Inzerce

Krevni tlak

Mám jen dotaz,manželovi naměřil doktor tlak 150/80,letos mu bylo 49let,je to normální nebo je vysoký?Děkuji

Inzerce
Odpovědi
Douba

Váš manžel by měl mít maximálně v průměru tak 140/90. Ale 150/80 není žádná pohroma. Navíc jedno měření u lékaře nestačí, je třeba ho několikrát opakovat po dobu řady týdnů. Naměří-li lékař opakovaně tuto mírnou hypertenzi, chtělo by to pohyb (rychlou chůzi), trochu zhubnout, méně kouřit apod. Až pokud nezabere životospráva, nechť se myslí na medikaci. Ale to ať navrhne lékař.

Reagovatpoděkovatnahlásit

25. ledna 2009, 18:13:16

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Poskytoval/-a jste někdy první pomoc u epileptického záchvatu?
Zatím hlasovalo 70 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.stopstigma.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Peter (TRITTICO AC) 18. února 2017, 14:55:54

Zacal som brat triticco pred tyzdnom, kvoli 3 mesacnej nespavosti, ktoru som riesil stillnoxom a… Diskutovat

• Verča (zalehlé ucho, po čištění uší na levé ucho neslyším) 19. února 2017, 19:24:54

Velmi mi to pomohlo, neměla jsem peroxid, tak jsem si sedla do sprchy a proplachovala a… Diskutovat

• Anna (Právní poradna: Jak si stěžovat na doktora kvůli léčbě?) 20. února 2017, 21:41:49

Pějný den,co mám dělat .když mě lékař řekne ,abych tam už nechodila a to podruhé.Kam… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.