Inzerce

Chronická zácpa

Už asi 8 let trpím zácpou. Objevila se u mne v době, kdy jsem byl v poměrně velkém a dlouhém životním stresu (a já stres snáším špatně) (rozchod s partnerkou, nové náročné povinnosti při studiu, změna ubytování, vzdálení od přátel). Najednou v době, kdy jsem byl zvyklý se vyprazdňovat (1x denně ráno - a nikdy dosud jsem neměl problémy - vždy jsem jen sedl na záchod a během 10-30 sekund jsem se plně samovolně vyprázdnil - aniž bych musel tlačit) jsem se nebyl schopen pořádně vyprázdnit. Trvalo to (jak stres tak zhoršování vyprazdňování) několik týdnů, kdy od stavu naprosto bez problémů jsem se dostal do situace, kdy jsem se takřka nebyl schopen vyprázdnit (ráno i večer, i s plnými střevy, i když jsem nebyl zrovna ve stresu). Musel jsem to řešit projímadly, které jsem používal několik měsíců, ale pak jsem se dozvěděl, že to není zdravé a přestal s tím, ale to už jsem nebyl schopen se samovolně vyprázdnit vůbec. Zkoušel jsem vše možné, až jsem pak zjistil, že mi pomáha stimulace prstem v konečníku (používám buď prezervativ nebo hygienické/chirurgické rukavice), kdy jsem se byl schopen částečně vyprázdnit - bez této stimulace bylo vyprázdnění nulové případně naprosto malé. Toto musím používat dodnes (i když už dnes žádný stres nepociťuji - mám stálý životní rytmus, práci, partnerku, byt, jsem celkem v pohodě, aktivní a v podstatě optimista), chodím na záchod 3x-4x denně - protože se vyprázdním vždy jen částečně, vždy po velkém/hlavním (ráno po snídani - to jde nejlépe, po obědě a večer po večeři a před spaním) jídle - kdy cítím tlusté střevo nejvíc naplněné, na WC setrvám asi 15-40min, k vyprázdnění potřebuji naprostý klid (nikdo nesmí klepat na dveře od WC apd.), vyprázdnění trochu závisí na právě snězeném jídle (po teplém, sladkém to jde lépe, taky po ovocných šťávách, ovoci apd.) a ještě víc na klidu (když někam spěchám, tak se velmi těžko, nebo vůbec vyprázdním, taky když se mi v něčem nedaří, pohádám se s někým apd), vyprázdnění v podstatě nezávisí na konzistenci stolice - i když je velmi řídká až vodovitá, tak musím používat stimulaci (ale trochu méně resp. kratší dobu), jen pokud je stolice velmi tuhá tak je to problém. V podstatě jsem ztratil vyprazdňovací reflex, necítím nutkání se vyprázdnit - i když cítím nesnesitelně plná střeva, tlusté střevo a konečník jsou jakoby křečovitě sevřeny. Jím podle mne dostatek vlákniny (ovoce, zelenina) a mám tak 2,5 až 4l tekutin denně (obyčejná voda, balená voda, ovocné šťávy, čaj, mléko, polévky atd.). Takřka pořád mám tedy plná střeva (krom pár hodin po vyprázdnění) - což je velmi nepříjemné, jsem uvavený, podrážděný, kvůli tomu špatně spím (probouzím se tlaky ve střevech). Před pár lety jsem se rozhodl jít s tímto k lékaři - absolvoval jsem všechna možná vyšetření (kolonoskopie, manometrie, defekografie apd.), vyšetření krve apd., která vyloučila organickou příčinu, posléze jsem absolvoval dvě série rahabilitačních cvičení (na posílení a uvolnění pánevního dna), (anální) biofeedback, navštěvoval postupně dva pschology (pohovory, psychoterapie, hypnóza) i psychiatra. Zkoušel jsem i sám - naučení se vyprazdňování - ráno pomocí sklenky vody (několik týdnů), nějakými cviky z jógy atd., více vlákniny (více zeleniny či speciální vlákninové přípravky) ve stravě mi nepomohlo (důsledkem je jen větší objem stolice, takže kvůli vždy jen částečnému vyprázdnění pak nejdu 3x za den ale třeba 5x), ani větší pití nepomohlo. Zkoušel jsem i více sportovat (i když nemám vyloženě sedavé zaměstnání). Nic z toho nepomohlo, situace je pořád stejná. Poradí někdo? Zažil někdo něco podobného? Chci návrat do původního stavu před 8 lety - nechci tedy trvale užívat nějaká projímadla, klystýry, nějaké léky, přípravky, cvičení apd....

Inzerce
Odpovědi
E.rika4 poděkování

Ahoj neznámý........ píši sice s 2-letým zpožděním, ale mohu Tě ubezpečit, že nejsi sám. Naprosto přesně co popisuješ prožívám i já každý den, akorát s tím rozdílem, že je mě to již u p............, pardon. Jsem z toho jednoduše unavená. Už mě to nebaví. Jediné co se snažím je pít denně něco přes dva litry nesladkého čaje. Jím 4x denně. To že nejdu ani 1x za den (na rozdíl od Tebe) ani jindy, prostě ignoruju. Jo, mám nepříjemný pocity, bolí mě břicho, táhnou kalhoty, je mě zle v noci, nespím, jsem z toho podrážděná, nesvá atd. atd. ale co už........ Minutu od minuty každý den se snažím to ignorovat, brát z té prožité minuty aspoň něco dobrého. Nechci přemýšlet nad tím jaké to bude dál, protože se jaksi obávám, že to nedopadne. A myslím si, že je to tím, že jsem obdobně jako Ty prožila jeden velký stres - šok. Je to již skoro 2 roky. Díky tomu jsem přibrala 10 kg. O to už mi je taky fuk. Bývala jsem celé roky štíhlá jak proutek, dnes jsem "krev a mlíko". Podle mě je potíž zcela jistě a jedině v psychice. Střevo je v křeči - jak píšeš. Je - bohužel. Nevím jak mu pomoci, kdybych to věděla napíšu to sem, napíšu to pro všechny lidi, kteří se takto jako my trápí. Člověk, který s tím nemá potíže, nikdy nepochopí, jaké to je pro lidi, kteří si musí prožívat takto každý den. Jistý doktor na gastro-klinice u nás ve městě mi řekl, že život člověka se zácpou se dá mnohdy přirovnat k životu člověka postiženého. ano je to tak. Držím pěsti všem lidem, kteří mají toto veliké trápení. Pokud najdu něco co je dobré a pomáhá , napíšu to sem. Já osobně se snažím dát do psych. pohody a klidu. Myslím, že nějaký preparát na to není. měj se hezky. E.rika-.

Reagovatpoděkovatnahlásit

12. prosince 2007, 08:46:48

hana6 poděkování

jé jej tak dlouho tak zkus tohle my to jíme celá rodinka plus malé dítě http://chlorella-a-spirulina.euweb.cz/

6. října 2010, 20:56:26

MARIEZÁCPA3 poděkování

CHODÍM NA VELKOU ASI ZA 4 DNY a tak jsem do toho zapojila jogurt aktivi fakt mi to upravilo stolici a ted jsem zase v podobné situaci tak začínám s jogurtem.a l e vařím si hodně čaje s mám obavy protože kávu nepiji že mne ten čaj ucpává.Ten byl vždycky doporučovaný při průjmu oiju jen černý s mlékem a vodu tak jestk¨lto nevázne na tom čaji.taky mám málo pohybu zelenina je pro mne v zimě studená tak jen hlávkový salát.a mandarinkuhduS

26. ledna 2008, 01:39:49

jipka 994 poděkování

no chtěla bych Vám dopuručit Melasu neboli Černý zázrak, k dostání v každé lékarně asi za 230,00 Kč ale ten s červeným víčkem. Mě to tedy pomohlo, tak to zkuste...

12. července 2008, 23:44:01

susan3 poděkování

Mohla bych popsat své trápení se zácpou ve velké knize. Je mi 32 let a konečně se mi podařilo při výšce 175 cm dostat se na váhu 54 kg. Jsem 2 roky po gynekologické operaci a od té doby mám problém.Mé krásné posezeni na trůnu z porcelánu se koná vždy tak po 5 až 6 dnech a není to ještě takové to správné. Jím stravu bohatou na vlákninu, hodně piji, pohybuji se a pod. Nefungují léky ani zaručene babské rady, vždy zabere vše jen na chvíli. Byla jsem na kompletním vyšetření na gasrologii, ale vše je v pořádku. Podstoupila jsem i čištění střev, ale nic. Pomalu mohu napsat, že závidím svým kolegům raní posezení na wc. Chronická zácpa je velmi nepříjemná záležitost, cítím se stále plná, břicho mám neustále nafouklé a bolavé a o únavě a podrážděnosti snad psát ani nemusím. Když se mi podaří tělo vypráznit je mi vždy o mnoho lépe. Snad bude lépe a vše se dá do kupy. Zátím budu zkoušet, co na mne působí a o zkušenost se ráda podělím.

4. září 2008, 20:30:20

jana2 poděkování

Je třeba zkoušet potraviny a zjišťovat, co v tělu dokáže rozmělňovat stolici a naopak co by vám mohlo i ublížit nebo vám váš zdravotní stav ještě víc zhoršit. I já první týdny jsem zkoušela jíst a pít všechno možný a zjišťovala jsem po čem se mi přihoršilo a co mi naopak zlepšilo situaci. Já jsem se většinou vždy obracela na lékaře (na léky), pochycovala jsem rady z okolí, zkoušela jsem sníst to, z čeho by se normální člověk vyprazdňoval skoro celý den v řídkým stavu a samozřejmě, že mě nic nepomohlo, protože každý tělo je jiný. Já jsem třeba zjistila u sebe, že na rozmělnění stolice mě dost pomohla lučina (ta co se prodává ve tvaru menší kostky) nebo při kafi když jsem vypila trošku logru a pomáhala mi melta. Při zácpě je třeba dávat pozor na konzumaci těch potravin, které nadýmají (cibule, fazole, hrášek...). Proti nadýmání a křeči mě pomohl čaj o kterém už jsem tady psala ,,Žaludek a střeva" , který obsahuje mátu, kmín a heřmánek. Ale toto mi jen odlehčilo situaci. Co mě doopravdy z toho dostalo, tak si sklidnit nervy. (ať už to byli prášky na nervy, nebo změna prostředí na praxi....jsem šťastná, že už jsem z toho venku)

7. dubna 2012, 22:47:07

boka29@seznam.cz9 poděkování

Já jsem bojovala se zácpou a plynatostí deset let. Vyzkoušela jsem hromadu přípravků, efekt malý nebo žádný až na jeden, který jsem začala brát před rokem. Brala jsem ho poctivě 3 měsíce, už po 10 dnech se zlepšovaly moje problémy. Po 2 měsících se vše upravilo stolice i plynatost. Chtěla jsem teda vysadit 3 měsíc, doktor mi však doporučil dobrat i ten 3 měsíc, aby se flóra ve střevech dostala do normálu a abych to neuspěchala. Poslechla jsem ho. Uběhlo 9 měsíců a vše je zatím v pohodě.

17. září 2008, 21:44:58

Miri3 poděkování

no a jaký je to ten zázrak?

8. října 2008, 19:11:24

alča

A copak ti tedy pomohlo? smímli to vědět? děkuji moc. mám podobné potíže.

28. srpna 2013, 21:09:40

martin

dobry den o jaky product se jedna ? dekuji

13. srpna 2015, 19:15:31

Suri2 poděkování

Doporucuji s bezva vysledkem ( mimo homeopatik a bylinek) rychly ucinek az okamzity jsou LAKTOBACILY,,5,, Prvni dny brat urcite 3tab. pak upravit podle potreby, to uz posoudi kazdy sam jestli uz muze ubrat. Bezvadne upravi strevni mikrofloru. Dokonce pusobi dobre na vlasy, jak se cisti strevo a zbavuje nezadoucich latek.

20. října 2008, 23:55:43

Stana14 poděkování

Tak nyní si sedl k počítači můj muž a hned na mne volal at´si to jdu přečíst a byla jsem tzv. doma.To co tady čtu byly i mé problémy píši doslova byly už a nevím,že něco takového je možné i když já tím trpěla strašně dlouho a byla mi nabídnuta pomoc,ale proč se řídit radami druhých když ten dotyčný není lékař ten přece kecá-takhle jsem si to říkala a vše začala řešit až když jsem na stolici nebyla 8dní tu hrůzu nikomu nepřeji-asi to muselo dojít tak daleko,abych dala na radu obyčejné starší paní.Přírodní produkt který mi prodala ano prodala to byl ten můj problém proč jsem jí nevěřila,nepochopila jsem,že mi chce pomoci,myslela jsem jen ,že na mne chce vydělat-jak já ve svých 48letech byla blbá-a pak jsem začala zažívat ty pocity blaha když je střevo prázdné je to už 3a půl roku a od té doby jsem podobný problém nezažila a tak díky dnes již má přítelkyně a odpust´mou nedůvěru byla hodně tvrdě zaplacena ani na to už nechci myslet,ale jak čtu nebyla jsem sama kdo má tento problém.A tak jestli jste to vy nebo někdo z Vašich známých kdo si stímto problémem nevím rady klidně se ozvěte poradím a budeteli chytřejší než jsem byla tehdy já i pomohu.Zdravím dnes jen vysmátá Stána

17. ledna 2009, 14:46:05

Jarka7 poděkování

Dobrý den Stáňo. Mám velké problémy se zácpou. Prosím o radu.

12. března 2009, 18:35:38

iveta zarnovska1 poděkování

ahoj trpim zacpou a citim se jak nejtlusci zena sveta je mi mizerne. nikdy jsem s tim problemy nemele az od druheho porodu ktery byl pred rokem a pul. chtela bych se zeptat jaky ty produkty vam pomohli. predem dekuju za odpoved

3. března 2010, 13:30:51

Karel Kamarýt

prosím o radu, napište mi sms a já vám zavolám... Trpím zácpami už 7 let, hlavně po fyzických aktivitách a jelikož rád cvičím ( a to v tomto stavu skoro nemohu) jsem z toho vážně omezený až nešťastný... pls.. 722 633 241 Karel (27)

18. června 2011, 21:41:11

michal1 poděkování

Obcas se proplachni klystyrem pomuze to

2. května 2014, 01:24:33

monika

Dobry den, mam chronicku zacpu, gastroenterolog mi vela nadeje nedava. Velmi Vas prosim o radu. petriskova@yahoo.com monika

12. ledna 2012, 11:37:08

Lenka_bk

Dobrý den, prosím poraďte, co vám pomohlo na zácpu, můj 9letý syn trpí chronickou zácpou a už nevím, co by nám na ní mohlo pomoct. Můj mail je lenka_bk@seznam.cz. Děkuji za radu!

11. června 2012, 22:08:16

Michala

Milá Stáňo, taky prosím o radu. Mail: m.havli@email.cz Děkuji

24. března 2013, 11:40:28

Alexandra Sittova

Dobrý den Stano, taky trpim jiz dlouhou dobu zacpou, mohla byste mi rici,co Vam pomohlo. Muj email je Asittova@seznam.cz. Dekuji

3. dubna 2013, 08:27:38

Ańa

Prosim o radu jaky produkt na vas fungoval, jelikož ja uz jsem naprosto zavisla přes 10 let na projímadlech, ale bez nich proste uz nemam vůbec potrebu jit na zachod. Zacinam byt zoufala, jelikož doktori mi jen nabizeji další a další projímadla. Predem dekuji za radu.

19. prosince 2015, 14:29:13

Daniela

Dobrý den, prosím o info, o jaký přípravek se jedná? Děkuji - mail d.doc@centrum.cz

26. ledna 2016, 13:05:12

Dagie

A proč tedy nenapíšeš svou mailovou adresu, nebo telefon? Můj muž má také tyto potíže a nevíme si rady. Vyzkoušeli jsme kde co a NIC. Dajsy@seznam.cz Děkuji za radu, koupím preparát taky.

2. prosince 2016, 20:56:21

CEKY4 poděkování

Stolice. Jedná se o mimořádně intimní záležitost, ale vězte, že kvalita stolice velmi významně vypovídá o stavu našeho zdraví. Zdravý člověk má stolici 2 – 3 x denně. Stolice zdravého a dobře vyživovaného člověka je téměř bez zápachu, lehce vytlačitelná, dobře formovatelná a do vody se ponoří. Pokud je stolice nepravidelná, tvrdá, silně zapáchá, nedá se spláchnout nebo je hráškovitá, znamená to, že trávící systém má problém a potřebuje pomoc. Na sliznici střev se tvoří protilátky a proto při špatné činnosti střevní sliznice dochází i k oslabení imunitního systému. Časté používání antibiotik situaci ještě více zhoršuje a dostáváme se do bludného kruhu častých onemocnění. Poměrně častým signálem organismu je zácpa. Je to funkční porucha způsobená nesprávným způsobem života a výživy a je projevem zejména nedostatku vlákniny, nedostatku pohybu, nedostatku tekutin a vlivu stresu a napětí. Mýlil by se ten, kdo si myslí, že zácpa je pouze otázkou střevní. K ucpávání dochází i v cévním a lymfatickém systému. Ucpávání „filtrů“, tj. střev, ledvin, plic, jater a dalších, je základní příčinou zdravotních problémů (info o intoxikaci). Velké množství plynů ve střevním systému signalizuje dismikróbii, což je přemnožení nežádoucích bakterií a plísní ve střevech. Ve střevech máme bakterie, které jsou pro jejich činnost nepostradatelné. Při opakovaném a častém užívání antibiotik dochází k jejich zničení a tím je dán prostor k tvorbě a růstu plísní. Dnes se snad už nenajde průměrně vzdělaný člověk, který by nevěděl, že kvalita zdraví je podmíněná dobrou činností trávícího systému. Tam se zpracovává všechno co sníme a jak jsme si už řekli – za život je to cca 60 tun potravin a asi 250 kg chemikálií. Toto všechno se musí v těle zpracovat – vytřídit, rozštěpit, vstřebat a vyloučit. To je důvod proč je nesmírně důležité vylučování. V minulosti lidi umírali na „nemoci špinavých rukou“, protože nevěděli, že epidemie způsobují baktérie a že je možné předcházet jim zvýšením hygienických opatření. Dnes bylo pomocí osvěty dosaženo stavu, že naprostá většina lidí ovládá hygienická pravidla a epidemie infekčních onemocnění již prakticky vymizely. Dnes však lidi umírají na „nemoci špinavých střev“, protože tam se hromadí škodlivé látky, které se dostávají dál do těla. Dnes se uznává, že „smrt začíná ve střevech“ !!! pomohu vám: dagmarcekanzavinacseznamteckac ezet

24. února 2009, 22:36:27

Josef

Dobry den potreboval bych poradit anebo se alespon sverit s tim co me trapi ziji v Anglii jiz 16 let a letos mi bude 39 (proto pisi bez carek a hacku mam Angl. klavesnici omlouvam se) da se rict ze ze prvotni problemy nebo signal nastal kolem meho 17 roku kdy jsem si patrne vytlacil kousek konecniku kdyz jsem mel potrebu uvolnit plyn ale to je jenom ma domenka vzdycky jsem mel tuzsi stolici a na WC sem travil i pres hodinu byl sem tim nechvalne znamy u sve rodiny ale vzdy jsem se vyprazdnil aniz bych si stezoval sice mi stuhla noha kdyz jsem vysel jelikoz sem mi dostala krev do nohou po tak dlouhem sezeni na wc ale vse bylo ok potom kolem asi 30 roku meho zivota jsem sel na velkou a uvidel jsem krev nebudu popisovat tu hruzu ale nasledovne jsem sel k doktorovi a ten mi rekl ze mam trhlinu tim jak tlacim ale ze to neni naznak rakoviny nebo jine vazne nemoci v mem veku ze za to ruci svou karierou tak me to uklidnilo ale postupem casu kdy ta moje stolice byla ruznoroda tak jsem pri pouziti toalety videl i srazenou krev doktor me poslal na vysetreni krve a zjistily ze mam strasne malo zeleza v tele a ze musim do sebe dostat zelezo ale to moje telo doslova odmita kdyz du na wc tak mam cernou stolici po zeleze a strasne tuhou mel jsem co delat abych to ze sebe dostal a ta bolest potom trvala asi 7 hodin a na wc jsem stravil asi 4 hodiny s nejistym pocitem jestli jsem prazdnej nebo ne ale doktor rikal ze musim jist vlakniny ovoce a pit atd. kdyz uz jsem si pripadal jak pokusnej kralik po vsech tech projimadlech ve forme prasku, sypacich, i klasickych tekutych zkousel jsem i Dulcolax nebo potom Lnena seminka sice po nich mam ridsi stolici ale nevyprazdnim se uplne. tak si pripadam jako by mi telo doslova stavkovalo a rikalo ze to je spatne ted se nemuzu ani vyprazdnit jak bych chtel citim ze mam jeste potrebu ale nejde to ale chtel bych tlacit ale bojim se abych si nevytlacil konecnik a dokonce i po projimadle a silnem projimadle kdy to slo samo tak sem citil ze ho mam vytlaceny ted se bojim jist nemam chut k jidlu jsem otraveny a mam z toho stresy mel jsem i to vysetreni s kamerou ted nevim jak se mu rika ale doktori rekli ze musej udelat jeste jedno pres usta a pres konecnik ale cekam na to uz od vanoc chtel bych se vratit do normalniho zivota jako driv a ani v to moc uz neverim mohli by ste mi poradit :Dekuji Josef

31. března 2016, 05:40:45

Molly

Se zácpou je to složitý, kdo to nezažil, ten těžko pochopí. Mám odzkoušeno, že to chce pravidelnost, když nejdete, když to na vás přijde, tak je několikadenní malér. Před časem mi kamarádka doporučila Lactocare. Je to probiotikum s vlákninou. Objednala jsem to na internetu a je to fakt dobrý. Akorát jsem nejdřív brala jednu tabletu, protože píšou, že větší dávka může způsobit průjem, ale to nijak výrazně nefungovalo. Dvě tablety zabraly spolehlivě. Asi je to individuální. Tak to zkuste a napište, jak jste pochodili.

10. března 2009, 20:58:21

Eli1 poděkování

Kdo poblémy se zácpou nezažil opravdu nepochopí. Trápím se s tím prakticky od dětství, ale dříve mi to nedělalo žádný velký poblém. Stávalo se, že jsem "nebyla" i po dobu celé dovolené, tj. i 14 dnů, ale bez větších problémů,žádné tlaky, žádné nafouklé břicho, jen mi to dělalo starosti, že je něco v nepořádku. Dnes je mi 55 let a situace se zhoršila natolik, že se střídá zácpa s nezvladatelným průjmem. Situace je o to horší, že průjem přichází nenadále a moje zaměstnání je na cestách a mezi lidmi. Toto mi dělá obrovské psychické poblémy i když mě práce velmi baví. Stav byl pro mě už tak neúnosný, že jsem vyhledala lékařskou pomoc. Prošla jsem všemi vyšetřeními, kterým jsem se tak dlouho vyhýbala, kolonoskopie, gastroskopie,manometrie,defeko grafie. Dvě posledně jmenovaná vyšetření nedopadla dobře, byla zjištěna rektokéla a rozsáhlejší enterokéla a byl dohodnut termín chirurgického zákroku. Uklidnila jsem s, že se přišlo na příčinu potíží a že se to po operaci určizě zlepší. Operaci jsem podstoupila před měsícem, ale slibované zlepšení nikde. Po měsíci nemocenské jsem opět nastoupila do práce, ale stav je úplně stejný.Snažím se pít, zeleninu a ovoce jím málo, alespoň teď po operaci a prakticky nevím, jak dál. Lékař mi doporučil Duphalac na změkčení stolice, opatrně zkouším jenom 1 lžičku, bojím se průjmu. Nevím, jak to budu dál zvládat v práci, jsem ráda, že ji mám a bez ní si to nedovedu představit. Kvůli těmto potížím jsem si nechala vyoperovat žlučník, protože tam byl objeven kámen a bylo řečeno, že i to by tyto potíže mohlo způsobovat. Pravidelně beru hormonální substituci po gynekologické operaci, Senior Biotic a sama jsem si "naordinovala" Enzosystém (trávicí enzymy). Ráno piju sklenici teplé vody a když už nevím kudy kam, tak na lačno kávu a cigaretu. Ani to však nepomáhá. Správné to asi není, ale už si opravdu nevím rady. Dala bych za to cokoliv, abych mohla v pohodě žít. Plánovala jsem zájezd autobusem do zahraničí na 7 dnů, ale musím ho zrušit, protože si netroufám jet. Radu už ani nečekám, píšu to víceméně pro všechny ty, kteří mají obdobný problém a bojí se o tom mluvit. Věřte, že nejste sami.

5. dubna 2009, 08:42:18

Božena

Dobrý večer, mnoho lidí trpí zácpou, průjmem, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím. Jestliže Vás již určitou dobu také trápí tyto problémy, určitě jste již s velikou pravděpodobností udělali všechno proto, abyste se zbavili těchto problémů. Zajisté jste již zkusili nějaké léky, dostupné jak bez předpisu, tak na předpis lékaře. Nebylo to však vše nic platné, pokud se nyní ještě pořád trápíte. Proč? Protože se Vám zatím nepovedlo odstranit jádro problému a to odstranit toxické látky ve vašem organismu. Lze to vyřešit detoxikací organismu, který se postará o vyčištění a úpravu stolice. Otec léta trpěl průjmem a já pro změnu chronickou zácpou. Oba jsme použili detoxikační přípravek InPure a problémy se vyřešily. Jedná se o přírodní přípravek, objednala jsem ho na emailu: csm-sunkins@seznam.cz , protože v lékarně je nemají a objednat je nechtěj.

11. dubna 2009, 21:10:56

Daška1 poděkování

Zkusili jste někdo metodu EFT? Zkuste si k ní najít informace na internetu, myslím, že některým z vás by to mohlo pomoci. A to hlavně proto, že pokud zácpa a problémy s ní trvají delší dobu, problém se dle mého přesouvá víc do psychiky a do podvědomí a pak (aniž si to uvědomujeme), už máme v sobě psychický blok k pravidelnému vyprazdňování atd. Přeju hodně štěstí.

9. května 2009, 13:47:27

milan

na zácpu pomahá mineralni voda Zaječice... mají ji v některých lékárnách, nevím jak to bude fungovat se zácpou chronickou

30. září 2009, 22:34:51

Lucie Š.2 poděkování

Moji milý "zacpaní". Vím přesně co prožíváte,i já jsem mívala kdysi tento problém. Je mi 36 let a tento problém jsem jednou provždy vyřešila. Jak? Čtením a studiem o výživě a zdraví. Už několik let pracuji jako nutriční specialista a ke mě do centra chodí dnes a denně klienti s tímto velmi vážným onemocněním. Asi vy všichni víte,jaké následky může vaše zácpa mít.Je také pro většinu z vás obtížné jít k lékaři a vést s ním dialog "o ....." :-). Pokud ,ale chcete opravdu pomoc a kvůli tomu jste i tady,mohu vám pomoci. Jen mě musíte kontaktovat,ve chvíli kdy budete chtít se svým problémem skutečně něco dělat!Pak vám pomůžu velmi ráda! luciesufnerova@seznam.cz

22. listopadu 2009, 17:43:49

Markéta N.3 poděkování

Přečetla jsem všechny příspěvky, každý z nás kdo je tady má letité trápení. Mohu vřele doporučit na zatvrdlou nebo tuhou stolici, nebo pokud se vám vůbec nedaří stolici dostat ze sebe ven, přípravek zvaný "PSYLLIUM"-je to 100% vláknina indického jitrocele, podává se lžička ráno před snídaní a lžička večer.Musí se dobře rozmíchat v trošce tekutiny a dobře a vydatně zapít asi tak 2 dcl. Tyto semínka dokáží až 40násobně zvětšit svůj objem, obalí vaši stolici a uvolní střeva k vyprázdnění. Sama tento přípravek používám už asi 8 let a je výborný jak na cesty, tak i doma, kdekoliv. Velmi mi pomohl i přes veškeré nejrůznější rady které jsem vyzkoušela při své chronické zácpě. Psyllium můžete koupit kdekoliv v lékárně, nebo ve zdravé výživě.Pravda ovšem je-pokud máte líné silné střevo k vytlačení, ZAČNĚTE S NÍM CVIČIT-bojujte a nevzdávejte to. Střevo je sval a všechno se dá naučit. Každý den si najděte chvilku nejlépe ráno a tlačte-ikdyž nebude žádný výsledek- časem se střevo přizpůsobí.Bude to trvat měsíce, ale výsledek se dostaví. Můj malý syn měl také problém po mě a ted spolu každé ráno sedíme a tlačíme, on je ovšem úspěšnější-mladý organismus Udělejte si z toho legraci-uvolněte se při tom-je to velmi důležité a pokud máte děti-zkuste závodit. Kdo dřív.....NEJŮDLEŽITĚJŠÍ JE...aby jste nebyli ve stresu-ten totiž zužuje cévy ve střevě a tím začíná náš problém. Zkuste si dát čas kolik potřebujete a myslete na něco příjemného, zasmějte se-uvolníte se. Účinek všech těchto rad nebude hned, ale začněte a nepřestávejte, Hodně štěstí!

9. prosince 2009, 09:53:44

Petra B.1 poděkování

Trpím chronickou zácpou "teprve" 1 rok (je mi 35 let), ale musím dát za pravdu všem, co psali. Moje potíže prakticky 100% kopírují první příspěvek s tím, že ještě k tomu tloustnu a často mě bolí uzliny v tříslech. Obešla jsem s tímto problémem prakticky veškerá vyšetření a všechny s negativním výsledkem a doktoři mi vysvětlili, že vlastně žádný problém nemám. Začala jsem tedy hledat různé jiné cesty a jako nejlepší ze všeho se mi osvědčilo PSYLLIUM a pokud jste ve fázi, kdy ani PSYLLIUM nepomůže, tak 100% zabere Zaječická hořká minerálka, která je k dostání v lékárnách. Pro mě je Zaječická momentálně jediným řešením a jsem za něj vděčná. Když jsem se ptala doktora,jestli doporučuje její dlouhodobé užívání, řekl, že jednoznačně ano, protože mimo jiné pomáhá střevu, aby začalo opět normálně fungovat a to tak, že udržuje ve střevní sliznici vodu, která je pro její funkci důležitá. I já přeji všem hodně štěstí a děkuji za předchozí příspěvky.

17. července 2010, 15:57:28

Monika

Je neuvěřitelné, jak máme všichni stejné zkušenosti se zácpou a nikdo nám nedokázal pomoci...

4. srpna 2010, 15:56:06

hanka222 poděkování

já zácpou též trpěla ale asi před třemi měsíci jsem si koupila tohleto a ted uz to jime celá rodina a fakt nas to prohnalo :-))))) http://chlorella-a-spirulina.euweb.cz/

6. října 2010, 20:58:37

Jakub

Dobry den, je mi 24let a take trpim asi dva roky se zacpou a uz nevim co dal zasel jsem k doktorovi a predepisoval mi nejaky pripravky na vyprazdnovani napr, duphalac, lactobene. kdyz to nepomohlo tak jsem tam zasel znova a predepsal mi nejaky projimadlo magnesium nebo tak, tak uvidime co to semnou udela. obcas se mi ve stolici objevi bili hlen a nekdy mam i tenkou stolici. mam strach aby to nebyla rakovina. jsem z toho porad ve stresu a uz ani nespim pomalu. koupil jsem si pred dvema dny lactobacillus acidofillus beru dve tablety denne a nic. prosim poradte mi:-( piste kdyztak na muj email JakubKrejci86@seznam.cz

7. ledna 2011, 10:31:15

jana

Hele kubo jestli ti dělali rentgen a nic ti tam nenašli tak bud v klidu. A hlen řikáš? Mam tu pár bodů co jsem našla a z 8 jsem našla 4 znaky u mě a u pátýho nejsem si jistá. hele u mě jo Bolesti křečovitého nebo kolikovitého rázu ano mám Nadýmání, větry, kručení a škroukání v břiše, někdy říhání většinou jo Průjem nebo zácpa mam zácpu Hlen ve stolici nevšimla jsem si Žaludeční nevolnost to mam Zvracení mam to namále ale zatim jsem nezvracela Pálení žáhy málo kdy Podvýživa asi ne je mi 16 měřim 165 a vážim 47 - 49 :-D právě to poslímám protože se ti tam objevujou ty hleny...jestli máš většinou z těchno příznaků tak nemáš chronickou zácpu ale je to dráždivý tračník najdeš to někde tady http://nemoci.doktorka.cz/ :-) to je jako aby ses neléčil a toto a neměl něco jinýho.

7. března 2011, 22:12:14

michal

Udelej obcas klystyr

1. května 2014, 16:29:54

jana 3 poděkování

je mi teprve 16 a teprv měsíc nemůžu pořádně na velkou. Bolí mi strašně křečovitě břicho a nejvíc z toho pak začne i trojúhelník. Někdy mam boule na břiše a byla jsem na vyšetření kde mi řekli že mam chronickou zácpu. Fajn tak mi napsali laktozu. Ale ta je mi prd platná když to se mnou ani nehne. Chvílema jsem brala i nějaká ty projímadla který zabrali asi jen 2 dny a pak to bylo jako kdybych je vůbec neměla. Mam nafouklý břicho a trápí mě plynatost. Ale místo aby to šlo ven tak jsem dostala strašlivou křeč že jsem myslela že to nepřežiju. Někdy je to o.k ale ze dne na den by mě mohli odvézt do nemocnice. Dělali mi ultrazvuk Nic nenašli, Retgen byl v pohodě, krev nic tam nebylo. Tak mi dali klizma. Po prvnim jsem se jakš takš vyprázdila ale né všechno. pak po dalších klizmatech ze mě tekla jenom ta voda co do mě narvali. A ted se cítim jako by se mnou nic nedělali. Co mi pomáhá trošku při obtížích s plynatostí je takovej malej čaj s bílym písmem na červenym s názvem Střeva a žaludek. Stojí 25 kč a jsou v tom asi 8 sáčků. Já osobně jsem to koupila normálně v lídlu mezi čajama. A normálně mi to pomáhá aby místo křeče ten vzduch šel ven. píju ho 3 krát denně. A na to aby se trošku vyprázdnila mi pomáhá kafe a vypiju trošku i nogeru. Protože jsem slyšela že noger jakoby pročištuje střeva. Ale samozřejmě jen píšu co mi pomáhá ale může to pomoct i vám. Jenomže každý střevo je jiný...Ale někdy si fakt připadam jako těhotná.

7. března 2011, 22:01:33

jana

nebo mě ted docela pomáhá Melta. Si z toho udělam bílí kafe (+mlíko) . sice je mi po tom trochu nevolno ale pomáhá to. tak za půl hodky jdu už na velkou ale samozřejmě všechno hned ze sebe nedostanu

18. března 2011, 18:26:25

Krotká1 poděkování

doporučuji si také ověřit alergii na lepek, tahle alergie v některých svých formách může způsobovat zácpu a plynatost. Vynechala jsem lepek a už po měsíci jsem chodila každý den na záchod - něco neuvěřitelného! :) Od dětství jsem s tím měla problémy ... a když jde o hovno, je třeba zkusit všechno! :D

4. května 2011, 10:38:37

jana

:-D jojo o tom už jsem taky četla...hmmm zajímavý. já mam takový problémy od únoraletošního roku a zdá se mi to že je to lepší...samozřejmě že mam někdy takový bolesti že si řikam že tenhle den je můj poslední. ale postupem času kdy jsem začala brát prášky na úzkostní stavy :jménem,,oxazepam" mě to tak uklidnilo že se mi to začalo zlepšovat. místo 1 týdně kdy jsme chodila na wc s pomocí projímadel po kterym mi bylo strašně blbě tak chodim už bez projímadla i 1 za 3 dny, což mi stačí. Asi příčinou aspon u mě byl veliký stres. dneska i bez těch prášků je to oky. neřikam že jako jsem úplně v pohodě ale narozdíl od února jaký jsem měla strašný křeče každý večer co to trvalo asi 2 měsíce se mi to zlepšilo. možná je to taky tim že jsem pryč od toho člověka co mi každý den zkazil náladu, stresoval každý den že jsem potom ztratila i chut k jídlu....jo jo nervy to je docela bordel :-((( i když se to nezdá

1. června 2011, 22:51:17

pakka

Také jsem měla potíže se zažíváním, břicho stále jako balon, na velkou šla 1x za 3-4dny...hrůza. Naštěstí jsem objevila přírodní kapičky, které mi pomohly, nyní užívám preventivně.Doporučuji je vyzkoušet i vám.Info v emailu pavkane@seznam.cz

1. července 2011, 21:53:32

Zuzana

Já se tímto problémem trápila asi rok, zkoušela jsem změnit stravu, jedla jsem jogurty a třeba jen ovoce a pořád to nějak nepomáhalo. Doktorka mi doporučila Laktobacily imunit. Upravili mi střevní mikorfloru, každý den je užívám a od té doby se mi to uklidnilo a mám celkem pravidelnou stolici.

12. srpna 2012, 09:22:03

Michaela

Taky mám stejnou zkušenost jako Zuzka. Tyto laktobacily jsou skvělé, hodně mi pomohly od neustálé zácpy, která mě trápila pár měsíců. Ted je to dobré a laktobacily budu užívat pořád preventivně, cítím se celkově líp.

27. září 2012, 14:29:44

Petra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

12. října 2012, 08:48:58

.......

Dobrý den , už 6let mám zácpy s těžkou plynatostí.Už jsem přišla kvůli tomu 5x o práci a lidé se mi všude smějí.Už nevím co mám dělat : po doktorech jsem strávila snad rok života,prášků a kapek jsem vyzkoušela snad miliony a nic. Už myslím i na sebevraždu :(

17. ledna 2013, 14:37:56

Dědek

užívej lichořeřišnici, tužebník, pupavu bezlodyžnou a kefírové mléko

17. ledna 2013, 15:57:39

emilim1 poděkování

K voli zacpe a plynatosti by si si robila zle? co ta to napadlo. Vies kolko ludi bojuje stazkymi chorobami ako je napr. rakovna. A tesia sa rano z kazdeho prebudenia. Ja mavam tie iste problemy co ty uz aspon 15 rokov. Dostala som zo zacpy aj hemoroidy vnutorne a vonkajsie a bolieva ma aj zaludok. Musis si upravit stravovanie, aby ta nezapekalo. Mne pomoze vecer vypit pohar mlieka, alebo si dam milacika-aj cez den, ked som doma, ze nemusim cestovat. Velmi mi pomahaju susene slivky alebo zavarane slivky, marhule, broskyne, ringloty, ribezle, egrese, jahody. Proti zacpe je dobre jest aj strukoviny a pomaha mi jogurt biely PROBIO.Do polievky su vhodne aj krupky. Naposledy som vyskusala kukuricne chrumky pohankove - su velmi dobre na zacpu.Mne sa to uz upravuje a to nafukovanie mam aj ja.

21. března 2013, 17:36:43

MIchal

Ahoj vsem jak jen zacit tak asi takhle cca pred 4rokama sem vazil 80kg zacal jsem drzet dietu zhubnul sem na 65 kg ale pak se me chytla nemoc helicobacter pilory udelal mi ze zivota doslova peklo musel sem kvuly tomu dokonce i prestat chodit do skoly a opakovat rocnik byl sem stastnej ze jsem zhubnul ale najednou se obevila tahle hnusna bakterie nesel jsem treba i 3tejdny na wc a pak najednou to ze me vyletelo silenym zpusobem na gastru mi napsali nejaky antibiotika a take helicid bakteru jsem se zbavil kdyz jsem mel bakter tak kdyz jsem si promackaval bricho tak to ve me normalne zblunkalo doprovazeny silenou zacpou pak najednou prujmem a zase zacpa a zas prujem tuhle nemoc mi tedy vylecily ale od te doby mam zacpu uz nejaky 4roky 5.ledna 2011 jsme dostal panicky zachvat a mam agorafobii a panickou poruchu agorafobie je strach z lidi z otevrenych velkych prostranstvych nebo z uzkych mistnosti z autobusu nebo z neznameho mista chodim k psychiatrovy beru antidepresiva kdyz me chyti panicky zachvat tak mam bud zacpu nebo prujem ze zacatku tyhle moji nemoci to byl vzdycky prujem ale jinak sem mel furt zacpu zachvat paniky sem mel treba 3x za mesic jinak furt zacpu a zacpu mam take porad i ted na vystreni sem byl vsude nic nenasly takze je mozne ze to muze byt chronicke?nebo psychicke?vam co se doopravdy trapite se zacpou a vim ze je to silene ja kvuly tomu mam deprese stres nervy navic jeste do toho ta fobie a panicka porucha je to sileny ale muzu teda doporucit vyborna je zajecicka voda nekdo mi ale rekl ze prej skodi a ze strevo muze zlenivit tak jsem presel na senny list ten pomaha jeste lepe kazdej vecer jsem si daval cca 5mesicu v kuse do salku dva sacky caje zrovna ale dneska jsem se dozvedel ze prej zase skodi senny caj na streva ze muze nastat i krvaceni a podobne problemy a cetl jsem tu ze zajecicka voda se muze uzivat i dlouhodobe takze prejdu zase na zajecickou vodu jinak senny list v kratke dobe vyborna vec a zajecicka voda take oboje 100%ucinost kdo se nechce uz trapit se zacpou vyzkousejte zacpa je hrozna vec nekdy sem mel i myslenky na to ze si neco udelam az skoro nejaky paramyslenky ale uz mam i tehlech prostredku dost jako je zajecice a senny list chci chodit na wc normlane jako driv kdyz sem nemel zadnou mentalni psychickou poruchu takze chci se zeptat jestli je tu nekdo kdo nad timhle vyhral jestli by mi nemohl poradit jestli mi pomuze napriklad uzivani activie svestek dale se rika ze pomaha vlazna voda po ranu nebo rano a vecer lzice olyvoveho oleje coz mi nekolikrat pomohlo a vysledek se dostavil skoro do pul hodiny ale to mi pomohlo asi jen 3x ten olivac tak bych ocenil kazdou dobrou radu jak zmenit jidelnicek co jist co tomu strevu doprat apodobne aby proste fungovalo tak jako driv jestli je tu nekdo kdo se z tohohle dostal tak prosim moc prosim o radu je mi 20 a sem z tohohle vseho uplne znicenej na to ze mam fobii apodobne na to uz sem si zvyknul to me netrapi to se da lecit ale zacpa je hrozna a ne a ne ustoupit.dekuji omlouvam se za prekliky a za chyby chtel jsem se taky sverit a nechat si poradit a vsem preju aby jste se uzdravily a zbavily se toho hnusnyho pocity kdy mate plne streva treba i 14 dni a nejde to proste ven ja stimhle uz chci zkoncovat a mit zase normalni zazivani jinak panicka porucha tedy panickej zachvat je to ze vas chytne pocit na omdleni brnej vas ruce mota se vam hlava dale mate pocit nerealnosti jakoby vsechno bylo sen to je nejhorsi asi dale paleni u srdce apodobne a jeste neco jestli je tu nekdo kdo mel taky helicobacter a jak se to u nej projevovalo jak se vylecil a jak to probiha po vyleceni a jestly mel stejne potize jako ja kdyz sem bakter mel

7. února 2013, 01:43:26

12
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 61 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Pavlína (Po trhání osmiček) 2. prosince 2016, 16:56:57

Dnes jsem byla na stoma-chirurgii na vyříznutí a vytažení pravé dolní osmičky..sedim v… Diskutovat

• Lubomilka (Infekce močových cest) 29. listopadu 2016, 17:28:24

Doporučuji na močový měchýř Vitapixlu Diskutovat

• Jana Dvořáková (Aurorix Roche 300mg (antidepesivum)) 4. prosince 2016, 12:08:15

A jak se podle vás léčí příčina? Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.