Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

A to se opravdu stalo ...

Příběhy z nemocničního života

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
????????????????

PRVNÍ DÍL BORELIOZA Přeji hezký den, Má dcera je po snad po úspěšné léčbě boreliozy. Napíšu vám jeden příběh. Napíšu to trochu v kostce, jelikož je to na dlouhé vyprávění. V říjnu loňského roku začala moje tehdy 18letá dcera marodit měla lehký průběh salmonelózy. Následně začala mít problémy s bolestmi hlavy a teplotami mezi 37-37,5°C. U praktického lékaře ji 1. výsledku vyšla borelioza pro jistotu ji lékařka dělala znovu a podrobné testy a po 2. ji nevyšla, ale jelikož problémy přetrvávaly poslala ji na neurologii zde podstoupila EEG kde měla zvýšené hodnoty následně byla poslaná na hospitalizaci do nemocnice ,,XY,, na inf. oddělení, kde ji měl být odebrán míšní mok. A to už byl listopad týden tam dcera ležela a nic se nedělo pouze se byl na ní podívat oční lékař a byla až na další týden objednaná na EEG zdálo se mi to divné a volala jsem paní primářce a najednou to šlo hned ten den, zjistilo se totiž, že lékařka co ji přijímala ji přijala s diagnozu salmolea. ( kterou už měla vyléčenou jenom se čekalo na výsledky aby byla 100%potvrzeno, že jí už nemá). Lékařka pochybila chtěla jsem si stěžovat, ale v komisi pro stížnosti sedí i primářka inf. oddělení, jak by to asi dopadlo :o) V té době jsem neměla důvod si dělat přesné poznámky a tak nevím přesně kdy, ale asi po 14 dnech ,,zbytečné,, hospitalizace šla dcera na míšní mok samozřejmě omdlela při 3 pokusu o napíchnutí. Nevím z jakého důvodu ji stěhovali na jiné patro ve stejném oddělení, že by pojišťovna víc neproplácela (moje úvaha) a byla potřeba změna? 3 týdny ležena v nem. ,,XY,, aby ji propustili s diagnozou ,,dlouhý krk“. Myslela jsem, že je to žert, bohužel to mysleli vážně. Vezla jsem si domu dceru v horším stavu než tam nastoupila s tím, že je zdravá. Byla totálně vyčerpaná z teplot, bolestí, psychiky, jelikož jí říkaly, že má mozek ve vývinu, že je zamilovaná, jestli nebere drogy atd……..bylo to více než ponižující, hledat v nás chybu a zodpovědnost za její stav. POKRAČOVÁNÍ V DALŠÍM DÍLE

????????????????

DRUHÝ DÍL - BORELIOZA Mezitím vším jsme docházeli na různé vyšetření typu psycholog……ale na radiorezonanci nás nikdo neposlal, je to víc než zvláštní když máte problém s hlavou a ani vás nepošlou na rentgen hlavy!!!!! Po kolečku praktický lékař – neurolog - nem. ,,XY,, – praktický lékař – neurolog nám tento neurolog sdělil, že je dcera zdravá. Měla neustále problémy s teplotou a nesnesitelné bolesti hlavy. To už mezi mnou a lékařkou došlo k výměně názorů a oponovala jsem jí. Bohužel reakce lékařky byla neprofesionální nereagovala na mé prosby zda by jí šel udělat rentgen hlavy ambulantně jelikož už byl prosinec a 3 měsíce zameškané docházky ve škole. Lékařka nám napsala hospitalizaci opět v nem. ,, XY,, a odmítla komunikovat. Zoufalou situaci jsem nevěděla jak řešit. Ovlivnilo nám to chod celé rodiny jelikož byli situace, že jsem vezla dceru třeba jenom na písemku do školy a zase domu, jelikož prostě více nevydržela. A podle lékařů byla zdravá. Ze zoufalství jsem začala volat snad do všech nemocničních zařízení co jsem našla zda jsou ochotni se mi podívat na dceru. Až ve nem. ,,ZŽ,, se nás ujala lékařka s tím, že až za měsíc na nás dojde řada ( nový pacient). Nezbylo nám nic jiného než to vydržet a čekat a nějak se snažit jak dcera tak naše rodina. Zajistit ji látku na výuku přesvědčit školu, že má problémy ,ale že se bude snažit ročník dodělat a zároveň jsem se snažila jí nedávat najevo, že vidím jak ji je bídně. Do nem,, ZŽ,, se dostala po 6 měsících bolestech hlavy a teplot. Ujala se nás normální lékařka a začala jednat opět jsme museli absolvovat veškeré vyšetření a bylo samozřejmostí udělat rentgen hlavy naštěstí se nic nenašlo. Došla řada na to, že má znovu podstoupit lumbální punkci opravdu jsem nevěděla zda dceru znovu trápit a navíc už sama dcera začínala propadat ošklivým myšlenkám co jí je (nádor), neumíte si představit jak je to strašné, když vám to řekne dítě a ptá se …….. Už nikdo nevěděl co by jí mohlo být. Nakonec šla na punkci byla jsem přesvědčená, že bude mít vše v pořádku. Šok nastal když jí vyšly výsledky, že prodělala boreliozu. Byla to neskutečná úleva, že má diagnozu a může se léčit je více jak 100% že nem.,, XY,, zanedbala svojí péči o pacienta a bohužel nejen ona. Než nastoupila dcera léčbu kdy měla dostat antibiotika v podobě kapaček jsme dostali další sprchu jelikož, nem.,, ZŽ,,nemá inf. oddělaní, tak dceru odmítli přijmout na léčbu a že spadáme do nem,, XY,, to už opravdu jsem propadla i já v zoufalství a v usedavý pláč a nevěděla jak tuto situaci vyřešit a tak jsem během hodiny 3x volala panu primáři a brečela a prosila aby mi přijali dceru na neurologii. Naše obvodní lékařka mi sdělila, že jsem udělala dobře, že by mi výsledky u jiné nem. neuznala. Prostě jsem to vybrečela. POKRAČOVÁNÍ V DALŠÍM DÍLE

?????????????????

TŘETÍ DÍL BORELIOZA Raději nedomýšlím jak by to vše dopadlo nebýt toho, že jsem člověk který se snaží řešit, ale kolik je lidí co by si neuměli poradit a nebo se bojí. Nejdříve jsem chtěla psát stížnost hned, ale neměla jsem sílu už cokoliv řešit. Nedávno jsem četla článek jak je tato nemoc nebezpečná a to mě vyhecovalo o tom napsat stížnost na Lékařskou komoru, jelikož když si nebude nikdo stěžovat tak to bude horší a horší. Už jednou se nám v minulosti stalo kdy dcera po operaci dostala salmonelu přímo ve Vinohradské nemocnici a také nadávali lékaři mě než se zjistila příčina. Tenkrát jsem to nechala být a budu si to do smrti vyčítat. Ale to by byla opět dlouhá povídka. Napsala jsem to hodně zhruba byli různé situace a dokonce i lži ve správě od neurologa, že má dcera psychické problémy (mám doma kopii) a když jsem si to u psychologa ověřovala tak mi řekl, že to není pravda, že žádnou takovou správu o dceři nenapsal. Je to přibližně rok co vše proběhlo a naštěstí vše dobře dopadlo i když.... asi 2 měsíce po léčbě se dcera začala nadměrně potit nejprve jsme to přikládali teplu, ale zhoršovalo se to a tak asi po ½ roce šla k lékaři a ten jí řekl, že on se také potí a že měla vloni tolik vyšetření, že je nepotřebuje a poslal jí domu s tím, že za ½ roku na to zapomene. Nejdříve jsem to chtěla hodit za hlavu ale copak to jde ? Volala jsem dotyčnému lékaři a ten mě sdělil že je dcera plnoletá, což měl pravdu a že si to má vyřídit sama. Byly výměna názorů a debata končila ať dcera přijde na krev, kterou ji vezmeme, uděláme ji modřinu ........byli slova lékaře. Říkáte si co dál po váhání jsme opět šli k jinému lékaři kdy po odběru se přišlo na problém ve štítné žláze. Připadám si jak Alenka v říši divů a asi budu brzo pacientem psychiatrické léčebny. Ale mám lepší řešení, řekla jsem si že budu psát stížnosti i když mi všichni říkají, že je to zbytečné, ale pro mě to zbytečné není možná pohnu ledy, ale určitě se mě uleví když se z toho vypíši. Zajímal by mě názor odborníka lékaře co by on dělal v takových situacích. Snažila jsem se psát vše objektivně i když vím, že nedůvěra v lékaře u mě hluboko zakořenila. Nejen po této zkušenosti mám jich více. Ale musím říci na adresu lékařů jsou i ,,PÁNI LÉKAŘI,, bohužel potkávám je zřídka. Podepisovat se nebudu, záměrně jsem neuvedla i nemocnice, ale myslím si že se v tom ti zúčastnění najdou. Napsala jsem to pro ostatní aby se nenechali o bojovali vždyť jde jenom o život. Ahoj všem :o)

Nela Ďurišová

Tak to je maras..

????????????????
1x

OMLOUVÁM SE ZA ROZKOUSKOVÁNÍ PŘÍSPĚVKU TEX NA VLOŽENÍ JE OMEZEN ZNAKY A TAK JSEM TO ŘEŠILA ,,DÍLY,,

kakaonita
2x

přišla jsem na doporučení ženské doktorkyna ženskou kliniku na indikační vyšetření u něho byl primář kliniky a lékař a 3sestry, nic jiného jsem nechtěla po primářovi,než to jestli mám jít na operaci nebo to nutné není , místo toho mi řekl primář paní já nemám dělohu a také mě bolí záda už 10 let, a pak mě poslal k psychologovi a nedozvěděla jsem se nic a kontrola prý za 3měsíce, no a já změnila kliniku dnes mám po operace, ne všude se chovají primáři tak arogantně jako v té zmíněné nemocnici v Brně, tam, kde mě operovali byli lidští , vstřícní prostě fajn , mám 3týdny po operaci a je mi fajn , a tam do té nemocnice v Brně už nevkročím!!!

Irena Zusková
4x

Dobrý den moje dcera má stálé bolesti hlavy,teplotu 37.5.Byla na vyšetření v nemocnici brali jikrev,zjistily infekční mononukleózu,poéslali ji domu.Mezi tím jsme byli naCt hlavy,rentgenu hlavy,vše negativní,zaplať pánbu.Bolesti hlavy neskutečné,teplota stále už měsíc a půl a nikdo jí to nevěří.Mají nás za blázny a posílají na psychologii.Ona však trpí,v noci nespí stále si rve vlasy a já už nevím jak dál.Je jí 13 let prosím v krvi se nic krom mononukleózy neoběvilo,je možné že by to ukázalo až odebrání mozkomíšního moku?

Pánka

Zdravím a nemůžu nic nežli souhlasit bohužel od ničeho k ničemu se léčím již několik let a i když už jsem bohužel na vozíku samodřejmě jsem absolvovala i psychologa a psychiatra to je teď totiž v modě tak se vás snaží zbavit je pravda,že jsem prodělala spoustu vyšetření a víte co jakmile někde byl nález tak to raději už neopakovali se slovy že může být i falašně pozitivní nález dobrý néé.A když jsem jim přinesla zprávu od psychologa kde sem chodila rok že jsem v pořádku tak jen hm no to se tak nedá...jo naše lékařství to je něco

michal

Známá byla na kontrole u ortopéda. Po vyšetření platila lékaři padesátikorunou poplatek 30 Kč. Lékař měl na vrácení měl pouze 17 Kč. Bez rozpaků sáhnul pod stůl, vytáhl láhev od piva a řekl. " To si vraťtě v obchodě a máte to do 20 kč. Neuvěřitelné, ale skutečné.

to je opravdu neuveritelne, dnes uz zdravotnici vyzni jako agenti s teplou vodou, nemas nedam..... a kde je ta jejich prisaha na kterou jejich rodice tenkrat platily... Mely se stydet a lidi by se meli zacit branit ...takhle to dal nejde, vsichni mame pravidla ktere by se meli dodrzovat a lekari kteri se jimy neridi jsou reznici

katerina

já sem po operci uz po tydnu doma mela bolesti nevedela sem proc bolelo mne celé telo i řasi pak sem zasla do jine nemocnice tam podle krve zjistila doktorka že sem na vinohradske nemocnici po operaci chytla stafilokoka a streptokoka hruza des vinohrady se k vam chovaj jak k dobytku kdybych nesla jinam nevím jak by mi to přitížilo vyhnete se vinohradské obloukem pokud mužete a své děti tam už dávno nedavám mám strach .....

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce