Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Risperdal

máte nějaké zkušenosti s Risperdalem zajímalo by mě jestli obsahuje nějaké návykové látky a vše co se jeho užívání týká.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jitty

dobrý den,můj šestiletý syn trpí hyperaktivitou a má diagnostikovanou ADHD lékařka mi jako podpůrnou léčbu doporučila Risperdal,kapky,prosím máte s tím někdo zkušenost u malých dětí,předešlé příspěvky mě totiž dost děsí,děkuji Jitka

evina

Uz mate nejake zkusenosti?syn to prave bere a obavam se.zapomina caste moceni je nudny neni to on. Diky za odp [email protected]

Stan
7x

Našel na help24 diskusi k risperdalu a byla tam jedna reakce od jedné slečny. Cítím se úplně stejně jako ona a myslím, že by bylo dobré, aby to tady bylo. Tady to je: Ahoj chudáčku, je mi tě líto, že bereš ten hnusný Risperdal.Je to chemoterapie, chemická lobotomie (až tak moc nepřeháním,protože žít se sním vážně nedá, chodící mrtvola.).Zničí v mozku vše hezké, co vnímá, lásku ke všemu, něhu, prožitky radosti,štěstí, úspěchu.Člověk je zpomalený, robotizované pohyby, ztráta mimiky,svalová bolest...Otok obličeje, celkový otok, příšerná únava, naprosto žádná energie,umělci při něm nemohli skládat díla, Schizofrenik matematik John Nash, co dostal Nobelovu cenu za matematiku, se rozhodl raději žít s bludy a halucinacemi, ALE VNÍMAT PŘICHÁZEJÍCÍ MU NA MYSL MATEMATICKÉ VZORCE,které PŘICHÁZEJÍ STEJNÝMI KANÁLY JAKO BLUDY, prostě antipsychotika vysadil, když je bral, byl doma, celý den seděl a tupě koukal, a dokázal za celý den vynést jen koš s odpadky.Jakmile ty ´´léky´´vysadil začal opět tvořit vzorce a přednášet matematiku a fyziku na univerzitě, na ty bludy si zvykl.DOPORUČUJI: FILM čistá duše Já Ten Risperdal beru povinně nedobrovolně(rodiče) od dubna 1/14DNÍ DEPOTNÍ INJEKCE 25MG, mám úplně všechny vedlejší nežádoucí účinky včetně hypoglykémie, vůbec se nesměju, s nikým se nebavím,protože mě nenapadne téma., a to je právě ono, nám to v mozu zabije veškeré myšlení.Nemám vůbec nápady a ztratila jsem hudební sluch, neslyším, neprožívám muziku. tady celé: http://www.help24.cz/forum/read.php?3,172195,172230#msg-172230

Katka Hlaváčová
6x

Na mě Risperdal účinkoval úplně stejně jak píšete. Život v 19 letech prakticky žádný, jen neustálé přibírání... Osvědčila se mi léčba alternativními metodami. Teď jsem zcela kompletně bez prášků, přestože mám problémy, které řeším sama. Přečetla jsem Knihy od Stanislava Grofa a jiné s duchovním zaměřením. Cítím to jako jedinnou cestu k uzdravení. Pomohl mi i homeopat a léčitelka.

Stan
4x

Další dva nalezené příspěvky o Risperdalu, tentokrát ze Slovenska. 1/Ja som risperdal brala je to riadne svinstvo clovek po nom strati vsetky emocne a citove prejavy chodi ako robot lebo to nejak ucinkuje na svalstvo a zije ako v polosne nic ho nezaujima ja si dobu ked som ho brala pamatam ako komu duse teraz beriem zoleptil a je to uplne nieco ine normalne zijem ak chces mat doma robotika co sedi na zadku len mu daj risperdal existuju aj ine lieky a este nieco pribrala som po roku brania risperdalu 40 kg 2/Suhlasim s nazorom,ze tento liek je priserny.Vobec som ho nemohla zniest,tak ma utlmil,ze som pozerala do stropu aj pol hodinu.Ked som napr.dotelefonovala,sluchadlo mi ostalo v ruke a nemala som ziadnu volu ho dat naspat.Vygumuje to fakt vsetku zivost v cloveku.

lenka
2x

brala jsem risperdal ted ho neberu a cekam az odezni ucinky pribrala jsem po nem a co je horsi jsem cela stuhla porad jeste to nevymizelo a ja osobne si myslim ze mi to zustane az do smrti nebo mi to zpusobi jeste nejakou fizickou nemoc nedokazu si uz ani poradne vicistit zuby a nikdo se o me nepostara jiná doktorka mi rekla ze jsem ztuhla jak 60tiletý dedek co má parkinsona. a to je mi devatenáct. kdyz chodim bolí mě nohy, cvičení mě bolí,už si nedosahnu ani na špičku nohou, nemůžu ani běžet a nemám žádnou sílu a bojím se když budu cvičit že si ty svaly přetrhnu jsou jak šutr, nevím co to dělá s dětma ale ja bych jim to teda radeji nedavala

lenka
2x

jinak se citim porad stejne muj stav je stejny telo horsi

Anetka
1x

Ahoj, stalo se mi neco naprosto podobneho! Natrefila jsem na divny lidi, kteri me chteli vydesit, bbyvaly mel klice od meho bytu, zacali se tam dit divne veci, zmizely mi klice od auta a tak.,plus jsem se stala obeti kibersikany, zbytek bylo nedorozumeni, nepochopeni od rodiny. Zavolali na me zachranku, aniz by me videli ( bydli v jinem meste) kdyz jsem hystercila do telefonu. Přijeli a nakonec i jsem skoncila take na psychiatrii, byl to horror! Diagnozu jsem kvuli tomu mela psychoticka reakce, nebo porucha s prvky schizofrenie. Dali mi na to take Risperidol, jenze ja ho vysadila a mela jsem strasne stavy, abstinencni priznaky, agitovanost, hyperaktivita. Ted ho dle doktorky mam brat, jenze ja nemam zadnou poruchu a ona si to nechce nechat vysvetlit. Vubec se mnou nemluvi, jen pise prasky, tak nevim, jak to vysadit, abych nemela ty abst. priznaky. Jo a taky ctu, ze to zpusobuje neplodnost a nesmi se brat v tehotenstvi. Chceme s pritelem miminko a ja se divim, ze se to furt nedari. Neznate nekdo dobreho psychiatra, ktery by me vyslechl a pomohl mi s tim? Diky drzte se a mejte se hezky.

Bety
9x

v březnu roku 2009 jsem byla propuštěna z psychiatrické léčebny na Ke Karlovu s diagnózou paranoidní scizofrenie, před tím jsem byla hospitalizované v roce 2002 v Bohnicích a v roce 2007 znovu na Karláku. Po mém propuštění v roce 2009 mi lékař naordinoval risperdal consta - injekčně jednou za čtrnáct dní. Po tomto léku pociťuji zklidnění. Jsem línější, pomalejší, nemotorná a nepružná, špatně "mi to myslí" -totálně zlenivělá paměť - s tím mám problémy zejména v práci, což mi velice vadí. Přibrala jsem cca 30 kg, dříve jsem byla štíhlá, hezká holka. Když jdu běhat, vůbec mi to nejde, nedokážu se přinutit k nějakému pohybu, za chvíli toho nechám. Z ničeho nepociťuji radost. Dříve jsem aktivně sportovala nyní vůbec, absolutní ztáta motivace. Velice mi to ovlivnilo život, psychóza sice také, ale po těchto zkušenostech s tímto lékem jsem se ho rozhodla po roce vysadit. Prostě to risknu buď se psychoza vrátí a já skončim zase na psychiatrii anebo bude všechno v pohodě a já budu žít v klidu a bez léků, což bych si moc přála. Držím palce všem, kteří jsou na tom podobně jako já.

iva

Dal by mi někdo, prosím, kontakt na paní doktorku Tamaru Cenkovou?

Lucie
1x

dobrý den máte někdo skušenosti s přibíráním na váze po risperidonu nebo po rorendo oro tab ?

Mária

Moje dcera bere risperdal 3x denně, je mentálně postižená. Přibrala 25 kg neustále je unavená a navíc se ji začali třást ruce. Na psychiatra který ji to předepsal se nemůžu. Neporadil by mi někdo kam se můžu obrátit ? děkuji

kajos
4x

zdravím,mám sociální fobie a deprese,ale doktoři mi před léty diagnostikovali paranoidní schizofrenii(nikdy jsem neměl halucinace ani hlasy,ale pouze negativní symptomy: pocit nadměrného strachu,obav,ohrožení,nespavost a sebevražedné tendence),byl jsem 2 krát na injekci risperdal 25 mg na tiky celkem zabral,ale mám z toho totální apatii,nezájem,a všech 8 bodů,co napsal Stan v roce 2009 a zároveň nespavost,na to zabral melatonin.MYSLEL JSEM,ŽE LEPONEX,SILNĚ SEDATIVNÍ AP. JE NEJSILNĚJŠÍ,ALE PO DRUHÉ INJEKCI,JSEM SI UVĚDOMIL,ŽE JE OPROTI RISPERDALU CONSTA ČAJÍČEK ,2 roky celkem funguju na různých dávkách rivotrilu a leponexu,(což je pro mne úspěch- 2 léky) + nějaké potravinové doplňky,takže teď beru 4 léky -a z vlastní blbosti,že si furt na něco stěžuju,kvůli tomu,že jsem málo odvážný atd...Vzhledem k tomu,že sportuju-musím se vrátit k těm 2 lékům,co dřív a zavčasu nechat těch injekcí,než se ze mne stane zombie,která při sportu necítí svaly a nic nevnímá...,přeju všem pevné nervy.

Předčasná
2x

Vy jste vážně blázni, jenom sebevrazi by to brali, a prot umírám, protože jsem nedokázala zabránit tomu aby mi to dali, nemá cenu se soudit, je to tak zamotané, že by to bylo zadlouho, takže do té doby zemřu, odmítám se tu bavit o podrobnostech snad i tak si z toho někdo vezme ponauceni i vadna medikace se můze po letech projevit horsimi onemocnenimi i dusevnimi, me udelali z obycejne deprese, ktere mame kdyz se nachazime v tizive situaci, udelali mi z toho schizofrenii, maniodepresivitu, apatii, agresi, (z organických)např. demenci, ... a další tělesná onemocnění, z níž i neuroleptický maligní syndrom, ...neplodnost, absolutni hormonalni nerovnovaha, z ničeho nic se ze mě stala lezba, a to se mi driv hnusilo, ted uz nejsem ani lezba a mam stavy strarych lidi pred smrti, ty pocity, ze chteji byt nekomu uzitecni, a mnohem vic, coz je k smichu ale bohužel kruta realita a vzhledove vypadam jako stara babka a to jsem tak nikdy nevypadala. preji vam prijemnou medikaci ani nechtejte vedet jak moc vam zavidim ze jste to prezili,

lecim se
5x

lecim se na psychiatrii, risperdal jsem taky brala, jsou tam komunisticky doktori, kteri vystudovali na stranickou knizku, na psychiatrii jsem dostala doporuceni ze stredni, je to prakticky jako za komunistu, lecba neni dobrovolna a z psychiatrie se odejit neda, nedaji mi podepsat reverz a jeste si platit nadstandartni peci, na psychiatrii me dokonce doprovazi policie, kam berou ty nejchytrejsi, meli problemy i na integrovane skole a pak je vezmou k policii, tak co od nich chces ... risperdal je pekne sitovskej lek, zakazala bych ho...

Lucie
1x

no taky si říkám, jsem ráda, že jsem to přežila, zatim

Josef
2x

Ahoj jsem již 11 rokem na léku risperdal ,nejdříve jsem bral tabletky 8 mg deně které mi byly napsány na základě psychotestů.Po nějaké době jsem hledal jiné řešení které mne zbaví tlumících účinků léku.Zmněnil jsem psychyatra ,a pokračoval v braní tabletek ,protentokrátí už jen 2mg deně.Již tehdy se mi oběvovaly samovolné záskuby v obličeji,není to nic z čeho by jsem nějak panykařil ale v dopravních veřejných prostředcích to není příjemné ,nebo prostě ve společnosti.Ale niní jsem na injekcích 25mg jednou za dva týdny,a dost se to zlepšilo .Držim palce všem kteří bojují dál ,a pomáhají přitom potřebným,vždit jsme tu pro druhé.Moje heslo je ,že risperdal je zbran na psychyckou dan,kdo neplati daně at si koupí saně. nenechte se přemluvit že je to tak děsný.

Petra
2x

když je diagnoza v pořádku tak to tak děsný není horší je to, když se člověk tím léčí roky a přitom by měl mít ve zkutečnosti úplně jinou diagnózu a pak přijdou vážné komplikace, které zůstanou a musí se léčit po celý život., někdo má takovou smůlu že se mu ty komplikace stanou za velmi krátkou dobu, ještě dřív než někdo zjistí že zrovna ten člověk to brát nesmí.-

Lukas
1x

Ahojte,ja som ho zacal brat len pred 4 dnami berem rano a vecer po 1mg,za jako dlho zacina zaberat? mne sa desne mota hlava ,mam i problem s alkoholem,ale tym to neni nepiju uz tyden

Luky

Ja taky uzivam rorendo a alkohol nekdy piju budu ho mit brno vysazeny

Luky

Vite kdo me kdysi vyhrozoval no nejaky brnak.

Obluda
1x

tyto léky se nesmí kombinovat s alkoholem ani drogami nikdo neví ani pořádně co by to udělalo a komu a přitom si myslím že všichni schizofrenici jsou zodpovedni za to co dělají a moc dobře to ví nepříčetnost neexistuje protože ja jsem taky schizofrenik a vím že se můžu i ovládat když se chce všechno jde a to jsem byla na milionech vyšetření že už mě to přestalo bavit Ale abych pravdu řekla znám někoho komu zničila život droga LSD a má míň nežádoucích účinků než já po risperdalu, tím nechci naznačit, že by jste to měli vyzkoušet naopak lepší je někdy asi ale jenom u těch co se dokážou ještě ovládat i do budoucna nebrat nic

Luky

Brno? Blazne :-D ja schizofrenii nemam, bral jsem to pouze na to protoze jsem byl hubeny.

Luky

A to je pravda ja se ovladat dokazi ale ty smička holubice brno asi ne

Luky

Ja bydlim v unicove ne brno smicku je maku takovich pomatencu.

Obluda

opravdu se to nevyplatí ale prodraží

Luky

Proc mas zmenu v zarizeni datum a cas? Nechapu.

Obluda
1x

je to jenom legalni obchod s drogami v americe se to s tim risperdalem pořad řeši a maji miliony na to aby to uplatili nemá to cenu neni to kvalitni a neverim ze bude

Luky
1x

Mas spatny certifikat ssl v prohlizeci timto koncim diskuzi

pirx
2x

Bral jsem kdysi maximálně 6 mg Risperdalu denně v tabletách. Zabrání psychotickým stavům, ale má dost negativních vedlejších účinků. Byl jsem bez emocí, radosti ze života, člověk je jako chodící mrtvola, je uzavřený, unavený, často má potřebu někam odbíhat a nevydrží na jednom místě, negativní důsledky na tvořivost a myšlení. Kromě toho u mě způsoboval svalovou ztuhlost, třes pravé ruky a nohy, nízký sexuální zájem a mám dojem, že i problémy s trávením a nižší krevní tlak. Když se bere na večer, ještě to jde (rychleji jsem po něm usínal), horší je, když se musí brát i ráno - to pak celý den není nic moc. Představuje intoxikaci těla a jater, tato intoxikace navíc může k psychóze přispívat. Nejlépe je nebrat ho vůbec nebo co nejmíň. Pro vymazání z těla se mi osvědčil čaj Puerh, který jsem vypil pokaždé ráno po večerní dávce Risperdalu. Ale pozor, Puerh může způsobit snížení antipsychotického účinku, aspoň u mě to tak krátkodobě bylo. Po snižování dávky na současné 2 mg špatné příznaky pomalu mizí, život bez Risperdalu je o určitě 100 procent lepší.

Varovani
2x

Risperdal/rispen/invega/consta je nebezpecny jed, ktery poskozuje mozek a odpojuje cloveka od zivota. Hlavne to nedavejte detem ! Pokud si skutecne myslite, ze mate vaznou dusevni poruchu a potrebujete ulevu, vyberte si radeji jiny preparat. Trvejte na tom.

Alena
2x

Dobrý den,beru Rorendo budu brát risperdál.Já jsem si k tomu koupila mořské řasy na vyčistění.Řasa chlorella a mladý ječmen od chemíkálíje.S kusteto pomohou vám.Je to dobrá věc.

kolikahvězd
1x

Kdyby stačil prášek, a na doktorem stanovenou diagnózu.. sic!, tak by nebyl svět, ale legoland. Nebýt konopí, tak jsem nejspíš taky další uživatel Risp. V žádném případě netvrdím že tráva je cesta pro všechny, ani ji NIKOMU nedoporučuji. Nicméně tahle diskuze je jasným důkazem o co běží. Nevěřím tomu, že prášky někdy poskytnou spolehlivé, plošné řešení, jakkoliv bude psychiatrie rozvinutá. Život je jeden - Lovu zdar!

Jarka
1x

Už pět let beru risperdal 37,5mg za 14 dní injekce na schizoafektivní poruchu a nabrala jsem během roku 30 kg a to jím pořád stejně. Jinak jiné vedlejší účinky se u mě neoběvujou, akorád jse u mě objevily depresivní stavy a na to beru antidpresiva, takže se to vyrovná a už ho beru 5 let. Chtěla jsem ho vysadit, ale doktorka mi to nedovolí, že prej by se mi stavy vrátily zpět.

Marie

Pro Jarku: muj syn taky pri Risperdalu pribral ale jeste vic z Quetiapinu,(ted vazi 135 kilo) s tim se neda nic delat, je to proste nemoc s tim trapeni. Mozna to ma vsechno smysl jako obetovani pro lidi, mnozi mi to rikaji, ze nemocni zachranujou svet. Tak snad...

Lucie
1x

Po Risperdalu jsem měla strašné deprese a stavy na sebevraždu jako nikdy v životě. Nikdy tohlo svinstvo už nevezmu do úst.

Marie
1x

Lucko, muj syn taky bral Risperdal asi 2 roky a mel deprese a taky halucinace, ktere neustupovaly. Ted bere Seroguel, teda latku Quetiapin a je to daleko daleko lepsi, az na tu nadvahu. To je problem, ze se mu tezko pohybuje, takovy zacarovany kruh. Ale vzdycky lepsi, nez tezke halucinace nebo nucene mysleni. Snad najdes pro sebe dobry lek, at se ti dari,

toxic

Dobrý den, mám brát risperdal kvůli toxické psychoze,. má tu někdo zkušenosti s výsledky léčby tox psychozy ?

můj názor

Mám,beru jen leponex 100mg tablety 4,5 deně tedy 450mg od r.2008 do ted neberu ktomu zadne antidepresiva je po něm sice zácpa ale učinkuje výborně jedina nevýhoda je ze kdyz ho máš hodně tak to dělá zácpu,moc se po něm nepřibírá narozdíl od ziprexi a risperdalu můžu doporučit...

Magdalenka
4x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Martin
1x

škoda, že to máš takhle no... možná by Ti sednuly jiný prášky. Tohle nezní moc dobře. Já z něho měl jenom nízkej tlak, občas to se mnou švihlo, když jsem rychle vstával a takový.

Martin
7x

Risperdal jsem bral asi rok a choval se tak, že jsem se hodil co nejvíc do klidu, všem řekl, že nikam nebudu chodit, ať po mě nic nechtěj, že se budu hlavně léčit a potřebuju klid a takový... A pomohlo mi to teda. Nahodilo mi to hladinu něčeho co jsem už dlouho nebyl schopnej cítit, takový plynulosti uvnitř, už ne jenom záseky a vydřeno a úzkosti ze všeho včetně drobností. Jako jo, ty taky, ale už i něco jinýho. A pak, to se asi nastartovala tvorba vlastního serotoninu, jsem krok po kroku začala přidávat na schopnosti se zase soustředit, vydržet něco nebo začal objevovat dávno ztracený duševní schopnosti a pomalu to rozvíjel. Hlavně krok po kroku, nesnažil jsem se to přehánět, i když v porovnání s ostatníma jsem byl v některejch věcech jako dítě .) ... a no a co, copak někdo nutí někoho se zlomenou nohou chodit víc než pár kroků zezačátku, doma, a dřív než za nějakou dobu... psychický onemocnění jsou mnohem závažnější a prorostlejší... Dneska můžu po asi 7 letech od vyléčení říct, že už jsem relativně normální a řešim to co jiný lidi. Každej máme nějaký mouchy a mě se daří odlifrovávat ty svoje a nacházet řešení a postupy v životě. Už. Konečně. Nejsem žádnej hrdina salónů... ...ale občas se tak můžu už aspoň cítit a někdy něco sám od sebe dokážu, co jiní ne. Držim palce všem ostatnim. věřte, že se to dá. Jestli jsem to dokázal já... ...tak už může hodně velká spousta ostatních :D Zdar.

MartinaAnna

Zažívám něco podobného jako ty s tímhle lékem... připadá mi dobrej a s pozitivním účinkem na psychiku. Cítím z tvého příběhu uzdravení a to se počítá ;) p.s. Mám dobrou zkušenost s alternativou, na vyčištění psychiky je moc dobrej (joalis)

anonym
2x

Ahoj. Risperdal beru už půl roku, dlouho jsem nebyl u doktora, až v říjnu pujdu a řeknu Vám, už ho chci vysadit mam po něm velký nežádoucí učinky-slabost v rukách, tiky v obličeji, třes, únava, občas i výpadky paměti.., útlum... já budu rád až se toho léku zbavim. Ze začátku sem bral 1 mg potom jsem nasadil 2 mg potom se vyskytly ty problémy tak jsem snížil dávku zpátky na jeden a pořád mam ty problémy.. takže nedoporučoval bych ho.

Magdalenka
1x

Ahojda všem. Tak pořád beru Risperidon. Už je to v pohodě, protože mi doktor diagnostikoval i depresi, která je spojená s úzkostí. Každopádně beru Cipralex a řeknu Vám, že jsem šíleně unavená. Ale je to ok. :D Přeji všem štěstí a lásku a hlavně to zdraví!!!

Fisherman
2x

Kouřil jsem marihuanu skoro 20 let a bral mezitím 7 let pervitin , zažil jsem sem tam i pořádně divokou jízdu - řekl bych spíše čisté šílenství,dnes jsem rád že jsem se z toho všeho dostal sám ale nebylo to snadně.....paranoia,schíza , hlasy v hlavě se nikdy něobjevily,postupně jsem se dostal zpět do starých kolejí a už nikdy bych nechtěl zažít tu temnotu která přijde když si zahráváte s drogama,žádné léky jsem nikdy na psychiku nebral a na psychině jsem nikdy neskončil,ikdyž jsem klidně asi mohl...na závěr chci jen říct že se nikdy nesmíte vzdát a věřte svému srdci a rozumu ...žíjte naplno a rozdávejte dobro .....milujte a poznávejte nové lidi....těm špatným se radši vyhněte - věřte svým instinktům......

Liliana

Ty Vaše příspěvky mě děsí, já beru na schizu to už roky a nic nepociťuji negativního, že by byl Risperdal takový sajrajt? Možná jsem přibrala po něm, dost jím a ležím a myslela jsem, že je to tím. Ale čtu, píšu, tv, soustředění mám i když menší, mama říká, že je to po šokách. Tak jsem asi jediná, komu ty injekce 37,5 jednou za 14 dní tolik nevadí.

Vincenzo

Zdravím, beru Rko asi už 3 nebo 4 roky a efekt nulový, jo závislost tam bude, ale záleží jaký tip a jak moc se bere, každopádně při vysazení počítejte min. s třesem a depresí...

Lucie

Tento lék jsem brala, když jsem se ocitla v psychiatrické léčebně vinou několika lidí,kteří mi sdělili určité věci, kterým jsem uvěřila a špatně si je spojila a také kvůli příteli, kterého jsem ztratila. Když jsem svůj příběh sdělila stopaři, odvezli mě do léčebny. Tam jsem jim řekla, co se mi stalo. Také to, že určitou dobu některé věci až moc prožívám, to že nemůžu mít určité barvy, že dvakrát jsem slyšela hlasy, které jsem nevěděla zdali někdo řekl či ne, po doby pobytu se mě pořád ptali jestli mám hlasy, pořád jim říkám že ne, ale že se nedokáži smířit s tím co se stalo. Ale že už bych ráda šla domu. Celo dobu mě dopovali risperidonem 4 mg. Do toho jsem se učila. Když pominu, že jsem přibrala během dvou týdnů čtyři kila a pořád po těch lékách spala. Bylo nejhorší asi to, že jednou v noci jsem si šla lehnout a myslela jsem, že už se nenadechnu. Po lékách se mi špatně dýchalo. Jako mladší jsem měla nějaké plicní a průduškové problémy, zápal. Občas se mi špatně dýchalo i kdysi, ale s těmito léky to bylo něco. Vrátila jsem se domů a nechali mi tu léčbu, už jen 1 mg. Co mám dělat, doma jsem zjistila, že to co mi daná osoba řekla nebyla pravda, ale už to nezměním. Kvůli tomu snad nemusím brát léky. Doktoři mi pořád říkají, že se mi to vrátí. Předesílám, že jsem toto řekla ještě doma a tam mě předtím poslali na psychiatrii. Léky jsem brala jiné, šla jsem s nimi do práce a na záchodě jsem se složila. Tak jsem je také přestala brát. Nebylo tehdy lepší mlčet :-(. O tom, co se stalo raději již mlčím. Akorát se mi těďka špatně hledá práce. Protože lékař mi nepovoluje směnný režim.

Lucie
1x

Jinak s těmi léky mi bylo mnohonásobně hůře, byla jsem náladová, nevrlá. Vůbec nevím čemu mají pomoci, ale mě po nich bylo ještě hůře. Možná něco léčí, ale mě tedy udělali paseku v těle. Dlouho jsem se z jejich účinků dostávala. Obdivuju Vás tedy všechny, co jste schopný to brát trvale.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce