Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

neurol, lexaurin, rivotril a další

jsem závislá na benzodiazepinech a beru jich strašne moc. Trpím hraniční poruchou osobnosti a nemůžu se ze závislosti vyhrabat...nikdo mě nepoůže. Mám hodně silný absták, když vynechám....je to hrozný. Já jsem z benzodiazepinů byla hodně oblblá, ale ted je pozřebuju, jenom abych se chovala normálně. Může mi někdo poradit? Má někdo stejnou diagnozu a řeší to jinak?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
mirekp

Dobry den, prosim Vas mam dotaz a nikde sem to na internetu nenasel. Jiz 5 mesic se lecim na PP a stale nejsem v pohode. Celych 5 mesicu neustala uzkost. Ted jiz mesic zkousim uz 4 antidepresivum (Cipralex,Remood,ludiomil) ted (asentra) a k tom umam na uklidneni atarax. Bral sem 3 mesice i lexaurin ale dost nepravidelne treba sem par dni nemel ale pak treba tyden sem ho bral kazdy den v davkach od 1,5 do 6 mg na den. Ted sem ho vysadil a prvnich par dni docela prohloubeni uzkosti ale ne tak velke. Ale po tydnu vysazeni lexaurinu na me padla strasna uzkost a deprese. To jiz beru mesic asentru a atarax. Je mozne ze sou to abstinencni priznaky vysazeni lexaurinu nebo mi treba zase nesedi AD?? Dekuji

Marie

Dobrý den,chci se jen zeptat jak u vás probíhají stavy uzkosti??

MM
1x

Kdo má zájem, mrkněte na ht tp://www.panickaporucha.mist ecko.cz/ :-). Je nás tam dost:-).

Marie

Může mi někdo poradit???Mám stavy uzkosti a bojim se jít mezi lidi,doktor mi napsal neurol a zoloft ale při druhém užití léků se mi hrozně motala hlava....Mám 4měsíčního chlapečka a nejsem schopná jít s nim někam sama.Poradí někdo co s tim?

Eva

Dobrý den, já se léčím na psychiatrii už 12 let. (diagnóza endogenní deprese) Začala jsem Deprexem, po tom jsem nemohla spát, ale zmizely deprese. Doktor mi přidal Neurol a postupně, když se objevily potíže mi dávku Neurolu zvyšoval. Sám vypadal, že by potřeboval léčit..jednou mi řekl, že se mi nic nestane, když si za den vezmu (podle potřeby) třeba i celé platíčko Neurolu 1mg. Naštěstí přestal u nás ordinovat a vystřídala ho jiná doktorka. Musela jsem odvykat a absťáky byly šílený. Abych to zkrátila, vystřídala jsem u za tu dobu snad skoro všechna známá antidepresiva a necítím se o nic líp, než na samém začátku.Koncem léta mi doktorka napsala Olwexyi, zpočátku mi po ní bylo hrozně zle, pak nastalo zlepšení a cítila jsem se skoro normálně, deprese i fobie ustoupily. Někdy koncem roku jsem začala přibírat na váze a sváděla jsem to na Vánoce..Jenže přibírám stále, i když jsem omezila tukya cukry, Před měsícem mi začaly šíleně otékat nohy, mám hroznou dušnost a zvýšila se mi srdeční frekvence, takže se cítím unavená, těmi vedlejšími příznaky se vrátily deprese a obavy o zdraví. Rozhodla jsem se proto sama Olwexii vysadit. Momentálně beru už jen 1/4 tabl. Velaxinu. Zapomněla jsem dodat, že tři roky beru Trittico, je to myslím jediný antidepresivum, při kterém jakžtakž spím. Omlouvám se, za ten dlouhý vzkaz, ale potřebovala jsem se z toho vypsat. Mám pocit, že jsem v nějakém začarovaném kruhu a nemohu z něj ven...........................

Emilim
1x

Eva ja mam dusnost po tritticu a taktieez mam po nom depresie zle po nom zaspavam. U mna trittico nepomaha a tiez ked si dam 1/4 lexaurinu je to lepsie, ale nie o moc. Ja mam z trittica vsetky vedlajsie ucinky.

Luky
1x

Evo, nechci radit, ale myslím si, pokuď tvůj stav není akutní , vysaď všechny léky a zůstań jenom u Trittica. Je to jediná AD, která se daj snést. Měj se pokuď možno hezky. Luky.

Eva

Luky děkuju, momentálně jsem už třetí den jen na Tritticu, zatím je to šílený, mám absťáky, zvracím, ale chci to vydržet. Hezký den. ☼

Hana
2x

Ahoj Luky nebo někdo, kdo máte zkušenosti s Tritticem. Mně Trittico hrozně pomohlo při vysazování Rivotrilu na noc. Teď jsem po něm hrozně unavená a spánek se po roce užívání dost zhoršil, dokonce jsem z něho začala dost tloustnut, i když se snažím moc nejíst. Nevím jak ho mám vysadit - 150 mg. To snad nebudu spát vůbec.......

Nika

Svinstvo

jurashek

Zdravím všechny, přijde mi, že je zde dost bludů. Předkládám odkaz anglické odbornice na benzodiazepamy a na jejich vysazování, tam najdete všechny otázky na Vaše odpovědi. ht tp://www.benzo.org.uk/manual /index.htm Co se antidepresiv týče, tak SSRI, neboli AD 4.generace jsou podle mě bezpečné a účinné při dlouhodobém podávání a v kombinaci s některým druhem psychoterapie. Narazil jsem zde na třezalku - na tu pokud používáte léky působící na CNS POZOR!

jitka pomahačová

Nešelk by ten článek v Češtíně a ne v Angličtině Děuji.

Eva

Nojo, momentálně je mi tak zle, že nemám ani sílu si hledat nějaký překlad.

jurashek

Evo: vysazování patří do rukou odborníka, můj odkaz ber informativně, tam se člověk dozví co ho čeká a jak se to provádí. Důležité je si najít psychoterapeuta, během povídání člověk zjišťuje, že vlastně všechno přehání, že má nízké sebehodnocení, že si sám přívádí útrapy a tím mu dojde, že by se vlastně mohl mít lépe, jen na to všechno nesmí tak myslet. Touha znova si trochu užít např. volna, procházky, partnera, dovolené, něco si koupit a mít radost pomáhá problémy překonávat. Pokud se to s benzos nepřehání a nezneužívají se, lze je užívat i dlouhodoběji, to záleží na stavu pacienta. Přeju vám pevnou vůli.

Eva
1x

Jurášku, prošla jsem si v posledních týdnech peklem, ale doufám, že už je to za mnou. Momentálně jsem už jen na Tritticu a zdá se to být lepší, než když jsem brala Olwexyi. Zmizelo mi bušení srdce a rychlá frekvene, zatím i docela obstojně spím. Ono je to težké, právě možná proto, že jsem bez partnera. Ve dvou se to vždycky líp táhne. Ořeju všem krásný den

Jirka

Prošel jsem návykem na neurolu, rivotrilu, dostat se z toho je drsné, ale jde to a stojí to za to.Při vysazování mi pomohl na úzkost atarax, nyní jsem na deprexu a tritticu. zdraví a pohodu přeje Jirka

Eva

Přeju krásné ráno. Deprexem jsem začínala, dodával mi hodně elánu a energie, ale zase jsem po něm nemohla vůbec spát. U tebe to spaní jistí Trittico, je to nejspíš dobrá kombinace. Já stále zůstávám pouze na Tritticu, jen ve vyjímečných případech si vezmu 1/4 Lexaurinu. Je pravda, že nevím, co se mnou ale udělá podzim......

zidane
1x

Kdo si chce popovídat o navyku a jak se z toho dostat? Pište na 1zidaneseznam.cz

zidane

Pokec o návyku na [email protected]

lol
1x

Je mozne ze uzivani rivotrilu ma vedlejsi ucinky i po sexualni strance?chut je ale tomu dole se nejak nechce:( pred uzivanim sem byl schopny i nekolikrat denne,ale ted?ani obraz ani zvuk...a to ho beru jen kdyz je opravdu nejhur,treba az co druhy-treti den.nechce se mi verit jestli uz ma teda tu drzostost ovladat i toho dole ze az na tak dlouho.jestli mate nekdo take takovy nebo podobny problem,prosim napiste.budu moc rad!!!

Jarek

Iol, pokuď chceš aby ti to fungolalo dole musíš být v pohodě. Kdo polyká benzodiazepíny zřejmě není v pohodě a navíc tyto léky utlumují celé tělo,

rtav

bud já jsem blázen nebo moje psych. Léčí mě stylem 1mg neurolu 3 krát denně 4 roky. Co dokázala stal jse ze mě total fetak jak sám si pomoct nejsem schopen vysazovat ráno vemu dopoledne cítím potřebu jsou dny kdy jich nekontrolovaně do sebe nasypu i 10 prášku ted citim že mě to zabije musím přestat jak proboha mám práci uvěry rodinu musím ale jak poradte prosím vemu si měsíc dovolenou a zkusím vysazovat ale to bolí jak je v sobě nemám děkuji za každou radu

Karel

Už přes rok užívám Zoloft. Dr mi nasadila souběžně s ním Neurol, s tím , že až mě zabere Zoloft, tak Neurol bez problému vysadím.Ale pořád se mi to nedaří a tu jednu tabletku Neurolu 0,25 mg musím každý den vzít. Ani méně ani více. Je to závislost a jestli ano, jak se toho zbavit? Dík za odpověď.

Jarek

Rtav, myslím sí, že tebe zachání Detox.

Isik
1x

Já jsem kdysi brala 3x1 denně, a po vysazení mi nic nebylo. Ale to asi proto, že mi nezabíral. pokud ty stavy se zlepší po Neurolu, tak ještě pozor na to, aby to nebylo spíše psychického původu - tedy to zlepšení. Myslím si, že pomůže, tak pomohl. Ale jestli to tak není, tak by to návykový problém mohl být. Ale on se musí odbourávat postupně, ne naráz ho vysadit. Třeba 14 dní o,5,pak 0,25, pak to půlit a nakonec by se to mělo podařit.

Isik
1x

Já jsem kdysi brala 3x1 denně, a po vysazení mi nic nebylo. Ale to asi proto, že mi nezabíral. pokud ty stavy se zlepší po Neurolu, tak ještě pozor na to, aby to nebylo spíše psychického původu - tedy to zlepšení. Myslím si, že pomůže, tak pomohl. Ale jestli to tak není, tak by to návykový problém mohl být. Ale on se musí odbourávat postupně, ne naráz ho vysadit. Třeba 14 dní o,5,pak 0,25, pak to půlit a nakonec by se to mělo podařit.

Michal
1x

Ahoj všem, mám dotaz. Přes půl roku beru 0,5 mg Neurolu denně. Jeden čas jsm bral i 1 mg. Pak mi ale doktor řekl, že bych ho měl snižovat, tak jsem se dostal na tu půlku.Jenže poslední dobou mi je dsně. Nevím čím to může být. Mám pocit motání hlavy, zvláštní pocit v puse, jakobych tam měl míček, únava, třes, pot a tak. DOstal jsem před týdnem i Serlift, což je dlouhodobé AD. Ale ten NEurol musím prostě mít. Když si ho vezmu, trochu, ale malinko se to uklidní. Když to nestačí, musím sáhnout po ještě jedné tabletě. To pak pomůže víc. Ty stavy mám denně. Myslíte, že to může souviset s tím Neurolem? Je to fakt děsný...D9ky za odpověď.

Eva
1x

Michale, řekla bych, že tyhle problémy, které popisuješ dělá právě Neurol, kdysi jsme u nás měli psychiatra, který sám jel v Neurolu a dopřával ho každému. Klidně mi napsal že si mám vzít na noc 4 tbl. 1mg Neurolu a že se mi nemůže nic stát, že i kdybych si vzala za den celé platíčko, tak je to v pohodě. Naštěstí ho vystřídala jiná doktorka a všem pacientům začala psát jen slabší 0,25mg. Někteří pacoši od ní odešli, nelíbilo se jim to. Já se z té závislosti dostala nakonec sama, ale byl to horor. Dnes už bych si s Neurolem nezačala. Přeju ať se to u tebe nějak vyřeší.

Eleonora

Prosím abstinenční příznaky po ukončení léčby Rivotril 0.5 mg po 12 letech,mám křeče v celém těle je to možné po ukončení léčby

Radůza

Ten ,kdo nazažil aspoŇ nějaký ten problém,nepochopí,bude odsuzovat,kritizovat,ale je to hodně těžké bojovat i s Neurolem i s alkoholem.Nejhorší jsou výčitky,od kterých nikdo nepomůže.A nejhorší jsou depky!

jajina

Sháním pro vlastní potřebu Neurol a olvexyu ci apo-parox. [email protected]

HANKA
1x

JESTLI NEMUSÍTE , NIKDO ŽÁDNÝ NEUROL NEBERTE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pepča

Dobrý den,píši zde poprvé a mám dotaz na Atarax.Lékař- revmatolog mi jej předepsal,abych užívala 1-3 denně a včera jsem si ho vzala poprvé večer a ráno jsem byla nějaká divná ,nemohla jsem ani zakašlat,jak jsem měla oslabené plíce nebo co,ale teď kolem půl 10 už je to lepší,ale jsem taková (mouchy sežerte si mě).Jsem z toho docela vystrašená.může mi někdo napsat,jakou má zkušenost s tímto lékem? Podotýkám,že užívám Prednison a léky na tlak a inhalátor na plíce-Foradil a Miflonid.Díky

lenda

Ahoj jsem tady poprvý,ale co tady píšete jsou nesmysli.Já beru neurol 8 let a při vysazení nemám žádný problém ,Je to nemoc jako jiná sice je to chemie ale s tim sse nedá nic dělat.

helena
1x

Jsem na těchto stránkách poprvé,ale nevím,co si mám vybrat.Doktor mi začal léčit panickou poruchu Lexaurinem,brala jsem ho 3 roky,pak mi druhý lékař-gastroentorolog,který mi léčí chronickou vředovou chorobu/20 let/nasadil místo toho Neurol o,5mg denně,beru to 9 měsíců,bojím se závislosti,sama jsem si dávku snížila na 0,25 mg na noc,teď jsem chtěla skončit,ale mám hrozné stavy,motá se mi hlava,je mi na omdení,AND nsenáším táměř žádné,všechny vedlejší příznaky mě vyřadily z normálního života a tak jsem na 0,25 Neurolu,ale bez toho to nejde,mám plno somatických problémů a nespím ,ráno jdu do práce,ale už během dopoledne mi není dobře a po práci si tu tbl.Neurolu musím vzít,pomáhá mi to. Psycjhiatrička mi napsala místo toho Atarax,neuspal mě vůbec,ba naopak a po týdnu jsem se vrátila k Neurolu.Chodím i k psycholožce,cvičím,ale přesto všechno se cítím mizerně.Trápí mě to už dlouho,nevím,jak z toho ven.

Majka

Ahoj, neurol je dost návykovej a vysazovat si dávku sama je dost nesmysl. Taky né každý cvičení je vhodný při psychických problémech, dobrý jsou relaxační techniky nebo autogenní trénink, ale vždycky je lepší, když to cvičíš s odborníkem. AD na někoho prostě zabíraj jinak, než by měli, jde o to vybrat ty správný, to by měl zvládnout psychiatr. Uklidňující účinek mají i různý byliny jako třeba mateřídouška, meduňka , kozlík, levandule. V lékárně ti s tim určitě poradí. Hlavně to nevzdávej.

Majka
1x

Ahoj, neurol je dost návykovej a vysazovat si dávku sama je dost nesmysl. Taky né každý cvičení je vhodný při psychických problémech, dobrý jsou relaxační techniky nebo autogenní trénink, ale vždycky je lepší, když to cvičíš s odborníkem. AD na někoho prostě zabíraj jinak, než by měli, jde o to vybrat ty správný, to by měl zvládnout psychiatr. Uklidňující účinek mají i různý byliny jako třeba mateřídouška, meduňka , kozlík, levandule. V lékárně ti s tim určitě poradí. Hlavně to nevzdávej.

Eva*

Dobrý den Heleno, vím, že jste psala, že nesnášíte antidepresiva, ale nedá mi to abych se nezeptala..Zkoušela jste Trittico? Je to antidepresivum, pomáhá i při nespavosti, já si ho nemůžu vynachválit. Hlavně má minimum vedlejších účinků a není návykové. Dřív jsem byla závislá na Neurolu, brala jsem čtyři i víc 1mg tablet denně, brala jsem Stilnox a vyzkoušela jsem snad úplně všechno co existuje na spaní a stejně jsem nespala, protože Neurol, Stilnox a všechny ty sajrajty jsou návykový.

helena

Trittico jsem taky brala,všechno stejné,jsem opravdu citlivá na vedlejší účinky všech antidepresiv a když se našel lék,který zabíral docela dobře,tak se dostavil velice vzácný vedlejší účinek,porucha trombocytů,musela jsem ihned přestat,tak jsem zpátky na Neurolu 0,50mg jednu na noc,spím dobře,ráno nejsem malátná,ale vydrží to jen tak do 17.hod.a pak to jde dokola,bolest hlavy,závratě,porucha trávení,pálení,bolest břicha-no hrůza,ale jakmile užiju Neurol,do hodiny mám pokoj,takže jsem závislá,lékařka říká,že to není žádná hrůza,jen nezvvšovat dávku,psychiatrička to odmítá.Bez toho je mi zle,s tím dobře,ale jak dál??Pořád to řeším,hlavou se mi to honí dokola,nechtěla jsem být nikdy závislá,vím co to je a jak to končí,mám v rodině dva příklady,které skončily tragicky a nakonec závislá jsem.Musím chodit do práce a tak nějaký detox není možný,mělo by to jít i s pomocí druhé osoby,ale to se nedá chodit do práce,alespoń u mě,všechno mám vyšetřené,není to nic závažného,vše prý je záležitost psychiky*a jak z toho ven????

pepík

dneska jsem to prepiskl,dal jsen si sest rivotrilu, ctyry neuroly a tri diazepamy co se mi muze stát? jo a vypil jsem pred tim pul litra vodky a asi litr a půl vína, není mi dvarazy dobre ci nán děkat? prosím o každou radu

pepík

dneska jsem to prepiskl,dal jsen si sest rivotrilu, ctyry neuroly a tri diazepamy co se mi muze stát? jo a vypil jsem pred tim pul litra vodky a asi litr a půl vína, není mi dvarazy dobre ci nán děkat? prosím o každou radu

xyz12345

ist na psychiatricku pohotovost.

pepík

asi ano už jsem byl na psychyně kvůli alkoholu, bral jsem antabus nepil jsem 6 týdnů, ale teď piju furt každý den do němoty a když je málo chlastu tak to kombinuuju s klepkama, si myslím že by to asi taková kombinace nejspíš zabila, ale proč mě ne? pročpak?

zidane
1x

neberte neurol, rivotril, diazepam,apod., člověka ničí

mary

..s benzodiazepiny je to jako se vším - buď můžeme sluhu mít nebo jím být!!..pro lidi,kteří je potřebují jsou nezbytné,pro ty,kteří je nadužívají jsou zhoubou!!..jde jen o uměřenost při braní!!..každý má přece v hlavě mozek xD..

LUKY pro Helenu

Heleno, neníli tvůj stav akutní, je to dobré, protože je možé se z toho dostat, akutní myslím sylnouu panickou poruchu, Doporučuji postupně vysadit benzodiazepiny, pomocí jiné osoby, nebo detoxu. Také jsem mél podle lékařů PP, ataka, depresi atd. Po 2 letech jsem zjistil, že lékaři nemají pravdu a to mně zachránilo. To přeji tobě. Luk.

LUKY pro Helenu

Heleno, neníli tvůj stav akutní, je to dobré, protože je možé se z toho dostat, akutní myslím sylnouu panickou poruchu, Doporučuji postupně vysadit benzodiazepiny, pomocí jiné osoby, nebo detoxu. Také jsem mél podle lékařů PP, ataka, depresi atd. Po 2 letech jsem zjistil, že lékaři nemají pravdu a to mně zachránilo. To přeji tobě. Luk.

Eva*

Luky, máš pravdu, lékaři se často mýlí. Mně nacpala doktorka tolik léků a navíc mi do očí řekla, že už to mám nadosmrti. Přestala jsem k ní chodit, Trittico mi napíše obvodní lékařka a teď se cítím mnohem líp, než za posledních 12 let, když jsem chodila psychiatrii a polykala všechno, co mi napsala.

orel

beru rivotril a mam problem ze sexem nedokažu uspokojit svou manželku.

wigumis
3x

bral jsem rivotril pět let po čase sem do toho začal kalit pivka a dostal jsem se až 20 mg denně a do toho mrtě piv,ale uš to nikam nevedlo a tak sem se s tím rozhodl skončit,poradil jsem se s doktorkou a rivotril nahradil diazepanem a ten začal po čtvrtkách ubírat a postupně přidávat atarax,atarax sem taky vysnižoval a už beru ráno antidepresivum a večer rispen,abstinuji od alkoholu drog a rivotrilu už devátý měsíc,léčím se ambulantně,ale kničemu sem nedošel,protože bych npotřeboval něco co by mě podrželo v mých panických stavech když du mezi lidi nebo bych chtěl s někým komunikovat a hlavně se cítit dobře ted akorát abstinuji ale připadám si k ničemu.chci žít aspon trochu důstojný život vím že skupina tadytěch léků je vysoce návyková,prošel sem i krutejma abstákama,ale vím že potřebuji něco co mě podrží.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce