Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Nepoužívejte Belogent mast!

Ahoj, jsem rád, že jsem objevil tyto stránky. Tak jako všichni na tomto serveru i já mám problémy s akné. Začal jsem používat Belogent mas, která mi však akné ještě několikrát zhoršila. Vznikla mi neskutečná vyrážka, která nesvědí, ale trošku pálí. Vypadá stejně jako akné a mám toho na obličeji strašně moc. Ihned jsem mast vyhodil, ale vyrážka se mě drží jako klíště... Nevím, co mám dělat. Mám s tím jít na kožní?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Miruš
22x

Já si myslím, že Ti spíš zacpalo póry....belogent používám já na atopický ekzém a ten mi rozhodně zabírá....AHoj

s.
11x

Nevím,kdo ti poradil Belogent na akné,ale byl to pěkný hlupák.Jelikož je to vazelínovo.parafínová mast,která je určena na léčku ekzémů a alergických reakcí,nikoli na akné. Potom se nediv,že ti vyskočí vyrážky,když plácáš to co nemáš na bolavé akné.

livs
4x

mne belogent predpisala kozna na ekzem a dost to zabralo...tak som to potom vyskusala aj na aknee a uz na druhy den som to mala o 50% lepsie...takze som potom hlupa ked si ju davam alebo co??? ty si asi hlupy..niekomu to mozno nezaberie kto je alergicky na tie latky ktore su v tej masti....

Pozitron
10x

Belogent patří mezi HORMONÁLNÍ léky, rozhodně není dobré je užívat často. Na ekzémy pomahá skvěle (jako třeba i Beloderm), ale vyrážky podobné akné mohou vzniknout jako vedlekší účinek. Je to napsané v příbalovém letáku a můžu to potvrdit ze zkušenosti. Takže mazat si tím akné nebude nejrozumější...

misulda
3x

bez za doktorku a ona ti predpise locoid crelo na akne.ja to mam a je to super

KRISTÝNA
11x

ANO MIRU MÁŠ PRAVDU,HLAVNĚ BELOGENT MAST BY SE NEMĚLA POUŽÍVAT VŮBEC NA OBLIČEJ...!JÁ SI S TM MAŽU HLAVNĚ RUCE,PROTOŽE MÁM ATOPICKÝ EKZÉM ODMALA A MÁM TO HLAVNĚ PO UMYTÍ NÁDOBÍ VŽDYCKY MĚ STRAŠNĚ SVĚDÍ RUCE TAK VĚTŠINOU VEČER PŘED SPANÍM SI NAMAŽU BELOGENTKOU ZAČERVENALÁ MÍSTA A DO RÁNA SE MI TO ZTRATÍ..ALE NA OBLIČEJ VŮBEC NEPOUŽÍVAT.

Hana43
2x

Přesně tak, souhlasím. Mast bych na akné a na obličej! nedala. Má mastný základ - vaselinu, takže bych volila spíš belogent krém. Mast dávám na ekzem na ruce a zabírá rychle, i kdyz jsou to bohuzel drastické kortikoidy. Nepouzivam ji dlouhodbě. Spíš řeším problém, že je to zbytečně velké balení, které se musí časem vyhodit. Takže bych se klidně podělila :-), kdo má zájem

Alzbet
1x

Dobry den, predavate este belogent mast? 😊

adela
1x

mam belogent mast,můžete napsat,a domluvíme se, [email protected]

jjanka
2x

Dobrý deň prajem, potrebovalo by som tiež kúpiť belegent alebo boloderm masť

Jaroslava Zýková

Dobrý den,od dětství trpím atopický ekzémem,poslední dobou se mi to zhoršilo po přechodu.Pokud je ještě Vaše nabídka aktuální,vyzkoušela bych nějaký zbytek,děkuji...😊

Dobrý den, jestliže máte zájem o Belogent, tak se ozvěte.

Naďa
4x

Tak já Belogent používám na exém a jako jediný mi pomáhá.Každému vyhovuje něco jiného.Tak ahoj

dadle
5x

Používam ho také na ekzem a lepší mastičku jsem ještě neměl.

miras
6x

je belogent vhodný na opruzeniny

Hana43

to bych varovala a na opruzeniny tedy rozhodně ne...tam se hodí spíš přípravky na bázi zinku a pudru, které vysušují, např, Sudocream.

kentaur13
1x

Já bych se ho nebál . Mi pomáhá

dar
7x

Belogent se vyrábí ve formě masti a krému. Pro použití, kde je suchá, hrubá nebo olupující se kůže, nebo kde je třeba vytvořit neprodyšný masťový základ, je vhoná MAST a na mokvající poškození či onemocnění kůže se používá KRÉM. To platí povšechně pro veškeré léky! Jinak, pokud si přečteš příbalový leták, dočteš se, že právě pro možnost vzniku akné a jiných uvedených komplikacích se belogent nemá používat na obličej.

slucy
3x

Dnes jsem dostala Belogent na EKZÉM a nenapadlo by mě používat ho na akné, a už vůbec na obličej! Dlouho jsem se podobným přípravkům bránila, ale problémy mě zahnaly do kouta. Nechci ho ale používat dlouhodobě, hrozí vedlejší účinky, někdy horší než původní problém.

Pavel
4x

Pokud ti ho předepsal dermatolog/dermatoložka, není čeho se bát. účinkuje rychle a dlouhodobě.Rozhodně je třeba dodržet doporučený způsob aplikace a minimální dobu léčby, tudíž mazat postižená místa nejlépe aspoň týden po odeznění příznaků. Vedljší účinky jsem žádné nezpozoroval.

Hanka
4x

Ahojky, já mám belogent na atopický ekzém, vyzkoušela jsem jak mast, tak krém a funguje teda neuvěřitelně rychle. Když jsem dostávala různé namíchané mastičky, nezabraly nikdy. Tohle je jedna z mála věcí, co doopravdy funguje. Mám to ale na ekzém, jak jsem psala, naakné bych si to asi rozhodně nedávala.....

Lukáš
1x

Čaules, mám problémy s atopickým ekzémem na rukou - vyzkoušeno mám spoustu léků a to nejenom z Čech - mám dovezené léky z Chorvatska, z Izraele(výtažek z Mrtvého moře) i další masti z našich lékáren, ale nic nepůsobí tak rychle a blahodárně jako Belogent. Nedám na něj dopustit!!! Jinak pokud máte hodně rychle vysychající pleť, tak se mi osvědčil Melem (bohužel u nás ho zřejmě neseženete)...

petule
2x

ahoj, no tak já dostala belogent přímo od lékařky na atopický ekzem na obličej a nemůžu si ho vynchválit..měla jsem na to snad už milion mastiček všech druhů a byly k ničemu bud strašně pálily nebo se to zhoršovalo a jediný belogent mi to začal dávat dohromady.

Lupen
6x

A co takhle lupenka Vs Belogent? Má s tím někdo zkušenost? Občas používám Betacorton mast i roztok. Vim že kortikoidy jsou sajrajt,ale co mi zbývá?! Je mi 28 a s*re mě t už od dvaceti!!!

Lenka
1x

Mám lupénku a čas od času Belogent používám,hlavně když ji mám v zoufalém stavu a pomůže,ale jen na chvíli.Na lupénku je nejlepší teplo,moře-mám ji od narození a dětství jsem prožila jako pokusný králík na všechny mastičky světa,kdysi mi někdo poradil solárko a funguje to,ale když jedu k moři,mám na celý rok klid a není na mě znát,že bych touto chorobou trpěla.

Hela
1x

Ahoj, nevím kdo Ti doporučil používat Belogent na akné? Používá se na atopický ekzém. Doporučuji navštívit kožního lékaře, pokud jsi z Prahy vřele doporučuji Achillea v Čimicích.

kartmik
1x

Mam atopicky ekzem. Belogent hodne rychle pomaha mam vyzkouzeno oboje jak mast tak i krem. Ted jsem vyzkousel Protopic a je jeste lepsi hlavne na oblicej. Doprucuji

Nikah
1x

V mém případě, když jsem Protopic použila na obličej, mě začal neskutečně pálit a zrudnul a tyto projevy trvaly téměř dva dny :( ale dala jsem tomu ještě šanci, jenže během týdne se ekzém tak zhoršil, že jsem musela přestat mazat - takže Protopic mě zklamal..

JK
1x

Mám lupénku na noze a nic mi nepomáhalo, hrozně mě noha svědila, až jsem si jí rozškrábala skoro do krve. Pouze Belogen mi zabral, sice jí nevyléčí, avšak noha nesvědí třeba měsíc, poté je nutno jednou nanést a na delší čas je zase pokoj

Helena

Lekarka rika, ze mam zanet pokozky na rukach, mam to jez 1 rok nic mi nepomaha, kuze se mi loupe je hruba a praska, lekarka mi dala masticku Belogent. Po tydnu nepozoruji zleseni. Kdo ma nejake zkusenosti a muze poradit. Dekuji .Helena

Mischa

Ja taky použivám na lupenku belogent,je to mnohem lepši než nic,ale potřebovala bych vedět jestli můžu chodit na solarko když ho požívám..protože solarko mi pomaha taky...děkuji moc za radu pokud s tim mate nějake zkušenosti...M.

Zuzka
2x

Já se trápim s atopickým ekzémem už téměř 20 let. Doktorka mi pořád předepisovala namíchané masti a ty mi to akorát vždycky zhoršily. Letos v létě se mi to zhoršilo na tolik, že už jsem si myslela, že se toho v životě nezbavím. Pak mi předepsala Belogent a mně se to po 20 letech téměř vyléčilo. A to jsem si to namazala 4x. Je to super, ale bacha na vedlejší účinky a návykovost. V příbalovém letáku je jasně napsáno, že se nesmí užívat v obličejové části!!!!!!

Marek
1x

Ano, na atopický ekzém nejrychleji zabere Belogent, ale nejde používat pořád, přece jenom je to kortikoid , když se mi ekzém zlepší , promaštuju ruce Lipobasi a ta je perfektní .

zuzka

Tak jsi idiot no :)) V příbalovém letáku k Belogentu je JASNĚ napsáno, na co se přípravek používá (ekzémy, alergické reakce..) a že se nemá používat na obličej, protože může způsobit nebo zkoršit akné. To je tak těžké si ten příbalák přečíst? Já osobně bych nic nepoužívala jen tak, dokud bych přesně nevěděla, co na sebe mažu/užívám..

Kateřina

Belogent je sice silnej, ale pro mě jako pro atopiky je to jediná mast, která mi zatím vždy spolehlivě pomohla! Na akné to používat je asi nesmysl :-o

David G.

Koupim belogent mast,na exem,je na predpis a to me vazne nebavi vysedavat na koznim-pokazde narvano. tedy ma prosba,mate li nekdo tuto mst a nepotrebujeteji -rad koupim! [email protected]

misa
1x

trpim na atopicky ekzem na doktorka mi napsala belogent mast a vubec nezabira kuze porad pali nevite nekdo nejakou radu co mi pomuze

ŠÁRKA

Ahoj přesně tak Belogent je jediná mastička co zabírá neuvěřitelně rychle na ekzém, léta mi pořád někdo něco doporučoval a i lékaři mi psali různé masti až mi jeden znich napsal Belogent a já měla téměř do druhého dne po problému. Teď mám zas celé tělo v jednom ohni a už se těším, až navštívím lékaře a napíše mi Belogent.

Jirka

Na těžké akné užíval můj syn pivní kvasinky a pomohlo to.

jan

Belogent je hlavně také antibiotikum gentamicin, takže alergie je jen malá část indikace...

marek
1x

taky mam ekzem,jendnou se mne vyskyt tam a jednou tam,a belogent je super,ale tak driv byl ve velkych pavlovich nejakej lekarnik a ten michal masti a ta jedna mne pomohla driv sem to mnel na obliceji taky hodne a ta mast a od te doby na horni polovine tela nic nevilezlo prez 10 let ale bohuzel ho zavreli protoze tam daval nejaky zakazany latky atd

atop

Belogent je dobry aj super zabera ale ak Vam ustupia tažkosti tak ho radsej vysadte, je to kortikosteroid. Na premastenie kože je super Dexeryl od Pierre Fabre, je ho ťažšie zohnať ale niektore a hlavne velke lekarne ho maju, prip. na objednavku

Petra
2x

Přidávám se k většině...mám 6-tiletého syna se silným ekzemem po celém těle. Po vyzkoušení různých mastí ať míchaných nebo hotových, které se musely mazat delší dobu než bylo vidět trošku zlepšení, belogent stačí namazat párkrát a pak je na nějakou dobu zase klid a stačí pak jen promazávat.

Petra
3x

Přidávám se k většině...mám 6-tiletého syna se silným ekzemem po celém těle. Po vyzkoušení různých mastí ať míchaných nebo hotových, které se musely mazat delší dobu než bylo vidět trošku zlepšení, belogent stačí namazat párkrát a pak je na nějakou dobu zase klid a stačí pak jen promazávat.

Jaki
1x

Před 3 roky jsem byla v Řecku a pod paží se mi udělal asi atopický ekzém, nevěděla jsem co s tím, tak jsem zašla do lékárny, lékarnice mě dala Celestoderm-V with Garamycin krém. Během jednoho dne ekzém zmizel. Před rokem mě dovezla mamka z Řecka jmenovaný krém ale už mě dochází. Na internetu jsem našla že u nás se ten krém jmenuje BELOGENT... Můžu říct že je jedinečný a účinný. :))

Soňa

ahojte...zatial som tu čítala samé názory že belogent sa nemá používať na akné, no kožná doktorka mi včera práve belogent na akné predpísala.....teraz neviem či to mám používať alebo nie.....

belogent
2x

nevím aký tupec ti mohol predepsat belogent na akne??!! ja som dostal tedkom nejaky nový belakne a jsem zatim spokojen.

Lucie
1x

Uvědom si, že to že nevyhovuje tobě neznamená, že nemůže vyhovovat někomu jinému. Někomu může pomoct, každý je jiný a každý jinak reaguje. Na někom se vedlejší učínky projeví a na někom ne.

Lucie

Uvědom si, že to že nevyhovuje tobě neznamená, že nemůže vyhovovat někomu jinému. Někomu může pomoct, každý je jiný a každý jinak reaguje. Na někom se vedlejší učínky projeví a na někom ne.

Kortikoidy
1x

Belogent jsou kortikoidy které ti těžko zaberou na akné, je to na vyrazku, ekzemy a atop.ekzem..měla jsem ted neuvěřitelnou vyrazku na rukou a na obličeji..nemohla jsem bolesti ohnout prsty a o rozpraskanych rtech ani nemluvím, krém mi zabral do dvou dnu, ale je to svinstvo přestane se používat a je to zas..rozhodne by me ani nenapadlo to napatlat na pupinek..:-/

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce