych doporučovala nic sama nebrat, určitě zajít k lékaři, stačí snad obvodnímu, pokud máte dobrého a pokud situace není vysloveně dramatická. Já beru občas Neurol 0,25, pokud se dostanu do stresu. Třeba ho beru dvakrát denně pár dní a pak jakmile se zlepším, dávku snížím nebo ho úplně vysadím. Nejsem si ale jistá, zda se smí brát při kojení (podívejte se na internet, kde jsou uvedeny všechny léky - a zde je i příbalový leták, veškeré informace o léku).

karolina prochazkova
3x

ahoj pokud ti pomuze ma rad nebrat!!! ani v tehotenstvi takhle jsem prisla o jedno dite je to smutne i kdyz lekari tvrdi ze to na nema vliv bohuzel se míly

jirka
4x

Kdo poradí jak se zbavit závislosti na neurolu.Beru ho už skoro deset let a nemúžu bez něj fungovat.

dáša
6x

Ahoj Jirko, závislosti se zbavit lze, a to buď okamžitým vysazením - mám to za sebou a vím, co píšu, nebo postupným snižováním dávky. Podařilo se mi to první, vloni, ale bohužel jsem do toho zase spadla, myslím, že zbytečně. Pokud bereš neurol takto dlouho, připrav se na to, že po okamžitém vysazení přijde absťák, je to hnusný, ale pokud to vydržíš čtyři dny a noci, máš vyhráno. Mám to za sebou, tehdy jsem vydržela, bylo to o prázdninách a jelikož jsem učitelka, měla jsem volno. Bylo to bolestivé, opravdu nářez, ale jde o to vydržet a s tím vědomím, že stačí 4 dny se to dá. U mě to tak bylo. Pak jsem byla úplně v pohodě bez něho. Za půl roku jsem ale bohužel znovu začala a teď nemám sílu přestat. Pomohl by druhý člověk, který by aspoň držel za ruku, povídal si, ty noci jsou hrozné. Zkus to, držím ti palce.

Jíťa
1x

Aho Dášo, mám naprosto stejné zkušenosti, jen s tím rozdílem, že jsem ho vysadila už nepočítaně a opět jsem do toho spadla. Teď se chystám na další pokus, tak mi drž palce.

Irena
3x

Pokud nejsi věřící, tak se zkus modlit a popros Boha, ať Ti ukáže, z čeho ta tvoje neuroza je a dá ti sílu to ustát. V případě, že to nemá vnější původ, zkus si uvědomit, jaký hřích v sobě potlačuješ, klekni na kolena a Bohu ho vyznej a taky bys měl jít za člověkem, kterého se to případně týká a poprosit ho o odpuštění. Já jsem takto vyzrála na vlastní hřích, který mě trápil. Už se možná do diskuse nevrátím, nejsem pravidelný návštěvník. Kdyby něco , můžeš vyhledat kněze ve svém okolí, on by ti mohl s tím pomoct. Hodně odvahy.

aaaa
2x

prepac ale pises hluposti ziadny boh ti nepomoze je to len iluzia

Franta

Souhlas :) jen vytrvat

Martina

Ahojky Jirko, tak az budes vedet jak se zavislosti zbavit, tak mi dej prosim te vedet, jsme na to stejne, uzivam ho 4xdenne pro uzkost a uz ho beru bezmala 8let. Jak s toho ven, to je otazka.... Martina

Jirixx
3x

Odvykani od neurolu je hrozne.Ale jde to.Zkuste cely den vydrzet a brat jen 0,5 na noc. Pak to snizit na 0,25 na noc.Par noci neusnete,ale pak vas to ubije a prejdete k normalu. Docela dobre to jde v pocatku pri potizich nahradit kozlikovymi kapkami.Ale maximalne tak spotrebovat dve baleni,pak to muze mit opacny ucinek. Jinak to chce mit pres den minimum casu na premysleni.Porad je nutna nejaka cinnost. V zadnem pripade nesedet doma. Je to hrozna drina s tim skoncit,clovek je vyrizeny,ale porad musi myslet na to ze to dela pro sebe.Nikomu nedoporucuji s tim zacinat.Pokud ho nekdo vezme treba 0,5 1x tydne pri nejakem vypeti je to OK.Pokud berete treba jen 0,25 nejaky ten rok je zadelano na potize. Ono se to svinstvo uklada v tucich a ty abstaky jsou fakt hrozne. Doktori to pisou vesmes bez problemu,ale nezacinejte s tim nikdo.Kdo ma problemy,je dost prirodnich latek,psychoterapii apod.

Zdenek

Mám ůplně stejný bruh potíží. Do léčebný ale nechci strašně se bojím. Já byl v Bohnicích a celou dobu jsem probrečel

Emilim
1x

Martinka aj ja beriem lexaurin uz 13-sty rok. A vsak ked mi pomaha, preco by som ho nemala brat. Ked mi je zle, tak mi pomoze najlepsie.Bez liekov by som to nezvladala.

Mirda
2x

Beru neurol už asi jeden rok , a to dvakrát denně 1mg.když dávku nemám , mám pocit nervozity a vnitřního neklidu. Ale možná si to jenom namlouvám. Napíše mi někdo svůj názor? [email protected]

Nejhorší droga je alkohol, je k dostání na každém kroku. Neurol je lepší, ale taky to není ideální. Už to beru 8 let, vše co Vám dává, si vezme zpátky i s úroky. F.

Jíťa
2x

Naprosto souhlasím. A věřte, že Vám vezme ještě víc, než dává!!!

Květa
3x

Neurol můžu pouze doporučit! Po užití se cím velmi svěží a odpočatá. Nicméně vyskytují se komplikace s explosivními průjmy. Zdraví Květa ze Svitav

annamaria
1x

neurol je navikova latka musis nit pevnou vuli prekonej deprese ikdyby si nespal tyden preji ti abys to zvladl

annamaria
2x

neurol je navikova latka musis nit pevnou vuli prekonej deprese ikdyby si nespal tyden preji ti abys to zvladl

Luky
3x

Neurol je naprosto skvělý lék. Ze začátku léčby jsem bral 0,5mg denně společně se setralinem. Chvílema jsem měl pocit, že jsem snad superman a začnu lítat, něco jako reklama na redbull. Teď už beru pouze setralin a neurol pouze v případě potřeby. Z mé zkušenosti stačí vzít jeden 0,5mg a další dny už jsou OK. Jsem silně introvertní povaha se sklonem k depresím a úzkostem. S tím souvisí i osamělost, izolovanost a odcizení od společnosti. Ovšem až po užívání antidepresiv jsem začal teprve žít! Zažívat denně Optimismus (po těch letech přežívání) je naprosto skvělé. S optimismem souvisí otevřenost a sebedůvěra. Positivně naladěný člověk dobře vychází s ostatními a těžkosti denního života zvládá s lehkostí a nadhledem. To je princip léčby těmito léky. Ano jsou to oblbováky, ale díky jejich naprosto úžasnému učinku působit positivně na lidskou psychiku je možné se dostat ze začarovaného kruhu depresí, stresu a uzkosti i po mnoha letech strádání. Ovšem důležité je nalézt ten správný lék. Já jsem měl obrovské štěstí, že mi můj neurolog předepsal jako první právě setralin. Asi po půl roce jsem začal docházet k psychiatrovi, který usoudil, že mi setralin nemůže pomoct a že mi předepíše mnohem lepší nový lék Argofan. Argofan Jsem užíval krátkou dobu v kombinaci s neurolem, ale účinek byl u mě přesně opačný co byl u setralinu. Dobrá nálada a pohoda byla ta tam. Byl jsem dosti podrážděný a agresivní. Po několika týdnech jsem musel donutit psychiatra, aby mě vrátil zpátky na setralin. A vše naprost ok i v kombinaci s neurolem.

Luky
1x

Mno ještě k té závislosti. Myslím, že je důležité držet dávku max. do 1mg. Já vážím 110kg a bohatě mi stačí nějakých 0,5mg asi na 4dny. Lék si vemu první den a další dny se cítím skvěle. Až mi začne být hůře opět vezmu pilulku. Určitě byh si dával veliký pozor na vysoké dávky a na každodenní užívání. V takovém případě se závislosti určitě nevyhnu.

martina
2x

Ahoj lidicky, uz nevim kam se obratit. Beru neurol 0,25 uz asi 7let.Ted jsem otehotnela a nevim jak se toho leku zbyvit, nechci ublizovat diteti. Bojim se aby dite nebylo postizene, ani nevim jak to pusobi na dite. Na utlazvuku vypada ze mu nic neschazi, ale moc se bojim. Muj psychiatr i tom vi, ale neporadil mi jak se leku zbavit, pomuzete mi neko, moc vas prosim!!! Piste mi prosim vas na [email protected] ZATIM VAM MOC DEKUJI

marcel
1x

Tvoje dieta bude postihnuté už aj tak ked si brala neurol sedem rokuv

mathew
4x

ja som dneska spapal prvy krat a strasne ma boli hlava nefem ci to mam stoho :D

Zdenek S.
1x

To není z toho...Po neurolu by tě hlava bolet neměla,ale třeba tvoje tělo reaguje na jinou látku v tvém tělw zrovna tímto způsobem...

kikocka

AHOOJ, chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s uzivanim neurolu spolu so zolpidem mark-liek na spanie?opat sa mi vratili uzkosti a beriem neurol 0,25 raz denne..no potom neskoro vecer zase neviem zaspat-uz dlhsie mam problem aj nespavostou...mozem vecer uzit aj ten zolpidem mark?

Anna

Já občas k zilpidemu vezmu neurol.Ale hodne nepravidelně

lorelei
1x

jedna holka mi před státnicemi tvrdila, že zajde k psychiatrovi, aby jí předepsal Neurol, protože se jí po něm lépe učí. Může to být pravda, že by na to měl vlilv?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce