Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

zalehlé ucho, po čištění uší na levé ucho neslyším

Večer jsem si čistila uši vatovou štětičkou a potom jsem přestala na levé ucho slyšet.Jse z toho nervozní a ptám se, co s tím?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
skladnik
54x

dobrý den, mám stejný problém... nevím co s tím. K doktorovi se mi nechce. Jestli má někdo pomoc sem s ní :) Díky

Drahomír
79x

Mám stejný problém. Při koupání se mi dostala voda do levého ucha. Protože nešla pár hodin ven, snažil jsem se ucho pročistit standardním vatovým smotkem. Pravděpodobně jsem tím ucho ještě více ucpal mazem, který jsem pravděpodobně smotkem zatlačil do dutiny ještě dál. Je to fakt nepříjemné, když se sluchová citlivost stále mění a tak jsem zašel do nemocnice na vyčištění. Proplach i odborné čištění vatovým smotlkem, který provedle ušní lékařka pomohl cca na 2 hodiny. Z ucha v podstatě nic nedostala. Koupil jsem si v lékárně sprej na proplach uší ale i po několika dnech opakujících se proplachů se nic nemění. Občas na chvíli odlehne, občas je slyšet nějaké bublání. Přivítal bych, kdyby tuto stránku občas četl i nějaký lékař a vyjádřil se k uvedeným problémům. To, že si o problému "pokecají" jen postižení nic neřeší.

Hypix
1x

Muze se jednat o záňet vnejsiho zvukovodu ucho se nepropicha jako u stredniho ucha ale leci se antibiotikami bolest ucha a zacpani muze trvat az tyden ale doktor nejspise ustni maz odstrani

Jakub Dvořák
47x

Dobrý den, taky jsem měl zalehle ucho a bylo to hrozné. Zkoušel jsem kdecos, ale pomohlo mi obyčejné vyplachování sprejem a smrkání. Když jsem se vysmrkal, tak jsem hned po tom zkoušel zacpat si nos a fouknout nim. Ucho se mi rázem vyčistilo.

jiřík
24x

estlik tam máš vzduchovou bublinu,zkus na to teplý olej,normálně stříkačku s olejem dej na chvílku do mikrovlnky a stříkni do ucha,možná ti to pomůže

Nicola
41x

Mám stejný problém. Jela jsem lanovkou na horu a cestou dolů mi zalehlo pravé ucho. Hrozně to bolelo zkoušela jsem ledacos ale nic nefungovalo. Dávala jsem si obklady a ležela na tom uchu aby to vyfouklo pryč, ale nic. Zkoušela jsem to vyčistit vatovým tampónkem ale to mi vůbec nepomohlo, bolí to ještě víc ! Když si ucho vypláchnu vodou chvíli je v pořádku ale do 5 minut se zase zalehne. Neví nikdo co s tím ?

xxx
7x

co vám pomohlo

Jirka
14x

jestli je tu nekdo online mam stejny problem prosim ....help me,,,

Vojta
47x

Dobrý den. Rád bych se podělil o způsob, který pomohl mě. Nalil jsem do ucha peroxid vodíku, který jsem nechal Cca 10 minut ucinkovat. Potom jsem opakovaně proplachoval ucho injekční strikackou s vlaznou vodou. Doporučuji to vystrikat tlakem. Je to nepříjemné, ale pomůže to. Vystrikaval jsem to opakovaně Cca 15 minut a pak zase nalil peroxid vodíku. Dále zase proplach Cca 15 minut. Následně jsem na tenké paratko namotal kousek vaty, aby to bylo co nejtenci. Varove tyčinky jsou moc tlusté a ušní zátka se akorát zatlaci dovnitř ucha. Opatrně jsem ucho čistil co nejhlouběji až nakonec ucho odlehlo a bolest postupně odeznela. Doufám ze Vám ten způsob pomůže stejne jako me. Ahoj

Petr
27x

Asi by bylo vhodné poznamenat, že peroxid vodíku musí být zředěný, cca 1%. Pokud by si někdo do ucha nalil koncentrovaný peroxid vodíku, tak mu ucho patrně upadne a se sluchem už problém mít nebude, zcela jistě už nikdy nic neuslyší, ale možná ani neuvidí, neboť bude po smrti.

Veronika
8x

pomohlooooooo děkujiiiii :D ...ten pocit když se odlehlo je k nezaplacení :D

vera
9x

Vojtomoc dekuji za radu.vyborny.Uz tri nedele chodim na usni a stale profuky a nic. Dala jsemna vasi radu a hned se me ulevilone uplne ale ulevilo. Moc dekuji.

Pala
17x

Pomohl nám podobný postup, jak uvádí Vojta. V lékárně jsme koupili kysličník (myslím že 3%), nakapali pár kapek do ucha. Ošetřovaný ležel cca 5 minut na boku, trochu to prý šumělo. Kysličník změkčil maz a pak jsem ho uvolňovala mírným proudem vlažné vody z injekční stříkačky, na které samože nebyla žádná jehla, ale navlíkla jsem na ni tenkou měkkou hadičku, která se používá na infůze. Nestrkala jsem ji moc dovnitř, všechno s citem, neustále jsem se ptala ošetřovaného člověka, co cítí. Vyplachovala jsem zvukovod sice opakovaně, ale hodně jemně, takže maz se jemným proudem nevyplavil a v uchu zůstala taky voda, a proto jsem pomalu (jemně) vytvořila pístem stříkačky mírný podtlak, abych odsála vodu. Najednou to luplo a maz se přisál k hadičce, takže jsem ho opatrně vytáhla i s hadičkou. Pak jsme ucho ještě propláchli vodou a vatičkou osušili jen ústí sluchovodu. Všechno proběhlo bez stresu a hrubosti, kterým se v ordinaci někdy nedá vyhnout kvůli časové tísni. Doma máme čas nechat maz změknout působením kysličníku, a pak se snáz vyplaví. Přeju všem zdar v díle a trvalou úlevu.

maryl
4x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Verča
7x

Velmi mi to pomohlo, neměla jsem peroxid, tak jsem si sedla do sprchy a proplachovala a proplachoval. Chvíli to vypadalo, že mi nic už nepomůže, ale za chvíli se mi povedlo vypláchnout velký cucek mazu, ta úleva, po týdnu opět slyším. Díky díky díky,

Robert Fuchs
1x

Díky za recept. Lékárenský Peroxid vodíku (3%) stříknou 3-4 krát, počkat cca 5-10 minut, poté 20 ml stříkačkou několikrát vstříknout do ucha vlažnou vodu. Ušní zátka povolí a dostane se ven spolu s vodou.

Roman
2x

Supeeeer, 3% peroxidem jsem naplnil ucho, ležel na boku cca 3 minuty a pak stříkačkou vlažnou vodou ucho vypláchl. Zázrak :D

Klára

Díky, díky, díky, milionkrát děkuji. Už dva měsíce mě trápí neustále zalehávání ucha z koupání. Nebolelo a strašně se mastilo. Za ty dva měsíce jsem zkusila dva druhy čistících sprejů do ucha. Jeden na kysličníkové bázi a druhý olejové. Vždy mi po aplikaci zalehlo ucho ještě více, ale každý den jsem si sprej aplikovala a doufala v zázrak. Vatová tyčinka to vždy jen zhoršila a teď jsem se dočetla o stříkačce. Doma jsem ji někde vyštrachala a udělala několik průplachů vlažnou vodou a ihned mi ucho odlehlo. Vyplavilo se takové množství mazu, že jsem ani nevěřila a já slyšííím. Kysličník jsem nepoužila, protože několik dnů každý den stříkám sprej do uší.. mimochodem jsem tento efekt od nich očekávala. Nechápu moc k čemu vlastně slouží když maz samy nevyplaví. Takže doporučuji všem .

Vladimír

Ale zapomněl jste dodat, že peroxid vodíku se musí zředit s vodou 1:1 !!!!!

Matěj

Zkoušel jsem sehnat orl, kde by mě vzali... marně, tak jsem taky dal kyslicnikovou terapii a zabralo to. Nakapat cca 5 kapek vleže na boku, nechat působit a pak chvíli proplachovat vodou stříkačkou. Takhle asi 5x dokola, až se to uvolnilo. Nejdřív ten kysličník nedelal nic, podruhé a pokaždé další celkem intenzivně bublal, praskal, sramotil sustil atd. Pri vyplachovani jdou ven uvolněné kousky zátky. Díky bohu za kysličník a za tyhle konverzace🙏

Jana
8x

:D pomohlo

helena
10x

Děkuji za radu,pomohlo to i mně

Domča
57x

To se mi stalo také znamená to že ste si tu špínu v uchu vrazili dovnitř..pomoc je vzít si stříkačku(bez jehly!) dej do ní vodu naklonte hlavu nad umyvadlo a stříkněte tlkakem do ucha..poprvé sem se bála ale nic to není voda zase vyteče i se špínou..;)

vašík
62x

jedině injekční stříkačkou (bez jehly) tak dlouho stříkat tlakem teplou vodu do ucha, až se špunt z mazu rozpustí a voda ho vyplaví ven. Stříkal jsem si skoro 1/2 hodiny, ale nakonec to pomohlo.Ven s vodou vyšel tmavě žlutý, skoro hnědý maz, který byl opravdu "mastný".Ihned se mi ulevilo!!!

Elinor
13x

Díky moc za radu, opravdu to pomohlo!

Lenka
11x

týýýjo ta stříkačka opravdu pomohla zkoušela jsem olej a vše možné a nic nezabralo a ta stříkačka úžasná krásně to propláchla jak od doktorky fakt moc děkuji samou mě to nenapadlo úplná úleva :)

Zasrano- ušec
9x

Koupil jsem si stříkačku za 1 Kč, a třikrát si stříkl do ucha vlažnou vodu 20 ml. Uleva obrovská, jen ten maz je fakt nechutnej ....

Lenka
5x

týýýjo ta stříkačka opravdu pomohla zkoušela jsem olej a vše možné a nic nezabralo a ta stříkačka úžasná krásně to propláchla jak od doktorky fakt moc děkuji samou mě to nenapadlo úplná úleva :)

Linda
6x

Bože, díky moc!!!!! Konečně toto mi pomohlo a jak jednoduché:-) Díky!!!

Hanka
9x

Opravdu to funguje, měla jsem ucho zalehlé snad tři týdny a nevěděla co s tím a tohle konečně pomohlo! Konečně se mi ulevilo...

michal
3x

dekuju to co sem vyplavil z ucha pomoci strikacky bylo nepopsatelne az sem se sam lakl jeste jendou dekuju za radu

pevzenie
10x

Díky moc za radu, fakt uleva. Trápila jsem se asi 5dni a toto jediné zabralo.Díky,díky, díky !!!

Petr
9x

Ani nevíš jak moc ti děkuji za radu s tou injekcí a ještě tomu, kdo tu psal s tím panenským olejem - ten mi o dost zmírnil bolest ucha... Z doktorů mám fakt strach, ale vy jste lepší než nějakej doktor, který k Vám nemá ani cit... Opravdu ještě jednou moc děkuji - pomohli jste mi... :-)

Nighth
6x

Paráda díky tvé radě slyším opět parádně. Nepomáhal mi ani sprej, který mi dřív pomoci dokázal. 20ml stříkačka chvilka snažení a je hotovo. :)

Jáchym
8x

a jak moc velkým tlakem tam stříkám, tj jako hodně tlačim nebo jen zvolna, docela nerad bych nějak poškodil bubínek

David
6x

Díky moc ,už druhý den jsem měl zalehlé ucho a buchna fakt pomohla ! :))

Eva Hájková
5x

Též mi to už několikrát pomohlo. Místo stříkačky používám zdobítko na perníčky....... Perníčky s ním samozřejmě nezdobím :-))))

rena
2x

Vtipne;-)

alena
5x

díky za radu se stříkačkou. Půlku dovolené jsem byla hluchá na jedno ucho a představa, že tu druhou budu běhat po doktorech, byla hrozná. Párkrát jsem si stříkla do ucha a zase slyším. Podrobnosti o obsahu mého ucha raději vynechám. Děkuji, ohromně se mi ulevilo.

lenka
3x

diky moc,už jsem byla temeř na ceste k doktorovi,když manžel našel na netu tuto radu,šla jsem to vyzkoušet a po 5 opakovaní vypadla kulicka.od té chvíle stereo... super ,diky moc

Jitka
4x

Dobrý den je to vhodné taky pro děti roku 10let a prosím kde se tato stříkačka kupuje prosím dejte vědět. Děkuji paní Jitka

Radim Černý

Paní Jitko ta stříkačka může být klidně od dětského sirupu. Nebo můžete použít stříkačku na perníčky.

Radim Černý
3x

A ano je to vhodné pro děti do 10 let akorát zkuste být trochu opatrnější. :)

Sara
1x

Díky, injekční stříkačka a teplá voda pomohla, trvalo to asi 15 min, už jsem to chtěla vzdát, ale nakonec to opravdu zabralo!

Dee
1x

Moc díky za tuhle radu. Vyzkoušel jsem toho strašně moc, ucho zalehlé přes týden nic nepomáhalo......tohle vyřešilo můj problém během 10ti minut. Klaním se, díkec !

LK
5x

I mně pomohla tato jednoduchá věc!! Stačila jen 20 ml stříkačka s teplejší vodou. Asi na pošesté se "špunt" vypláchl a ucho jako kouzlem zcela odlehlo! Hlavu musíte mít natočenou postiženým uchem k zemi-k umyvadlo, vaně... ale to je asi jasné:-) Tak trpělivě proplachujte, proplachujte a ono to povolí:-)!

Pavla
4x

Dobrý den, děkuji za radu. Taková "blbost" a pomohlo to hned. Zkoušela jsem různé olejíčky apod, bez odezvy, pak jsem ji koupila stříkačku za 5 KČ A BYLO!!!!

Ivan
3x

Toto jediné mi pomohlo. Díky za tip.

Milan
4x

...super, funguje to. Nejlepsi reseni. Diky.

Jarda
9x

OOOOO....JA SLYSIIIIMM !!!! :-D Dekuji moc. Zezacatku to nic nedelalo, pak zacaly litat ven takovy maly cucky a pak tam neco zabublalo, tak sem striknul jeste jednou a vyjela snad centimetrova kulicka mazu a ja konecne slysel stereo :-]

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce