Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

prujem

Skoro po kazdem jidle dostanu prujem. Každé ráno než vyjdu z domu jdu minimálně 3x na velkou taky prujem.Trvá to už něco přes rok. Pokaždé když se mi chce jít na velkou musím okamžitě, nejde to zadržet. Užívala jsem od lecitinu po ruzne jiné protiprujmové prášky a nic. Přítel mě posílá k psychologovi, ale myslím,že je to zbytečné. Prosím o radu jaké prášky užívat, nebo na jakého lékaře se obrátit a jak bude probíhat vyšetření. Děkuji moc za radu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Michal
1x

Měl jsem podobný problém a asi až po 3 letech jsem se odhodlal jít k lékaři. Tak tam určitě jdi. Udělají ti výtěr a typl bych to na nějakou infekci. Léčí se to kapkama nebo antibiotikama. Výtěru se neboj,je to v pohodě. Stáhneš gaťata,ohneš,roztáhneš půlky,sestra dvakrát zakroutí špejlou a jdeš domů.

KamilkaNova
2x

Myslím, že v takovémto případě je nejdůležitější dojít si k lékaři, protože jenom on vám může stanovit diagnózu a podle ní pak nasadit léky. To, že budete užívat léky na průjem vám nejspíš moc nepomůže, protože ve vašem případě se zřejmě nejedná o klasickou střevní chřipku, pro kterou jsou v podstatě tyto léky určeny, u vás je jasné, že jde o něco jiného, proto doporučuji co nejrychleji navštívit lékaře. Jediné, co pro sebe můžete udělat, je koupit si alespoň rehydratační roztok, který vám průjem nevyléčí, ale alespoň zavodní vaše tělo, které musí být pod vším tím náporem úplně vyčerpané. A co se týče toho psychologa, tak si také myslím, že je to zcestné, návštěvu psychologa bych zvažovala až poté, co doktor vyvrátí veškeré možné příčiny.

Nika
1x

Navštívila bych obvodního dr. nebo zajdi přímo na gastroenterologii.

Eva
1x

Zkusila jsi Lactobacily?

PETRA
4x

AHOJ TAK TOHO PSYCHOLOGA BYCH VYNECHALA JA MAM 8 LET ULCEROZNI KOLITIU [NESPECIF.ZANET TLUSTEHO STREVA] A MAM UPLNE STEJNE PROBLEMY.NEUMIM SI PREDSTAVIT ZE BYCH JELA NEKAM NA DOVOLENOU A NEMELA TAM SVUJ VLASTNI ZACHOD,KDE BYCH MOHLA PUL HODINY RANO VYSEDAVAT A TO OPAKOVANE NEJLEPE TAK PETKRAT A PAK BYCH MOHLA MOZNA NEKAM JIT.PRI TOMTO ONEM.JE KREV PRI STOLIICI A HLENY.JDI K OBV.LEKARI A NECH SE POSLAT K ENTEROLOGOVI.MOZNA BUDES MUSET NA KOLONOSKOPII ALE DA SE TO PREZIT UZ JSEM TAM BYLA A JDU ZAS ALE BUDES MIT JASNOU ODPOVED IHNED .BUES VEDET CO TI JE,A BUDES SE LECIT.A BUDE TI DOBRE A TO CHCES NE,TAK NEVAHEJ .STOJI TO ZA TO KDYZ S TIM NIC NEUDELAS BUDES ZBYTECNE TRPET.A JA VIM O CEM JE REC.TAKTEZ MAM PROBLEMY S UDRZENIM STOLICE MAM DVE MALE DETI O TO JE TO TEZSI.RADA BYCH TI POMOHLA JE MI 28 LET,JMENUJU SE PETRA A POKUD BYS CHTELA NABIZIM TI MUJ EMAIL PETRAVIK@SEZNAM.CZ MUZES NAPSAT. PREJU ABY TI BYLO LIP A ME TO PREJU TAKY.AHOJ PETRA

Moni
3x

Taky mívám obdobné potíže než někam jdu,jít tak 3-4krát na stolici,někdy prújem,někdy hustší.V terénu pak akutní potřeba na záchod.Hrůza.Pak se přidala i úzkost z toho,co kdyby se mi někde chtělo.Takže-infekce nic,kolonoskopie nic,řekli mi,že je to nervama.Přitom nemam pocit,že mě něco nervuje.Dali mi Ascentru 1-0-0.Bylo mi po ní zle,bušení srdce,klepaly se mi ruce,v noci jsem nemohla spát,závratě,na zvracení asi měsíc.Do toho MultiGreen mladá zelená směs,kapky Damiana.No léčba je prý tak na půl roku,už teď mohu dojet do práce,jít do obchodu,odjet 300km od domova bez toalety.Rozhodně prý nesmim myslet na to,že se mi někde bude chtít jít..Ale znáte to,celý život si na růžového slona nevzpomenete a teď ať děláte co chcete,nejde na něj nemyslet.Bohužel na negativa má člověk lepší paměť.

Pavlína
1x

Dobrý den když máte dlouhodobý průjem tak skuste bylinný sirup.Který obsahuje 26 bylin sirup vám upraví zažívání ,vyčistí tělo od toxinů a škodlivin,obnoví vám střevní mikroflóru, pokud budete mít zájem pište na email fickertova@seznam.cz já sama ho beru a mám klid jsem sním moc spokojená ráda vám pomohu.

fickertova@seznam.cz

Můžu se zeptat jak se jmenuje ten sirup ? Děkuji za odpověď na e-mail. avozmoh@centrum.cz

Veronika

Mam taktez tyto problemy. Doktorka si nejdriv myslela ze mam alergii na lepek ale po odebrani krve zjistila ze je vse vporadku. Take mam ted posledni dva mesice problemy s prujmem, obcasne bolesti bricha. Podstoupila sem uz hodne vysetreni, byla sem i na gastroskopii kdy mi hadickou prohlizeli zaludek. Bylo to hrozne. Ale aspon vim ze zaludek mam uplne vporadku. Take se bojim vyjit ven aby se nahodou nestalo co nemelo. Uz take nevim co jist a co ne. Takovehle problemy sem jeste nemela. Je mi 28. Jsem jeste rok na materske. Bohuzel mam hodne spatne zkusenosti s byvalym muzem kdy sem mela doma domaci nasili. Tak mozna ze ted kdyz uz mam vse za sebou tak ten vsechen stres vyplul napovrch. Myslite ze bych mela take zajit radeji k psychologovi? veronikab18@sezbam.cz

Jana
3x

Prosím o název sirupu. Děkuji blueberryjane@bluewin.ch

Josef

Dobrý večer, Mohu poprosit o název sirupu ohledně průjmu trápí mě to už 18 let a nevím jak dál moc děkuji

stana
3x

Dobrý den já bych vám také doporučila návštěvu lékaře ,ale sama jsem měla v rodině tento problém a jednalo se o Cronovu chorobu nic nepomohlo až užívání gelu z aloe vera a lékař který se tímto kvalitně zabývá mohu dát každému kdo má zájem kontakt stana.simanova@seznam.cz

Klara
2x

dobry den urcite zajdete k lekari ja mela ty a same potize a k tomu bolesti v podbrisku delali mi vyter rozbor stolice a zjistili ze mam cronovou chorobu,byla jsem na kolonoskopii,neni to hrozne dostanete uklidnujici injekci ktera neboli,a na otvor namazou znecitlivujici gel,mel(a) bys te tam zbytecne se trapite kdyz nevite co to je.Ja to mam uz pul roku a porad se lecim,je mi 15let a musim se s tou nemoci naucit zit,tezke to neni ale pokud budete proti svemu telu tezke to teprve bude

bublina
1x

Ahoj já mám skvělý zkušenosti na průjem s Enterolem, ale tohle by asi fakt ctělo doktora...

marrek
1x

Jj, k doktorovi rozhodně! Ale musím potvrdit že Enterol je vážně super, avolně dostupnej v lékárnách...

Lenuš
1x

Také mohu potvrdit, dobré zkušenosti s Enterolem. Mě vždy zabral.

Surikata
1x

Enterol je skvělej, protože zabírá už po první dávce. A když mám cestovat, beru ho preventivně tak týden dopředu.

Kačus
2x

ahoj, chtěla bych také napsat do diskuze...mám stejné potíže s průjmem..nemůžu nikam jet nikam jít se bavit pokud je to daleko a já bych nestihla wc :(...stalo se mi to asi před 2 měsíci kdy jsem dělala maturitu a průjem byla normální k nervům..jsem nervák od jakživa a proto jsem si začala brát prášky na průjem předem než jsem měla zkoušky, abych pak cestu zvládla v klidu..a tím jsem si to asi pokazila...zkoušky jsem sice zvládla v pořádku ale za to mám teď jiné trápení co se týče průjmu...dvakrát se mi stalo že jsem průjem neudržela, stačilo malé pšouchnutí a bylo to na světě...chtělo se mi brečet..je mi přeci jen 21 let a tohle by se nemělo stávat...za dva týdny nastupuji do práce a chtěla bych aby jsem byla už v pořádku. S přítelem se nemůžu jít nikam bavit..mám strach že se mi to stane zase...asi to je i psychického hlediska že na to stále myslím. Nevadí, začala jsem užívat živočišné uhlí, pokud vím že někam musím jít...jenže to mi průje zastaví, ale pak dva dny nemůžu vůbec na wc..a pak? začne mě bolet neskutečně břicho a sedím na wc hodně dlouho..a skoro pořád...proto jak zde píšete, že máte dobré zkušenosti s Enterolem, tak si ho zkusím koupit a pokud ani to nezabere tak hold musím k lékaři, ale mám opravdu STRACH!...chci už žít zase normálně!!!

pettis
4x

Ahoj, zde je moje rada. Trpěl jsem průjmy 2 roky,7-12 x denně.Nyní je to jen pár týdnů , kdy se situace radikálně zlepšila. Dej především na zdravý selský rozum. Určitě si sjednej vyšetření u gastroenterologa, kde opravdu je potřeba zmínit i nejmenší podrobnosti pravidelného stravování.Sepiš si kdy kde a co jiš . Všechny návyky kdy sportuješ co děláš jaké piješ kafe či čaj. jakou máš práci. Příčin muže být mnoho. Od zdravotních přez psychické. A´t je příčina jakákoliv, jsi to TY kdo o ni rozhoduje. Ten průjem nedělají jen tvá střeva, ten "zařizuje " tvůj mozek. Stejně jako řídíš tlukot svého srdce, činnost svých ledvin nebo travení v žaludku. To vše se odehrává na nevědomé úrovni. Pokud mužeme vyloučit zdravotní potíže, a všechny testy jsou v pořádku, je na čase se nad sebou zamyslet, co je v tvém životě jinak než bys dlouhodobě potřebovala a s čím se tvé tělo trápí. A dává ti to najevo nesprávnou funkcí - lidově se tomu říká stres. nemusí to být stres kdy je člověk " vynervován viditelně " muže to být vnitřní stres z nespokojenosti, nenaplnění očekávání, nevyjasněné otázky z předchozích kontaktů vztahů, které stále "visí " někde na nevědomé úrovni. Zní to jako blábol, ale pokud by psychické potíže neexistovaly potom by armáda psychologů studovala zbytečně. Ja sám jsem zjistil, že moje potíže jsou ze stresu, který jsem odboural - klidem. Ne nenechám se honit. Ne udělám si čas na procházku. Ne dam si kafe, práce počká. Ne mam jenom jedno zdraví. A´t uděláte pro svůj klid cokoliv, i kdyby to mělo mít za následek radikální změnu v životě. udělejte to. A pokud nejde o život, určitě to ustojíte. Zítra zase vyjde slunce a v zimě opět bude padat sníh. Není nic důležitějšího na světě, než vaše zdraví, to ostatní je nepodstatné. jedna z voleb jak dojít klidného ducha je zkusit východní učení. A´t již jde o jogu, tai-chi či jiná starodávná cvičení. Tím nikdo své zdraví nezničil. neboť při této filozofii platí několik důležitých pravidel,. Když nechci cvičit, nemusím, Když to nezvládám, zvolním, když se mi to nelíbí, mám právo říct NE, dost. Sám vím jak nepříjemné téma to je a jak jej není s kým sdílet. Rad se podělím o svou cestu a řešení. petispetis@seznam.cz

pettis

Ahoj, zde je moje rada. Trpěl jsem průjmy 2 roky,7-12 x denně.Nyní je to jen pár týdnů , kdy se situace radikálně zlepšila. Dej především na zdravý selský rozum. Určitě si sjednej vyšetření u gastroenterologa, kde opravdu je potřeba zmínit i nejmenší podrobnosti pravidelného stravování.Sepiš si kdy kde a co jiš . Všechny návyky kdy sportuješ co děláš jaké piješ kafe či čaj. jakou máš práci. Příčin muže být mnoho. Od zdravotních přez psychické. A´t je příčina jakákoliv, jsi to TY kdo o ni rozhoduje. Ten průjem nedělají jen tvá střeva, ten "zařizuje " tvůj mozek. Stejně jako řídíš tlukot svého srdce, činnost svých ledvin nebo travení v žaludku. To vše se odehrává na nevědomé úrovni. Pokud mužeme vyloučit zdravotní potíže, a všechny testy jsou v pořádku, je na čase se nad sebou zamyslet, co je v tvém životě jinak než bys dlouhodobě potřebovala a s čím se tvé tělo trápí. A dává ti to najevo nesprávnou funkcí - lidově se tomu říká stres. nemusí to být stres kdy je člověk " vynervován viditelně " muže to být vnitřní stres z nespokojenosti, nenaplnění očekávání, nevyjasněné otázky z předchozích kontaktů vztahů, které stále "visí " někde na nevědomé úrovni. Zní to jako blábol, ale pokud by psychické potíže neexistovaly potom by armáda psychologů studovala zbytečně. Ja sám jsem zjistil, že moje potíže jsou ze stresu, který jsem odboural - klidem. Ne nenechám se honit. Ne udělám si čas na procházku. Ne dam si kafe, práce počká. Ne mam jenom jedno zdraví. A´t uděláte pro svůj klid cokoliv, i kdyby to mělo mít za následek radikální změnu v životě. udělejte to. A pokud nejde o život, určitě to ustojíte. Zítra zase vyjde slunce a v zimě opět bude padat sníh. Není nic důležitějšího na světě, než vaše zdraví, to ostatní je nepodstatné. jedna z voleb jak dojít klidného ducha je zkusit východní učení. A´t již jde o jogu, tai-chi či jiná starodávná cvičení. Tím nikdo své zdraví nezničil. neboť při této filozofii platí několik důležitých pravidel,. Když nechci cvičit, nemusím, Když to nezvládám, zvolním, když se mi to nelíbí, mám právo říct NE, dost. Sám vím jak nepříjemné téma to je a jak jej není s kým sdílet. Rad se podělím o svou cestu a řešení. petispetis@seznam.cz

Dědek
1x

lečte si chlamydie

Lenka

Hezký den, taky vím moc dobře o čem je řeč. Návštěva záchodu po každém jídle, časté bolesti břicha a podobně, to jsem zažívala skoro rok. Pomohlo mi pravidelně po jídle užívat laktobacily, teď už beru jen jednu tabletu po obědě nebo po větší večeři někde na oslavě a všechno je srovnané a cítím se dobře. Doporučuju laktobacily imunit - probiotika i prebiotika v jednom.

Petra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Pavel Janeček
1x

Dobrý den, je mi 31 a před pěti lety jsem začal mít zdravotní problémy s pravidelným průjmem. Dvakrát až třikrát do týdne jsem bez zdánlivých příčin musel běhat na záchod. Po nějaké době, když potíže neustávaly, jsem se odhodlal k lékaři, který mne poslal na kolonoskopii. Pan lékař mne vyšetřil a neshledal v mých střevech žádný nález. Řekl mi tedy, že si mám hlídat dietu a že moje střeva fungují příliš rychle. Že jinde problém být nemůže. Začal jsem také podle jeho doporučení brát Duspatalin, který se ovšem během několika týdnů stal nedostupným a pak Spasmomen. Zdálo se, že potíže ustupují. Průjem jsem měl pouze občas a to jsem připisoval jídelníčku. Léky jsem tedy přestal brát a potíže se vrátily. Sledoval jsem tedy svůj jídelníček, jestli nemám problémy s trávením konkrétních potravin. Podařilo se mi vysledovat závislost pouze na pálivé jídlo, které mnou často prošlo během 8-12 hodin (dříve jsem problémy s ostrými pokrmy problémy neměl, naopak jsem je vyhledával). Zatím se mi ovšem nepodařilo vysledovat jiné potraviny, které by měly na moji potíž vliv. Dnes mám občas stolici v pořádku nebo řidší, ale často po jejím vyloučení následuje ještě trocha řídké, průjmové tekutiny. Musím tedy navštěvovat toaletu třeba nadvakrát – obvykle kolem 13-14 hodiny. Opravdový nutkavý průjem mívám oproti původnímu stavu už pouze výjimečně (jednou, maximálně dvakrát za dva týdny). Tyto jsou pak doprovázeny silnými křečemi v oblasti střev. Žádnou krev ve stolici jsem neodhalil. Pan doktor mi při kolonoskopické prohlídce nalezl v konečníku hemaroidy. Občas bývám pod stresem v důsledku zaměstnání a časové vytíženosti. Chtěl bych se zeptat, co byste mi mohli poradit jako další krok v analýze mého problému, případně o co by se mohlo jednat? Problém se sice zlepšil, ale chtěl bych se pokusit o jeho úplné odstranění. Děkuji.

pavel

nemůže to být i rakovina střev ?

Josef

Dobrý den, na problémy se zažíváním používám přípravek na bázi bylinek a opravdu mi pomohl, na každého může působit jinak, ale bez vyzkoušení to nezjistíte. Kdo by měl zájem o více informací, kontaktujte mne prosím na email: svoby.josef@seznam.cz

Jirka

Mě na průjem skvěle zabírá Tammex.

Ota

Je to s nejvetsi pravdepodobnosti drazdivy tracnik. Da se to zmirnit specialne a na predpis michanymi leky. Chce to zajit na gastro.

líba
1x

No jestli máte průjem prakticky po každém jídle, tak je to určitě na návštěvu lékaře a určitě bych s ní neotálela. Jako pokud by se jednalo o průjem jednou za čas nebo například na dovolené, tak jsou na to skvělé probiotika, ale v tom vašem případě asi lékař. Nebo to může být i psychické. Já měla jednou problémy s přítelem a dost mi psychika ovlivňovala zdraví, takže jsem každou chvilku zase zvracela a nebo jsem neměla vůbec žádnou chuť k jídlu, takže mi třeba za den stačily dva rohlíky. Každopádně s tím určitě něco dělejte, zdraví máte jenom jedno

Sabina

Jako průjem několikrát za den a x let v kuse? To už je jako hodně veliké hazardování se životem, když to neřešíte s lékařem, ale myslím, že vzhledem ke stáří příspěvku už to má pan Pavel určitě dávno vyřešené a problémy ho již netrápí... Já hledám jen způsob, jak zabránit průjmu na dovolené, letím letos poprvé a tak bych si chtěla dovolenou užít a neprosrat!!! Navíc letím do Egipta, kde je to údajně s tím jídlem celkem divočina. Jako určitě nebudu pít vodu z kohoutku, maximálně si s ní vyčistím zuby, to je asi všechno jinak balená minerálka to jistí! Nebo jejich pivo, ale s toho se můžu asi taky pěkně..... Takže jak tu píšete mám si koupit v lékárně probiotika nebo se mám cpát jogurty?

Honza
1x

Nemáte to potravinovou alergii? Jinak já mám dobrou zkušenost s Probiolactem, upraví střevní mikroflóru, navíc je přírodní. Mně pomohl na průjmy. Za vyzkoušení stojí ¨.

Markéta

Ahoj chci se zeptat co si berete s sebou na dovolenou proti průjmu. chystáme se do Egypta a nevím co si všechno zabalit do lékárničky.

Eva

Ahoj ja jsem si brala s sebou endiaron,ale nastesti jsem ho nepotrebovala.

Markéta

Také jsem ho původně chtěla vzít jenže mi bylo řečeno,že ten mi nepomůže,že je moc slabý.

Klára

Ahoj já s sebou beru vždy enterol, je velmi účinný a je vhodný i pro děti.

Markéta

Tak bezva zkusím ho vzít,ale doufám,že nás žádná faraonova pomsta nepostihne.

Olinkaaa
1x

Já používám na upravení trávení po nemoci, při stresu nebo při dietách probiotika. Cenově za lidskou cenu jsou od Pharma Agency u nás na trhu a moc mi pomáhají.

Jana
1x

Zdravím.Tak bohužel přesně takovéhle problémy znám hodně dobře.Též jsem dlohodobě trpěla na průjmy,měla jsem je snad po všem,už jsem se bála i mezi lidi.Břicho mě bolelo tolik,že jsem jednoho dne už musela zajít k doktorovi.Nakonec mi byl zjištěn Syndrom dráždivého tračníku,čili IBS.Byl to šok,to přiznám,ale na druhou stranu už jsem aspon věděla,co se mnou je.Bylo mi doporučeno přestat konzumovat těžká,tučná,smažená jídla, a pokud možno,omezit stres. V lékárně jsem si pak ještě koupila probiotickou kvasinku,která je na průjmy různého druhy ideální(Biopron IB-Symbio+S.Boulardii.) Chce to jen si vše opravdu hlídat a obtíže jsou minimální.

Dagmar

Dobrý den, pomáhá na průjem u dětí užívání probiotik?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce