Inzerce

reaktivní screening???

Dobrý den, nedávno jsem darovala krev a bylo zjištěno, že mam reaktivní screeningové testy. Vůbec této diagnóze nerozumim a bojim se, že je to vážné. Tyto testy si spojuji s rakovinou... Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, na co tyto testy vlastně jsou?

Inzerce
Odpovědi
Is

Reaktivni screening znamena, ze jim reagujete v nejakem virologickem vysetreni a spousta techto reaktivit je falesne pozitivni, tzn., ze jste naprosto zdrav, ale prodelal jste treba chripku nebo uzival nejake leky, ktere se tvari podobne jako viry, na ktere se krev vysetruje. Neznamena to v zadnem pripade rakovinu, ale lekar z prislusne transfuzky by Vam mel presne vysvetlit, o co se jedna, nebojte se zeptat!

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. května 2006, 14:19:06

Beru

Take se mi stalo neco podobneho, prislo mi dopisem ze me na dva roky vyrazuji z databaze a basta, zadne vysvetleni nic takoveho mam zasebou cca 40 odberu, vetsinou desticky a zadne vysvetleni, co stim muzu delat, jestli si mam neco hlidat, proste nic!!! Mam roste reaktivní screeningové testy!! Docela me to mrzi po tom vsem co jsem pro ne udelal jim nestojim ani za radne vysvetleni nebo neco. :o((( Treba prosadit si dalsi test???

7. května 2008, 14:49:40

J.H.

Dobry den, sice sem podobny dotaz nasel uz z kvetna tohoto roku, ale pro aktualizaci to neskodi zopakovat. Pred dvema mesici jsem mel problem s "reaktivitou" krve. Po 7mi odberech me to take prekvapilo, ale rikam si, nevadi, retesty apod. snad existuji a tady jsem TVRDE narazil. Podle zakona me DOZIVOTNE vyrazuji z registru darcu krve (??). Pan psal, ze ho vyradili "pouze" na 2 roky za podobnou vec. Jak je to tedy? diky za info

8. října 2008, 08:07:51

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 92 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Hanča (Otitida - zánět středního ucha) 5. prosince 2016, 21:34:55

Děkujeme za Bactoral. Naši Haničku zbavil opakovaných zánětů oušek. Je krásné pozorovat,… Diskutovat

• Nika (ukončení léčby antidepresivy) 6. prosince 2016, 22:20:41

Skús na: pomazanka31@gmail.com  Diskutovat

• Jana (pocení v podpaží) 9. prosince 2016, 13:21:49

Po přečtení diskuze jsem tedy zvědavá, jestli mi pomůže Expicial deoforte, jak se zdá,… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.