Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Bolest palce u nohy

Zdravim vsechny,už asi 2 mesice mne boli z niceho nic palec u nohy. Nekdy pri chuzi a nekdy i v klidu mě v palci píchne. myslela jsem ,ze je to borceni klenby, tak jsem si kuopila ort.vlozky do bot, nic se nezmenilo. Muze mi nekdo poradit? Diky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
zdenek
42x

Delší dobu mne štípe palec u nohy a bolí i v noci

A.K.
20x

Příčinou může být i nemoc DNA. Nechte si udělat rozbor krve se zaměřením na tuto nemoc.

Čendas

Taky jsem měl takové potíže. Palec na noze a kloub. Taky mi lékař říkal že to bude DNA. Dlouho jsem se trápil a když léčba nepomohla, přišlo na řadu vyšetření v nemocnici. A tam zjistili že to DNA není ale že je to revmatoidní artritida. Už mě trápí cca 13 let....

barbora
42x

dobrý den mě už asi půl roku bolel palec a tak sem si zašla k doktorovi a ten se koukl na rengen a řekl že tam nic nevidí ,ale že by to mohlo být naštíplé.Nosila jsem náplast která měla zabránit hejbáním s palcem.Na ňáký čas to přestalo ale zase asi za měsíc mě začal bolet palec znova.Nevíte co(čím) by to mohlo být??děkuji

nikola
100x

to je od ledvin, pijte hodne vody, predevsim mezi 15-17 hodinou, vyvarujte se masa (uzene predevsim) a cukru.. Dna je onemocnění, k němuž dochází při poruše metabolismu, případně při vylučování kyseliny močové, jejíž soli mohou být krevním oběhem dopravovány do různých míst těla, nejčastěji do nohou, resp. do palců nohou. Tam se s oblibou usazují a při tzv. dnovém záchvatu vyvolávají velké bolesti. Nikdo vám ale již nevysvětlil, proč se usazují právě v palcích. Když se v tomto časopise na jiné straně podíváte na průběh meridiánu ledvin, zjistíte, že v blízkosti kloubů palců u nohou na levé a pravé straně probíhá meridián ledvin. Pod vlivem ledvin jsou celkově klouby, páteř a dolní končetiny. Jestliže máme problém v ledvinách, může se projevovat v průběhu celé energetické dráhy. Ledviny vás bolet nemusí, ale může to být bolest v zádech, bolest kolen, palců u nohou a podobně. Vždy je to ale v průběhu meridiánu. A proč se říká, že dna je nemocí králů? Zcela jednoduše řečeno, králové, ale i lidé, kteří byli vysoko postaveni, dobře jedli, především hodně masa a cukru. Obě látky překyselují organismus, oslabují činnost ledvin a močového měchýře, což vede v konečném důsledku k usazování kyseliny močové v těle. Navíc tělo musí kyselé prostředí v sobě eliminovat a na "odkyselení" - neutralizaci může použít vápník z kostí. To znamená, že jíme-li mnoho masa a cukru, podporujeme osteoporózu kostí. Ledviny mají na starosti minerálové hospodářství a ukládání minerálů v kostech. Správná činnost ledvin znamená mít i pevné kosti.

eva
38x

zaujal mě váš příspěvek ohledně bolesti palce mě palec bolí již půl roku napřed že to je asi Dna ta se vyloučila vyšetřením krve ale palec bolí dál další varianta byla zarostlý nehet jenže mě nebolí již jen palec ale všechny prsty a hrana šlapky a od včera mě bolí již palec i u druhé nohy...názor že by mohlo jít o ledviny mě zaujal ,kdysi jsem trpěla na záněty a i ledvin.kameny ,dnes mě však ledviny nebolí ale je fakt že docel málo piju.....

w
19x

me taky boli palec zasel sem k doktorovi a ten mi rekl ze sem si neht spatne pristrihl ale nevim tom a tak si ho musim podkladat fackem aby se neht narovnal tak nevim nepomaha to palec roste moc pomalu

karel
4x

cukr a sladke je blbost u dny se muže a osteoporóza nemá se dnou nic společneho

Věra
9x

Přečtěte si článek znovu. Z dna je z přílišného pojídání masa a z cukrů a mléčných výrobků souvisí osteoporóza.

janča
24x

manžel měl stejné problémy (1,5 roku měl nepravidelné bolesti palce), a nakonec mu byla ultrazvukem zjištěna arthróza . Takže doporučuji ultrazvuk a následně třeba mast arthrostop.

Markéta
24x

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda manžela palec nebolel při tlaku shora pod nehtovým lůžkem. To bolí mě již několik let, a doktoři si s tím nevědí rady, dnu vyloučili. Děkuji

Zdeněk Hrabica
22x

Neustálá bolest palce u nohy. DNA byla vyloučena, ortopediká vada zčásti, shodli se na kožním onemocení! Ale bolest je ústavičná! Zdeněk

pospa
35x

Pravy palec, zacalo to nateklym nartem bolesti casti nartu cca5x8cm nahore.Bolest se projevuje v cele plose pod kuzi na dotyk (ponozka)a ohnuti nartu. Po tydnu se bolestiva plocha posunula smerem na palec a na palci se projevuje zhorsenou citlivosti na dotyk.

Veronika S.
8x

dobrý den, přesně tohle teď mám, zjistil jste čím to je nebo jak to zlepšit? děkuji veronika S.

Věra
5x

Dobrý den- Teď o prázdninách hodně pracuji na zahradě a hodně chodím a v kuchyni dost často stojím a na palcích obou nohou jsem měla zatvrdlou kůži. To je normální, ale na pravém palci zespodu a z boku mi velmi zatvrdla, popraskala kůže. Palec se nehojí a více jak měsíc s tím zápasím. Myslela jsem,že to zaženu bylinkami, které sbírám. Nepomohla ani framykoinová mastička, ani měsíčková mast. Kůže je jakoby prochozená. Nejde mi to do hlavy, když na levé je normální

radek
19x

zdenek,Markéta,Zdeněk Hrabica-mám stejný problém-potřeboval bych s Vámi mluvit,jsem ze Zlínského kraje.

vlado
15x

asi pred rokom som pocitoval bolest palca na lavej nohe pichanie mensi opuch po rengene my zistili ze mam prasknutu kosticku blizko klbu tzv,kostku predpisali mi oddych a vpichli nieco od bolesti teraz je tu bolest spet opuch pichanie v palci Vlado

Iva

Mám naprosto stejné potíže po zlomenině nártní kosti, kdy jsem měla 7 týdnů nohu v nechodící sádře. Snažím se dopátrat příčiny...

Jaroslava Laclová
23x

Dobrý den,po celodenním stání převážně na jednom místě ,už třetí den mám necitlivé palce u nohou.Na levé ruce už asi druhý rok(po vyšetření se na nic nepřišlo).Můžete mi prosím odpovědět.Děkuji

Věra Bělohlávková
18x

Nějakou dobu mě taky bolí palce u nohou, hlavně klouby. palčivá bolest, která ale netrvá dlouho, spíš zabolí a zmizí. Dna byla vyloučená, takže teď nevím, co s tím.

Š
30x

Mě se udělala před 2-3 roky bílá skvrna na pravém palci u nohy,plísen to není t.č. mě palec bolí i na dotek,nehet se mi odchlípnul,nevím co s tím-jestli nehet strhnout?Poradˇte.

MK
43x

Dobry den, probudil jsem se s prisernou bolesti klouboveho polstarku u palce. Vlastne me castecne boli i palec. Nemuzu ani za nic chodit. Vcera jsem byl cely den doma, takze narazeni urcite vylucuji. Myslite, ze i v tomto pripade by se mohlo jednat o dna? Jak dlouho v prumeru asi takova bolest trva? Je to skutecne neunosne.

Eva
30x

Dobrý den. Můj přítel si neustále stěžuje na bolest palce u nohy a vyhýbá se skoro všem jídlům. Myslí si, že by to mohla být dna, ale on je skoro vegetarián. Nevíte, z čeho by to tak mohlo být? Mám o něho někdy vážně strach, protože skoro nic nejí. Děkuji předem za odpověď.

beruška
28x

Zdravím mám veliké pálení a bolest při maličkém tlaku na oba dva palce u nohou, bolest taková že se mohu pomočit....jak na nehty za zhora, tak i v plných botách, což je teď v zimě uplě v čudu, nosím pantofle s otevřenou špičkou....co s tím? poraďte prosím...děkuji b

ondra
20x

Většina příspěvků k bolesti palců na noze je velice podobná a pravděpodobně se nejedná o dnu. Zajímalo by mne, jak jsou na tom Zdenek, Markéta a ostatní z dřívějších let, poněvadž nevíme podstatu nemoci a možnost léčby. Případně zkušenosti ke zmírnění našich problémů. Mám stejné problémy asi půl roku a doktoři se k ničemu nedobrali, přestože jsem prošel všemožným vyšetřením. Díky O

Markéta
7x

dobrý den, tak u mně žádný pokrok, už jsem absolvovala i stržení nehtu, neb si lékařka myslela, že by to mohlo pomoci, laser, a nic, všichni lékaři kroutí hlavou.........palec je třeba dva týdny v klidu, a pak týden bolesti k nevydržení, nezabírají ani prášky proti bolesti.......také by mě zajímalo, jak jsou na tom ostatní, či zda někdo nemá kontakt na lékaře, který by se tímto problémem opravdu zaobíral, zatím si mě posílají od čerta k ďáblu, děkuji, m.

Markéta
23x

Zdravím všechny! Tři dny mě bolí kloub palce u nohy. Bolest je taková, že nemohu ani chodit, na rentgenu nic nenašli. Vsechny příznaky jsou jako DNA, ale je možné, aby ji měla dvacetiletá holka? Poraďte, prosím, co to může být. Děkuju! M.

Míša
15x

Také zdravím. Také trpím bolestí palce u nohy. Nejdřív zánět v kloubu a otok, to mi doktor vyléčil prášky UNO. Asi jsem se někde nakopla...ale ted mě palec pořád pobolívá. Kyselina močová byla v pořádku, takže dna snad ne...tak nevím. Obvodní lékařka řekla, ať příjdu, pokud se to rozšíří dál...tak nevím :/

Filip
14x

Dobrý den,mám bolesti palce,když ho například ohnu nebo sním zakroutím či doněho trošku bouchnu..hraju fotbal takže je to pro mě problém..byl sem na rentgenu nic nenašli,ale doktor mi řekl,že to mám mít aspon 14 dní v klidu..už pomalu měsíc nechodím na tréninky s palcem nic nedělám a stále mě bolí ..miluju sporty hlavně fotbal,ale nemůžu kvůli tomu už mi to leze krkem je to nekonečné DĚKUJI ZA ODPOVĚD

Rostislav
1x

Zkusil bych Dornovu metodu, usazuje klouby na správné místo a tím odstraňuje bolest.

Zuzka
14x

Ahojte lidi :), bolí mě palec u nohy a nevím co s tím. Je zčásti opuchlý a nemůžu na něj došlápnout . Bolest je podobná jako píchnutí včele. U doktora jsem zatím nebyla. Myslíte, že by to mohla být dna? Děkuji za každou odpověd :).

Zuzka
4x

Ahojte lidi :), bolí mě palec u nohy a nevím co s tím. Je zčásti opuchlý a nemůžu na něj došlápnout . Bolest je podobná jako píchnutí včele. U doktora jsem zatím nebyla. Myslíte, že by to mohla být dna? Děkuji za každou odpověd :).

Kejml
5x

Na 99% ano.Vím o čem mluvím.Takže hodně tekutin,bylinkový čaj-kopřiva,bez oslazení,ledovat,vzít si pprášek od bolesti-aulin,brufen a hlavně rychle k lékaři.

petra
6x

palec na nohe ma boli uz dlho

Martin
8x

Ahoj všichni, jsem, teda již delší dobu nejsem atletem a potýkal jsem se s podobným problémem. Při chůzi nebo běhu mě bodalo pod palcem nohy. Nejprve jsem byl u chirurga, který mi na rentgenu nezjistil nic a po roce a půl jsem skočil k ortopedovi, ten mi nechal udělat druhý rentgen.Byl jsem celkem překvapený.Ortoped totiž zjistil to co nezjistil chirurg, totiž zlomenou sezamskou kůstu. Léčba by měla být rázová vlna, které moc nevěřím nebo vyjmutí kůstky operací. Třeba je ještě možnost sádry. Všem mnoho úspěchu při hledání diagnózy.

M
7x

Zdravím, můžu poradit těm co chirurg ani ortoped nepomohli, zkuste si najít šikovného ortopeda, otec měl stejný problém, bolest chodidla rok nemohl došlápnout na nohu, pořád to odhadovali na problém od zad, atd. Chodil rok na různá vyšetření, ale nikdo nebyl sto mu říct co s tím vlastně je. Nakonec šel k jedné starší paní a ta se na něj podívala chytla nohu, a řekla, ale pane vy máte vyhozené všechny prsty, poskládala mu to masáží, pak ještě zjistila že má skříplou nějakou žilu ve stehnu (taky mu brnělo v noze), je to asi jen 3 měsíce, ale od té doby na něm nepozoruji problémy při chůzi :) Neříkám, že to je ultimátní řešení, ale doporučuji odzkoušet :)

Aneta
2x

Ahoj, mohla bych poprosit o kontakt na pani ? Dekuju moc, A

Eva

muzu poprosit o kontakt,stejny problem,moc děkuju

Eva

Mohu poprosit také o kontakt,moc dekuji

Ljuba
1x

Zdravím, já bych také chtěla poprosit o kontakt na tu paní. Předem děkuji za laskavost.

Marika

Môžem poprosiť kontakt na spomínanú pani?

Roman
4x

Zdravím Martina. Zajímalo by mě, jak ti zafungovala ta rázová vlna??? Sem také sportovec se zlomenou sezamskou kůstkou a ještě k tomu výrostkem na palci. Mám za sebou 2. proceduru rázové vlny. Mám plochou příčnou klembu a na kloub nemohu bez omezení našlapovat. Problémy s kloubem mám 8 let. Mám podobnou diagnozu a pokud rázovka nevyjde, tak zbývá jen operace a to se mi nechce. Díky.

Martin
1x

Na internetu zadej Evotron!! Mě to pomohlo neskutečně, počítám, že ještě tak dva týdny a začnu opět běhat ;-)

Lenka
1x

Zdravím Roman, pomohla Vám rázová vlna na zlomeninu sezamske kustky? Alebo ste musel podstúpiť operáciu ?

Regina
13x

dobrý večer všem co mají bolestivý palec :-)) Jsem jedna z těch co mají každodenní bolesti kloubu palce u levé nohy. všechno začalo před rokem a půl, když jsem se ráno vzbudila měla jsem palec i ostatní prsy s nártem oteklé jako hrom a hrály všemi barvami. Podezření na Dnu se vyloučilo hned dvakrát (opakovanými testy na kys.moč.) a RTG snímek (a to s nejistotou ) snad odhalil zlomeninu sezamské kosti a to staršího data.Protože neměli popis rentgenologem, tak mi na kloub lupli mast a za týden obstřik a sádru.Po 6-ti týdnech sádra šla dolů a začaly rehabilitace. Dokonce mi předali i popis rentgenu, kde bylo napsáno, že se doktoři sekli a že se nejednalo o zlomeninu, neboť sezamské kosti jsou párové. Jediné co v sádře zmizelo byl otok a vrátila se mi normální barva kůže. Bolesti mám stále, každý den při chůzi, ale i při klidu. Je to tupá bolest a v klidu se objevuje silná ataka ( jako kdyby vám tam někdo bodl nůž a vrtal a vrtal), kdy mě to zvedne ze židle a musím si kloub masírovat , aby se bolest zmírnila. Kloub i celá noha vypadá normálně, žádný viditelný otok, žádná změna barvy kůže, jen já vím, že se zvětšil a to podle bot, jsou mi těsné v místě kloubu tlačí. Prostě o svém levém palci vím pořád, někdy bolí trochu, ale jindy je to síla. Bolest se začíná rozšiřovat i na spodní hranu klenby nohy a taky po kosti nártu směrem ke kotníku:-((( Je to unavující bolest, tak pokud někdo má jakoukoli zkušenost s podobným problémem napište !!! [email protected]

ales
4x

mam uplne stejny problem s kloubem palce leve nohy.dna byla vyloucena testem krve,a tak jsem k masticce od doktorky jeste vyzadal augmentin 1g-antibiotika.a pevne doufam,ze je to silny zanet na ktere trpim dost casto/zuby,plotynky,klouby..../.leky uz dobiram,bolest mirne ustoupila,tak jsem zvedav az celou davku antibiotik doberu.chci zde poprosit o radu v cem vlastne spociva toto onemocneni a ucinou lecbu k tomu.dekuji moc za kazdou radu....ales.

Luďa
2x

Dobrý den, prosím o radu.. Už víc jak měsíc mě bolí palec pravé nohy. Je červený,zarudlý,neustále to hnisá mezi nehtem a kůží na levé straně nehtu.Bolest bych srovnal,jako bych tam měl záděr. Nevím,jestli to vzniklo samo,nebo ze záděru.Ale nechce se mi k chirurgovi,aby mi hned ztrhávali nehet.. Moje obvodní lékařka mi řekla,že jsem blázen, že tam mám určitě zánět (pouze to zhlédla) a že s tím mám jít určitě hned na chirurgii. Jednou to bolí víc,jednou míň,ale hnis teče téměř furt :/ . Moc děkuji za rady

Isabellochka
3x

Doporučuji řapíkový čaj.... již několikrát mi ze záděru hnisal prst na ruce a vždycky jsem si ho na noc obvázala kosmetickým tamponem namočeným v řapíkovém čaji (a samotnými jeho lístky) a vždy po cca 3 dnech palec přestal hnisat a zahojil se. Takže určitě doporučuji zavazovat řapíkovým čajem na noc....

Eliska
2x

Zdravim!!! Tak o palci vim sve! Trapi me asi trictvrte roku otekani palce, fialovneni, byla jsem u nekolika doktoru, chirurgie,podiatrie,ortopedie, testy na dnu a revma, vse v poradku.... Nakonec jsem dostala obstrik a bolest a otok odesel... Nyni mam asi dva mesice podezreni na unavovou zlomeninu na malicku, a s tim se mi vratila trapeni s palcem. Nyni chodim na rehabilitace s malickem a palci se to dle meho nazoru prilis nelibi... Tim ze kulham tak mam rozozenou pater,z toho me boli leve zapesti a mam nejak spatne postavenou pravou stranu beder... Pokud mate nekdo typ na nejakeho opravdu schopneho lekare, budu moc vdecna! Uz si s tim vazne nevi kdo rady....

Adriána
3x

zkus si na palec nastrouhat nebo dat bramboru tak aby ti to v noci nevadilo treba v ni vydloubni dulek a pritoz k tomu mistu kde to boli a zavaz obvazem...tak tri noci s bramborou :-) a je to pric

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce