Inzerce

Bolest kyčle

Dobrý den. Už několik týdnů mě sužují bolesti v oblasti levé kyčle. Přes den je to většinou dobré, ale po ránu skoro nemůžu vstát z postele. U kyčelního kloubu mohu nahmatat bolestivé místo, které při zmáčknutí (sezení) bolí – stejně jako při předklonu, kdy se natahují šlachy. Možná s tím souvisí i vyrážka v daném místě, kterou mám nejspíš už déle jak rok (nijak nesvědí). Máte nějakou představu, o co by se mohlo jednat? Jsem 20-letý muž, sportuji průměrně, zranění jsem žádné neměl. Mockrát děkuji.

Inzerce
Odpovědi
babianna240 poděkování

Dobrý den. Před ránem se vzbudím s bolestí v levé kyčli. Přez den nepociťuji žádnou bolest, mohu chodit, vykonávat veškerý pohyb. Večer ulehám taky bez bolesti. Kolem druhé hodiny se při otáčení a změně polohy spaní dostaví nesnesitelná bolest. Musím vstát a chodit. Cítím napětí a tahání pocele délce nohy od kloubu až po patu. Léčím se na osteoporozu už několik let. V současné době jsem dle vyšetření vpořádku, beru jen ob den vápník a vitamín D3. Je mi 62 let. Děkuji za radu.

Reagovatpoděkovatnahlásit

26. dubna 2009, 06:03:14

Arabelka8 poděkování

Dobrý den, zkoušela jsem Enzycol? Já moc doplňky stravy nevyhledávám, ale tenhle přípravek mi doporučila sestra a opravdu mi od bolesti klloubů ulevil.

24. září 2014, 15:26:25

mrnousek82 poděkování

Dobrý den,Mám po čtvrtém dítěti (7měs.)tak velké bolesti,nejdříve jen v noci,nyní i při sezení chůzi,jízda autem.Chci ještě kojit a proto neberu žádné léky na bolesti.Můžete mi prosím poradit co dělat,je nějaké cvičení,nebo vitamín který můžu při kojení ?děkuji

7. května 2009, 10:00:49

Veronuka Dusilova65 poděkování

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, Není to vždy pravidelné,ale občas mě bolí kyčle. M8m pocit jako když je mám ve svěráku a nevydržím dlouho stát. Musím si jít hned sednout a nohy si zkroutit pod sebe a na chvíli se mě uleví,ale ne na dlouhou dobu. To samé se stává v posteli nemužu dlouho ležet. Musím vyhledávát ruzně zkroucené polohy. Prosím o radu zda je to něco vážnějšího nebo jen stačí nějakým způsobem to rozcvičit.

17. listopadu 2009, 12:13:12

míra2 poděkování

Napadá mě kyčelní artróza a také místo, kde se spojuje bederní páteř s kyčelním kloubem - ale chce to vyšetření u ortopéda a také rehabiličního lékaře. Mně v mládí pomohla elektroléčba, ale bez ccvičení se neobejdete. Doporučuje se cvičení podle Brunkowové a SM systém.

30. července 2014, 15:03:54

jméno a příjmení13 poděkování

zpráva

18. listopadu 2009, 21:23:53

Jitka11 poděkování

Dobrý den, můj táta (60 let) má také problémy s kyčlí - při dlouhém stání, řízení auta atp. v lékárně mi doporučili dva přípravky. Jeden je vhodný při opotřebení kloubní chrupavky (což je jeho případ) přípravek se jmuenuje Bioaktivní Glukosamin a druhý v případě zánětu kloubu - Bioaktivní Marin. Koupila jsem mu k Vánoců Glukosamin a zaím si ho po cca měsíci užívání moc chválí. Tak třeba pomůže i někomu z vás. Jinak jak tady píše paní s přezdívkou Mrňousek, taky jsem měla při kojení po porodu bolesti kyčle a kolen, skoro jsem nemohla vydržet sedět v autě, pomohlo mi na to Kalcium.

21. ledna 2010, 13:24:41

Renča6 poděkování

Ještě přidávám dobré vyzkoušené- preventivní doporučení: Bioaktivní Selen+ Zinek, který nepůsobí jen ve prospěch dobré kvality pleti, nechtů a vlasů, ale i ovlivňuje stav kloubů.

26. ledna 2010, 13:05:02

Magda6 poděkování

Renčo, to můžu potvrdit. Moje máma užívá Bioaktivní Selen+Zinek už několik let, bolí jí klouby hlavně na rukách (hodně a ráda se hrabe v hlíně na zahrádce) a pak kolena a nemůže si to vynachválit. Prý by bez toho už nemohla být tak aktivní. A je fakt, že i když jí je už něco přes šedesát, vypadá velice dobře! :) A s těma nehtama, jak píšeš, to asi taky sedí, protože se jí vůbec nelámou. Tak to taky vyzkoušim. Díky!

29. ledna 2010, 11:55:20

Roman Rabas45 poděkování

Dobrý den, je mi 17 let a závodně plavu. bolí mě levá kyčel skoro už 4 měsíce byl jsem u lékaře a na rtg. nic neviděl.Potom jsem chodil na rehabilitace, které mi taky moc nepomohli. Při chůzy mi kyčel nebolí, ale když jí trošku vytočím ven tak cítim nepříjemnou boles. Prosím o radu děkuji.

23. března 2010, 10:42:13

petr petrov19 poděkování

Mám přesně to samé, ale na pravé kyčly. Taky to mam z plavání, ale už mi je 25... taky by me zajimalo, jak to resit. Uzivam krystalicky kolagen gs condro dynamic, trochu se to po mesici zlepsilo, ale casto me to porad dost boli a nemuzu naplno plavat prsa, jinak se to zhorsuje...

10. června 2010, 11:23:42

Zdenek Havránek53 poděkování

Dobrý den, je mi 27 let a asi dva měsíce mě trápí dloubavá bolest v kyčli nejspíš v kloubu a vystřeluje to trochu do nohy, mám v ní pocit brnění. Začalo to mírnou bolestí v kříži směrem do levé strany a to jenom při delším sezení. Nyní se bolest projevuje hned po chvíli když stojím, při pohybu nebo v sedě bolest slábne, jenže v práci musím převážně stát, dělám dvanáctky, Prosil bych o radu, čím by to mohlo být způsobeno, popřípadě na jaké oddělení si mám dojít na vyšetření. Děkuji za odpovědi.

9. prosince 2010, 12:11:25

Marek

Nech si vyšetřit bederní plotýnky

19. února 2013, 11:35:02

jenja13 poděkování

bolesti kyčlí ,stejně jako artroza je příznakem překyselení organismu...na kloubu a chrupavce se usazují anorganické soli,a kyseliny které je ničí...hce to zezásadit tělo,pak žádná artroza nebude---...zásadit tělo jde pouze čerstvým syrovým ovocem a zeleninou...vše jakkoliv upravené,vařené,pečené atd jtělo překyseluje..je na čase se zamyslet nad tím co děláme špatně a proč už tam v mladém věku kolem 40let máme počínající artrozy...

22. března 2011, 17:35:02

PAvlína8 poděkování

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

6. dubna 2011, 13:09:57

věra2 poděkování

Dobrý den, prosim o doplnky stravy které vám pomohly.Mám problémy s levou kyčli,cvičím ale nic mocmi to nepomáhá.Děkuji moc

11. listopadu 2012, 19:11:03

ja18 poděkování

Ahoj všem trpícím...mě je 34 let a už nákej ten měsíc možná i rok mě bolí kyčel..nejdřív to bylo po chůzi,ted to už cítím i v klidu,,je to takovej nepříjemnej pocit ,že se v té kyčli něco děje..taková tupá bolest kdy už nevíte jak tu nohu zkroutit...nedávno mi zjistili že jsem prodělala mononukleozu...pozit..EB....může to s tím souviset?...nadváhu nemám,spíš naopak na výšku 173 cm vážím jen 53kg ..a nikdy dřív mě nic kyčle nebolely..ani po 20km tůře..tak nechápu proč mě ted bolí,omezuje mi to hrozně život..nechce se mi nic...jinak všem přeju uzdravení a konec s bolestmy

1. června 2011, 03:59:51

Toruk makto4 poděkování

Mě proti bolestem kyčlí pomáhá marihuana. Zakouřím si jí a 2 hodiny mám klid.

22. listopadu 2011, 19:47:08

Dědek2 poděkování

Já: Tvoje bolesti působí nějaký vir , asi chlamydie pneumoniae , je potřeba léčit, ale potíže asi zůstanou PS platí to pro všechny na diskusi !!

23. listopadu 2011, 05:40:48

Eduard 16 poděkování

Moje potíže vznikly po delším použití antibiotik - chemoterapeutik. Začalu mě velmi silně bolet kyčelní klouby a následně i koleno pravé. Velmi mně tento stav znepokojil a divil se jak dál s tím žít. Ortopedické vyšetření nenašlo nic !! Nicméně bolesti přetrvávaly. Na doporučení od lekarnice jsem koupil sirup flex code 500ml. Porovnal jsem si složení produktu s ostatními produkty na klouby a vyšlo mi, že je na tom nejlépe z hlediska složení.(maximalně vysoké denní dávky v 1 odměrce). Bral jsem 35 dní a jsem velmi spokojen! Je to ovšem trochu dražší produkt, nicméně velmi mi pomohl potíže mi ustoupili..

6. prosince 2011, 00:40:59

Jana Osvaldová5 poděkování

Děkuji za tip. Také trpím podobnými potíži a vproto zkusim tento připravek.

14. prosince 2011, 20:10:10

Karel Štěpánek11 poděkování

Dobrý den. bolesti v kyčli většinou pojí procházející meridián. Dá se pomoci. Pracuji na rehabilitaci v Třešti. Karel Štěpánek

5. února 2012, 09:26:07

Markéta3 poděkování

Na bolesti kyčlí mi pomohl přírodní doplňek Priessnitz, mají ho v lékárně a je bez receptu.

26. října 2012, 10:02:05

Tibor3 poděkování

Jednoznačně Priessnitz, netahá z lidí peníze a je účinný! Stačí si přečíst jeho složení a hned si ho taky zamilujete ;-)

27. listopadu 2012, 11:14:42

Anna B.2 poděkování

No nevím. Tomu moc nevěřím. Nemám ráda přípravky, které vidím z reklamy v TV.

30. listopadu 2012, 22:52:46

erika1 poděkování

Máte pravdu keď si dávam priessnitz a natieram gelom tak nemam take bolesti je to ulava oproti tomu keď som si nič nedavala.Fakt ulavuje a gel akoby vyťahoval z klbu tu horučavu.

7. května 2013, 18:10:13

Tibor1 poděkování

Právě, že jsem ho v reklamě ani neviděl. Ale když se řekne Priessnitz, hned jsem si vybavil ty lázně a díky tomu jsem ho vyzkoušel a určitě nelituju. A právě, že oproti těm v těch ŕeklamách má úplně jinou cenu.

4. prosince 2012, 11:23:38

Alena1 poděkování

Já našim taky kupuji Priessnitz, využívají z balení i poukázku na lázně a sami si pak kupují i gel, který si dávají každý večer a chválí si ho.

5. prosince 2012, 08:39:27

lena3 poděkování

Dobrý den,prosím poraďte,pár dní mě bolý levý steh.kloub,co mám užívat nebo dělat.Děkují za radu.

11. prosince 2012, 16:27:08

Dědek6 poděkování

jen v krajním případě AULIN, jinak bylinné extrakty ořešák am. ,lichořeřišnice, tužebník a další na netu, protivirové a čistící

11. prosince 2012, 16:41:55

Hana1 poděkování

Ahojky, aulin je sice super, ale pomůže ti jen v tu chvíli, ale ne na delší dobu. Já jsem na stejný problém brala Priessnitz, který mi poradila známá a jsem jí hrozně vděčná! Dobrala jsem celou kravičku a teď po bolesti ani známka!

9. dubna 2013, 09:05:56

mutina3 poděkování

mne dal revmatolog v roce 2000 tablety aulin po roce uzivani mi vyridil stitnu zlazu dodnes musim uzivat leky na stitnou zlazu jatrove testy jsem po aulinu mela na 3 vykricniky nastesti se mi to srovnalo tak z aulinem opatrne

25. září 2013, 12:08:44

Filip4 poděkování

Dobry den, mám problém s levou kyčlí. Když delší dobu sedím a pak vstanu tak mi vystřelí bolest do kyčle,ale to není jediný případ, stává se mi to i při stolním tenise když levou nohu vytačím nebo posunuji do boku, jednou se mi stalo že jsem malem upadl jak mě kyčel zabolela. Dříve jsem pár roků hrál závodně fotbal a po zápasech sem trochu cítil levou kyčli ale nic hrozného to nebylo. JInak mě neomezuje při běhání ani po necítím bolest. Uvažoval jsem jestli to není něco od zad protože nejsem moc ohebny a mám trochu kulatá záda. Je mi 20 let.Díky za rady

17. dubna 2013, 14:25:09

Radek Bartoň

Dobrý den, přečetl jsem si Váš příspěvek a Vaše problémy jsou spojeny s reflexním napětí hloubkového stabilizačního systému, to znamená, je nutné vyladit svalový a úponový systém tak, aby jste mohl fungovat bez omezení. Setkal jsem se již s řadou velice podobných případů, pokud budete mít zájem, velice rád Vám pomohu, kontakt na mne najdete na odkazu www.rehabilitace-barton.cz

18. října 2013, 11:30:14

Jana8 poděkování

Už 5den šílím od bolesti levého kyčle.Myslela jsem,že to přejde jak to přišlo. Snědla jsem už tolik tišících léku,že už nevím ,jak dál.Včera jsem už nevydržela a navštívila pohotovost,kde mi lékař naordinoval ZALDIAR. Ale ani ten mi nijak nepomohl.Může mi někdo poradit?

5. května 2013, 17:27:14

Radek Bartoň

Dobrý den, většina léků řeši jen bolest, avšak nevyčeší příčinu bolesti, velice často řeším případy, právě bolestivých kyčlí, kolen, kloubl a kompletně celého pohybového aparátu, myslím si také, že Váš problém bude podobný jako u pana Filipa výše. Tzn. je nutné vyladit svalový a úponový systém tak, aby jste mohla bet problémů fungovat. Pokud máte zájem, mé internetové stránky s kontaktem na mne najdete na webu pod jménem Radek Bartoň. Přeji hezký den.

18. října 2013, 11:33:10

.1 poděkování

píšeš blbosti :-(

18. října 2013, 11:40:34

mutina2 poděkování

ja beru na bolest kloubu MELOVIS je na predpis 1 tableta denne mam srtrozu 3-4 stupen cekam na operaci rano mam bolesti ze sotva lezu vemu si ptasek a za 2-3 hodiny je to v pohode boli to jen malinko na to uz jsem si zvykla hlavne se v noci vyspim vyzkousejte to

21. října 2013, 09:45:25

Vojtěch

Dobrý den, už pár dní mě bolí pravá kyčel..pravidelně ji velmi těžce zatěžuju (kopy na bránu, cca 150x denně), chtěl jsem se zeptat, zda to může být jen namožené nebo by se při takové námaze mohl kloub i "ničit", popřípadě co byste doporučili k používání, abych se tomu vyhnul, díky za rady.

31. července 2013, 00:02:26

Dědek4 poděkování

pokud to nemusíš zatěžovat tak se šetři , klouby poškozují bakterie, najdi si jaké

1. září 2013, 13:44:37

Vilma2 poděkování

Dobry den vsem....take me ted chytla bolest prave kycle....nedavno to byla leva.....a asi vim odkud vitr vane..... pruvan!!! Je mi 26 let a uz ted nejak tusim, ze na stari si s tim neco protrpim....hodne krat jsem sedela u otevreneho okna...ted uz vsak vim, ze pruvan je to nejhorsi....Rada bych Vam vsem, co mate podobne a jine bolesti doporucila Schindeleho mineraly.....ted jsem je na nejakou dobu vynechala, ale zase zacinam znovu uzivat...po prvnich par uziti jsem citila celkove zlepseni nalady, ranni vstavani bez problemu, lepsi vlasy, plet, lepsi vyprazdnovani........otci to dokonce odstranilo dnu...opravdu vynikajici prirodni produkt...Preji vsem pevne zdravi a hlavne nekupujte jedy (alias leky) od doktoru...to je to nejhorsi....

6. února 2014, 14:25:00

Monika

Na bolest kloubů mi pomohl Colafit můžu jej jen doporučit je to orpavdu dobrý produkt!

29. dubna 2014, 18:19:56

Markéta

Souhlasím s paní Monikou, taky beru Colafit a klouby mě už vůbec nebolí!

1. května 2014, 22:28:55

Katka

po úrazu jsem sháněla přípravek co by mi vyhovoval, teď jsem momentálně spokojená s Colafitem :)

30. května 2014, 20:07:49

Radka

Colafit je opravdu skvělý!

27. listopadu 2014, 12:48:06

godzilla2405

Přidávám se do klubu spokojených uživatelů Colafitu, ostatní přípravky vůbec neúčinkovaly, Colafit ano!

27. června 2014, 13:50:30

Mario Hlas

Měl jsem podobný problém kolem sedmdesátky. Prohnali mne všemi možnými vyšetřeními, nacpávali injekcemi a prášky - nic nepomohlo. Až nakonec napadlo mého vrstevníka (lékaře), že by to mohla být lymská borelióza. Dlouho trvalo, než jsem se domohl testu - naštěstí se následné léčení zadařilo a ani dnes, po 12ti letech jsem bez těchto potíží.

23. srpna 2014, 15:36:00

matina1 poděkování

Zdravím všechny spolutrpitele. Také mě bolí kyčel. Vyzkoušela jsem cvičení na http://m.youtube.com/watch?v=cNN2Snocn3M Tak zkuste. Zdravím.

2. září 2014, 07:05:58

Žaneta

Já jsem na bolest kyčle v 50 objevila konečně něco účinného. Loni na vánoce jsem dostala Priessnitz kloubní výživu, ta obsahuje kolagen I a II a boswelii, která působí protizánětlivě. Kyčle mě už tolik nebolí, dokonce jsem mohla zase začít jezdit na kole.

20. listopadu 2014, 14:55:35

Martin1 poděkování

Zdravím, letos jsou na Vánoce koupila babičce přípravek Enzycol právě na bolest kyčle. Myslíte, že pomůže?

15. prosince 2014, 19:13:01

12
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 44 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Klára (Vaginální Infekce) 28. listopadu 2016, 23:11:28

Není za co ráda jsem pomohla, přeju ať se toho rychle zbavíš vím co je s tím trápení..ale… Diskutovat

• Jean (třes před spánkem) 28. listopadu 2016, 18:07:42

je to zavádějící, chlamydie doktoři odmítají léčit, kdo to nechápe ať se neléčí,… Diskutovat

• Sabi (Odchlípení sítnice (Amotio retinae)) 30. listopadu 2016, 09:04:01

Ahoj Evi, jak se Ti po operaci daří?  Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.