Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Lexaurin

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo říct, co to vlastně ten lexaurin je? Proč se bere, proč se předepisuje? Děkuji!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jitka
42x

Pokud vim, bere se a pise se Lexaurin na stavy uzkosti, strachu a buseni srdce , poceni a stav vazen uzkostny..i mozne na spani.. a celkove po necem, co Vas vykolejilo..ale vazne je navykoy, jiz jsem sesla z 3 mg na 1,5 mg a snazim se ho vzit, jen kdyz jsem neklidna.. prave se snazim ho 14 dni nebrat, ale prozivam neco, jako kdyz mam anginu pectoris, tlak na srdci, buseni, lita mi tlakm, tep.. potim se a je mi mdlo. a migrena, to je to, co by Vas pak cekalo asi..myslim, ze lepe je neurol 0.25 na zklidneni a ne Lexaurin.. jiz dnes si myslim , ze je chyba, ze to obdonim lekraum je jedno.. a vse nejak je jim jedno. Nejsem sama, vim, o vice lidech, co se jim pise..??JR

Kristýna.
8x

Dobrý den, nedávno mi předepsal moje dr Lexaurin 3mg a první den mi stačil jeden, po nějaké době jsem potřebovala dva.... Bojím se třetího dne. Radši jsem dala ten Lexaurin k příteli, ať mi ho dá, jen když budu opravdu potřebovat.... Ale cítím, že ho furt potřebuji. Je Teda fakt, že i známí mi říkali, že si mám nechat předepsat raději neurol ale to až když jsem Lexaurin začala brát....

Tom

Diť neurol je to samý 😃 stejná skupina léčiv stejná návykovost jen trochu jiný poločas rozpadu

Honza

Lexaurin má účinnou látku bromazepam, Neurol alprazolam.. obadva jsou léky že stejné skupiny, skupiny benzodiazepinu. Krátkodobě účinkující Neurol má rychlejší nástup účinků, je mnohem potentnější než Lexaurin a návyk vzniká snaze. 0,5 neurolu se rovná cca 10 mg diazepamu. Myslím, že je to z bláta do louže. Ale k rychlé a účinné úlevě bych předepsal Neurol raději než Lexaurin.

Martina

S lexaurinem mám ty nejlepší zkušenosti. Beru ho už cca 20 let, žádná závislost, vezmu ho jen při úzkosti, rozčilení a pod. Neurol je rozhodně horší, někdy musí být člověk hospitalizovaný, aby na něm překonal závislost.

bandaksa
16x

lexaurin je jako trava, jen nenaruší vaši itegritu. nebojte se ho..S alkoholem je naprosto uzemnujici,ovšem myslím, že je to velmi individuálnij.Mam j en 1,5mg ,jsem velmi spokojena,žadne nervozni třasy.Spíš nastává dočasné ,,bezvědomí´,s tím se musí počítat,není dobré řídit auto,,to se mi neosvedčilo.Nechci ublížit nikomu, jen nevím,stačí mi 10 balení k naprostému bezvědomí?A alkohol?

petr
13x

Nestaci, jenom te to uspi a budto te odvezou do cvokhausu, nebo te nikdo nenajde a vyzvraci to telo samo.

Hana
1x

Prosím vás beru ho týden. Jak dlouho vám vydrží v moči? Budu testovaná za týden. Děkuji za odpoved

Honza

Stačí to i k zabití sebe sama 🙂 nezkoušel bych to. Kombinace tlumivých látek jako jsou bzd s alkoholem je velmi nebezpečná. Účinek se nesčítá ale násobí. Tak bacha

Vladena
1x

Ahoj mám už stresy přes rok a ještě sem nenavštívili žádnou dr.mam panickou ataku bojím se sama chodit ven nebo jet někam sama vlakem když mi je zle cítím nervozitu nebo přijde na mě horko dělá se mi špatně tak to zajim stres pořád si muslim ze třeba mám hlad ale ne i to hlady je to stresem .. jaké by byli lepší léky na to , už jsem zoufalá nebo i docela probíram

Benedikt
21x

Mám bezprostřední zkušenost. Pět let jsem ho nevzal. Začal být až příliš přítulný i v poměrně malých dávkách. A pak jednou (nevyzpytatelně v okamžiku, kdy jsem to nejméně potřeboval) absolutní kolaps a všechny protismyslové reakce (které jsou v letáku popsány). Tak jsem rychle snižoval dávky až k nule a cítil se fajn. Jenomže "psychosomaťouše" jsou nevyzpytatelné, nastartovat je může v nepředvídatelném okamžiku jakkákoliv banalita, i když dají třeba léta pokoj. Takže jsem si pořídil krabičku poslední záchrany, kde mám pár kousků (mají dlouhou trvanlivost). A když mne to popadne (jako třeba dnes) děkuji hodným chemikům, že cosi podobného vymysleli. Ale opravdu nedoporučuji chroupat ho jak bonbóny.

leopolda
19x

Mám s Lexaurinem špatné zkušenosti,sice ustalo bušení srdce ale v noci jsem se pomočila a podotýkám,nepředávkovala jsem se-jen jeden růžový!!!

Bara
8x

Nesmysl,po jednom Lexaurinu 3 mg ( pomočení?) Není to spise,nervového původu? Beru Lexaurin řadu let,20? Při potížích bušení srdce,úzkosti,nikdy jsem se nepomocila a nemám potřebu dávky zvyšovat.

Jarda
6x

Beru ho už léta jeden na noc a zvyšovat dávky nepotřebuji

Katka
2x

Já se po něm také pomočila,jsem z toho v šoku a tak hledám čím to bylo

Irena

Prosim, mozny e mail? Prosba o radu. [email protected] Dekuji.

TeRuLiiiiiiNkaa=o*
13x

dobrý den můžu se zeptat kolik by stáli asi 2 lexauriny??

Jarda
27x

Dobrý den, LEXAURIN patří mezi tzv. benzodiazepiny. Tyto léky (Rivotril, Diazepam, Neurol, Frontin, Helex, Oxazepam atd. se předepisují na odstranění či zmírnění úzkosti .Žádné problémy však neřeší! Uživatelé často tendují ke zvyšování dávek, protože se na léky z této skupiny vyvíjí tolerance. Po dlouhodobějším užívání, zvláště vyšších dávek, se může vyvinout psychická i fyzická závislost. Příznaky nejsou nějak zvláště nepříjemné, ale chce to postupné snižování dávky, a hlavně silnou vůli. Mám problém, tak si vezmu tu kouzelnou pilulku, a je po všem... Tudy cesta nevede!!! Pokud by chtěl někdo nějaké bližší informace o jednotlivých lécích, tak se může ozvat.

Bára
12x

Dobrý den, Už asi 10dní mě trápí nespavost,pocit na zvracení,bolest hlavy,vůbec to neustupuje. Byla jsem stim u své praktické lékařky a ta mě poslala do nemocnice na akutní neurologickou ambulanci. Udělali mi CT mozku a to je v pořádku. Jen mi našli v krvi více bílích krvinek, ale prý je to malí záněť tak se to nemusí léčit antibiotikama a z nemocnice mě propustili. Jenže bolest hlavy,pocit na zvracení,nespavost nepřestala. Tak jsem znovu naštívila mojí doktorku.A ta mi řekla, že to mám asi z nervů, že se stresuji, že mi bude špatně a asi to tak bude. Napsala mi lexaurin ( půl tablety při obtížích ) Už je to druhý den co ho užívám , sice spát můžu, ale na zvracení mi je pořád? Co mám dělat?mám zvýšit dávku? Děkuji

Renda
5x

Jen jestli se mohu zeptat mimo diskusi. jaký je Váš mail , Díky

aaabete
8x

A jeký jiný lék může nahradit lexaurin prosím?Děkuji za odpověď

LexikonVsechKouzel
9x

Je to velice výborný prášek, vždycky se ožeru vínem a pak to zažeru tímto růžovým zázrakem... lehnu do postele a za 5 sekund po zavření očí spím jak zabitý, je to pecka. Doporučuji všem alkecům co nemůžou spát z důvodu, že ráno musí do fachy.

pk
5x

cesta do truhly

Ondrej
2x

Zdravim mam uzkosti, mam v zasobe trittico , lexauril, sulpirid. A ted prestavam se sulpiridem a zkousim lexaurin jelikoz ten pomaha ale co si mam nechat predepdsat na dlouhodobou lexbu uzkosti diky

Katarina
1x

Ja beriem presne tie iste lieky sulpirid,trittico a lexaurin zatial 6 týždňov no mam pocit ze mi to je slabé mam stale paniku a strach

lord lex
8x

růžové zlato je krásné.........

Zuza
29x

Ahojte všichni uživatelé růžových a bílých pilulek,patřím také mezi vás a mám bohaté zkušenosti...absolutně nedoporučuji experimentovat...jak s dávkami, brala jsem i 8 naráz, jako "trip" a bylo to úžasné, už jen to sebevědomí, nic nebylo problém a nebyla jsem ospalá, naopak...ale občas mi někdo řekl, co jsem vyváděla a říkala a já měla okno, jako "výkladní skříň" a v kombinaci s alkoholem jsem fungovala docela normálně, ale také paměť 0.....Jsem vysokoškolsky vzdělaná, člověk by řekl rozumná, ale stane se...teď beru 1 růžový denně a 1 Apo-cital, funguji stále stejně a je mi dobře.Vše začalo po sebevraždě matky....je to již 18 let..........

michal
13x

lexaurin a iné benzodiazepínové psychofarmaká (a nielen tie) by skutočne mali brať iba ľudia, u ktorých boli indikované psychické a psychosomatické problémy - najmä úzkostné stavy po smrti blízkych, miernych depresiách, nekľude, vnútornom napätí... zatial čo keď čítam toto fórum mám pocit, že je to tu samá smažka (ospravedlňujem sa tým, ktorým krivdím). Napr. hulenie pri dlhodobom a nadmernom užívaní narušuje integritu človeka viac než dosť (sám som kedysi dosť hulil, no už 3-4roky mi to nedovolí práca a vlastne mi to už nič nedáva, ale sledujem ľudí v mojom okolí a u niektorých z nich sa časom vyvinuli práve problémy ako úzkosti, ľahké depresie, nespavosť); myslím, že kombinácia psychofarmák a alkoholu (alebo iných drog) je ubohá - buďto más problém a riešiš ho terapiou (psycho- farmako- ), alebo si obyčajný looser a feťák. Veľa vecí môže zmeniť napríklad aj zmena životného štýlu: lepšia strava, fyzická záťaž, šport atp. Držím palce všetkým ,ktorí bojujú s psych. problémami, a smejem sa všetkým ,ktorí nevedia, čo je depresia, ale sú natoľko znudení vlastným bytím, že je pre nich jednoduchšie (a možno aj "in") sem tam niečo "klepnúť". ps.: nikdy som netrpel depresiami, úzkosťami ani ničím podobným. v časoch najvačsieho pracovného vypätia si pomožem k spánku čajom z medovky, alebo persenom, cvičením, lyžovaním, kajtovaním.... Jo a lexaurinu zobnem tak 4 - 5 1,5mg tabliet ročne keď mám mať finančnú kontrolu, hahahá:)

jana
21x

starám se 10 let o svoji maminku,které amputovaly nohu je jí nyní 96 let . Před měsícem mě zemřela tragicky dcera 44 let se kterou jsme byly jako kamaráádky moc se milovaly psala mě stále sms chodily jen spolu až nezdravě ,neměla děti a její kamarádky ano tak jsme se připoutaly k sobě prožívám něco nepopsatelného pořád pláču všude jí vidím LEXAURIN jím už těch 9 let vím je to dost ,ale měla tady ještě otce a nezvládala to ,jím ho 3-4krát denně antidepresiva mě dělaly špatně nesnáším je a jsem vlastně ráda on ten smutek nezažene žádný prášek ,ale čas mě je zatím víc a víc smutno pořád pláču jím 3/4 3 mg mám ještě problém cestovat někam dál ,ale to už je ve mě mnoho let ,zdravím Jana 66 let

Lidka
10x

prosím o radu beru lexaurin 3 ráno 1/2 a večer 1/2 půllku,již 4měsíce mohu ho brát stále?pomáhají mi

Václav
17x

Po smrti ženy v 41 letech mi Neurol, později Lexaurin pomáhal, nebral jsem ho nikdy velké dávky. Pak se potřeba ho brát na několik let ztratila, vše bylo dobré. Teď ale k věci - po další události v rodině jsem potřeboval něco na uklidnění, bral jsem a beru Lexaurin, někdy dvakrát denně 1/2, nejvíce jjeden 3mg a k tomu večer 1/2. Vědom si možné závislosti jsem dávku nezvyšoval a Lexaurin nebral každý den, jenom, když jsem cítil potřebu ho vzít. Ovšem při náhodném rozhovoru s poměrně renomovaným psychiatrem mi řekl, že je lepší brát ho pravidelně,3mg ráno a 3mg večer, že nebezpečí návykovosti je při nepravidelném užívání vyšší. Nepřipadá mi to příliš logické, tak nevím, zda se touto radou odborníka (má skutečně dobrou pověst) řídit.

Karel
3x

Rekl bych, ze to je pravda. Protoze kdyz vynechate, mate tendenci znasobit davku, aby vam bylo lip. Me ted uz radsi doktorka napsala nenavykovy atarax

Mary
1x

Mě atarax útlumi a nekontrolované jim po něm . Před dvěma roky jsem brala elify x let měla jsem 120kg Mám sklony k zavislostem z divokého mladí úniku před světem , . Atarax byl berle ale s tím se neda fungovat , vysadila jsem atarax elify a za dva roky 60 kg dole plus stres , paniky problémy hodně těžký rodinné , nezdravě

Pavla
6x

Beru Tritico Citalec 30 Půl tablety lexaurinu Je tato sestava prášku dobra už delší dobu pcitˇuji na temeni hlavy při braní nějakých prášků jak mi pracují nervi

INA
7x

Ahoj .tak se chci spojit s temi ,kteri maji zkusenost s Lexaurinem.ja ho beru 5mesicu,po postraumatickem zazitku.k tomu bylo jeste mnoho dalsich antidepresiv.mazec.nevim jestli jak se pise v letacku je navykovy ,ale me zatim pomaha.pri hospitalizaci v PL jsem mela k tomu jeste mirtazapin,velaxin,dormicum.-uplny utlum organismu.vypadky pameti,nesousteredenost,plac,vykyvy nalad.prosim pokud mate nekdo takove stavy pp ATD ozvete se mi.myslim ze budu asi zavislak .

nika
6x

Lex je opravdu lék okamžité pomoci,dá se brát třeba 3 týdny, než nastoupí antidepresiva,nebo při záchvatu, ale fakt ne dlouhodobě.........

emilim
5x

Ja beriem lexaurin uz 12 rokov, 1/2-3mg na noc ale ked mi je zle aj cez den dam si 1/4 tabletky, beriem aj 1 amitriptylin na noc a rano 1 noveril.

mouseova
1x

Tyjo jako Amytriptylin se jeste vyrabi a aplikuje na trhu? To snad ne... Strasnej dryjak...

Renda
6x

pro emilima - můžeš mi napsat tvůj mail ?

emilim
1x

Renda, naco ti je moj mail?

Renda
1x

Omlouvám se , to byl dotaz na Jardu...

ingrid
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

vera
9x

Chtela jsem se zeptat lex....beru uz asi 2roky, prestehovaly jsme se z rodinou do anglie,kvuli manzelovy praci.....takze lexaurin mi posila maminka z Cr. protoze tu misto Lex. davaji diazepam a Citalopram ale ani jeden nepusobi.....kdyby mi mamka neposilala Lex.....tak bych se vazne uz zblaznila...hlavne povecerech...nemuzu spat protoze me probouzi paleni tela a mozku buseni srdce a tlak...jsem bez nich uz v nesnazich......chci se jich zbavit jenze zrovna dnes uz je nemam asi 6den a je to horsi a horsi poceni nervy paleni zaludku bolest avy zvraceni...no strasny jak si mam pomoc???

Jana
3x

dobrý den,mám ten samý problém,několik let jsem užívala lexaurin 3mg v dávce 1/4 tablety každý den ráno,nyní mě došel a tak jsem došla k doktoru a ten mě napsal citalopram, druhý den jsem bez lexaurinu a je mi hrozně......nevím co dělat :(

Jana
2x

v které části anglie žijete? jsem také v anglii,mužete mi najít na FB,a nebo email [email protected]

M
8x

Dobry den. Dnes mi lékařka tento lék předepsala, mám si brát jen půlku, kdyz cítím nejaka psychické vypětí. Je mi 22 a zjistili mi tetánii, v dnešní době plne spěchu pry moderni nemoc mladých lidi kolem 20-30 let. Jeste jsem jej nezkusila a ani se raději nechystám..

Marek
7x

Ahoj, dnešním dnem počínaje jsem začal brát Lexaurin 1,5. Dovedly mě k tomu stavy, kdy jsem sledoval své ruce a měl pocit, že nejsou moje.. Stejně tak i nohy, ale když jsem se jich dotkl, cítil jsem to. tento stav se zhoršoval, přidávalo se pískání v uších, špatně se mi dýchalo, motání hlavy, pocit zvracení a šílenej strach. Prášky beru tedy prvním dnem, doufám, že zaberou. Ale nejsem spokojený s možnou závislostí ( v příbalovém létáku píšou, že pravděpodobnost je nízka) ale co jsem se tak dočetl na forech, vidím že opak je pravdou. Snad nedělám chybu. Marek 22

Dědek
5x

chyba, léčíš to špatně ,najdi si co je CPN

An

Jee dobrý den, sice je tenhle komentář 100 let starý. Ale třeba odpovíte. Přesně takto jsem v prosinci začala užívat lexaurin, protože jsem úplně vypadla z těla. Jak jste skončil nakonec vy? Už ty myšlenky/ pocity nemáte, jste stále na lex? Já momentálně beru půlku z 1,5mg.

Jiří
4x

Lexoš velmi pozitivně pomáhá, ale taky krade hodně s peněženky, vždy když něco funguje hned se to předraží jako u Lexaurinu !!!doplácel jsem nedávno do 30 kč ted je to 160 !!!!!!hnus !!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce