Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

zánět šlachy

Zdravim pane doktore, mám problém s bolestí pravé ruky.Mezi dlaní a zápěstím vpravo se mi udělala tvrdá malá bulka.Na dotek to bolí,když nesu něco těžkého nebo ruku dlouho namáhám.Při žehlení se mi zduří žíla pravo od bulky a okolo je to nateklé.Po určité době se to ztratí,ale během pár minut při námaze se žíla zase zduří.Jako by se mi tam něco ucpávalo.14 dní jsem byla léčena se zánětem šlachy (elasticky fixováno+fastum gel).Nevíte, co je to za nemoc a zda nemám raději navštívit odborníky na chirurgii?Případně jaké užívat léky, vitamíny.Děkuji za brzkou odpověď na mé trápení.Vendula J.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Roman
15x

Dobrý den, znenadání mě bostihla bolest palce. Bolest se projevila po odeslání většího množství SMS-ek, které píší palcem. Nevím jestli došlo k namožení kloubu nebo zánětu šlachy na palci. Teď palec bolí při namožení nabo i dotyku při masáži. Děkuji za radu. Roman

Martin Gronych
13x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně FOLIXILu. Má přítelkyně trpí na zánět šlach na pravé ruce za zápěstím. Lékař ji doporučil klid a mast popř. tuším Ibuprofen proti bolesti. Vzhledem k tomu že chodí do práce a bohužel ten klid ještě tak tři týdny mít nemůže chtěl bych se poradit jestli se dá dělat něco pro uklidnění popřípadě léčení tohoto zánětu. A ještě by mně zajímalo co by se mohlo stát pokud to nepřestane během těch tří týdnů co bude pracovat. Děkuji za ochotu a radu. Martin

M. Zubcekova
7x

muzu se jen zeptat, jak pusobi vami uvadeny folixil? a co se tyce zanetu slach na rukou, myslim, ze nic nez klid nepomuze, ja sama s tim mam problemy uz pres rok, ale diky tomu, ze se klavesnici a mysi snazim vyhybat, castecne se mi zanet zmensil ... a pokud by bolesti neprestavaly, doktori neudelaji zrejme nic jineho, nez ze ruku zafixuji napevno, aby se s ni vubec nehybalo, tak mi to bylo aspon receno

Karol
5x

Dobrý den, přes léto většinou často poměrně namáhavě pracuji se dřevem. Vždy to bylo bez problémů, udržoval jsem si tím kondičku a semtam jsem něco udělal. Jenže naposledy mě chytla noha, poměrně dost to bolí a už se to táhne dýl. Myslel jsem, že to pude rozhýbat ale bude to asi na dýl. Známá mi ale doporučila terapii Wobenzymem, původně se mi do toho nechtělo, ale zkusil jsem. Postupně noha přestala bolet a celkově se cítím líp, v zimním období nebívám nemocen...doporučuji

Gábina
2x

Dobrý den, mám také problémy s rukou a wobenzym mi pomáhá od otoků a vůbec s hybností a proti bolesti. Podobně jako Karol jsem přes léto hodně pracovně vytížená (obhospodařování chalupy, kde jsem na všechny zahradní práce ouplně sama) a se zánětem šlach mám pak potíže.

Lada
5x

Dobry den ,mam problem s pravou rukou,konkretně s prsteničkem v noci mě stuhne a rano s velkou bolesti prsteniček narovnam.prosim poradte co s tym mam delat.Aco by to mohlo byt za nekoc dekuji Lada

občan Kane
2x

Název příspěvku: Re:zánět šlach Vloženo: 2007-11-23 20:16:12 Autor: drak Text příspěvku: ty vole,zánět šlach,to je svinstvo..projevuje se např.zrudnutím ruky,vrzavým pohybem při pohybech prstů..bolí to jak kráva,neudržíš nic v ruce,občas můžeš mít i samovolný pohyby prstů..já si s tím užil svý,dva roky chronickej zánět..jednu chvíli dobrý,a zničeho nic bleskovej návratvyzkoušel jsem hromadu různejch nesmyslů,od ketazonovejch zábalů přes to co mi doporučovali doktoři(ruka v dlaze) když jsem během půl roku měl ruku asi třikrát v dlaze tak jsem vsadil na metodu přírodní medicíny-a vyzkoušel jsem mastičku z trávy-konopí-prej se to nemusí jenom hulit-a světe div se-14 dní pravidelnejch zábalů a po zánětu ani památky a už je to nějakej pátek a dodnes se nic neobjevilo.. pokud to máš akutní tak bych si dal pauzu od cvičení a chvilku bych dělal všechny věci pravačkou,v případě že by se Ti to vrátilo,dej vědět a pošlu Ti recept Název příspěvku: Re:zánět šlach Vloženo: 2007-12-07 15:34:17 Autor: Champmans Text příspěvku: Pro Draka: Napsal bys recept na tu mast? A co ti ještě radili, krom dlahy? Mám podobný problémy. Název příspěvku: Re:zánět šlach Vloženo: 2007-12-07 15:44:39 Autor: Drak Text příspěvku: Suroviny: * při normální teplotě usušené samičí rostliny konopí, ručně rozdrcené (nikoliv na prášek) * 100% rostlinný tuk na smažení - např.: IVA, VISA, LUKANA; nelze použít vyškvařené vepřové sádlo Postup: 250g tuku dáme v hlubokém pekáči do trouby vyhřáté na 110°C. Po jeho rozpuštění přidáme 50g konopí a rozmícháme dřevěnou vařečkou. Teplotu udržujeme na 110°C po dobu 3 hodin a občas promícháme. Po 3 hodinách luhování vypneme troubu a necháme 24 hodin stát. Poté opět zahřejeme na 110°C na dobu 3 hodin a občas promícháme. Necháme vychladnout tak, aby tuk byl ještě tekutý a prolisujeme jej přes plátýnko (např. hadr z prostěradla). Mastička je hotova a plníme ji, pokud možno ještě tekutou, do kelímků. Zbylý konopný odpad lze ještě jednou vyluhovat. Postup je stejný, pouze použijeme poloviční množství tuku. Kvalita a účinky jsou stejně dobré jako u mastičky vzniklé z prvního luhování. Účinky: Mast má antivirové, antibiotické, protiplísňové účinky. Pomáhá při zánětech, opruzeninách, proleženinách, oparech, ekzémech, poúrazových artrózách, bércových vředech, tlumí artritické bolesti atd. Aplikace: Jednou až třikrát denně potřebná místa slabě natřít. Výjimečně se může objevit přecitlivělá reakce v místě aplikace napuchnutím. Název příspěvku: Re:zánět šlach Vloženo: 2007-12-07 15:51:01 Autor: Drak Text příspěvku: A samozřejmně mimo dlahy takový ty kecy jako naprostej klid ruky,necvičit na banjo,nesolit,nepít tvrdý alkohol a blá blá blá...stačilo čtrnáct dní konopných zábalů a od tý doby mám svatej klid,můžu solit a chlastat jak o život,když u toho hraju na banjo,jako prevenci užívám konopí,ať už intravenózně nebo prostě si dám jenom brko a žádnej zánět se od tý doby neobjevil a ještě se na ten svět kouká líp..já si to dokonce mazal i cukrovou melasou,to byl děs..pomohla mi pouze ta mastička..u každýho to teda může být různý,ale doporučuju vyzkoušet z vlastní zkušenosti..co mně to trvalo než jsem se toho svinstva zbavil..

Lucie Černá
3x

Dobrý den, mám problém s pravým palcem na ruce. Bude mi 18 a během posledních 2 let se u mě objevuje bolest pravého palce. Myslím, že je to díky tomu, že jako každý člověk píšu SMS na mobilu, taky už 11 let hraji volejbal a mám za sebou 3 roky střední školy v oboru grafický design, kde stále něco tvořím rukama, kreslím, stříhám apod. Byla jsem s tím několikrát u doktora, který mě poslal na léčení laserem+mi k tomu řekl, že na svůj věk mám přepracované šlachy na ruce a odnáší to hlavně palec, ale i přesto přesně nevím, co s tím palcem vlastně mám. Laser mi sice pomohl, ale bolest se po nějaké době zase vrátila. Teď se mi opět bolest zase vrátila, takže jako vždy si palec mažu Olfen gelem a tejpuju na volejbal. Na lasery už se mi moc chodit nechce, protože i tak se mi bolest zase vrátí. Mohl byste mi poradit, co s tím nebo říct, co by to mohlo být? Děkuji.

Mirek

Zkuste traumeel. Ten je poměrně rychlý

Peta

Traumeel pomáhá i na tohle, ale hlavně je na záda. Tomám odzkoušené

Bejbina

Na záda je super

Vajda

To není jenom na záda a záněty, ale taky na rychlejší hojení například.

Venda

to by se mi hodilo

M irek

Určitě zkus - obsahuje to echinaceu

zbyněk

je to tak, ten traumeel se používá hojně i ve sportovní medicíně

Lena

Jako třeba na co

zbyněk

No naražený klouby, natažený svaly a tak

Radek

Traumeel doporučuji si něco o tom přečíst. Působí i protizánětlivě. Hlavně má v sobě ale především přírodní látky. To je super

Evk

Koukala jsem, že to je taky třeba na vyvraceny kotnik. To má docela širtokej záběr

Leni

To mě bolí taky

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce