Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

chlamidie

Pul roku mám problémy, jsem unavená,mám teploty 37-37,3 a doktorka mi zjistila, že mám chlamydie pneum. Dostala jsem ATB Ofloxacin250, tak se chci zeptat: je to učiná léčba, vrací se toto onemocnění, zanechává nějaké následky, a jak se diagnostikuje u ženského lékaře? Předem děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Markéta

Ahoj, prosím o váš názor. Gynekolog my zjsitil chlamydie. Přeléčila jsem se a testy dopadly dobře. Léčil se i přítel, ale jemu řekl urolog, že pokud bral antibiotika 3 měsíce a jeho subjektivní problémy jsou pryč, je v pořádku a nemusí mu dělat test. Přijde mi to dost zvláštní...Máte někdo podobnou zkušenost? Díky, Markéta

pavli

Ahoj, chlamydie pneumoniae není pohlavní choroba - ale plicní :-) šíří se stejně jako jiné respirační choroby kapénkami (vdechneš bacila a je to), takže se neděs..

NIK

dobrý den ,poslední dobou asi za děvět měsíců,se rapidně zhoršil můj zdravotní stav,bolesti klobů ,křečev rukou,blest kloubů na palci nohy,zjistily mi lehčí chronické změny kořenů nervů as,začínající artrotidu,lehčí poškození karpálního tunelu,vyhřeznuté plotýnky,pořád jsem strašně unavený ,ted jestě mám problémy při močení tak půjdu k urologovi ,paní doktorka my dělala nějaké stěry na pohlavní choroby a nevím jestli mi dělala i na chlamidie,mohu urologa požádat aby mi tyhle testy udělal ,? je mi třicet let a připadám si jak ve sto letech .všechno mě bolí a nikdo myi nevěří. děkuji

Dědek
1x

podle počtu přispěvků soudím, že většina lidí nakažených chlamydiozou ,buď zatím nemá zdravotní potíže, a nebo mu byla úmyslně určena nějaká jiná výhodnější dg. aby neotravoval doktory a utrácelo se za nesmyslná drahá léčení, ať se každý nad sebou zamyslí a správně rozhodne

Julie
1x

Dobrý den lidičky...obávám se, že v tom lítám taky. :( Už asi měsíc u mě přetrvává takový nepříjemný kašel, vždycky se v noci zbudím a kašlu třeba hodinu. (Mým kamarádkám se to zdá směšné - mají mě už za hypochondra - ale někdy mě škrábe i kolem pravé lopatky, je to zvláštní a nepříjemné). Myslela jsem si, že je to tím - mám sennou rýmu celý rok a do toho kouřím. Dnes večer doberu poslední antibiotika na zánět močáku a je to asi 15 minut co mi kamarádka napsala že má chlamidie (prý je má už asi rok a nevěděla o tom). Hned jsem sedla k internetu, o téhle chorobě jsem totiž nikdy neslyšela. Zítra jdu k doktorovi ať mi nabere krev, jsem docela naštvaná, protože k němu chodím tak 2 roky a ještě mi odběry nedělal. Už od mala mám slabou imunitu, většinou jsem si všechno diagnostikovala sama podle internetu a obávám se, že te´d to nebude jiné. Ještě bych chtěla dodat , že poslední dobou mám časté bolesti hlavy, bolesti podbřišku a jsem si jistá že z pohl. styku to nemám. Děkuju za vyslechnutí a za případné reakce. Přeji vám všem co "to" máte hodně síly při léčbě, já se jdu připravit zítra k doktorovi

Dědek
1x

Julie, zajímalo by mě jestli jsi již zdráva a co Ti řekl doktor, podle mě je to jasná chlamydioza

Dědek
2x

Chronický průběh se projevuje nejčastěji škálou subjektivních, ale někdy i objektivních dlouhodobých potíží jako jsou náhlé rýmy, častější tvorba hlenů v horních i dolních cestách dýchacích, afty, alergie, různá kožní onemocnění (vznik aberací – bradavice, névy, mateřská znaménka, ztráta pigmentu, pigmentové skvrny), zvýšená citlivost zubů (může přecházet občas i v bolest zubů), bolesti páteře, bolesti a ztuhlost, někdy až otoky kloubů i svalů, revmatizmus, svědění kůže, mrtvení a brnění prstů i končetin, paréza končetin, třes rukou, únava, ospalost, malátnost, záněty žlučníku, poruchy srdeční činnosti, pokašlávání, nutkání ke zvracení, náhlá nevolnost, závratě – stavy jakoby opilosti, může se objevit i porucha stability, pálení a škrábání v krku, pocit cizího tělesa v krku, stavy jakoby začínající chřipky či angíny, rizikové těhotenství, odumření plodu, onemocnění prostaty, drobné krvácení do podkoží, pocity chladu i bolesti v kostech, svědění a slzení očí, onemocnění očí, občasné – zejména noční pocení, pocity tepla či zimy nezávisle na teplotě prostředí, pocity bolesti v různých částech těla – projevující se někdy jako tlakové bolesti, cukání ve svalech, bolesti celého těla, bolesti vnitřních orgánů, žaludeční i dvanácterníkové vředy, stěhovavé bolesti v těle, občasné i dlouhodobější zvýšení tělesné teploty, občasné častější nutkání ke stolicím, občasné i chronické průjmy, poruchy střevní peristaltiky, bolesti hlavy, přechodné problémy s hlasivkami, poruchy spánku, škála nervových potíží – někdy i psychiatrického rázu (nervozita, podrážděnost, náhlá agresivita pocity úzkosti a strachu) a pravděpodobně ještě další potíže, zejména výskyt různých bolestivých i jinak nepříjemných stavů. Při dlouholeté latentní infekci se může objevit škála na tlak bolestivých lokálních míst, zejména na chodidlech, ale-i jiných částech těla. U postižených osob se projevují jen některé, u jiných i více, z uváděných potíží. Počet a intenzita projevů potíží je odvislá od individuality organizmu, délky působení infektu v organizmu člověka a zejména tyto potíže jsou vázány na změny počasí. Uváděné potíže se nemusí vyskytovat u všech lidí s latentní infekcí a jsou zřejmě lidé, kteří jsou řadu let nositeli infektu a nemají žádné resp. téměř žádné potíže. Tyto potíže se mohou objevit u některého z rodinných příslušníků.

Martin Venzer

jedina uciná léčba na chlamidie je kombinace ATB a CHEMOTERAPEUTIK, podle testů je velmi dobrá kombinace penicilin, nidrazid a Entizol Zdroj zde: http://www.freepatentsonline.com/6838552.html nidrazid má ale omezení může ho předepsat pouze plycař a jen na diagnozu TBC =musíte si vám ho předepsat s poznamkou že ho hradí pacient a navíc m výpadek náhradu seženete jen ve velkých nemocnicích. Fungovat budou i jiné mixy ATB ale pouze s Entizolem. Někde na vebu to najdete popsaný pro laiky ale tehle zdroj je podloženej testy.

Martin Venzer

jedina uciná léčba na chlamidie je kombinace ATB a CHEMOTERAPEUTIK, podle testů je velmi dobrá kombinace penicilin, nidrazid a Entizol Zdroj zde: http://www.freepatentsonline.com/6838552.html nidrazid má ale omezení může ho předepsat pouze plycař a jen na diagnozu TBC =musíte si vám ho předepsat s poznamkou že ho hradí pacient a navíc m výpadek náhradu seženete jen ve velkých nemocnicích. Fungovat budou i jiné mixy ATB ale pouze s Entizolem. Někde na vebu to najdete popsaný pro laiky ale tehle zdroj je podloženej testy.

Dědek

taková lěčba ohrožuje zdraví

.

pozor ! vyvolává všechny nemoci

anonym

Proč ale tato souvislost odborníkům tak dlouho unikala? Viry (ale i jiní mikrobi chlamydie) totiž často buňku poškodí, ale pak se beze stopy ztratí. Vědci z univerzity v Cambridge ve své studii nejdřív podrobně zmapovali způsob, jakým virus vlastně spouští nádorovou přeměnu buňky a jak působí na vznik rakoviny. Poté se jim podařilo prokázat, že virus způsobí nádorovou přeměnu a záhy z hostitelské buňky zmizí. V nové rakovinové buňce pak po něm nezůstane žádná stopa. Také proto dnes spekulují odborníci o tom, že virového původu mohou být i některé další zhoubné nádory, u kterých se to dosud nepodařilo prokázat.

aneta

Mem. Pritelovi nnašli chlamidii pneumonie, ma bolesti krční páteře, bolesti kloubů a zad. Také se projevuje zvýšená horečka,.někdy az 39 . Doktor nasadil antibiotika Klacid. Ted bere DoxyHexal 200. Vše se za poslední mecic zopakovalo 2x. Prosím o pomoc či radu

Jean
1x

je to složité, nestačí jedno bal. ATB musí se užívat několik bal. ob týden a k tomu čaj lichořeřišnice a tužebník, dieta enzymy, záleží na věku, léčit všichni..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce