Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Aposertral50

Ahoj, zacala sem brat asi pred pul rokem tohle antidepresivum.Predtim sem mela panickou uzkost a strach ze nejsem uplne v poradku, ze nekde omdlim.Z niceho sem se nedokazala radovat, na nic tesit a dovolena byla pro me v lete utrpenim. po trech mesicich sem to rekla obvodakovi (predtim tvrdil ze ta unava prejde ale nepresla)Aposertral mi zabral asi po mesici a uz po 14 dnech nastalo výrazne zlepseni. Ma stimto AD nekdo zkusenost,bojim se ho vysadit ale taky nevim jestli mi nespusobuje tloustnuti (po pul roce 6 kg navrch) ale jinak sem snim spokojena a zadne vedlejsi ucinky sem nemela ani zezacatku (po 3 dnech sem se nalek adaptovala)

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
bára
1x

mám přesně to samé. Jenže poslední dobou už ani nikam nedojdu sama.Mám strach, že začnu bláznit, nebo že omdlím...:)Je to fakt katastrofa...Myslíš, že ty prášky fakt zabírají?A jsi po tim třeba oblblá nebo tak něco?Díky

Marketek
1x

Ahojky ja jsem je začala brat teprve včera mam take úzkosti pořad jenom pláču nic mě nebavi rozmyšlim nad kravinami tak rada bych aby už to všechno zkončilo ale trva mi to hodně dlouho takže jsem si nechala napsat zrovna tady ty antidepresiva,nerada bych z toho teda přibirala protože jsem půl roku pod tabletkama hubla už nevim fakt cvo mam dělat je větši chut jako k jidlu z tech tabletek nebo se přibira přimo z nich???,mě ale doktorka řikala že tyto tablety nejsou navykové,že je jde kdykoliv vysasdit,nejvice se tady teda píše o lexaurinu a ten je navykový hodně no a jak vam tyto tablety vůbec pomahaji citíte se po nich klidnejši???,mě take řikala že to poznam až na konci měsice ten efekt což mi teda připapda dost pozdě takove tabletky by měli zabírat už hned,Mam teprve 24let a štve mě že je to semnou tak mi¨zerně a nejhorši na tom je že rodina to absolutně nechape

lucie
3x

ahoj, já jsem taky začala brát Apo-sertral 50, asi před dvěma měsíci.Můj stav se znatelně zlepšil, zezačátku jsem nemohla moc jíst, spát, byla jsem nervózní...první týden to bylo nejhorší.pomýšlela jsem na sebevraždu atd.připadá mi divný, že někomu můžou napsat tyhle prášky a pak ho jen tak poslat domů, když před tím, než si na ně tělo zvykne se chovají takhle a způsobují ještě horší deprese.Po dvou týdnech až jsem se cítila naprosto perfektně a tato situace přetrvává do teď.Zajímalo by mě, zda můžu pít na tyto antidepresiva nějaký alkohol.Vím, že je v návodu napsáno, že ne, ale jestli mi opravdu může jedno pivo něco udělat?

Marketek
1x

ja jim pravě tedka jenom polovičku těch tabletek mohla by jsi mi napsat svůj mejl abychom si o tom mohly povidat nemo pisni na muj [email protected],jak jsem na tyto tabletky pila pivo byla jsem trochu přiblbla i jsem vypila vic než jedno pivo,tak nevim ale jmě to připada že mi to nezabira doufam že časem zatim to beru teprve tyden

Mates
5x

Ahojda lidičky, taky trpím úzkostnou poruchou a užívám toto AD asi tři týdny ale pořád čekám až zaberou. Taky mě nic nebaví, přemýšlím o úplných blbostech a hlavně občas nemůžu logicky uvažovat. Všechno strašně hrotím, dělám z komára velblouda a mám strach. Strach přímo panický, že když něco vyrábím tak, že si hned začnu myslet, že to zkazím. Hrůza! Snad tyhle léky zaberou. Všem moc držím palce a uzdravte se, protože život se musí žít a ne přežívat. Ahojda Mates

Renáta
1x

Ahojky.též beru tento lék asi 3 měsíce.vše začalo když mi umírala mamka...nějaké léky jsem brala,tuším citalec.Sama jsem ho vysadila a intenzivně začala cvičit.jeden lékař mi totiž řekl,že to má stejný účinek.Měl pravdu!!!!!Jenomže přišlo u mě třetí těhotgenství,příšernej porod a ještě horší šestinedělí....do toho všeho jsem začala před spaním pravidelně kontrolovat sporák i když jsem ten den nevařila...vypínače..atd.po zději jsem už začala být nesnesitelná a s každým se hádat.....na přání manžela...musím říct,že mám užasného muže a skvělé děti....jsem navštívila Mudr.chocholouška....a už zobu.vše se zlepšilo to je pravda,ale mám špatný pocit,že to neumím zvládnout sama,navíc strach z vysazování a nutkaní je vysadit sama....

Petra

ahoj beru apo-sertral už po druhé. Loni v květnu jsem měla pořád strach jít někam sama, že omdlím a bude se třást. Brala jsem ho 3 měsíce udělalo se mi dobře a vysadila jsem ho. Ale v listopadu se mi stav zase vrátil tak jsem zase začala brát apo-sertral.V krvi mi našli zvýšený prolaktin ten je možná ze stresu. Tak nevím, jak ty prášky mám brát dlouho.

Hromádka neštěstí
3x

Ahojky, beru aposertral už duhým rokem, u mě došlo k celkovému nervovému zhroucení, bylo toho na mě moc, problém doma, žádní kamarádi a navíc škola, kterou jsem dělat nechtěla. Pak jsem to začala řešit prací při škole, spávala jsem tou dobou asi pět hodin, abych se stačila učit a vydělávat- chtěla jsem pryč z domu. A jednoho dne si tělo řeklo "trhni si" a už to bylo. Hysterický pláč, třes, koktání, v hlavě katastrofické scénáře, no hrůza. Aposertral mi zabral po týdnu, zhubla jsem sice 13kilo, ale věřte, že taková kila za to NESTOJÍ ANI NÁHODOU. Postupně vás to stabilizuje, ale to jsou věci na delší čas, nesnažte se nic uspěchat. Dnes se cítím velmi dobře, mám sice trochu strach z vysazování, ale když už přežijete takový očistec, všechno ostatní už vás jen posílí. Neklesejte na mysli, všechno bude dobré!

sluničko

Ahoj lidi ja uživam tyto AD už nějaky ten rok a žiju si naprosto normalnim životem.Než jsem je začala uživat měla jsem šilene stavy ktere nepřeji ani tomu nejhoršimu člověku.Začalo to nějakou dobu po narozeni me druhe dcerky.Měla jsem panicky strach jit mezi lidi,natož jet autobusem.V noci jsem se probouzela s hroznym strachem,třasly se mi ruce ,srdce mi bušilo jako by chtělo vyskočit z hrudi,nemohla jsem dychat a jako by toho nebylo dost jěště mě nutilo na velkou a ke zvraceni.Ale dnes je to všechno za mnou,uživam si života se svou rodinou,chodim do prace,jezdim autobusem prostě vše OK.Jen mam strach z vysazeni těchto leku,asi je budu muset uživat do konce života.PAPA a netrapte se zbytečně v dnešni době už jsou leky na všechno.

dzejnn
1x

Chci se zeptat jaký jste po tomto léku zaznamenali váhový přírustek. Mám podobné stavy, ale není to zas tak zoufalé, tak zvažuju zda být tlustá a v pohodě nebo trochu vyklepaná, ale šlank. Díky za odpověď

Andrea
2x

Ahoj, já tyhle AD beru necelých 14 dní a myslím si, že po těhle lécích nepřibereš. Spíš si myslím, jak jseš pak po nich víc v pohodě, tak máš třeba větší chuť na jídlo. Nemáš staženej žalůdek apod. Samotné léky nemají žádné kalorie(ale třeba má někdo jiné zkušenosti). Jinak jsem ho začla brát kvůli těm stavům co tady máme všichni. Trvalo to asi rok, ale poslední měsíc se to zhoršovalo, tak jsem to řekla obvoďákovi. Ještě na sobě nic moc nepociťuju, ale to příjde. Strašně tahle úzkost člověka omezuje! Bojím se jet nějam na výlet, že se mi tam udělá špatně nebo omdlím, i když vím, že se mi to nestane, protože jsem zdravá. Nebo se strašně nervuju, když mám řídit auto dál jak 10 km. Bojím se, že za volantem skolabuju. Jsou to blbosti, ale ten strach je prostě silnější. Včera jsem se ale překonala a jela jsem autem 60 km! Nic jinýho mi nezbývalo. Pak jsem na sebe byla pyšná, že jsem to zvládla. Až zaberou AD a oni zaberou, tak ze mě bude jinej člověk a začnu si konečně zase užívat života! Všichni to zvládneme!!!

Ondra

Zdravim ve spolek, já bral cca půl roku asentru 100mg, po této léčbě mi doktorka dala apo-sertral 50 mg, nabral sem za 2 měsíce cca 6 kilo, takže se po nich pravděpodobně přibírá, jím pořád stejně, a sportuji stejně. Momentálně jsem ve fázi postupného vysazování, prej se nesmí naráz, tak jsem začal se sobotou cca měsíc, teď přidávám úterý a cítím se velmi dobře, ze začátku užívání léků jsem trpěl nespavostí, což mohlo být zapříčiněno i tím, že jsem byl dlouhodobým konzumentem marihuany, kterou sem okamžitě vysadil. Pár pivek si dám bez obtíží, sice jich nezvládnu tolik, co dřív, ale po půl roce totální čistoty sem už nevydržel a pár pivek si dám rád. Kdyby jste měli nějaké otázky, tak můžete napsat na můj mail [email protected]

apofis

Ahoj beru ho od vcerejska a mam panicke poruchi.Snad mi to brzy zabere,lekarka rikala ze po14 dnech.

jesterka

ahojky...mudr.mi ho napsala v pondělí...mam oči jak žába a trochu zimnici je to normální???? moc temto lekum neverim,ale kež by mi zabral...nemam radost už snad z ničeho:(....

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce