Inzerce

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce
Odpovědi
dana1 poděkování

Čeká mě též operace krční páteře, prosím o vaše zkušnosti s touto operací, děkuji

Reagovatpoděkovatnahlásit

24. června 2007, 21:56:19

Jitka.P

Dobrý den,já jsem po operaci krč.páteře.která byla v srpnu tht.roku.Na sále jsem byla necelé 3hodiny,měla jsem výhřezy,takže mám 2destičky.Pátý den jsem šla domů.Po operaci to jde..trochu to bolí,ale dá se to snést.Doma měsíc límec,který dostanete v nemocnici.Je pravda,že mě to asi moc nepomohlo.Brnění a bolesti mám dál i když né tak veliké,ale ještě mě čeká rehábko,tak doufám....Byla jsem na Homolce...je to bezva nemocnice.Sestřičky a všechen personál byl bezvadnej.!!!!!!

1. října 2010, 14:00:18

Václav 7 poděkování

Dobrý den, jsem po operaci C5 - krční obratel, Motole - spondylochirurgie. Brněla a mrtvěla pravá ruka. Operace trvala 1 hodinu. Na JIP den a půl. po 4 dnech domů. Pooperační stav, při nošení speciálního límce, je v pořádku. Musí se vše vydržet cca 5 týdnů, aby snad stav byl normalizovaný. Obavy mít nemusíte, vše dobře dopadne.

21. prosince 2011, 22:04:10

Dáša8 poděkování

Jsem 7měsícu po operaci krční páteře.Operace trvala 6hodin,dalších 24hod.na JIP.Bolesti nebyly nijak velké,dalo se to vydržet.Museli mě dát dva implantáty,tak chodím s železama v páteři.Po 24hod.jsem už chodila,celkem bez bolesti.Ale bolesti i když mírnější zustávají.Operace samotné se nebojte-nebolí a osmý den jdete domu z nemocnice.Hodně se mi ulevilo,uplně zmizelo brnění ruky a prudké bolesti také zmizely.držím palce.

9. července 2007, 10:49:34

milosh8 poděkování

mám 2 měsíce po operaci - výměna jedné meziobratlové ploténky C6/7. Operace trvala 3 hod, druhý den jsem začal chodit, 5tý den doma. Intubace, zacévkování (v narkóze), probudíte se na JIP v kyslíkové masce s drénem do op. rány a je vám docela dobře - opiáty fungují spolehlivě - bolest u zubaře je horší :). Prakticky hned jsem si byl schopný podat hrnek s čajem a sám se napít. Normální stravu jsem měl druhý nebo třetí den. Trochu bolí v krku při polykání, ale rychle se to lepší. Brnění a bolest v ruce se změnila na pocity tepla nebo chladu, postupně se to ztrácí. Migrény jsou snad už taky pryč. Připravte se na to, že budete mít někdy brnění a záškuby, ale bude se to vytrácet. Protože jsem měl funkční náhradu ploténky ("umělý kloub"), tak jsem krční límec prakticky používal jenom na spaní, při řízení auta a při zátěži. Teď už vůbec ne. člověk se musí šetřit (nezvedat těžké předměty, nepřetěžovat se) a cvičit. Plavu, jezdím na kole.... skoro normál. Neurochirurgie KHN Karviná. Držím palce!

17. září 2007, 14:14:45

john1 poděkování

jeste dodam, sam jsem si "naordinoval" horcik / to snad muzu doporucit i ve vyssich davkach jako "rekonvalescenci nervu" , nevim.... / pataky proti bolesti temer neberu / zadne opiaty a spol, uzivam korylan, ve spitale jsem bral neoalgin, ktery mel z meho subjektivniho pohledu lepsi zaber... /, na spanek beru pataky pouze v pripade "nevyhnutelnosti", tj. temer vubec.... / za 14 dnu pouze 3 kousky hypnogenu... /

16. října 2007, 11:49:01

pavla6 poděkování

Jsem 4 měsíce po operaci vyhřezlé ploténky C5/6,provedena astroplastika ,dána funkční náhrada ploténky.Operace trvala 2,5 hod,dren z rány druhý den vytáhli,bolesti ustopily ihned po operaci,zůstalo brnění a snížená cítivost tří prstů,které se mohou do 6 měs. po operaci upravit.Krční límec mi sejmuli po třech dnech,dva měs.jsem jej musela používat při chůzi,nyní do auta.Operace ve FNOlomouc,pátý den domů,výborný přístup.Nyní jsem stále na pn,rehabilituji,denně 1,5 h.cvičím,když ne ,krček ztuhlý a pobolívá.Zkouším kalenetiku,lehkou turistiku,čekají mě lázně,pomohou?Mé bývalé zaměstnání mi nedoporučují,hledám jiné.

15. ledna 2008, 09:38:08

monika2 poděkování

smim se zeptat, jak cvicite?...jsem po operaci 12dni, limec postupne odkladam, kontrolni RTG mam az za 3 mesice. Operace C5/6/7 Dekuji M.

17. ledna 2012, 22:48:42

Zuzka4 poděkování

Vím, že to sem moc nepatří, ale chtěla jsem se zeptat, jestli je po operaci krční páteře mozné provozovot nějaký sport? Třeba jízda na kolečkových bruslích. Mamka je rok po operaci a chtěla by jezdit na kolečkových bruslích. Co si o tom myslíte?

19. února 2008, 15:18:57

pavel1 poděkování

Mě bylo řečeno,že v zásadě můžu provozovat jakýkoliv sport,ale nesmím padat.

25. února 2008, 16:11:21

Bimbo4 poděkování

Jsem po operaci krční páteře již třetí rok. Noc po operaci nic moc. Ráno jsem odešel sám na rentgen do druhé budovy. Sestřičky mě našli až v kantýně :-). Třetí den odchod domů. 6 týdnů ten hnusný límec. Kontrola po třech měsících a druhý den odjezd lyžovat do Alp. S odstupem času mohu konstatovat: bolesti rukou nejsou, jemná motorika nic moc, ale bez operace by možná nebyla žádná. Dva sešroubované obratle přece jen trochu omezují, např. nasoukat se do auta, více otočit hlavu atd. Co se týká sportu, tak mimo lyžování dělám cokoliv. Jednou z vyjímek, které nedělám, je kupodivu plavání. Dlouho zakloněná hlava mi nedělá dobře a se šnorchlem vás Ti pitomci do bazénu nepustí :-( Jinak FN Olomouc. Opravdu odborníci!

28. dubna 2009, 15:10:32

pavla

Ahoj Bimbo,taky mám zkušenost s Olomoucí,operoval mě Mudr Machač ,výborný člověk,skvělý operatér,jizva není vidět.Ruka mě bolí pořád,horší cítivost,útlak byl dlouho .Cvičím ,sportuju,lyžuju,s plaváním mám to samé,lákají mě kolečkové brusle ,ale bojím se pádu.Jedna operace stačila.

4. května 2009, 22:18:31

jarca

Čauky Bimbo,to máš skvělý!Doufám,že se taky dopracuji ke sportování,jako ty.Nerada bych skončila takhle.Zatím chodím jen cvičit,ale jde to těžko,ruce mi zeslábnou a bolí krk i hlava.Nicméně,nepřipouštím si,že se to nespraví.Tak ti přeju ať se daří.Ahojda

5. května 2009, 10:33:38

Katka3 poděkování

Dobrý den, já bych měla také nastoupit 10.3.,ale stále váhám.Doktor mi říká,že budu moci po té operaci dělat víceméně cokoliv,tedy pokud budu cvičit,ale jiní mi zase říkají,že to pravda není.Neměli by mi ještě nic měnit,jen vysat tu vyhřezlou hmotu tubusem,řez cca 2cm.Myslíte,že skutečně mám jít,nebo mi může pomoci Dornova metoda tak,že budu úplně v pohodě,budu moci sportovat. Mam 2 vyhrezle plotenky - 5mm a 11mm.Díky moc za názor.

21. února 2008, 17:53:35

lenka2 poděkování

Zdravím.Moje švagrová má výhřez 11 mm,bederky.Hrozila jí operace.Jako poslední záchranu vyzkoušela po odeznění akutní bolesti(infůzní terapie,magnety rehab.atd.)posilování pod odborným dohledem ve fitku.K trenérovi dochází už rok 1x týdně,bolesti nemá,cítí se dobře.Určitě bych se nesvěřila do rukou každému,tento je vyhlášený,má zkušenosti,chtěl vidět všechny ct,mr,rtg,podle nálezu s ní individuálně cvičí.Co se týče toho cvičení po operaci,je to nezbytné,mluvím ze své zkušenosti,jsem po operaci krční páteře.V mém případě by posilování nepomohlo,plotýnka tlačila na míchu.At už se rozhodnete jakkoliv,držím pěsti.

25. února 2008, 16:26:25

petr9 poděkování

Ahoj.Jsem po operaci krční páteře,vyhřezlá plotýnka.mohl by mi někdo sdělit jak dlouho trvá neschopnost k práci a zda jsou nějaká omezení ?Zatím mi nic nebylo sděleno.

23. února 2008, 08:23:21

Lenka3 poděkování

Jsem 6týdnů po operaci krční páteře C5/6,resekce osterofytů a zadní podélný vaz.Můžete mi prosím někdo napsat,jak mám rehabilitovat?Lékař mi totiž vůbec nic neřekl,jen rehab.sestra ještě v nemocnici,že 6 týdnů cviky jen x ruce,aby se nehýbla hlava a pak už hýbat hlavou do stran a dopředu.Ve zprávě od neurochirurga mám však napsáno -cvičit jako doposud.To znamená x ruce.Do této doby jsem vůbec hlavou nehla,ale teď už se snad může,ne?Já opatrně hýbu,snažím se chovat přirozeně.Další kontrolu mám za 6týdnů a nechci si ublížit.Možná,že si říkáte,že jsem se měla na vše zeptat neurochir.,ale já měla 3 otázky a nechal se mě zeptat jen na 1 a za minutu jsem byla z ordinace venku a to jsem hodně hovorná.Velice děkuji za rady

25. února 2008, 18:09:06

pavla1 poděkování

Ahoj,určitě bys měla cvičit pod odborným dohledem,obrat se na svého neurologa nebo obvodního lékaře at předepíše rehabilitaci,tam ti cviky ukáží.

26. února 2008, 09:08:07

Lenka1 poděkování

Ahoj,ty jsi také hned po 6týdnech chodila na rehabilitaci?Nemůže se ta náhrada pohnout,když ještě není vše srostlé?Já cvičím doma opravdu poctivě,ale jen na posílení x ruce,jak to chtěli v nemocnici.Také by mě zajímalo, za jak dlouho to asi bude srostlé.Já mám smůlu,že jsem vybrala sice velice vyhlášenou kliniku,ale s lidmi se vůbec nikdo nebaví.Je to továrna na body.Obvodní lékař ještě nikdy nikoho po operaci krč.páteře neměl,tak také neví.A aby toho nebylo málo,tak mi neurolog a obvod.lékař tvrdí,že nebudu moci vykonávat dosavadní povolání,protože u něho mám stále skloněnou hlavu.Co si o tom myslíte?Máte nějaké zkušenosti?Chci se na to zeptat na klinice,jestli mě ovše zas za 1min. nevyhodí z ordinace.

26. února 2008, 13:01:29

pavla2 poděkování

Zdravím.Mě spoustu cviků ukázala rehabilitační hned po operaci,většinou zaměřené ne posílení svalů krku,prsnich,mírně s krkem otáčet,ven jen s korzetem,do auta.Po 6 týdnech mi dělali rtg,jestli se něco nepohlo,asi za měsís jsem začela chodit na rehab.a chodím doted.Tam mi pomohli nejvíc,i když si taky zpočátku se mnou nevěděli rady.V lednu jsem byla na dalším rtg,vyvíjí se to dobře,můžu cvičit s plnou zátěží.Ten inplantát je plně fixní až po půl roce,do té doby si musíš dávat pozor.S tou změnou povolání,to záleží na tobě,jestli ti to nic nedělá,krk nebolí,jen se naučit správnému držení těla,já chodila křivá jak paragraf.Sedění mi nedělá dobře.Zaměstnání musím změnit taky.S doktory je potíž,ale nenech se odbýt,ptej se,zdraví máme jedno.

29. února 2008, 10:25:39

Věra

kterou kliniku jsi si vybrala? Já mám špatné zkušenosti s olomoucem.

19. ledna 2010, 10:03:33

Věra

19. ledna 2010, 10:03:55

Věra 2 poděkování

19. ledna 2010, 10:03:57

Věra 1 poděkování

19. ledna 2010, 10:04:04

Lili2 poděkování

Mám stavy nestability, páteř prý někde utlačuje míchu, kde je centum stability . Neudělám něco tak směšného jako je poskok na obou nohách či na jedné, nevydržím ani na jedné noze stát. Když jdu vše se se mnou houpe a jako bych šla každou nohou jinam. Souvisí to prý s krční páteří, mám jít na operacci, moc se bojím. Máte-li někdo z¨kušenost napište. Mám jít do Brna.

7. března 2008, 19:21:49

Miloš2 poděkování

Já mám tento problém taky,občas při chůzi vybočím,a brní mi ruce byl jsem na magnetické rezonaci a zjistili že u krční páteře to mám ve třech místech skříplé a mám nástup na operaci také do Brna ke Svaté Anně na neurochirurgii,před 14 lety jsem byl operován tamtéž z bederní páteří a vše vpořádku tak že já jím věřím jsou tam odborníci.

27. září 2009, 20:52:23

karlos

jsem 2 roky po operaci krčni pateře bolesti zustaly a ted me boleji zada cele in, duchod jsem mel ted me ho vzali co budu dela nevim pujdu ted na pracak ale co dal

8. března 2008, 04:12:17

jana

Ahoj, mě našli na MR výhřez ploténky c5/6 9 mm, jdu na vyšetření na Homolku. Když čtu příspěvky v diskusi tak mám strach co bude dál.

8. března 2008, 14:06:46

karlik Kolin1 poděkování

ja jsem po operaci rok a pul bolesti zad me neubylo ba naopak me boli cela zada ruka me brni stejne a navic se me toči hlava že bych padl ted me po roce vzali invalidni duchod takže mrzaci mohou jedine na pracak ,ale co dal

17. března 2008, 13:25:09

Miroslav2 poděkování

Výhřez disku C6/7 vlevo paramediálně až foraminálně se zúžením foramen a útlakem míchy,bez známek myelopatie.Zúžení foramin C4/56 bilat,více vlevo,při degener.změnách páteře.Závěr: VAS CC páteře s radikul.irit.C6 vlevo dle MR výhřez C6/7 PM až foraminálně se zúžením foramen a útlakem míchy. Mám jít na operaci a mám strach prosím poraďte děkuji. Miroslav 1964

11. března 2008, 14:45:59

john2 poděkování

neboj se..., jeste nemas narusenou michu... uvidis, ze ti operace na 99.99% pomuze, pokud uz nemuzes vydrzet, tak do toho bez, urcite se hodne ulevi... me operace zbavila nejtezsich problemu, to co pretrvava je "sranda" proti predchozimu stavu...

15. března 2008, 10:25:28

jinina2 poděkování

Tak to se fakt nebojte. Já (1968) jsem dnes týden po operaci. Mám dvě pevné titanové plotýnky (4/5 a 5/6). Už třetí den po operaci jsem jela domů a od toho dne se starám o domácnost,o dvě děti a denně vařím. A Vám, když jste chlap a budete-li potřebovat víc jak jednu, tak se Vám tam vejde jedna plotýnka pohyblivá, to budete mít lepší. Mě se nevešla, tak musím mít obě napevno. Ten první den na JIP je nepříjemnej, protože máte ten límec a ten tlačí. Ale jinak to celkem jde. Sestry Vám daj léky na bolest, pokud je budete potřebovat a musíte si to tam odležet do rána. Ráno Vám sundaj límec, citelně se Vám od něj uleví a řeknou, že můžete dělat běžné pohyby. Já jsem je přemluvila, že mě pustili o den dřív domů, protože mi připadalo zbytečné tam jen tak ležet. Už jsem toho ležení měla dost. Byla jsem v Liberci,říká se, že je na krky Liberec nejlepší. Je tam vyhlášená kapacita docent Suchomel, který tyto operace učí doktory v celé evropě.

17. března 2008, 12:40:37

Miroslav1 poděkování

Děkuji za podporu,dostal jsem doporučení ÚVN Praha k Dr.Konrádovi ten snad rozhodne jdu tam 25.3. úterý snad mi řekne co bude dál. Děkuji Mirek 1964 603 478 675

18. března 2008, 16:42:49

Renata1 poděkování

Ahoj Mirku, také chodím k panu Konrádovi je to super doktor. Poslal mě na Homolku jsem týden po operaci. Zatím nic moc.Ty už máš po operaci?

29. dubna 2009, 18:58:55

Suchopárová Eva1 poděkování

Nic proti ale já po operaci nosila krční límec 4. měsíce a mněla takový závratě ,že sem sice uvařila ale byla sem tak unavená ze všeho a olopat brambory tak jedině s předpaženýma rukama a když sem se chtěla podívat dolů to nešlo tak ,že každé klopení zraku my způsobovalo závratě.5.6. kr.obratel oboustranný výhřez 7r. po operaci a v čid problémy mám prostě pořád.

4. února 2010, 15:33:23

paan

Dobre ti tak

14. března 2011, 10:07:21

janik

proč někdo píše dobře ti tak nechapu

31. ledna 2013, 23:19:48

aljuša

Takový komentář............... DĚS!!!!!

31. ledna 2016, 22:00:33

Jean

jsi naivní !

4. února 2016, 06:10:51

Marcela

Tak tento příspěvek mě uklidnil, děkuji: jinina, 17. března 2008 12:40:37 Přítel měl dnes zákrok v Liberci. Ještě nemám žádné zprávy, leží momentálně na JIP. Tak doufám, že to bude mít podobný průběh, že bude brzy fit!

10. února 2010, 21:05:27

ela2 poděkování

Zdravím,je mi 41 taky jedu do Liberce na operaci, náhrada C5/6 za mobilní active c, vůbec nevím, jak to funguje, na jak dlouho to je, jak dlouho nemůžu do práce a jaké omezení jsou do budoucna.Mám velké bolesti, brnění a neobratnost pravé horní končetiny, snad se mi uleví.Jestli můžete odpovědět, prosím napište.Díky.

24. března 2008, 15:39:35

jinina1 poděkování

Taky jsem byla v Liberci. Měli mi taky dávat active, ale nevešlo se mi tam, tak mi museli dát normální a nakonec dvě. Nebojte se, určitě se Vám uleví. Já když to srovnám s tím, jak mi bylo měsíce před operací, tak teď je mi nádherně. Ten pocit je v prvních dnech samozřejmě divnej, člověk si musí zvyknout na ten pocit, že má v páteři něco cizího, ale zvyknete si a pak budete šťastná, že to máte za sebou a že je Vám líp. A ještě musím říct, že jsou v Liberci všichni hrozně příjemní a milí. Já tomu ani nemohla věřit, že se v nemocnici tak pěkně chovaj.

7. dubna 2008, 14:52:14

mm

Tak s tím Libercem bych byl dost opatrný. Ke mě se chovali dost sprostě, připadalo mi to, že jsem se připletl do nějakých interních problémů a parádně jsem to za někoho odnesl. O šéfovi tamějšího oddělení je známo, že rád přijímá dárečky a asi nebude sám!

2. srpna 2008, 20:40:17

jinina1 poděkování

Ještě k tomu omezení. Já jsem se vrátila třetí den domů a od té dobyskoro normálně funguju. Je mi 40 let a mám dvě děti, jedno jen pětileté. Zvládám to normálně. Asi dva týdny jsem ucítila občas malou bolest při nějakém rychlejším pohybu.Teď je mi fajn. Dnes je to přesně 4 týdny, co mě operovali. Chystám se do Liberce na kontrolu a doufám, že mi řeknou, že už můžu dělat úplně všechno. Po operaci mi řekli, že až implantáty zarostou, není již žádné omezení. Tak držím palce a opravdu se nebojte, jděte do toho statečně......kdy Vás to čeká?????

7. dubna 2008, 14:59:08

Miroslav

Mohu se zeptat jak dlouho se čeká na operaci děkuji Miroslav

27. března 2008, 15:40:32

jinina2 poděkování

Já byla v Liberci na přeoperačním pohovoru a dali mi termín za tři týdny. Slyšela jsem, že jinde jsou čekací doby podstatně delší.

7. dubna 2008, 15:01:35

mm

Nevím jaký je Suchomel operatér, amatér to asi není schopen posoudit. Jinak má na oddělení pěkný bordel (ke kterému přispívá i on sám), sprosté chování k pacientovi (vlastní zkušenost) a osobně jsem byl přítomen tomu, když (ještě za socializmu) přijal od pacientky malý dárek. Je těžké to označit za přímý úplatek, ale sklonu k tomu to jistě nasvědčuje. To není názor, to je snad všeobecně přijímaný fakt. Dále od Liberce dále!

2. ledna 2009, 08:23:51

krivule

Docela mě váš názor na libereckou neurochirurgii zauja mám tam nastoupit na operaci a tak jsem byla zvědavá co mě čeká a nemine ale tohle mě docela zarazilo už tak mám dost velký strach budou mi odebírat dva obratle a vůbec nevím co co bude dál ale tohle není zrovna povbuzující poradte:-)

4. února 2009, 18:27:45

Martina

Ahojky,náhodou tu čtu diskusi a musím napsat,že sama jsem podstoupila před rokem a půl operaci krční páteře v liberci-náhrada plotényk,operatér Dr.Frölich a musím všechny moc pochválit.Jsem bez problémů,ve čtvrtek jsem byla operována a v neděli jsem frčela domů.Po operaci jsem byla 24 hod.na Jip,to jediné bylo šílené,ale bolest žádná,jen migréna po narkoze,ale to je můj problém..Ráno mi dali napapkat,přendali na standartní pokoj na oddělení a vše bylo super.Moc se mi ulevilo a jsem ráda,že jsem operaci podstoupila,měla jsem objemný výhřez ploténky s útlakem již na míchu,tři měsíce jsem chodila po obvodní,že se mi šíleně točí hlava,bolí záda-prý,že nejsem nejmladší a že záda bolí všechny-podotýkám,že mi bylo 28 let.Nedělala se mnou lautr nic,jen běžné odběry a EKG-vše neg.,takže na mě koukala,jak na hypochondra.Po 3 měsích mě poslala do práce.Děsný!Sólo jsem se objednala u ortopeda-brněla mě již polovina těla,následovala mag.resonance a úděs doktora nad výsledkem:-)Takže žádný strach,jsem v poho a ráda,že jsem do toho šla a na Liberec nedám dopustit.Martina

22. února 2009, 23:23:53

john1 poděkování

to jsi popsala presne, "hypochondr" pro vetsinu..., holt kdo nezazil, nepochopi....

26. února 2009, 17:55:46

123
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 46 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Karel (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 30. listopadu 2016, 22:55:04

Dobrý večer ja jsem prošel všelijakyma vyšetření a nic mám to od te doby co jsem měl… Diskutovat

• Kočina (Močový měchýř může být hyperaktivní) 29. listopadu 2016, 16:54:35

Doporučuji na močový měchýř Vitapixlu  Diskutovat

• Máťa (pocení v podpaží) 1. prosince 2016, 12:57:04

Kola v podpažích na košilích a tričkách a pocení nohou už jsou minulostí. Začal jsem… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.