Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Co se zlomenou klíční kostí?

Jaktože tady nikdo nic nenapsal o zlomenině klíční kosti?Já jsem si ji zlomila před 2 měsíci a nic příjemného to nebylo.Jen tak mě napadá proč se v první pomoci píše že ruku na straně kde je kost zlomená máme dát přes prsa na protější rameno...trochu divný,když jsem ji nemohla ještě měsíc potom tam dát a navíc jsem měla zakázaný ruku zvedat víc jak 60° ....takže kdyby mi ji tam dal někdo když se to stalo tak by mě to asi bolelo ještě víc....tak nevim nevim,kdo mi na to odpoví?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
mazslicko
16x

Na fotbalovem zapase sem si slomil klicni kost..byl sem prevezen do Chrudimske nemosnice..a tam mi nasadili delbety..doktor rikal ze detem jako ja (17)..to sroste na 98% procent v poradku a bez operace..rekl mi at si skocim v pondeli (zlomenina se mi stala v sobotu)..na kontrolu ve svem meste (usTi nad Orlici) a tam mi doktor rikal ze je to uplna blbost..prej aby mi to mohlo srust tak se kosti musej dotykat..rekl mi ze me bude muset vzit na operaci nebo to nikdy nesroste..Budou mi tam davat dratek..mam strach a neim jak to bude bolet..snad to preziju :) a lidem kteri maj taky problemi preju hodne stesti :)

Terka
5x

Ahoj, musí to být velmi nepříjemné, myslim ta operace. Já mam taky zlomenou klicni kost, ale mela jsem to stesti ze pri prvnim kotoulu se mi zlomila, a pri druhem se zase vratila zpet, takze na zadnou operaci nemusim a bude se to hojit velice rychle. (Stalo se to pri padu na lyzich) Preji brzke uzdraveni a mirnou bolest.

verca
1x

Dobrý den. Je mi 14 a ve skole me jedna holka nevidela a omylem me bouchla dverma, dvere me uhodili do licni kosti. Ze zacatku hned co me to bouchlo me to bolelo, pote uz prestavalo. Nejprve se mi zdalo ze mam bouli. Pak mi to zcervenalo a ted tam mam malinkou modrinku , ktera moc neni videt , kdyz si to zmacknu tak to boli jak čert. Jinak to neboli. Davam si na to studeny kapesnik , pomuze mi to ? Co stim mam ? Nemam to zlomeny ? A co mi na to pomuze. Budu moc rada za každou odpoveď. Prosím odpovězte mi :( Děkuji vám moc :). Verča

petr
3x

Ahoj, taky jsem si zlomil klicek pri padu z kola a neslo to srovnat tak na operaci. Jenze po pul roce jsem si byl rict aby mi tu desticku a 6 sroubu vyndali, vse probehlo o.k. Akorat ze 3 tydny po vyjmuti jsem nedaval pozor a pri malym ukloznuti a primi trefy si to zvovu zlomil! Takze mam kruhy. Ted v tom rachta ale kost je spojena akorat v tom chroupe. Je to neprijemny kruhy tlaci ale vydrzet se to da, chce to nervy :-) je to na bednu kdyz k tomu jeste jsem mel pred tremi roky zlomenou stehenni kost jinak nikdy nic. Jsou i horsi pripady co lezi treba pul roku v nemocnici a maj trvaly nasledky coz ja zatim nemam a jsem rad.

Přema
4x

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli je možné drát nějak povolit? Zdá se mi, že mi tam něco přeskakuje.

verca
6x

ahoj, ja jsem mela zlomenou klicni kost v 16 letech, dnes je mi 19 a od pondeli mam zase teda zlomeny zapesti, ale zalezi na kterem miste to mas zlomeny, ja to mela uprostred a stacila fixace, kdybys to mel jinde tak je to snad na operaci, aspon tak mi to bylo receno, ale to musi rict lekar, je pravda, ze to zapesti boli, mam zlomeny radio, ale ta klicni kost byla horsi, rikala jsem si ze uz nikdy, tak to nejak prezij, oboje mam teda z kone, ahoj

Ondřej Miler
4x

Pred mesicem jsem mel pad z kola - take zlomena klicni kost. Po 14 dnech jakz takz odpadla bolestivost (mohl jsem spat) a po mesici stale zadne hojeni ... dalsi mesic ve fixaci a pocitam tak 2 mesice jeste zadnej sport ... fuck!

martin 64
5x

cau,taky jsem si zlomil klicni kost,a po trech tydnech uz me to vubec neboli,ale vubec to nesrusta :( dostal jsem fixaci na dalsi tri tydny,a podle me to jentak nesroste,kdyz se ta kost porad muze hejbat, ta fixace je podle me na nic... :( jezdim motokros, a potrebuju co nejdrive zase trenovat :(

Lukas
3x

JJ s tim souhlasim , přesně se stalo to samý mě před 3ma týdny a zdá se mi že ta ortéza je na nic. Taky sem slítnul na dráze a mam zlomenej ten klíček nebo co to je . Jak to tady tak čtu tak si řikam že ty soudruzi z ndr někde udělali chybu :D ...

niky

A mohl si spát na boku??

Yndi
2x

Asi před půl rokem jsem si zlomil kliční kost. lékaři podle snímku mi nastavili léčbu takovéma stahovacíma kšandama (ortézu), které mi tlačili ramena dozadu, aby kosti na sebe doléhali. Samo sebou se člověk ani nevyspí bolestí, ale když neni zbytí prášky lecos zachrání. Po měsíci proběha kontrola i přes to že jsem mu říkal ža mi to poměrně bolí tak mi do zprávy napsal mírná bolestivost. Dnes už vím že operace je nevyhnutelná a sám ji vyžaduji, jelikož pořádně nespím asi 3měsíce. Stav mé kliční kosti je takový že srostla špatně místo aby srostli kosti proti sobě mě srostli přes sebe a to tak že se mi kliční kost zkrátila o 4cm srůst mam velký na výšku 3,5cm a na délku 2cm a je to zřetelně vidět bez ohmatání. pokud mohu doporučit a chcete se vyhnout budoucím komplikacím a bezesným nocím tak se nechte operovat. Dnes jsem o něco chytřejší a vím že ty naši údržbáři stojí za prd. čeká mne za 14dní opět zlomení klíčku sešroubování a na rok mam jasno o krásné nemocenské dovolené..

Pavel
5x

Ahoj, já jsem sebou prásknul na ledě a kost se mi zlomila blízko ramenního kloubu. Doporučili to zdrátovat a opravdu po čtyřech týdnech už to nebolí, jen to musím rozcvičit - tam ta bolest je. Takže i když se potom musí dráty vyndavat, tak je doporučuji, protože je zde daleko větší jistota správného srůstu pokud si zdrátovaný pacient na sebe dává pozor.

fogy
14x

Dobrý den mam dotaz jak poznam že mam zlomenou klíční kost rozsekal jsem se na snowboardu a od te doby mě bolí rameno ale hejbat s tím můžu

Terka
1x

Ahoj. Me se stalo to same akorat na lyzich. Mas tam otok? Jestli ano, tak je možné, že se ti kost zlomila, a pak se vratila zpet. BĚŽ NA RENTGEN!!!! Pokud tam otok není, a kost vypada stejne jako na druhe strane (leva-prava) tak ji mas asi jen narazenou.Pokud je na prvni pohled videt, ze kost je nejak vychylena nebo v nespravnem tvaru navstiv doktora. To je ma rada. (Mam zlomenou klicni kost, a po zlomeni se vratila zpet=sakra štěstí). Doufam ze to dobre dopadne.

Renata
7x

Já mám týden zlomenou klíční kost přesně uprostřed. Spadla jsem z kola a mám ještě k tomu zlomené žebro vzadu. Chuťovka se spaním. Nejprve mi dali ortézu, že to sroste, sice kosti na sobě, ale nic se neděje. Při kontrolním rtg za 4 dny však zjistili, že jsou kosti od sebe 2,2 cm a určitě nesrostou. Jdu tedy na operaci. Konzultovala jsem to se 4 lékaři a každý má jiný názor. Nejprve vám říkají, že dříve se to neoperovalo a hrbeček nevadí (dá se přece odseknout později). To je ovšem varianta, když to sroste třebaže špatně. Pak jsem slyšela, že i když to nesroste, nic se neděje, naši předkové s tím také žili. Operace je sice zásah do organismu, ale za měsíc by to mělo být v pohodě. Šrouby se vyndavají za 2 roky v místním umrtvení. Držte mi pěstičky, jdu do operace.

petra
3x

ja som si tiez zlomila klucnu kost a najprv to bolo zlomene tak, ze si to nevyzadovalo operaciu, ale vzhladom k tomu, ze mi pan doktor velmi slabo pritlacil ortezu som to po tyzdni mala od seba vzdialene 3-4cm.Najlepsie bolo, ze sa ma nasledne spytal ci to chcem operovat.Ako keby som ja bola odbornik :D Tak sme isli za dalsim doktorom a ten poznamenal, ze sa to musi bezpodmienecne operovat.Operoval ma uzasny doktor, ktory mi to spravil atroskopicky takze tam mam len 4 male jazvicky.Bola som v celkovej anesteze.Teraz tam mam drot, ktory by mi mali vyberat tak po 4,5 mesiaci od zlomenia.Teraz by som mala byt len v lokalnej anestezii.

Markéta
8x

Ahojte, syn ( 19) si zlomil při autonehodě klíční kost. Zlomenina je tříštivá - 4 odlomené kousky a kost nenavazuje. Je pod sebou. Celé to modrá a opuchá. Doktor řekl, že operaci nedoporučuje a chce to nechat srůst tak, jak to je. Mám z toho hrozně špatný pocit. Ještě to není ani týden. Kdo nám může poradit, co dělat..... ?

Honza
12x

Ahoj v sobotu sem si zlomil klicni kost boli to při blbem pohnuti dostal sem ty kšandy a citim jak me taha rameno doktor napsal že je to dobře zlomene v patek mam jit na kontrolu ale bojim sem abych třeba špatne neležel. jak mam prosim ležet

kez bych to byval vedel
4x

v polosedě!

Terka
1x

Ahoj, mam to same co ty, a nejlepsi je lezet na zadech a bez polstare, a nebo musis rovne stat nebo sedet. TPreji brzke uzdravení.

tom
7x

Nazdárek, taky se podělím o zkušenost. Stal se mi úraz na kole. Jak jsem si nahmatal hrbol kousek od ramene , kde je klíční kost, věděl jsem, že je zle. Za hodinu v nemocnici - na RTG bylo hezky vidět, jak je to tam rozlomené, laterální část posunutá kamsi pod trapéz a další den po obědě už jsem ležel na sále. Po narkóze 2 až 3 dny na morfinu (večer injekce) a pak už jenom prášky podle potřeby a jak si pacient řekne (proti bolesti a na teplotu). Po 7 dnech v nemocnici mě pustili domů. Těch prvních 5 dní se dá nazvat bolestivých, ale pak už to v těch místech jenom "tahá". Jako by v tom rameni pořád někdo udržoval napětí - není to bolest. Teď je to 2 týdny od operace a zítra jdu vytahovat stehy. Dá se říct, že až na pár pohybů tou rukou můžu hýbat docela normálně s tím, že loket prý zatím nemám zvedat nad rameno,což bych radši ani nezkoušel a kdo ví, jestli toho jsem teď schopen. Mobilita se obnovuje docela rychle a taková ta ztuhlost zvolna opadá - nosím to na šátku jenom na delší výlety (včera jsem byl celý den v zoo). Jinak doma s tím prakticky dělám všechno, jenom pomalejc, opatrnějc a bez zvedání těžších věcí. Pooperační RTG ukázalo 2 hřeby vsazené směrem od ramene ke krku plus drát. Jsem rád, že se lékař na úrazovce okamžitě rozhodl pro toto řešení. Něco jako sádra, či ortéza, jak tady píšete, by mi v tomto případě zdaleka nezaručily takový hladký poúrazový průběh nehledě na možný špatný srůst. V září si chci dělat kurz na paragliding a prý ho budu moct absolvovat, z čehož mám radost, tak snad to klapne. Snad vám to nějak pomohlo,hodně štěstí s těmi úrazy a držte se!

Rdaek
2x

Zlomil sem si klicni kost na prave strane ,mam tam dane ty pasy ,ale boli me leva lopatka stech pasu. prosim poradte kdo stim ma zkusenosti. predem diky =)

Michal
2x

Rekni at ty nekdi ty pasi povoli na protejsi strane te co te boli....

Michal Vavru

Zdravim.... 19.12.09 sem si zlomil klicni kosts na 2krat bylo to v rakouskych alpach na snowboardu... nasadili mi delbetovy kruhy - ty ksandy jak nekteri pisou... na prvni kontrole v brne zjistili ze se mi pohla o 1.5cm za 10 dni od urazu mi ty kruhy sundali a mej jsem jen ruku zavesenou na satku... kontroli probihali v pohode az do te doby ze sem mel zacit cvicit s tou rukou asi po mesicu... na dalsi kontrole 28.1.10 sem si stezoval ze se mi to stale hybe ten vetsi lom bylo mi receno uz asi po 10te ze asi operace a o5 mi nasadili kruhy i kdyz sem rekl ze uz sem je mel.... zitra jdu na kontrolu tak uvidim.... jo a kdo nevi jak spat tak v polosede je to dobry hodne podeprit zada! Jinak vsem preju hladkej prubeh

Tomas J.
1x

Zdrávím všechny ........ taky se s váma podělím o moji zkušenost. Hodil jsem nehoráznou držku na lyžích 15.1.2010 byl jsem na pohotovosti v Bruntále, kde se na mně vystřídali dva doktoři páč jeden šel asi na kafee zrovna během prohlídky a ten druhej mně řekl, že s tím nic nemám ať si vezmu šátek a pár dní s tím nehýbu RTG proběhl. Pan doktor se jmenoval myslím Marks nebo tak nějak. Ovšem toto se mně nezdálo a tak jsem druhý den šel k doktorovi u nás ve Vyškově opět proběhl RTG, vyšetření atd. a dostal jsem takovej obvazovej korzet s tím, že to je naražený po týdnu kontrola. Při kontrole jsem se ptal pana doktora Nováka co ten hrbol na kosti co tam mám ..... koukl na to a řekl, že mrknem ještě na RTG. Znovu proběhl RTG a nic máte to v pořádku a dojděte příště, až to budete mět úplně ok. A ještě mně napsal teda rahabilitaci a řekl, že za týden to můžu sundat ten obvazovej korzet nebo co to je. Tak jsem to udělal a po 14 dnech od úrazu jsem začal chodit na rehabilitaci, kdy po rehabilitaci to pěkně bolelo. Po dalším týdnu mně to nedalo a zašel jsem si do Brna do Vojenské nemocnice, kde mi pan doktor po jednom RTG řekl, že to mam zlomený a momentálně ve fázi srůstající zlomeniny. Takže jsem se konečně od doktora zdůrazňuji pana doktora Krat......po téměř čtyřech týdnech dozvěděl, že to mám zlomený. Teď je to téměř šest týdnů hybnost je podstatně lepší, ale v určitých místech bolestivá. Těžký věci atd zatím brát do ruky nemůžu, jinak ji normálně používám ........ na kosti hrbol, jak malej balonek. No teď budu čekat co a jak dál a pak Vám sem dám vědět, jak jsem dopadl .............!! [email protected]

olivie h.
1x

ahojte, ja jsem se dnes srazila s nakym nemcem v rakousku na lyzich. mam zlomeny levy klicek asi v pulce, spis trochu vic k rameni. udelali mi rtg a dostala jsem takovy ksandy za 30ecek a ibuprofen za 5e. neboli to tak moc, ale jeste jsem s tim nespala v noci. dnes jsem usla asi na hodku na zadech a pak jsem zkusila lezet na brise a docela to slo. ksandy mam na 3 tydny, je mi 30 a prej je dobry jist vapnik s horcikem, vit c, zinek a vit d. a trochu si na ten hrbolek tlacim, celkem mi to pomaha, i kdyz to boli. dobra poloha pro me je i podeprit si o koleno rukou bradu. podle rtg to ale nemam prelomeny, zlom je tak napul. jinak jsem moc rada, ze jsem mela helmu, jinak by to bylo urcite horsi. jsem zvedava, jestli se mi to srovna. je to muj prvni uraz a poprve neco zlomenyho :-( ted me boli trochu hlava, tak jdu spat. preju, at se vam vsechny klicky brzo uzdravi a at dobre srostou! [email protected]

Paul.S.
4x

Rozbil jsem se v únoru 2010 na lyžích a dnes 29.3.2010 jsem se nechal uschopnit do práce.Byl jsem stažen těma pásama a pokud možno jsem je vůbec nesundával.Spal jsem v sedě a ani jsem se nepokoušel si lehnout..Zlomenina byla tříštivá a přesto nedošlo k operaci ( třikrát byli páni doktoři na vážkách, ale nakonec to řešili konzervativně ).Myslim , že to srostlo celkem obstojně, hybnost je OK.Jedl jsem jako doplněk stravy vitamin c ,vápník a mumio.

Pavel R.

Zdravim, na florbale jsem si zlomil klcni kost (teda spis protihrac mi ji zlomil ale to je jedno), doktor na pohotovosti mi rek ze se to da vylecit bud ortezou nebo operaci a ze zkusime ortezu (coz byla chyba jak jsem pozdeji usoudil), za dva dny v noci jsem i pres prasky bolest byla bolest tak obrovska ze jsem v noci musel jet do nemocnice, tam mi doktor rekl ze je to normalni a jenom mi upravili ortezu, kdyz jsem mu navrhl jestli by nebyla lepsi operace tak rek ze je to uplne zbytecne. V patek po tydnu stravenych v docela pekelnych mukach se jiny doktor podival na s nimek a rekl ze to takhle nesroste a ze je potreba operace, coz jsem rad uvital a ve stredu jsem sel na operaci(3 dny v nemocnici). Po operaci je to rozhodne snesitelnejsi bolest (spis to jen taha) a mam rozhodne vetsi sanci ze to sroste, takze doporuceni: Pokud si doktor neni jisty a kosti jsou od sebe daleko tlacte ho do operace( neni se ceho bat), podle me se to v orteze leci o hodne dele, jestli vubec (a pak jsou tady ty pripady kdy to sroste spatne a musi mu to zlomit a jit na operaci, z cehoz jde na me dost hruza). Ale je opravdu strasne co doktor to nazor, cimz me pripravili o 14 dni lecby a jeste jsem tyden trpel(vlastne jsem skoro nespal), ale jak jsem cet nekteri na tom byli i hur. Pak napisi za jak dlouho jsme se uzdravil.

Martin.A
3x

cau myslim že se zlomeninou kliční kosti mam celkem velke zkušenosti tak vam radím bešte radši do operace než do nějake ortezi (delbety) jak sem si kliční kost zlomil po prvé tak sem, dostal ortezu a srostlo mi to celkem dobře až na to že byli mírně srostlé ze šikma k sobě a tet po téměř 2rokách sem spadl z kola byl to takovy menší pád ale na rameno což kost nevydržela a praskla mi v místě kde mi tak blbě srostla tím chci říct že je lepší si to nechat zdratovat aby vám to lepe srostlo než aby ste v nemocnici zavítali po 2 rokách znovu navíc to srustá poměrně rychleji.

Aneta

Zdravím všechny marody,klíček jsem si zlomila v květnu a šla ihned na operaci. Mám tam titanovou dlahu a 6 šroubů. Vše vypadalo bezvadně ...nejdřív na šátku pak pomalu do 90 stupňů a rozcvičování...Ale 10 týdnů po operaci bohužel kostička pořád není srostlá a vypadá to na tvorbu pakloubu...Následovala by další operace a kostní štěp z pánve... Nemáte někdo podobnou zkušenost..Docela se toho děsím.... Díky

Pajina
1x

Jak jsi dopadla????

jan
1x

Moje zkušenost: V srpnu zlomenina,velkej otok. kosti od sebe 13mm. dostal sem takový ty popruhy,po pár dnech kontrola. Doktor mi dal vybrat,jestli to chci zdrátovat nebo nechat být a nosit ty popruhy s tim rizikem že se to špatně zhojí. vybral sem si operaci,šel sem druhej den ráno ve 8,v 10:30 sem byl po operaci. bolest žádná,akorát mě tahaly stehy tak týden. dovnitř kosti mi dali železo,cca 14 cm. druhej den ráno domu. po sundání stehů sem začal rozcvičovat a během 14 dnů sem měl plnou hybnost ruky. za 10 týdnů drát ambulantně vytáhli a sešili. 14 dní po extrakci ruka sice bolela,ale kost srostlá naprosto rovně,žádný boule a pod. takže doporučuju spíš operaci.

wondrs
1x

Před pár dny jsem se tu nechal inspirovat, tak teď musím i já přispět. Zlomená klíční kost - přesně před 14ti dny. Bez úlomku, dislokovaná. Týden sem chodil s ortézou, ale už dopředu jsem věděl že to bude k ničemu. po týdnu jdu na kontrolu, s tím že si řeknu o operaci - a ona mi byla kupodivu nabídnuta. Hned mě přijali, večer operovali a druhý den dopoledne jsem už jel domů. Po operaci skoro žádná bolest- jen to tam dva až tři dny tahalo. Teď je to týden po operaci. S rukou normálně hýbu, nosím lezčí předměty, jen nezvedám. Na delší procházky mám šátek. A to mi tam dali jenom drát - žádný šrouby. Příští týden stehy, za 3 týdny kontrolní RTG a pak zvolna rozcvičovat! cca 3 měsíce po operaci budou vyndavat ten drát. Mé doporučení je taky operace - rozhodně kratší léčba a větší jistota správného srůstu.

David

24.11.10 Jsem si na 4kolce po pádu zlomil klíční kost v polovině a ještě mám 4 úlomky, dostal jsem kruhy a v těch už 10 dní cejtim jak se mi tam ty kosti hejbou s každym malim pohybem. Myslim že to nesroste, v polosedu to bolí tak spim na zádech..

RADIM
1x

CHCI SE ZEPTAT MLADY UŽ MĚL 4 ZLOMENOU KLÍČNÍ KOST MŮŽETE MI PORADIT JAK SE MÁ PROTI ZLOMENI BRÁNIT KDYŽ DOKTOŘI ŘEKLI ŽE MUŽE PO PŮL ROCE HRÁT FLORBAL A PŘIJDE JEDEN STŘED S HRÁČEM A JE TO ZLOMENÉ Z NOVU? PORADÍ NĚKDO DĚKUJÍ

Milan
1x

Zdravím, v pátek 25.3. jsem si zlomil na snowboardu klíční kost.Doktor mi to 3 x rentgenoval a dal mi ortézu,s tím že za 5 dnů mám jít u nás na kontrolu (v Itálii-stálo nás to 700 éček :(. A jak tady čtu ,tak je asi lepší jít na operaci,v té fixaci mi připadá že se to stále hýbe. tak v pondělí zajdu k doktorovi a uvidím.Jnak si připadám jako lazar,skoro nic neudělám...

MILAN

Zdravím, v pátek 25.3. jsem si zlomil na snowboardu klíční kost.Doktor mi to 3 x rentgenoval a dal mi ortézu,s tím že za 5 dnů mám jít u nás na kontrolu (v Itálii-stálo nás to 700 éček :(. A jak tady čtu ,tak je asi lepší jít na operaci,v té fixaci mi připadá že se to stále hýbe. tak v pondělí zajdu k doktorovi a uvidím.Jnak si připadám jako lazar,skoro nic neudělám...

AA

Dobrý den! Před týdnem a dvěma dny jsem si na kole zlomil klíční kost, byl jsem převezen do nemocnice a podstoupil operaci, kdy mi do kosti dali drát (podle slov ošetřujícího lékaře). Pobyl jsem tam 3 dny a pak jsem byl propuštěn s ortézou, která mi fixuje paži k tělu do pravého úhlu na závěs. Do teď kost občas pobolívala, beru vitamíny a za týden by mi měli vytáhnout stehy, ale dnes když jsem si sundal náplast zakrývající stehy, všiml jsem si malé bulky na krku v místě, kde by měla kost srůstat. Nejedná se o bouli, na to je tato \"hrča\" celkem ostrá, tak by mě zajímalo, jestli mi špatně srůstá kost. Děkuju za radu.

J.S.
1x

zažila jsem si také tu krutou bolest ( porod je proti této bolesti fajn záležitost) -spadla jsem i s lávkou do potoka a zlomila si levý klíček a narazila žebra. Prý to nebyla rovná zlomenina, přesto mi dali jen ortézu. Je to měsic a stále ji mám. Na kontrolním RTG se situce vyvíjí prý "příznivě", bolí to pořád a navíc jak se křivím ve spánku mám ústřel od páteře pod lopatku a to je také "zážitek". Tuto zkušenost nepřeji ani nepříteli. Je mi 62 roků - pracující důchodkyně-projektant,geometr. Takže poučení mi dal ten Pán seshora - už nepracuj a užívej si důchodu a neber práci mladým. J.S.

Monika
1x

Mám tak jak vy píšete zlomenou klíční kost, ale u pravého klíčku. Stalo se mi to v pátek při tréninku hasičů mě shodil rozdělovač. Nyní je to pátý den od této příhody. zlomenina je prý čistá a nechává se to tak. Nedostala jsem žádnou ortézu, jen šátek.Neustále cítím, jak se mi ta kost hýbe a to při sebemenším pohybu. O bolesti nebudu vůbec mluvit. Naprosto s vámi souhlasím, že porod je brnkačka. Za týden, t.j. za dva dny mám jít na kontrolní RTG a již nyní vím, že to dobré nebude. Sama na svoje náklady jsem si objednala ortézu a to fixační na celý kloub a ruku. Dnes mi přišla a je to částečná úleva. Spát mohu jen v polosedě. Vůbec nechápu, jak tu jedna slečna mohla psát, že spí na břiše. Nemohu jít bez pomoci ani sama na záchod. Po tom, co jsem si zde přečetla, budu trvat na operaci.

Anča

Ahoj, stalo se mi to samé. V sobotu 4.7 jsem na soutěži byla položena rozdelovacem, přímo do práve klíční kosti. Po proudloizenem víkendu jsem v úterý měla jít na kontrolu, cítila jsem menší bolest. Doktorka mi na ambulaci řekla, že je to ještě horší a hned druhej den ráno na operaci. Strávila jsem tam ještě celý den a hned další den jsem jela domů. Dostala jsem tedy ten drát, první týden byl celkem bolestny, ale spíše ne tahali hlavně stehy. Po 2 týdnech jsem šla na exstehu, a nahoře u ramene mi nejspíš kouká kus drátu, tak jen doufám, že to bude ok. Ráno jdu na kontrolu tak snad vše bude ok. Už to nebolí, jen když ležím tak nějak v polosede a zvednu se, tak cítím malinkou bolest protože se nejspíš nějak pohne drát. Stehy jsou krásné,až teda na ten u ramene, kde nejspíše čouhá drát. Sezóna u hasičů pro mě tento rok skončila, asi jako pro tebe, přeji brzké uzdravení a pevné nervy. Ale opravdu je lepší operace .

A.L.
1x

Trable se zlomenou klíční kostí jsem si loni také užil. Upadl jsem nešikovně z kola a museli mi klíční kost zdrátovat. Bolelo to jako čert a navíc jsem to měl hrozně oteklé. Až jsem se někde dočetl o Wobenzymu, vyzkoušel jsem ho a musím říct, že mi opravdu zabral, do týdne otok splaskl a celkově urychlil celý proces hojení.

Vlada
1x

tak v sobotu na kole. Nedislokovana zlomenina klicni kosti. Nejaka rada jak to nosit zafixovany aby se to nehlo ? diky

Verča
5x

Ahoj, jako reakce je to pasé, ale snad pomůžu těm, co hledají jakékoli rady jako já tenkrát :) Loni koncem listopadu mi při zápase protihráčka zlomila klíček. Doma jsem se stresovala hledáním, jestli je lepší operace, jak dlouho to srůstá apod. Většina diskutujících se léčila zdlouhavě, podstoupila i vícero operací a má s léčbou velmi negativní zkušenosti - u mě však stačily Delbetovy kruhy. Možná to je tím, že jsem mladá, aktivně sportuji nebo že během léčby jsem se krmila ořechy a denně pila mléko, jak mi někdo poradil. Obě půlky kosti jsem cítila poskakovat ještě 3 dny po úraze, hned potom se to ale usadilo a do dvou týdnů jsem měla krásný, velký (průměr cca 3cm, ale pak se zase zmenšil), hmatný a viditelný svalek, který spojil obě půlky kosti (je schopná srůst, i když se konce nedotýkají, nebojte). Celkem jsem na neschopence byla 4 týdny, z toho cca 3 týdny v Delbetových kruzích. Jediné, co bych změnila a na co bych si být vámi dala pozor, je utažení kruhů. Samozřejmě je potřeba je mít utáhlé hodně; ne však příliš - mě od začátku nepřetržitě a dost bolela ruka, otekla mi a při jejím napnutí jsem cítila bolavé tahání kdesi uvnitř (říkala jsem si, že to třeba bude žíla). Můj chirurg mi pak kruhy radši povolil a bolest zmizela. Přeju hodně zdraví, i po psychické stránce - je to velkej vopruz (měsíc doma, další 2-3 měsíce bez sportu), ale nebojte, v 98% případů se kost rychle zhojí bez trvalých následků (až na ten hrbolek v místě srůstu, který však bez upozornění není ani všimnutelný). Verča

Standa

Ahoj, ve čtvrtek večer jsem uzklouznul a hned mi bylo jasné, podle velké bolesti, že něco není v pořádku. Do rána jsem vydržel, dost komplikovaně se oblékl a vyrazil MHD do nemocnice na traumatologii. Byl jsem přijmut rychle, s pomocí sestry jsem se svlékl do půl těla a přešel na RTG. Na chodbě jsem čekal na snímek a už laborant mi řekl, že je to zlomené. Pan doktor to potvrdil a sdělil mi, že z 95 procent to stačí vyléčit fixací - kruhy. Spím v polosedě, ramena stále se snsžím tlačit dozadu a v pátek jdu na kontrolu a RTG. Tak uvidím, co mi sdělí, jak léčba probíhá. Zatím je každý pohyb dost bolestivý, ale je fakt, že se mi to zlomilo před 3. dny. Hezký den * Standa

Roman
1x

Ahoj Stando, nemohl by jsi nám napsat jak probíhala léčba(operace, dráty?), a zda jsi už v pořádku . náš syn si zlomil kl.kost před týdnem a dostal pouze ty fix.kruhy a dnes šel na operaci na rovnání a zdrátování. tak bychom rádi věděli něco bližšího jak na tom bude .děkuji

veronika w.
1x

Ahoj, taky bych byla rada kdyby jste nekdo popsal prubeh opetace. Klicni kost jsem si zlomila pred 3 lety, srostla mi asi 1cm pres sebe pomoci kruhu. Ted po te dobe me zacala poprve bolet..bolest trva asi tyden. Operace se dost bojim. Rada bych take vedela kolik tydnu s tim musi byt clovek na neschopence..

Radek
1x

Taky napíšu mé zkušenosti s klíční kostí:) z hospody jsme šly v zimních večerech ještě na led:) tam jsem uklozl tak blbě že jsem si zlomil klíční kost..z počátku jsem si myslel že to je jen vyhozene rameno..tak jsem si to chtěl nahodit (blbec ..jsem asi nepřemýšlel) tím jak jsem se snažil se sám "vyléčit" jsem si udělal meziúlomek ...lékař mi nařídil týdenní ortézu..ta nepomohla tak jsem další týden šel na operaci.. Po operaci mě zlomenina celkem bolela.. asi 3 dny byl problém i usnout.. po pár týdnech my začla rána hnisat... a tojsem si to dezinfikoval a udržoval v čistotě.. asi centimetr se mi rána nespojila a vylézalo maso .ze kterého při vzrušení ( námaze,po alkoholu mírně vytékala krev) od tohonto článku jdu za 3 dny k doktorovi co s tím.. tak doufám že to jen sepne stehem ...

Tereza
1x

Já si klíční kost zlomila před 5 dny. Dali mi jen obvazy, další dvě noci hrůza, ale třetí den už začla bolest uplně ustávat. stalo se mi to v sobotu ted je čtvrtek a už to nebolí vůbec vždycky jenom z rána, jen mám trochu obavy aby to nesrostlo křivě.. jak tady tak čtu vaše zážitky mám celkem husinu..

Lukáš

Já se vyboural na krosce a zlámal jsem si jí na 2x a ještě jsme jí měl hozenou kost přes tu druhou a srostlo mi to. 3 týdny ležení. a nic nedělání.. ale nejhorší bylo vstávání a lehání nebo sedání do vany..příšerná bolest ten 1 týden...za 3 týdny při blbém pohybu jen tak píchlo a po 2 mesících jsem skoro ani nevěděl že jsem nějakou zlomeninu měl...ale je to šeredný pocit když spadnete a a pak se pohnete a cítíte jak vám ty kosti přeskočej...a začne to natejkat....tím bych asi popsal mojí zlomeninu klíční kosti...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce