Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Odstranění krčních mandlí??

Zdravím,je mi 28 let, loni mě lékařka poslala na vytržení krčních mandlí, říkala že to bude v mé situaci nejlepší. Nedošlo k tomu, jednak jsme měli plánované hory, ale hlavně mne mnozí od toho odrazovali. V nálezu jsem měla: streptococcus virid., Neisseria sp., Haemopihilus sp. oj.; staphylococcus aureus; streptococcus B-haemolyticus skupiny C /equisimilis/, hodnoty ASLO zvýšené, od mládí trpím angínami. Můžete mi prosím nezávisle poradit, co dělat? Zda mandle pryč či ne?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martin
10x

Zdravim, Mám něco podobnýho jako ty - od srpna 2005 mi začaly problémy v krku, bral jsem troje antibiotika a ani jeny nepomohly, tak se můj ORL taky rozhodl, že jedinou volbou bude "amputace" mandlí (streptokok nejen, že způsobuje angini, ale může se šířit dál do těla a s tím mohou být spojené dálší problémy, jako třeba zánět ledvin, špatné trávení...a spoustu dalších). Zašel jsem tedy na ORL chirurgii, kde mi měly úkon provést a tam mi řekli, že je možnost autovakcíny (trvá to cca 5 měsíců) a tak to zkoušim, myslim, že bys to měla zkusit taky - za pokus to stojí... Ta autovakcína je přesně na ten druh "potvor" co mám v krku, takže snad to zabere...

Markéta
4x

Zdravim, takže i ty máš jak řekla moje ORL v krku pěknou faunu? Auotovakcína? No a jakou s tím máš zatím zkušenost? Lepší se to?

Pavlína
3x

Dobrý den, mám čeství zážitek s odstraňováním... abych to nějak uvedla, je mi 21, od mala trpím angínami, rok co rok častěji, takže už jsem neměla moc na výběr. Bála jsem se o ledviny a játra (z důvodu neustálého braní antibiotik). Před 6 dny jsem podstoupila tonsilektomii. První den se to jakš takš dalo, druhý až třetí/čtvrtý den peklo (nebolí jen polykání, to je opravdu srovnatelné s hroznou angínou - bolí celý krk i hlava, uši, nejde otevřít pusa, ani moc mluvit), vydržela jsem přes den bez prášků od bolesti (v nejhorší den jen ráno) a jinak vždy na spánek.. strašně mi hučí od bolesti v uších, takže bych jinak neusla. Od toho 4.-5. dne pomalu začalo zlepšení, ale nenechala jsem se ukonejšit, tak jak se všude píše, může se to ještě zhoršit, což se i stalo, ale naštěstí jen o trošku. Aktuálně jsou 3 hodiny ráno, 7. den po operaci a já píšu tento příspěvek protože jsem se probudila kašlem, krev, injekce proti krvácení, led za krk, led do pusy a modlení, aby to dopadlo dobře.. Myslím, že dnes už mi spánek - ze strachu - nehrozí, ale i přesto vše si zatím myslím, že to smysl má. Stojí to za záchranu důležitých orgánů a za zdraví během roku. Doufám, že se sem ještě vrátím a dopíšu zbytek "příběhu" k tomuto příspěvku. :)

Lenka
2x

Ahoj, zítra mám nástup do nemocnice a v úterý ráno tedy 22.8. Odstranění krčních mandlí.. Je mi 34 a od cca 15 let jsem měla časté angíny..I když několikrát mi bylo doporučeno jit na operaci,tak angína 4x do roka pro mě nebyl dostatečný důvod i když samozřejmě vím, že jde i o jiné orgány,ale strach z operace byl velký.. No ale od května se situace změnila. Angína co 14 dní a i když jsem se snažila všelijak tomu zabránit (probiotika střevní, ústní , vitamíny, kloktání,pastylky, žádná fyzická námaha) nic nepomohlo..hned po dobrání antibiotik znovu angína a takhle až do 3.8 kdy jsem jela na pohotovost s tím, že už mi asi nezabírají antibiotika, protože angína už byla opravdu v šíleném stádiu.Asi 4 dny kapačkou antibiotika a byla jsem v pohodě.. Okamžitě mi byl s mým souhlasem dán nejbližší termín operace..4 dny před operací,znovu angína.. Naštěstí v začátku, takže zase antibiotika dvojitá dávka a i pres to odložená operace nebude což na jednu stranu jsem ráda..Chci to mít už za sebou..Pokud je tu někdo,kdo to bude v blízké budoucnosti postupovat též,tak můžu po operaci sepsat můj průběh.. Mimochodem hodně si myslím mi pomáhá to tu vše číst bo pochybuji, že tolik rad mi řeknou v nemocnici.. Takže děkuji všem, že jste sem napsali a těm co teprv čekají (jako já) už jen dva dny :D hodně síly a taky se bojím nejste sami...

Kateřina

Prosím o napsání situace po operaci taky mě to čeká děkuji

Gábina
2x

Jsem aktuálně 2. den po operaci. Čtyři roky jsem jednu angínu za druhou, antibiotika mi už nezabírala. Po zákroku je krk bolavý, ale po kapačkách na bolest se uleví. Nic příjemného to není, ale dá se to vydržet.

Jana
3x

Nikdy sem angínama netrpěla až teď v poslední době sem je měla několikrát do roka a tak mi doktorka řekla, že nezbývá nic jiného, než se mandlí zbavit. Teď marodim opět a v úterý nastupuju do nemocnice, kde mi mandle vyndaj. Celý zákrok mi budou sice dělat pod narkózou, ale i přesto mám z toho všeho strach.Snad se tim všechy moje problémy vyřeší.

Karen
3x

take asi pujdu na odstrani jen jsem cetla ze to jde i laserem tak nevim co je lepsi... Zkousela jsi predtim homeopatika?

Niki
4x

Holky, vůbec se toho nebojte. Mám to za sebou a nikdy mi nebylo lépe. :)

Jean
2x

mandle nemáš v krku pro parádu, je to poškození lymf. systému !

Anna

Ahoj chci se také objednat na operaci co k tomu potřebuji ? Díky za info marodím je mi zle ale ATB už nemohu brát mám pak další potíže .....

Monika
3x

Nejsem odborník (a i ti se dost liší v názorech) a nedovedu tedy objektivně posoudit, jestli jsou případy, kdy je skutečně nejlepší varianta mandle odebrat, ale můžu přidat vlastní zkušenost: mně je odebrali v 16letech pro neustálé angíny, je pravda, že na čas se situace zlepšila, přičítám to tomu, že mladý organismus se se vším lépe poradí, nicméně po 30. se problémy vrátily, teď je mi 39 a ze zánětů v krku prakticky nevyjdu (cca 5x do roka trvající několik týdnů) a i po odeznění akutní fáze mám trvalý suchý kašel a diskomfort v krku, na ORL mi řekli, že v důsledku vytržení mám atrofovanou sliznici v krku a že s tím už se nic moc nenadělá...takže teď dost lituju, že jsem to absolvovala, o možnosti autovakcíny jsem se samozřejmě nic nedozvěděla... Za mě tedy rozhodně nedoporučuji, i když je možné, že to někdy skutečně jinak nejde, ale dobře to rozvažte...Přeju hodně zdraví!

gv
3x

Tak konečně nějakej názor po letech. Všichni si tady vřískají blahem, jak je to těsně po zákroku boží. Mě to taky brali asi ve 24 letech. Dnes je mi o 20 více a taky nad tím nejsem moudrej. Mám pocit, že to odsírají průdušky a nemocnej jsem furt. Kdybych měl tenkrát více rozumu, 100 % bych do toho nešel.

Jiří

Mně vytrhli mandle ve 26, teď je mi 31. Záněty mám furt, chřipka atd, tomu se člověk nevyhne. Ale teď už je to přes rok, co jsem neustále chodil na orl a dožadoval se příčiny, proč mě neustále bolí při polykání, přišlo to z ničeho nic jeden den a už je to víc jak rok. Jediná odpověď byla, že to mám chronický a může za to absence mandlí, prý to je normální a nedá se s tím nic dělat, že si musím zvyknout... o autovakcine čtu poprvé tady, bohužel nikdo mi to nikdy nenabídnl. Mimochodem do toho mi nastal další problém a to s čelistnim kloubem. Bylo mi řečeno, že to může být klidně způsobeno opakovanými záněty, které mám pořád, ačkoliv mandle jsou pryč, tak záněty hltanu, nosohltanu a hrtanu mám furt, i když se otužuju atd..

Ludmila

Dobrý den , autovakcínu již cca 3týdny beru a stejně mi doporučili odstranění mandlí. Autovakcína prý streptokoka nevyléčí. I při braní vakcíny mám znovu atb. Nemohu penicilin takže mám furt jedny a ty stejné atb . Také se rohoduji zda jít. Mám strach z těch komplikací potom. Naopak, dcera ale autovakcínu má také a příjde mi, že jí zabíra.

Lukáš

Mám odstraněné krční mandle už od dětství, rozhodli za mě rodiče, neměl jsem šanci si nějak vybírat. Trpím zejména při změnách klimatu z tepla do chladu, mám pocit že mi krk vysychá, nepříjemně v krku svědí a dráždí mě to ke kašli, který je po větším zadýchání až tak záchvatový, že se mi zvedá žaludek a zvracím. Celé to trvá několik týdnů, než se toho zbavím. Avšak potíže se objevují několikrát do roka, stačí málo, většinou chlad nebo sprcha.

Jája

Zkuste Priznitz. (Kapesník namočený do vlažného heřmánku přiložit na krk/mandle, poté suchý šátek a na hodinu pod peřinu.) Můžete opakovat. Atb dle předpisu. Operace je opravdu krajní řešení, nedoporučuji. Následky: chrapot, zhrubnutí hlasu, laryngitidy, opakovaně záněty krku, infekce jdou rovnou na průdušky. Angína je bakteriálního původu, hlavní je vyležet a nepřecházet. Operatéra poradí i obvod'ák.

Anna
1x

A ovlivnilo to nějak treba srdce,plice,stitnou zlazu,hmotnost,vlasy,nebo cokoliv jineho?

lea
7x

Ahojky, už asi 2 roky trpím opakovanými angínami, teď je mívám v intervalu co 2 měsíce, přidá se m i k tomu vždycky i bolest ucha. DOktorka mně chce poslat na vytržení mandle, proto se chci zeptat, nevíte někdo jak tato operace probíhá a četla jsem na netu, že to lze provést jen v lokálním umrtvení, což bych asi preferovala. Z narkozy mám přimo panickou hrůzu, tak jestli máte někdo zkušenosti poraďte. děkuji

Rada
4x

Ahoj, před 3 týdny jsem byl na odstranění obou krčních mandlí P a L v CA = uspán. Byl jsem z toho dost nervozní, ale nakonec jsem na operačním sále krásně usnul a pak se vzbudil na dopspávacím pokoji dorůžova vyspalý. O ničem jsem nevěděl a dle vyprávění jiných, být u toho všeho při lokálu = trvá to dlouho a není cesty zpět. Doporučení: uspat. Pozn: je mi 38.

Denisa
6x

Dobrý den, před 4 dny mi na ORL odstraňovali krční mandle pod CA a mohu říct, že mé obavy, které tomu předcházely byly absolutně zbytečné. Spala jsem jako miminko a cca po půl hodince jsem se probudila pouze s mírnější bolestí hlavy a uší. Následující dny to bylo jak při klasické angíně, polykání nic moc a bolest hlavy. V jednu chvíli mi bylo hůře a v jednu chvíli zas lépe, ale každých 6 hodin mi dávali nitrožilně léky proti bolesti a v kelímku jsem měla permanentně kloktadlo, proti infekci. Tím chci vypíchnout, že to opravdu není nic hrůzostrašného. ;) Nyní již ležím doma, každé dvě hoďky si kloktám a občas si zobnu paralen a stroupek v krčku se mi krásně hojí. :)))

Daška
5x

Vsechno špatně. Tudy cesta k uzdravení nevede.. Mně brali mandle pryč ve 33 letech, nic se nezlepší ba naopak každou zimu vám to spadne na průdušky bude to horší. Dnes je mi ,58 a problémy jsou stále.. Už bych to nikdy nepostoupila.. Nedělejte to.. Je to o klidu a bez stresu, Odstraňte příčinu a otuzujte se, také se zdravě stravuje.Čínská medicína napovi... D.

Lucie
3x

Presne tak jak pise Dasa. V detstvi mi vytahli nosni a krcni mandle. V prubehu dospivani me x krat trapily virozy, ktere vzdy vyustily v zanety prudusek a zanetu stredniho ucha. Ted v dospelosti (26) jsem lezela dva tydny s virozou, ktera mi zasahla hrtan, hltan a hlasivky s uplnou ztratou hlasu (7dni). Proto spis doporucuji prevenci, vitaminy... Trhani mandli, pokud nejsou prilis velke Rozhodne nedoporucuji.

Edita
1x

Mně brali krční mandle v 11 letech, v roce 1973. Měla jsem opakované angíny a lékař radil odstranění, neboť mi už hrozila angina pectoris. Svázali mě plachtou, sestra mě vzala na klín obejmula mě, abych se nemohla hýbat. Přišel primář a zeptal se: "máš strach" kývla jsem, že jo. Nedá se nic dělal, odpověděl. Dostala jsem několik injekcí do krku a pořád dokola mi říkal, dýchej klidně, jenže já se dávila. Nevím jak dlouho to trvalo. Když mě přivedli zpátky na pokoj, přišla mezi tím máma s nanukama, ale nepustili ji ke mně. 4 dny jsem nic nejedla a nemluvila.Třetí nebo čtvrtý den přišla za mnou máma a já jsme vzala tužku a papír a chtěla jí odpověď na její otázky. Ale ona propadla panice a letěla za doktorem, že mi vzali hlasivky. Doktor se jí snažil vysvětlit, že nemluvím, protože mě to bolí. Asi po týdnu jsem už jedla polívky, kaše a začala pomalu mluvit. Musím ale říct, že dalších 11 let jsem měla od angín pokoj, a pak už jsem dostala angínu tak jednou za deset let. Na průdušky netrpím, ani jednou jsem na ně neonemocněla. U mně bylo určitě dobře, že mi mandle byly odstraněny už v dětství.

Jirka
2x

A citis se vitalne nebo spis pořád unavená a slabší než ostatní?

Lenka

Já byla teď před 3 dny na zákroku v anglosedaci. Můžu říct, že už jsem ji před tím měla u drobnějších zákroků také a mohu jen doporučit. Rozhodně je šetrnější a odpadá případné zvracení po narkóze. Nepamatuji si nikdy opravdu vůbec nic. 😉

Jitka Jirásková

Prosím, kde vám zákrok jen v prispani prováděli?

Veronika

Ahoj, dovoluji si reagovat. Před pěti dny jsem absolvovala odstranění krčních mandlí v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. Jako jediná nemocnice v ČR nabízejí odstranění mandlí tzv. nástrojem Ligasure. Jde o zákrok, za který se sice platí 9.000 Kč, ale proti standardním “zastaralým” technikám má mnoho výhod, jako jsou minimum/či žádné žádné krvácení během a po výkonu, kratší dobu anestézie, usnadnění práce lékařům, rychlejší a lepší hojení, atd. (viz webovky Klaudiánky). Stejně jako většina lidí zde, jsem hodně přemýšlela nad tím, zda do toho jít, nebo ne, říkala si pro a proti. Za poslední půl rok jsem však měla 7x anginu, plus pravidelně 2x ročně standardně. Vystřídala jsem všemožná antibiotika, od penicilinu po širokospektrální až přes injekční aplikaci. Problém ale je, že jsem antibiotika už za svůj život brala na anginu tolikrát, že už mi přestávaly zabírat a začínám být na ně rezistentní. To byl důvod, proč jsem se nakonec rozhodla do odstranění mandlí jít. Další angina už by pro mě mohla být fatální s ohledem na riziko selhání léčby. Tonzilektomie je náročná na zotavování a má rizika krvácení, a tak jsem ráda, že je zde možnost lepšího zákroku. Hojení je tedy celkem peklo, první den se nenajíte ani nenapijete a krk bolí i přes léky na bolest :-( Následující dny je to střídavě oblačno, jednou dobrý, pak zas bolest, ale dá se to vydržet. Věřím, že to bude stát za to. Důležité je hlavně jíst, aby se průběžně obrušoval strup v krku. Když člověk nejí, tak strup uschne a poté se urve a krvácí. Pokud jste tedy někde poblíž MB, tak moc nemocnici a zákrok doporučuji. Byla jsem spokojená. Věřím, že brzy budu fit! :-)

Petr

To je zajímavé, mě nikdo tuto metodu v MB nenabídl, jsem tu 6 den po klasické tonzilektomii a už nikdy bych do toho nešel

radoov
13x

Ahoj přátelé , všichni máme podobný problém , já se na mandle chystám už asi půl roku , ale momentálně mě zase trápí , takže jsem se rozhodl...jdu do toho ,po konzultaci s primářem jsem byl přemluven k lokální anestezii...ale po pár dnech doma uvažuju , že to změním...kdo ví , ale co jsem se bavil s lidmi bez mandlí , jsou daleko vitálnější a hlavně se nemusí stále hlídat a bát se kdy to zas příjde...já mám vcelku problémy , kdysi má dětská lékařka pochybila v léčbě a měl jsem na jedné z mandlí absces...po několika řezáních a čistěních o.k...ale ted se mi vracejí šílené angíny , nemůžu ani polykat vodu...a pak mi to najednou praskne...vyplivuji jeden den hnis a pomalu se to ztratí...nikomu to nepřeju...takže hlavy vzhůru a pojdmě do toho:-)) zvládli ostatní , zvládneme taky , těch pár dní nepohodlí nám za to přece stojí , né??...než se pak zbytek života trápit a dopovat se antibiotiky:-))) bude to brnkačka , ale kdybych se pak neozval , tak na mě myslete v dobrém:-))

Lukyn
5x

Ahoj, nenapsal si, jak nakonec operace dopadla ;-) Jelikož už měsíc zvažuji laserovou operaci krčních mandlí, neustále si přeříkávam pro a proti, někteří mě do operace ,,hecují", jelikož jim pomohla, jiní mě ,,odrazují, jelikož jim prý spíše uškodila. Z toho důvodu by mě zajímalo, jestli ti spíše pomohla a nebo uškodila. Děkuji za odpověď ;-)

Hana
1x

Mám 49 let jsem 5 den po odstranění krčních mandlí nechci strašit ale horší bolest neznám po operaci dobrý druhý den masakr pak zas se to dá a 5 den zas masakr tak nevím zítra mám jít domů nedovedou si to představit co budu dělat

Lenka
2x

Mandle pred 8 lety venku, horor nejvetsi, ale pak ta uleva a super zdravi. Po osmi telech lezim znova na orl a jsem 3 den po vyndani zbytku co mi tam zbyl a zase delal neplechu a ted pohodicka, kdyz to tak reknu tak s prstem v nose, oboje v narkoze a tohle zatim uplne v klidku. Nemenil bych ikdyz to prvni bolelo jak cert, me to pomohlo. Hoji se to individualne, prvni asi mesic a ted to bude rychlejsi. Ty stavy se stridaji i podle fyzicke zateze a je moznost krvaceni paty a desaty den podle zkusenosti sester, jak se jik pacientu vraci. Chce to fakt lezet a kloktat a bude to dobry. :)

lenka

a pustili vas domu? A co doma hojilo se to

miriam
2x

Vyndání mandlí mám už měsíc za sebou,nic moc zážitek,ale dá se to přežít.Zotavuji se také dost pomalu.Ale co mě zaskočilo je,že necítím pořádně chutě,slané,sladké,pálivé skoro vůbec,a nemůžu se nikde dobrat toho,jestli se mi to někdy ještě zpraví.

Jarka
4x

Od dětství jsem trpěla hnisavým zánětem mandlí až do dospělosti. Odstranění mandlí jsem stále odkládala, jeden doktor doporučil operaci, druhý mi ji rozmlouval. V 54 letech jsem si nechala mandle odstranit.Pooperační průběh je velmi bolestivý, pomáhaly mě iniekce Dolmina, poté prášky Dolmina (cca 3-4 hod. účinek). Po dobu hospitalizace jsme na tom byli přibližně všichni stejně, mnozí skončili na kapačkách.Bolesti trvaly i po propuštění z nemocnice - asi 14 dní.Změna chutí a další s tím související potíže byly naprosto běžné, ale časem úplně vymizely.Změnil se mi život - žádný infekt v ůstech, žádné bolesti a nepříjemný pocit v ústech, a to nemluvím o častém užívání antibiotik! Mě osobně operace pomohla a neměnila bych.

Vojta

Ahoj všem, jsem třetí den zpátky z nemocnice. Měl jsem abses - velký zánět, který se začal šířit i mimo mandli, tak mi museli okamžitě sebrat pravou mandli a okolo vyčistit nějaké dutiny od hnisu. Brrr... Každopádně rekonvalescence je asi dost individuální. Já to měl úplně v pohodě. Po operaci mi pořád nabízeli něco proti bolesti, ale vše jsem odmítal. Nebylo to nic hroznýho. Pro mě byla bolest první den srovnatelná, asi jako když mám těžkou angínu. Každý den to bylo lepší a lepší. Dneska mám šestý den od operace a bolest vnímám naprosto okrajově. Dokonce už od návratu z nemocnice nejím jenom kašovitou stravu, ale klidně i těstoviny, sýry, vejce a tak. Žádné snížení chuti nebo čichu jsem nezaznamenal. Z toho vyplývá, že někdo podle zdejších příspěvků může mít rekonvalescenci pěkně náročnou, ale v některých případech, jako například v mém, je to naprosto bez komplikací. ;)

Marek
5x

ahoj všem, krční mandle mám úplně "prožrané" a chci si je nechat odstranit. Slyšel jsem,že existuje i metoda laserovou operací,je to prý mnohem méně bolestivé. Nevíte o nějaké ordinaci kde tento způsob odstranění provádějí? děkuji všem za doporučení a za reakci.. hezký den..

veronika
3x

možná už pozdě:-)ale klinika v Modřanech to provádí..byla jsem tam s malou na nosních a ted půjdeme na krční.Právě,že tím laserem je neškubají celé,ale jen upálí přebytek,takže mandle nadále zastupují svou nezbytnou funkci imunitního systému.:)

Andy
5x

Ahoj všem, mám 6dnů po operaci krčních mandlí..Narkozy se bát vůbec nemusíte, po operaci počítejte s velkýma bolestma oblasti krku, uší(mě trápí stále jen 1 stana), ale berete léky od bolesti, tak to se dá vydržet. Pokud máte dlouhodobě zvýšené ASLO, bolí malé klouby na těle, tak je nejvyšší čas "do toho jít"...pokud chcete vědět více- napište mi na [email protected]. Na tyto stránky nechodím.zdravíAndy

Verunka
3x

Zdravím, tam vytáhnutí mandlí mě čeká v ponděli, v neděli nastupuju do špitálu. Docela se bojím narkozy nikdy jsem nebyla.... :/ a pak si vůbec nedokážu představit jak to po tom bude bolet. Ale bolest celkem snáším dobře. když tak mi pište ti co to máte zasebou. Děkuji [email protected]

marie
3x

Jsem po operaci krčních mandlí již rok a mam stale problémy,tvoříse mi v nosohltanu hleny,které nelze vysmrkat ani vyplivnout,je mi z toho stale na zvracení.Nevím co s tím lékař řekl,že jsem v pořádku.

Olina
1x

Mám to taky, už 30 let, co mám krční mandle pryč. Nic s tím nelze dělat, doktoři nepomohou, je to důsledek právě té nepřítomnosti mandlí, které mají na tvorbu slin a hlenů dost vliv. Mohu jenom doporučit, že když se už málem dusíš, protože hlen visí z nosohltanu do krku a nehne se, dej si lžičku medu, med to sejme dolů a vyplivneš to. Jo, je to hnus.

Jana
3x

Potvrzuji totéž.

Jirka
2x

A citis se vitalne nebo spis pořád unavená a slabší než ostatní? U mně je to teda spíš horší... Mám podle mne po vyndání mandlí (před 15 lety) o hodně méně energie než vrstevníci. Něco se mi zdá že je špatně. Díky za názor.

gv

Buď tam bude příčina ještě před mandlemi - neodstraněná, chronický únavový syndrom způsobený něčím jiným a mandle byly jen špička ledovce, nebo ty mandle prostě mají i nějaký jiný vliv.

mirka
7x

Delší dobu mě bolelo v krku...prý angína........i přes dvě balení penicilínu se to nezlepšilo a v krku bolelo pořád.Byla jsem vyslána na krční a tam mi bylo zděleno že mám zřejmě pod pravou krční mandlí nádor a bylo mi doporučeno nechat si je urychleně vyndat.Operaci jsem podstoupila 28.5.2012 . Hiostologie byla naštěstí v pořádku ale nečekala jsem takovou bolest a celkový špatný stav.Za 14 dní po operaci jsem toho snědla jako dřív za jeden den.Dnes je 23.6. a já pořád cítím ,,knedlík,,v krku.Ale to je to nejmenší.Poslední 3 dny mám takovou kuriozitu..............vše co vypiju mi vyteče nosemA proto bych se chtěla zeptat jestli se to taky někomu stalo a za jak dlouho to přestane.Doufám totiž že to přestane.Je to nepříjemné a ve společnosti docela nechutné.Dík za Vaše odpovědi.

Andrea
7x

já po týdnu nejen že nedokážu jíst, ale dusí mě v noci kousky těch polaků ce se loupou dolu, jeden jsem vykašlala i s kupou krve jak se to utrhlo, ale bylo to jen jednou a dost, bolí mě stále hodně celá jedna strana včetně ucha - ta na které jsem měla dřív větší problém s těžkou angínou. První 3 dny jsem měla problém s pitím, každý lok čehokoliv se mi usadil v nose a já měla pocity topení a tím pádem strach z pití, teď je to lepší, 7 den po ale vše co se snažím sníst mi visí v krku a polykání každého sousta na ca 5x-6x je strašně stresující. Za den dokážu sníst tak 3-4 lžičky přesnídávky, dneska jsem za celý den měl 1/2 rohlíku rozmočeného v kafi. Už nikdy by mě nikdo k takovému zákroku nepřemluvil.

Honza
2x

Samotná operace , odstranění mandle je v pohodě , horší pak je pooperační stav , ale jeto odvislé na každém, někdo problémy nemá a jde v pohodě za pár dnů po operaci domů , já měl problémy velké , čtyři krát mě rána krvácela a musel jsem zpět nasál , jíst jsem mohl hadičkou zavedenou do nosu aby se krk nanamáhal , pořádně jsem se najedl až po dvouch měsících .

Hana

Já souhlasil mám to samé

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce