Inzerce

Bolest palce u nohy

Zdravim vsechny,už asi 2 mesice mne boli z niceho nic palec u nohy. Nekdy pri chuzi a nekdy i v klidu mě v palci píchne. myslela jsem ,ze je to borceni klenby, tak jsem si kuopila ort.vlozky do bot, nic se nezmenilo. Muze mi nekdo poradit? Diky.

Inzerce
Odpovědi
zdenek30 poděkování

Delší dobu mne štípe palec u nohy a bolí i v noci

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. listopadu 2006, 20:30:11

A.K.11 poděkování

Příčinou může být i nemoc DNA. Nechte si udělat rozbor krve se zaměřením na tuto nemoc.

9. září 2009, 10:38:35

barbora21 poděkování

dobrý den mě už asi půl roku bolel palec a tak sem si zašla k doktorovi a ten se koukl na rengen a řekl že tam nic nevidí ,ale že by to mohlo být naštíplé.Nosila jsem náplast která měla zabránit hejbáním s palcem.Na ňáký čas to přestalo ale zase asi za měsíc mě začal bolet palec znova.Nevíte co(čím) by to mohlo být??děkuji

19. března 2007, 19:16:16

nikola40 poděkování

to je od ledvin, pijte hodne vody, predevsim mezi 15-17 hodinou, vyvarujte se masa (uzene predevsim) a cukru.. Dna je onemocnění, k němuž dochází při poruše metabolismu, případně při vylučování kyseliny močové, jejíž soli mohou být krevním oběhem dopravovány do různých míst těla, nejčastěji do nohou, resp. do palců nohou. Tam se s oblibou usazují a při tzv. dnovém záchvatu vyvolávají velké bolesti. Nikdo vám ale již nevysvětlil, proč se usazují právě v palcích. Když se v tomto časopise na jiné straně podíváte na průběh meridiánu ledvin, zjistíte, že v blízkosti kloubů palců u nohou na levé a pravé straně probíhá meridián ledvin. Pod vlivem ledvin jsou celkově klouby, páteř a dolní končetiny. Jestliže máme problém v ledvinách, může se projevovat v průběhu celé energetické dráhy. Ledviny vás bolet nemusí, ale může to být bolest v zádech, bolest kolen, palců u nohou a podobně. Vždy je to ale v průběhu meridiánu. A proč se říká, že dna je nemocí králů? Zcela jednoduše řečeno, králové, ale i lidé, kteří byli vysoko postaveni, dobře jedli, především hodně masa a cukru. Obě látky překyselují organismus, oslabují činnost ledvin a močového měchýře, což vede v konečném důsledku k usazování kyseliny močové v těle. Navíc tělo musí kyselé prostředí v sobě eliminovat a na "odkyselení" - neutralizaci může použít vápník z kostí. To znamená, že jíme-li mnoho masa a cukru, podporujeme osteoporózu kostí. Ledviny mají na starosti minerálové hospodářství a ukládání minerálů v kostech. Správná činnost ledvin znamená mít i pevné kosti.

7. května 2007, 13:49:42

eva15 poděkování

zaujal mě váš příspěvek ohledně bolesti palce mě palec bolí již půl roku napřed že to je asi Dna ta se vyloučila vyšetřením krve ale palec bolí dál další varianta byla zarostlý nehet jenže mě nebolí již jen palec ale všechny prsty a hrana šlapky a od včera mě bolí již palec i u druhé nohy...názor že by mohlo jít o ledviny mě zaujal ,kdysi jsem trpěla na záněty a i ledvin.kameny ,dnes mě však ledviny nebolí ale je fakt že docel málo piju.....

10. května 2007, 20:35:32

w13 poděkování

me taky boli palec zasel sem k doktorovi a ten mi rekl ze sem si neht spatne pristrihl ale nevim tom a tak si ho musim podkladat fackem aby se neht narovnal tak nevim nepomaha to palec roste moc pomalu

27. února 2008, 15:41:40

janča10 poděkování

manžel měl stejné problémy (1,5 roku měl nepravidelné bolesti palce), a nakonec mu byla ultrazvukem zjištěna arthróza . Takže doporučuji ultrazvuk a následně třeba mast arthrostop.

14. ledna 2008, 10:27:12

Markéta15 poděkování

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda manžela palec nebolel při tlaku shora pod nehtovým lůžkem. To bolí mě již několik let, a doktoři si s tím nevědí rady, dnu vyloučili. Děkuji

14. března 2008, 14:05:55

Zdeněk Hrabica17 poděkování

Neustálá bolest palce u nohy. DNA byla vyloučena, ortopediká vada zčásti, shodli se na kožním onemocení! Ale bolest je ústavičná! Zdeněk

7. ledna 2009, 15:53:23

pospa19 poděkování

Pravy palec, zacalo to nateklym nartem bolesti casti nartu cca5x8cm nahore.Bolest se projevuje v cele plose pod kuzi na dotyk (ponozka)a ohnuti nartu. Po tydnu se bolestiva plocha posunula smerem na palec a na palci se projevuje zhorsenou citlivosti na dotyk.

18. prosince 2013, 20:17:08

Veronika S.7 poděkování

dobrý den, přesně tohle teď mám, zjistil jste čím to je nebo jak to zlepšit? děkuji veronika S.

21. ledna 2014, 18:49:43

Věra

Dobrý den- Teď o prázdninách hodně pracuji na zahradě a hodně chodím a v kuchyni dost často stojím a na palcích obou nohou jsem měla zatvrdlou kůži. To je normální, ale na pravém palci zespodu a z boku mi velmi zatvrdla, popraskala kůže. Palec se nehojí a více jak měsíc s tím zápasím. Myslela jsem,že to zaženu bylinkami, které sbírám. Nepomohla ani framykoinová mastička, ani měsíčková mast. Kůže je jakoby prochozená. Nejde mi to do hlavy, když na levé je normální

13. srpna 2016, 20:38:20

radek13 poděkování

zdenek,Markéta,Zdeněk Hrabica-mám stejný problém-potřeboval bych s Vámi mluvit,jsem ze Zlínského kraje.

10. dubna 2009, 21:44:45

vlado 10 poděkování

asi pred rokom som pocitoval bolest palca na lavej nohe pichanie mensi opuch po rengene my zistili ze mam prasknutu kosticku blizko klbu tzv,kostku predpisali mi oddych a vpichli nieco od bolesti teraz je tu bolest spet opuch pichanie v palci Vlado

11. listopadu 2010, 00:57:35

Jaroslava Laclová12 poděkování

Dobrý den,po celodenním stání převážně na jednom místě ,už třetí den mám necitlivé palce u nohou.Na levé ruce už asi druhý rok(po vyšetření se na nic nepřišlo).Můžete mi prosím odpovědět.Děkuji

6. června 2011, 07:57:40

Věra Bělohlávková13 poděkování

Nějakou dobu mě taky bolí palce u nohou, hlavně klouby. palčivá bolest, která ale netrvá dlouho, spíš zabolí a zmizí. Dna byla vyloučená, takže teď nevím, co s tím.

1. září 2011, 10:40:34

Š23 poděkování

Mě se udělala před 2-3 roky bílá skvrna na pravém palci u nohy,plísen to není t.č. mě palec bolí i na dotek,nehet se mi odchlípnul,nevím co s tím-jestli nehet strhnout?Poradˇte.

6. září 2011, 18:57:39

MK27 poděkování

Dobry den, probudil jsem se s prisernou bolesti klouboveho polstarku u palce. Vlastne me castecne boli i palec. Nemuzu ani za nic chodit. Vcera jsem byl cely den doma, takze narazeni urcite vylucuji. Myslite, ze i v tomto pripade by se mohlo jednat o dna? Jak dlouho v prumeru asi takova bolest trva? Je to skutecne neunosne.

19. září 2011, 09:37:12

Eva20 poděkování

Dobrý den. Můj přítel si neustále stěžuje na bolest palce u nohy a vyhýbá se skoro všem jídlům. Myslí si, že by to mohla být dna, ale on je skoro vegetarián. Nevíte, z čeho by to tak mohlo být? Mám o něho někdy vážně strach, protože skoro nic nejí. Děkuji předem za odpověď.

19. září 2011, 18:51:51

beruška21 poděkování

Zdravím mám veliké pálení a bolest při maličkém tlaku na oba dva palce u nohou, bolest taková že se mohu pomočit....jak na nehty za zhora, tak i v plných botách, což je teď v zimě uplě v čudu, nosím pantofle s otevřenou špičkou....co s tím? poraďte prosím...děkuji b

19. listopadu 2011, 18:26:32

ondra14 poděkování

Většina příspěvků k bolesti palců na noze je velice podobná a pravděpodobně se nejedná o dnu. Zajímalo by mne, jak jsou na tom Zdenek, Markéta a ostatní z dřívějších let, poněvadž nevíme podstatu nemoci a možnost léčby. Případně zkušenosti ke zmírnění našich problémů. Mám stejné problémy asi půl roku a doktoři se k ničemu nedobrali, přestože jsem prošel všemožným vyšetřením. Díky O

7. prosince 2011, 09:00:20

Markéta4 poděkování

dobrý den, tak u mně žádný pokrok, už jsem absolvovala i stržení nehtu, neb si lékařka myslela, že by to mohlo pomoci, laser, a nic, všichni lékaři kroutí hlavou.........palec je třeba dva týdny v klidu, a pak týden bolesti k nevydržení, nezabírají ani prášky proti bolesti.......také by mě zajímalo, jak jsou na tom ostatní, či zda někdo nemá kontakt na lékaře, který by se tímto problémem opravdu zaobíral, zatím si mě posílají od čerta k ďáblu, děkuji, m.

22. března 2012, 14:46:59

Markéta13 poděkování

Zdravím všechny! Tři dny mě bolí kloub palce u nohy. Bolest je taková, že nemohu ani chodit, na rentgenu nic nenašli. Vsechny příznaky jsou jako DNA, ale je možné, aby ji měla dvacetiletá holka? Poraďte, prosím, co to může být. Děkuju! M.

1. července 2012, 17:25:40

Míša11 poděkování

Také zdravím. Také trpím bolestí palce u nohy. Nejdřív zánět v kloubu a otok, to mi doktor vyléčil prášky UNO. Asi jsem se někde nakopla...ale ted mě palec pořád pobolívá. Kyselina močová byla v pořádku, takže dna snad ne...tak nevím. Obvodní lékařka řekla, ať příjdu, pokud se to rozšíří dál...tak nevím :/

25. srpna 2012, 21:13:41

Filip7 poděkování

Dobrý den,mám bolesti palce,když ho například ohnu nebo sním zakroutím či doněho trošku bouchnu..hraju fotbal takže je to pro mě problém..byl sem na rentgenu nic nenašli,ale doktor mi řekl,že to mám mít aspon 14 dní v klidu..už pomalu měsíc nechodím na tréninky s palcem nic nedělám a stále mě bolí ..miluju sporty hlavně fotbal,ale nemůžu kvůli tomu už mi to leze krkem je to nekonečné DĚKUJI ZA ODPOVĚD

18. listopadu 2012, 11:23:06

Rostislav

Zkusil bych Dornovu metodu, usazuje klouby na správné místo a tím odstraňuje bolest.

27. dubna 2016, 20:08:07

Zuzka9 poděkování

Ahojte lidi :), bolí mě palec u nohy a nevím co s tím. Je zčásti opuchlý a nemůžu na něj došlápnout . Bolest je podobná jako píchnutí včele. U doktora jsem zatím nebyla. Myslíte, že by to mohla být dna? Děkuji za každou odpověd :).

17. ledna 2013, 20:33:05

Zuzka

Ahojte lidi :), bolí mě palec u nohy a nevím co s tím. Je zčásti opuchlý a nemůžu na něj došlápnout . Bolest je podobná jako píchnutí včele. U doktora jsem zatím nebyla. Myslíte, že by to mohla být dna? Děkuji za každou odpověd :).

17. ledna 2013, 20:33:51

Kejml3 poděkování

Na 99% ano.Vím o čem mluvím.Takže hodně tekutin,bylinkový čaj-kopřiva,bez oslazení,ledovat,vzít si pprášek od bolesti-aulin,brufen a hlavně rychle k lékaři.

20. ledna 2013, 12:59:10

petra4 poděkování

palec na nohe ma boli uz dlho

7. února 2013, 20:08:36

Martin3 poděkování

Ahoj všichni, jsem, teda již delší dobu nejsem atletem a potýkal jsem se s podobným problémem. Při chůzi nebo běhu mě bodalo pod palcem nohy. Nejprve jsem byl u chirurga, který mi na rentgenu nezjistil nic a po roce a půl jsem skočil k ortopedovi, ten mi nechal udělat druhý rentgen.Byl jsem celkem překvapený.Ortoped totiž zjistil to co nezjistil chirurg, totiž zlomenou sezamskou kůstu. Léčba by měla být rázová vlna, které moc nevěřím nebo vyjmutí kůstky operací. Třeba je ještě možnost sádry. Všem mnoho úspěchu při hledání diagnózy.

3. dubna 2013, 19:31:14

M3 poděkování

Zdravím, můžu poradit těm co chirurg ani ortoped nepomohli, zkuste si najít šikovného ortopeda, otec měl stejný problém, bolest chodidla rok nemohl došlápnout na nohu, pořád to odhadovali na problém od zad, atd. Chodil rok na různá vyšetření, ale nikdo nebyl sto mu říct co s tím vlastně je. Nakonec šel k jedné starší paní a ta se na něj podívala chytla nohu, a řekla, ale pane vy máte vyhozené všechny prsty, poskládala mu to masáží, pak ještě zjistila že má skříplou nějakou žilu ve stehnu (taky mu brnělo v noze), je to asi jen 3 měsíce, ale od té doby na něm nepozoruji problémy při chůzi :) Neříkám, že to je ultimátní řešení, ale doporučuji odzkoušet :)

15. dubna 2013, 22:19:36

Roman1 poděkování

Zdravím Martina. Zajímalo by mě, jak ti zafungovala ta rázová vlna??? Sem také sportovec se zlomenou sezamskou kůstkou a ještě k tomu výrostkem na palci. Mám za sebou 2. proceduru rázové vlny. Mám plochou příčnou klembu a na kloub nemohu bez omezení našlapovat. Problémy s kloubem mám 8 let. Mám podobnou diagnozu a pokud rázovka nevyjde, tak zbývá jen operace a to se mi nechce. Díky.

19. listopadu 2013, 16:04:00

Martin1 poděkování

Na internetu zadej Evotron!! Mě to pomohlo neskutečně, počítám, že ještě tak dva týdny a začnu opět běhat ;-)

4. července 2014, 10:52:09

Regina9 poděkování

dobrý večer všem co mají bolestivý palec :-)) Jsem jedna z těch co mají každodenní bolesti kloubu palce u levé nohy. všechno začalo před rokem a půl, když jsem se ráno vzbudila měla jsem palec i ostatní prsy s nártem oteklé jako hrom a hrály všemi barvami. Podezření na Dnu se vyloučilo hned dvakrát (opakovanými testy na kys.moč.) a RTG snímek (a to s nejistotou ) snad odhalil zlomeninu sezamské kosti a to staršího data.Protože neměli popis rentgenologem, tak mi na kloub lupli mast a za týden obstřik a sádru.Po 6-ti týdnech sádra šla dolů a začaly rehabilitace. Dokonce mi předali i popis rentgenu, kde bylo napsáno, že se doktoři sekli a že se nejednalo o zlomeninu, neboť sezamské kosti jsou párové. Jediné co v sádře zmizelo byl otok a vrátila se mi normální barva kůže. Bolesti mám stále, každý den při chůzi, ale i při klidu. Je to tupá bolest a v klidu se objevuje silná ataka ( jako kdyby vám tam někdo bodl nůž a vrtal a vrtal), kdy mě to zvedne ze židle a musím si kloub masírovat , aby se bolest zmírnila. Kloub i celá noha vypadá normálně, žádný viditelný otok, žádná změna barvy kůže, jen já vím, že se zvětšil a to podle bot, jsou mi těsné v místě kloubu tlačí. Prostě o svém levém palci vím pořád, někdy bolí trochu, ale jindy je to síla. Bolest se začíná rozšiřovat i na spodní hranu klenby nohy a taky po kosti nártu směrem ke kotníku:-((( Je to unavující bolest, tak pokud někdo má jakoukoli zkušenost s podobným problémem napište !!! vorechova@sikop.cz

27. května 2013, 22:45:07

ales

mam uplne stejny problem s kloubem palce leve nohy.dna byla vyloucena testem krve,a tak jsem k masticce od doktorky jeste vyzadal augmentin 1g-antibiotika.a pevne doufam,ze je to silny zanet na ktere trpim dost casto/zuby,plotynky,klouby..../.leky uz dobiram,bolest mirne ustoupila,tak jsem zvedav az celou davku antibiotik doberu.chci zde poprosit o radu v cem vlastne spociva toto onemocneni a ucinou lecbu k tomu.dekuji moc za kazdou radu....ales.

12. června 2013, 14:43:58

Luďa1 poděkování

Dobrý den, prosím o radu.. Už víc jak měsíc mě bolí palec pravé nohy. Je červený,zarudlý,neustále to hnisá mezi nehtem a kůží na levé straně nehtu.Bolest bych srovnal,jako bych tam měl záděr. Nevím,jestli to vzniklo samo,nebo ze záděru.Ale nechce se mi k chirurgovi,aby mi hned ztrhávali nehet.. Moje obvodní lékařka mi řekla,že jsem blázen, že tam mám určitě zánět (pouze to zhlédla) a že s tím mám jít určitě hned na chirurgii. Jednou to bolí víc,jednou míň,ale hnis teče téměř furt :/ . Moc děkuji za rady

3. června 2013, 18:39:16

Isabellochka2 poděkování

Doporučuji řapíkový čaj.... již několikrát mi ze záděru hnisal prst na ruce a vždycky jsem si ho na noc obvázala kosmetickým tamponem namočeným v řapíkovém čaji (a samotnými jeho lístky) a vždy po cca 3 dnech palec přestal hnisat a zahojil se. Takže určitě doporučuji zavazovat řapíkovým čajem na noc....

17. července 2013, 00:18:29

Eliska1 poděkování

Zdravim!!! Tak o palci vim sve! Trapi me asi trictvrte roku otekani palce, fialovneni, byla jsem u nekolika doktoru, chirurgie,podiatrie,ortopedie, testy na dnu a revma, vse v poradku.... Nakonec jsem dostala obstrik a bolest a otok odesel... Nyni mam asi dva mesice podezreni na unavovou zlomeninu na malicku, a s tim se mi vratila trapeni s palcem. Nyni chodim na rehabilitace s malickem a palci se to dle meho nazoru prilis nelibi... Tim ze kulham tak mam rozozenou pater,z toho me boli leve zapesti a mam nejak spatne postavenou pravou stranu beder... Pokud mate nekdo typ na nejakeho opravdu schopneho lekare, budu moc vdecna! Uz si s tim vazne nevi kdo rady....

4. června 2013, 00:24:26

Adriána2 poděkování

zkus si na palec nastrouhat nebo dat bramboru tak aby ti to v noci nevadilo treba v ni vydloubni dulek a pritoz k tomu mistu kde to boli a zavaz obvazem...tak tri noci s bramborou :-) a je to pric

29. července 2013, 12:58:38

Zdena2 poděkování

Z ničeho nic jsem dostala hrozné bolesti v oblasti levého palce u nohy a nártu. Prášek nepomohl, tak jsem v noci oloupala několik cibulí, nakrájela na plátky a dala do ponožky.Celý den jsem chodila s cibulovým obkladem v ponožce a večer jsem už mohla jít tancovat bolest byla pryč. (Cibule byla cítit i přes 4 ponožky) Ale stálo to zato !!!!!!! K lékaři půjdu až mě to bude opět bolet, teď jedu na dovolenou a doufám, že mě to nechytne znovu , Zkus to s tou cibulí a uvidíš ... Zdena

23. dubna 2016, 08:04:39

anonym

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

29. července 2013, 13:03:23

Bára1 poděkování

dobrý den, také jsem se jednou ráno probudila s bolestí palce na levé noze. poté, co většina z Vás u doktorů neuspěla s žádným výsledkem, šla jsem k fyzioterapeutce a ukázalo se, že jsem palec přemohla při běhání a nosím špatné boty, z toho mám špatnou příčnou klenbu a začaly mi tyto problémy. zatím mi dává rebox, magnetickou léčbu a laser, aby zmizel otok a poté budu cvičit a nosit zdravotní pantofle místo plochých sandálů a pantoflí na doma :-)

19. srpna 2013, 10:46:16

Zuzana

Možná pomůže. Mám stejné problémy jako řada z Vás. Bolestivost palce u levé nohy cca 6měsícu, při chůzi i v klidovém režimu- prostě pořád. Při delším nošepí vysokých podpadku zhoršení. Zašla jsem k ortopedovi , ten udělal rentgen a zjistil že mi mezi kostmi (články u prstu) chybý výplň(nevím ted přesně jak se to jmenuje, ale snad pochopíte)tudíž se mi tře a naráží kost o kost. Řešení prášky na bolest , mastička Factor a asi tak za 10 let operace. Předcházet se tomu dá nošením pohodlné , měké boty bez jakéhokoli podpadku - botaska.

20. srpna 2013, 19:30:50

Monika2 poděkování

Ahoj všem, pročetla jsem celou diskuzi a nenašla jsem nikde stejné příznaky jako mám já: když celý den stojím na nohou v práci, přijdu domu, vlezu do vany/sprchy=vložím nohy do teple vody, v tu ránu neskutečná bolest na špičce levého palce u nohy, přirovnávám to k rozmrzání prstů když přijdu totálně zmrzlá z běžek do tepla. je to krátkodobá, ale neskutečná bolest, ve sprchovym koutě s emi skoro podlamujou kolena z toho :/ Jsme sportovec, jím vyváženě, i maso ale ne přehršle a dnu bych vyloučila rovnou. Nebyla jsem na žádnem vyšetření-zatím, do čr se vracím až za pul roku, pokud má někdo podobné příznaky, ozvěte se mi na mmixik / gmail com . Jsem po zlomenine obratle, a myslím si že je to spíše od zad, ale udivuje mě, že je to až po vložení do teplé vody... palec není nijak zarudlý, žádná bolest pokud ho mačkám kdykoliv jindy...divné že? díky Monika

22. srpna 2013, 13:48:41

Dana S.2 poděkování

Dobrý den všem, mám úplně stejný problém jako Monika.Jakmile se mi zahřeje levá noha ve vaně nebo sprše,začne palec strašně bolet a to tak že se ho nemůžu ani dotknout.Nejdříve jsem si myslela že mi zarůstá nehet ,ale žádný otok ani zarudlé místo na něm není.Jsou dny kdy musím celý den chodit a nemám možnost se přes den přezout a tak palec bolí i v botech.Nejhorší je to ovšem v té teplé vodě,až nohy schladnou je to lepší ale na dotyk stále bolí i když né tolik .Všimla jsem si už letos v zimě že když jsem si vlezla do vany , tak palce ze spodu na bříšku byly fialové ,po prohřátí a masáži to zmizelo . No a teď se na tom levém palci objevuje takováto příšerná bolest,kolikrát i v klidu v posteli stačí zavadit o prostěradlo a bolest je tu . Také mne často bolí záda ale níž než je kříž ,spíš kostrč a ta bolest jde do celého zadku,a nohy až pod koleno.Děkuji za vaše rady.Zdraví Dana

16. září 2013, 07:33:31

Dědek

napiš email

16. září 2013, 09:33:24

Dana S.

email je sladkadana@seznam.cz

16. září 2013, 10:19:07

Milan Gavenčiak1 poděkování

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

17. září 2013, 01:23:14

Dědek1 poděkování

:-)

17. září 2013, 08:40:10

12
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 84 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jean (Aurorix Roche 300mg (antidepesivum)) 4. prosince 2016, 12:52:53

nervové potíže působí toxiny a mikroparaziti, nedá se to léčit antidepresivami :-) Diskutovat

• Jean (Očkování proti zápalu plic) 6. prosince 2016, 10:18:02

Ve Tvém věku je potřeba zlepšovat imunitu a likvidovat chlamydie , mykoplazmata a další… Diskutovat

• Jean (Aurorix Roche 300mg (antidepesivum)) 6. prosince 2016, 10:08:12

Ahoj , je to složité a proto to tady nemůžu psát, ale je potřeba také změna životosprávy… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.