Inzerce

málo železa v krvi

Byla jsem podruhe darovat krev a při kontrolním odběru mi zjistili,že mám v krvi málo železa,takže jsem krev nemohla darovat.Pro zaměstnavatele jsem dostala potvrzení,ze jsem na transfuzní stanici byla do 11:00 hodin,zaměstnavatel mi však nechce proplatit náhradu mzdy za dobu,strávenou na transfuzní stanici.Tvrdí,že když jsem krev nedarovala,nemám nárok na proplacení.Prosím vás tímto o radu,zda-li mám opravdu nárok na proplacení alespon tech hodin,které jsem tam strávila.Děkuji

Inzerce
Odpovědi
Ivana

Vyhláška FMPSV č. 18/1991 Sb. o jiných úkonech v obecném zájmu: Příloha 1. Jiné úkony v obecném zájmu, při nichž se poskytuje pracovní volno Část I - Pracovní volno s náhradou mzdy Pracovní volno s náhradou mzdy se poskytuje pracovníku v případech, rozsahu a za podmínek dále uvedených: a) Činnost dárce při odběru krve a při aferéze. Pracovní volno za dobu cesty k odběru, odběru, cesty zpět a zotavení po odběru, pokud tyto skutečnosti zasahují do pracovní doby v rámci 24 hodin od nástupu cesty k odběru. Pokud na cestu k odběru, na odběr a cestu zpět nepostačí 24 hodin, poskytuje se pracovní volno za prokázanou nezbytně nutnou další dobu, pokud zasahuje do pracovní doby. Nedojde-li k odběru, poskytuje se pracovní volno jen za prokázanou nezbytně nutnou dobu nepřítomnosti v práci. b) uvedena činnost dárce dalších biologických materiálů

Reagovatpoděkovatnahlásit

14. listopadu 2005, 17:05:21

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 84 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Martina (Operace hemoroidů) 8. prosince 2016, 08:52:40

Mne to teď v úterý dělali v Rokycanech, doktor Zenkl z Plzně, musim říct, ze to co tu… Diskutovat

• ŽIVOT (darování orgánů) 3. prosince 2016, 06:03:53

Zdravím. Chtěla bych ještě mít plnohodnotný život s dětmi a k tomu potřebuji ledvinu.… Diskutovat

• Jean (ukončení léčby antidepresivy) 6. prosince 2016, 21:29:31

znám ty potíže, ale tady nemůžu psát co je potřeba, ale zkus užívat kapucínku, kozlík,… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.