Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

TRITTICO AC

Prosím máte někdo zkušenosti s tímto lékem?Beru ho již měsíc,jsem ráno unavená,nemohu se soustředit.Pomohl někomu výrazněji na deprese?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jitka
21x

Brala jsem ho asi 2 měsíce (po ročním užívání citaleku) a vůbec mi nesedl, bylo mi dost zle, tak jsem se vrátila k citaleku, je to lepší, ale zdá se mi že už se toho nikdy nezbavím. Ta blbá panická úzkost.

Alice
29x

Ahoj, já ho též beru 1/3 večer, vcelku jsem se zlepšila a nevím, jak dlouho ho budu ještě brát (teď cca 2m).Připadalo mi, že se mi hroutí celý svět. Napište mailík, ráda se s vámi podělím o smutek i radosti:-)

Bebla
38x

já beru trittico střídavě 1 až 2 1/3-tinky od ledna 2008 a dá se říct, že jsem stabilizovanej. Problémy mi vyvrcholily v říjnu 2007, kdy jsem se už musel obrátit na odborníka. Než jsem se srovnal trvalo to tak 2-3 měsíce. Mimo trittico beru ráno 50 mg fevarinu a funguju myslím přijatelně, prostě se to nedá srovnat s loňským rokem. I v práci myslím funguju dobře, i když jsem měl od ledna dvě několika denní zhoršení stavu, ale už na to pohlížím s nadhledem. Jediné vedlejší účinky, co pociťuji častěji jsou občasné návaly pocení, no a někdy záchvaty zívání, ale to se dá skousnout. Před současnou medikací jsem bral citalec a hypnogen, ale ty mi neseděly, navíc hypnogen je návykový. Tak se drž. Důležité je si uvědomit, že se našimi problémy dá téměř úplně normálně žít. No tak co bereme pilule, důležitý je aby jsme normálně fungovaly v rodině a v práci a aby nám léky víc neublížily, než pomohly. Cukrovkáři si taky musí píchat inzulín. Tak se mějte všichni.

Hanka
11x

Beru ho třetí den na nespavost (ale brutální - skoro nespím) a zatím nulové zlepšení, jen to snad líp snáším. Zabere? U antidepresiv to chce asi trpělivost, mám pravdu? Už delší dobu jsem bez nich, tak si ani už moc nevzpomínám, jak to bylo, když jsem je brala.

Emilim
20x

Hanka ja beriem trittico 1/3 na noc a uz mam brat 2/3, ale zatial si zvysujem pomenej, pretoze mam z neho asi vsetky vedlajsie ucinky, cely nos mam zvnutra bolavy uz cely mesiac, stale som prechladnuta, mam spatne travenie, mam z neho krvave oci a stale som velmi unavena a spanok velmi slaby, uz rano o 3 sa zobudim a zaspim aj o 2 hodiny, vobec mi nepasuje ako AD, mozno je to aj tym, ze mi dr, vysadila lieky, ktore som brala 13 rokov-amitriptylin a to zo dna na den a noveril tiez a ten som brala 6 rokov. Bolo to ukoncene zrazu zo dna na den, lebo lieky mi sposobili glaukom na oci t,j. zeleny zakal, ktory sa neda operovat. Asi preto mi je stale tak zle. Mala by som ist do VZaluzia na nastavenie liekov, lebo ja tazko znasam lieky, bola som tam pred 13-rokmi na nastavenie liekov, len sa mi nechce, ked idu Vianoce. Ale az sa to nezlepsi po tritticu, tak asi budem musiet ist.Neviem, preco mam tieto vedlajsie ucinky tak dlho, aj teraz som si dala trittico 1 a pol 1/3 a stasne zle sa mi dycha nosom, musim si dat nasivin.Dokedy to potrva?

Davida
14x

Trittico taky beru, podle mne chce pomalý start, pokud i přesto nemůžeš spát, tak k tomu ber něco dalšího- Lexaurin, Xanax, Hypnogen, Diazepam a vyspíš se

Karel
27x

Pred branim leku jsem mel otok na korenu patere a rozhazelo se mi v tele vse co, tlak, nervy, udesne obdobi. Beru Trittico AC asi 1 rok a to v davce 200mg a nemuzu si ho vic nez vynachvalit. Predtim jsem pral Setraline a po nem jsem byl jako robot, sexualni energie nulova, jako bez zitova. Trittico naopak podporuje sexualni energii a citim se po nem squele. Vsechny veci se mi srovnali mel jsem 3 prasky na tlak a ruzne na pater. Ted beru jen pulku neceho na tlak a sportuji, chodim do prace a jsem uplne v poradku. Planuji do konce roku vysadit. Ale pratele vetsina antidepresiv je prvnich 5 tydnu vetsinou nehezky zazitek, pokud se to nepoda, tak to chce zmenu leku. Lepsi je byt bez leku, ale ne vzdy to jde a neni se treba bat a lek si nechat nasadit.

emilim
4x

ja som brala trittico iba 1/2 t. j. 50 mg, brala som ho rok a pol po noverile a amitriptyline, vyssiu davku som nemohla brat, este horsie som spala a mala som depresie a bola som naladova. TAAKTIEZ SOM MALA STALE UPCHATY NOS A zapal v hrdle. Zacala som mat velke problemy s klbmi, krizami, bolesti kosti v celom tele. Mala som po nom velmi nizky tep 56 za minutu, taktiez som si znizila lokren na tlak i tep iba na polovicu. Pred necelym mesiacom mi ho dr. vysadila a dala mi mirzaten 15 mg na noc, zatial beriem iba polku, ten je este horsi ako trittico, bolesti krizov, klbo,kosti, chrbta mam velmi silne, najviac v noci, bude to asi tym, ze si vecer dam mirzaten, myslim si, ze ho nebudem moct uzivat, je nanic, musim ist do V.Zaluzia za pani primarkou, ci vobec mozem brat taketo liky, som citliva na lieky, bola som uz v Zaluzi v r. 2000, odvtedy mi bolo celkom dobre. Ale trittico mi vsetzko zhorsilo.

Věra
5x

Hani, trittico už beru více jak 2 roky a jsem spokojená. Nástup účinku je pomalejší, taky jsem postupně začínala po 1/3, nyní beru celý. Můžu doporučit, celkově jsem psychicky v pohodě. Žádné negativní účinky jsem neměla.

Martina

A bereš 75g nebo 150g ? Díky

Lenka
1x

Prosím napíšte mi mail lenka11221@azet.sk Chcem sa s Vami poradiť. Ďakujem pekne.

Lucie

Dobrý den, taky jsem začala trpět na šílený nespavosti - nespala jsem třeba 3-5 noci v kuse, s občasným zaspanim a následným probuzenim. Trittico jsem zkoušela s 2/3 hodinu před spaním a nepřišlo mi, že by se to zlepšilo. Poslední týden si dávám celou tabletu hodinu pred spanim a spím úžasně! Každopádně jediný neduh, co v tom zatím vidím je, ze mám strašně unavene a červené. Trochu mi přijde, ze se mi začínají dělat kruhy pod očima …. Tak nevím :((

Honza
11x

Já ho beru jen,když někde vidím,nebo čtu o Klausovi a nepomáhá mě ani ,j¨když si vezmu ty tablety dvě.

Tea
8x

Ahoj, já beru na spaní 1/3 trittica a aliceu / 1/2/ . Elicea je na zklidnění, na úzkostné stavy, a trittico na spaní. Vždy beru na noc. Je to docela dobrá kombinace, vždy usnu, a přes den jsem klidnější a vyrovnanější. Ale psychiatři tvrdí, že tato kombinace není dobrá, že jsou léky na stejné bázi. Lepší je brát pouze prý celý prášek trittica. Ale to je na posouzení každého, musí si vystopovat, co mu dělá lépe. Tak přeji správný výběr. L

Lenka

Super. Napíš mi prosím na mail lenka11221@azet.sk

Lenka Petrenková

Prosím Alica napíšte mi mail ohľadom toho lieku Tritico .lenka11221@azet.sk Ďakujem pekne

modaco
7x

Na panickou uzkozt je nejlepsi Lyrica tbl.

Emilim
8x

Beriem trittico 1/3 zo 150mg a uz ho beriem 10 mesiacov, cim dlhsie ho beriem, tym mi je horsie. Zacala som sa vsetkeho bat, vsade vidim iba nebezpecenstvo, ako napriklad , ze ci som zastavila vodu, ci niekoho nevytopim, alebo ci nieco od elektriny sa nechyti a podobne. Doteraz som to nemala, na nieco si spomeniem a ako bysa mi to zafixovalo v hlave a uz ma chyta panika, potom ani nespim, najlepsie sa citim doma, ked nemusim do prace, som taka pokojnejsia, viem, ze vsetko je v poriadku. Neviem ci mi to robi trittico. Predtym som 12 rokov brala amitriptylin a lexaurin. Lexaurin si davam aj teraz niekedy, ked mam strach. Cim to je?

Lea
3x

Beru na panickou poruchu rano miraklide 20mg a vecer trittico 150mg.Trittico mi pridal doktor kvuli nespavosti a podrazdenosti.Antidepresiva beru 2 roky.Trittico mi sedi od zacatku ,beru cca.2 mesice,dobre spim a je mi lepe.Dulezite je upravit davkovani.

Ivana
1x

Dobry vecer, mate zkusenosti, jestli se po Trittico tloustne? Diky za odpoved.

Eva

užívám dlouhodobě a na váhu to nemělo žádný špatný vliv :-)

Jana

Brala jsme 3 roky 1 citalopram, 2 paroxetin každé ráno a na noc tritico 75mg. Citalopram a paroxetin mi dost pomohli a po třech letech jsem je vysadila. Ale tritico jsem si nechala, bez něj neusnu. Nyní beru 50 mg každý večer a docela si myslím že jsem psychicky v pořádku. Mě antidepresiva způsobují spíše nechutenství, takže já nepribrala a to tritico teď beru už cca 6 let v kuse.

Velvet
1x

Jste s Lyrikou spokojeni a přibíráte po ní?

Monika
2x

To máte pravdu

ILada
1x

Jak se ti dari?muj email elikubi@seznam.cz

Laďka
2x

Brala jsem ho před cca třemi lety, když jsem měla silné panické ataky v noci, které mě budily, nebo mi ani nedovolovaly usnout. Ze začátku pomáhal, ale pak se to vrátilo. Teď už asi dva roky beru Quetiapin a je to lepší, určitě pomáhá. Když si ho ale večer zapomenu vzít, tak už pak neusnu. Potřebuji ale celkově více spánku než normálně, cca tak 9-10 hodin denně. K tomu beru i další antidepresiva, ale funguju i když to vůbec není lehké. Chodím do práce na normální úvazek (účetní).

Jarmila
1x

Mě bylo potomto léku špatně, dali mě ho na psychiatrii na lepší spaní, nezabralo, jen mě začalo být zle,není to dobrý lék, radím, neužívat.

Martina
1x

Nie po tritticu sa nepriberá. Je to špecifický liek .

Bejbyna
1x

Ahoj užívám měsíc 1/3 75 a musím říct že šílený. První dny hrozná deprese a chuť se zabít,nevolnost a pocit že mám chřipku,svaly úplně mi o a koordinace nulová. Za pár dni deprese přešla ale zůstalo mi nekonečný motání hlavy a derealizace. Po sex.stránce vše Ok.Chci to přestat brát protože pocit toho že si přijdete jako ve snu je horší než úzkost samotná. Za mě lip účinkuje tryptofan a trezalka.

Mečiar
28x

Je to skvelý liek-chcel som sa opakovane obesiť-aby Slovensko malo konečne pokoj odomňa,ale ked ho večer zoberiem,do rána je ztoporený ako Lomnický štít..tak sa neobesím,využijem to...

szturm
17x

Beru Trittico AC 75 asi 20 dni, mj. proto, ze po odchodu manzelky po 12 letech nezazivam uz 3 mesice vzruseni, uplny pokles libida, nevim ani, kdy jsem mel naposledy ranni erekci. Po Trittico se mi akorat v klidovem stavu zvetsil penis, nicmene libido i erekce je stale na bode 0. Ma nekdo stejne zkusenosti ?

Frantisek Kampf
14x

Bral jsem v mladi hodne drogy v pozdejsim veku alcohol.Sel jsem na leceni.Potom me bylo naordinovano Trittico a Tiapra pro akutni stavy.Vsechnno bylo ok az na milovani uplne totalni propadak hlava chce ale dole to totalne nefunguje.Vysadil jsem Tiapru a vse se vratilo do normalu.Ranni erekce toporeni parada.Akorat me prekvapuje vase reakce u me to upne opacne nekdy staci kdyz se me manzelka doktne a hotovo.Je to ale dlouhodoby lek na akutni stavy uzkosti me treba nezabiraji.Proto dale hledam a take doufam ze jednou budu zit normalni zivot i sexualni.

Peto
1x

Mám úplně stejný problém. Rozešli jsme se po 14letech a od té doby asi půlrok vůbec nemám chuť na sex. Testosteron byl na dolní hranici a po praskach se zvedl ale chuť na sex pořád není. Teď začínám brát trittico a 150 snad to pomůže.

Michael
1x

Bral jsem Trittico před lety a přibral jsem 10kg,potom jsem 10 let vysadil.Potom jsem ho začal brát znova a nabral jsem dalších 10 kg,takže určitě se po něm tloustnout může...

oldrich333
8x

je to skvly lek ale jenom do chvile nez si clovek uvedomi ze ho zacne strasne rychle zneuzivat .je to tak pohodlne spolkne s prasek ado pul hodiny se spi jenomze se vzbudi v pet rano potom ve ctyri a tak co takhle vzit si dalsi a hnd zase usnout.do mesice je clovek se spanim i s nervama v prdeli uz pul roku bojuji ,prasky neberu nekdy spim a nekdy cumim do stropu ale nesmim mit doma nic co bych mohla spolknout jinak to snim a proc to kouzelne propadani se do spanku............

Frantisek Kampf
7x

jj s tim musim souhlasit od 2/3 a vic me dela take problem vztavat na ranni smenu ale na stesti mam jen 4 do mesice takze v poho.

Smudla
17x

Tak na Tritticu jsem asi už půl roku. Začal jsem ho užívat,když jsem byl na léčení v PL Bohnicích. Spal jsem tak dvě hodiny denně víc ani omylem. Klasický prášek na spaní mi totiž nepomohl, brak jsem Hypnogen.Tak mi ho doktorka naordinovala tři dny před mým propuštěním. Když jsem byl v léčebně bral jsem 1/3 tablety, to mi vůbec nepomohlo, tak potom mi pschiatrička naordinovala 2/3, to bylo lepší už jsem dokázal spát 4 hodiny, ale stále jsem nedokázal udržet spánek. Tak je to asi 4 měsíce, kdy beru na noc celou tabletu a konečně se vyspím 5-6 hodin. jinak Trittico není navykové, ale když člověk nemůže jinak spát, tak alespoń pomůže. Jo a ještě jsem chtěl napsat, že tyhle antidepresiva nejsou prášky na spaní. A jinak jsem žádné vedlejší účinky nezaznamenal.

koks
16x

Stejné u mě naprosto já makám 20 hodin denně už 10 let až jsem se skácel. Normálně nemůžu spát a jen zamhouřím oči tak mám pocit, že na mě někdo něco koumá a hned zase musím makat (jo dělám programátora). No a doktorka mi doporučila psychologa ten je fajn pomohl a beru něco ráno a na večer právě to Trittico AC 150 mám předepsanou 1/3 = bezvýznamné nepomáhá, ale 1/2 zapít panákem nebo pivem a fakt ty tři hodiny se vyspím což mi stačí. Takže ok . Jinak kdo nemůže spát tak mi nejvíc pomohl psycholog prý k němu chodil pán co spal hodinu denně a dožil se 90let. Tělo ví co potřebuje a kdo nemůže spát v noci zkuste spát přes den. GL+HF

Mary
10x

Sice netrpím žádou úzkostí ani depresí, ale beru ho občas na spaní.... není návykový a skvěle se po něm člověk vyspí, ne jako po Stilnoxu, kdy člověk spí sice tvrdě, ale málo hodin a druhý den mi přišlo, že jsem po něm byla dost podrážděná :( Nevýhodou je, že jsem i po třetince druhý den dopoledne unavenější... ale během dopo se to spraví...

Jiřka
18x

Léky beru týden, a hned po prvním prášku (třetince) jsem cítila, že mi je lépe. U těchto léků bývá nevolnost, a další nežádoucí účinky, které jsou napsané v příbalovém letáku, ale co znám lidi, kteří berou něco na deprese, tak všichni popisují na začátku léčby nevolnosti, a únavu.Ono se to upraví, hlavní je, že budeme zase v pořádku. Já byla po první třetince unavená, a cítila jsem něco divného v žaludku. Občas mi víc tluče srdce, ale je mi lépe. Přeji všem brzké uzdravení :-)

Anita
9x

Jitko, ještě užíváš Trittico a je ti po něm dobře? Já ho začnu užívat. Zajímají mě zkušenosti s tímto lékem na panickou poruchu

Anita
6x

Máte někdo dobrou zkušenost s léčbou Tritticem na panickou poruchu?

Kristýna
4x

Ano, beru víc jak pět let a mám hrozné stavy, jsem ráda, že jsem konečně přišla na to, že je to z toho prášku. Někdo dokonce psal, že panické úzkosti vyvolává, u mě se také objevily. Vlastně má příšerné vedlejší účinky. Sama Ludmila Eleková (lékařka) říká, že je potřeba upravit stravu a že léky na deprese způsobují deprese a že vám psychiatr neřekne, že je potřeba změnit stravu. Ona měla deprese až zjistila, že nesnáší lepek, vysadila mouku a deprese zmizely. A doplnit probiotika. Špatné střevo vyvolává řadu psychických problémů. Podívejte se na YouTube na Elekovou Co vám lékaři neřeknou. Doporučuji Léčebný kód od Dr. Loyda, začněte kódovat na vaše problémy, spaní se samo upraví a to velice rychle. Manzelka Dr. Loyda měla těžké deprese a díky jeho usilovnému hledání a modlení se za uzdravení vzniknul Léčebný kód. Lidi to opravdu léčí.

Zuzana

Krystyno a vysadila jsi ho po 5 letech?

harix
5x

Prosím, napíšte mi ako sa liek zvláda. Bojím sa ho začať užívať, mám ho doma už týždeň, bojím sa trochu liečby. Budem rád, keď mi napíšete aj na email harix@zoznam.sk. Ďakujem

Frantisek Kampf
7x

Je to v poho,u me zacal ucinkovat az po par dnech uzivani.Jedina nevyhoda je ranni vztavani.Citim se tak 45 min. jak po flamu.Ale potom super.Jinak beru ho uz nekolil let,bez toho bych to asi nedal.Mam tezke paranoje ze me vsichni kolem lzou atd. s trittikem se to da snest a muzu i normalne spat.Zadne nevolnosti jse m zatim nepozoroval.V nynejsi dobe beru 1 tabletu-3/3 kazdy vecer.

Jozef

Akú dávku beriete pred spaním??? ďakujem.

jaru
4x

Beru trittco dvanact let k tomu jeden neurol a je mi dob

dadidka3
6x

Ja ho mám ešte len necelý týždeň. Zmenili mi ho zo Sertralinu kvoli tomu, ze som mala problemy v sexe. Beriem ho tesne pred spanim, ked uz som v posteli. Inak mam slabost, toci sa mi cely svet, busi mi srdce. Ako som zmenila lieky je mi cez den sice dobre, len obcas mam pocit ze sa mi na sekundu zatoci hlava, mam take sekundove zablesky, ci zyseky. Je to normalne, neviete?

Tomullus
9x

Po 1.dávce 50mg trazodonu je z farmakologického hlediska naprosto nepravděpodobné, že byste se mohla objektivně cítil po psychické stránce lépe. Jako u většiny antidepresiv fungujících na principu kumulace, či zpětného vychytávání serotoninu se efekt dostavuje pozvolna a postupně v řádech týdnů.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce