Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

streptokok

Mám 15 letou dceru,měla velké bolesti v krku.Zjistili jí streptokoka.Co vše tato choroba obnáší?Jak dlouho se léčí a jak dlouho musí být doma? Bolí mě už taky v krku a mám strach abych se nenakazila od ní.Je to možné?Děkuji za radu. Eva

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lucie Šefčíková
21x

Z toho si nic nedělej te, mě je 14,bude mi 15.6iju s mámou a 8letým bráchou,mámstreptokoka,a také se bojím,že by to mohly chitit,sem v pokročilém stádiu,a nevím, co mám dělat...

Horvathova Blanka
7x

Chtela bych vědět jestli může lékařka odmítnou udělat výtěr v krku.Syn chodí do sedmé třídy a u jeho spolužáka našli streptokoka,na to jeho rodiče informovali rodiče,aby s dětmi navštívili lékaře a nechali udělat dětem výtěr.Moje lékařka mě odmítla,že to dělat nemusí,ostatním výtěr provedla.Děkuji za odpověd

Kristina
20x

Takže pár dodatků. Jsem zdravotní sestra. U streptokoka, jak tipu A, tak tipu B, se nemusí teploty vyskytnout vůbec. Lékař nemůže, obzvláště u nezletilého pacienta, odmítnout udělat důležité vyšetření a to ještě takové, které je doporučeno přímo ze školy, s tím bych šla na sociálku a s papírem od sociálky a školy přímo na komoru a následně bych přestoupila k jinému lékaři- to ke komentáři výše. Krom toho, lecos, z toho, co se tu píše, zdaleka není pravda- některé streptokoky- druh A zejména- i oslabují srdce a ačkoliv v pubertě to ještě nemusí mít následky, tak v dalším věku se klidně mohou následky projevit v době, kdy už člověk z koků jakéhokoliv původu bude vyléčen.. v tomto případě srdeční potíže v nejhorším případě u streptokoka tipu A- rozhodně nelze takové potíže zanedbat a je nutné řešit v době, kdy jde o původní příčinu, neboť pak už toho moc nevyřešíte. Jinak streptokoka může podporovat i herpes apod. Dědičný opravdu není, ale šíří se například i jen napitím ze stejné láhve, jako má jeho nositel. Těm, kteří budou s výtěrem odmítnuti, doporučuji návštěvu patřičného lékaře a ne rádoby lékaře, který si na něj hraje pouze svým titulem.. Takových je totiž v současné době také dost. S pozdravem Kristina

Marcela

Dobrý den může streptokok v krku i pálet???

Markéta
2x

Dobrý den, podle doporučených postupů se vždy léčí pacient a ne laboratorní výsledek. Jestliže tedy syn neměl příznaky angíny, tak není proč dělat test.

Jana S
10x

Určitě je možné, že jsi se nakazila, streptokok je nakažlivý. Nepřikládala bych tomu ale takovou váhu, ja osobně jsem měla v pubertě jednoho koka za druhým, prakticky bez přestání. Někdy to přejde samo, někdy se musí léčit antibiotiky.

Petra P.
5x

Jsem na konci těhotenství a ve vyšetření mi našli, že mám streptokoka a že před porodem dostanu antobiotika, aby miminko nebylo tolik náchylné na nemoci, myslím si, že jsem ho chytla od přítele, který je dost často nemocný a hlavně má časté angíny, chtěla bych se zeptat, jestli je streptokok nějak léčitelný a jestli se někdy vyléčí.

kočička
8x

Streptokok se dá lečit dost snadno, ale pokud někdo má časté angíny, znamená to, že nechce o něčem mluvit nebo něco řešit....nejlepší jsou na to kineze nebo andělské terapie :-))))...

Aja
2x

je mi 11 a mam streptokoka doktorka mi vytery neudela a dostala sem antibiotika

aja
2x

ahoj ja jsem alena a taky mam streptokoka je mi 12

Dianka
14x

Chtěla bych se zeptat a prosím o nejrychlejší odpověd!!Moje teta má asi půlročního chlapečka u kterýho prý nejprve zjistili že má meningokoka(nevim jak se to píše)pak se to neukázala,dostal zánět středního ucho,tak mu píchali ouška a nakonec dostával do zadečku antibiotika a nakonec z toho vyšlo že má prý streptokoka...Je tohleto vše možné? 6e se z toho stane tato nemoc a ještě u malinkýho chlapečka jako je on??Můžu se nakazit pokud jsem byla na návštěvě v nemocnici někdy předvčírem kdy ještě taková nemoc nebyla na obzoru?? Pokud můžete tak mi kdyžtak prosím odepište na email/ [email protected]. Mockrát děkuji

Gába
8x

Chtěla jsem se zeptat jak je to ze stroptokoky u nás v rodině se stále opakujou mělaho mama,segra,i muj bratr kromě mě každej ja mam ted 3 měsíční miminko tak mam trochu strach segře se pravě ten kok vrátil a já se bojim aby to nedostala malá nebo já navíc kojim.Co si o tom myslíte děkuji za radu.

M.
3x

Na to mi pomohly přírodní kapičky: Baktevir, od české firmy Diochi.cz

Darina
2x

Taky máme streptokoka ,2krát se vrátil a ted syn 6let bere 6ml.ospen udržovací dávku.Diochi kapičky baktevir užívá asi 1,5roku .Nemáte někdo jinou zkušenost alternat.léčbu:????

rosalinda1111
2x

ahoj ja sem tereza a taky mam v krku streptokoka je mi 13let a mam uz ho podruhe

margita
3x

ahoj sem margita a mam 13 letou ceru ktera ma streptokoka a cela nase rodina sme meli chripku a kdyz sme sli nakontroulu zjistili ji streptokoka tak mi jeji doktorka poradila at du ke svemu lekari a at me tedy vysetri ale on me odmitl vyśetrit ale misto toho mi lecil chripku cera rika ze ani nevi ze toho streptokoka tam ma .

Peter
10x

Ahoj. Streptokok je i ošklivý bacil, je nakažlivý a rád se vrací. Jeho vracení může podporovat i alergická reakce (pyly, domácí zvíře, apod.). Existuje více druhů. Ten, kterého mám já (19 let), se projevoval častými angínami, které jsem dříve neměl a škrábáním v krku. Pokud máte podezdření na streptokoka a zajděte za lékařem, který by vám vždy měl udělat výtěr. Mě udělali výtěr, poslali na ORL (nosní, ušní, ústní), na krev a RTG krku. Podle závažnosti by se zprojevila nemoc u všech těchto vyšetření, ale u mě naštestí "pouze" zjistili z výtěru streptokoka. Streptokok se léčí obtížně, nejčastěji speciálními antibiotiky, které navíc oproti obyčejným umí odstranin enzym, kterými se některé viry a bacily brání. Aby se tato léčba urychlila, je ještě dobré používat Orofar a nějaké cucací pastilky (Strepsils, Neo-angin), nebo třeba výše zmíněný Baktevir. Až si bude lékař myslet, že jste se vyléčili, udělá nový výtěr, sedimentaci a pokud si myslí, že streptokoka podpořila alergická rekce nebo pokud jste brali 3 antibiotika za 4 měsíce, poslední z toho ještě 14 dní, pošle vás pro jistotu na alergo-imunní vyšetření.

Zuzka
11x

Ahojte...taky mam streptokoka ,ale prisli na to teprve dneska.Mam antibiotika tkz je beru 3x denne...muzu se zeptat jak dlouho priblizne tato nemoc trva a jak moc je nakazliva? Jestli teda nekdo vite tak moc dekuju.Mejte se a netrapte se ikdyz to boli.S takovyma nemocma uz mam bohuzel zkusenosti.:-/

Kačka
3x

Ahojte:) Taky jsem měla streptokoka a myslím že se mi zase vrací. Nejspíš to mám po mamce která to měla ve svých 20 a nakonec ji musei vytrhnout krční madle. Asi za 7x měsíc jsem měla na madlých takový bílý malý hnis. Vždycky jsem ho vyndala, jinak by se z toho udělala angína. Doktorka mi udělala výtěry, týden jsem brala antibiotika a bylo to pryč. Jenže ted mi každý den natékají madle takže pujdu na ORL. Myslím si že můj typ streptokoka je spíše dědičný. Sestra mého přítele ho taky měla, ale dědičně po své mámě. Někdy si přeju aby mi ty madle snad vytrhly, protože se pořád bojim aby mi zase nehnisali:(((

petra
2x

mám sreptokoka v nose a kedže mávam mykozy lekár nechce dat antibiotiká.Prosím ak vie niekto poradte.

stana
1x

Tak milá Petro na streptokoka je supr užívání tekutého Colostra což je velká dávka imunoglobínů je to vyzkoušené a super.Potřebuješ-li vědět více mail.balise@seznam .cz

martina
1x

Kačko, koky nejsou a nikdy nebyly dedičný..:), ješte to tak. jsou to bacily a tudíž se lehce šíří, ale dědičné nejsou.

Andrea
12x

Zdravim!!! Před 3měsíci jsem měla streptokoka pyogeness v krku, brala jsem skoro 14dní antibiotika, pak mi píchali Pendepon a po 14dnech mi byl udělán další výtěr, který byl negativní. Zajímalo by mě jen, po jak dlouhé době se může streptokok vrátit? děkuji za odpověď.

Tomáš
1x

před měsícem jsem měl příušnice se zánětem mozkových blan a ještě mě zjistili streptokoka, píchali mi penicilin po dobu 7 dní, poté už to bylo v pořádku a teď ho mám znova takže Vám to podtvrdím že se streptokok rád vrací

mallory
2x

mám streptokoka a je mi 9 let a jak dlouho musím bít doma

Míla

Je možné abych před rokem chytla streptokoka a projevilo se to až teď? Mám z toho mít strach a nebo se nemám bát? Jsem celkem v rozpacích. Bývalý přítel mi řekl že ho má a já ted nevím co mám dělat jako první.

.
2x

užívejte bylinky např. lichořeřišnici a mnoho dalších, dlouhodobě

ELI
1x

PENDEPON URCITE - ZBYTOCNE JE INE

Wik
6x

Se streptokokem bojuji již několik let. Vrací se mi většinou po půl roce (jaro, podzim), ale bývalo i hůř. Obyčejný Penicilin už nezabírá, tak dostávám Ospamox. Od MUDr. se nedozvím nic víc, jen že mám brát vitamíny a pod. Když jsem prosil o něco na posílení imunity, tak doporučila jen doplňky stravy. Žádost o nějaká spešl vyšetření ... bez šance. Problém je, že streptokoka máte a ani o něm nevíte ... příznaky špatný spánek, častá únava, pocení, bolesti kloubů (kolena) nebo po ránu chvilku bolej paty při došlápnutí ... bolesti v krku a teploty se mohou rozjet třeba až za dva měsíce, ale mezi tím můžete nakazit celou rodinu.

Veronika
2x

Panenko skákavá já mám toho steprokoka potřetí za 2 měsíce, tedy beru na něj potřetí atb a vůbec jsem netušila jak to může být vážné, má lékažka vždy udělá stěr, pak zavolá přijeďte si pro recept a tím to hasne... Já jen ze své vlastní iniciativy automaicky nasadila Biopron přemium od valosunu, abych zabránila poškození mikroflory střev při užívání atb a trochu posílila svou imunitu... Musím ale říct, že to moc nepomáhá, teda zažívání mám ok,ale unacená jsem šíleně a to ani nemluvím o tom, že už mě zase škrábe v krku a to jsem ještě atb nedobrala. Beru je poctivě a dodržuji vče co je v letáku. Nepiju, nejím mléčné výrobky... Už jsem z toho nešťastná a ani v práci ze mě nemají radost...

Petr
1x

Dnes jsou některé viry rezistentní na antibiotika. Díky přírodním výtažkům z tisíců léčivých bylin za použití nanotechnologie se dopravují tyto léčivky na místo určení a ničí i streptokoka. Ale k tomu je potřebné začít užívat imunity, které obsahuje 98% Beta glukanů a je na trhu bezkonkurenční v tekuté formě s chutí pomeranče. Užívá se 2x denně 1 polévková lžíce u dospělého a 2x denně malá lžička u dětí. Vše jsou čistě přírodní prostředky. Podrobnosti zašlu [email protected]

Adélka
1x

Ahoj, už jsem asi 3 mesíce nemocna je mi 16 a ve škole mam už kvuli tomu prostě neklasifikaci :p ted v patek mi doktorka řekla že je to streptokok nevíte jak dlouho to muže trvat už sem nešťastna :(

leontýnka

najděte si stránky o parazitech v těle . budete koukat co všechno způsobují a doktor to neřeší jen dávají antibiotika.........................................

Kristýna
1x

Doktorka řekla že je to streptokok bydlim u přitele muže to chytnout i přitel

Tomáš

Dobrý den, již po třetí se mi za cca 3 roky se mi objevila silně krev v moči po sexu ale objevuje se i po masturbaci. Před rokem a půl sem byl na vyšetření podstoupil sem i cystoskopii a na nic neprisli. Teď se mi to objevilo znovu a z kultivace moči zjistili ze mám streptokoka, mohlo by to byt způsobené tím ?? Děkuji za odpověď

Kateřina
1x

Jenže když si necháte vytrhnout mandle nebudete mít už žádnou ochranu ,a všechny bakterie jdou dál do těla a můžou vám sednout na průdušky ,srdce ,orgány ,kamkoliv .mandle jsou důležité chrání a lapají všechny mikroby na sebe ,nepouštějí je dále do těla .radši lecte mandle ,můžete je potírat teatree olejem na špejli s vatou ,můžete kloktat šalvěj ,obklady na krk teplé napuštěné v heřmánku

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce