Inzerce

Je to nádor?

Mám tlak v zadní části hlavy. Hlava se mi motá a občas k večeru hůř vidím.Hlava mě nebolí, jen ten tlak. Myslíte, že je to nádor?

Inzerce
Odpovědi
Jerricho1 poděkování

To občas mívám taky a jsem po nádoru ale nádor z 99% pravděpodobností nemám (alespoň to řikají v Motole)

Reagovatpoděkovatnahlásit

26. ledna 2006, 18:20:27

Honza4 poděkování

Mám podobný problém, jen ten tlak v přední části hlavy. K tomu ještě ale spousty dalšího - bolest hlavy, špatné soustředění, nevolnost, návaly horka, špatná nálada, stálá únava, zhoršené vidění - už jsou to 3 roky. Po několika vyšetřeních je má diagnóza Hydrocefalus. Jen je problém v tom, že to není 100 % správná diagnóza. Na CT zjistili rozšířenou levou mozkovou komoru, což prý může být vrozené a nemusí ani způsobovat mé potíže. Na další podrobná vyšetření mě zatím můj neurolog poslat nechce. Tak zkouší různou lékovou terapii. Jenže nic mi nepomáhá. Je to strašně unavující, člověk na to musí myslet téměř pořád. Navíc pořád nejistota co se z toho vyklube. Někdy je to peklo se s tím vším vyrovnat.

23. ledna 2009, 21:11:29

Máca

Ještě by mohli udělat magnetickou rezonanci,já na ni taky půjdu a bojím bojím

28. ledna 2009, 09:37:15

Hanka

Ahoj Honzo,tvé potíže jsou skoro shodné se mnou.Já už to mám asi 10let,jak začaly snažila jsem se s tím něco dělat,ale jak lékaři nevědí,tak na to kašlou.U mě je problém v tom,že se mi vše zhoršuje,přidávají se další a další potíže,únava je už téměř k nevydržení.Už nevím kam se obrátit,jestli existuje lékař,který se opravdu snaží najít problém,i když to není vůbec jednoduché. Mě řekli,že mám migrénu,to je vážně mimo.Ty návaly horka mě možná připraví o rozum,ale nevzdám to,i když síly fakt docházejí

31. července 2009, 11:46:32

anatolij

Mam stejny potize j mi 16 let. A rad bych vedel jestli to muz byt nador :/

22. dubna 2016, 18:53:51

Petr2 poděkování

to Honza: hydrocefalus: Mám úplně to samé,začalo se to u mne projevovat někdy před 5ti lety. Ještě jsem nebyl nikde na vyšetření,protože se toho docela bojím.Přece jen jde o hlavu. Denno denně cítím tlak v přední části hlavy,velmi špatně se soustředím,jsem neustále unavený,cítím jakoby těžká víčka a poslední dobou mi dělá dokonce problém mluvení,což si myslím,že má dost společného právě se soustředěním.

30. května 2009, 14:20:21

hanka1 poděkování

Petřě běž na vyšetření,takhle se jen trápíš

31. července 2009, 11:48:24

Petra

Ahoj. :) Mám dotaz. Pobolívá mě hlava, občas mám rozostřené vidění a nauseu (pocit na zvracení). začala jsem mít problémy se soustředěním, rovnováhou a pamětí. Padají mi věci z rukou a omdlela jsem. Mohl by to být nádor, nebo něco takového? Předem díky za odpovědi.

5. srpna 2011, 19:54:04

dagmar

petro já myslím že by si měla jít okamžitě k doktorovi.

5. srpna 2011, 23:10:45

natali2 poděkování

Asi před 2 lety jsem měla 3denní opravdu silnou bolest hlavy (přecházela až v tepání - jako údery kladivem), po odeznění bolesti mi šumělo v hlavě. Od té doby se bolest nevrátila (bohudík), ale šumění a tlak na temeni hlavy pociťuji často. Navíc, aniž bych držela dietu nebo cvičila shodila jsem za tu dobu už téměř 10 kg. Na CT ani podobném vyšetření jsem ještě nikdy nebyla. Je mi 26 let. Mohou popsané příznaky něco znamenat? Měla bych se nechat vyšetřit?

10. ledna 2014, 22:57:42

Pavel1 poděkování

Zhruba je to asi tak 2 roky co mě začalo tlačit v zadní časti hlavy, a někdy i v horní části. Dotoho se mi začně dělat horko, moc bušit srdce, a šíleně píštět a hučet v hlavě. Tinitus to neni, a CHOPN si myslím s tím nemá co dělat. Co to může být ?

4. ledna 2015, 00:56:51

Jana1 poděkování

Mě se dělo něco podobného, měla jsem pocit tlaku v hlavě, bušení srdce, nedostávalo se mi vzduchu, nezáleželo na situaci, byla jsem v klidu doma nebo i někde venku. PO dlouhé cestě po doktorech, kteří mi na nic nepřišli, mi později pomohl psycholog, diagnostikoval panickou ataku. Nejdříve jsem tomu moc nevěřila, že si to vlastně nevědomky způsobuju sama, ale půjčila jsem si nějakou literaturu, něco si o tom přečetla a postupně jsem se toho zbavila. Důležité bylo přesvědčit sama sebe, že to není žádná nemoc, že neumřu a že se to dá zvládnout.

29. března 2015, 12:32:57

Patrik

Mam ten sami problem tlak v hlave e nekdy mam pocit ze se nemohu nadechnout ze nemohu popadnout dech a busi mi srdce mam to skoro kazdy den jak se toho zbavyt to netusim take uvazuji o tom psichologovi :-D verim ze by mi pomohl.A Jani jak jste se toho zbavila tim myslim jak dlouho vam to trvalo ? diky

14. května 2015, 11:49:24

Mia1 poděkování

co si takhle změřit tlak?

20. května 2015, 13:25:50

Alex

je to psychika potrebujes antidepresiva a vsichni co to popisuje obdobne pocity je to z 99 procent psychosomatickeho puvodu. Najdete si psychiatra zacnete brat leky ale hlavne snazte se odstranit pricinu vasich neprijemnych pocitu. Vim, ze je to tezke taky s tim bojuji ale kdyz neco muzete zmenit tak to zmente..praci, prostredi, bydleni, lidi...atd...zacnete se venovat zalibam ktere jste delali treba za mlada a ted je nedelate. Nejhorsi na psychiku je nuda to mi verte.

1. října 2016, 16:19:22

Jean

to je hloupost, nikomu neraď !

2. října 2016, 00:26:49

Alča

Ahoj Jani, můžu se zeptat, jako dlouho ten tlak v hlavě třeba trval?

3. dubna 2015, 10:58:21

Pavlína Štibrová

Nemyslím, že by to byl nádor.

3. dubna 2015, 16:01:44

Jakub1 poděkování

Je mi 19 let a zhruba 3 měsíce trpím na to samé... Neumím se soustředit, nedokážu vydržet stát na jednom místě... rozostřené vidění, dokonce i takové pomalé.. tlak v zadu v hlavě, neustálá únava, víčka nateklé jak po opici.. do toho se přidávají i jiné potíže.. byl jsem taky už na různých vyšetřeních a nic... už mě to ani nebaví chodit od doktorovi k doktorovi a všem říkat co mě trápí přijdu si pomalu jak dement...

15. června 2015, 20:54:52

Daniel

I já měl podobné potíže, jak je již víše popsano.Tlak v zadní části lebky, občasné závratě doprovázené tlakem na oční bulvy. Divné jakoby bušení srdce, chvilku zima poté takové teplo, že jsem byl během chvíle spocený. Pocity podobné dušení byli na denním pořádku. Usínání nekonečně dlouhé představy všelijaké, co to asi je, proč..... celkově strach. Nemocniční prostředí nemám rád, proto jsem vyhledával alternativní řešení. No a povedlo se, začal jsem chodit na masáže zad a krku a hned po první masáží neskutečná úleva od bolesti. I po psychické strance úleva. Příčina mých potíží častá práce rukama, nemusí být těžká fyzická, ale jen běžná. Další příčina stres, který je v podstatě strůjcem mých potíží. A málo pohybu krční páteře. Když krční svalstvo zatuhne, tak to způsobuje přidušení krčních cév, proto ten celkový tlak, bolest a to vše okolo. Můj příběh má šťastný konec, doufám a věřím, že i vy co si čtěte tento příběh ho budete mít stejný.

15. října 2015, 14:45:49

Petr

Zdravím všechny, mám něco podobného cca 8let. Ze začátku to bylo bušení a arytmie srdce, pak tlaky v hlavě a magnet co vás táhne k zemi, pak následovalo krvácení z konečníku a bolesti břicha a nyní to jsou nadále nepřestávající tlaky až takové rezonance, jako by vám do hlavy někdo pustil jinou frekvenci. Prošel jsem vyšetření srdce, hlavy, břicha a nikde nic mimo hemoroidů. Jsem z té situace zoufalý i nadále a to chodím už více jak rok k psychologovi. Prý to má psychické až psychosomatické důsledky. Jedině na co jsem přišel je to, že se snažím chodit na delší procházky více jak hodinu a pak přijdu s čistou hlavou. Takže docházím k závěru, že psychika je fakt sviňa, ale pobyt venku je asi lék, jak předejít uspěchané době plné stresu. Jo a ještě poslední moudro i když je to těžké, nečíst po internetu co, kdo, kdy a jak o těchto problémech. Tím se to zhoršuje a člověka to nutí doma sedět a nic nedělat. Dále jak popisujete je soustředěnost na denním pořádku, v hlavě guláš. Myšlenky na pozitivní život jsou někde fuč a neustále běhá hlavou co mi je, proč to mám, co bude, kdy to se mnou sekne atd. Pokud má někdo jiné zkušenosti, kdo koho vrátil zpět do běžného života z těchto problémů, rád si přečtu. Nebo něco zázračného, co nás vrátí zpět, žít plnohodnotný život. Petr

8. března 2016, 14:16:23

Jean

špatná diagnoza, mikroparaziti

13. března 2016, 09:58:55

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 92 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jean (ukončení léčby antidepresivy) 5. prosince 2016, 05:26:57

Nemáš v tom úplně jasno,musíš ještě studovat imunitu a nepoužívej PP a deprese, je to… Diskutovat

• Petra (příznaky zánětu slepého střeva) 10. prosince 2016, 17:59:22

Ahoj já zrovna jsem ve spitale se silným zánětem tlustého střeva..mohu jen říct, že se to… Diskutovat

• Jamie (Operace hemoroidů) 5. prosince 2016, 00:03:23

30.11. Jsem byl na kontrole - zatim jen zvenku, dovnitř se ještě nedalo koukat. Vse se prý hoji… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.