Inzerce

málo železa v krvi

Byla jsem podruhe darovat krev a při kontrolním odběru mi zjistili,že mám v krvi málo železa,takže jsem krev nemohla darovat.Pro zaměstnavatele jsem dostala potvrzení,ze jsem na transfuzní stanici byla do 11:00 hodin,zaměstnavatel mi však nechce proplatit náhradu mzdy za dobu,strávenou na transfuzní stanici.Tvrdí,že když jsem krev nedarovala,nemám nárok na proplacení.Prosím vás tímto o radu,zda-li mám opravdu nárok na proplacení alespon tech hodin,které jsem tam strávila.Děkuji

Inzerce
Odpovědi
Ivana

Vyhláška FMPSV č. 18/1991 Sb. o jiných úkonech v obecném zájmu: Příloha 1. Jiné úkony v obecném zájmu, při nichž se poskytuje pracovní volno Část I - Pracovní volno s náhradou mzdy Pracovní volno s náhradou mzdy se poskytuje pracovníku v případech, rozsahu a za podmínek dále uvedených: a) Činnost dárce při odběru krve a při aferéze. Pracovní volno za dobu cesty k odběru, odběru, cesty zpět a zotavení po odběru, pokud tyto skutečnosti zasahují do pracovní doby v rámci 24 hodin od nástupu cesty k odběru. Pokud na cestu k odběru, na odběr a cestu zpět nepostačí 24 hodin, poskytuje se pracovní volno za prokázanou nezbytně nutnou další dobu, pokud zasahuje do pracovní doby. Nedojde-li k odběru, poskytuje se pracovní volno jen za prokázanou nezbytně nutnou dobu nepřítomnosti v práci. b) uvedena činnost dárce dalších biologických materiálů

Reagovatpoděkovatnahlásit

14. listopadu 2005, 17:05:21

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Kde hledáte informace o novinkách v léčbě cukrovky?
Zatím hlasovalo 30 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • A (čelistní kloub) 19. listopadu 2017, 10:06:31

Kdo máte problémy s čelistí a léčíte se, dejte pár čerstvých info. Diskutovat

• Tomáš (Po trhání osmiček) 20. listopadu 2017, 11:28:00

Spodní osmička taky ok - dá se to v klidu vydržet na noc ibalgin a druhý den už na pivko :) Diskutovat

• Michael (Rivotril) 15. listopadu 2017, 18:34:32

Dobrý deň, Alenka, zoznam nežiadúcich účinkov spomínaného lieku je skutočne veľmi dlhý,… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.