Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Osteochondróza

Dobrý den! Prosím, víte někdo, co to znamená mít osteochondrózu obratlů krční páteře, na netu jsem to nenašla, je tam vesměs jen osteoporóza. Díky! Hanka.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Daša
13x

Mám taky ostereochondrozu obratlu a musím s vámi souhlasit,že nikde o tom není psané,tk ani nevím co to vlastně znamená,no ale pravidelně cvičím a musím zaklepat,že rok mám pokoj,pokud přestanu,bolesti začnou nanovo!!Zdravím!

Buddy
12x

Mne tiež diagnostikovali osteochondrozu na chrbtici, tiež som zistil že je obtiažne nájst o "verzií" na chrbtici niečo zmysluplné na internete (všade sa o tom píše v súvislosti s kĺbmi na ruke/nohe). Je to dobre popísané na internete u psov, ale u ľudí je to horšie... :-( Na stránkach o psoch som našiel že práve kľúč k odstráneniu problémov s osteochondrózou je obmedzenie pohybu, predpokladám že podobné je to aj u ľudí - teraz "narážam" na to na predchádzajúci príspevok kde pisateľ hovorí že cvičí... Možno keby tu nejaký lekár napísal ako je to s osteochondrózou stavcov a čo treba robiť a čo očakávať.

Šárka

Mě cvičení také pomáhá. Ale jedná se o cvičení dechové.

michele
8x

diagnostikovali mi osteochondrozu krcnej chrbtice Veterinarka mi to vysvetlila tak, ze je to "pokazena" chrupavkovita cast stavca, suvisi ns nedostatkom vapnika, nevhodnym pohybom a nevhodnou stravou. U mna je to sposobene prekonanym urazom v spojeni s objemnym poprsim, ktore ma tazi a namaha krcnu chrbticu a este k tomu s pracou s detmi (namahanie chrbtice pri zdvihani a prenasani deti). Ak mi lekari schvalia zmensenie prs, urcite pojdem.

Dana Lu
13x

Dobrý den všichni s podobnými problémy. Já byla včera na CT, kam jsem se dostala pouhou náhodou a souhrou (pro mě) " příznivých náhod". Moje obvodní lékařka se vyhýbala asi rok tomu, aby mě na nějaké vyšetření poslala, já se zády trpím už několik let, je to čím dál horší. Mám taky hernii disku L3/4, L4/5 a L5/S1, osteochondroza L5/S1, spondylozní změny. Nedávno jsme byli na týdenním pobytu v Malé Morávce s Elenou Tomilinou. Úžas a velká úleva. Když se k tomu přidají víkendové termály a pobyt v bazéně v místě, kde žijete, dá se to zmírnit, ale mám pocit, že se těch bolestí nezbavíme už nikdy, i když paní Tomilina tvrdí, že jejím cvičením spousta lidí nemusela na operaci páteře (ale není to samospásné a u každého to nefunguje). Proto na podzim jedeme znovu na Rejvíz a dáme opáčko. Doporučuju, vygooglujte si to, nebudete litovat. Jinak lékaři mi neodpověděli jinak, než uvolňující kapačky, neurologie, nic těžkého nezvedat, žádné prudké pohyby..... Vše směřuje k operaci páteře, mám pocit, ale ....... musí přece být i jiná cesta - a tu hledám. Tak hodně zdraví a štěstí..... D. L.

pera
10x

osteochondrosa ploteneki L4-S1. Proč taky teda nikdo neodpoví na předchozí dotazy když je dotaz na odborné stránce. Je zbytečné přikládat názory a dotazy. Děkuji pokud nám všem odpovíte.

olda
1x

to na ty otázky opravdu nikdo neodpoví? člověk nemusí mít všecko hned, ale tohle.

Milan
9x

Zhruba ve svých 25 letech jsem si nárazem poškodil ploténku krční páteře, z čehož se dnes po 30 letech objevila diagnoza blok v sg. C4-7 se zn.osteochondrosy II.stupně. Bolesti mne tak provázejí celý život s různou intenzitou. Jako zajímavost zmíním i fakt, že na bolestech se výrazně podepisovalo i případné psychické vypětí. Nejhorší bolesti jsem však měl po lyžování, neboť takto postižená páteř zřejmě nesnáší svislé rázy a s lyžováním jsem se musel rozloučit. Různě jsem také zkoušel různé formy cvičení s tím, že mně páteř vždy rozbolela. Na druhou stranu mi moc pomohl pobyt v lázních, kde jsem absolvoval pravidelné koupele v geotermální vodě, masáže a speciální cvičení zaměřené na vnitřní svalstvo páteře. Musím konstatovat, že jsem poté tři roky nevěděl, že nějakou páteř vůbec mám. Mohu jenom doporučit.

janina
20x

zdravim, u me byla zjistena osteochondrosa bederni casti patere. Vyhrez mezi L5S1 obratlem. Zada me boli vlastne porad, vymenila jsem postel, matraci, je to lepsi, uz se i vypsim, prestala jsem sportovat... s psychikou to clouma uplne silene...takze vim o cem mluvite. Mam dotaz, jake ty lazne jste zvolil? Jak jste se k nim dostal? Je mi 28, takze se mi nechce zahodit sport tak brzy...predem diky za odpoved...

Zdena
15x

Já mám stejný nález a napsala jsem lékařský dotaz přímo na neurochirurgii Homolka,za 3 prac.dny mě odpověděli s pozváním termínu na konzultaci do ordinace dr.Šouly.Tam jsem byla překvapena,že je to celkem snadný operační zákrok a dostala jsem i termín operace.Musíte mít sebou snímky z magnetické rezonance.Těším se že se zbavím stálých bolestí jak mě bylo slíbeno.

marta
9x

DOBRÝ DEN P.ZDENO.DODALA JSTE MI ODVAHU ABYCH POSLALA SVÉ VÝSLEDKY Z MAGNETICKÉ REZONANCE TAKÉ NA HOMOLKU.UŽ MÁM TAKÉ TERMÍN OPERACE.PROSÍM BYLA JSTE NA OPERI S KRČNÍ NEBO BEDERNÍ PÁTEŘÍ ?DOPADLO TO DOBŘE?DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚD´

Katy
9x

Take te zdravim Milane a mam dotaz stejny jako jedna pisatelka. Ktere lazne jsi navstivil? mam Osteochondrozu L5S1, potize a bolesti prakticky stale, pri psychickem vypeti velmi se to zhorsi. Diky Hanka

anna
17x

moj otec ma osteochondrozu a ja nevim co to je ma 55.r moze stim ist na dvochodok ? kto poradi

kosik
8x

Při nepřiměřeném zatížení a s postupujícím věkem ztrácejí ploténky svou pružnost a začnou kostnatět (= osteochondróza ploténky), až mohou postupně zaniknout. Ztráta pružnosti ploténky brání jejich přirozené deformaci při pohybu a tím vytváří riziko prasknutí jejího zevního prstence a vzniku výhřezu (hernie disku).

KERIM
5x

Osteochodroza - opotřebování plotýnky s krycími chrupavčitými plochami a okrajovými plochami obratlových těl, tedy degenerativní změny kostí a chrupavek a tomu odpovídající reparativní změny.

Hany
9x

mě lékařka diagnostikovala osteochondrozu Th7-8 a Th8-9, dále paradoxní krční kyfozu, která mi způsobuje neustálé motání hlavy až omdlévání, ale o krční kyfoze není nikde ani slovo, bohužel!

irena
2x

AHOJ MAM TY SAME PROBLEMY S KRCNI PATERI ALE I S BEDERNI JSEM 4 MESICE DOMA DNES JSEM BYLA U KOMISE PRY SE MUSIM NAUCI S BOLESTI ZIT A PREHODNOTIT SVUJ ZIVOT ZMENIT ZAMESTNANI NOJO JE MI 50 BYLO MI TAM HROZNE NIKDY PRED TIM JSEM NEBYLA TAKHLE DLOUHO DOMA NADAVAT DOKTORI UMEJ LECIT NECHTEJ

alena
9x

Ahoj.mám osteochondrozu a protruze disků L4/5S1 už téměř 3 roky.Nějak jsem to fyzicky i psychicky zvládala,ale od října loňského roku jsem doma a nemůžu sedět,stát ani ležet.mám bolesti levé nohy.Byla jsem na vyšetření 2-krát a to pokaždé u jiného doktora.Byla jsem překvapená,že jejich názory na moji léčbu byly různé.První doktor měl zájem a ochotu pomoct a druhý mi tak nějak oklikou řekl,že mi nic není.mám jít na posudkovou komisi a trnu hrůzou,že dopadnu,jak pani Irena.

karlina
3x

Dobrý den,mám úplně stejnou diagnozu.pravé koleno již 5y operované ted jdu na 6.operaci.nejhorší je ,že mi začalo bolet levé koleno a to tak,že celá noha,křeče,pod kolenem zezadu.žíly.No je to tak težko popsatelné nejde to určit.Dle rentgenu je koleno v pořádku,ale já se nemohu na nohu ani postavit.Na operaci musím mít alespon jednu nohu v pořádku,což ted nemám.Neví někdo o nějaké masáži,cvičení nebo zda pomůže plavání.Díky

Helena
19x

ahoj, asi je pravda, každý doktor má jiný názor a vychází ze svých zkušeností a schopností. Já jsem před 10 lety ležela v Motole na neurologii s bolestmi zad a vystřelujícími do levé nohy a a s pocitem že se musím zlomit v kříži a páni doktoři mi na jednu stranu říkali, že tam je velký úlomek ploténky(L5/S1) zapadlý do míšního kanálku, ale že mi operaci nedoporučují, ale na mé naléhání mne předali na posouzení na neurochirurgii na Homolku. Tam se podívali na CT a řekli, že operace musí být co nejdříve a za několik dní jsem byla po operaci, při které mi malým chirurgickým zásahem vyjmuli všechny úlomky a zbyla 3 cm jizva. Stav vydržel 6 let, kdy mi po novém vyšetření zjistili, že v místě, kde část ploténky chybí, se obratle nějak nahnuly k sobě a došlo díky osteochondroze k nebezpečí, že mi obratle srostou a bolet už to nepřestane. Rozhodla jsem se pro druhou operaci přes varování obvodního lékaře, že se to určitě nepovede. Na Homolce mi stejný neurochirurg vyjmul zbytky ploténky, dal tam umělou , navrtal šrouby, které drží nějaké spojky tak, aby se obratle nerozkutálely někam jinam. Jizva byla větší, vstala jsem z postele za 2 dny a za týden jsem byla doma. Dnes po dalších 4 letech v podstatě o šroubech ani nevím, jenom si je nahmatám na zádech, při vstupu do letadla nezvoním, sportuji - kolo, běžky, sjezdovky( i když ty jenom opatrně), plavu , chodím na spinning. Musela jsem sice některé sporty vyloučit, ale při určité míře lze všechno. Věřím však, že bez včasné operace a dobrého neurochirurga - díky pane doktore Bartáku - bych dnes také již nechodila. Neříkám, že mne záda již od té doby nikdy nebolela - mám osteochondrozu i na krční páteři, ale bedra jsou v pořádku a dovolují mi pracovat v sedě u počítače, jezdit v autě a všechno co mám ráda.... a když občas zabolí, tak jim na chvíli ulevím. Ano, člověk se musí naučit s bolestí žít, ale leckdy je možné bolesti předejít nebo ulevit. Vyzkoušela to i moje 75letá přítelkyně , která už bez bolesti nemohla udělat krok a dnes rok po operaci zase chodí na výlety - sice už nás tolik nehoní jako za mlada, ale nebolí ji to.;-)

alena
4x

ahoj, jsem ráda, že ste napsala pani Heleno, protože jste mi dodala odvahu bojovat nejen se sebou, ale zároveň i s panem doktorem. Ono asi opravdu záleží, ke kterému doktorovi jdete.V březnu mám jít na třetí konzultaci, tak jsem zvědavá na názor, ale hlavně řešení své nemoci.dík

Radek
18x

Prosím, mohl by mi někdo blíže vysvětlit diagnozu osteochon L5/S1, méně L4/5 a L3/4

llarions
8x

Dobrý den doktor mi nadiagnostikoval osteochondrozu, bohužel mám o ní málo informací nevím kde je hledat, jak se mám chovat ke svým zádům co můžu a nemůžu dělat,zda existuje nejaká publikace, nebo něco na internetu, jsem mladý a hrají tenis a nechci ho ztratit, děkuji

Alexandra
5x

Dobrý den,děkuji za dopis p.HELENY,jsem paralizována bolestí,vyšetření na CT HOmolka až.1.10.2009 jsem po tromboze žílní i plicní a nyní L5/S1.Souhlasím ,že za sebe MUSíME BOJOVAT A NEDAT SE .Rozvádím se o to je to vše bolestivější,ale kvuli naspokojenému manželství a neopětovaným citum nebudu den ode dne chřadnout.Cítím,že psychika je na prvním místě k uzdravení.Pa mějte pěkný den Alex.

Milan
5x

Dobrý den, záda mě bolí již 10 let a na bolest jsem si zvykl, po menším zranění ( nárazu do oblasti zad ) byla již bolest taková, že jsem nemohl sedět ani ležet. Po CT vyšetření byl výsledek - lehká dortální protruze disku L4/L5, těžká chondróza disku L5/S1, lékař mi ani nenapsal nějaké rehabilitace, natož aby mi vysvětlil o co jde. Proto bych se chtěl zeptat, zda má nikdo z Vás stejný problém, popř. co mu pomohlo, jestli cvčení popř. jaké. Předem díky.

Hela
8x

Dobrý den Milane, můj manžel má osteochondrozu již několik let a zkoušel kde co. Cvičení a různé prý zaručené potravinové doplňky. Nic moc nepomohlo, vždy to skončilo u Brufenu. Ale za pár let by to taky mohlo odskákat zažívání. Náhodou se nám podařilo narazit na syrup zvaný Hyalgel. Je to náš výrobek a koupíte ho v lékárně. Stojí asi 200,- a užívají se 3 balení a pak 3 měsíce pauza nebo při vážnějších stavech se dá brát pořát. Obsahuje onen chondroitin, ale i kyselinu hyarulonovou, která je asi příčinou toho náhlého zlepšení stavu. Zřejmě má za učinek lépe dopravit chondroitin tak kam patří. Jinak si nedovedu představit, že by se to tak výrazně zlepšilo. Jiné přípravky mají též chondroitin, ale ty nepomáhaly vůbec. Brufen teď skončil v šuplíku a bere ho jen při velké zátěži, kdy záda dostanou opravdu hodně zabrat. Přeji Vám a všem, kteří s touto chorobou zápasí, aby se jim stav zlepšil a zdravím.

Hanka
5x

Mám RTG prokázanou osteochondrozu L4/5,spondylozu,sklerotizaci pravé kyčle.Nemůžu sedět,chůze mi nevadí.Asi vás nepotěším,ale léky mi nezabírají vůbec žádné,ani rehabilitace.Trnou mi nohy a bolest vystřeluje do břicha.Doktoři stím nedělají vůbec nic,pouze nejáké rehabilitace,které jsou absolutně bez efektu.Zvláštní je to,že bolest během dne vůbec nepřestává,bolí bo stálé.Pokud budete mít nějaký zlepšovák na naše problémy,napište.Je mi 36 let a tyto problémy mám od 24.let.

Petra
3x

Zdravím všechny s tímto problémem,marodím již 10 měsíců s bolestmi zad,hlavy,kyčlí.Nyní jsem po CT vyšetření bederní páteře a mezi 4-5 plotýnkou mám rozdíl 4mm,což by prý v mém věku být nemělo,říkal p.doktor,ale je to dáno i zaměstnáním a poněvadž vykonávám celkem těžkou práci,tak to bude asi tím.Měla jsem různé rehabilitace,lázně,ale výsledek zatím není lepší(lázně byly již v březnu).Nejlepší na tom je,že člověk neumí "hekat" a není skoro na nás vidět že by nám něco bylo,ale na druhou stranu my samy víme jak nám je,když v noci nemůžem blestí spát natož se otočit na posteli a když tak s velkými bolestmi.Nyní si myslím,že půjdu před komisi a jestli nedají mi částečný invalidní důchod,ale jsou lidi jinak postižení a nedostanou ho.No necháme se překvapit

Evžen
6x

Zdravím všechny, chci se touto cestou podělit také se svými zkušenostmi ohledně bolesti zad. Je mi 45 let a bolesti páteře se u mne projevili již před dobrými 10lety. Intenzivněji od r.2005. To jsem skončil v nemocnici v Plzni na infuzích. Bolest se zmírnila, ale časem se opět stupňovala. Po necelém roce jsem byl zpět. Vše se opakovalo a letos v únoru mě již nepomohli. Neuroložka mě ale i přesto že jsem měl stále dosti velké bolesti, které vystřelovaly do levé nohy řekla, že to na operaci není (až prý začnu ochrnovat) a poslala mě na rehabilitace a na bolest mi napsala analgetika DHC Continus 90mg. Ovšem doktor na rehabilitaci mě překvapil svým názorem, že mě měli odeslat neurochirurgovi a ne k němu. Jelikož jsem byl v PN již od listopadu byl jsem nucen navštívit posudkovou lékařku. Ta mě \"dorazila\" svým tvrzením, že prý DHC brát nemám, že jsou silné, návykové a používají se při nádorových onemocněních a že si mám na bolest zvyknout a nejradši by mě poslala do práce. Moje žena se s tímto mým stavem nechtěla smířit a tak tedy začala jednat. Přes známé jsem se nakonec dostal neurologovi do Prahy. Po vyšetření na MR kde zjistili chondroza L2/3 i L3/4 s bulgingem disku a osteochondróza L5/S1 s lokální mediální protruzí 3mm, mě okamžitě objednal na neurochirurgii MUDr. Prokopovi na Homolku. Bohužel se čeká, takže jsem se tam dostal až v půli června. To jsem již L nohu zvedl tak do výšky 20cm a někdy jsem zakopával i o práh dveří o bolestech nemluvě. Posudková lékařka mě dokonce řekla, že se to nedělá chodit od jednoho doktora k druhému... Neurolog MUDr. Konrád ji tedy poslal vzkaz, že pacient má stále právo na volbu svého lékaře. MUDr. Prokop mě poté poslal na nukleární vyšetření celé kostry, kde krom již špatných kloubků obratlů L5/S1 mě našli ve stehenní kosti i \"kostní infarkt\". Objednal mě tedy na operaci na dynamickou stabilizaci páteře. 22.srpna mě sám operoval a do obratlů mi zavrtal 4 šrouby rozepřené polyuretanovými hadičkami, takže to funguje jako jakési tlumiče. Jak mi po operaci vysvětlil k této pevnější stabilizaci byl nucen přistoupit neboť plotýnka již byla celkem rozpadlá a obratle se již dotýkaly. Druhý den po operaci jsem se již postavil a opatrně s chodítkem prošel. Bolest nohy ustoupila a dokonce jsem ji již mohl zvednout. Za 4 dny mě dali korzet. Pravda nesměl jsem sednout, ale ne 3 měsíce jak zde uváděla Míša, ale 3 týdny. Samozřejmě, že rána první 4 dny značně bolí a každý pohyb na posteli byl znát, ale i to ustoupilo a opravdu se mi citelně ulevilo. Za 7dní po operaci jsem šel domů. Tedy dovezli mě sanitkou v leže. Nyní jezdím na rehabilitace (mimochodem, rehabilitační lékař mě do zprávy napsal poznámku, cituji: \" ...konečně se dočkal operace, kterou mu neurologové stále odmítali i přes bolesti.\"), nosím ještě korzet, sedím, cvičím, chodím na procházky se ženou a psem a jsem rád, že vše dobře dopadlo. Na kontrolu mám jet 6.listopadu tak se uvidí co dál. Závěrem chci říci, že každý sám se musí o své zdraví postarat a nebát se najít si toho pravého lékaře, který mu pomůže. Ona opravdu bolest není vidět a ne každý obvodní či odborný lékař ji dokáže vyhodnotit ku prospěchu pacienta. Děkuji tímto neurologovi MUDr. Konrádovi a neurochirurgovi MUDr. Prokopovi a vám za prostor.

Lenka
4x

Ja sa chcem iba podakovat vsetkym za prispevky. Mam podobne zdravotne problemy a najst nieco na nete o tejto problematiky nie je jednoduche. Mam pred sebou dilemu ci mam alebo nemam ist na operaciu. Jeden lekar mi povie staci iba cvicit a vsetko sa zlepsi. Druhy lekar mi odpruca ist okamzite na operaciu, kym nie su poskodene aj stavce. Som vdacna za vase prispevky. Urcite mi pomozu pri rozhodovani. Dakujem.

Anaj
3x

Dobrý den,i já trpím těmito bolestmi,ale po mnoha letech mohu doporučit-pohyb a lázně Jáchymov.

Hanka
9x

Dobrý den!Podle výsledků MR:osteochondroza disku L4-5,hernie disku L4-5 centrolater. vpravo 8mm,protruze disku L3-4.Na MR jsem byla v Ostravě,léčím se ve Strakonicích.Jenže minulý rok v říjnu jsem byla u jedné neuroložky.Výsledky MR jsem s sebou neměla,protože mi tehdy ještě nepřišly poštou.Paní doktorka mi záda prohmatala,řekla,že tam žádný výhřez necítí,že mám jen ochablé svalstvo a mám brát Paralen,napsala mi rehabilitaci a tím se mnou skončila.Ano,takto jsem dopadla.Kdysi dávno mi bylo řečeno,že se nesmím prudce ohýbat,nosit nic těžkého a luxovat.Teď se mi to zase vrátilo,po jednom jediném vyluxování.Nemůžu stát,sedět už vůbec né a jen ležím na zádech.

Erika
1x

dobry den Hanka. pred piatimi rokmi som mala podobny nalez a lekari mi davali mnozstvo infuzii a liekov az som skoncila na kortikoidoch ktore mi pichali ku platnicke pod CT.. Ked mi hovorili, ze sa mam setrit a nic upratovat tak som nepochopila, ze nic znamena nic. Aby som to skratila, tak uz som tir roky po operacii a jedine co funguje, pri podobnych diagnozach (ked to este ide) je klud na lozku a lieky aspon den dva a potom cvicit pod odbornym dohladom rehabilitacnej sestry denne min 30 minut. To funguje ale iba ked platnicka netlaci na nervovy koren. Potom uz je to skor pre neurochirurga. Spravnym cvicenim sa da vela zachranit, operacia mi vyriesila problemy, ale to uz je krajne riesenie ked ide o funkcnost nohy. Dnes po troch rokoch mozem povedat ze som vcelku ok, mam urcite obmedzenia a bolesti, ktore sa daju vydrzat bez liekov, ale keby som mala dnesne vedomosti tak by som mozno vedela predist operacii, Diagnoza to nie je peknä (skor hroziva), ale pri troche snahy sa s nou da pekne fungovat.

Ludmila Jiroutová

Zdravím všechny, mám také osteochondrozu a ještě unkartrozu krční páteře. Páteř i hlava mi bolí každý den. Jsem ráda, že nejsem sama takto postižená.

Mária
4x

Dobry den. Potiaze s chrbticou ma sprevadzaju takmer od detstva,teraz mam 48 rokov. Chcem Vas pekne poprosit o vysvetlenie nalezu MR LS chrbtice:Th10/11 znizenie iv strbiny, s nepravidelnymi krycimi platnickami,protruziou disku ventralne a lateralne,bez evidentneho presahovania dorzalne.Dehydratacia diskov L3/4-L5/S1, so znizenim iv priestorov. L3/4 cirkularne vyklenovanie disku o cca 4mm, s naliehanim na dur. vaku, v mieste odstupu L4 bilat., bez ich kompresie, forameny volne.Mierne zmnozenie intraartik. tekutiny vo fazet. klbikoch. L5-dorzolateralne vyklenovanie disku o cca 4 mm, s anularnou trhlinou (hyper S1 v T2 v zadnej casti disku),diskretne viac dolava, s kontaktom na dur. vaku v mieste odstupu L5 bilat., a v kontakte na priebeh korena L4 1.sin. Mierne zuzeny ľ. neuroforamen. Incip. zmeny na fazet. klbikoch. L5/S1 len diskretne presahovanie za okraj stavca, s kontaktom az miernym tlakom na dur. vaku, v mieste odstupu S1 l.dx., forameny volne. Zaver:Incip. osteochondroza Th10/11, L3/4-L5/S1.Protruzie diskov L3/4-L5/S1, s kon taktom na dur.vak, vs. v kontakte na priebeh L4 1.sin. Jemne zmeny L3/4-L5/S1 charakteru Modic II.-ciastocne I. Dakujem pekne. maria

honza

je mi 15,mam osteochondrozu na pravem koleni .Jeto vlastne nejaka kost,ktera spatne vyrostla a napovrchu si udelala ochrannou chrupavku,,mel sem jit na operaci,ale nemohu,protoze po operaci by se mi mohla noha nakrivit..

pavel
2x

podľa istej pani - pri osteochondróze má veľmi pozitívny účinok odvar bobkového listu. ( 5 g ) - variť 5 min v 0,3 l vody, nechať odstáť v termoske. Po vychladnutí zliať a užívať v malých dávkach. Po spotrebovaní počkať 2 týždne a pripraviť nový odvar. Sám to ešte len odskúšam..

pavel
1x

honza - dúfam že toto ( bobkový list ) nájdeš a odskúšaš. Ak Ti to pomôže doporučuj ďalším

marketa
8x

Taký jsem trpěla bolesti zad, pán doktor mi řekl,že jsou to výrůstky na páteři a lepší to nebude. Tak jsem scháněla, až jsem našla, mě to pomohlo a sem tam to preventivně beru, neuškodí, ba naopak pomůže VELMI ZAJÍMAVÉ !! - Bobkový list OČISTA OD SOLÍ pomocí bobkového listu „Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kámen a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny“. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu. Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem: 5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Není možné vypít celé množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžete zopakovat. Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí. Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny. Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje. Natalie Nikolajevna, 47 let, Moskva Bobkový list jsem pila pětkrát a osteochondróza krční páteře prakticky zmizela.

Milan
1x

Dobrý den před deseti léty jsem prodělal operaci bederní páteře.Operateři zjistili i prasklý 4 obratel,spevnili jej a ono to prasklo vedle,nedostatkem vápníku netrpím.Časem zjistili pri MR další 4 obratle podotýkém že mě operovali vyhředlé ploténky protože jeden výhřez byl 14 mm a druhý 16 mm mam stále bolesti v oblasti bederní páteře a vystřeluje to do lvé dolní končetiny.Může prasklý obratel vyvolávat tuto bolest.Podstoupil jsem lečbu analgetik v podobě kapaček následovně injekci do oblasti páteře pod rendgenem a bolest ustala na 20 min.Spím po hodině a obcas mam pocity že nohy nemam vůbec je necítím.Operateři do mě zasahovat nechtěji protože prasklé obratle jsou 1 až 5.Nikdy jsem neměl žádný ůraz ani havárku.Poradí někdo co stouhle situací jsem v částečnem inv.důchodu a od lidí slyším na tebe děláme jsou to sprom. volové byl bych radši zdráv a bez bolestí.S pozdravem všem Milan touto cestou bych chtěl poděkovat operaterovi Janu Mračkovi který sec semnou piplal skoro 5 hodin díky doktoré

Marek
2x

Bude třeba si upřesnit diagnozu provedením magnetické resoonance daného úseku, neurologickým vyšetřením. Poté dle nálezu absolvovat řádnou lébu na rehabilitaci. Po skončením těchto postupů bude možno se lépe vyjádřit. Pohybová aktivita je na místě, použil jsem odborný komentar od odbornika Autor: MUDr. Milan Navrátil, Chirurgické - traumatologické oddělení, Úrazová nemocnice v Brně.

Marek
5x

Osteochondróza je degenerativně dystrofický proces, který obvykle začíná v meziobratlové ploténce a postupem času se zapojují i další části páteře Pokud je pulpozní jádro (funkcionální centrum meziobratlové ploténky) schopno absorbovat a udržet tekutinu, potom je „zdravé“. Když je ale výživa ploténky narušena, začnou se objevovat změny ve fungování páteře. Meziobratlové ploténky nemají cévy a plynulá výměna živin je zajištěna pomocí střídání zatížení disku během chůze. Například u lidí, kteří hodně sedí a nemají skoro žádný pohyb, buňky meziobratlové ploténky začnou trpět nedostatkem výživy a v důsledku toho ztrácí schopnost zadržovat tekutiny, „vysílí se“, onemocní a zemřou. Takto začíná osteochondróza. Jenže tohoto procesu si v rané fázi vývoje málokdo všimne. Počátky nemoci mohou být doprovázeny krátce trvajícími bolestmi nebo zvláštním pocitem v oblasti páteře. Obvykle tomu nevěnujeme patřičnou pozornost, protože nám to nebrání normálně žít a pracovat. Časem začne meziobratlová ploténka „vysychat”, zpevňovat se a snižovat svoji výšku. V důsledku toho se narušuje synchronní práce ploténky a následně i biomechanika páteře jako celku. Dochází ke vzniku různých onemocnění páteře. Ta se projevují stálou a nesnesitelnou bolestí, která nás nutí vyhledat lékařskou pomoc. Bylo zjištěno, že jediným aktivním stimulátorem zásobování živin meziobratlové ploténky je chůze. Výživa disku začíná po 15-20 minutách nepřetržité, klidné chůze, která by měla trvat 1,5-2 hodiny (pro dostatečnou denní dávku výživy disku). Tuto procházku nic nahradit nemůže! Žádné statické držení těla nebo zátěž páteře, tím jediným pravým je zátěž po určitých dávkách v podobě přirozené chůze. Chůze pomocí trenažérů, např. běhacího pásu, není pro tento účel efektivní, protože to není pohyb v prostoru na určitou vzdálenost, při kterém svaly pracují jinak a zátěž na páteř se rozděluje atd. Obecně platí to, že přírodu oklamat nelze! V článku bylo využito materiálů z knihy Osteochondróza pro profesionálního pacienta od akademika Igora Danilova .

Imrich
3x

osteochondroza a keď sa k tomu pričleni lordoza a ventrolistéza či naviac osteoprodukcia / výrazy použité z lek .správy / máte o spánok postarané . Nemôžte sedieť , ležať dlhšie chodiť no a robiť akurát tak s jazykom a aj to pokiaľ bolesti sa nevystupňujú ako sa hovorí na maximum . Bolesťami chrbtice trpím prakticky už od roku 1960 keď ako vojak som utrpel úraz -fraktúra TH 3/4 a pohmoždenie platničky L 5 . Najhoršie je to , že trpnú mi ruky ale aj nohy . Keď náhodou robím na záhrade a zdvihnem 10-kg napr. jablk mám problém sa dostať horeschodmi do domu-jednoducho povedané nohy nepočúvajú . Podľa rontg. snimku mám zúžene medzistavcové medzery a samozrejme výrastky na stavcoch . Pomohla by mi možno metóda náhrada platničiek nástrekom nejakej hmoty ktorú vraj robia niekde v severných Čechách poradte a dajte adresu na email. adresu : [email protected] ďakujem vopred i keď lekári toto neodporučajú

jana
2x

prosím Vas,mohol by niekto poradiť,manžel má ťažkú osteochondrozu L5/S1,miernu ventrolistézu L5,foraminostenozu L5/S1,trpne hlavne pravá noha a obidve ruky.Odborný neurochirurg odporučil operáciu. Dá sa ale urobiť niečo ine aby bolesti ustupili?Od operacie ho iný lekari odradzaju .Má s tým prosím Vás niekto skúsenosť a poradí?Ďakujem

Monika

Dobrý den,na MR vyšetření C páteře mi byla zjištěna osteochondroza disků C5-7 s protržení a sekundárním zúžením primárně úzkého páteřního kanálu kombinované etiologie.Dale oboustranná foraminostenoza C5-7 spondylogenni etiologie a aplace krční lordózy.Prosim o vysvětlení.Rehabilitace mi zatím nezabírají.Dekuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce