Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

stilnox

kolik asi stojí prášky stilnox??? Děkuij

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Z.Skorkovska
29x

Prosím mohu dlouhodobě užívat stilnox. Děkuji za odpověď. Z.S.

Sára
12x

Neber více než 1 stilnox, mamka jich brala 1, pak 2 a potom 10 a už se z toho nemohla dostat, je na léčení...kam až to člověka dožene, takže bacha na stilnox, vyvolává závislost! Neponocuj, máš přehozené spaní, to půjde i bez prášků, ale chce to pravidelnost. Ahojky

Roger
6x

Ahoj,kde brala peníze na 10 Stilnoxů denně??? 8)

Branislav

Akože dobrá otázka, ktorý feťácky psychiater predpíše 10 stilnoxov 🫣 na deň to ani systém nedovolí a na ulici skôr pozháňaš benzodiazepíny ktoré ťa ešte tej závislosti zbavia keď ich budeš užívať len týždeň

vita
3x

nemuzes, max 4 tydny, vznika na tom zavislost

veifinova
11x

jsem zavisla na tomto leku a uz sem se i lecila.neni to nic pekneho.sice pomuze ale zaroven i podrazi..proto pozor

Eva
32x

Stilnox beru už řadu let, jsem na něm psychicky i fyzicky závislá, bez něj prostě neusnu za žádnou cenu. Ale lepší spát se závislostí, než celé noci přemýšlet o sebevraždě.

Suse
7x

Naprosto s tebou souhlasím.... lepší klidně spát než se trápit, což se právě děje mně :-/ kde se dá Stilnox sehnat? Doktorka už mi ho nepředepíše (dřív jsem na něm byla závislá, pak se mi ti na pár let podařilo vysadit, ale zas bych ho potřebovala

Tony
4x

Já ho mám teď a asi ho raději ani nepoužiju, po tom co tady čtu

Nicol
1x

Dobrý deň mate ešte ten stilnox?

Branislav

Ahoj , môžeš ho užiť ja mám 18 užívam ho len dočasne počas maturítného obdobia ak na ňom nechceš byť závislí dávaj si ho po 7 dní vysaď na 7 dní a opakuj takto ti závisloť nevzykne psychiatrické lieky nie sú na riešenie dlhodobej situácie to si treba uvedomiť slúžia na riešenie krátko dobej situácie nikdy nie dlhodobo , dlhodobo sa užívajú lieky len na normálne poruchy a aj to závažné

Vašo Patejdl

Dobrý no...

Chris
10x

To je fakt, držím ti palce Evo. Taky jsem trpěl timhletím, ale pak mě na skejtu srazilo auto, a málem dodávka, kdyby to byla dodávka tak tu nic už nepíšu, citil sem jak blizko smrti sem byl, snad se ještě zahlíd v dálce smrtku jak se otáčila domů... no to mi dost pomohlo, jenže ted am problemy co mě hrozně štvou a mam to samy, tak si beru tohle na spaní. ale moc ne. Přečti si ,,Žijte podle svých představ" Bruce I. Doyle III, Ph. D. ) určitě tě to bude bavit,

ta
2x

možná více pracuj a nelituj se, nebudeš myslet na sebevraždu.

pooh
9x

ehm, nechcete si rovnou otevrit psychiatrickou ordinaci! chytraku

Karel
2x

Ja pracuji dost a možná až moc a stejně nemohu spat.

2x

Stilnox se může užívat max. 4 týdny. Matka jej užívala 15 let, měla na něm fyzickou i psychickou závislost. Před nedávnem na to málem zaplatila životem. Existují vhodné přípravky k dlouhodobému užívání. Nestyďte se navštívit neurologa nebo psychiatra. Nebo můžete sama zkusit nějaký dostupný produkt např.: Melatonin /sníček/.

Duri33
14x

Melatonin môžu užívať akurát tak 5 ročné deti.Je to totálne slabé a dospelemu človeku, ktorý nemôže spať to nespraví absolútne nič...

Janko

Presne melatonin je pre deti .ja užívam zolpinox je to to isté zloženie ako stilnox len o dosť lacnejšie .som na ňom závislý bola aj liečba ale žiaľ pravdou je ,že psychiatrické lieky sú poniektoré ešte horšie ako toto.kazdopadne odporúčam čím menej si ho dávať

Nicol
7x

Svätá pravda radšej spať ako byť hore celú noc,závraty,depky točenie hlavy niečo strašné

Dana
8x

Áno aj ja beriem roky stilnox vždy lepšie ako mať depresie z nespavosti a kto to nevie o čom píšem tsk to nezažil

Liki

Šurobska

Petra

Take beru uz mnoho let vecer co vecer Stilnox. Pokoušm se většinou vystačit pouze s půlkou, ale když jsem vystavena stresum (coz jsem skoro neustale) tak vezmu celý. Zkoušela jsem ho vysadit, ale teda ro nebylo spaní. O sebevraždě sice nikdy nepřemýšlín, naopak smrti se bojim jak cert kříže,valenuznavam, že noc beze spanku, převalování a resenibruznych nesmyslů, člověka asinpoškodi mnohem vic, nez ten Stilnox. Jsou lidé co usnou ihned kdykoliv a kdekoliv. Ja bohužel takovy štastlivec nejsem. No a co. Někdo má cukrovku, tak si musi pichat inzulin. Ja mám nespavost, tak si zobnu večer Stilnox. Až mi prestane zabirat dojdu si za doktorem, at mi da něco jinýho. Davku nikdy neorekrocuji a nezvysuji.

stilnox může i zabít
5x

chce to před spaním pořádný sex,pak pusu a zavřít oči

Kate
3x

Přesně, ale nejsou lidi :-(.

Zdeněk

Zkuste místo toho Trittico.Mě to pomohlo

Hana

Nejdříve si ale přečtěte vedlejší účinky. Taky na něm vzniká závislost.

Kk
17x

Beru ho jiz několik let spis z nej ukousnu,léčím se s rakovinou prsu a uz bych chtěla Stinlnox vysadit ale proste bez nej neusnu ani po 3dnech vím ze jsem zavysla ale jak z toho ven.Mate někdo radu.Byl to můj pomocník a ted je mým panem.

Lenka Vidláková
8x

Mně doktorka předepsala Circadin, je to nenávykový lék, který není klasický prášek na spaní, ale léčí nespavost tak, že vytváří v těle spánkový hormon melanin. Jedno balení stojí asi 447 korun, ale musí se využívat třeba 2-3 balení. Já jsem měla předepsaný dvakrát po 2 baleních, ale 4. balení už nepotřebuju, tak bych ho klidně někomu nechala třeba za 300. Nechci na tom vydělávat ani podvádět, mohla bych ho poslat doporučeně, aby to nevyšlo tak draho jako dobírka. Přečtěte si o tom léku na internetu a jestli ho chcete zkusit,tak napište na mail lenka.bvs@seznam.cz

MuDr.jana
5x

kazdy lek na spani je po delsi dobe navykovy.zdravim

S.P.
7x

Ahoj, již od 16 let trpím nespavosti (ikdyž si nemyslím že je to pravá nespavost) prostě nemůžu usnout, občas se vztekám, občas brečím kvuli tomu že nemůžu spát. K tomu mi zjistili maniodepresivní syndrom, takže beru antidepresiva + Lamictal na vyrovnání manické fáze. Nová doktorka - pro dospěle mi řekla že mi prostě stilnox nepředepíše - ikdyž lékař pro dorost (oba samozřejmě psychiatři) mi léky předepisoval a do té doby jsem to měla pod kontrolou - stačilo mi vědomí že mám leky v šuplíku a vzala jsem si je třeba jen 1x za 2-3 týdny. Po 3 letech, kdy studuju vysokou školu a prošla jsem si těžkým rozchodem po 6 letém vztahu a následným návratem po půl roce odloučení + pokus o naprosté vysazení všech léků doporučené psychiatrem jsem byla tak zdevastovaná že kvůli studiu a vůbec běžnému fungování jsem si za poslední 4 měsíce zvykla brát lék častěji. Poslední dobou téměř každou, nebo každou druhou noc. Jedná se o Stilnox 10 mg a beru si pouze půlku. Někdy i 1/4 a v případě nouze max 1 celou tabletu ale to pouze výjmečně. Bojím se, že už jde o závislost, Stilnox mi předepisuje praktický lékař, protože to uznal za vhodné vzhledem k mým problémům. Mám nepravidelný denní režim, občas chodím na noční brigády a pokud se potřebuju učit tak se učím i do 3 do rána....Nevím co dál...psychiatričce to říkat nechci - protože by mě snad vyhodila za "nedodržení" léčby....asi se svěřím psychologovi - ale jsem skutečně závislá? Snažím se nepřekračovat denní dávku kterou mi předepsal lékař už před 6 lety a 1/2 tj 5 mg Stilnoxu stále zabírá - co si o tom myslíte? Děkuju za reakce. S.P.

Dědek
6x

S.P. je to málo inf. jestli chceš napiš email, myslím, že je špatná dg. tady se toho moc psát nemůže

Pavel
8x

Dobrý den, po 10 letech nespaní jsem se dostak k zeleným potravinám a spím jako miminko :-) I únavu umí tělo zvládat dobře. Pokud byste chtěli více informací, napište, rád se s Vám sejdu u kávy a vyměním zkušenosti. Jsem z Českých Budějovic, nejlépe tedy tam a v okolí. p.lukasek@email.cz

Jana

Prečo rovno nenapíšeš že ide o chlorelu ťa ešte nikdy nikomu na spánok nepomohla je to na očistu tela

Jan Urich
10x

Neberte a nekupujte Stilnox ! Stejné složení i účinky má Zolpinox a Zolpidem - oba léky jsou mnohem levnější a stejné složení jako Stilnox (Zolpidemi tatras 10mg v 1abl.]

???
5x

Za koho lobujete? :) generikum má sice stejný obsah léčivé látky a je levnější, ale nemá stejné přídavné látky. Na tyto látky můžou být někteří pacienti citliví, takže mohou pociťovat menší účinky. To vede k tomu, že si vezmou například další tabletu. Jelikož například doba nástupu účinku je delší, než u stilnoxu. To, že vám lékař předepíše stilnox a v lékarne vám nabídnou alternativu, neznamená vzdy, ze to mysli dobre s vámi, ale ze firma vyrábějící daný lék je motivuje, aby nabízela jiný lék. Moje vlastní zkušenost, když jsem měla předepsaný stilnox: stilnox nemáme, ale nabídnu vam levnejsi varinantu, zolpidem, je levnější a je to to same. trvala jsem na svém, znovu jsem si vyslechla, ze si mam vzit levnejsi zolpidem, kdyz jsem rekla, ze mi má tedy vrátit recept, ze zajdu jinam, kde ho maji, protoze trvam na tomto léku bez ohledu na cenu, stilnox jsem dostala (lepsi nejaky kseft nez zadny), ztrapnila se lekarnice (zda vubec byla mgr.) vyrokem: ze na stilnoxu vznika zavislost a proc ho vlastne potrebuji. Kdyz je to to same, vznika stejna zavislost. Lékar muze na recept uvest poznamku, ze lek nezamenovat, nebo si to pacient muze hlidat sam. Ja konkretne mam vysokou citlivost na pridavne slozky v leku. Takže každý by měl znát sebe a rozhodnout si svobodne. Někdo by usnul i s placebem, kdo má opravdu potíže, tak potrebuje lecbu. Navíc nespavost můze zpusobit zdravotní nasledky horší než uzivaní léků. Dulezite je poslouchat lekare a uzivat leky jak určí, případně to řešit s ním. Takovéto diskuze nejsou odborné a často jen většinu lidí zpanikaří.. a zavislým osobám na prášcích na spaní mohu říci, že pokud pujdete za odborníkem, dokáže vás zavislosti zbavit bez problemů. Jen musíte chtít. Pokud je důvodem nebraní léků jen to, že vám ho lékař přestal předepisovat, tak je snazší věřit tomu, že bez něj neusnete. Mluvím z vlastní letité zkušenosti. Jsou i léky, které nevyvolavají zavislost a spí se po nich také kvalitně.

Jarka O
3x

Popsala jsi to hezky a dost přesně, s lékárnami máš bohužel pravdu, ale čím dál častěji totéž dělají i doktoři. Jen ta poslední věta se ti nepovedla. Léky na nespavost, které by nevyvolávaly závislost prostě neexistují, už z principu to není možné. Měj se a spi dobře.

Martin

Ak kde ich kúpim?

vittoriamari
5x

Ahoj me se u stilnoxu osvedcilo takove pravidlo ze pokud nemam nejake dulezite jednani nebo navstevu lekare,zkousim spat i bez nej napr 3 noci,potom si vezmu obcas jednu tabletu nekdy jej nepouzivam tyden a potom jeden den ano.Jine leky neberu ..Zatim zadne projevy zavislosti nepozoruji a lekar mi jej predepsal protoze jsem zadala behem 6 mesicu teprve o druhe 20 tabletove baleni takze zrejme sam usoudil ze pokud bych byla zavisla tak potrebuji ponekud vice baleni.Ve dnech kdy stilnox neberu piju vecer odvar z medunky silnejsi a spim s urcitymi prestavkami ale neni to des ,dulezite je vecer se hodit do klidu nepremyslet na vaznymi tematy.U mne je nespavost presne urcena po porodu rozhozenim spanku ,vstavani k miminku pak to trva trosku dele se vratit do normalniho rezimu i kdyz miminko spi.Ale souhlasim s nazorem ze leky na spani a antidepresiva vytvareji zavislost vsechna.U antidepresiv se priklanim k preparatu Modin ktery je sice drahy a zabira az po tydnu ale moji sestre nevyvolal zadne negativni ucinky navic obsahuje L-Tryptofan ze ktereho se nejakym slozitym procesem tvori melatonin v mozku.Sestra jiz prestala brat zavisla neni citi se dobre.Zabiral ji jak na deprese tak na nespavost.....Vsem klidne a sladke sny....

tamara
3x

Máš pravdu, ale zkus spát po nočních směnách , když jsi skřivan.....peklo.

Jerry
1x

Uzivam stilnox dobre dva roky a zacinam zjistovat ze mi prestava ucinkovat a to beru pouze pulku na cely si nechci zvykat take nevim co budu po case stim spankem delat.

Monika
6x

aj ja somto brala a potom som nezaspala uz. Nakoniec som zacala chodit na treningy boxing Tam ma tak znicili ze som nakoniec zaspaka. Vela cvicte znicte sa fyzicky a mozog usne :-) konecne a stilnox zahodit navzdy

Kateřina
2x

Výborná rada pro starší osoby...:-)

Pavel
4x

Ahojky lidi taky bych se rád svěřil s problémem který mě trápí už delší dobu.... :( . Nevím jak to vysvětlit a ani popsat,ale už delší dobu mám problém s nespavostí a myslím si,že je to trošičku spojené i se stresem. Chodím do práce na 12 cti hodinové směny a práci mám celkem namáhavou. Největší třešničkou na dortu je to, když přijdu po práci a nemůžu dalších dvanáct hodin usnout..,to činní 24 hodin bez spánku. Potom když přicházím s pocitem do práce že jsem 24 hodin nespal a mám dalších dvanáct hodin fungovat je celkem deprimující. Začal jsem jsem v práci mít pocit na vyvrácení a srdce mi začalo bušit neskutečnou rychlostí. Byl jsem za obvodní doktorkou a ta mi dnes předepsala Stilnox 10 mg.

Jana

Prešla Vás nespavosť

bobek
4x

Jsem sova a problémy s nočním spaním mám už od malička co si pamatuji,do konce střední to nebyl problem-přes den se dalo vždy někam zašít,v následných zaměstnáních jsem preferoval noční směny.Problem nastal až se samostatnou živností,za mlada mi na srovnání spánkového cyklu stačilo pár kapek lsd denně ale postupem doby a díky perzekucím se už nedá skoro nikde sehnat,mím hlavním problemem v medikalní léčbě je alergie-velmi težká na opiáty a benzodiazepany,reakce na leky které pusoby na GABA receptory je přesně opačná-abnormální hyperaktivita,po jedné tabletě několik dní což skončilo celkovým telesným kolapsem a dvoudením komatem-preparáty mi byly aplikovány v nemocnici pod lekařským dozorem.Přes 10 let jezdím po evropě a vystřídal jsem snad všechny doktory a prášečkáře co se zabývají poruchami spánku a vždy ta samá diagnoza-patřím do dvou procent pacientů s nevyléčitelnou chronickou nespavostí a jediné preparáty co fungují jsou ilegalní,jsou to- lsd a thc.Každému politikovy,uředníkovy,šefovy protidrogových centrál a všem kdo je proti těmto látkám bych přál aspon desetinu ze své nespavosti, k dnešku to je 792 dnů a nocí co jsem naposledy nekolik málo hodin spal a do toho musim stíhat chodit do práce, živit rodinu,platit hypoteku, pujčky atd.Chemické drogy na předpis legální,ale za přírodní konopí vězení?No je to vůbec normální??????

Eva
4x

kdo opravdu nemuže spát at mi napíše-polesnicek@seznam.cz

milada

Beru stilnox už 23 let, před 2 roky jsem musela zvýšit na 1,5 a nyní mi už nezabírá a potřebuji 2. Lékař odmítá psát, vyzkoušela jsem všechny bylinné preparáty, napsal Triticco - to mě odrovnalo, nesnáším. Tak nevím, jak postupovat dál,ale nespat, to je trest, jsem pak špatná, nervozní, nevyrovnaná, objevují se staré vyléčené problémy. Co mi můžete poradit?

Martina

Ahoj nespavec

Luďa
5x

Beru již patnáct let Stilnox, ale pouze v případě, že dvě až tři hodiny nemohu zabrat,takže mám jedno balení asi na půl roku. Ráno jsem po něm odpočinutá. Před půl rokem mi nabídly také Zolpidem, ale po něm ještě jsem celé dopoledne unavená a motá se mi hlava. Podotýkám a to si beru je půlku. takže pochybuji, že má naprosto stejné složení.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 58 lidí

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce