Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Revmatoidní artritida - nové možnosti biologické léčby

Choroba, která zasahuje celý organizmus, není záležitostí seniorů, může postihnout i děti. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana
10x

Velice zajímavý článek.Trpím RA II-III.st. a ráda bych věděla zda by biologická léčba byla i pro mne a kde jsou lékařská střediska provozující tuto léčbu.Jsem z Ústí nad labem.Děkuji za tento článek.

janča
1x

Děkuji za článek,zvláště ocenuji jeho srozumitelnost.JF

Harobed
2x

Je mi 60 let a od svých 16 let jsem léčena na Revmatoidní onemocnění.Nyní IV, stupn-plná invalidita. Ležela jsem v Revmatologickém ústavu v Praye na Slupi.Jsou tam ohromn0 l0ka5. Bzla mi nab9dnuta Biologick8 l04ba. Kv;li vedlej39m [4ink;m / hlavn2 TBC se mi do toho necht2lo.Pak jsem ale svolila a !,% roku mi p9chli do b5icha injekce. Bolelo to jako hrom, ale yabralo. Pak se moje t2lo ya4alo br8nit, jeliko6 t2ch l0k; ya ta dloh0 rokz u6 m8m v sob2 mo5e. Nastala alergick8 reakce, a musela b7t biologick8 l04ba ukon4ena, Nev9m co bzlo hor39 bolesti p5ed, nebo t26k8 alefgie Po. Stav se yhor3il a pan doktor mne odepsal, nena3el si na mmne 4as. Pomohla op2t Prah. Chod9m o fr, hol9ch/ deformitz rukou mi to moc neumo6nuj9 . Trp9m st8le jako hrom. Obvodn9 l0ka5ka ta mi to yase nev259... Nep5eji nikomu nic tak hroyn0ho, jako tohle. Ale i ta biologick8 l04ba m8 sv8 [skal9. Nebude bolet kolbz, ale TBC je p5ece iyolace od lid0/// A pak si to u6 v iyolaci ten 6ivot nedovedu p5edstaviy. TOLIK MOJE .

HA1503
1x

Váš Názor mne zaujal, avšak jsem ho stěží přečetla kvuli překlepům. Má blízká osoba též má mít nasazenou bioléčbu. Zajímalo by mně více infací.

Víťa
1x

To je počteníčko .

Harobed
1x

Je mi 60 let a od svých 16 let jsem léčena na Revmatoidní onemocnění.Nyní IV, stupn-plná invalidita. Ležela jsem v Revmatologickém ústavu v Praye na Slupi.Jsou tam ohromn0 l0ka5. Bzla mi nab9dnuta Biologick8 l04ba. Kv;li vedlej39m [4ink;m / hlavn2 TBC se mi do toho necht2lo.Pak jsem ale svolila a !,% roku mi p9chli do b5icha injekce. Bolelo to jako hrom, ale yabralo. Pak se moje t2lo ya4alo br8nit, jeliko6 t2ch l0k; ya ta dloh0 rokz u6 m8m v sob2 mo5e. Nastala alergick8 reakce, a musela b7t biologick8 l04ba ukon4ena, Nev9m co bzlo hor39 bolesti p5ed, nebo t26k8 alefgie Po. Stav se yhor3il a pan doktor mne odepsal, nena3el si na mmne 4as. Pomohla op2t Prah. Chod9m o fr, hol9ch/ deformitz rukou mi to moc neumo6nuj9 . Trp9m st8le jako hrom. Obvodn9 l0ka5ka ta mi to yase nev259... Nep5eji nikomu nic tak hroyn0ho, jako tohle. Ale i ta biologick8 l04ba m8 sv8 [skal9. Nebude bolet kolbz, ale TBC je p5ece iyolace od lid0/// A pak si to u6 v iyolaci ten 6ivot nedovedu p5edstaviy. TOLIK MOJE .

crown

U pacientů s RA v určitém rozmezí máme skvělé výsledky s podpůrnou doplňkovou výživou na bázi "chytré" kombinace glukosaminu (výživa kloubů) a tzv. boswellinu (má v kloubech výrazné protizánětlivé účinky a je to jedna z mála látek přírodního původu, která je schopna prokazatelně do určité míry potlačivat vnější projevy RA). To se v praxi projevuje snížením bolestivosti v kloubech a lepší pohyblivostí kloubů. Pro tuto potřebu používáme Nutrilite Glucosamine with Boswelia - zásadní vliv na reálný účinek má totiž kvalita těchto látek - tohle je v současnosti jediný výrobce na světě (vlastně i nejstarší), který vyrábí glukosamin hydrochlorid a standardizovaný extrakt z boswelie v takové kvalitě, že jsou s ním relálné výsledky. Více info na od{zavinac}ceskyserver.cz

Ludmila

Dobrý den, prosím Vás nevíte kde se nalézají zdrav. střediska, kde se léčba provádí. Díky za odpověď.

ŘÍHOVÁ MARIE
10x

JE MI 60 LET A TATO CHOROBA SE ´´USADIL A´ˇ V MÉM TĚLĚ PO AKUTNÍM VÝSEVU LUPENKY A PO MĚSÍČNÍM LÉČENÍ SE JÍŽ ŽÁDNÝ VÝSKYT U MNE NEPROJEVIL PROTO I NÁSLEDKY KTERÉ VZNIKLY-USAZENÍM NA KLOUBECH NEBYLY VIDITELNÉ A TEDY I ZÁVODNÍM LÉKAŘEM ZA LÉTA PŘEHLÍŽENY A OPOMENUTY!! NÁSLEDOVALY PO LETECH OTOKY A BOLESTI KLOUBŮ ALE ODBĚRY! STÁLE VYKAZOVALY STAV V POŘÁDKU ! V CHYTRÉ KNIZE JSEM SE DOČETLA ŽE TATO PSORIATRICKÁ ARTRITIDA SE V SERU NEUKÁŽE!! ZKOUŠELA JSEM RŮZNÉ DRAHÉ DOPLNKY MIMO LÉKŮ KTERÉ MI POMÁHALY OD BOLESTI ALE NAKONEC JSEM NASADILA 2KRÁT DENNĚ ŠÁLEK HORKÉ VODY S 2lžičkami medu a 1 lžičkou mleté skořice! UŽÍVÁM MĚSÍC A BOLESTI USTOUPILY!! LÉKY BERU MINIMÁLNĚ!!!

Hana
11x

je prosím speciální středisko pro biologickou léčbu v Olomouci a kde se nachází děkuji předem.

Kateřina
5x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat- mám časnou RA, rok užívám MTX a zajímalo by mne, zda se u biologické léčby dá otěhotnět. Vzhledem ke zdravotním rizikům s vysazením MTX se těhotenství obávám, ale dítě bych si moc přála, tak jestli pro mne není nějaké východisko. Děkuji za odpověd

Jaroslava

Dobrý den,začala jsem před 3 měsíci s biologickou léčbou.Přiznám se,že po přečtení vedlejších účinků se mi do toho ani trochu nechtělo.Zajímalo by mne kolika lidem už tato léčba pomohla a zda-li se vyskytli i nežádoucí příznaky.Zdravotních problémů mám už takhle dost ale věřím,že alespoň tento s RA se snad vyřeší. Děkuji ze odpověd.

Maruška

Velice zajímavý článek. No, zatím s touto léčbou zkušenosti nemám. Na moje bolesti mám již 1 rok nasazenou kloubní výživu (flex code 500ml - sirup), k tomu enzymy a magnetoterapií. Vše mi pomáhá zatím, musím zaklepat.

Jaroslava
3x

Dobrý den,začala jsem před 3 měsíci s biologickou léčbou.Přiznám se,že po přečtení vedlejších účinků se mi do toho ani trochu nechtělo.Zajímalo by mne kolika lidem už tato léčba pomohla a zda-li se vyskytli i nežádoucí příznaky.Zdravotních problémů mám už takhle dost ale věřím,že alespoň tento s RA se snad vyřeší. Děkuji ze odpověd.

Tomáš Malý

Dobrý den, na dnu + bolesti kloubu mám dobré zkušenosti s Enzycolem. Mužu jen doporučit.

jana

Prosim vas, muzete mi priblizit tu TBC? To jste nekde chytla?

jana
1x

Muze mi nekdo poradit jaka vysetreni a jakou krev nechat odebrat pro zjisteni RA? Mam jiz nekolik let teploty, hubnuti,nechutenstvi,ranni ztuhlost,po namaze ztuhlost bolesti i teplotu,a na kloubu prstu ted nove i takovy " vypotek" - je to takova kulicka vel.hrasku,palce mi casto pobolivaji ale v krvi nic - jen snizena hodnota kys mocove,ted krystaly kys.mocove v moci - takovy pisecek,a palce u nohou mi nekolikrat u nehtu i zahnisaly,pry si spatne striham nehty ale blbost - kdyz mi zhnisaly tak jsem mela teplotu a i zvetsene uzliny pod krkem a nebylo me proste dobre. Pry mi nic neni,kvuli uzlinam jsem byla i na hematologii-ale jsou pry male, pod 1 cm tak to v tomto oboru nic neznamena. Avsak jinde muze - mohu mit nejake takove onemocneni pokud se mi delaj casto uzliky,vypotky apod? Mam uzliky i na stitne zlaze,v trisle uzlinky,problem s usima,teploty,a mega nocni poceni ( 4 propocene matrace skrz). To poceni mam prave v obdobi kdy mi neni tak celkove dobře - proste pocit nemocnosti. Samozrejme mam z toho i deprese,komu by bylo taky po psych.strance hej, kdyz uz 7 let se nemuze na nic prijit. 2 mesice uz mam potiz s pravym ramenem - neotocim ho bez bolesti,az po loket boli,ztuhle. Na krcni pateri pred lety zjisteny dle rentgenu nejake premostujici osteofyty ale pry to nic neni,neresit. Bolesti kolen,okolo kycle kolikrat hrozne,ale ne v kuse. Dle namahy,a tak. Ma nekdo podobne potize? Poradite o jake testy,vysetreni se mam zajimat? Bohuzel angazovat se musim a iniciativne hledat,protoze zajem doktoru je mizivy. Nechali by cloveka kolikrat pojít. Dekuji

Alice

Zkuste lečbu na parazity ( např. ing. Bláhová) .Lékaři toto neumí léčit ( a ani nechtějí).

anonym

(N)

Vladimír Prokeš, nutriční terapeut

Bez vyřešení skutečné příčiny revmatoidní artritidy (RA) nepřináší aplikace kortikoidů ani léků na bolest trvalé výsledky. Příčinou vzniku RA jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé poškození střev a následné autoimunitní reakce těla, které napadají a ničí naše vlastní tkáně. Konkrétně u RA jsou takto ničeny tkáně velkých kloubů. Používám testy, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si RA sami trvale odstranili, zbavili se bolestí a kortikoidy jste nepotřebovali. Kontakt 608 155 338.

Eva

Kde zjistím, v kterém městě biologickou léčbu provádějí?

Věra

Ráda bych se dozvěděla kde se v jihomoravském kraji léčí biol.léčbou artritida Ra.?Jsem z okolí Brna,mám stupeň 2-3 a trpím touto chorobou 35 let.Je mě 75.Mohla bych na toto léčení dosáhnout a kde?Děkuji za odpověď a všechny zdravím.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce