Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Hepatitida C a těhotenství

Můj syn žije s dívkou, která má hepatitidu C a čekají mimino. Tvrdí,že už přes 3 roky nic nebere a podle gynekologa je vše v pořádku. Jaterní testy jsou prý dobré. Přesto je v těhot. průkazce poznámka HCV pozit. a cyrhoza jater. Je důvod k obavám, že se nakazí i partner nebo dítě?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr
2x

Obecně platí, že přenos HCV z matky na plod je sice možný, ale není častý (procenta bohužel nevím). Totéž platí pro přenos na partnera. Je nutno dodržovat základní opatření (kondom, nepůjčovat si žiletky, nůžky a pod.), a jednou za čas se nechat otestovat. Z vaší informace nerozumím dvěma věcem: 1. Co znamená, že "jaterní testy jsou dobré"? Pokud -jak píšete - došlo již k cirhoze, mělo by to být patrné i na jaterních testech. 2. Co znamená, že dívka již 3 roky "nic nebere"? Mluvíte o lécích na HCV (které poškozují plod) nebo o drogách? Petr

petra
1x

dobry den mam hepatitdu c a desetimesicni holcicku musi podstupovat krevni testy virus ma v krvi ale doktori mi rekly ze do dvou a pul veku ditete se neda nic zjistit muze se nakazit a muze ji to z tela i vymyzet takze mozna nakaza z matky na plod tu je ale byva minimalni co se tyka vaseho syna sexem se to prenaset da take ale pouze minimalne pri styku by meli pouzivat kondom

Jindřiška Fišerová
9x

Jsem zdravotní sestra a minulý týden jsem se potřísnila krví při odběru pac,u kterého se posléze zjistilo,že je nakažen hepatitidou C.Mám na palci záděrku,ale nejsem si jistá,zda tam byla i během inkriminované doby,tudíž nemůžu říct,jak velká je pravděpodobnost,že jsem byla infikována.Chtěla bych vědět,jestli již teď mohu zjistit,zda jsem nebo nejsem infikována.Popřípadě kdy to bude možné.Jsem vdaná a máme syna ,ale již rok se snažíme s manželem o druhé dítě.Můžu dál mít nechráněný pohlavní styk a dál se snažit otěhotnet,nebo počkat až jak dopadnou výsledky?Odepište mi prosím na mail Děkuji

Monika
2x

Dobrý den:0) všude se píše že žloutenku typu C je málo pravděpodobné dostat přes pohl.styk.No já sice nevím jak přesně jsem se nakazila, ale to jediné připadá v úvahu neb jsem nikdy nebrala drogy.Přejdu k otázce:před 5 lety díky dárcovství krve mi byla zjištěna přítomnost hepatitdy C v krvi, poté jsem začala docházet na infekční oddělení kde sem chodila asi rok(nedostala jsem žádné léky neb mi bylo zděleno že se mé tělo samo vyléčilo) po roce jsem se na docházení na oddělení vykašlala protože jsem si myslela že pokud se mé tělo vyléčilo je vše O.K. a já už tam tedy nemusím.No jenže včera jsem se dozvěděla že malé množství v krvi prý vždy zůstává a tím mohu nakazit při porodu své miminko.Chci vědět jaká je léčba této nemoci u novorozence a zda-li se to dá léčit.Mockrát děkuju za odpověd.Pokud to půjde mohla bych dostat odpověd na svůj e-mail: monika.barbusova@seznam.cz

jana
1x

dobrý den,jsem vyléčena už 2roky,ale než jsem se začala léčit tak jsem porodila dceru.když jsem byla těhotná nevěděla jsem,že jsem nakažená to jsem se dozvěděla když,byli malé dva měsíce.hrůza měla jsem strach co bude?umřu?nevěděla jsem o této nemoci nic. pak testovali malou a byla pozitivní,celej svět se mi zhroutil.řekla jsem si,že musím bojovat našla jsem si supr doktora,vše mi visvětlil a řekl mi,že jsme malou testovali moc brzy,že má moje protilátky a že,jí otestují v osmi měsících.trnula jsem strachy.tak jsem se začala léčit já, léčba probíhala dobře již po třech měsících jsem byla negativní.a nakonec uplně vyléčena.dceru otestovali a byla negativní.jsem štastná. ps.děti se léčí až od 8 až 10 let protože je léčba moc agresivní.přenos z matky na dítě je mezi 1až 2%.ps. nebojte se toho a jděte do toho.

Veronika Versir@seznam.cz
3x

Dobrý den četla jsem o vaší hepatitidě typu c a zajímalo by mě zda nevíte jestli po píchnutí jehlou u přeléčeného pacienta je možné něco chytit.Jsem zdravotní sestra a omylem jsem se od této pacienty píchla .Na odběru krve jsem zatím nebyla je to čerstvá záležitost zhruba 4 dny , ještě musím počkat inkubační doba je až pul roku.Jsem z toho celá neštastná v noci nespím a neustále na to myslím moc mě to trápí. Také by mě zajímalo zda se tato nemoc dá uplně vyléčit do puvodního stavu , jaká je šance a pruběh léčby. Děkuji za brskou odpověd Veronika muj email je

Petra

Dobry den,chci se zeptat pokud ma novorozenec protilatky na hep.c a matka byla pred otehotnenim vylecena,tak ty protilatky u novorozence do roku zmizi?

jana

dobrý den Veroniko ptáte se zda je možné se nakazit od přeléčeného člověka?Tak to možné není ,já jsem uplně vyléčena a tak se odemě nemá čím nakazit.inkubační doba není pul roku,ale 4až 6 týdnů.víte jistě,že ta pacientka byla vyléčena na 100%?raději bych si ty testy nechala udělat.ptáte se na léčbu,léčba trvá necelý rok.já to zvládela dobře zhubla jsem asi 5kilo jinak jak kdybych se neléčila vše v pohodě a to jsem se starala o dvě hodně malé děti.Netraptese je na to léčba a musíte tomu věřit.držím moc palečky.

Ivy

Tak až teď jsem se dozvěděla jak to je s případným plánovaným těhotenstvím,tak radu dávám dál.Přenos možný jen z nemocné matky na dítě-před léčbou partnera se lze pokusit o otěhotnění !-při jeho léčbě se už musí počkat až půl roku po léčbě.

Nortimera
1x

Ahoj, taky mam cecko, nevim,co delat. Uz jednou mi delali jaterni biopsii na zjisteni, jak jsem na tom. Pred zahajenim lecby jsem odjela s muzem do ciziny, kde zijem do dnes. Zacala jsem chodit k lekari zde, ale problem je, ze mi tu biopsii chcou tady delat znovu. Ja jsem k smrti vydesena, protoze nevim, jestli mi to muzou delat znovu. Bojim se umru, protoze jsem jim nerekla, ze uz mi to delali, abych nemusela znovu vysvetlovat, co se tenkrat stalo.....Dekuju vam predem za odpovedi

Misullka
5x

Dobrý den, jsem ve 13.tt těhotenství a krevní testy mi vyšli 2x na hranici hepatitidy typu C. Jsem z toho úplně zničená, protože vůbec nevím, kde bych k tomu přišla. Drogy jsem nikdy nebrala, tetovaná nejsem, na operaci jsem nikdy nebyla, ani transfuzi jsem nikdy nedostala, 5 let mam stálého partnera, který mi je věrný a předtím jsem měla jen 2 sexuální partnery, mam piercing v pupíku, ale již 4 roky. Opravdu netuším, kde bych k tomu mohla přijít, nikdy jsem se ani nepotřísnila cizí krví..opravdu nevím .Netušíte, zda jsou i jiné způsoby infikování? Dál netuším co znamená výsledek na hranici..je to spíš ano nebo ne? Proč jsem nedostala žádné léky aby se to mohlo případně léčit? Někde píšou, že je velká pravděpodobnost přenosu na plod, někde že je úplně miminální..Uklidňuju se tím, že když je to na hranici, tak jsme to možná podchytili hned na začátku a tudíž se to dá snad dobře léčit..Doktorka se o tom nechce bavit, dokud nebude mít přesné výsledky, ale ty dorazí až za 3 týdny a do té doby budu úplně na nervy..děkuji za jakoukoli radu nebo informaci.

anna.novakova@centrum.cz

dobry den,prosim vas mohla bych se vas zeptat zda ste si nechala delat specialne testy na hepatitidu c?jak vam na to prisli?Z jakych jinych krevnich testu na to lze prijit?dekuji za odpoved(mylsim behem tehotenstvi)pekny den

misha1987@seznam.cz
1x

dobrý den, chtěla bych se zeptat:v lednu jsem se začala léčit s hepatitidou typu C a muj pritel tez. v cervnu jsme byly oba negativni. pritel uz v pulce lecby a ja az na konci..po dvou mesicich jsem byla na testech znova a hepatitidy C mam opet pozitivni. jaterni testy mam stale dobre.. ted jsem navic zjistila ze jsem tehotna.. tak nevim jestli to nejak nevadi a muzu dite donosit nebo musim na umele preruseni?

michaela
2x

dobry den chtela bych se vas zeptat , uz deset let mam zloutenku typu c, zloutenku jsem dostala prinosem inekcni strikacky, kdysi sem brala drogy, ale uz dva roky jsem cista.po dvou letech jsem otehotnila a hrozne se bojim ze hepatydu dostane moje dide. chtela sem se zeptat, da se lecit u novorozencu hepatyda c?chtela bych vedet jak se leci a cim se leci. dekuji vam moc.

Kateřina
2x

Dobrý den chci se zeptat, zdali se hepatitida C pozná i z obyčejného odběru krve například při angíně. A jak se hepatitida C projevuje děkuji za odpověd

Rita
1x

dobry den chtela sem se zeptat kdyz ma miminko hepatitidu c,jak bude probihat lecba?dekuji

Nikoola
2x

Dobrý den, jsem v 36.tt a mám hepatitidu C. Jen se nemohu dopidit k několika odpovědím. Zajima mě zda-li mohu rodit v jakékoliv porodnici? A taky jestli může u pres mou infekci byt u porodu? Děkuji za odpovědi

Nikoola
1x

Oprava: jestli může byt u porodu přítel i pres mou infekci

radost

ahoj jsem Christine a jsem 40 rok starý, když jsem byl 25 jsem ztratil jeden z mých vejcovodu a já jsem měl 2 potrat před v minulosti a udržet i zkoušet, ale tam bylo štěstí na své straně od té doby, občas mě a moje manžel bude dělat to celý den, ale ocel štěstí, dokud jsem viděl nějaké svědectví ONLINE ostatními ženami mají semilar případu a rozhodl jsem se obrátit ODUMA OF SPELL ODUMA chrám a nalijte na můj smutek a bolest na můj mail jsem poslal , ODUMA přece dělal čištění a řekl mi zdroj můj problém, že to bylo Práce temné čarodějnice řemesla, že někdo dal na mě (můj bývalý přítel), že i se nikdy nacházet radost v mém manželství, snížit příběh krátký ODUMA svrhl očistit kouzlo odstranit temné magii a pak okamžitě velmi příští měsíc jsem otěhotněla a chválu ODUMA a Bůh i doručena bezpečně dítě dvojčata, když se procházející podobném problému Apeluji na vás kontaktovat Prorok ODUMA na email odumaspelltemple0@gmail.com OR mu zavolat 237055176617.

Katka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat partner mi po roce oznámil, že má žloutenku typu C ale že mě nemůže nakazit už prý 5let se neléčí ani nebere žádný léky. chci se zeptat pokud by jsme plánovali rodinu je možnost přenosu na dítě. Děkuji jsem z toho zoufalá.

klařy

dobry den,mam dodaz budu se leciž jeste 6 tydnu s hepa.jsem tehotna muzu uskodit plodu? :(

Antonie

Dobry den mam dotaz manzel ma zloutenku typu B uz 17 let proc jsem ji nikdy nedostala

Veronika Lorykova
1x

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám hepatitiducasi odhadem cca čtyři roky čekám dvojčata bojím se že u mě už. není něco v. pořádku protože mě svědí celé tělo. aha rukou mi čím dál tím víc jako kdyby. pod kůži praskají cévky bojím se co by mi řekli co když už něco tak špatně že bude pozdě prosím poraďte mi děkuji předem Veronika

Markéta

Dobrý den, mám hepatitidu c a ráda bych se zeptala na pár otázek.. Je přenosná i na zvířata? Může to ovlivnit reprodukční schopnosti? A je léčba hrazená ze zdrav.poj?

AdamMichel

Dobrý den, pro zvířata není nebezpečný. Nemá žádný vliv na vaši reprodukční schopnost. Je spíše nebezpečný pro váš játra a je lepší léčit hepatitidu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 58 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce