Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Neurol

Prostě super lék a hodně mi pomohl. Diky němu jsem se zbavila depresí.Fakt super.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Dalibor

Ahoj,mám před sebou nejtěžší zkoušku.Neudělal jsem ji napoprvé.Učil jsem se na ni 3 týdny ale celou dobu ve stresu.Až 2 dny před zkouškou mi dodala moje matka neurol 0,25 g.Vzal jsem si ho 3 x když jsem se začal klepat před zkouškou.Nikdy jsem neměl pře zkouškou takové problémy na takové úrovni.O letním semestru takové problémy nikdy nemám.Je to tou zimou nebo čím.Teď mívám stavy,že přečtu odstavec textu a nevím co v něm bylo.A nebo jsem byl v kině na anglický film s titulkama s rodinou a nemohl jsem se na něho soustředit a měl jsem pocit že každou chvíli vyletím z kůže,musel jsem odejít na záchod.Po skončení kina jsem nevěděl o čem ten film byl,prostě jsem civěl a modlil se,že to přestane.Nedokážu se soustředit na nic,nezvládám každodenní věci,jako je zaplatit přes účet telefon apod.Když jsem v kolektivu,nedokážu se zapojit do konverzace.Každý mi říka,že chodím jak tělo bez duše.Studuji těžkou školu a do teď jsem všechno zvládal s úspěchem.Nevím co se to děje.Nemůžu spávat.Po neurolu spím dobře.Ale na druhý den jsem utlumený.Prosím vás,napište mi někdo jestli nemáte zkušenosti s nějakým jiným lékem,který by mi při studiu pomohl a zbavil by mě zničujících depresí.

Mara
1x

Určitě zajdi za psychiatrem!

Adriane

bereš příliš vysokou dávku! Rozhodně sniž, a okamžitě zajdi za doktorem ať ti dávkování upraví!!!

Miroslava
1x

JA pouzivam elicea 10mg a neni navykovy ,a je od 5mg do 20mg

Thomas
2x

Je možné používat, Elvíra 5mg v kombinaci s neurolem 0,25mg . Díky

Dana
1x

Ahojte, mám 38 rokov, mám šrdcovú aritmiu, migreny, som po vyoperovaní štítnej žľazy a pred troma mesiacmi som mala mozgovú porážku . Našťasie bez vážnych následkov. Dnes mi ho prvý raz predpísali, lebo som už nezvládala všetky tie zdravotné problémy a nemohúcnosť sa zaradiť do života ako pred tým. Aby sa mi nemotala hlava aby som písala ako pred tým aby som nemala veľké zmeny váhy hore dolu ...atď. Dala som si ho dnes prvý krát, ale priznám sa že je mi super....až mám strach či to nie je dáka droga... A nechcela by som k tej hŕbke liekov, bez ktorých by som tu už nebola, pridala ďaľší aby som mala chuť ďalej žiť tak aby bolo všetko fajn

Vašek
2x

Můj vztah - bral jserm Neurol a pak Lexaurin 2 roky v malých dávkách, ale přesto mám pořád potíže ho vysadit. Snižováním jsem se dostal na 1/2 nebo max. 1 Lexaurin 1,5 mg za den, když je mi hodně zle, úleva na 3-4 hodiny !! Po úplném vysazení přijddou potíže s pobolíváním svalů hlavně zad a hrudníku, rukou, nohou - takové toulavé bolesti, strnutí šíje a bolest hlavy, je to hnus !! BZD nejen uklidňují, ale uvolňují svalový tonus a po vysazení pak svaly bolí, a nejen velé svaly. Dostávám spasmy i do jícnu, jako by se mi stahnul a hůř se mi polyká. Pořád lituju, že jsem ho začal brát. Měl jsem dlouhodobé bolesti hlavy, dnes vím, že to nebyla deprese ale od krční páteře. Do léta se chci zbavit.

maranka
1x

Ahojte.Neurol som ešta neužila,ale asi aj k tomu príde.Chodím psychologičke s panickým strachom zostať sama s dcérkou.Tá ma lieči bez liekov,ale je mi horšie a horšie,psychyatrička ma objednala až za 3 týždne a ja mám pocit,že to do vtedy nezvládnem.Kamoška mi dala dávnejšie neurol,ale nemám odvahu si ho dať.Ako často sa liek berie?Niekde som čítala,že ak si ho dám jeden deň,tak možno 3 dni nemusím?Myslíte,že psychyatrička mi predpíše niečo slabšie?

307
2x

Nemej te vubec zadny strach vemte si pulecku kdyz vas popadne nejaka uzkost.Je mi 18 a lecim se i u psychiatra ten mi vsak napsal az moc silne prasky zbytecne, ktere mi zpusobovali agrese ale mamka i ja neurol pouzivame pri nejake neprimne udalosti ci sizuaci kterou mame strach ze nezvladnem..............

Lucia

Ahoj maranka,aj ja mam panickú poruchu,tiež som začala chodiť k psychologičke ktorá ma presviedčala že sa to dá zvládnuť aj bez liekov,ono ten jej optimizmus pomohol na paru dni no potom to zase bolo horšie tak som skončila u psychiatričky predpísala mi Neurol 2 x denne 0,25 mg a Sertralin 1 tabletku denne,beriem to ešte len druhý deň cítim sa trošku čudne ale vraj po takých 3-4 dňoch by to malo prejsť,vraj telo si len musí zvyknúť na ten Sertralin.Odporúčala by som Ti navštíviť psychiatra aby Ti on určil správnu dávku pre Teba lebo to dávkovanie neurolu je individuálne a tiež si myslím že by Ti k tomu predpísal nejaké AD lebo panická porucha sa lieči práve antidepresivami.

Gabula
1x

Ja som zacala brat neurol pred par dnami. Vecer si dam tabletku 0,25 mg, a o pol hodinu si musim dat dalsiu. Som viac v pohode. Ale rano by som spala aj do obeda. A hned, ako vstanem, by som si najradsej opat lahla, lebo ma nenormaaaalne bere. Tj moja skusenost.

MAťA
1x

AHOJTE JA SA TRAPIM CHOROBOV ALOPECIA AREATA JE TO VYPADAVANIE VLASOV KED SA VAM NA HLAVE ROBIA PLESINKY MAM 34ROKOV SOM VYDATA MAM TRI DETI PRACUJEM AKO PREDAVACKA DLHO SOM SA S TYM NEMOHLA ZMIERIT NOSIM PAROCHNU ALE STALE SI NAMYSLAM ZE VSETCI SA NA MNA POZERAJU ASI PREED 3MESIACMI SOM CESTOVALA AUTOBUSOM A PRISLO MI STRASNE ZLE BUSILO MI SRDCE MALA SOM POCIT AKO KEBY SOM SA DUSILA BOLO TO HROZNE BEZALA SOM NA DRUHY DEN K SVOJMU LEKAROVI TEN MI PO ZAKLADNYCH VYSETRENIACH PREDPISAL NEUROL0,25MG ZE SOM PRAVDEPODOBNE VYCERPANA A ZE TO JE NEAKE DUSEVNE VYCERPANIE BOLO MI FAJN KYM SOM TIE LIEKY BRALA ALE TERAZ ICH ASI MESIAC NEBERIEM A ZASE MAM TIE HLUPE POCITY STRACH CESTOVAT AUTOBUSOMM ABY MI NEBOLO ZLE NEMOZEM IST DO KOSTOLA KED NEBERIEM NEUROL LEBO AJ TAM MI JE ZLE JA SA LEN BOJIM CI TEN LIEK NIE JE VELMI NAVYKOVY ZE NEBUDEM VEDIET BEZ NEHO ZIT VZDY SOM BOLA PLNA ELANU BOLA SOM ZA KAZDU SOMARINU ALE PRI LIECBE ALOPECIE MI NASADILI PREDNIZON SU TO HORMONALNE LIEKY PO KTORYCH SOM PRIBRALA 20KG BRALA SOM ICH ASI ROK A ODVTEDY AKOBY ZOMNA VYSLA VSETKA ENERGIA CHCELA BY SOM VSETKO VRATIT DO STARYCH KOLAJI ALE NEVIEM AKO NECHCEM ABY SA ZO MNA STAL BLAZON ANI NECHCEM BYT ZAVYSLA OD NEUROLU KTO MI PORADI DAKUJEM

Majo
2x

Ahojte. Mám 32 rokov. Užíval som Neurol 0,5 cca 1 mesiac pred rokom a pomohol mi. Bol to následok pracovnej vyťaženosti - odchod do práce o 5:00, príchod o 18:30 a následne odchod na stavbu rodinného domu stavaného svojpomocne - každý deň. Soboty a nedele som trávil na stavbe. Po roku a pol to proste so mnou seklo jeden pekný večer a odviezla ma sanitka s podozrenim na infarkt. Našťastie sa zistilo že je to následok totálneho fyzického a psychického vyčerpania. Dostal som niekolko injekcií B vitamínov a už spomínamý neurol. Fakt mi to vtedy pomohlo . Po doužívaní som behom 3 mesiacov pribral 10 kg, ale stravoval som sa stále rovnako. Problémy však nastali v decembri-a priznám sa ani neviem prečo. Začalo to bolesťou a točením hlavy, bolel ma hrudník a začal som byť neskutočne nervózny a unavený- prečo? Neviem. Zašlo to až tak, že som vyšiel dve poschodia po schodoch a myslel som že asi dostanem infarkt. Srdce mi bilo a mal som taký blbý pocit v hrudníku, zle sa mi dýchalo, triaslo sa mi celé telo. Začal som opäť užívať Neurol, ale bolo to ešte HORŠIE. Zrazu ma rozhádzala každá maličkosť, nemohol som sa v obchode postaviť do rady k pokladni lebo som to tam proste nevydržal. Nevedel som spať a triaslo sa mi celé telo(strašne zlý pocit). Ked som Neurol sám vysadil, myslel som že sa dva týždne zbláznim. Našťastie boli vianočné sviatky.Totálne som nič nevládal,nespal som... no proste des. Potom to trochu povolilo. Opäť som absolvoval vyšetrenie na internom ( - srdce v poriadku ) a na nervovom. Výsledok bol velmi silná neuróza s problémami krčnej chrbtice vraj to mohla spôsobiť nadváha ku ktorej som sa dopracoval. Po obstreku krčnej chrbtice sa mi uľavilo tak na 5 dní. Teraz som šlapal na niečom inom ako je Neurol- ten som odmietol. Názov si nespomeniem ale začalo to pôsobiť po cca 10 dňoch a cítim sa dobre. Sám som však zvedavý čo bude tak o týždeň, ked to prestane pôsobiť. Chvenie celého tela mám však stále..... Takže Neurol už radšej nechcem. Držím palce tím, čo ho užívajú 7 rokov, ako ktosi spomenul v diskusii... Najlepšie by bolo nebrať nič... Viem, ľudia majú oveľa väčšie problémy ako ja a každý tiež na tento medikament reaguje inak. Ak to ľudom pomáha je dobre, ale dokedy? Veľa záleží na rodine a podpore z jej strany. Treba si tiež užívať život, venovať sa záľubám, športovať, dopriať si....... Na toto som Ja zabudol... Neurol to u mňa nespravil, len to zrejme skoval pod klobúk na neskoršie... Asi už filozofujem. Takže držím palce všetkým Vám.

Sten

Antidepresiva beru už 3tím rokem, a můžu přiznat že Neurol je opravdu velice silný a návykový lék, doporučuju jenom pro případ náhle krize, spíše než neurol je lepší Mirzaten, případně Asentra. U nich nehrozí že v průběhu dne usnete

Walter.P
2x

Zhruba rok a čtvrt mám dost velké problémy se závratěmi, především večer, když jdu spát. Jsem přesvědčený, že jde o psychosomatický projev, nicméně žádný dosavadní psychoterapeutický postup mě těchto stavů nezbavil. Psychiatr mi předepsal Asentru. Setralin mi pomohl pouze ke zbavení depresí v průběhu dne, ale ne ke kvalitnímu spánku. Přemýšlel jsem, zda nezkusit Neurol, protože anxiolitika v takovém případě spolehlivě fungují. Bohužel, riziko závislosti (od začátku především psychické) je natolik velké, že jsem se nechal přesvědčit k vyzkoušení jiného druhu AD (ačkoliv založené na podobném principu jako Asentra - tedy SSRI, vliv na inhibitory zpětného odchytávání serotoninu) Mirtazapin. Rozdíl spočívá v tom, že tento lék se bere večer a má kromě AD, také tlumící účinky. Opravdu spíte dobře, ale zpočátku pozor na podrážděnost a vztek (který může být, kromě projevu vedlejších účinků, také způsoben vaším nepohodlím způsobeným "trvalou" únavou, než si organismus zvykne). V současné době jsem drobet rozpačitý, neboť potřebuji 100% fungovat a nejsem si jistý, zda mi to současná farmakoterapie dovolí. Každopádně, jeslti vám nepříjemné stavy a jejich prožívání kazí kvalitu vašeho života, je pořád lepší obětovat chvíli nepohodlí způsobenou léky, než cyklické zhoršování neřešených psychických potíží. A dobrý psycholog to samozřejmě ví, tak se nebojte, pokud vás bude posílat za psychiatrem, ačkoliv se chcete vyhnout jakékoliv chemii. Někdy je taková podpůrná lečba zkrátka potřeba.

Ivana

Ahoj,beru týden ráno a večer tabletu neurolu 0,25 a půl tablety cipralexu,jsem hrozně ospalá a řekla bzch,že se depka ještě víc prohloubila,ale v letáku píšou,že to je normál,tak uvidím.Možná se mi víc třesou ruce,takže mě zatím moc nezklidnil.To je moje zkušenost,dám tomu čas a uvidíme.

mary
1x

Beru neurol už 8 let pro uzkostne stavy,vždycky mi pomuze,tak na chvili ale bez něho uz nemužu byt ,když ho nemam tak se citim takova neklidna a kdyz ho vemu tak mě je lip,beru ho tak 3 krat denne po pulce 1.0,tak jsem rada ,ale na druhou stranu se bojim že bez něho už nemužu byt...hlavně ze mi pomuže a dal to neřešim...

Miroslava
1x

Ja pouzivAm uz rok elicia a neni navykovy ,je to na uzkost ,ja pouzivam 10mg ,on je od 5mg do 20mg

Monca

A kdo ti ho pise?

robert

trpím depresema již 4 roky léčí mě neurolem ale mám pocit že jsem odkázan na tyto léky nestačí mi co píše moje lékařka a sháním ho všude možně je to má chyba nebo lékařky není přeci normální 4 roky do mě cpát neurol mám pocit že jsem stracen neumím bez něj fungovat skoušel jsem vysadit ale to jsem myslel že jse zblázním poradte prosím

Monca

Taky mam stejne problemy, nejde mi vysadit,bez nej to nezvladam Byl jsi u adiktologa,nebo kdo ti pomohl se snizovanim?

marca

Ahoj vsichni,pred mesicem jsem zacala zazivat panicky strach a uzkost,dnes jsem si vzala pres den a na noc pulku neurolu,ale mam ted strach zda jsem neublizila svemu synovi,kteremu jsou dva roky a kojim ho.v letaku je napsano ze se nesmi kojit,ale k lekari muzu az po nedeli a nevim k jakemu,

Annia
2x

Půlku jak silného neurolu?? Já myslím, že jednorážově to dítěti neublíží, navíc to už není kojenec odkázaný pouze na kojení. Pokud bys měla problémy, při nichž je indikace neurolu na místě, pak myslím, že by se to ale mělo řešit - tzn. buď změnit léky nebo přestat kojit. Já beru čas od času neurol - ale pouze 0,25 mg - je to dokonalá první pomoc při záchvatu úzkosti - vím, že jakmile se objeví po nějakém podnětu tíha na hrudi, "knedlík" v krku, třesou se mi ruce, mám pocit, že se nemůžu nadechnout - neurol mi z toho pomůže. Ale uvědomuju si, že je to svým způsobem únik, že kdybych dokázala toho, kdo mě do takovýho stav dostane, poslat do pr.... :o)), tak bych neměla úzkostné stavy.:o((

Majuľ

Ahojte všetci, aj Ja mám pozitívne skúsenosti s neurolom. Dostala som sa k nemu náhodou od kamošky, mala som problémy so šéfkou a s kolegyňou, ktoré akoby sa vyžívali v tom že ma vystresovali. Navalili mi kopu roboty a keď som vybuchla od hnevu tak som bola každému na smiech. Do práce som chodila zo strachom, doma som nemala pokoj, chveli sa mi nohy, ruky, žaľúdom mi zvieralo od úzkosti. Niekedy som si celé dni hľadala miesto a nikde som nanašla pokoj, prejadala som sa atď. Po užívaní neurolu začala som 1/2 0,25 mg večer a ráno, som tieto stesy zvádala a začala som rozlišovať dobré a zlé úmysly ľudí. Môj obvodný lekár mi ho predpísal a dá sa povedať že predpisuje dodnes je tomu už 7 rokov. Chvalabohu mi stačia 2 krabičky na rok, lebo ho užívam keď začnem cítiť úzkosti tak 5 -6 dní 1/2 večer, lebo pri užívaní na ráno ma uspáva. Bez tohto lieku by som niekedy nezvládla situácie hľavne v práci, nakoľko sa nám často vyhrážajú prepúšťaním a držia v napatí.

Adela

Neurol ti predpisal normalne obvodny lekar? Ja buduci tyzden cestujem na dovolenku. Kedze mam strasne stresy z lietania, napadlo ma vyuzit na to Neurol. Uz som s nim prisla do styku ako tinedzerka, kedy mi ho obcasne dal priatel ked som mala stresy v skole. Myslite ze mi ho predpise obvodny lekar alebo treba ist psychiatrovi? Chodit po vysetreniach a lekaroch nemam teraz cas. Odchadzam uz buduci tyzden a moj stres sa cim dalej tym viac stupnuje. Dnes som zase celu noc nespala.

Petr
1x

Neurol je z rodiny benzodiazepinů a poskytuje úlevu lidem, kteří trpí panickýma atakama. Lidé, kteří mají zkušenost s benzodiazepinem většinou poskytnou pozitivní feedback a nejenom to, také obvykle dodají, že benzodiazepin v nějaké formě už požívají nějaký čas a že je to jediné co jim poskytne úlevu, protože bez benzodiazepinů už by to prostě nedali. Efekt benzodiazepinů není štěstí. Je to Otupělost jelikož benzodiazepin v jakékoliv formě je sedativum. Stejně tak jako alkohol dokáže vytáhnout člověka čestně do jiné nálady tak to dokáže i benzodiazepin, ale když se potom na opilé šťastné lidi podíváte ze strany, tak si povšimnete snížené koordinace, problému s plynulou mluvou, problému se soustředěním. Opilý lidé mají pocit, že jsou na vrcholu, ale my víme, že to tak není a podobně se cítí lidé po požití benzodiazepinů. Naneštěstí efekt benzodiazepinů a pravděpodobně i jiných antidepresantů je snížení mozkové funkce, zpomalení neurotransmiteru což se projeví zcela zjevně u studentů, kteří mají normálně vysokou mozkovou aktivitu. Méně zřejmé to potom bude u lidí s nižší mozkovou aktivitou (starší lidé, lidé v nestimulativních, monotónních zaměstnáních). Nižší mozková aktivita vede k utlumení. Mozek přestane přijímat ty děsivé vjemy a vedle toho všechny ty informace, které normálně umožní zdravý lidský kontakt asociální interakci. Se sníženou mozkovou aktivitou přijde ztráta sebevědomí, protože ve skupině stejně starých lidí, mozek na benzodiazepinech bude tak o 30 let starší. Člověk ztratí schopnost rozumět rychlé konverzaci, nebude schopný rychlé reakce, zhorší se mu paměť, a procesní paměť, a schopnost učení. Doba rekonvalescence po požití benzodiazepinů, co se kognitivních schopností týče jsou dlouhý dva roky. Dlouhodobá předpověď chování člověka, který používá benzodiazepin je nedůvěra v lidi. Izolace. Strach jít do společnosti, ven, nakupit, být mezi více lidmi. Důvod strachu je nižší mozková aktivita a neschopnost udržet krok v potencionální konverzaci, neschopnost sebeobrany. Když se člověk dostane do takového stavu tak jediným řešením na tento strach ze sociální aktivity je si vzít benzodiazepin. Naneštěstí tohle je teprve začátek. To co je na tomhle nejbolestivější je kritika v pracovním prostředí a kritika lidí, které normálně milujete a kteří neví o vašich depresích, a bolestivých situacích a tak z jejich pohledu vypadáte jako člověk na alkoholu se kterým není rozumné diskuse, ale vám to tak nepřijde a tak jdete do boje s plnou vervou dokud vás nevyhodí z práce a doté doby než ty lidé které milujete vás začnou navštěvovat méně a měně dokud nesedíte doma v křesle pobírajíc důchod na fobie a utápíte se v izolaci v depresi větší, než kterou to začalo. My všichni trpíme. Všichni se bojíme, a přesto jdeme a bez jakýchkoliv pohnutek nasedneme na letadlo a třeseme se několik hodin do té doby než dorazíme do finální zastávky. Riskujeme život a jsme s tím smířený, protože na druhé straně jsou ty lidé, kteří nerozumí naším vnitřním bojům, ale které milujeme a kteří nás milují zpět za tu oběť, za překonání strachu. A tak z mé zkušenosti vám povím, abyste si benzodiazepiny nenechali nikým předepsat, protože se tím odsuzujete na několik let a možná tím ztratíte všechno na čem vám kdy záleželo. Jediná vaše šance, je naučit se čelit těm monstrum proti kterým stojíte, postavit pevnou barikádu začít je vytlačovat ven. Tohle je váš osobní boj, boj o rodinu, přátelé a dobrý život. Vemte si to co je vaše. Najděte si práci v kolektivu, musíte komunikovat. Dejte prostor kritice vašeho úsudku. Čtěte nahlas! Hodiny a hodiny, a sledujte, jak se vám vrací výmluvnost. Dělejte aktivační cvičení (sčítání čísel pod časovým limitem). Rychlé volné psaní. To co chcete zpět je vaše sebevědomí.

HANKA adela

JA BERU 10ks. 1ML DENNE A CO DAL KDYZ VYSADIM SKOLABUJI .......VCIL BABO RAD

Aneta
1x

dobrý den, já už popravdě nevím co mám dělat. asi před dvěma měsíci se mi stalo poprvé, že se mi najednou zničeho nic začla motat hlava. od té doby mám strach, cesta autabusem (trvá asi 20 min do prahy z mého domova) je nepředstavitelná, pak dojet třeba metrem někam 15 min to už vůbec nezvládám. dřív jsem byla normální 19 letá holka která měla ráda život, ale ted. všeho se bojím, bojím se být sama, že se mi někde udělá špatně nebocokoli. mám neustále strach. ksem závislá na svém tátovi a přítelovi. když jsem s nima je mi aspon trochu lépe. doktor obvodak si mysli ze jsem hypochondr. dal mi neurol. jsem ale po nem mimo. potrebuji najir vychodisko ale nevim jak.nemuzete mi prosim nekdo poradit?

Soňa

Určitě se jedná o agorafobii. Bez psychiatra se sama z toho nedostanete. Chce to antidepresiva. Brala jsem je několik let a teď jsem v pohodě.

Martina
3x

ahoj všichni já jsem do toho taky padla ani nevím jak beeru ho dva roky nekdy 1mg a k tomu ještě něco na spaní nebo víc neurolu,jinak neusnu....když ho nemám tak je mě hrozně pot a pocit paniky,že se asi zbblazním jak se mě vvšechno honí v hlavě patý přes devátý...jsem hrozně naladová a nervní mám dítě takže mě to dost štve.Chtěla bych být v pohodě a neřešit kolik mám ještě prašku...ale nevím jak z toho ven...jinak radím s tím vubec nezačínat je to past

katka

Dobrý den, pročetla jsem příspěvky a jelikož od všerejška taky užívám neurol 0,25 mg 2x 1 tabletu - na stavy úzkosti, vyčerpanosti a totálního útlumu, bolesti hlavy, mám k tomu ještě další obavy, jestli si nevypěstuju návyk. Předepsal mi ho můj obvodní lékař, k tomu všemu se mi přidaly ještě další příznaky- třes, návaly horka, bušení srdce, závratě - prostě hnus, a to hlavně mezi lidmi, je to strašně nepříjemné, bojím se abych sebou někde nesekla, nebo něco nekontrolovaně neprovedla, mám ještě navštívit psychiatričku, před 9 lety jsem měla akutní psychické potíže a strávila jsem skoro 2 měsíce v nemocnici, tak mám obavy, aby se mi to nevrátilo. mám 2 děti a za pár dní mám po mateřské ( na níž jsem strávila 6,5 roku) nastoupit zatím jen na brigádu, ale cítím se jak idiot, už se mnou počítají, nevím, jestli mi doktorka může dát nějaké léky, abych při nich mohla normálně fungovat v práci. Prosím máte někdo podobné zkušenosti? Mockrát děkuji

Merci
2x

Ahojte.Mam taky problem.Bojujem zrejme so socialnou fobiou,to mi bolo diagnostikovane.Dostala som neurol 0,25 a sertralin.ibaze pred cca tristvrtrokom,nebrala soém sertralin neurol len ked som sla rano do skoly vzdy pol hodinu predtym nez som odisla z domu pretoze kym zacalucinkovat tak mi bolo spatne z neho,potom to uz bolo oukej.Moj problem bol a znova je taky..sedim niekde v podniku kde je vela ludi,hoc sa len prejdem po ulici kde je strasne vela ludi a pride mi zle,na zvracanie,viem ze sa nepozvraciam ale taky mam pocit,zvysi sa mi tlak.nerozumiem preco kedze nemam problem komunikovat s ludmi,som flegmaticka povaha,takze ci sa stratpnim alebo nie je mi fuk.neviem sa uvolnit a zit tako ako predtym,tak uvolnene optimisticky,mam 18 rokov a trva to uz rok.Predtym som to mavala aj v restauraciach teraz len obcas,mam radsej miesta kde je menej ludi.Riesila som to sem-tam s neurolom a velmi vela som sa prechadzala,ale teraz uz ani tie prechadzky nepomahaju,chcem sa opytat ze kto z vas tu ma s niecim takym podobne skusenosti lebo ja si uz neviem dat rady.Ci som porobena,ci mam nejaky blok ci ste nieco vyskusali hocijaku liecbu ci liekmi alebo inou formou prosim pomozte! trebarz aj na e-mail lambretha@post.sk

Petr

Neurol je z rodiny benzodiazepinů a poskytuje úlevu lidem, kteří trpí panickýma atakama. Lidé, kteří mají zkušenost s benzodiazepinem většinou poskytnou pozitivní feedback a nejenom to, také obvykle dodají, že benzodiazepin v nějaké formě už požívají nějaký čas a že je to jediné co jim poskytne úlevu, protože bez benzodiazepinů už by to prostě nedali. Efekt benzodiazepinů není štěstí. Je to Otupělost jelikož benzodiazepin v jakékoliv formě je sedativum. Stejně tak jako alkohol dokáže vytáhnout člověka čestně do jiné nálady tak to dokáže i benzodiazepin, ale když se potom na opilé šťastné lidi podíváte ze strany, tak si povšimnete snížené koordinace, problému s plynulou mluvou, problému se soustředěním. Opilý lidé mají pocit, že jsou na vrcholu, ale my víme, že to tak není a podobně se cítí lidé po požití benzodiazepinů. Naneštěstí efekt benzodiazepinů a pravděpodobně i jiných antidepresantů je snížení mozkové funkce, zpomalení neurotransmiteru což se projeví zcela zjevně u studentů, kteří mají normálně vysokou mozkovou aktivitu. Méně zřejmé to potom bude u lidí s nižší mozkovou aktivitou (starší lidé, lidé v nestimulativních, monotónních zaměstnáních). Nižší mozková aktivita vede k utlumení. Mozek přestane přijímat ty děsivé vjemy a vedle toho všechny ty informace, které normálně umožní zdravý lidský kontakt asociální interakci. Se sníženou mozkovou aktivitou přijde ztráta sebevědomí, protože ve skupině stejně starých lidí, mozek na benzodiazepinech bude tak o 30 let starší. Člověk ztratí schopnost rozumět rychlé konverzaci, nebude schopný rychlé reakce, zhorší se mu paměť, a procesní paměť, a schopnost učení. Doba rekonvalescence po požití benzodiazepinů, co se kognitivních schopností týče jsou dlouhý dva roky. Dlouhodobá předpověď chování člověka, který používá benzodiazepin je nedůvěra v lidi. Izolace. Strach jít do společnosti, ven, nakupit, být mezi více lidmi. Důvod strachu je nižší mozková aktivita a neschopnost udržet krok v potencionální konverzaci, neschopnost sebeobrany. Když se člověk dostane do takového stavu tak jediným řešením na tento strach ze sociální aktivity je si vzít benzodiazepin. Naneštěstí tohle je teprve začátek. To co je na tomhle nejbolestivější je kritika v pracovním prostředí a kritika lidí, které normálně milujete a kteří neví o vašich depresích, a bolestivých situacích a tak z jejich pohledu vypadáte jako člověk na alkoholu se kterým není rozumné diskuse, ale vám to tak nepřijde a tak jdete do boje s plnou vervou dokud vás nevyhodí z práce a doté doby než ty lidé které milujete vás začnou navštěvovat méně a měně dokud nesedíte doma v křesle pobírajíc důchod na fobie a utápíte se v izolaci v depresi větší, než kterou to začalo. My všichni trpíme. Všichni se bojíme, a přesto jdeme a bez jakýchkoliv pohnutek nasedneme na letadlo a třeseme se několik hodin do té doby než dorazíme do finální zastávky. Riskujeme život a jsme s tím smířený, protože na druhé straně jsou ty lidé, kteří nerozumí naším vnitřním bojům, ale které milujeme a kteří nás milují zpět za tu oběť, za překonání strachu. A tak z mé zkušenosti vám povím, abyste si benzodiazepiny nenechali nikým předepsat, protože se tím odsuzujete na několik let a možná tím ztratíte všechno na čem vám kdy záleželo. Jediná vaše šance, je naučit se čelit těm monstrum proti kterým stojíte, postavit pevnou barikádu začít je vytlačovat ven. Tohle je váš osobní boj, boj o rodinu, přátelé a dobrý život. Vemte si to co je vaše. Najděte si práci v kolektivu, musíte komunikovat. Dejte prostor kritice vašeho úsudku. Čtěte nahlas! Hodiny a hodiny, a sledujte, jak se vám vrací výmluvnost. Dělejte aktivační cvičení (sčítání čísel pod časovým limitem). Rychlé volné psaní. To co chcete zpět je vaše sebevědomí.

Antineurol
2x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Dáša
8x

Zase jeden názor naprostého analfabeta, ale budiž mu přáno psychické zdraví. Ačkoliv již naprosto v pořádku, omezence bych do svého života už nikdy nepustila, byl by asi příčinou dalších útrap. Člověk bez schopnosti empatie by měl žít sám. Měj se rád trouboooo.

Jíťa
9x

Skutečně skvělý názor!!! Závidím Ti Tvou duševní pohodu a vyrovnanost a zároveň Ti jí přeju. A hlavně Ti přeju, abys nikdy nespadl do depresí nebo jiných problémů a šáhnul po prášku, protože potom budeš mezi námi, omezenci, i Ty. Nesuď nikoho, když nevíš, o co jde!!!!!! A zajímá mě jedno, proč lezeš na tuto diskuzi, když jsi v pohodě???????????????????

Romana

Tak to jsi jeste zrejme nezazila stavy jako je silene poceni,tlak za očima a bolest hlavy.toci se ti palice a spatne se ti dycha.Zvysi se ti tlak a je ti na zvraceni a nevis z čeho,protoze jsi doma k klidu a neni problem.Az tohle zazijes,tak nekoho suď.Nepreji to nikomu.dnes na ambulanci jsem se citila jako kraten co si vymymsli a nema jak travit vikend,nez vyjezdem k mudr a zaplacenim poplatku 90k.vnitrni tres a nemoznost dojit na blbou postu protoze ten vydychany vzduch a nedej boze nejaka nestedardni situace....a sesypes se.Mozna by ses mel-a zamyslet,ze tohle existuje a jak je to neprijemny a obtezujici.clovek je bezmocny a brečel by jak decko.Mnoho stesti a zadny deprese.

Tomas
1x

Prajem ti zazivat to co zazivam ja a az potom by si sa mal vyjadrovat k tomu co su to praskovacie lietadla.. Ale mozno zivot ti da este na hubu ak to nespravi niekto iny :D:D:D vela zdaru v zivote frajer ;)

Tomas

Tento moj komentar vysie patril pre cloveka z nikom:::: Antineurol

Andy
2x

Nekteri opravdu nedokazi pochopit, co je PP nebo jine neuroticke problemy. Tak rypou do lidi a nikdy je nepochopi. Mam dve det a po roce jsem se musela vratit k AD a dnes jsem si vzla i neurol, protoze kdyz to nejde jinak a je vam tak hnusne, ze si myslite, ze je to posledni hodina tak verim tomu, ze plno lidi sahne na leky. A hlavne kdyz mate deti situace se jeste vyhroti.

Moony
2x

Lidem jako jste vy se tato slova opravdu vymstí! Psychická nemoc je opravdu nepříjemná a když se prášky brát musí tak se brát musí!

kk
1x

Ahoj přes rok trpím občasnými nevolnostmi a celkovým oslabením,doktorkama mi řekla,že to mám z nervů...s tím bych i souhlasila nervuju se opravdu kvůli každé kravině a předepsala mi neurol je mi teprv 18 let tudíž jsem ho ještě nezačala brát,protože bojím závislosti.

babenka
2x

Přítel byl na Neurolu závislý skoro deset let, v posledních letech k tomu přidal alkohol, pak se pojistil Antabusem, ale po půl roce ho přepil skoro litrem vodky, během toho zvýšil dávky Neurolu a nakonec chtěl spáchat sebevraždu, odvezli ho do blázince, kde mu vysadili Neurol a nasadili antidepresiva, dnes je 6 týdnů bez Neurolu, ještě není úplně ok, ale je rád, že vše tak dopadlo. Místo aby mu doktoři předepsali hned antidepresiva, tak mu vytvořili závislost na Neurolu, který nic neřeší, jen ničí život! Snažte se toho zbavit! Hned!

Dáša
3x

Ano, souhlasím, že v určitých etapách života je neurol dobrý lék a skutečně pomáhá. člověk si prostě potřebuje ulevit od přemíry starostí a problémů, neurol zklidňuje, uvolňuje, věci se tolik neřeší. Bohužel jeho užívání musí pokračovat i když se okolnosti - starosti - změnily, a to proto, že na něm vznikne sakramentská závislost. S ním je fajn, po požití nastane úleva, příjemný pocit, dostaví se chuť do práce, vše jde jako po másle. Ale přestane-li účinkovat, je to naopak, dostaví se zmatenost a nejhorší pro mě bylo, že jsem začala zapomínat a začala jsem dělat chyby. Jako učitelka jsem si nemohla dovolit psát bez háčků a čárek. Soustředění bylo na nule a o ťukancích na autě ani nemluvím. Když jsem si znovu zobla, bylo ok, jinak špatné. Začala jsem se nenávidět, hlavně svoji neschopnost žít bez neurolu, žít s vědomím, že snad budu do smrti závislák se mi hnusilo. Všem, co cítí, že by už nemuseli neurol brát, že to, co je k tomu nutí je pouhá závislost - vydržte ho opravdu nevzít pár dní a nocí, poperte se se sebou, nebudete spát, choďte po bytě, bušte do podlahy, třepejte rukama nohama, vydržte, dostanete se z toho. Budete spát bez prášků a to je nádherné. Papa, zvládla jsem to dvakrát, teď jsem bez jakýchkoliv léků. Pravda, našla jsem člověka, který je mi v životě velkou oporou. Dejte si do pořádku soukromý život. Dáša

Dáša

Jíťo, držím palečky, jak jsi na tom?

Jíťa

Ahojky Dášo, snažím se. Přes víkend jsem naspala cca 3 hod., klepu se jak ratlík, jsem nervózní, podrážděná a představa, že bych měla něco sníst mě děsí. Ale jelikož tohle jsem už prodělala tolikrát, vím, že to přejde, ale už aby to bylo!!! Nic jsem nesnížila, prostě jsem vysadila úplně. Jen už si neříkám, že tohle je naposled. To jsem si říkala vždy a pokaždé jsem do toho spadla znovu, takže zkusím jen doufat.

Dáša
2x

Jíťo, věř, že přesně vím, jak Ti je, jsem s Tebou, vydrž, ta závislost je hrozná. Přejde to jako když utne, tělo jak já říkám nastartuje obranné mechanismy a po 4 probdělých nocích usneš. Tak to bylo aspoň u mě. Při postupném snižování dávky to trvá mnohem déle, nepříjemný pocit z nedostatku neurolu přetrvává dlouho a to moří víc, než pár příšerných dní a nocí. Můžem si někdy napsat víc, jestli budeš chtít, vydržžž.

Jíťa

Ahoj Dášo, už je to lepší, ale mám další, velký problém!!! Firma, kde dělám a na které jsem existenčně závislá, protože latím velké slátky, jde do háje díky šéfovi, kterému zachutnal pervitin a všechny prachy profetuje. Takže čekám, co bude dál. Kdy přijde policie nebo vymahači.

Jíťa
2x

Ahoj Dášo, tak píšu zase. Problém se zvětšuje do obrovských rozměrů-šéf už je absolutně mimo, to, co zažívám v práci, bych nepřála ani největšímu nepříteli!!! Je neuvěřitelně paranoidní, agresivní, něco mi řekne a za 3 minuty je vše jinak. Jinými slovy-jsem v hajzlu a musím zmizet. Bohužel už zase usínám s neurolem, ale jinak bych to, v současné situaci, nezvládla. Říká se, že špatné věci chodí po 3, takže čekám, co bude dál. Drž mi palečky, prosím, zkusím se ozvat co nejdřív. Papa

Anička

Jíťo?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce