Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Lexaurin

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo říct, co to vlastně ten lexaurin je? Proč se bere, proč se předepisuje? Děkuji!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Timča
4x

Lex beru 14 dní, 1,5 mg 1x denně, ale nemám pocit, že by mi nějak pomáhal, stále je mi těžko (mám teď závažnou rodinnou změnu),ale třeba ano a neuvědomuji si to...

Vivien
14x

Chtěla bych se zeptat, jak asi dlouho po požití Lexaurinu, se můžu napít alkoholu, aniž by na to měl Lexaurin nějaký vliv?

Kikina
9x

Od roku 2002 beru lexaurin 3mg 3krát denně a k tomu magrilan ráno, nemám potřebu zvyšovat dávky a funguji normálně. Tato kombinace mi vyhovuje, Mám panickou psychozu a hrozně silnou, těžké deprese, raději budu dalších deset let brát tuto kombinaci, než to řešit alkoholem jako před 12 lety.

sdsads
1x

presne toho nazoru som ja a presne preto aj ja berem

ego
3x

Ja so brala 3 mesiace Lexaurin 3mg najprv 2x denne a postupne som znižovala. Ak som po 3 mesiacoch skončila začalo sa "peklo" opäť strašné úzkosti, tlak na hrudníku, nespavosť, bolesť hlavy, potenie atď. Psych. mi po 2 týždňoch určila, že sú to absťáky z Lexaurinu. Teraz musím znovu užívať Lexaurin síce v malej dávke 1mg za deň a postupne znižovať, ale zároveň musím brať Tiapridal, ktorý znižuje abstinenčné príznaky z vysadzovania Lexaurinu. Vôbec to nie je jednoduché. Každý sme inak citlivý.

marcus 23
3x

Dobry den vsem chci se zeptat chodim na psichiatrii je mi 25 a beru antidepresiva a do toho lexaurin 1.5 jeden celej rano pulku odpo. A vecer pulku mam strach abych nebyl zavyslej a furt mam pocit ze se ze vseho zblaznim je to normalni v depresich dekuju vsem moc za odpovedi

Adussska

Beru antidepresiva mitrazapin a minimálně 2x denně lexaurin.. je mi čím dál hůř.. deprese neustupují, příjdou mi stavy ještě horší.. Horší myšlenky prostě děs.. antidepresiva snad nezabírají.. nevím jak to dlouho trvá, ale pokud už něco nezabere zdechnu.. nemáte nějaké zkušenosti s dobrými antidepresivy?? Které neřeší úchyly, maniaky, drogově závislé a podobně?? Pouze uklidňující...poraďte:)

fraky
17x

Zabiják života Dobrý den, náhodou jsem sem zabloudil a chtěl bych se Vám svěřit se zkušeností s Lexaurinem. Ještě v roce 2008 jsem měl šťastné manželství, dvě krásné děti, spoustu plánů do života, za sebou spoustu práce a investic do opravy domu Těšil jsem se, že si konečně budu s rodinnou užívat života. Přišel však blesk z čistého nebe v podobě vážné nemoci s nepříliš optimistickou diagnózou. Dá se říci, že mé psychycké problémy nastartoval lékař v Olomoucké fakultní nemocnici na první chirurgické klinice, který mi po vyšetření velmi necitelným způsobem zdělil diagnózu nemoci. Celý svět se mi zhroutil a já upadl do těžkých depresí. Nastal kolotoč, psychyatrie, dvě nepovedené operace, psychyatrie, kontroly u již jiných lékařů a na jiných pracovištích (Neratovice, Praha, Olomouc, Ostrava Vítkovice). Toto trvalo bez mála čtyři roky a po celou dobu jsem byl každodenně pod vlivem!LEXAU­RINU!. V roce 2012 došlo v mém životě k naproté katastrofě rozpadlo se mi manželství, opustil mne člověk, kterého jsem bezmezně miloval a nedokázal jsem si svůj život bez něj představit. Zlomilo mne to natolik, že jsem se předávkoval lexaurinem a pokusil jsem se o sebevraždu. Neviděl jsem totiž v té době již žádné jiné řešení. Byl to naprostý životní krach. Důvody byli zřejmé NEMOC - ROZPAD RODINY - AUTO NA DLUH, které jsem narychlo koupil kvůli ženě (aby neodešla) a dětem. Ještě týž den jsem auto rozbil, pod vlivem Lexaurinu a vzniklé neutěšené situaci. Na našem vztahu se ženou se mi však již nic nepodařilo zachránit. Vše bylo ještě horší než jsem doufal. Lexaurin jsem dnem co mne žena opustila přestal užívat. Začal nový boj o život v normálu, znovu psychyatrie, psychologové, vyrovnáni se s osudem. Dnes máme děti ve střídavé péči, auto jsem už dávno nechal opravit a dluhy jsem díky maximálnímu pracovnímu tempu do roka a půl splatil. Ohrožení života z nemoci již nepociťuji, žiji s vědomím, že až to příjde budu připraven. Zatím to však přijít nesmí, mé děti mne ještě potřebují. Miluji je, jsou to moje srdíčka. Závěrem můžu říci jedinné: ZÁVISLOST NA LEXAURINU ZABÍJÍ ŽIVOT! Kdo tuto zkušenost nemá nepochopí, já se však dokáži vcítit do smutného konce Ivety Bartošové. Je to výsledek závislosti, kdy některé léky dokáží duši člověka naprosto zdeformovat, zničit, až do fyzického konce jedince. S pozdravem Fraky

Martin
8x

Podobný příběh jsem si prošel... Zjisti si co jsou to Bachovy esence pokud najdeš člověka který je umí opravu namíchat naučí tě to žít sám se sebou

market
3x

díky,konečně nějaká zkušenost,než jen nesmyslné žvatlání tady o ničem.Já beru rivotril(občas,když nemohu spát), ale mám starost o moji maminku která bere lexaurin,možna i diaz. .*chorobně lže,zhubla 10kilo,nejí a ke všemu je to zdr.sestra,,která si ,,umí vždy poradit sama,,.

Katka

Fraky,zaujal mne Vas pribeh.Doufam,ze jste nyni v pohode a Vas zivot je v poradku.Drzim palce! [email protected]

Dusan Sk

Striedavka je fajn

Miriam

Super, že jste našel na to vše sílu...

Jeck
3x

18 letechmě napsal obvodák lekxáč 3mg jel jsem po esklaátoru a jak jsm znej sešel jako bych jel dál, přitom jsem měl nohy pevně již na zemi. Dále sedím za kamarády jen tak v pohostinství a jedl jsem a k obědu matonka pracovní oběd v tom mě bylo mdlo šel jsem na wc ale motolice jsem nemohl zažádnou cenu zastavit myslel jsem si že bde pome po 30 minutách to odeznělo vzal jsem si volno na eškerých vyšeteních od ct. mg.rezonanci nic nezjistil žádny neurolog? uvedlyi to jako psychyckou vadu? , skoušel jssem i netradičnéí medicinu kdy se zjistilo že mi špatne pracuje žaludek a neokysličená krv neproudí správne do jedné část mozku pomohlo mi velké dávky zeleného čaje s lecitinem a víno + lexaurin a bkomplex običejný .Chyby tu mám protože spoěchám ....................kdo to rozluští je borec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nadále 18let nemám partenrku + práce se mi vyhíbají protože jsem navíc prodělal infekci z girosu od větnamců.................+se přidalo astma , infekce horních cest dýchacích krku, uší motolice horečky ¨, neklid srdeční aritmne je to vše prý od psychyky vždy řekl PKLm (praktický lékař 31lrt jeck

Jeck
1x

Někdy si všímám kolegu a i některých lekařu a věřet mi jedí někdy také lexaurin a chirurgové navíc hodně chlastjí bohužel slivku!!!!!!!!!!!!!!!

jana
2x

Myslite,ze lexaurin zabiji?

Emilim
3x

Urcite nie, beriem ho uz 14 rokov

Marika

Ale když se předávkuješ.. co se ti stane?

zidan
1x

Je ti jak trava staci 20 tablet a je to jak Skero

Jana

dobrý den,mám dotaz-po poslední skušenosti u mého zubaře mám ještě větší strach ze zubařů než předtim tak mi kamarádka poradila že si mám předtím vzít lexaurin.mohlo by mi to pomoct a hlavně nevim jestli by pak nebyl problém při umrtvení zubu.

ferda
1x

Lexaurin potencuje působení anestetik. Takže žádný strach. Obdobně působí lexaurin a alkohol - nedoporučuji.

Marika
3x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se tyto tablety používají. A co by se mohlo stát při velkém předávkování? Jestli se tyto tablety zapíjejí či ne.. A čím by se správně zapíjet neměli?

M

A odkdy je růžový?

Ford

Lexauriny,rivotrily atd. Uz nechci,jejich nevhodnym pouzivanim pred ocekavanym stresem to zacalo.pokracovalo to nekontrolovatelnou konzimaci pataku a nesmyslny zacarovany kruh.silene stavy ktere se nedaly kontrolovat.nasledne rozpad manzelstvi a jsem sam bez pataku.divny

Lenka

Dobrý den, mám problémy u zubního lékaře. Přestoupila jsem k novému, který mi řekl, že všechny plomby do mám jsou špatně udělané a musí je předělat. Mám ovšem velký strach a o dávení ani nemluvim.. Zkoušeli jsme diazeppam (2mg), ale nepomohl. Proto mi doporučil Lexaurin. Myslíte, že mi to v danou chvilku pomůže ?

Eva

Lence,,dělám to takto už dlouhá léta, vždy to pomohlo,nebojte se.

Iveta
1x

dobry den nevie niekto kto by mi predal lexaurin

Hrutrol
1x

Iveto, v kazde lekarne vam ho radi prodaji. Potrebujete jen recept od obvodaka.

Kamča
2x

Mě Lexaurin pomohl v době,když jsem měla problém s manželem,půlku 3mg na noc,když bych vedle něj neusnula za nic.Takhle mi bylo vše aspoň v noci fuk.Zhubla jsem z nervů 7kg a když se vše vrátilo do "normálního" života, tak dokonce ještě po 2letech si občas dám 1/4 na noc,kvůli zhoršenému usínání.Prostě ..je ti po něm fajn, vše fuk,klídek,ale myslím, že je návykový. Často bych i tu čtvrtku nechtěla vzít vůbec a být na sebe hrdá, ale ďáblík ve formě pokušení tu je,i když malinký. Prostě neusnu, myslím na to,že ho vezmu-nevezmu,pere se to ve mě a nakonec do 2h ráno,kdy skoro nespím ho vezmu a hned usnu. Někdy to zvládám i bez něj...Diazepam mi pomohl v letadle, kdy nesnáším létání-mudr.poradil vzít 5mg,ale po 10mg jsem let nakonec zvládla o.k.Druhý den jsem ale pořád byla jako ve snu.

Demetrios

Lexaurin neni špatný tak pro fetaky, nic totiž vubec neřeší, pokud člověk nevyviji s psychoterapeutem ci psychologem snahu řešit priciny úzkosti. Ale krásně tlumi nasledky, a to se vam, ruku na srdce, libi... :-)

Marta

Naprosto s Vámi souhlasím!!!! Je to nebezpečný a velice návykový lék-mám s ním velmi špatné zkušenosti, už nikdy více...

Marie
1x

Mám tchyni a ta užívala tramal, hypnogen, lexaurin, neurol, spoustu Paralen a ibalginu. Upadla do bezvědomí a její lékařka ji léčí tramalem, lexaurinem, doretou a mirtazapinem. Přijde vám to normální?

Aluna

Tento prášek je zcela na nic vzala jsem ji lexaurin 3 jeden prášek a nic mi to nedělá myslím že je to rozbité měli by s tím odborníci dělat jinak je to v pici prostě no na shledanou.

Anonym

Dobrý den brala jsem lexaurin jen pár dní a tedka jsem si ho nevzala A mam pocit na zvracení mam jak kdyby úzkost je to možné ze to dokaze udelat tento prášek jelikoz je to šílený a snad se tělo vzpamatuje

Luka

Mužů si vzít 1/2 lexaurinu s 3 mg během dne ?

Jab

Já bral lexaurin když jsem čekal na výsledek testu na HIV, pořád jsem myslel na to jak to dopadne atd. Nemohl jsem spát atd. Byli to hrozné 3 měsíce. Výsledky dopadly dobře a já s lexaurinem skončil ale v té době mi hodně pomohl. Myslím že by je měl člověk brát jen tehdy pokud je to opravdu důležité

Denisa

Zdravám, prosim o radu...moje doktorka mi předepsala lexaurin 1,5 na spaní, jelikož trpím nespavostí..mám si brát ctrvtku, ale ta mi nepomahá, tak jsem zkusila pulku, 3/4, celý, jeden a pul, dokonce i 2 a nic...Ma nekdo zkusenosti s lexaurinem na spani?..

Vojtek
2x

Zdravím,je mi 40 let a již měsíc abstinuji od alkoholu,pil jsem 20 let skoro denně jak tvrdé, tak pivo a to samé káva 3x denně.Doktor mi předepsal lex. 3mg jednou denně na noc,protože to odvykání není opravdu jednoduché.Ale také mám trochu obavy ze závislosti na tomto prášku,takže beru cca co 3 dny 1,5mg jen když se dostaví panická ataka a zabírá výborně.Fyzická závislost již vymizela,ale to psychické napětí je skoro dennodení,ale radši volím lexaurin,než se znova napít.Lékař mi řekl,že to může trvat i několik měsíců,než se dá tělo po všech stránkách.Takže závěrem můj pohled na tu růžovou tabletu je:dobrý sluha,ale zlý pán.Držte se,pěkné vánoce všem a nový rok 2022.

Monika

Dobrý den teď jsem začala brát lexaurin před 2 týdny 1-0-1 ale beru ho jen jak mám opravdu úzkost.. někdy se stane že ho vezmu ráno a večer.. jen se bojím ať nejsem na něm závislá

Michal

Zkouška výdrže, mám v sobě 4 lexauriny a přemýšlím nad dalšímy 2, zapito 4 pivy, jaký bude výsledek? V plánu je se neprobudit ale to bych musel sežrat celé platicko ne?

Anonym

Prosím o radu.Cca před půl rokem se mi udělalo zlé.Doktor mi napsal Lexaurin3mg.Brala sem jen půlku nebo 1/4.K tomu Bisoorol na tlak.Dosly mi prášky a napsal mi lexautin1.5.mg. Bisoorol také.nevim jestli je brát každý Den nebo jen když mi bude zle.Predem děkuji za rady a zkušenosti.

Vagiclean

Nevíte jestli má smysl si dát třeba 2 tablety lexaurinu na spaní, když nemůžu vůbec usnout? Nemám úzkosti, bušení srdce a nic takového, jen proste se občas stane, že nemůžu spát, tak jestli to pomůže, Ikdyz nemám psychické problémy?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce