Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Tehotenstvo a antidepresiva

Nemáte niektorá skúsenosti s braním antidepresívnych liekov v tehotenstve ?? Už velmi dlho beriem Remod (predtým Seroxat).Chcela by som otehotniet ale ked si vysadim liek je mi stale velmi zle. Lekar mi doporucil prve tri mesiace nic nebrat ale ja neviem ci to vydrzim.Poradte mi prosim !

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tamara

Ano, zazila, uz som tu pisala viackrat. Tie prve 3,mesiace boli najhorsie,lebo som bola bez liekov a byvalo mi strasne zle, len som chudla a mala som strasny strach, ako to cele zvladnem, ako ja budem moct byt mamou, ked mam taketo stavy. .. Teraz ze 2. tyzdne rodim, som v pohode, samozrejme beriem lieky, bez nich by som to nezvladla, ale dotiala som to uz tak daleko a na dieta sa nesmierne tesim. Chodis k doktorovi? Porozpravaj sa s nim, urcite najde variant, ktory je mozne teraz na zaciatku vyuzit a po 3. mesiacoch, uz uzivat AD mozes. Musis hlavne mysliet pozitivne, nemysli na to, ze lieky si vysadila. Chodievaj sa vela prechadzat, medzi ludi, citaj knihy, pocuvaj prijemnu hudbu a pozeraj si detske fotky a vecicky, mysli len na to pekne. Neboj sa, zeny zvladnu vsetko. Hlavne ale nevynechaj navstevu lekara. Drzim palce a ozvi sa.

janka
1x

Ahojte baby...tak v skratke,ja som momentalne v 13tt a paradoxne sa mi vracia uzkost teraz po dvoch rokoch bez liekov.verila som tomu,ze tehotenstvo ma uz da uplne dokopy a stal sa pravy opak,od vcera mam horucavu na hrudi,rychly tep,hyperventilaciu....je to tazke a tak planujem v pondelok zavolat svojej byvalej psychiatricke ako mi vie pomoct.neviem fakt co ublizi babatku viac,ci lieky alebo moj stav.....doma tiez nie som jedna z najstastnejsich.....takze vsetko je pravdepodobne kombinacia.

liliana
1x

Už celé roky beriem AD,mám PP.Neplánovane som otehotnela,i keď som si vždy priala ešte jedno dieťa,a keď to prišlo,neviem čo mám robiť.Som tehotná asi 4.týždeň,musím vysádzať rivotril a už z tohto vysádzania mám úzkosti.Bojím sa,ako to zvládnem,mám hrozne zmiešané pocity,nedokážem sa tešiť na dieťa.Neviem,ako ďalej.Zažila niektorá takúto nerozhodnosť,odpíše mi niekto?

Mirka

liliana neviem či sem ešte chodíš mám podobný problém...ozvi sa ak tu budeš...díky...

linda

aj ja beriem Cipralex, 17.5.2010 som ho vysadila a uz mam znova tie blbe pociti ako vtedy, toci sa mi hlava, busi mi srde, a myslim si ze odpadnem ...chcela bym som babätko, moj doktor ma ubezpecil , ze mozem Cipralex brat aj pocas tehotenstva,ale ja mam strach z toho ...ale este väcsi starch mam z mojich pocitov bez Cipralexu.Ako tu niektore zeny spominaju , moj nazor je ten , ze je lepsie byt v klude a bez stresu pocas tehotensvta ako byt na pokraji zrutenia. Tehotna som momentalne neni ale vratim sa k tabletkam a budem verit mojemu doktorovi , ze aj pocas tehotenstva mozem uzivat Cipralex ( beriem ho od 2007 ) bez neho by som bola asi mrtva ....vdaka

Petra
2x

Ahojte baby, mam 32 rokov a s manzelom velmi tuzime po babatku. Moj problem je vsak v tom ze od 19 trpim depresiou a PP a beriem Magrilan (20mg) 2x denne a k tomu na vecer jednu tabl. Chlorprothixenu 15. Skusala som lieky niekolkokrat vysadit ale depresie sa mi zakazdym vratili v plnej miere a ja som nebola schopna bez nich fungovat. Som uplne zufala lebo aspon jedno babatko by som velmi chcela mat. Ked som pod tabletkami tak sa citim silna a pripravena mat babo aj zvladat vsetky zataze s tym spojene. Avsak ked som v depresii tak sa citim velmi slaba a neschopna absolutne cohokolvek. Stale mam pocit ze sa zblaznim a bojim sa chodit kdekolvek sama. Moj psychiater mi povedal ze pocas tehotenstva a hlavne v prvom trimestri mi lieky brat neodporuca, lenze ja to bez nich zial zvladnut neviem. Dokonca aj znizenie davok mi robi problemy.Takze stojim pred otazkou ci to risknut s liekmi alebo radsej nemat babatko...Som velmi zufala hlavne ked vidim vsetky moje kamaratky a spoluziacky ako sa tesia svojim rodinkam a ja nie som schopna bez liekov spravit ani krok :-( Prosim vas nema niekto skusenosti s tymito druhmi liekov ? Mozem to s kusit aj s nimi?

tasha

Ahoj Petra, beriem plegomazin pol tabletky kazdy druhy den, som v 7.tt a moja psychiatricka povedala, ze tento liek sa moze aj v tehotenstve. Nikto z lekarov Ti nic neodporuci, lebo chcu byt kryti, ale su lieky, ako napr. ten plegomazin, ktore sa vraj uz 30 rokov predpisuje aj tehotnym a skodlive ucinky sa nepreukazali. Inak, na depku Anafranil, ktory sa vraj moze tiez, ale pre istotu som ho predbezne vypustila. Chod do toho, kedy inokedy, ak nie teraz?

marlena

Ahojte kocky, radim Vam vsetkym ako dodatok pri depresiach,ci nespavosti brat rybi tuk. Je vo volnom predaji,nemusite sa ani pytat svojich lekarov. Zahranicne studie totiz uvadzaju,ze rybi tuk zmienuje stavy depresie. Musi sa brat vsak vacsia denna davka,ako je uvedene v letakoch. Moze sa az do 2 gr. Je to dost financne narocne,vsak sama to mam overene,ze to pomaha. Rybi tuk musi byt kvalitny, najlepsie z tucnych ryb severnych mori. Tak najskor prestudujte internet. Psychiatri o tom velmi nehovoria,pretoze by skrachoval che- micky priemysel!!! Ja Vam to vsetkym vrelo odporucam. Ved polozte si otazku : kolko ryb v nasich podmienkach zjeme za tyzden ? Niektora z Vas, ziadnu :-(

babatko

Ahojte, chcela by som sa opytat aky dopad maju antidepresiva, ktore uziva moj priatel ( stilnox, citalopram a atarax ) na pocatie babatka. chcela by som strasne babatko o ktore sa pokusame uz skoro rok a nedari sa nam...tie antidepresiva zacal brat len teraz, nejaky tyzden. je to s nimi mozne alebo by sme ich mali vynechyt. dakujem

tasha

Ahoj Martina, ja si myslim, ze s muzom to vela nema, ide len o telo matky, aby sa babatko vyvijalo v zdravom prostredi bez chemickych latok. Moja lekarka mi vravela, ze antidepresiva nemaju vplyv na rychlost pocatia.

zuzana
3x

ahoj andrejka, som matkou troch krasnych syncekov a manzelkou nenormalne uzasneho manzela. liecim sa na depresiu spojenu s panickou poruchou uz 9 rokov. mam 30,teda od svojich 21 rokov. beriem denne viac liekov momentalne mi zmenila psychiatricka lieky z cymbalty, rivotrilu a orfirilu na myslim, ze wellbutrin, orfiril a rivotril. dokopy denne beriem 6 tabletiek. po zmene liekov mam desne krizy, mam zle sny, trham sa zo spanku s placom, manzel je pri mne neustale. tie sny su tak strasne zive, ze mam pocit, ze ani nespim. rano sa budim s placom. mam brutalne tocaky hlavy, zimnice, hnacky, je mi na vracanie, toto trva uz treti den, ale zajtra idem k doktorke s tym, ze ci je to normalne a mam este vydrzat,alebo mi zmeni lieky. teraz vlastne k tomu, co som ti chcela napisat. prve tehotenstvo som prezila bez liekov, bolo mi hocijako, ale dalo sa to zniest. druhe tehotenstvo bolo super, drzala som sa na jednej tbl. asentry a tesila som sa strasne na babatko. podotykam, ze medzi tehotenstvami som nikdy, vlastne ani doteraz nemohla prestat brat lieky, pretoze depresia sa mi permanentne vracala. v tretom tehotenstve som bola uplne zufala pocas celej doby som v podstate ani nezila. hned na zaciatku mi vysaili lieky, tiez som brala rivotril,orfiril a asentru, co je liek z radu ako napr.citalec.nechali ma iba na asentre, tiez som mala neustale zive desive bludne sny, trhala som sa zo sna a ostatne neprijemne krizove stavy... myslela som ze umrem. potom nasledovalo obdobie strasnych zvracani, pobyt v nemocnici na infuziach kvoli vysokej strate na vahe. depresie sa v nemocnici na gynekologii velmi tazko zvladali,pretoze ludia, ktori to nezazili to nechapu a nepochopia, naozaj okrem mojho manzela. v stvrtom mesiaci som sa dostala na psychiatricke oddelenie,pretoze som zacala mat samovrazedne myslienky a potrebovali ma nastavit na liecbu. dalsie 3 tyzdne PEKLA, ktore mi ani nepomohli,bolo tam desne aj tak som mala pocit, ze tam nepatrim, ked som videla tie pripady. este viac ma to deptalo. nasadili mi tam k asentre aj oxazepam, 3xdenne, no ten ma len tlmil. ale brala som ho az do konca.na manzelove slova lekarke som sa dostala domov a kazdy nasledujuci den s depkami mi pripadal ako tyzden, tazko som navarila a starala sa o domacnost. mala som stale vycitky, vsetko,co som spravila bolo zle. ale nakoniec sa nam podarilo vynosit a porodit nasho krasneho najmladsieho marecka, ktoreho vsetci strasne milujeme. medzi tym som zacala studovat na vysokej skole, teraz mam nastupit do tretieho rocnika a koncit bakalarom. a tu zacina moj problem. cheli by sme este jedno babatko, s dufanim, ze to predsa bude dievcatko. vcera sme s manzelom zamiesali :), no ale teraz mam strasny strach, co bude. preto reagujem na tvoj mail a chcem ta povzbudit, pretoze viem, co to znamena,prinasa a obnasa. depka v tehotenstve, strach o dieta, tazke prezivanie toho vsetkeho. zaroven som sa ta chcela opytat, ku akemu psychiatrovi chodis, ked ti schvalil xanax,pretoze myslim si, ze by mi snad zabral tiez a zvladala by som to lahsie. moja lekarka mi nechce dat totizto ziadne lieky v prvom trimestri a mam pocit, ze to neprezijem, ze umrem bez nich. zaroven ta chcem povzbudit a tichucko v dobrom ti zavidim, ze onedlho uz budete mat babulku na svete, ved tu najhorsiu, najdlhsiu cast uz mas za sebou. preto si mi padla do oka, lebo beries viac liekov, tak ako som musela a ked nam to vyslo budem musiet aj ja. strasne ti drzim palce a prajem ti len to najkrajsie s tvojou malickou vilou. s pozdravom zuzana

saša

Ahojte som tu nová, a verte mi že by som bola radšej keby som sa mohla vyrozprávať pred niekym blízkym ako tu pred vami.... Pred dvoma dnami som zistila že som tehotná, som v 3tom týždni, a znášam to velmi zle, nie pre to že pri mne nikto nieje ( mám pri sebe milujucich rodičov ktorý ma podporia v hociktorých z dvoch ciesk ktoru si zvolím) ale moj priatel sa zachoval ako by som to nikdy nečakala. Síce sme spolu len 2 mesiace ale stalo sa a vrátiť sa to nedá...Hned ako som mu to povedala povedal len jedno " daj si to zobrať " ... mna to strašne položilo a tieto dni len plačem a neviem čo mam robiť, lebo ked si to malé babo nechám tam viem že zostanem sama, problém je aj to že on žije v nemecku a ja tu na slovensku....strasne mi je smutno a zajtra mam ísť k doktorovi, strasne sa bokím , že ked si to dám zobrat budem to velmi lutovat a bude ma to strasne bolieť, ale síť do toho s pocitom že budem sama a nemam čakat podporu od priatela.... achchchch neviem čo viac povedať...

Nikola
2x

Sasa, rozumiem, je to teraz pre teba velmi tazke,.Strach, obavy co bude, ako to zvladnes. Rozhodnutie je na tebe, Len ti chcem povedat, ze tp, co ti teraz pripada mozno nezvladnutelne , sa s prichodom dietata zmeni. JE to ten najvacsi dar a to najkrajsie v zivote zeny.To, ze mas podporu rodicov je velmi dobre, nebudes sama a ver, ze taky muz, ktory sa k tomuto stavia takymto sposobom, za tvoju lasku nestoji a uprimne, podporou by ti asi nebol. Skor naopak. Najlahsie pre neho je to nechat na teba. Urobili sme spolu, vyries si to sama. Som matkou 6 mesacneho syna a som ta najstastnejsia zena na svete, ze ho mam. Mammanzela, ano, ale v tehotenstve som mala strasne depresie a tiez som mala obrovsky strach, Teraz je to minulost a som vdacna, ze to dieta mam . Drzim palce,.

Anka 32
1x

Ahoj Andrejka,mas toho za sebou vela a ja som si myslela , ze som na tom najhorsie liecim sa uz 10 rokov a citam, ze ty si zvladla aj dve tohotenstva. Ja prezivam presne to iste , este aj tie pocity mame rovnake, , strach, neschopnost,panika,ja sa este k tomu aj akoze nemozem nadychnut a bojim sa , ze sa zadusim.Potom mam zas tras a nepokoj.Ale napriek vsetkemu tuzim po druhom dietatku, len neviem ako ten strach prekonat. A potom sa zas bojim, ze ked aj otehotniem tak to nezvladnem, zblaznim sa , alebo to ukoncim interupciou v najhorsom pripade. a potom zas , ze nezvladnem dieta a takto dokola.Preto neviem ma vobec zmysel ist do toho, alebo sa uspokojit stym co mam? Ale to sa citim ako bez zivota, ze uz ma nic necaka a pod.tesim sa na tvoje prispevky,ahoj

Anka 32
1x

pomylila som sa malo to byt hlavne pre Zuzanu,ospravedlnujem sa :-)

Gabika

Ahojte kocky, snazim sa s manzelom o babatko, ale je tu problem, beriem Alventa a Rivotril. Prv som mala depresie asi 3 roky a posledne 2 roky sa liecim sa uzkosti, panicke poruchy. Strasne by sme chceli babatko, ale bojim sa vysadit lieky, viete mi niekto poradit? poznate nejake pripady, ze babatko bolo aj pri liekoch v poriadku, neviem si to totizto predstavit, aby som ich teraz vysadila, momentalne sa citim relativne dobre, ale urcite ako kazda sama ste to zazili, ze ten stav je proste tak premenlivy... bojim sa , aby babo bolo v poriadku

Anka 12

ahoj mne doktorka povedala ,ze vsetko sa da len treba chciet,vraj sa daju uzivat aj lieky,ale pred porodom sa vysadia ,aby babetko nebolo zavisle,ja som presne na tom tak isto ako ty,sice uz jedno dieta mam,ale strasne by sme chceli este jedno no moj strach je hrozny.ak by si mala zaujem rada si pokecam a dufam,ze sa navzajom povzbudime a vsetko dobre dopadne moj mail je [email protected] ahoj a tesim sa

Ada
1x

Ahojte baby.Som rada,ze konecne mozem zo seba vypisat svoju ubolenu dusu.Mam 30rokov,a strasne tuzime po babatku.Lenze ma to velky hacik.Uz 3 roky uzivam Frontin.Bohuzial ho nesmiem vysadit,lebo sa cela zosypem.Skusala som to,a uz nie raz ale nejde mi to.Uzivam aj lieky na vysoky krvny tlak,keby som neuzivala frontin,bola by mi hadam denno denne zle.Prosim vas preto poradte mi,co by som mohla uzivat,aby som mohla byt konecne stastnou tehulkou,a nasledne aj matkou?Skusala som ak j psychologicku,ale bez liekov to nezvladam.Mozem byt vobec matkou,ked som taka poserka??Ved musia existovat aj lieky na prirodnej baze,ktore su ucinne...len sa o nich nehovorí.Tak mi prosim pomozte :-)

Anka 12
1x

ahoj Ada,preco by si nemohla byt matkou,ja sa liecim uz 12 roko a mam syna a chcela by som este babetko, sice sa bojim,ale nevzdavam to,a lieky sa mozu uzivat aj v teho tak hlavu hore . u mna to funguje tak,ze ja si musim verit sama ,niekedy nepomaha ani psycholog,sama si musim urobit v hlave jasno.neboj sa nicoho.mamk tu aj mail tak ak budes chciet sa ozvi.nie si v tom sama je nas vela takych,ale preto zivot este nekonci ahoj

luccija
1x

Ahojte, všetkých Vás pekne pozdravujem a pripájam moje skúsenosti.Po veľkom strese v práci aj súkromí som začala mať fyzické aj psychivcké problémy.Diagnostikovali mi panickú poruchu, úzkosť a dostala som Seroxat.Zabral dobre po roku som otehotnela vysadila postupne podľa rád lekára mala som slabé závrate, ale trvali len pár dní.Po 3 mesiacoch sa mi stavy vrátili a k tomu aj plačlivosť, strach byť sama doma a pod...našťastie mám výbornú psychiatričku takže mi nasadila naspať Seroxat s tým,že kritické obdobie 3 mesiacov mám za sebou.Tentokrát mi nezabrali dobre mala som strašné výčitky svedomia,že som to nezvládla, či nebude dieťa choré a pod...nakoniec sa mi polepšilo konzultovala som to s veľa lekármi aj s takými čo mali mamičky čo brali AD a deti majú zdravé.v pôrodnici mi napísali na kartu červeným antideprsíva a pozerali na mňa cez prsty.Dokonca pediatrička radila prestať kojiť,že dieťa bude spavé...a vraj či viem,že môže mať nežiadúce účinky,lebo vlastne" bralo lieky somnou" všetko som vydržala kojila vyše roka, dieťa nemalo žiadny absťák po prestaní kojenia.Lieky beriem aj naďalej už 3 rok najnižšiu dávku 20 mg panický záchvat som nemala 3 roky.Dnes viem,že ak by som chcela druhé dieťa chytajú ma obavy a asi by som lieky nevysadila ani na tie prvé 3 mesiace,lebo mám strach,že sa mi to zase vráti a budem celé tehotenstvo úzksotlivá.Som príliš citlivá a zodpovedná:) z mojich skúseností psychiatrička radila,že radšej lieky brať ako dostať napr,po pôrode popôrodnú depresiu či laktačnú psychózu. Len mám obavy to budem brať teraz lieky celý život?v našej rodine sú predispozície na depresiu mala ju babka.Aké sú Vaše skúsenosti?vysadili ste na prvý krát, ale sú tu takí Ľudia čo berú lieky dlhé roky?

Eva

ahoj,tak ja som práve pred týždňom začala znižovať dávku seroxatu z 10mg na 5mg denne,s tým že dnes som musela zavolať svojej lekárke že sa cítim zle mám neskutočné závraty,potenie,tlaky do hlavy a hučanie v ušiach,tak ako na začiatku,Pôvodne som chcela vysadiť seroxat úplne po 14 mesiacoch užívania z dôvodu že plánujeme druhé bábo,ale musela som začať brať pôvodnú dávku čiže 10 mg denne-nie je to žiadna katastrofa,ale mám pocit že sa toho tak ľahko nezbavím.Verím že všetko dopadne dobre i keď mám obavy či lieky nebudú mať nejaký účinok na dieťa.Držte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzulienka

ahojte, som v 18.tyzdni tehotenstva. prezivam dost silne depresie a uzkosti, ktore som doteraz nezazila, tak som z nich velmi zmatena a vystrasena. potesilo ma vsak, ze nie som jedina, ako tak citam jednotlive prispevky. vedela by mi prosim niektora poradit dobreho psychoterapeuta/psychoterapeutku s citlivym pristupom (niekde v bratislave), aby som mohla brat pripadne aj nejake lieky? dakujem.

Majka

ja mam psychyatricku v BA :)

nataška
1x

ja užívam serlift 25 mg denne a začala mi meškať menštruácia. vie mi niekto poradit, či je to z toho serliftu? veľmi pekne dakujem.

gabika

ahojte... vidim, ze nas je pohojne opat. z toho vsetkeho som sa opat nic nedozvedela..:) inak s jankou suhlasim... asi mi to najviac vyhovuje heh tak sa majte baby a drzim vsetkym palce a ten najkrasi zivot :)

Monika

ahojte baby....konečne niekto kto rozumie tomu čo je to depresia....spustilo sa mi to tak zhruba pred štyrmi rokmi....začalo to triaškami,zhoršením dýchania pocitu na odpadnutie..zo zaciatku som anie len netušila,že mám vlastne depku a pomohlo mi si zdriemnut a bolo to v pohodke....ale netrvalo dlho a tieto moje stavy sa opakovali čoraz častejšie a pocity boli intenzívnejšie.....moja obvodná lekárka mi urobila komplet vyšetrenia....ale všetky dopadli dobre...nakoniec ma posunula ku psychiatrovy....zo začiatku som si myslela,že ved tam chodia iba blázni...ale až ked mi moj doktor vysvetlil čo to vlastne depresia znamená som pochopila...na AD fungujem už vyše troch rokov....začala som brat asentru,teraz beriam sertralin actavis.....snažila som sa po roku to vysadit ale moje depky nenechali na seba dlho cakat,tak som na liekoch dodnes.....brala som dve tb denne...kedže už dlhší čas tužime po mimi....som lieky postupne znižovala...beriem polku ráno a polku vešer.....lenže minulý týžden som zistila že som tehotná....neviem čo bude bábo chcem velmi....neviem ako to idem zvládnut bez AD,ktoré budem musiet čím skorej vysadit.....a to ešte chcem do porodu pracovat no neviem ako to dopadne

Majka
1x

ako tak čítam tiež som mala začiatok depresie ako ty :( prišlo to tak zrazu : triaška, mala so pocit že sa mi zle dýcha, bolo mi na odpadnutie no velmi zle to bolo :( :( par krat sme boli na pohotovosti ale vsetko bolo oki ... a nakoniec že to mam stres, depresiu tak ma poslali že mam ist k psychiatrovi :( tak som isla. a lekarka mi nasadila COAXIL a berem ho rano a vecer 1 tabletku. citim sa ovela lepšie, a teraz pred svadbou mi to pomaha :) hlavne pri vybavovani a tak ... po svadbe by sme chceli babatko, tak musim skocit k lekarke a poradit sa . co ak otehotniem pocas brania coaxilu? aebo co ked ho vysadim a bude zle ? :( fnuk neviem tiež sa toho bojim :( a baby co tu pisete som rada že nejsom v tom sama, že niesom jedina čo ma taketo depresie :) ahojte a držte sa všetky :)

SILVINKA
1x

AHOJTE VSETKY!JA SOM PRVY KRAT DOSTALA DEPRESIU POCAS TEHOTENSTVA V 5 MESIACI KVOLII HORMONOM A STRES LEBO SOM MALA PROBLEMY A MALA SOM VELKU UZKOST.BABETKO SME CHCELY SAMOZREJME.BOLA SOM AJ HOSPITALIZOVANA KVOLY PREDCASNYM KONTRAKCIAM AJ TO KVOLY PANICKYM ATAKOM CO SOM PREKONAVALA DEN CO DEN!A ZIEDNE LEIKY SOM NEDOSTALA!!!!!MUSELA SOM TO PREKONAVAT BEZ AD!!!OBCAS MI DALY NEUROL NA NOC.RODILA SOM SEKCIOU KVOLY PANIKE.PO PORODE SOM NEKOJILA A DOSTALA SOM AD POTOM SA MI STAV ZLEPSIL,BRALA SOM SEROXAT,XANAX.TOTO VSETKO BOLO PRED7 ROKMI.TERAZ SOM TEHOTNA DRUHY KRAT ALE UZ SOM BRALA 1ROK LENUXIN KTORY JE JEDEN NAJLEPSI LIEK A RIVOTRIL KVAPKY NA NOC3 KV.TIEZ SU SUPR LEBO HNED ZABERAJU.TAKZE TERAZ SME IHNED VYSADILY AD A PRIMARKA MI NECHALA IBA RIVOTRIL ALE MAX3 KV ZA DEN.MUSIM VYDRZAT DIEVCATA SOM ODHODLANA MAXIMALNE AVERTE MI NIJE MI DOBRE.MALA SOM STRASNE ABSTINENCNE PRIZNAKY A K TOMU ESTE TEHOTENSKE KTOMU!ALE ABST.VYMYZLY PO10-14 DNOCH POSTUPNE.SNAZIM SA POZITIVNE MYSLIET JE TO TAZKE ALE CITIM ZE MAM SILU.ZDRAVOM VSETKYCH A VERTE MI KAZDA Z VAS MA SILU LEN O TOM POCHYBUJETE....:-))))))

erika

Ahoj Silvinka. Chcem sa ta opytat na Rivotril. Pisala si, ze ho uzivas pocas tehotenstva. Neviem, ci uz sa dietatko narodilo. Ak ano, je vsetko v poriadku? Dakujem za odpoved.

kukla
1x

dakujem baby za vsetky prispevky, ja mam uzkostno-depresivnu poruchu a liecim sa takmer rok, stale to nemam zvladnute a neviem, ci neprejdem na silnejsie lieky. Mam jednu dceru a tuzim po dalsom dietati, ale na to by som si trufla, az by sa mi podarilo byt uplne bez liekov. Neviem, ci by som zvladla tehotenstvo s vedomim toho rizika, ze sa moze narodit poskodene kvoli mojim liekom :(. Ale vas neodsudzujem, naopak vas obdivujem a drzim vam palce. Ma niektora z vas nejake novinky?

Janulka

Ahoj liliana...ja mám taky problém teraz,že od narodenia môjho synceka mám uzkostno-depresivne stavy.po pár mesiacoch sa to zlepšilo.ale potom znovu zhoršilo.Beriem AD,som tehotná,v 4tyzdni.v piatok idem na interupciu nakoľko sa neviem zmieriť s tym,že by som ublizila dieťaťu tými liekmi.uz som rozhodnuta,ale bojíme sa,že budem mat potom depku.rada by som vysadila lieky,a potom sa pokúsila o druhé.dufam.ze má niktora neodsudite...Drzim Vám všetky palce!!!!

babočka
2x

Otěhotněla jsem a nevěděla jsem o tom. Brala jsem dost silná antidepresiva a na úzkost neurol - a ne zrovna malé dávky. Na těhotenství shodou okolností mi přišli z krevních testů, když jsem nastupovala kvůli psychickým problémům k hospitalizaci. Byla jsem zhruba ve 4 týdnu. Také jsem to kvůli lékům i dalším osobním problémům chtěla řešit interupcí, ale pak jsem si představila, že každý kočárek a dítě na ulici mi to bude připomínat. Nakonec jsme se rozhodli do toho jít. Doktoři z toho nadšení nebyli, musela jsem podstoupit odběr plodové vody. Ale narodilo se mi zdravé dítě, dneska je mu 7 let, po psychické stránce jsem se dala dohromady, těhotenství mi dalo ohromnou sílu, a dnes jsem v pořádku - i když vím, že to může zaútočit kdykoli znovu. Ale nelituji, jsem ráda, že jsem se rozhodla takhle

Janulka

Pisala som aj Kukle...:)

zuzika25
1x

ahojte, ja som v 6tt tehotenstva. s manželom sme sa tešili uz 8 mesiacov potredu na babetko. liečim sa na uzkostno-depresivnu poruchu asi od 24 rokov, ale trpela som ňou dávno predtým, organizmus bol mladý a vysporiadal sa ň s tým po svojom.Mám 31 rokov. hned ako som zistila som tehotná šla psychiatričke a ta, čoho som sa bala, naordunovala vysadenie Valdoxanu, ataraxu,prothazinu. Uplinul týždeň od toho čo som vysadila lieky a prišli včera v noci prvé uzkostné stavy. Bojim sa a premýšlam či ist k lekarke aby mi niečo predpísala.bojim sa tiež AD uživat počas tehotenstva, citam vase prispevky a su aj s takýmito skusenosťami. Nechcem takto trpiet. Dievčatá nech sa vam darí.

magdalena
1x

ahojte. mam 35 a od 19 mam diagnostikovanu uzkostno depresivnu poruchu. beriem citalopram, neurol a tritico. bez liekov som bola od 19tich len raz. chcem sa vam vsetkym podakovat za vase prispevky, pomohli mi sa rozhodnut a risknut postavit sa tomu nasmu najvacsiemu nepriatelovi strachu a tej najhorsjej spolocnicke uzkosti. chcem babatko a idem do toho. dakujem vam vsetkym a zelam nam vsetkym pokoj v dusi. vyhlasujem boj tej najvacsej z bolesti-bolesti duse! drzme sa vsetky.

magdalena
1x

ahojte, tak len, ze uz som v 13.tyzdni a bez liekov. nie je to lahke, lebo su chvile, kedy mi je naozaj tazko, ale cakala som, ze to bude omnoho horsie. tak len chcem odkazat vsetkym, ze drzim prsty a treba to skusit. este raz dakujem za prispevky, ktore mi dali odvahu to vobec skusit.

Michaela

Ale nás tu je.....myslela som,že som v tom sama,ale našťastie mám tu vás baby. Ja sa liečim na depresiu tri roky,beriem Eliceu. S manželom by sme chceli mať druhé bábo.Depresia sa mi už viac krát vrátila a bolo to zlé. neviem si predstaviť žiť bez liekov,asi by som to tehotenstvo nezvládla. Odborníci,ktorích som sa na to pýtala majú rôzne názory. Tak neviem čo ďalej.....Hovorte o svojích skúsenostiach,pomáhan nám to rozhodnúť sa a hlavne vedieť,že nie sme v tom samé.

Michaela

Ale nás tu je.....myslela som,že som v tom sama,ale našťastie mám tu vás baby. Ja sa liečim na depresiu tri roky,beriem Eliceu. S manželom by sme chceli mať druhé bábo.Depresia sa mi už viac krát vrátila a bolo to zlé. neviem si predstaviť žiť bez liekov,asi by som to tehotenstvo nezvládla. Odborníci,ktorích som sa na to pýtala majú rôzne názory. Tak neviem čo ďalej.....Hovorte o svojích skúsenostiach,pomáhan nám to rozhodnúť sa a hlavne vedieť,že nie sme v tom samé.

magdalena
1x

ahoj michaela, nikdy v tom nie sme sami, hoci prave to kazdy z nas asi na zaciatku citi :-) . ja uz som v 21. tyzdni a stale sa dari bez liekov. neuzivam si tehotenstvo s tou radostou, ako vacsina zien, ale som rada, ze ho zvladam bez liekov. chodievam pravidelne na kontroly k psychiatricke, relaxuje so mnou, doma cvicim autogenny trening, ktory ma naucila a nejak to ide. su dni fakt tazke, ale su dni, kedy je to fajn. ja som sla do tehu s tym, ze skusim bez liekov a ked nebudem zvladat, tak pojdem na lieky. tiez som si myslela, ze neexistuje, ze to zvladnem a nejak uz som v polovici a ani neviem ako. tak len, ze drzim prsty.

Lucka
1x

Ahoj Magdalenka, rada citam Tvoje pozitivne myslienky ... je z Tvojich riadkov citit, ze sa velmi snazis a tesis na babatko. Zelam Ti vsetko dobre, aby si to aj nadalej takto nadstandardne zvladala :) Dievcata, chcela by som sa Vas vsetkych spytat, ako prijali Vasi partneri info o tom, ze trpite depresiou? Ja mam zacinajuci vztah a velmi sa bojim o tom hovorit, aby sa moj priatel nezlakol, ze som blazniva a pod. ... Dakujem za Vase reakcie ;)

Lucka

Dievcata, chcela by som sa Vas vsetkych spytat, ako prijali Vasi partneri info o tom, ze trpite depresiou? Ja mam zacinajuci vztah a velmi sa bojim o tom hovorit, aby sa moj priatel nezlakol, ze som blazniva a pod. ... Dakujem za Vase reakcie ;)

magdalena
1x

ahoj lucka, dakujem krasne za zelanie. dnes sme boli na 3D a potvrdili nam dievcatko. koncim prave 23.tyzden. tak sa tesim :-) co sa tyka tvojej otazky. na zaciatku vztahu ja som to mojmu drahemu nehovorila, nejak som nemala v plane mu to hned hovorit, ked som este nevedela, ci zostaneme spolu. ked ma poziadal o ruku a zistila som, ze to so mnou mysli vazne (po 1.5 roku spolocneho byvania), rozhodla som sa mu to uz povedat. do par mesiacov som mala epizodu, takze som mu to vtedy aj povedala, lebo netusil co so mnou je a bal sa velmi o mna. je so mnou doteraz (vyse 3 roky) a je mi velkou oporou, ked mi je tazko. trapi ho, ze mi nevie pomoct, ale stoji pri mne. dala som mu moznost odist, ale neodisiel a zostal. a povedal, ze to berie ako sucast mna. keby ta cokolvek zaujimalo viac,kludne sa pytaj. drzim prsty!

janices

Zdravím celé verejné , Dobrý deň , moje meno je Janices wallocks z húšti texas.I prišli na túto stránku zdieľať dobré skutky Native Doctor ( prophetbaz ) . Nikdy som neveril v lásku , peniaze alebo mágie kúzla , kým som chcel tento výkonný kúzlo koliesko , keď som išiel do Afriky v decembri minulého roka na služobnej ceste . On je naozaj silný , a on vám pomôže kúzliť priviezť milovali ` s už stratené , nespráva , milenka hľadá niekoho milovať , peňažného bohatstva , výherné lotérie čísla , dobývať stratené svojho milenca , Priviezť stratené peniaze a magické kúzlo peňazí za dobrú prácu , I ` m teraz šťastný a živým svedectvom , pretože muž , ktorého som chcel vziať ma opustil dva týždne pred deň našej svadby a môj život bol hore nohami , cos náš vzťah bol na niekoľko rokov .. naozaj milovala ho , ale jeho matka bola proti nám , a on mal žiadnu dobre platenú prácu . Takže keď som chcel toto kúzlo koliesko , povedal som mu , čo sa stalo a vysvetlil situáciu , čo k nemu .. Spočiatku som bol nerozhodnutý , skeptický a neisté , ale len som to skúsil . A v čase, keď 5 dni som sa vrátil do Texasu , môj priateľ ( teraz môj manžel , doktor Wallocks ) mi volal sám a ospravedlnil sa , že všetko bolo sa vyrovnal s jeho mamičkou a rodinou a dostal novú pracovný pohovor , takže by sme sa mali ženiť a dal som zrod k dvojčatám nad som bol vyliečený z HIV .. Ja som ` t veria , že to cos kúzlo koliesko len ma požiadal , aby som pre moje meno a môj milenci názov a všetko , čo som chcela , aby to urobil za mňa ... Som šťastne ženatý a čakáme naše malé dieťa , a môj manžel tiež dostal novú prácu a naše životy sa stali oveľa lepšie a stali sme sa veľmi bohatý . V prípade , že niekto potrebuje kúzlo koliesko pre nejakú pomoc , e - mailu ho na túto e - mailovú adresu : ( [email protected] ) ...... dúfam , že vám pomôže von . Poponáhľajte si teraz a kontaktujte ho teraz cez e - mailovú adresu : ( [email protected] ) .. Ďakujem mnohokrát a som veľmi rád teraz .. Janices wallocks

mata

Mam podobny problem,citalopram som uzivala skoro rok a hned ako som zistila ze som tehotna som ho vysadila. Som v 8tyzdni. A stavy sa mi vratili mam pocit ze bez liekov to nezvladnem,volala som doktorke no jej zastupujuci lekar povedal ze AD sa nemaju brat len prve 4 tyzdne a ze ak chcem dalej uzivat lieky musim podpisat papier ze suhlasim s rizikom,vraj maju 20deti narodenych bez problemov. Vobec neviem co mam robit,bojim sa o dieta a aj o seba. Mate podobny problem?

Vierka

Dievcata ahojte,je tu niekto kto tu este pravidelne chodi?ako sa dopadli s tehotenstvami?

Mirka

Prosím ak tu niekto je a užíva antidepresíva v tehotenstve budem vám vďačná ak sa mi ozvete a dáte mi nejaké rady. Mne to komplikuje ešte aj to,že som v Anglicku a neviem po anglicky dobre a moja psych. mi nedá moje lieky, ale druhý špecialisti sa mi vyjadrili, že ich nemám prestať brať,že to nie je dobré zo dňa na den prestať. Prosím ozvite sa mi niekto....ďakujem....

mildred hope

Dobrý deň pani Am, Mildred dúfam, že som legitímne a spoľahlivý úver veriteľ rozdávať úvery o jasné a zrozumiteľné podmienky na 2% úrokovou sadzbou. od 12.000 dolár na 7.000.000 dolár USD, Euro A Pounds Len. Aj rozdávať podnikateľských úverov, Osobné pôžičky, študentské pôžičky, pôžičky na autá a pôžičky splatiť účty. Ak sa vám potrebujete úver, čo musíte urobiť, je pre vás ma kontaktovať priamo na: [email protected] Boh vám žehnaj. S pozdravom, Pani Mildred Hope E-mail: [email protected] Poznámka: Všetky odpovede musia byť zaslané na adresu: [email protected]

Drobcek

Ahojte baby...som v 4.tyzdni a 3 a pol roka beriem seroxat 20 ku.Trpim panickou poruchou. Vysadit ci uzivat. Velmi sa bojim o babatko.

anonym

nikdo nic neví

Klara

Ahojte dievcata su tu take kocky co jedavali AD a uz maju babatko? Ja sa liecim 8 rokov. 150mg alventa raz za cas neurol alebo lexaurin(raz za mesiac) potom 3 mesiace nic (7 krat za mesiac) ked som otehotnela na tyzden som presla na 75mg alventu. Poton vysadila. A teraz v 5 mesiaci to uz nedavam bez nich vzhladom na ine zdravotne problemi a strach z nich. Vratili mi alventu 75mg a ak je zle neurol. Dakujem vam za skusenosti

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce