Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

tonsilektomie

Mám chronické ložisko streptokoka typu C v krčních mandlích (dlouhodobě vysoké hodnoty ASLO). Podle ORL lékařky je mou jedinou šancí před odebráním mandlí dlouhodobá terapie injekčním Pendeponem, kterou podstupuji již 3. měsíc. Bohužel mě teď přesto opět začalo bolet v krku a objevily se mi klasické bílé čepy na mandlích :-( Vypadá to tedy, že se tonsilektomii nevyhnu, ale slyšela jsem, že existuje nová metoda, při které jsou mandle jen seříznuty laserem, přičemž jejich imunologická funkce zůstane zachována - to by pro mě jako alergičku bylo velmi výhodné. Prý se tato metoda používá zatím jen na 5 pracovištích ORL - nevíte někdo o této metodě více a příp. kde je konkrétně dostupná? Díky. Naďa

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
iris

ahoj Renčo,tos měla teda bezva průběh,ale píšu ti hlavně kvůli té pachuti v puse.Já jsem po operaci cca 4 měsíce a pachuť mám taky.Ze začátku jsem nebyla schopná ani dochutit jídlo při vaření,teď jsem si buď zvykla nebo je to lepší,každopádně orl doktorka mi poradila vobenzym + vitamín B a řekla mi,že se neví z čeho to je,ale že se to stává jednomu z tisíce.Tak ti gratuluju a snad to časem přejde i když už silně pochybuju a požitek z jídla už zdaleka není co býval...

Hanďula
1x

Zdravím, právě su 8. den po tonsilektomii - ve špitále bylo všechno OK, i bolest se dala vydržet. S krvácením nemám problém, ale překvapilo mě, že až teď, během hojení, se bolest stupňuje a víc než měkké kaše polkonout stále nezvládnu. Nejhorší je to ráno a někdy i večer - bolest mi střílí celou čelistí až do uší a bez silnější dávky angifenu se to nedá. Je to vůbec normální, 8. den? Máte někdo podobnou zkušenost? :(

Petrus

ahoj ja jsem 5 den po tonsilektomii a je desny, bolest mi vystreluje do usi a neda se pit ani jist .Pevne doufam ze uz me to rychle prejde protoze v noci se neda spat a prez den moc taky ne, Uz jsem z toho zoufala. Vsude teda pisou ze prvni tyden je teda nejhorsi tak se tim trochu uklidnuju.

Veronika

Tak maminky byla jsem ve středu na leaseru se synem je mu 2,5 roku.A mohu to vsem vrele doporucit. Mela jsem obavi jak to vse bude,ale je to vse tak rychle.Dala jsem ho tam se mnouz usnul po 2éminutach me k nemu ztavolali za chvili se probral a odchazeli jsme domu malinko mu slzeli oci a stezoval si na skrabani v krku,ale stalo toza to druhy den byl uplne v poradku.Dnes jsme 3 den po operaci a mame jen slabou rymu ktera ma do 14 dni odeznit.Tak maminky nebojte se niceho je to vse task rychli a setrny bezbolestny.

Míša

Nebyl synek náhodou na nosních mandlích?

Lucie

Ahoj všichni, 22.února jdu na příjem na ORL Mělník a v úterý půjdu na sál. Je pravda, že mám z toho strach, ale když čtu vaše příspěvky, tak mě to trošku uklidňuje. Anginu mám skoro každý měsíc, neustále čepy, které příliš nevoní, únava, bolest hlavy a ledviny. Na anginu trpím již 7 rokem a až letos půjdou mangličky konečně ven. Až budu mít po zákroku, tak se ozvu.

Jirka
2x

Jasny, zadny strachy. At uz jsou venku, potvory !!!

*****
1x

Milá Lucko, držím Ti palečky. Já sama jsem přesně měsíc po operaci. Bolest se dala vydržet, není to zase až tak strašný ( teda aspoň u mne to takové nebylo).A ani s jídlem nebyl žádný velký problém.

Jitka
1x

Zdravím všechy, už nekolik let mě trápí angíny a streptokoci a proto jsem zauvažovala nad operací krčních mandí (ačkoliv mi o nikdy žádný lékař nedoporučoval, brát každého půl roku antibiotika je hnus) Protože profesionálně zpívám, zajímalo by mě, za jak dlouho po operaci se hlas vrací do normálu, jesli nepřetrvávají nějaké fonační vady které by další zpívání znemožňovaly. Děkuji.

Pepa

ahoj všem,15.března nastupuji na operaci krčních mandlí do vojenské nemocnice do Prahy.Trochu mám obavy z bolestí po operaci,ale snad to bude vpohodě.Pak tady všem napíši jak to dopadlo.

Jana
1x

Ahoj,zdravím všechny.4.3.2010 nastupuji na vyndání krčních mandlí.Mám z toho docela obavy,ale snad to bude dobré.Držím palce všem kdo mají stejný problém. taky děkuji za rady které píšete.

jana

tak držím palce,jdeš týden přede mnou a kam nastupuješ?

Jana

nastupuji do FN v Plzni.Moc se mi tam nechce,ale je to nutné.Já taky držím palce.

*****

Absolvovala jsem tonsilektomii v lednu na ORL FN v Plzni. Bylo to v pohodě. Držím pěsti.

Jana

Díky moc.

Lucka

Ahoj všem, jak jsem slíbila, tak píšu své zážitky z tonsilektomie. Minulé úterý jsem šla na operaci mandlí. Ráno mi píchli tzv. oblbovačku a za půl hodiny si pro mě přišla sálová sestra. Lehla jsem si na operační lůžko a víc nevím. Probudila jsem se na pokoji, ležela jsem na boku a plivala krevní sraženiny (fuj). Sestra mě neustále hlídala, po chvilce se mi spustilo hodně krve a musela jsem znovu na sál. Po druhé operaci jsem už byla v pořádku. V noci jsem vůbec nespala, jelikož jsem měla velké bolesti a obavy z toho, že se udisím. Celý týden se vlekl, k jídlu kaše, jogurty a zmrzlinky. V neděli mě pustili domů s prášky na bolest. Dnes je pondělí, je to tedy 6. den po operaci a neustále mám hrozné bolesti a tlak v uších. Spát nemůžu, dělám si obklady, polikám analgetika, ale nic. Doufám, že to už brzy odezní, protože jsem z toho pořádně nervozní. Zase se ozvu.

Lucka

Ahoj všem, jak jsem slíbila, tak píšu své zážitky z tonsilektomie. Minulé úterý jsem šla na operaci mandlí. Ráno mi píchli tzv. oblbovačku a za půl hodiny si pro mě přišla sálová sestra. Lehla jsem si na operační lůžko a víc nevím. Probudila jsem se na pokoji, ležela jsem na boku a plivala krevní sraženiny (fuj). Sestra mě neustále hlídala, po chvilce se mi spustilo hodně krve a musela jsem znovu na sál. Po druhé operaci jsem už byla v pořádku. V noci jsem vůbec nespala, jelikož jsem měla velké bolesti a obavy z toho, že se udisím. Celý týden se vlekl, k jídlu kaše, jogurty a zmrzlinky. V neděli mě pustili domů s prášky na bolest. Dnes je pondělí, je to tedy 6. den po operaci a neustále mám hrozné bolesti a tlak v uších. Spát nemůžu, dělám si obklady, polikám analgetika, ale nic. Doufám, že to už brzy odezní, protože jsem z toho pořádně nervozní. Zase se ozvu.

Jana
1x

Tak jsem třetí den po operaci a všechno zatím ok.Musím říct,že jsem se dost bála,ale zbytečně.Držím vám všem palce a fakt se nemáte čeho bát.

Handula
1x

Jsem ráda, že jsem narazila na někoho, kdo má stejný problém jako já... už su po tonsilektomii více než 2 měsíce, bolesti už nejsou, ale pořád mi jakoby zůstaly otupělé chuťové pohárky či co... hodně věcí, co mi dřív chutnaly jsou najednou jaxi hořké, chutnají divně...nebo jsou bez chuti. Myslíš, že je to normální? Docela dost mi to vadí...nevím, jestli s tím nemám jít na kontrolu... :((

Marcela

2 měsíce po tonsilektomii stále pálení jazyka a ztráta chuti,zákrok nebyl bez problémů po týdnu jsem začala krvácet,museli mi to znovu vypalovat. Je nějaká ráda?

Lucishek

Taky bych se s vámi chtěla podělit o můj zážitek. 22.3. jsem byla přijata na ORL do kroměřížské nemocnice (měla jsem z ní trochu obavy, protože se o nich vykládá, že jsou celkem řezníci). Pak probíhala všechna možná vyšetření atd. Byla jsem na pokoji s paní, kterou čekalo to samé, ale šla na to přede mnou. Když jsem ji uviděla jak ji přivezli z toho sálu, tak jsem tam ani nechtěla jít. Brečela, sípala... No takže druhý den jsem si sama došla na sál (samozřejmě od půlnoci nejíst, nepít atd.) Tam jsem se vyslekla, položila a celá se třepala strachy, i slzy mi tekly. Pak už si jenom pamatuji, že jim nešla napíchnout flexila do žíly, takže tam kam se mi to snažili napíchnout jsem měla šílenou modřinu. A pak už jsem jenom slyšela paní doktorku jak říká, že budu spinkat. Probudila jsem se na pokoji se šílenými bolestmi a strašnou žízní, ovšem pít jsem mohla až 2 hodiny po operaci. Pak jsem dostala led na krk, nějaké injekce do zadku a usnula jsem. Pak mě vzbudila šílená nevolnost, tak jsem zazvonila na sestřičku a zvracela. Nejdřív jsem nevěděla co to je - byla to černá tekutina, ale asi to byla krev, které jsem se napolykala. To zvracení bylo přes ten krk hodně nepříjemné. Druhý den jsme s paní dostaly na snídani misku piškotů, ale já snědla možná tak 2 a sestřička mi udiveně řekla, že myslela, že to sním všechno. Taky jsem měla hodně pít - a tak jsem pila, až do té doby než jsem všechen čaj zase vyzvracela (včetně nějakého nechutného nutridrinku - prý místo jídla). Pak večer zase injekce do zadku proti bolesti (zřejmě i s nějakými oblbováky, protože jsem po ní spala jako andílek). Třetí den samozřejmě zase bolest a nechutné jídlo, které jsem stejně nejedla. Čtvrtý den jsem šla na záchod a šíleně se vylekala, protože mísa byla plná krve. Myslela jsem si bůhvíco, ale naštěstí to byl jen obyčejný menzes, který jsem ovšem měla týden předtím. Pak jsem se šla osprchovat, ale udělalo se mi zase zle a zvracela jsem. Pobavila mě sestra, která mi řekla, že to mám z toho, že ťápu pátý přes devátý. Hahaha nevím jak bych to asi v tomhle stavu udělala. Pak už se to zlepšovalo, sice každý večer injekce do zadku, které bolely jak čert, ale aspoň jsem spala. O jídle nemluvím - to jsem vůbec nejedla, prostě to nešlo a nějaké ty mixované "věci" bych nepozřela ani kdybych měla krk v pořádku. Dnes - 6.den po operaci jsem šla domů. Snažím se hodně pít a dnes jsem toho i celkem dost snědla - těstoviny s omáčkou. Sice jsem to jedla hodinu a půl - a to nepřeháním, ale stálo to za to =) Takže všem kteří se rozmýšlejí - běžte, snad nám to pomůže. I když kdyby se mě na to snažil někdo dostat znovu, nevím jestli bych do toho šla...

Marťa

ahojík, na Te budu muset taky a mám z toho docela strach, zítra jdu na ORL na vyšetření. Mandle mám obrovský a spíš mi to vadí při dejchání... angíny ani moc nemám. v létě sem ale dostal příšernou angínu.. polykání bylo jak s tísíce žiletkama a od tý doby mám ty mandle zvětšený. Zkušte někdo dejchat chvíli přes brčko... přesně tak se mi dejchá.... doufám, že mi TE pomuže i když to asik nebude procházka růžovým sadem.. ale radši chvíli vydržím než abych se v létě koukal na kámoše, jak si dávaj zmrzku, koupou se a řáděj po večerech a já bych musel sedět doma, páč by mě angínka nešetřila :( tahle diskuze mi hafo moc pomohla... aspon tak nějak vím do čeho jdu :) držte palečky

Jirka CL
2x

Vubec niceho se neboj. TE je sice opruz, ale da se to vydrzet a hlavne to stoji za to. Ja 4 roky po sobe od rijna do brezna jedna angina za druhou. Postupne jsem ustupoval od vsech sportovnich aktivit, protoze jakakoliv vetsi zatez znamenala vysoky riziko dalsi anginy. Minuly rok v kvetnu jsem byl M.Boleslavi na TE a ted mam svaty pokoj. Celou zimu jsem nemel ani rymu, sem tam bolest v krku,ale vystrikal jsem si Tantum Verde + nejaky caje a Cecko a byl klid. Takze hlavu vzhuru, da se to zvladnout a stoji to za to.

Katka

Ahoj mě TE čeká v červnu. Vůbec se na to netěším protože to nebude v celkové narkóze ale v analgosedaci. Ikdyž to bude hrůza tak snad už budu mít pokoj od angín a ucpaného nosu, který s tím prý může mít souvislost.. Nemáte někdo zkušenost s tou analgosedací?

Jirka CL

Analgosedace je velikanska pohoda. Ta byla z cely TE nejlepsi. Behem chvile jses jak po 15 pivech. Je to vsechno uplne jedno a nic necitis...fakt pohoda. Toho se nemusis bat.

Katka
1x

Ahoj tak to si mě aspoň uklidnil, díky. Jdu taky jako ty do nemocnice v Mladé Boleslavi.

Jirka CL

Tak bud v pohode, jsou tam dobry a je to takovy maly oddeleni. Jinak ja za 3 nedele zhubnul 8 kilo.... :-)

Katka

Tak to zhubnutí by se mě hodilo, Kdy jsi tak začal normálně jíst?

jirka cl

ja nevim, asi tak po 3 tydnech

Lidka

ahoj, jsem po TE minulou středu, tedy 7 den. Pořád mě bolí hlavně jedna strana - ani ne v krku, ale pod bradou až do ucha, nemůžu kvůli tomu polykat. A taky jsem dostala mensku 5 dnů po operaci i přesto, že se mně dařilo polykat antikoncepci, takže ji mám po dvou týdnech. Od bolesti beru Algifen, kloktám heřmánek a šalvěj, občas si dávám obklady. Jen doufám, že se to vše již začne zlepšovat, protože mně ta bolest dost vystřeluje i do ucha, zatím jsem schopna jíst jen kašovitou stravu a pít. Je to dobrá dieta.

Bety

a proc jsi na operaci sla? unava? bolesti kloubu? nebo caste anginy??

Pavla
1x

Jsem 14. den po operaci, a mimo bolestí (zbytečné popisovat), mě trápí ztráta chuti. Všechno, co zvládnu dát do pusy má příšernou hořkou až kovovou pachuť (včetně sladkých věcí). trápí mě to hlavně s výhledem do budoucna, zda se to vůbec zlepší. Jsme labužnicky založená rodina a citlivé rozeznání chutí je pro mě naprosto nezbytné. Je pro mě problém uvařit rodině dobrý oběd, když nepoznám, jestli je chuť v pořádku. Máte s tím někdo zkušenost? Mockrát děkuji za odpověď.

Iris
2x

asi tě neuklidním,já jsem po TE víc jak pů roku,poopeační průběh supr,podle toho co se tu píše bych řekla až nadstandartní,ale hořká pachuť,změněné chuťové buňky s tím spojená nemožnost něco dochutit trvá dodnes.Řekla bych že se to časem lehce zlepšuje nebo už mi to tak nepříjde každopádně to není nic příjemného.Kdesi jsem se ale dočetla,že časem(řádově v měsících) se to má spravit.Ale asi je to dost individualní...

Petr
2x

Hola, tak v pondělí 3.5. jsem podstoupil Na Homolce operaci TE v kombinaci s UPP (uvulopalatoplastikou), měkkým patrem, nosní mandlí a narovnáním obou nosních přepážek. Vše pod celkovou narkozou. První noc jsem se samozřejmě nevyspal, sice jsem dostával po 6ti hodinách injekce na bolest ale na tohle kombo byly asi krátký. Druhý den odpoledne mi vyndali tamponádu z nosu, ten v tu chvíli přestal bolet a pálit. Jediný, co neustále bolelo jako čert, byl ten krk. O jídle nebyla žádná řeč, snažil jsem se aspoň studenou vodu, ale s oběma mám problémy do dneška, za 4 dny jsem shodil 8 kilo. Ve středu 5.5. mě pustili domů, dneska je to 4. den po operaci a krk mě teda bolí fut a to docela fest. Dostal jsem na bolest Coxtral a kapky Tramal, což trochu zabírá ale není to žádná sláva, protože by to člověk musel polykat každý tři hodiny... Na týhle kombinaci je nejhorší to, že máte tak 2 týdny ucpaný nos, takže dýcháte ústy, což je pro ty sliznice opravdu lahůdka, ráno když se probudím tak mám úplně sucho v ústech a bolí to teda fakt pekelně. Dle příspěvků v tomhle foru to vypadá, že den 4. až 6. bolí asi nejvíc, pak už se to pomalu uklidňuje, tak doufám, že už to od zítřka bude jenom lepší. Tantum verde ve spreji a řepíkový čaj jsou samozřejmostí. Jak říkám, tohle kombo je masakr, ale znova bych na to šel, kdyby bylo potřeba. Diagnostikovali mi těžký syndrom spánkové apnoe a radši jsem podstoupil tohle, než abych dostal v 35ti letech ve spánku mrtvici, protože jsem se 5 minut nenadechl. Doporučuju všem, nebojte se, i když je to občas síla tak je to furt jenom bolest, která časem přejde.

Danča

Jdu na tento zákrok za pár dní.... absolvoval toto někdo v Plzni? Jak jste byli spokojeni na odd co sestry a lékaři? Po přečtení fora mám dost hrůzu, hlavně z udušení a krvácení.....Byl jte někdo na nadstandartu v Plzni?

Terka

Ahoj, jsem 4. den po TE ve FN Plzeň Bory. Zítra by mě měli pustit. Personál je tu výborný, prostředí příjemné. O samotném zákroku bylo už dost řečeno výše, jen bych se opakovala. Jak tu vypadá nadstandard netuším, ale i standard je na nemocnici pěkný.

Jana
1x

Ahoj,byla jsem na vyndáni mandlí 5.3.2010 ve FN Pleň Bory.Všechno bylo dobrý ani mě to skoro nebolelo.Jen se mi změnila chuť některých potravin.Nemusíš se ničeho bát.Personál se super,dobře se o nás starali.A k tomu krvácení,byla jsem 14 dní v naprostém klidu,bez žádné práce a námahy.Držím palce ať to dobře dopadne.A NEBOJ SE.

DA.

Absolvovala jsem tonzilekotmii ve FN v Plzni zařátkem ledna, všechno bylo v pořádku, sestřičky i lékaři příjemní , kompetentní. Měla jsem nadstandard, s kterým jsem byla spokojená ( TV, lednice, rádio...atd,. sprcha s WC je společná pro oba nadstardantní pokoje). Tak držím palce, bude to OK.

DA.

Absolvovala jsem tonzilekotmii ve FN v Plzni zařátkem ledna, všechno bylo v pořádku, sestřičky i lékaři příjemní , kompetentní. Měla jsem nadstandard, s kterým jsem byla spokojená ( TV, lednice, rádio...atd,. sprcha s WC je společná pro oba nadstardantní pokoje). Tak držím palce, bude to OK.

Tereza

Za jak dlouho jste si po TE umyli vlasy? Sestra v nemocnici mi říkala, že to musím vydržet dva týdny bez mytí, jinak by to mohlo začít krvácet.

Terka
1x

Riskla jsem to 9. den po operaci.

Majul

já hned druhý den...v den operace jsem totiž po narkóze zvracela a schytaly to vlasy:)

Karol

Ahoj vsem, uz v cervenci me tonsilektomie take ceka..zadam o odpoved na otazku zda po operaci zavadeji cevku nebo si clovek muze dojit normalne na zachod????Moc Moc diky za odpovedi

T

V den operace - jelikož je člověk po narkóze - se nedoporučuje vstávat z postele, proto se zpravidla chodí na mísu. Je to ale individuální, někdo je schopen si na ten záchod za asistence dojít. O cévkování po TE jsem neslyšela.

Danča
1x

Tak se hlásím po zákroku. Dnes jsem 7.den po operaci, a musím říct, že včera a dnes jsou zatím kritické dny.Po probuzení z narkozy to bylo taky dost hrozné, protože jsem dostala rýmu, a nesměla jsem smrkat ani kašlat. Takže jsem měla pocit, že se udusím.5 dalších nocí jsem vlastně vůbec nespala.Vedle mne byla taky paní po tom samém stejný den, a prožíval to ůplně stejně. Celou noc jsme seděly na posteli a koukaly do tmy. Mluvit taky moc nejde, tak ani povídat nic.Léky:dávají nejdřív do kapačky Novabalgin(není to přesný název,nepamatuji si)komu to otéká jazyk atd, tak do kapačky Kortikoidy.Na bolest Algifen kapky-já je moc nemohla, moc nepomáhaly a dráždily mne ke kašli. Na rady z diskuzí jsem měla s sebou na kašel Codein, na bolest Nimesil a Surgam, na spaní Protazin(ten mi nepomohl, bolest byla silnější.Pustili mne 5.den po operaci domů.Bolest nabírala na obrátkách, zatím nejhorší byl 6.den a 7.den, to se přidaly ještě bolesti uší. V krku to pálí jak svině, nesmí se nic aromatického ani s kouskama. Jídlo v nemocn:Jablečné přesnídávky, jogurty, termixy.K obědu bram.kaše s rozmix.masem.Maso bylo moc velké kousky,nedalo se jíst. Kaše dost tuhá, ředila jsem ji mlékem.Vždy jsem do sebe dostala tak 3 lžíce, které jsem jedla hodinu.Jogurty pálily,a termix a puding byl v krku tak moc hořký, že se to nedalo.Pila jsem převážně vodu obyč., heřmánk čaj mě dráždil ke kašli.Šalvějový jsem si donesla(na radu) ale mohla jsem ho až 3.den.Ten šel, a hojí.Za týden mám dole 5 kilo.Ani doma to není s jídlem lepší, protože to bolí s každým dnem víc.Co mi nevadí je piškot namočený v čaji, jogurt Florián s příchutí vaječný koňak, Eiskaffé(italské)v krabičce a vodové nanuky Calypo,Raketa,Kaktus.Ovšem jogurt jím třeba hodinu.Piju převážně vodu a šalvěj.čaj, mám čerstvou na zahradě.Bolí to opravdu tak moc, že každé 3-4 hodiny vezmu nějaká analgetika.Vzala bych třeba Ibalgin, jenže tablety nepolknu a nedaj se drtit,ani kouskovat.V noci zas nespím, tak do 2-3,pak mě vzbudí šílená bolest v krku.Včera večer jsem se odhodlala vzít Tramal, 2 kapsle najednou.Je na mne moc silný a blbě od žaludku.Vysypala jsem kapsle do vody a vypila. Spala jsem lépe, ale stále účinkuje a jsem jak praštěná. Kdybych nemusela polykat, tak by to šlo.Jo a taky nemluvím.Mluvila jsem do 5.dne trochu,teď šeptám nebo píšu, protože mluvením to bolí daleko víc. Snad po pár dnech už bude líp. No tak to abyste věděli, do čeho jdete.Je pravda, že každý to snáší jinak, ale mně je 5O a druhé paní bylo 45 a snášely jsme to obě stejně příšerně.Říká se, že čím mladší, tím je to lepší.ALE JEDNOU VĚTOU PROST2 HRUZA!!!!

Terka

Neboj, za pár dní si na bolest ani nevzpomeneš. Jsem 21. den po TE, v krku mě sice mírně pobolívá, ale jím všechno (dokonce už i ostrá a kyselá jídla). Prvních osm devět dní je asi nejhorších (já brala analgetika na bolest do 11. dne) , pak se to začne radikálně zlepšovat. Nejdůležitější pravidlo ale je, co nejvíc jíst a pít. Čím víc toho do sebe dostaneš, tím rychleji se to zahojí. Opravdu! Šalvějí je dobré vyplachovat (nekloktat!), nemusí se pít. Dobrý je i řepík a heřmánek. Já to střídala, každý den jsem vyplachovala něčím jiným. Taky mi na krk pomáhal tvarohový nanuk Míša. Držím palce, ať to rychle přebolí.

Terka
1x

A ještě k tomu pití: je třeba vypít minimálně 2 litry tekutin denně, nejlépe i víc. Zjistila jsem, že je mi příjemná ledově vychlazená voda a taky heřmánkový čaj. Kdykoliv si vzpomeneš (i v noci), vypij alespoň decku tekutin.

Eva Marešová

Už dva roky mám potíže s krkem. /pálení, streptokok, knedlík /, teď prodělávám hnisavou anginu snad po 30 letech. Je mi 68 let a pí doktora z ORL chce, abych šla na vyndání mandlí. Sama uznala, že už jsem ve vysokém věku. Tak nevím, co tím chtěla říct, snad, že je to nebezpečné? V příspěvcích málo kdy uvádíte věk. Tak by mi zajímalo, jestli někdo z vám byl v mé věkové kategorii.

Danča
1x

No v 68 letech bych si to hodně rozmyslela.....mně je 50 let a mám opravdu o hodně horší průběh než ti mladší...jsem dnes 11.den po operaci a stále mám dost velké bolesti, i když jiní píší, že většinou cca po 10.dni se to začlo zlepšovat. V noci nespím téměř vůbec, a jak mi vyschne v noci v krku, když usnu třeba na hodinu, tak pak bych bolestí mlátila hlavou do zdi...mám stále "oteklé " měkké patro, že mám malý otvor pro dýchání a pocit, že se udusím. Na místech, kde byly mandle, mám pořád ty "strupy"po kolagulaci (elektrice)a vše tam pálí jako čert.Všechno sladké je hořké a všechno slané je přesolené.Já neměla ale fakt na výběr, neboť jsem měla chronickou angínu poslední půlrok prakticky pořád a žádná antibiotika ani PNC mi nezabrala.U mne v práci byla na tom samém kolegyně, která je ještě o pár let starší než já, ty samé problémy jak já.Dnes je tato paní 2,5 měsíce po zákroku a stav nic moc. Do práce šla po měsíci od operace.Stále má hořkou chuť a na kořeněné či pálivé potraviny nebo víno nemůže ani pomyslet.Prostě čím starší, tím fakt horší průběh, je to celkem nebezpečná operace zvláště ve vyšším věku.

věrka

Absolvovala jsem odstranění krčních mandlí letos v lednu, je mi 49 let. Bolest byla celkem snesitelná, do práce jsme šla po třech týdnech. Nejhorší to bylo kolem 8. až 10.dne. Brzo jsem mohla jíst všechno, kyselé, pálivé. Chce to hodně pít, ale to už tady ostatní uváděli. Možná, že jsem měla štěstí, protože tonzilektomie byla prováděna pomocí laseru.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce