Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

antidepresivum Prozac

Zdravim, chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti s užíváním antidepresiva Prozac. Mám ho předepsané, ale když jsem si přečetl vedlejší účinky, tak jsem neměl odvahu to začít polykat. Doufám, že se někdo ozve. Díky za odpověď(i)

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Korny
24x

Tohle je největší svinstvo!Proboha to nikdo neberte i kdyby vám to předepsal samotnej papež.V USA na tuhle sračku umřelo už strašně moc lidí a i dětí.Dostali po tom takový depky,že prostě skočili z okna.TOHLE NEBERTE.

Zuzana
11x

To si nemyslim. Já ho beru a moc mi pomohl. A to, že se po něm tloustne taky neni pravda. Já zhubla 8 kg.

marie spanova
25x

Konkretne s prozacem zkusenosti nemam, ale pracuji jako opatrovatelka a mam dost zkusenosti s lidmi, kteri brali antidepresiva i nekolik desitek let a do jednoho jsou to lidske trosky. Opakovane tezke deprese, predcasna demence,apatie, citova i mentalni otupelost atd. atd. Je to nejhorsi svinstvo, jake kdy lidstvo vymyslelo a jake kdykoliv vymysli. Za takove "vynalezy" by mel byt trest smrti.

Emilim
4x

Marie ja s vami uplne suhlasim, ako mozu podavat ludom takyto humus............!!!!!!!!

Nebrat
5x

Máte pravdu, stačí se podívat na youtube na dokumenty o psychofarmakach- penize s cejchem smrti, diagnostický statisticky manual, Jak mouhou psychofarmaky zabít vaše dítě, atd. Dobře si to rozmyslete, než ty sračky začnete brát a zjistěte si info i jinde, než od psychiatra. Tomu je ukradené, jakým rizikum vás vystavuje, jemu nehrozi nic, VY se musíte zajímat, co berete. Psychiatři pacientům lžou.

Zdeňka
4x

Zkuste najít dokument odvysílaný na ČT "Ryba smrdí od hlavy". Jedinou předností přípravku je nejspíš zisk z jeho prodeje.

Otakar
12x

Podléháme těm nejhorším , takřka středověkým bludům a typicky české neznalosti, antidepresiva řady SSRI,k nimž patří i zmiňovaný Prozac je v současné době to nejlepší co v léčbě depresí existuje.Vše vyplívá většinou z velmi nedisciplinované "samoléčba"pacientů.Účinek je dán poločasem rozpadu v nervové soustavě,tedy výrazně vyšší kladný účinek.A prosím neroznášejteezi lidmi Vaší evidentní hloupost a neznalost.DíkyVašim neznalostem jen strašíte ty pacienty, kteří mou pomoc skutečně potřebují.

Psychiatri su vrahovia
1x

Sa uvedom co rozpravas zs klamstva antidepresiva nikdy ale nikdy nikoho nevyliecili a ani nepomohli!!!!!!

I know
2x

Blbost.

Katerina

Prozac je jedna velka lez. Prectete si knihu od Johna Virapena NEZADOUCI UCINEK SMRT. ( je i ke stazeni tusim na ulozto.cz). Je to byvaly reditel velke farmaceuticke spolecnosti Eli Lilly (pobocky ve Svedsku), ktera tento lek vyvinula. On sam se zaslouzil o uvedeni Prozacu na svetovy trh. Ovsem za podminek uplatku, podvodu, zfalsovani klinicke studie a s vedomim, ze tento lek je vysoce nebezpecny a to z toho duvodu, ze mimo jine zavazne vedlejsi ucinky dohani lidi k sebevradzam i vrazdam!! Kniha je jeho osobni zpovedi a sdileni pravdy nejen o tom, jak on sam protlacil Prozac na trh, ale o tom, jak farmaceuti ke spolecnosti funguji. O zdravi tady nejde, pouze o penize. Prosim, sirte dal.

Dagles
5x

maš pravdu nechci ho dík

Jo
11x

Dve hrste kešu orieškov denne nahradia Prosac a bez vedľajších účinkov

Vendy
2x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

marie spanova
5x

Pockej za par let.

Zdeňka
6x

já bych dala od těchto léků ruce pryč a volila raději přírodní cestu - bylinky a relaxaci, odpočinek. Dopručuji přečíst knihu Nežádoucí účinek: Smrt, jejímž autorem je John Virapen. Každý zodpovídáme za své zdraví a svůj život a možná zrovna vy můžete být tou "obětí" nežádoucích účinků daného léku - a nejde jen o Prozac, ale i ostatní léky zejména ze skupiny antidepresiv - deprese je "nemoc" moderní doby - našeho životního stylu a farmaceutických firem, které vydělávají na naší neznalosti. Rozhodujme sami za sebe nenechejme za sebe rozhodovat ostatní!!!!

I know
26x

Deprese je fyziologická záležitost, ke které bud máte genetické predispozice a vznikne "zničehonic", a nebo může vzniknout dlouhodobým stresem/smutkem/vypětím (ano, moderní doba s tím má co dělat, ale třeba také neštěstí v rodině a podobně "nemoderní" záležitosti), které je tak intenzivní, že dereguluje sekreci hormonů v mozku. Kešu oříšky? Přírodní medikace? Vážně? Je vidět, že nevíte o čem mluvíte. To je jako kdybyste lidem s diabetem I. typu předepsali jíst zeleninu a chodit relaxovat do přírody. Hm, co by se jim asi stalo? Zázračně by se jim obnovily buňky slinivky a začaly by vesele produkovat inzulin? Asi TĚŽKO :) Je mi 22 let a antidepresiva beru. A kdybych se mohla vrátit v čase, začala bych s tím už před dvěma třemi lety a nedostala bych se do stavu, který mě donutil jít (nebo se spíš dotáhnout s vypětím všech sil) k lékaři. Ještě než začnete argumentovat tím, že to je důsledek toho, že dnešní mládež akorat sedí doma, kouká do počítače a do mobilů a nesportuje, tak předesílám, že dělám dva sporty, mám 4 tréninky týdně, sportuji se psem a studuji VŠ (Přf UK, takže nejsem ani ztracenec bez životního cíle), jím spoustu ovoce, zeleniny, nechodím do fastfoodů.... :D Takže nemluvte o věcech, kterým nerozumíte. :) Možná, že zrovna vy, co tu děláte chytré, byste se ani nedožili okamžiku, kdy jiní v této diskuzi, kteří antidepresiva berou, si pro ta antidepresiva došli.Protože to neni jako když si popláčete u Ulice. Není to dokonce ani to, jako když vám umře kočka. Deprese jsou jiný level psychických strastí, který člověka omezuje ve všech oblastech života. krásný večer :)

mattias beckenbauer
13x

ja bych to nebral.Zrovna prekladam knihu o depresich a prozac pry na celem svete vyvolal velkou radu tezkych depresi, ktere mnohdy vedly az k sebevrazdam. Pokud nekoho zajima, tak Ruediger Dahlke - Depression.

ivanhoe
1x

zdravím, Mudr Jan Šula co má cca 5 VŠ, tak když přednášel o prozacu(ku), tak říkal 5% biologická využitelnost, jin řečeno receptory cb1 a cb2 ( jeden v mozku, druhý v tlustém střevě - párové orgány) a serotonin je na cb1 jenom 5 = zbylých 95% je ve střevě, proto ta otřesná úroveń psychiatrie, když přednášel psychiatrům, tak na něj čuměli jak sysli a nevěděli která bije .....A včil babo raď. A to ještě na youtube vložil "7 bran imunity" a ani on nevěděl, že se jedná o 7 jemnohmotných těl a žádné brány? No potěš koště.

lada
12x

odporucam precitat knihu NEZIADUCI UCINOK:SMRT je to vypovedat clovek co presadzoval liek aby sa dostalna trh.kdo precita a uziva pochopi velmi rychlo ako velmi ohrozuje nielen svoje zdravie ale aj svoj ZIVOT.

lada
4x

odporucam precitat knihu NEZIADUCI UCINOK:SMRT je to vypovedat clovek co presadzoval liek aby sa dostalna trh.kdo precita a uziva pochopi velmi rychlo ako velmi ohrozuje nielen svoje zdravie ale aj svoj ZIVOT.

gj

a na to jste prisel kde?

Marty
12x

tohle jsou jedovaté svinstva, raději si ubal jointa.

Jana
7x

Ten lék neměl být ve skutečnosti vůbec schválený.https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=13568d323ea898ed&mt=application/pdf&url=https://mail.google.com/mail/?ui%3D2%26ik%3D71a0887dfe%26view%3Datt%26th%3D13568d323ea898ed%26attid%3D0.1%26disp%3Dsafe%26zw&sig=AHIEtbRkuAfloME9x11ASmlNWhWiSgKPRQ

Radek
6x

Koupil jsem si knihu která se dá i stáhnout zdarma!!! Martin Herzán - Totalitní Světovláda. V jedné kapitole o ovládání lidí a tajných amerických projektech se píše že od Atentátu v Oklahoma city: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bombov%C3%BD_%C3%BAtok_v_Oklahoma_City A různých střelců ve školách a na veřejných místech které povětšinou končily sebevraždou pachatele byli shodné rysy jedinců- pachatelů!!! Jeden z těchto shodných rysů byla Lékařská léčba psychických a duševních poruch ale hlavně užívání léku "Prozac"!!! Tento lék vykazuje vedlejší efekt neřízené násilné chování jedince. Spolu s hypnozou či vysokofrekvenčním obrazem může z člověka vytvořit řízeného jedince. Před Senátním výborem USA vystoupil vyšetřující lékař který sdělil že válečný veterán který spáchal jeden z aktů vražedného běsnění měl implantován v lebeční krajině Čip!!! Tři prvky udělají z člověka robotickou loutku. Dvě jsou Prozac a vysokofrekvenční záření!!! Vše by mělo sloužit k přijímání Drakonických Zákonů které mají okleštit svobody člověka jako jedince ve jménu boje proti Kriminalitě a Terorizmu v USA!!!

desire

Riso Muller hulil travu a teraz ma maniodepresiu

hana
4x

ahoj koukněte se na facebook na Moje pravdy - je tam od manažera farmaceutické firmy kniha i o tomto léku ... doporučuji přečíst je to síla šiřte dál prosím máte li potřebu díky

mary
3x

Prectete si knihu Vedlejsi ucinek: smrt a utvrdi Vas v rozhodnuti tento “lek“ neuzivat.

Jozefina
9x

Bola som asi 20 rokov chorá /ťažké závrate/Žiadni lekári mi nedokázali pomôcť.Bola som hospitalizovaná na rôznych oddeleniach s pobytom v mnohých kúpeľoch s výsledkom veľká "O".Lekári ma prestali liečiť, bola som u nich odpísaná ako tá čo si choroby namýšľa.Potom bol vynájdený Prozac.Po jeho užívaní sa môj stav natoľko zlepšil, že ma vrátil zdravého späť do života. Asi dva mesiace.Potom som ešte chodila na pravidelné lek. kontroly ale to už nebolo treba. Prečitala som si aj knihu od Virapena o korporáciach vyrábajúcich lieky.O jeho knihe si myslím, že je to len humbuk, niečo naduté aby Virapen spravil "halo" a na nej zarobil.Neverte mastičkárom.

jimmy
7x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

lea

Možná u anorktiček, tam je přibývání na váze žádoucí. Nikoli u bulimiček. U těch spíš SNRI Venlafaxin

swhy
4x

Pomaha mi jiz patnactym rokem s prestavkami, neni ze me troska ani netrpim demenci. Po fyzicke strance jsem v top stavu,bohuzrl obcas,kdyz ho vysadim trpim depresemi a vraci se mi bulimie. Mimochodem duvod zacatku uzivani byla bulimie kombinovana s anorexii,ktere prerostly do depresi. Celkove ho beru cca 4 az 5 let. Dle meho nazoru zalezi na jednotlivci,pro me je zrejme tento preparat nejlepsi.v presravkach mezi neuzivanim bylo vyzkouseno vsechno. Sportuji,jim orechy,zeleninu,ovoce,medituji,uzivam i prirodni preparaty jako treba trezalka,valeriana atd. Sexualni zivot by mi mohl kdekdo zavidet,stastne manzelstvi mam tez,krasne a zdrave dite atd. Prozac je pro me skvela berlicka.Bez nej uz tu asi nejsem....

Jean

nesouhlas !

Evzenie
2x

Nevím, kolik Vám je a proc musíte nonstop jíst psychofarmaka několik let pokud nemáte schizofrenii? Zkuste změnu stravy : bez E, bez pšenice a ovsa a ječmenu a skoro žita. Z lepku jen špaldu či žito bio, nejezte těměŕ mlěčné výrobky a pokud máte depresivni sklony, přejde Vám to. Léčila jšem se od 40 let na deprese tedy nejpve Prothiadenem a pak Zoloftem, nyní již 10 let neberu nic a je mi 59 let a ok, jen dodržuji striktní stravovací omezení, mj nepiji ani juice ani limonády či capuccina aj, žadné instant výrobky nejim a konzervy( proste bez E!!) . Jsem biochemik a našla jsem cestu v kontextu se zdravým životním stylem a znalostmi z Princeton USA i Dr. Slimákové

Otakar

Opět nehorázná hloupost,Vámi popsané léky patří do skupiny tzv.trycikliclých antidepresiv a ty se dnes již téměř vůbec neordinují.

paja
1x

Přeji příjemný den,potřebovala bych konzultaci:mojedcera trpí anorexii s bulímií zároveň bere Zoloft,psychika mírně zlepšena ale stále odmítá jídlo a zvrací,četla jsem ,že v těchto případech se aplikuje Prozac,prosím oradu zda jej doporučujete zkrátka jak se tento lé osvědčil u těchto pacientek děkuji

bboymarcel
3x

Ahoj moje ségra měla taky tydle stavy asi 3 roky...je to dlouhodobý léčení ale hlavně ...v životě nebrala prášky a dostala se s toho ...po 3333ech letech ...LÁSKA.....!!LÁSKA....ŽÁDNEJ OUSTAV nebo léky,,,,pouze být spokojen sám se sebou...cvičit abýt mezi správnejma lidma ...

mondena
8x

Mne teda opravdu velice pomohl při depresích.Nebyla jsem pomalu schopna chodit mezi lidi. Jsem štastná, že jsem prozac začala brát. Vše se u mne změnilo k lepšímu.Nebojte se toho.Naopak neléčená deprese v ranném stadiu,je potom začarovaný kruh.

Majka
4x

Chtěla bych se zeptat k poslednímu příspěvku jestli to dobře čtu od mondena.Taky beru prozac už pět týdnů a začínám cítit zlepšení,ale chtěla bych vědět,kdy jste se začala cítit opravdu dobře.U mně to pořád kolísá.Jinak já se léčím už 8 let a ted mi lékař léky změnil právě na prozak,tak bych chtěla být trochu v obraze.Díky předem za odpověd

Dagles

Já jenom se dívám co to čtu nevím jestli bych chtěl vyzkoušet Prozac, ale asi ne , jelikož deprese nemám a jsem velice zdravý a vyrovnaný muž. Občas mám problémy, ale ty sou jiného rázu.

boby
4x

Beru Prozac patnact let a nemam s nim zaddne problemy

marie spanova
7x

Dej si zmerit IQ a porovnej s drivejsim. Myslim, ze se budes divit.

Honza
3x

Jaké máte zkušenosti se sexuální výdrží a lékem Prozac?

Aleš
3x

Beru Prozac z důvodů předčasné ejakulaci, a celý problém to vyřešilo. Zvýšilo se sebevědomí, libido kleslo na polovinu. Mohu říct, že se mi zásadně změnil život.

Jirka
2x

Mně ho předepsal lékař na předčasnou ejakulaci a během pár dníjsem měl po problémech, nějaké další příznaky nepozoruji

Kateřina
1x

Vyřešilo se to napořád nebo se léky musí používat stále?

Ne
5x

Souhlasím s tím abyste Prozac neužívali ! je to to nejhorší co mžůete dostat, řeště deprese jinými cestami, existují i přírodní alternativní cesty !

zuzka
9x

To bych ráda věděla jaké jsou alternativy. Sportuju, což je jedno z nejlepších antidepresiv, ale pak jsem se dostala do fáze, že jsem nemohla pomalu ani zajít se napít, s nikým jsem nemluvila atd. Nebýt Prozacu, tak jsem v hajzlu. Beru ho už několik let. Jako jediný mi pomohl jak proti depresi a vyléčil mi i bulimii. Zkoušela jsem na depresi i Remood, ale nic... Proti Prozacu fakt nic nemám, je to můj zachránce.

vitin
9x

proboha léky jsou jen berlička! Chtěl bych vás všechny vidět, kdyby jste prožili co já, nález nádoru, operace, ozařování dva měsíce, následný rozvod - ženská odešla protože si chtěla užívat, nechala mi dítě na krku a nikdy by mě nenapadlo jít a škemrat někde o antidepresiva. Dnešní generace se nic nevydrží a při sebemenším problému raději bere Prozac. Ale že to má na každého jiné účinky už nevidíte? Můj známý se například po něm začal v noci pomočovat. Tak jsem ho seřval jestli mu to stojí za to, prášky splách do záchodu a dnes bez nich žije lépe než s nimi.

Jendis
15x

Je vidět,že vitin vubec neví co je to Deprese....,mužeš zažít buh ví co...nádory,rakoviny,rozvody....,ale deprese je nemoc....,a ty jsi ji rozhodně neměl....

hráš
3x

já depresi měla a souhlasím s vitinem. prášky jsou svinstvo a ti, co ho dostávají na trh, by si je sami nevzali ani omylem. proberte se, lidi.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce