Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Neuropatie

Prosim zajimala by mne prognoza ziskane smisene polyneuropatie. dekuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
zuzka
12x

Prosím zajímala by mě případná léčba u senzitivní neuropatie. Nemám ji dědičnou, podle doktorky jde zřejmě o důsledek dlouhodobého užívání antidepresiv (lexaurin, prothiaden, rohypnol), nyní tritico, citalec, thiapridal, stilnox. Špatně se mi chodí, podlamuje si mi především levá noha, špatně spím, jelikož to neustále brní, pálí a štípe (asi jako u vyšetření EMG).

Božka
8x

Mám s ní vlastní zkušenost.Moc toho na léčbu není. Důležitá je životospráva.Nepřetěžovat se fyzicky ani psychicky.Máte nárok jednou ročně na lázně a to až na 7 neděl - hradí pojiš´tovna - Jánské Lázně, Teplice atd. Užívám milgamu nebo si nechávám píchat B12.Pokud není možnost lázní, tak rehabilitaci a také je důležité procvičování a posilování a to ne přes bolest. Někdy se používají antidepresiva - snižují bolest nervů. Já beru asentru a ta mi vyhovuje.

Alča
4x

Dobrý den, chci se s vámi podělit o zajímavou zkušenost. Maminka je dlouholetý diabetik se silnou neuropatií dolních končetin. Nic nezabíralo, až jsme se dozvěděli o nové metodě MDM. Maminka ji absolvovala minulý rok v prosinci a její zdravotní stav se opravdu o hodně zlepšil. Nemá již pocit studených nohou, dokonce se jí zmírnilo o brnění, které ji často rušilo v noci ve spánku. Co úplně nejvíce oceňuje je, že v noci dobře spí. Všem vřele doporučuji. Není to sice hrazeno zdravot.pojišťovnou, ale stejně to stálo za to. Maminka i my (celá rodina) jsme nyní spokojenější.

Hana

To jste na tom jako já cukrovku nemám nepiju nekouřím je mi 62 a už 15 let mám těžkou neuropatii dobrého lékaře který mi to udržuje kapačkama každý měsíc kapačky

helda4
3x

PROSÍM ,CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT KOLIK SI MŮŽU VZÍT TABLET DENNĚ LEXAURINU ,ABYCH TO NEPREHNALA.nEMÁM K TOMU TEN NAVOD.

VErča
1x

Mám dotaz, dá se sehnat lexaurin někde bez receptu?

zuzka
6x

nedělej to. Užívala jsem Lexaurin skoro devět let a vím, co to je absťák po něm. Ale přižila jsem ho, i když jsem nikdy nezažila nic horšího. V případěn nemožnosti odvyknutí pomůže Thiapridal, je proti delíriu z alkoholo, takží zmírní absťák. Drž se!

Kopi63
2x

Dlouhodobé užívání lexaurinu způsobuje po nějakém čase výpadky paměti. Řekla mi to má neuroložka a měla pravdu sama to teď zažívám, uživala jsem ho 4 roky. Proto radím pouze nezbytně nutnou dobu.

Marta Potůčková

A proč se nezeptáte lékaře, určitě víte, že bez receptu nic takového není !!!

alena
3x

uzivam lyriku a jem mi po ni spatně nemohu spat mam motejlice dejte mi vedet vasen zkusenosti dekuji alena

Michal

Mám neuropatii jako mnozí a nenacházím odpověď, může být způsobena horečkou západního Nilu kterou jsem prodělal? To bylo v roce 2005 a od té doby se můj stav rapidně zhoršuje. Chůze po nerovném trávníku, podlamují se mi nohy a od prosince se přidala svalová bolest, která se "stěhuje". Jsem už závislý na analgetikách, užívám také trttico.

Hana
4x

Mám neuropatii dolních končetin po chemoter. Užívám Lyricu cca necelý rok....hrozně špatně spím.Připadá mi, že nemám vůbec potřebu spánku, přitom jsem unavená. Když si lehnu spánek nepřichází. je možné, že je v tom má "prsty" lyrica?

Hana
2x

Myslím, že s tím nemají léky nic společného, jsem na tom stejně úplně stejně a bolesti prstů u noh hlavně večer bez prášku na spaní (ZOLPINOX) nespím mám skvělého lékaře v Hradci a ten říká, že si ho mám vzít jinak bude hůř spánek je u této nemoci důležitý

Hana
1x

Lékař v Hradci je snad jeden z nejlepších v republice asi mluvíme o stejném a je pravda, že říká jak je důležité se v noci vyspat stačí mi půlka ZOLPIDENU

Hana

Půlka Zolpidemu beru také, ale už to přestává fungovat

Věra

nejlepší proti bolesti na noc si udělat mokrÿ studený zábal,přes to zabalit do deky a je po bolesti.

Hana
1x

Beru Pregabalin vyzkoušejte ho mám těžší stádium někdy hlavně večer se mohu zbláznit bolesti nohou hlavně prstů

Jana
1x

Dobrý den, mám otázku. po dvou letech bolesti rukou mi našli polyneuropatii. Vyšetření EMG nic neukázalo a diagnostikovali mi diabetes. Teď momentálně mám cukr 6,2. Mám jít na interní vyšetření. Co se stane když mi interní vyšetření nic nezjistí?

Lenka
5x

Dobrý den,mám neuropatii dolních končetin.Je to způsobeno zřejmě nemocí páteře,operací kloubů.Rovněž mám pálení,bodavé bolesti dolních končetin,neobratná chůze,nestabilita,těžké nohy.Svalovou slabost na DK mám také jak tady píše Michal.Taktéž jak je zde psáno užívám Lyricu,která mi částečně pomáhá,ale ty vedlejší účinky jsou otřesné.Motá se po nich hlava,jako pocit opilosti.Beru ještě vitamíny B, pupálkový olej,vitamín E,kyselina Alfa lipoová.Tyto doplnky mně pomáhají trochu zmírnit bolesti.Máte tu ještě někdo jiné rady zkušenosti s touto neuropatií?Lenka

Eva
6x

Ahoj mám tuto nemoc rok, je to strašné se stim naučit žít a to mi je39let, mám nohy ruce hrudník, stipe to jako skelna vata, nasadili Pregabalin. Nic víc se stim dělat nedá nic nenašli. Ani v punkci ani skoro ve všech ambulanci h kde mě posílali, jen EMG nález. Kdybys chtěla Dej si Fb Eva Ryšková a napiš do zpráv budu ráda když si t této šíleně nemoci popovídáme. Pěkný, den

Hana
2x

Jsem na tom stejně Pregabalin + Milgamu přemýšlím jak dlouho vydržet příznaky moc to nedávám.

Martin

Mám neuropatijí něco málo přes rok.Doktor mi řěkl že to může být z dlouhodobého stresu a nebo také z úzké obuvi , beru léky neurotin 300mg 3x deně bolesti jsou určitě menší ale moc se nevyspím.

Hana

Já beru pregabalin je to stejné jako lyrica je to v podstatě jen na zmírnění bolestí léčba neexistuja

Honza

Ahoj, mám neuropatii diky operaci kýly. Kdybych to věděl vůbec bych na to nešel. Jsem vůl. Mám pálení v tříslech, v penisu a šourku. To je nejhorší. Zkouším pregabalin, Rivotril a nove zkouším belotrn kolatohlavy , tinktura. Mám strašné deprese. Prisel jsem i o praci

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce