Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

tonsilektomie

Mám chronické ložisko streptokoka typu C v krčních mandlích (dlouhodobě vysoké hodnoty ASLO). Podle ORL lékařky je mou jedinou šancí před odebráním mandlí dlouhodobá terapie injekčním Pendeponem, kterou podstupuji již 3. měsíc. Bohužel mě teď přesto opět začalo bolet v krku a objevily se mi klasické bílé čepy na mandlích :-( Vypadá to tedy, že se tonsilektomii nevyhnu, ale slyšela jsem, že existuje nová metoda, při které jsou mandle jen seříznuty laserem, přičemž jejich imunologická funkce zůstane zachována - to by pro mě jako alergičku bylo velmi výhodné. Prý se tato metoda používá zatím jen na 5 pracovištích ORL - nevíte někdo o této metodě více a příp. kde je konkrétně dostupná? Díky. Naďa

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martinek

A nemáte prosím někdo zkušenosti s TE v nemocnici Třebíč ???

Danča

Tak jsem dnes 17.den po operaci a teprve dnes se mi výrazně ulevilo, k snídani už jsem měla dneska dokonce štrůdl! Ještě včera mne dost bolelo v krku hlavně na pravé straně,protože tam jsem měla mandli oproti levé obrovskou a jakoby vrostlou do tkáně. Bolí mi dnes jen jako při lehké angíně, jen mi bolí stále měkké patro, které je takové divné jako snížené nebo co. S jídlem je to fakt o hodně lepší, jen při pití mi lítá čaj ven nosem, když si dám větší doušek.V úterý jdu na kontrolu, pak se ozvu, co a jak.

Danča
3x

V úterý jsem byla na kontrole na klinice ORL.Sice je mi o hodně líp, ale zase nic moc.Doktorka mi vysvětlila, co se stalo s tím horním měkkým patrem.Jak jsou mandle pryč, tak jakoby prý držely to patro, a tím, že jsou pryč, tak je patro trochu spadlé dolů, a musím si prý na to zvyknout. Mandle byla jedna hodně velká, tak mi museli vzít i kus tkáně v krku.Na ko jdu zase v úterý. Dnes je neděle, 25.den po operaci a lepší se to teď rychle. Už jím skoro všechno, jen chléb a rohlík jde blbě, a na topinky a chipsy a pod. si taky netroufnu. Víno jsem zkoušela, ale pálí mne v krku, nejde to. Piju hodně často, ale malinké doušky, když se napiju víc, tak to lítá nosem ven.Noci už spím,ale budím se tak 1x, někdy 2x, a musím se napít.Prostě každým dnem je líp a líp a pro všechny, co na to půjdou, tak se to nakonec dá vydržet, i když takových 12 dní po operaci bylo fakt pekelných.

Terka

To je dobře, že už je ti líp. Myslím, že člověk tu bolest rád rychle zapomene. :-) Já jsem nějakých 40 dní po TE, a že mi brali mandle, na to si vzpomenu maximálně při zívání nebo kýchání.

Katka

Ahoj jsem 4 den po TE. CHtěla jsem se zetat, jaký jste po tom měly hlas? Já mluvím takovým zastřeným hlasem nebo jako kdybych tam měla knedlík. Jestli jste někdo taky tak mluvil jak dlouho to asi trvá.

Libor
2x

Jsem 7. den po operaci...a z toho jsem třetí den doma. Bolest teda cítím ale už druhý den jsem bez prášků na bolest a dá se to přežít. Akorát s jídlem mám problém...nemám na něj absolutní chuť i když když už jím tak se to dá zvládnout. Doufám že se to bude zlepšovat a že budu konečně bez angín. Rozhodně toho nelituju...aspon jsem zhubnul..dneska to bylo asi tak 4 kila...:D Jeste by me zajimálo za jak dlouho muzu kourit a pit alkohol? dekuju

Oluška
1x

jsem přesně týden po TE, šestý den mě pustili domů. žádné zvláštní pooperační komplikace jsem doposud neměla. bolesti jsou největší ráno a večer (k tomu se přidala bolest zubů a uší), myslím, že je to i tím, že už neberu antibiotika jako v nemocnici. nicméně mletá strava v nemocnici je dosti tvrdý oříšek ... po pár dnech jsem si ji změnila na normální, raději jsem chtěla do sebe dostávat kvalitní stravu, než ty jejich blafy, chce to ale čas a péči si s tím v puse vyhrát. jím méně, ale výživně. Vařím si všechno, víceméně na míru upravuji mým stravovacím možnostem. před jídlem algifen, po jídle i mimo něj, výplachy a kloktání šalvějí. pití je samozřejmostí i přes bolesti ... ale se silou vůle se to zvládá ... přeji brzké uzdravení všem pacientům i domácně léčeným a odhodlání pro neodhodlané.

Danča

Tak už chodím týden do práce, byla jsem marod celkem 5 týdnů. Hlas mám stále huhňavý jak s knedlíkem. Mám totiž zahleněný nosohltan vzadu na sliznici už od operace. Asi je to nějak chronické. Dr. řekla, abych si vzala asi něco na alergii, ale je to furt stejné. Rány po mandlích už jsou úplně v pohodě, ale co není, je snížené měkké patro, jak ty mandle vyndali, tak je jakoby níž a překáží při mluvení některých souhlásek. Prý si na to musím zvyknout. Dnes už mne bolí jen zívání a kýchání. Jím už všechno, jen třeba bublinky pít nejdou, to mi stále lítá nosem ven, a taky kafe třeba. Alkohol taky moc nejde, trochu to ještě pálí v krku, hlavně víno. Jinak už dobrý. Jděte do toho všichni, co nemají na výběr, dá se to přežít. A pokud je vám míň než 40, tak je to o hodně mírnější průběh. Mně už je 50 a stálo to teda za to.

Jirka CL
1x

5 tydnu pracovni neschopnosti? To je teda mazec. Ja sel za 14 dni do prace. Prvni tyden jsem myslel, ze je to moje posledni hodinka (40ky horecky), druhy tyden nic moc.Ale treti tyden uz jsem byl normalne v procesu.

Lukáš

Dva týdny po operaci, pomalu začínám přecházet z kašovité stravy na normální, stále klidový režim, nic horkého, bolesti prakticky zanedbatelné, po dnešní kontrole ještě tak dva týdny pracovní neschopnosti...

Terezka
2x

Jsem 5. den po operaci a mám pocit že to už nevydržím, Dnes mě pustili domů na reverz jelikož jsem v těhlech teplech odmítala vypít víc jak litr a půl denně. S jídelníčkem to mám složitější, jsem totiž diabetik, takže musím jíst chtě nechtě 6x denně. Narkózu snáším v pohodě takže když jsem se probudila jen mě trošku škrábalo v krčku, večer jsem ale několik hodin proplakala a proslintala v bolestech :) Druhý den jsem si pískala že to škrábe jak angínka kterou znám od dětství každý měsíc a třetí den to začalo - PEKLO NA ZEMI!! Nejhorší to je ráno a večer, odpoledne jsem zase akční a funguji normálně. Bolest mi vystřeluje do uší, ty mám zalehlé a stažené a největší úmor je smích- jelikož se směju často a jsem hodně upovídaná a nenažraná takže všechno moje potěšení je pryč a snad jenom na čas :) Už aby byl KONEEEC. Znovu bych na to rozhodně nešla, každý to evidentně snášíme jinak :) Doted jsem si totiž myslela že největší bolest jsou ucpané žíly :)

Petra

Dneska jsem 14. den po TE. První dva dny celkem ušly, 3. den se dostavila neuvěřitelná bolest v krku, uší a zubů a ta přetrvala až do 10. dne. 6. den po operaci to navíc začalo krvácet, takže jsem musela znovu na sál. V nemocnici jsem byla celkem 14 dní. Dneska jsem 3. den doma a už se to dá zvládat. Sice pořád musím jíst kašovitou stravu a pořád mi dělá problém jídlo a sem tam to bolí, ale bolest je výrazně nižší. Doma musím být ještě 14 dní, takže celkem budu v pracovní neschopnosti 1 měsíc. Celkově po těchto zkušenostech bych si operaci velmi rozmýšlela - minimálně bych na ní nešla v létě (letošní extrémní teploty uzdravení nepomáhají a spíš věci komplikují), což mnozí doktoři a sestry přiznali, že tato operace se dělá na podzim a jen výjimečně v létě.

Kačí

Ahoj mám za sebou operaci krcnich mandli. 10ty den mi to zacalo krvacet a take sem musela na sal. Zacalo ti to potom znova krvacet? Jak dlouho si musela mit klidovy rezim a kasovitou stravu? Mam z toho strasny strach aby to nezaclo znovu krvadcet, porad leduju, kloktam salvej, lezim. Je to dneska 4 dny od tý pajky na krk. Jinak 14dni od operace. A co sex? Vím že, sprchu nemuzu, horkou vodu apid. Nijak to moc nebíoli, ani po ty operaci me to moc nebolelo. Ale uz to trva moc dlouho :(

iveta

Ahoj, tak jsem čtvrtý den po operaci a já bych to rozhodně nikomu nedporučila a už vůbec ne v přerovské nemocnici, kde jsou opravdu samý blbečci a krávy. Probíhalo to všechno asi tak. V úterý jsem nastoupila do nemocnice s tím že mi nic není, jak jsem se dozvěděla, že na operaci pujdu, tak,jsem byla samozřejmě z angíny vyléčená a byla jsem úplně v pořádku a to jsem ji měla šest krát do pěti měsíců. Tak jsem anstoupila s tím že se cítím jak největší debil, když každýmu něco je, jen mě nic není.. Při prvím jídle jsem si říkala.. BUde to tady hodně těžké, Při první sprše kdy byla celá zem od krve jsem si říkala totéž. Celou noc jsem samozřejmě nespala"nedočkavostí" ráno byl budíček v sedm hodin snídaně žádná, čaj žádný a tak sjem šla spát.V deset hodin mě vzbudili se slovy" slečno jdete na sál" v tí rozespalosti mi bylo všechno úplně jedno, tak jsem sedla na křeslo, nechala se tam dovézt přesedla jsem si na lehátko a odvezli mě anesteziologii protože na sále ještě někdo byl. Byla jsem tak asi tak půl hodiny a samozřejmě jsem tam zase usnula. Pak mě vzbudili zavedli mi flexilu do ruky do záhybu samozřejmě aby to nebylo jednoduché a vezli mě na sál, tam jem si to všechno prohlídla a pak si jen pamatuji, jak jsem se vzbudila na dospávacím pokoji se strašnou nevolností a neskutečnýma bolestma. Byly tam asi čtyři sestry které kolem mě litaly jak za mlada.. zvracet, sednout, lehnout, něco proti bolesti. A odvezli mě na oddělení. Operace se vším všudy trvala 2hodiny. Takže tama si něco bylo, samozřejmě mi nidko neřekl, jak operace probíhla, nebo jestli nejsou žádné komplikace. Celý den mi bylo do spaní ale skvěle jsem to všechno zvládla, žádná bolest. Samozřejmě jsem zase celý večer nemohla spát a když přišla v deset hodin sestra píchnout mi analgetika, tak se mě ptala jestli jsem močila, když jsem jí řekla že ne, tak řekla, "tak máte na to půl hodiny a jdete cévkovat." Po předchozí zkušenosti s cévkováním, jsem to samozřejmě nechtěla dopustit a tak jsem do sebe hrkla celou skleničku čaje. Šla jsem vytlačit z močáku aspoň něco a když jsem se vrátila na pokoj, tak už jsem si zvonila že musím zvracet jak jsem se tím čajem nalila, Další den začaly bolesti teda přibývat a tak jsem s teda říkala o analgetika častěji snídani jsem zblajzla celou a to bylo moje poslední jídlo v nemocnici od té doby jsem se pohrabala v bramborové kaši, kterou mimochodem dávali jak ke koprovce, tak ke guláši. Takže jjsem zanevřela na všechno jídlo a od té doby jsem nepozřela nic.Druhej den po operac nebyla taky žádná hrůza s anakgetikama mi zjistili že mi páchne z úst a tak nasadili antibiotika, samozřejmě se to hned zlepšilo, na jídlo jsem nesnědla nic, mám nechutenství a chce se mi zvracet jen když jídlo vidím a to ho teď cítím na sto honů. třetí den operaci mi začaly silné bolesti tak že jsem nemohla ani pít a ještě mi začala natékat ruka, kde jsem měla píchnutou flexilu předtím,ale protože mě toi hodně bolelo, tak mi to vytáhli a já si z toho začala vymačkávat hnis samozejmě. Dnes je čtvrtý den po operaci, pořád nic nejím, ruku mám jak balon a strasne me boli ale sestry s tím nic nedělaj musím se jt čtyřikrát připomenout aby mi to nčím namazaly, je tady nezodpovědný personál. A samozžejmě mi naměřili zvýšenou teplotu. Bolest se dneska vystupňovala ale já věřím, že zítra to bude mnohem lepší. Zítra bych měla jít domů. žádné analgetika neužívám, protože už to tady nedokážu sněst a pokud mě to bdue bolet tak samozřejmě mě nikam nepustí, takže to na sobě nenechávám znát.Doufám že mě zítra pustí. Pokud ne tak budu podepisovat revers a tu infekci v ruce si vyléčím sama bylinkama a ne nezodpovědnýma sestrama. V každé nemocnici to není stejný,ale věřím, že to bolí každého. Hodně zdaru, nevím jestli jsem pomohla v rozhodování,ale do Přerova na to nechďte chystám obrovskou srtížnost že se ta z toho všechni poserou! Věřím tomu, že jindy už na žádnou operaci nepujdu a budu všem přát totéž. Mějte se pěkně Iveta 19 let

Jitka
2x

Jsem týden po operaci pravé mandle-levá mě nikdy nebolela,v pravé neustále angíny a několik řezaných abscesů.Probuzení po narkoze hrozné,pak to šlo.Velké bolesti přišly až 4.den,ale jak čtu příspšvky je to asi normální.Je mi 43 let a už jsem těch angín měla plné zuby.Není to nic příjemného ale zas to není tak hrozné.Je to operace v puse kde se vše hůře hojí a víc to bolí,ale komu řezali abces,a byl pak na mandlích,musí uznat ,že je to snesitelné.Doufám,že už nikdy nedostanu angínu a začnu už normálně žít,ta neustálá bolest v krku dokáže jednoho pořádně otrávit.Operovali mě v Litoměřicích,není to žádný luxus,ale doktoři mladí a milí,sestřičky taktéž.Přeji všem,kdo se chystá odvahu a bezproblémový průběh

Šárka
2x

Ahoj.Dnes jsem doma první den po TE... kdybych nevěřila, že už to teď bude s angínama lepší, tak bych si to rozmyslela...Nastoupila jsem 15.9. , druhý den jsem šla na operaci...operaceproběhla dobře i probuzení po narkoze nebylo tak hrozné...bolest se dostavila večer, na to mi dali kapačku s něčím proti bolesti...je fakt, že pití i jídlo bylo fakt těžké...i dnes to není jednoduché...dostávala jsem Algifen v kapkách na bolest...bez něj si totiž nedokážu představit, že bych polkla sousto...hodně pomáhalo i ledování krku...je fakt, že druhý až pátý den to nesnesitelně bolelo, hlavně v noci, ale bylo mi také doporučeno hodně pít a snažit se jíst, že se to zlepší a je to pravda! 6.den po operaci (teda ve středu) mě pustili domů, aby mi to o půlnoci začalo krvácet a znovu mě odvezli do špitálu, kde mi teda ošetřili levou stranu a vytáhli strupy, což bylo strašné a nepříjemné...ale naštěstí se mi krvácení zastavilo samo..dnes, 8 den po operaci mě zas pustili domů, tak doufám, že už to bude v pohodě...bolesti jsou mírnější, ale Algifen před jídlem potřebuji stále...ale na v noci už se nebudím bolestí..Jinak moc bych chtěla poděkovat personálu na ORL v Ústí nad Labem....jsou tam moc milý, lékařský personál je opravdu dobrý...sestry se starají a pečují o pacienty skvěle!! To mi při pobytu v nemocnici hodně pomohlo..Tak doufám, že teď už to bude jen a jen lepší...hodně zdaru a zdraví všem co se na Te chystají nebo jí mají za sebou...

Iveta

Tak jak to tady pročítám začínám mít o to větší strach!!!TE mě čekají 19.10.2010 a jelikož jsem z řad zdravotníků je ten strach o to horší!!!!!

Eva

Ivetko, prosím napiš, jak jsi dopadla, budu moc držet pěsti. Nejhorší je to čekání, pak už se to musí přežít!!! Ale pak už bude klid, bude po problémech s mandlama.

Iveta

Ahojky Evi,jasně ozvu se,nervy už pracujou.

Eva

Ivetko, už to budeš mít za sebou!!!!Držím pěsti, strašně moc!!!!!

Iveta
2x

Evičko,tak už to mám za sebou už je to cca měsíc ani to už nepočítám.na sál jsem šla hned ráno jako první,probrala jsem se až kolem oběda..vlastně celý týden v nemocnici jsem byla jak po velkym mejdanu :-) první dva dny docela pohoda,bolelo to,ale dalo se to přežít,ale pak nastalo to správný psych!Bolest neskutečná!!!Novalgin do žíly absolutně nezabíral,algifenový kapky zabrali tak na dvě hodky..fakt hrůza!!Každý sousto bylo za trest!!problém byl i ten že jsem hrozně málo pila..takže jsem dostávala každý den vyhubováno.v neděli 5 den mě pustili domů,další dva týdny byly hrozný!!!Dvakrát jsem začla krvácet,ale představa skončit zase v nemocici-díky fakt ne,takže okamžitě ledovat a být v klidu-naštěstí se to zastavilo.Ani tak v krku mě bolelo v uších fakt děsný!!!Ted už je vše zahojený a v pohodě,jen mám problémy s ušima,ale to už jsem měla před operací,bylo mi zjištěna porucha sluchu.Prášky nezabrali,takže 13.12. nastupuju do nemocnice na infuze-to je poslední možnost...

Lenka

Ahoj, tak mě odstranění mandlí čekají 2.11..držte mi prosím všichni co to už máte za sebou pěstičky.

Eva

Ahoj Leni, chtěla jsem ti jen dodat odvahy, 2.11. nastupuji do nemocnice na TE a 3.11. bude zákrok. Nejsi v tom sama, také se bojím :-( Eva

Marťa T.

ahoj holky, já nastupuju do nemocnice 4.11 do Třebíče. tak si budem držet palce společně... kurna jeden den si říkám, všechno bude v pohodě a zvládnu to a další den sem posranej strachy :D ale nebojte to zvládnem a hlavně v tom nejste samy ;) tahle diskuze mi hodně pomohla a hlavně sem se trošku dočetl do čeho jdu .. tak sem pak taky napíšu pár řádků, jak to u mě probíhalo ;)

Eva
1x

Ahoj Marti, já nastupuji v Brně a prožívám to stejné, jako ty. Jeden den si říkám, zvládli to ostatní, zvládnu to i já, hlavně až budu mít po, bude to vše jen a jen lepší, dělám to pro svoje zdraví. No a druhý den jsem úplně vyřízená, jak se bojím, jak to budu zvládat, jak budu strašně maličká, až tam půjdu, jak budu mít slzy na kraji. Nejhorší je to čekání, pak už to nějak vydržíme. Můžu se Martinko zeptat, co tě k tomu dohnalo? Já s mandlema bojuji asi 10let, stále vkrku čepy, pak mi zjistili chlamýdie a stále jsem se na ně léčila asi 5let, obrovské bolesti kloubů, stále zvýšená teplota, až mi jedna paní doktorka zjistila, že mám v krku streptokoka pyogenesa a začala mě léčit na něho, potíže se zlepšily, měla jsem 9měsíců injekce pendeponu, ale po vysazení se obtíže vrátily, sice menší, ale ano, tak mi doporučila odstranění mandlí, tak stejně mi to potvrdili i v nemocnici na ORl....no tak jsem se objednala. V pátek už mám domluvené předoperační vyšetření, tak už to nabírá obrátky :-(

marťa

ahoj Evi, psal sem ti už dřív, ale asi se to neodeslalo :( Přesně to čekání je nejhorší ..kdybych přišel na prohlídku na ORL a hned mě vzali na sal, byl by to sice šok, ale nemáš čas vymejšlet katastrofický scénáře :) no dohnaly mě k tomu angíny .. nejsou teda až tak častý, ale hlavně mám ty mandle obrovský a vadí mi to při dychani ... při nějaky činnosti se prostě musím zastavit a nadejchat si dopředu ... jednou mě dostihla fakt chuťovka ... takovou angínu sem snad ještě nezažil ...a najednou mandle jak tenisáky ... tak Ti hlavně držím palečky ;) já jdu na předoperační v pondělí ... každopádně určitě sem pak napíšu zážitky, protože si myslím, že hodně lidí váhá,jestli tu operaci podstoupit, ale mají strach .. jako tedka já ( a že ho není málo ) Tak už aby byly venku ;)

Eva

Ahoj Marti, tak to teď už máme oba za sebou, já jsem dnes 5 den po zákroku a co se týče bolestí, tak je tohorší než dva dny po operaci, to se mi ještě beva jedlo a zvládala jsem to témeř bez léká na bolest, 4den po zákroku už jsem měla Tramal a bylo to hotové peklo :-( Pro ty, co se toho bojí, je to oprávněné, ano bolí to a to hodně, ale je potřeba myslet na to, že je to jen dočasné a potom přijde ta úleva. Takže s netrpělivostí teď čekám, až to začne polevovat a já se konečně vyspím. Marti, máme to za sebou, paráda ne? Tebe zřejmě zítra pustí už domů, tak až budeš moct, ozvi se, zajímaly by mě tvoje zkušenosti a pocity a třeba nějaké rady.

Danča
1x

Hlásím se č měs po TE v Plzni. Už jsem v pohodě, akorát mám stále hořko v puse a prosáklé sliznice v nosohltanu. To už mi prý zůstane, stejně jako snížení horní patro, jak jsou krční mandle pryč. Jen nemohu jíst čokoládu, je v puse moc hořká, stejně jako vše sladké. Jinak už jím i piju vše, ale asi 2 měsíce po operaci mi pití ještě lítalo nosem ven. Je mi 50, už jsem tu psala v květnu a červnu po operaci. V mém věku hrozný průběh, nejhorší to bylo 7.-12. den. Pak pomalé zlepšení, celou noc jsem spala až 20. den po operaci. Do dneška mi hodně vysychá v krku, stále piji. Ale jinak je vše OK a pevně doufám, že jsem angíny pohřbila s mandlemi !!! Teď v listopadu to samé čeká moji dceru, které je 24 a navíc ještě nosní. Jelikož mne viděla po operaci, tak má z toho hrůzu, ale není výběru, kdo má angíny každý měsíc, tak mu nic jiného nezbývá a doufejme, že v budoucnu budem všichni co to podstoupili v pohodě!!!

Martin
1x

Tak zítra 4.11 jdu na TE do Třebíče ... doufám, že to bude bez komplikací :( Sem posranej strachy, ale snad to zvládnu. Potom sem napíšu jak to probíhalo

Eva
1x

Marti, byla jsem na tom stejně, posraná strachy :-( Samotný zákrok je asi pohoda, teda pro nás, dostaneš tabletku, po které ti přijde vše růžovější, napíchnou do tebe kanylu, přivážou ti ruce k operačnímu stolu, pak vidíš, že ti nad hlavou někdo drží náhubek na dýchání...a teď z hluboka dýchejte...dobrou. Pak se probudíš asi po 5ti hodinách na předsálí, kde se zeptají jestli jsi OK a maží se na pokoj, sestřička mi pomohla oblíct pyžamko, protože mi byla zima, dostala jsem nějaku kapačku a na krk led, docela pohoda říkala jsem si. Sestřička mi k večeru donesla Nutridrink, okoládový...říkám ježiši mňam, vyila jsem ho celý, téměř bez obtíží, večer došel přítel, sestra, tak jim říkám, paráda, mám to a sebou, stupnice bolesti od 1-10 jsem sestřičce nahlásila 3, druhý den t stejné, na oběď jsem měla krupičnou kašu s romixovaným kompotem, mňam, opět docela bez problémů. V noci jsem byla nějaká zahleněná, strašně husté sliny v krku nebo co to bylo, nemohla jsem ani dýchat a polykání "toho" se stávalo peklo, tak jsem odplivávala do kapsníku a od 3dne se to jen zhoršovalo, bolest začal jít do uší, zubů, do toho teplota 37,8, tu mám do teď.Kapky Algifen mi nezabíraly, dostala jsem Tramal.Pan primář byl spokojen, říkal, že i přes ty bolesti se to hezky hojí, to bylo pro mě důležité. Jen teď bohužel moc nedám jídlu, snažím se pít, ale každé polknutí je náročné, leze mi to jaksi do nosu. Jo a stále nemluvím, jen skřehotám. Takže toť asi zatím vše a hurá do 6dne po zákroku. Napiš pak Marti.

Martina

Dobrý den, přečetla jsem si všechny příspěvky a teď se teprve začínám bát. Na konci listopadu mě čeká operace na klinice v Plzni. Nechavam se operovat laserem a jsem na to moc zvedava. Mate s tim nekdo zkusenost? Spatne reaguji na narkozu a mam strach, ze budu zvracet a nedokazu si to predstavit po tom co mi vyndaji mandle :( Děkuji a drzte mi prosim palce, Vam, ktere to taky ceka vam preji at to hlavne pri klasicke operaci nekrvaci :)

Eva

Ahoj Martinko, jsem 6den po zákroku, klasickou metodou a tak stejně jsem zvažovala tu laserovou, už jsem byla objednaná :-) Bylo mi řečeno, že je tam menší riziko krvácení, což mě zaujalo a to, že se jde po 24h domů.Pak jsem navštívila primáře ORL v Brně v nemocnici a názor měl jiný, který jsem musela, jako kapacitě, uznat. Hned jsem se objednala. Při zásahu laserem, je opravdu menší procento krvácení, ale je tam horší riziko to, že se laserem neodstraní komplet celé mandle. Což se mi zdálo, jako větší zlo. Byla jsem v nemocnici 6 dní, kdyby se mě zeptali, jestli chci zůstat, určitě bych ještě den dva zůstala. Naní nad to, když tě má někdo pod dohladem a několikrát denně se ti do krku dívá, měří se teplota a ptá se, jak ti je a uzpůsobuje tomu léky. Taková péče je k nezaplacení. Vůbec nevím, co bych dělala, kdyby mě pustili hned druhý den domů :-( Co se týče bolesti, je to prý stejné. Se zvracením si nedělej těžkou hlavu, za ten týden, co tam dělali všem mandle, nikdo nezvracel a nikdo nekrvácel. Narkóza bývá myslím jen na 30min a má to svoje plus...nic nevíš, co se děje a najednou je po všem. Přeji ať se dobře rozhodneš, chtěla jsem ti jen přispět mým rozhodnutím, protože jsem byla ve stejné situaci. Měj se hezky, držím moc pěsti!!!!

Erika
2x

Dobrý den, mám dva měsíce odstranění krčních mandlí, operace se dala přežít, bolesti byly, ale den ode dne menší, byla jsem ve Svitavách, je to nejlepší nemocnice co se odstranění mandlí týká, opravdu byly všichni milí, i když člověk měl bolesti, měli pochopení. Chuť mám v pořádku, prostě vše ok, jen mě trápí kašel. Předem podotýkám, že to není od průdušek, je to takovej pocit, jako by vám něco vadilo v krku, hlen, nebo něco tak, suchý hodně dráždivý kašel, prosím Vás máte s tím, někdo zkušenosti? Třeba půl dne ani nezakašlu a z ničeho nic se rozkašlu až by mě z toho pukla hlava, úplně cítím jak to v hlavě pne, taky hrozný je to, když si lehnu. Nejsem ani alergik, ani astmatik. Životu bez mandlí zdar.

T.

To ses z té operace doufám jen zbláznila, že meleš o Svitavách jako o nějaké nemocnici, ještě navíc nejlepší. A kde jsi ještě byla na odstranění mandlí, že můžeš porovnávat kde jsou nej? :-D Víš doufám, že mandle znovu nenarostou, takže se dají vytrhnout jen jednou a na jednom místě, žejo? Milí? Pochopení? :-D Dobrej vtip. Kdybys tam přišla s tím, že ti zůstala vatička v uchu po čištění, tak ti nejdřív nabídnout a následně donutí vytrhnout mandle! Celý špitál je časovaná nálož a ORL je fakt kapitola sama pro sebe. Vždyť tam ani není nepřetržitě lékař a nutnost zavolání někoho z příslužby vyhodnocuje obyčejná zdravotní sestra, která se nechce s nikým otravovat a narušovat si brouzdání po internetu ve službě! Oni "operují" , ale pak tam půl dne leží člověk bez lékařského dozoru. "Krvácíte? No lékař přijde v sedm ráno, tak počkáme..."

Honza
1x

Mám po operaci asi 6týdnů (VN Brno), vse v pořádku až na ten hlen který popisuješ. Mám stejný problém, neustálý kašel a vykaslavani hlenu, který ale vzniká v dutinách a teče vzadu v krku až do plic. Nevím co s tim, doktor mi dal jen ERDOMED a nějaké kapičky, ale žádná změna. Jak to dopadlo u tebe? Bojím se že to nikdy nepřestane... Díky

Hanka
1x

jsem šestý den po operaci krčních mandlí a cítím silný zápach z úst je to hrozné.Měl jste to někdo ? Dík Hanka

peeeta
2x

Dobrý den, zlepšilo se Vám to již? Mám totiž stejný problém. jsem 6.den po operaci. děkuji předem za odpověď.

Dandule

Pokud vím, je ten zápach normální.... vždy když za mnou přišel někdo na návštěvu, tak mi to říkal... že to děsně páchne.... je to tak 10 dní, pak se všechno vyčistí....a taky se doma lepší vyplachuje atd....to je ten nejmenší problém. Já jsem teď přesně půl roku po zákroku a jsem stále jakoby zahleněná.... doktoři na kontrolách na klinice říkali, že mám sliznice hodně prosáklé.... a tuhé hleny mi zůstávají "nalepené" vzadu na spodní části nosohltanu.... ale jinak v pohodě.... jím a piju vše, kromě tvrdého alkoholu, ten pálí.Ale to mi neva... takže buďte v klidu...zlepší se to.

Katerřina pochová

Ahoj,6.12 jsem podstoupila operaci krčních mandlí ve Slaném.operace proběhla dobře,lékaři i sestřičky se ke mě chovali perfektně.Ovšem co se týče hojení Děs Ještě dnes nemůžu jíst,při každém polknutí cítím žiletky a hlavně ta šílená bolest v uších!!!! kolikrát si myslím , že se zblázním!! jen tiše závidím těm,co mají vše bez problémů a doufám,že o svátky nebudu jen u usrkávání čaje. Všem přeji krásné svátky

lucka

Ahoj mužu se zeptat jak dlouho jsi byla v nemocnici ve slaném?

radek neshyba

dobry den byl jsem pred tremy roky na operaci krcnich mandli a mnel jsem problem jako vy nemohl jsem jis mesic strasne bolesti a pri operaci doslo k poskozeni jazyku a do dneska me svedi jako kdybich tam mnel afti a doktori my rekly ze stim musim zit do konce zivota doso pry poskozeni nervu kdyz tam strkaly nejake zelezo je to fakt neprijemne auz ani nevim na koho se mam obratit.

Kačí
1x

Zdravím Vás, 14.12: jsem podstoupila v Plzni operaci krcnich mandli laserem. Oprvadu nejhorsi byl 7-9 den kdy to opravdu sloo do usi. Z 9 na 10 jsem poprvé spala celou noc, jenže bohužel ráno, když sem polkla mi to začlo krvacet :( zastavili sme to ledem a bylo to ok. Vecer kolem pul 7 to znovu zaclo krvacet zase sme to zastavili o hodinku pozdeji z niceho nic uz to zastavit neslo a musela sem do nemocnice rychlou. Do hodky sem byla na sale a palili mi to k sobe nebo jak tomu rikaji. Pani dokrotka rikala, ze to bude desne bolet ale ani druhy ani dnes nic necitim, krom poskrabanehío krku od hadice na vyluxovani zaludku od krve :) Dneska je to 4 den po. Chtěla jsem se zeptat mate s tim nekdo zkusenost? Jak dlouho hrozi riziko krvaceni znova? Stalo se Vam to? Mam z toho strasny strach, porad leduju, kloktam salvej, a mam ty povlaky sice jen malicko jen dole ale jsou tam. Na jedny strane jsem mela pouze zilku a na druhe tepnicku a par cevkama. Co sex? Prece jen uz je to skoro mesic a manzel ... OO koureni asi pomlcim :) Kourila jsem pred operaci tak krabicku denne ale od operace opravdu abstnujuju. Děkuju Vám za odpověd.

Eva Plzeň
1x

Ahojky všichni, rozhodla jsem se, že jsem napíšu jak jsem si nechala úplně odstranit krční mandle laserem. Zákrok mi dělali při plné narkóze, takže jsem nic necítila v nemocnici jsem byla 24hod .akorát co bolelo, bylo polykání a hrozná únava a to 5 dní ale až tak hrozný to nebylo …6.den byla velká změna k lepšímu jen na7den v noci jsem se probudila a boleli mě uši, tak to jsem si vzala první a poslední prášek na bolest …..akorát co mi trápí ještě dnes 12.den je že nemám tu správnou chuť nějak mi nic nechutná(když něco uvařím ptám se zda jsem do dost ochutila). Operaci jsem podstoupila 14.12.2010 a na štědrý den už jsem v klidu večeřela bramborový salát s řízkem(ale samozřejmě s opatrností). Akorát co je trochu smutný že to nehradí pojišťovna a stojí to 20 tisíc. Zákrok prováděl pan Mudr. Václav Pavelec. Všem co se rozhodujete a nestojí vám peníze v cestě, doporučuji laser.

Kačí

Jojo a my tam byly spolu :)))

Domažlice - krk
6x

O MUDr. Václavu Pavelcovi, Phd. mi nemluvte, operoval mě před rokem v Domažlicích a stav byl po jeho zásahu natolik vážný, že když jsem, v podezření, že to neprobíhá, jak má, navštívil jiné specialisty nevěřili (celkem 13 vyjádření v průběhu půl roku), co mi to provedl. Doktor Pavelec po celou dobu říkal, že vše je v naprostém pořádku... Jediné co pozitivně hodnotím je Domažlická nemocnice, která je sama o sobě vyhlášená, ale s kterou tento lékař jinak nemá co do činění. Sestry jej tam taky nehodnotí nijak pozitivně, když jsem se jich po zásahu ptal, jak dlouho tam budu, sestra jen odvětila :"nebojte", on to tu Pavelec má stejně zaplacené jen do rána. Jinými slovy, i kdyby jste byl na smrtelné posteli, musíte vyfičet, a že mě bylo tehdy hodně mizerně. Toto ale není problém Domažlic, ale nezodpovědného lékaře.

indi

Děkujeme doktore Pavelče za Vaši nabídku.

jira
2x

Přesně jak píšete maximální nezodpovědnost ..a proto si zařídil vlastní praxi LENTE bez lůžek ..a vždy mluví o tom, že je vše ok. Okolní ORL ho znají ..když se mu stahujou jeho případy.

Ondráš

Ahoj všichni. Je mi 17 a zítra ráno nastupuju do Mostecké nemocnice k TE v CA. Nikdy jsem na operaci nebyl, takže jsem zvědavý, jaký to bude, ale zároveň taky pěkně nervózní. Jsem rád, že jsem tuhle stránku našel. Přečetl jsem si zde mnoho zajímavých zkušeností od těch, co už mají tuto operaci za sebou a snad mě nepotká nic, co bych nečekal (včetně pooperačních bolestí). Jak se po operaci dostanu na internet, ihned se s Vámi podělím i o můj celkový zážitek z téhle operace. Závidím těm, které to muselo potkat a mají to za sebou ;). Držte palce a mějte se tu pěkně :).

Jarda

Ahoj,za týden jdu na tonzilektomii Na Bulovku.Po přečtení příspěvků jsem docela posranej,ale snad to nebude tak hrozný.

Jarda

Ahoj,jdete někdo na bulovku na TE.Chtěl bych tam mít někoho,kdo nastoupí se mnou,že bychom se setkali před špitálem.Nastupuji 13.1.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce