Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

antidepresivum Prozac

Zdravim, chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti s užíváním antidepresiva Prozac. Mám ho předepsané, ale když jsem si přečetl vedlejší účinky, tak jsem neměl odvahu to začít polykat. Doufám, že se někdo ozve. Díky za odpověď(i)

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marie

Pro vandu,přidala jsem svůj komentář k prozacu,tak si ho přečti.Rozhodně ho nechtěj změnit,je to jedno z nejlepších antidepresiv,určitě ti zabere a hlavně pomůže,ale trvá mu to pár týdnů.Vydrž!!!!!!

Jane
1x

Ahoj, Lexaurin není na dlouhodobé užívání, ale jen na okamžitý účinek. Já beru Citalec 20 už 7 let, není návykový a jsem celou dobu beu obtíží. Tohle brnění znamená, že lék ti ještě nezabral. Určitě dojdi k doktorce.

Marie
4x

Ahoj všichni,přečetla jsem si všechny komentáře na téma Prozac a nedá mi to a musím reagovat.Moje první deprese v roce 2000,nasazena antidepresiva APO PAROX,stav se trochu sklidnil,ale nebylo to ono.Poté lékař změnil na ZOLOFT,ten jsem vůbec nesnesla a nakonec zvolil právě PROZAC.Popravdě řečeno,už jsem nevěřila,že mi pomůže,protože mi bylo pořád hodně špatně,byla jsem doslova ležák,starala se o mně rodina a vlastně mně i hlídali,vážně jsem to chtěla skončit.Doktor říkal,že musím být trpělivá,protože než začne zabírat,tak je to proces na několik týdnů.Trvalo to přesně 8 týdnů a pak z ničeho nic jsem se ráno vzbudila a bylo mi dobře,žádný pláč,třes,šílená úzkost,prostě bylo mi dobře,už jsem si ani nepamatovala,jaký je to pocit,když je vám prostě dobře.Chce to opravdu jenom trpělivost,nemyslete si,že spolknete prášek a problém je pryč.U antidepresiv to je na delší dobu.A na závěr,po několika letech užívání PROZACU jsem ho začala postupně vysazovat,ale opravdu pomalu,trvalo to zhruba rok a od roku 2009 ho neberu vůbec.Deprese se zatím nevrátili,pět let jsem bez léků a zatím dobrý.Není vyloučeno,že se to nevrátí,říká se,že tahle nemoc je na celý život s přestávkama,ale když to přijde,tak nebudu už tak vyděšená a rozhodně zvolím opět PROZAC,protože mně už život zachránil a to doslova.A kdybych ho musela brát do konce života,tak mi to nevadí,protože nemá vedlejší účinky,a rozhodně vám ten prášek neřídí váš život.Chováte se přirozeně,jako lidé,co nic neberou,normálně se smějete,když chcete,normálně pláčete,když máte proč,ale nehroutíte se.Zkrátka normální život.Takže nevěřte pověrám o prozacu a hodně štěstí všem

Bb

To je divne mne zabral liek Fluoxetine doslova za pár minut. Po tazkej dobe v rodine som sa dostal do depresivneho stavu postupne aj ked som prirodzene vesela povaha. Samozrejme som depky najskor riesil sportom, spolocnostou ludi, prechadzky pri more atd. Ale bola to seria udalosti ktore ma proste rozhodili a nakoniec to bolo naozaj zle.. Rano problem vstat, vseko sede bez zmyslu a proste koniec v hlave. Tak som vydrzal asi mesiac a nakoniec ma manzelka zobrala k lekarovi a ten mi hned predpisal fluoxetine a hned ako som liek uzil doslova par minut a depka uplne fuč. Doslova ma to az sokovalo aka obrovska zmena to bola a ako okamzite. Viem ze ten liek nechcem uzivat ak to nebude nutne ale stalo sa to vlastne dnes a cakam ako sa budem citit zajtra. Myslim ze kto nezazil ozajstnu depresiu aspon na mesiac tak to nebude chapat ale teraz viem ze bez liekov by bolo tragickych koncov neporovnatelne viac.

david
4x

Problém je, že o depresích a o tom jak se z nich dostat mnohdy mluví ti, kteří je nikdy nezažili. Opravdová deprese na rozdíl od těch běžných jak se říka depek je strašná. Bohužel na ni posilovna ani dobrá parta lidí nezabírá. Člověk je tou depkou tak zničenej, že na posilovnu jednak nemá sílu a lidi ho spíš s...rou neustálejma dotazama typu co ti je, proč se tak pořád mračíš a doporučeníma raduje se seš mladej vždyť ti nic nechybí apod. Nevědí, že člověku je tak nahovno, že by to nejradší všechno ukončil... nepřeju to nikomu a myslim, že ti všichni diskutéři na těhle všech forech kdyby jen na chvíli okusili pravou depresi, tak otočí o 360 stupňů ve svých dementních názorech, které nejsou založeny na osobní zkušenosti...

Luckass

Tady mají lidi fakt dost. Deprese či úzkostné stavy udělají z člověka zombie. Nemáte sílu, chuť na nic, únavy jsou to nesnesitelné až se člověk bojí toho, co z toho života vůbec má. Ty léky podle mne byly jiné před padesáti lety a jsou i jiné teď. Určitě ty léky museli mírně upravit. Samozřejmě léky se občas neobejdou bez vedlejších účinků. Někdo je má a někdo ty vedlejší účinky taky nemá. HOld pokud člověku léky nesednou, tak zkouší jiné. Samozřejmě u psychopatického člověka, se sklony k sebevraždám to určitě je risk. Antidepresiva bych však nedoporučoval brát dlouhodobě. POkud je to o poničené psychice, tak je třeba i mít kvalitního psychologa. Problém řešit a naučit se s těmi stavy žít a třeba jednou to už člověku ani nepříjde a začne žít kvalitní život. Antidepresiva nejsou určitě k užívání na celý život. Psychiatři mají samozřejmě své teorie o tom, že lidé mají nerovnováhu v mozku, ale i to je blbost. Hlavní také je, umět psychiatrovi říct - STOP! Oni by Vám ty léky dokázali samozřejmě cpát celý život. Tím chci na závěr říct, že svůj osud máme ve vlastních rukou a s těmi antidepresivy je třeba zacházet šetrně a snažit se z těch problémů, stavů dostat pomocí psychologa a farmaka, co nejdříve pustit. U každého je to individuální.

nepodstatne
1x

Podivejte se na knihu od John Vipera-mozna uz nebudete patrit ke stadu ovci a otevrete oci dalsim lidem...

Julie Swaczynová

Je to o názoru no.

Jean

vůbec nevíte o čem píšete :-)

zuzka

Prosim mel jste nekdo pri uzivani antidepresiv problem s ocima? Ja jsem je musela po 3 tydnech od zacatku uzivani vysadit, protoze jsem zacala videt přeostřeně, nesnesu svetlo a slunce a vidim jakoby vse bělejší a svetlejsi. Uz mam tyden po vysazeni a porad se mi oci nezlepsili. Nemuze mi to zustat? A dokdy se to zlepsi? Poradte dekuji

Jana

Zdravím,trpím OCD již 20 let.až před dvěma roky jsem našla odvahu jít k lékaři.nejdřív jsem brala apo-parox pak sertralin a nic se nezlepšilo.pak jsem začala chodit na terapie a užívat mirzaten a nastal obrat o 180°.akorát jsem ztloustla 10 kilo. Tak mi to lékařka změnila na Prozac.nejdřív jsem ho bála brát kvůli podobným diskuzím ale nakonec jsem to zkusila.zhubla sem 10 kilo.vrátila se mi chuť na sex,a rozhodně mi na deprese pomohl. Na ocd je to horší ale tam zas zabírá behaviorální terapie.NEBOJTE SE TOHO. ZKUŠENOSTI REÁLNÝCH OSOB ŘÍKAJÍ OPAK NEŽ JAKÉSI KNIHY CO TOUŽÍ PO HUMBUKU.hodně štěstí a nebojte se toho.

MARUŠKA

Zdravím všechny i ty,co pochybují a jsou zásadně proti užívání Prozacu.Depresí trpím 16 let.Prvních 9 let peklo,vystřídala jsem několik druhů antidepresiv,chvíli lepší,pak zase rapidní zhoršení.Nakonec mi doktor předepsal Prozac se slovy ,,jestli nic,tak tohle zabere určitě".Byla jsem už tak zoufalá,že jsem se na ten lék upnula jako na svou poslední záchranu.A ono nic,několik týdnú nic,musela mně hlídat moje rodina,nikdy jsem nemohla zústat sama,už jsem si nevěřila,že bych neudělala nějakou blbost.Pořád jsem volala doktorovi,že to nezabírá a on mi vždycky řekl jenom ,,bud trpělivá,vydrž".Vydržela jsem,trvalo to přesně 8 nekonečných týdnů,ale potom jsem se jednou ráno vzbudila a něco bylo jinak.Neplakala jsem,měla jsem radost,že svítí sluníčko,těšila jsem se na to,co mi ten den přinese,bylo mi prostě dobře.Pocit,který jsem si už ani nepamattovala.Od té doby žádné deprese,po roce užívání jsem Prozac začala vysazovat,ale né plánovaně,prostě jsem si ho zapomínala brát,tak mi bylo dobře,až jsem ho vysadila úplně.Trvalo to zhruba rok postupného vysazování.Léky jsem nepotřebovala 5 let.Za tu dobu se hodně změnilo,život se s námi prostě někdy nemazlí a po té,co mému příteli zjistili rakovinu jsem se trochu sesypala a opět jsem navštívila lékaře.A neberu to jako nějaké svoje selhání,že jsem do toho spadla,protože mi jak já říkám depresáci moc dobře víme,že ta nemoc je na celý život i když múže mít a má několikaleté pauzy,tak múže kdykoliv zaútočit.Jen je dúležité nepanikařit,je naší součástí,patří k nám a vždycky se s ní nějak poperem.A moje volba antidepresiv?Samozřejmě Prozac.Mám k němu dúvěru.Beru ho teprve druhý týden,takže ještě žádné zlepšení,spíš naopak,ale neplaším,všechno má svúj čas.Jak říká múj doktor,trpělivost,vydržet.Chci všem jenom tímto říct,nepropadejte beznaději,když se vám neuděla dobře po prvním polknutí prášku.Takhle antidepresiva vážně nefungují.Jak jsem psala na začátku,poprvé to trvalo 8 týdnú,ale u každého je to jinak.Tak se držte,vadržte a věřte.A za mně Prozak,jednou už mně zachránil,tak mu dúvěřuji.

anonym

je to nesmysl, kde je příčina ?

MARUŠKA
1x

Nechápu,co je nesmysl.A příčina?Je to nemoc,jako každá jiná.Někdo má nemocné srdce,ledviny prostě cokoliv v těle a mozek je také součástí těla a múže onemocnět jako cokoliv jiného.Když budete brát celý život léky na srdce,tak vám nikdo neřekne neber to,zabije tě to,spíš naopak.Všichni řeknou musíš to brát,jinak umřeš.A antidepresiva jsou také lékem pro jiný nemocný orgán,moc dúležitý,protože když takto nemocný člověk je nebude brát,tak dřív nebo později opravdu umře.Příčina této nemoci múže být jakákoliv.Múžeme si přinést do života rúzná traumata z dětství,múže nás potkat několik životních katastrof a kdo je psychicky slabší tak to prostě přestane unášet a dostaví se deprese.Múžeme žít i relativně spokojený život,nic nám nechybí a přesto se to múže stát.Na to vám nedá odpověd ani lékař.Když se mi deprese objevila poprvé,bylo mi 25 let.Jen tak,z ničeho nic,spokojené manželství,dvě zdravé děti,fajn život.pořád jsem si říkala proč já,proč zrovna já a když jsem za nějaký čas pochopila tu nemoc,tak jsem si řekla proč né já,proč bych měla já být nějaká vyjímka,spousta lidí je nemocných.Každý druhý člověk má nějakou nemoc tak já mám deprese no.A na příčinu jsme nikdy nepřišli ani s doktorem,zkrátka mně to potkalo a já se v tom dávno přestala pitvat.Patří to ke mně a jestli existuje lék,který mně z toho dokáže dostat,tak ho budu poctivě užívat,protože chci žít.Je na každém,co si zvolí.Kdo je nemocný,měl by se léčit.Každý by měl v sobě mít pud sebezáchovy.Nikdo to za vás nemúže rozhodnout.

Eva

Na Prozacu jsem byla cca 10 let. Naprosto v pohode, zadne vedlejsi ucinky, byla jsem OK. Ted mi ho ,,nahradili" Olwexyi, po ktere jsem se cpala jak silena, busilo mi srdce a byla jsem mimo. Prevedli me na Wellbutrin. Fuj. Vubec mi nesedl, byla jsem zombie, neschopna se soustredit, zacala jsem vetu a najednou jsem zapomnela, o cem vubec mluvim, nemohla jsem se soustredit, srdce budilo jak o zavod a ke vsemu jsem nemohla spat. Po par probdelych nocich jsem vysadila. Pristi tyden jdu na psychiatrii a doufam, ze bud nebudu brat nic, nebo mi daji Prozac zpatky.

Michaela

Ja ho užívám a jsem s ním spokojená. Není to sice to nejlepší ale funguji jak mam . A to je dulezite. Nepribrala jsem,a kdyz jsem si četla vedlejší účinky tak jsem cucela asi jako puk ale zadny se u me neprojevil.

Lukáš
1x

Moc se mi líbí ty komentáře lidí kteří tu haní antidepresiva a říkají o nich jaká jsou to svinstva. Je vidět že jste se ani z dálky nesetkaly s žádnou s psychických nemocí od depresí přes úzkosti až k sociálním fóbiím, kdy jsou lidé kolikrát v takovém stavu, že nemohou udělat ani krok z domu v horších případech dokonce nejsou schopni se bez řádné dávky alkoholu ani zvednout z gauče!! Stavy naprostého zoufalství, pocitů že někam padáte, motání hlavy a podobně! Sám jsem užíval od svých 20let olwexyi a nyní jsem jí po dvou letech vysadil a má sociální fóbie se opět vrací. Otec užívá také olwexyi již asi 4 roky a velmi mu pomohla! Byl na tom opravdu velmi špatně se stejnou sociální fóbií jako mám já. A naopak za dobu užívání tohoto AD se dokonce ve své kariéře posunul dál a celkově je více vyrovnaný a v pohodě. No jo, ale kdo nezažil stejně nepochopí. Samozřejmě stejně jako každý jiný lék tak i AD mají své nežádoucí účinky a pravdou také je, že jich nebývá zrovna málo a mezi ty nejčastější patří hlavně příbytek hmotnosti ale za to naprosté zkvalitnění života to rozhodně stojí! Nedovedu si ani představit jak by otec před 4 roky skončil kdyby AD neexistovali.

Dan
2x

Kluci naprosto vám to zničí sexuální život! Zapříčiní snížený erotický (sexuální) pocit v pohlavních orgánech, genitální anestezii a neschopnost erekce a i když ji na chvílku docílite je nemožné dojít k ejakulaci, přestanete mít chuť na sex , nic vám to nebude říkat, a pozor tento jev s největší pravděpodobností přetrvá i po ukončéní braní tohoto svinstva! -totální erektilní dysfunkce /v lepším případě budete mít neuspokojivé, slabé nebo "tlumené" orgasmy/, dojde ke snížení nebo ztrátě libida, sexuálních podnětů a snížení nebo nedostatečné noční erekce ...nevěříte? Tak to zkuste, ale pak si nestěžujte...ale někdo možná bude happy (ten kdo vám to dal nebo doporučil a ten kdo z toho má peníze)

Viki

Po troch mesiacoch brania som ho náhle vysadil a skoro ma to zabilo, tie mozgové šoky, ktoré začali samé od seba, necítil som si telo, bol som úplne zničený, tak som musel naspäť nasadiť prozac a postupne s ním prestávať ďalšie tri mesiace !! (Odsypávanie z dávky každé dva týzdne o 2-3 mg menej)... už nikdy viac !! nebrat samozrejme!!

Anna

Děkuji Dr.Ogunze Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: ([email protected]) nebo ([email protected]) Jsem šťastný a on může vyléčit následující nemoci {1} HIV a AIDS {2} Diabetes {3} epilepsie {4} Rakovina krve {5} HPV {6} ALS {7} Hepatitida {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět {9} herpes virus {10} striže {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha {12} slabá erekce a mnohem víc

Elika

Prozac - podělal se mi život, nebyla jsem schopná fungovat, až Prozac mi pomohl. Jako bych nic nebrala, fungovala jsem normálně, zkusila jsem toho vícero, zabral až Prozac. Po třech měsících jsem postupně vysadila, vše se usadilo. 20 let jsem nepotřebovala žádnou "berličku" Jestli budu mít v životě nějaké těžší období, asi znovu doktora poprosím. Na každého asi funguje něco jiného a nevím, na vrozené deprese také, ale když se vám stane v životě např. rozvod + úmrtí blízkého, k tomu nemoc dítěte a msta rozvedeného partnera jako mně, začne to doléhat tak, že Prozac pomůže (zajímavé bylo že Deprex, - stejná účinná látka ne a bylo mi špatně), rozhodně neřešit alkoholem, marjánou. Píši to jako osobn zkušenosti s odstupem.

Jan

Čím víc čtu, tím víc mi celá tahle celá diskuze připomína "souboj" antivaxerů a lidí, kteři o správnosti zaočkování proti Covidu nikdy nepochybovali. Súboj "ploskozemců" a Okamuro-Trumpistú s lidma, ke kterým se osobně řadím i já sám. Škoda, že jednotliví "experti" neuvádějí své názory v širším kontextu. Ale jak že říká; podlé řeči poznáte je. Mě osobne nejvíce "upoutal" komentář o spřisahání USA a jejich vlády nad světem. Ján sám síce osobní zkušenost s tímto lékem nemám, (zvažuji to), ale při rozhodování mne v první řadě zajímá ani ne tak co kdo říká, jako KDO to říká.

Lipisk0

To že po Prozacu ľudia páchajú sebevrazdy môže byť kľudne pravda, ale môže to byť skôr problém nesprávne určenej diagnózy a následne chybnej indikácie. Depresii je viacej druhov a ak ju psychiater nesprávne urči tak sa môže stať že vám predpíse nesprávny liek a depresia sa môže prehĺbiť.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce