Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
zbyněk

reno nebral mě žádný štěp ! ...dostal jsem dvě náhrady z titanu které časem prorostou a zpevnění titanovým páskem ze předu krční páteře...no a prošrubovali to.

HanaD.
2x

Zdravím všechny, jsem po operaci krční páteře, která proběhla 3.3.2010. Chtěla bych se zeptat, kdy je možno nastoupit po operaci na rehabilitace. Měla jsem vyhřezlou plotýnku a zúžené kanálky, náhradu mám umělou a límec jsem měla nosit pouze 7 dní, což mě velmi překvapilo. Budu velmi ráda za jakékoliv informace. Ty rehabilitace předepisuje praktický lékař nebo neurochirurg?

ivana
2x

Ahoj Hani,mám dole úplně nový příspěvek po operaci krční páteře.Bohužel a bohudík jsem bez límce .Odebrali mi ho 24 hod po operaci a od té doby jsem ho na krk nevzala.Jsou to fakt zázraky v té dnešní medicíně.A hlavně-před operací jsem si snad stokrát pročítala tyto všechny recenze.Byla jsem naprosto připravená a vědělěla o operaci vše.Hledala jsem i v operačních lékařských oborech atd.,moc mě to zajímá a taky ráda vím do čeho jdu. Je zvláštní jak jsou pooperční metody jiné v každé nemocnici.Všude maji jiné časové postupy v rehabilitacích,odnímání límců atd..Záleží taky určitě na implantátu,je li pevný nebo pružný a taky každý člověk je individuální pacient.Přeju at je jenom líp...

Míša
1x

Ahoj Hani, kde jsi byla operována? já límec měla mít 6týdnů, ale prakticky jsem ho měla skoro 5měsíců, protože jsem neudržela hlavu. Rehabilitace předepisuje neurolog, rehabilitační lékař a může myslím i obvodní. Kdyby ses chtěla na cokoliv optat, písni na mejl [email protected] ráda odpovím. A přeji všem hezký den :-) konečně je už sluníčko.

Míša

Ahoj Romčo, co že se neozýváš? děje se něco nebo jen není čas? jo lázně mám schválené, tak bych měla jed v polovině června, už se tam moc těším. Jinak mám stále dost problémy a už jsem z toho unavená. Za 6 týdnů jedu na Homolku tak uvidím co mi tam řeknou. Mám slabé ruce (dnes enormě) a levou ruku jsem měla minulý týden na pár vteřin necitlivou od loktu k prstům, tak mě to vyděsilo. Měj se fajn a ozvi se. Pa Míša

ivana
2x

Ahoj všichni.Jsem dnes přesně 14 dní po operaci krč.páteře / 22.3.2010 / Měla jsem totál výhřez C5 + porušené motorické nervy+utlak míchy.Velké bolesti ramen,trapéz,hlavy+denodenní motání hlavy víc jak rok..Motání hlavy se ověřovalo magnet rezonancí-zjistili mi v hlavě cystu 3x4 cm.To je ale v poho,mám ji tam zřejmě od narození.Jen se měla udělat po půl roce kontrola cysty.Dala jsem si při této druhé magnet rezonanci udělat i snímek krč páteře,který doted nebyl /krom obyč rentgenu/.No a už to lítalo.Objednala jsem se do Liberce.NEDAM NA LIBEREC DOPUSTIT !!!Operovad mě docent Suchomel.Byla jsem si jistá že on je naprostá špička v tomto oboru,a neměla jsem ani minutu strach či obavu vubec z ničeho.Musím naopak říct že jsem se na operaci a prostředí tam těšila.Málokdo to chápe.Byla jsem naprosto pozitivní,veselá a v klidu, i minutu před operací.Dostala jsem implantát pružný z titanu. Po operaci na JIP jen na 3 hodinky.Pak na pokoj,odkud jsem 3 hod od konce operace obvolávala rodinu a známé,naprosto zvesela a nikdo nevěřil v jakém jsem rozpoložení,a že už jsem PO...Bylo mi skvěle.Bolest přišla v noci a další den,ale na to jsou léky a kapačky takže se to dá přežít. A ted POZOR-24 hodin po operaci mi odejmuli pevný límec a už ho nikdy nemám, a nebudu mít.Dál 48 hod po operaci jsem začala 3x denně cvičit.Od 10 dne cvičím 5x denně.Operace byla pondělí 22.3.,domů jsem šla ve čtvrtek.NIKDO na mě nic nepoznal,krom jizvy na krku.V den příjezdu z nemoc,jsem svlékla+povlékla peřiny,vyluxovala,vytřela,a zašla do obchodu.Hned v pátek jsem jezdila po městě autem-sama a bez límce,který už prostě nemám nosit.Nikdo kdo mě vidí nevěří !!!Ani já to nechápu.Poctivě cvičím 5x denně a jinak žádné omezení.Do práce bych mohla jít klidně za týden.Ale nepůjdu,chci být úplně fit,dělám práci kde mám převážně zkloněnou hlavu ,a záklon a předklon dělám zatím tak na 85%.A prostě si chci tu rekonvalescenci užít.Lázně též odmítám,jako Zbyněk.V podstatě jsem četla jeho recenzi,jsme na tom hodně podobně.Jo od operace jsem nasadila Wobenzym-prvních 10 dnů 30 tablet denně,a ted už beru 16 tablet denně..SMEKAM a NAPROSTO CHVALIM neurochirurgii Liberec,všichni jsou tam skvělý a pracujou na 200 % Tato práce je ABSOLUTNE nedoceněná.Zdraví lidí by mělo být prioritou země,a finance by měly být automaticky vedeny tímto směrem.Bohužel nejsou.Liberecká nemocnice by si zasloužila zgruntu obnovit..Je mi až trapně že jsem na tom tak dobře a tak brzo...Přeju všem at je vám jenom líp...

HanaD
2x

Díky moc za všechny informace. Jsem asi podobný případ jako Ivana. Před operací jsem tady pročítala a hltala všechny informace, což mi moc pomohlo. Abych upřesnila operaci, já mám implantát prodisc C, umělou náhradu za plotýnku. Na operaci jsem byla na neurochirurgii ve FN Olomouc, přístup personálu perfektní, mohu jenom doporučit. Po operaci mám podobné zkušenosti, jako Ivana. Mám po operaci 5 týdnů, kromě jizvy na mě opravdu nikdo nepozná, že jsem byla na operaci. Jediné co mě trápí, je občasná velká bolest levé ruky, větší než byla před operací. Pořád se mi v hlavě honí, jestli ta operace byla opravdu nutná. Jsem trošku složitější případ. Je mi 32 let, dvě děti, nikdy jsem neměla žádné zdravotní problémy ani s páteří. V listopadu 2009 mě začala brnět levá ruka a přestávala jsem ji nějak ovládat. No a po několika zdlouhavých vyšetřeních mi řekli diagnózu roztroušená skleróza, a na magnetické ještě k tomu vyhřezlá plotýnka a zúžené kanálky a kvůli velkému tlaku na míchu byla prý operace nevyhnutelná. Takže sotva jsem se sžila s první hroznou diagnózou, následovala další a operace. Já jsem neměla před operací žádné bolesti hlavy ani ramen apod., jenom ta ruka byla slabší, ale ne moc bolestivá. Včera jsem byla poprvé na rehabilitaci, tam mi lékařka řekla, že mám krk rozhýbaný jako pacienti, kteří právě odcházejí po ukončení rehabilitace. No ale každopádně budu asi měsíc na rehabilitaci docházet. A potom nevím co dál. V práci se mě neustále ptají, kdy už přijdu, protože se jim zdá, že už jsem na první pohled v pořádku. Chtěla bych se do práce vrátit co nejdříve , ale ještě uvidím, jak to bude pokračovat s tou rukou, nechci to raději uspěchat. Mě řekl lékař, který mě operoval, že po šesti týdnech můžu do práce. Tak zatím se všichni mějte zdraví Hana

HANCE a VSEM ivana
1x

Hani jestliže byl útlak míchy,vůbec si nedělej výčitky zda byla operace nutná.Utlak míchy není stranda,tam stačí prudší pohyb,či nečekaný pád a už se na nohy nepostavíš.Porušení míchy je nevratné.Mě nejvíc ničilo to že se pořád motám,a slabo.Lékaři moc nevěřili že mi motání úplně zmizí,ale zatím je to pryč.Taky bych nikdy neřekla že zrovna já budu mít operaci páteře.Je mi sice 47Jsem velice aktivní člověk ,brusle,kolo a tak pořád v letu,ale určitě nelituju.Ta mícha byla jasným rozletem k operaci.Tam jsem neváhala ani minutu.Doma po oeraci jsem dvě noci spala na rehabilitačním polštáři,na němž spím už 3 roky.Uff,to jsem si dala,dost to bolelo,přesně vzadu ta páteř,než mi došlo si dát měkký péřový polštář pod celá záda.Už spím dobře,Samozřejmě mě občas v páteři bodne,občas zabolí i sval ale je to stále mínkrát.Jsem i lehce unavenější ale spíš to bude po tý dlouhý zimě.Já do práce fakt nespěchám,neschopenku jsem měla naposled před 8 lety po operaci žlučníku..Míšo ty máš chudinko tolik trápení a pořád se to nelepší..Když jsem si před operací pročítala všechny recenze,říkala jsem si jak moc lidi trpí bolestma a co jich je.Moje páteř mi připadala jak nic proti jiným.Docela tyhle stránky začínají utichat,žádní nový pacienti (-: mě teda opravdu moc pomohlo si to všechno číst,a vědět co mě čeká.Taky je mi jasný že i já se můžu den ode dne zhoršit,vím že je to hned.Držte se všichni.papa ivana

Míša
1x

Ahoj Ivo, teda to nestačím zírat...jak jsi v pohodě, to Ti teda závidím, mě čeká v pořadí 3 operace krční páteře, ale u mě je to způsobené vrozeným syndromem, který si nedá říct a furt dělá neplechu a také bederní páteř mě čeká, ale na tu půjdu až v nejnutnějším případě. Moc zdravím a ať se daří stále tak jako teď. Měj se Míša

Míša

Ahoj Hani, tak to je fajn, že jsi v pohodě po stránce krční, bolesti odezní, určitě. No a ta RS je taký pěkná svině, mám pár známích co mají tuto nemoc. Držím Ti moc palce aby se to vše zvládlo a RS nedělala problémy. Měj se fajn a drž se!!! jinak všechny moc zdravím. Pa Míša

HANCE A IVANCE

Ahoj holky, pročítám vaše příspěvky a nedá mi nenapsat pár postřehů. Ivance moc přeji to, že se jí operace tak zdařila , měla si taky odvahu, sílu a především optimismus a víru, že to dopadne jen dobře - no, a taky to tak dopadlo . A je fajn, že my, kteří máme problémy s krč. páteří tak po přečtení tak radostné zprávy máme víc odvahy dál bojovat. Hani, ty toho trápení máš najednou také dost, že? - ale mohu tě ubezpečit, že vím od lidí , co mají operaci za sebou - tak většinou bolest ruky se po OP. zhoršila (asi jak tam vevnitř se vším "hýbou a manipulují" ) - ale postupně ,časem je to stále lepší - a hlavní je, zda operatér je spokojen s výsledkem - tak pak už to chce jen čas , klid , mírné rehabky - jen do bolesti, opatrně - a čekej, až se vše zhojí a uklidní.Zbyněk zde psal podobné bolesti s rukou - a už je ,zdá se , úplně fit! Já mám problémy s krč.páteří dlouho , ruka je slabší a stále zůstává necitlivý ukazovák - což mě trápí nejvíc - a po Mag. Rez. čekáme ,s doktorem , a uvídí se , co dál , zda operace, či vyčkat??!!Docela mě ten vleklý postup stresuje - buďte rády holky, že to máte za sebou a vyřešené - to čekání je hrůza!!Ještě vás chci poprosit ,zeptat se - jak to máte , holky s citlivostí prstů - a vůbec ruky , zda jsou stejně silné ? Nebo jaké problémy s citlivostí jste měly před OP.? Dávejte na sebe pozor , práce neuteče , a zdraví vám nikdo nevrátí!! Užijte volna , odpočiňte a brzy budete úplně O.K. Dejte vědět,ozvěte se!!Pá . Rena

ZBYŃKOVI

Ahoj Zbyńku, ty si také dáváš na čas !! Napiš , jak se ti daří - mám tam " víc nahoře " na tebe pár otázek - tak "nenapínej " a napiš nám , jak se máš. Jinak posílám pozdrav tobě - a všem co trpí a i těm , co to mají za sebou - a držím palce. Páá.r

zbyněk

ahoj holky .-) ...tak vám píšu jak mě je 8 týdnu po operaci...chodím už druhý týden do práce ....pracuji v barumce ve skladu s pneumatikama..docela těžká dřina.po 6 týdnech jsem byl na první pooperační kontrole u lékaře co mě operoval ....všechno bylo super a bolesti žádné nemám..jen snad při velkém předklonu hlavy a nebo naopak při záklonu v krajních polohách.do prava a leva se mužu otáčet plné jako před operací a bez bolesti.neuroložka mě chtěla psát lázně ale řekl jsem že tam nechci a at mě raděj pošle do práce :-) že nechci stratit další týden.trochu jsme se dohadovali ale nakonec jsem řekl že do práce stejně jdu a tak zavzdychala a zeptala se jestli aspon trochu tuším kolik lidí ji každý den prosí at je pošle do lázní a já chci raděj do práce :-) :-) ...v práci mě kolegové docela pomáhají takže tu hejhorší dřinu mě ulehčují.pozoruji že jsem dřív unavení a bolí mě svaly na rukou ale po tom jak mě ochabli ruce se ani nedivím.levá ruka je silná tak na 40% ale pomalu se zlepšuje...mám pocit že jak jsem v práci a dost ji namáhám tak se zlepšuje velice rychle !!!! bolesti v ní už skoro nemám jen ta síla v ní chybí :- ale vše je ok. přeju krásný den.

RENA - ZBYŃKOVI
1x

Ahojky Zbyňku ! To si hodný , že píšeš ! To je skvělé , že se ti daří tak dobře - ale i tak dávej na sebe ještě pozor ! Já bych do lázní také nechtěla - myslím, že přiměřená , běžná aktivita je ten nejlepší lék. No aúplně nejlepší je, když je na tom někdo tak dobře jako tz ! ! Opravdu mám z toho radost - potěší jakákoliv dobrá zpráva. Ovšem zas to nepřeháněj - přece jen to byl zásah - dávej na sebe pozor - ať se to jen lepší - o čemž u tebe nepochybuji. Jen mi ještě , prosím , napiš . - z jakého důvodu tě ta ruka vlastně bolí ? ? - když vím , že před operací si sní neměl problém ?? Co ti na to řekl doktor ? ? A JEŠTĚ - JAKOU VNÍ MÁŠ CITLIVOST ? ? - prsty , a cítění v nich máš v pořádku ?? a Dr.Máca neměl nic proti tomu , že nastoupíš do fyzic.náročné práce ?Napiš, jak to stím je - protože u mě se stále řeší , zda jít p¨do operace , či čekat - a sám jistě víš , jak si byl před operací rád , za jakýkoliv poznatek zkušenost a názor ! ! dííky§ Přeji ti jen zdravíčko a úplnou pohodu. Páá.rena

zbyněk
1x

ahoj.no dr.máce mě to popřemlouvání povolil ale napsal do zprávy "jen papírování bez zátěže" :-) ...makám ale normálně jako před tím...takže docela těžká práce.jen levá ruka je tak na 30% síly co byla a motorika taky není ještě uplně v pořádku...čím víš dávám ruce tím menší mám sílu v rukou.no ale jak pracuji tak se to docela dost posiluje a docela to cítím.levá ruka mě nebolí...jen když jsem třeba po 12h v oráci udřený tak ji cítím ..no v podstatě nervový pletenec co jde pod tricepsem od páetře ale nebolí...jen je sitlivý.cit už mám v rukou normální a taky nebrní !!! všechno je skoro už jako před problémy s krční páteří.na kole jsem ještě nezkoušel ale myslím že by nebyl problém.

Jana K.
1x

Dnes jsem se dozvěděla od neuroložky výsledky magnetické rezonance krku a hlavy. Mám prý hodně zůžený prostor míchy v oblasti krční páteře. Bude prý rehabilitovat a je to prý na hranic jít na operaci. Ještě si prý mám přijít pro doporučení na rehabilitaci a také mě prý čeká nějaké nepříjemné vyšetření míchy za pomocí elektrického proudu??? nebo nějak tak. Potíže se začaly u mě stupňovat tak nějak před dvěma roky po operaci štítné žlázy. Asi to je shoda okolností, ale prostě se mi skoro poslední celý rok točí hlavně hlava, někdy mě brní pravá ruka, hlavně při jízdě na kole, pořád tak jako na ulici vrávorám, stačí prudší pohyb a mám pocit, jako bych byla blikající žárovka, než začnu kolabovat, tak se opět rozsvítím....haha. V noci se budím, nemůžu opět usnout, mám pocit, jako když mi přeskočí, potím se. když vstanu, tak se to zlepší. Byla jsem dvakrát na horách a podruhé mě dva dny bolely na svahu strašně obě předloktí, pomalu jsem nemohla udržet hůlky, mimo děsných pocitů úzkosti snad žádné problémy nenmám, jen neustálý nepříjemný pocit v oblasti celého krku. tu mně v něm kdesi píchne, tu dloubne. No a vlastně se v poslední době ráno nemohu rozhýbat, bolí mě kolena, kyčle, Celý den mi různě skřípe a praská v kostech. Jezdím na koni, na kole, ráda se umorduji, to funguje blahodárně na mou psychiku, také pobyt v přírodě. Doktorka říkala, že asi s jízdou na koni budu muset skončit, tak nevím co mám udělat a co bude dál?? Na závratě a celkovou slabost v celém těle si stěžuji od loňského jara. Až nyní na magnetické rezonanci se našlo toto a doposud mi jen všichni říkali, že budu potřebovat antidepresiva, že mi jinak nic není. Jana K.

ZBYŇKOVI
1x

Ahojky, Zbyni! dík za zprávu ! No ty si teda číslo - Dr.Mácovi slíbíš "papírování" a zatím makáš naplno ! No, to mi řekni , kde bereš tu sílu, odvahu a to , že se nebojíš , že si ublížíš ?? ? Ono je to ale asi lepší - zapomenout, zapojit se normálně do života a fungovat. To mě také trápí , ta nečinnost a stálé obavy ! - neurolog mě vystrašil , že v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEOPEROVAT ! a že pak bych měla problémy ještě větší atd.atd. - no, a teď se tady víc jak rok trápím , ruka slabší , prst mrtvý , - a nikam to nevede,Jsem akorát vystreslá - protože i Máca řekl, že sem měla přijít hned a bylo by to ráz na ráz - ale teď , když jaksi silou vůle zvládám - tak není rozhodování lehké! Ale neurolog by mě k Mácovi ani neposlal - kdybych sama nenašla kontakt a odvahu. Navíc tím jak uhýbám krční , tak mě dost bolí i bederka (tam mám taky výhř.ploténky) - tak nevím co dřív. Nejlépe nepřemýšlet - a jít na OP hned! Jen mi prosím ještě řekni : jak ti vysvětlil Dr.Máca ZU BOLEST TÉ RUKY ? ? Proč to tak je ? Před OP. jsi problém srukou neměl ??! Vím , že poOP si na to lidi stěžují - ale proč to tak je ? MOC DÍKY ZA ODPOVĚĎ - mě ta ruka též zlobí - tak sem ráda za každou zkušenost !A můžeš , nebo máš, ji zatěžovat?? Ale je dobré , že ti nebrní , nebo nemrtví - to je hnusný pocit - že?? Měl si to ?, Takto myslím , že se postupně dostanaš do formy , posílíš ji - a když nemáš jiný problém - tak to půjde vše jen k lepšímu !! Jo, a ještě - musíš být někde od Brna , když také chodíš k Mácovi ?? Já sem kousek od Slavkova u Brna. Dej vědět - opatruj se- dík za odp. Páá.R

5-6 OBRATEL

Ahoj Jani, nevím přesně co všechno ti zjistili na magnet.rezon. - ale rozhodně - dle vlastních zkušeností , o kterých píši v přísp. nahoře - to nenech jen na neuroložce ! Je možné , že nemáš žádný jiný problém , ani s plotýnkou , výrustky, atd. - ale kfdyž se ti motá hlava - tak to zde hodně popisují ostatní - a většinou to řeší na neurochirurgii. Mě také neurolog. odrazoval - a teď to mám zanedbané a trápím se zbytečně dlouho. Konzultace neurochirurga ti jistě neublíží - a jsou to operatéři a odborníci a jistě ti poradí - pro tvůj klid- zda tam opravdu není jiný problém. Rehabilitace mohou někdy ublížit - to byl také můj případ - někdy je třaba být v klidu , nebo OP. - a až pak rehabky - ale to ti s určitostí řekne neurochirurg po zhlédnutí CD z magnet.rezon. A budeš mít jasno- a ´můžeš se nechat "rozhýbat ".To, že si úzkostlivá a vystresovaná se není co divit - ten pocit nejistoty je depresivní a trápení s krční páteří je nepříjemné - ale jdi na to , pokud mohu poradit - vylučovací metodou a nech si udělat názor dalšího odborníka. Držím palce , přeji hodně štěstí a ozvi se.Pá.Rena

ivana

Ahojky všem..Renčo ptáš se na citlivost ruky a prstů.Já před operací /C 5/ měla bolesti hlavně ramen,do lopatek a přímo v místě výhřezu v krku.Teprve poslední 3 měsíce před operací mě začaly ruce slábnout a občas mi projela řezavá bolest od podpaží nejdál k lokti.Měla jsem ruce spíš slabé,třeba 14 dnu před OP ´byl pro mě problém škarání mrkve na struhadle.Cítila jsem hroznou unavu rukou.Po operaci to ustalo ,a ted /jsem 3,5 týdne po operaci/ mám občas trochu pocit jako Zbyněk že mám lehčí unavu rukou při jejich zvednutí,a taky mám trochu bolest při předklonu hlavy a záklon není ještě naplno..Měla jsem před OP slabost celkovou a slabost hlavně v nohou,a to hrozný denodenní motání se/viz Jana/.To hrozně omezuje člověka a cítí se jak vyždímaný hadr.Stranila jsem se všeho,nejlíp mi bylo doma samotný.Janě též doporučuju obrátit se s výsledky magnet rez.na neurochirurga.Jani máš zúženou míchu ale čím??Nepíšeš o výhřezu plotýnky.Taky se mi v posl 3 měsících před OP stávalo že mi v jedné vteřině zároven bliklo černo před očima a v tu chvíli slabost v nohou od kolen dolů.Rozhodně jsem to přisuzovala mému útlaku míchy a to si myslím že je nutné řešit co nejdřív.Když se mícha poruší nikdy už to nejde vrátit.Taky jsem chodila na rehábky,a bodové masáže,než se potvrdil výhřez s útlakem míchy.Vůbec mi to nedělalo dobře,motala se mi tam hrozně hlava a některé cviky jsem ani neudělala.Pak už jsem byla radši v klidu,opatrná,a vše dělala prkenně.Nechtěla jsem svévolně napomoct porušení míchy.Reno a tebe nenapadlo zkusit i názor jiného neurochirurga? Ty máš ještě do toho zas problém s bederkou.Na bederku si dělám párkrát týdně preventivně pár cviků.Před 10 lety jsem s ní taky měla problém a tehdy mi to zastavily rehabilitace..Jani sama se můžeš kamkloiv k neurochir objednat.Ja mám OK zkušenost s libercem,můžu jen doporučit.Určitě tím nic nezkazíš..Projed si všechny tyto recenze od začátku,pomůže ti to i psych., a dá typ na různé kliniky.Hlavně bych asi nemusela ty antidepresiva.Taky mi je cpali,recepty jsem vyhazovala.Sama přeci cítím jak mi je a odkud bolest pramení.Zbynku drž se jsem ti zatím fyzicky v patách,jen do té práce se fakt nepoženu i když bych myslím byla schopna do 14 dnů mazat.Užívám si že nic nemusím..Jak Zbynku to máš se spaním,když se otáčíš?? Mě to v noci ještě při otočkách pobolívá,Mám to ted obráceně-noc je horší,den OK..Před operací to bylo naopak.Reno je těžké radit,ale protože už trochu vím o co jde,já bych na tvém místě asi šla do operace.Je to riziko ale než rok a víc trpět bez výsledku a naděje,to já už ne.Je to pak nekonečný,únavný a stresující..Sla bych do rizika,mám radši BLBY ale JISTO,než nejistotu...Držte se všichni papa... ivana

IVANCE

Ahoj Ivanko!díky za reakci- máš plnou pravdu s tím že ta nejistota a odkládání je hrozná - už sem z toho unavená a vystresovaná - navíc ,kdž sem typ "věčně v letu - v jedné ruce vysavač, v druhé vařečku,vše se musí lesknout,mezi tím chci stíhat (s určitým sebezapřením ) práci ( pracuji na PC,kancl. -což mi taky nepřidá - ale co jiného ve svým stavu?) a taky nechci šidit rodinu - jsou skvělí a vidí, že prý když já řeknu, že "bolí a nemůžu" -tak to tak je. Já měla především smůlu na neurology - jeden se mnou "cvičil" v největších bolestech,(to bylo na pohotovosti) a ten druhý zas neustále strašil - že operace ne , že to bude dobrý, že pak po OP nemám chodit, až mi bude hůř ,atd.A že s tím statečně bojuji- no, a necitlivý prst a slabá ruka prý není tak hrozný. No, tak sem čekala ,ale nakonec sama jela za Dr.mácem do Brna - on se mi zdá fajn ,ale ono těžko hned operovat - když jaksi člověk nemá ty akutní agresivní bolesti a "nějak zvládá"!Ale je to omezený e stresující život - pořádně se bojím něco dělat,stále se hlídám , - no , však to znáš.Mám výhřez. C 4/5, C6/7-akutní bolest zatím ne, ale ta otravná slabost a mrtvý ukazovák - je snad horší. A síly už mi ubývají , nesnáším ten pocit strachu,psychicky sem oslabená a tak vše snáším hůř.Antidepresiva taky nechci - to je to poslední - musí to snad nějak dopadnout !Ty si měla odvahu jít do operace , si silná holka a to ti jen schvaluji a ze srdce přeji - vím jaké to je trápení a co bolesti a strachu ! buď opatrná a HLAVNĚ -užívej volna , odpočívej, ať se dáš do pořádku - svět se nezboří a práce počká !! Važ si toho a užij ,že si v pohodě. Jo, a vím že Zbyňek dřív psal, že ho to taky v noci budilo- takže asi normál.Neděl si hlavu - ty si úplně v pořádku,ne??Hlavně všeho s mírou a do bolesti - i rehabky - nic nepřeháněj.Janička by si opravdu měla zajít na neurochirurgii - protože zůžený kanál jde v ruce s výhřez. plotýnkou - ať to posoudí odborník a operatér - nač by se měla trápit ? ?! Já sem příkladem špatného,zbytečného odkládání a trápení. Neurolog z CD z MAGNET.REZON. pořádně ani nepoznal jaký výhřez tam je - to sem si prohlídla a usoudila sama laicky. Mám dojem , že si neurologové někdy ( a někteří ! ) neuvědomují , že už tady jejich odbornost končí , a že by nás měli posunout dál. Každop. bych šla hned i s CD na neurochirurgii !! Přeji všem síly a navrácení zdraví. Ozvi se zas , jak je . Páá. Rena

Míša

Ahojky všichni, pár dní jsem se tu neukázala a jak jste se dali do hovoru. Souhlasím s holkama, objednej se k neurochirurgovi, já osobně mám dobrou zkušenost s Homolkou. Střešovice mě totiž vyšachovali v akutním stavu. Neurochirurg když mě tam přivezla sanita,když jsem přestala z ničeho nic chodit a po 7týdnech i neurolog-přimář tehdejší. Podotýkám mám nemoc, která moc není a je to pěkná svině. Schodou okolností jsem včera koukala na Hause večer a jak tam zjišťujou, co tomu pacientovi je, tak tam byla řeč zda to není Arnold Chiari. Což já mám, V 98 a 08 operace a loni v červnu na MR bylo vidět že mi C2 (tzv. zub) tlačí na míchu, v lednu L5/S1 tlačí na nervy. No je to trápení s tou páteří. Za měsíc jedu na kontrolu, s neuroložkou jsme v kontaktu mejlem. Od konce února se mi vrátili denodení bolesti hlavy, doporučila skončit RHB krční páteře, zda to nepoleví, ale hlava bolí dál. Mám strach, že to je zase spojené s Arnoldem, jak já té nemoci říkám. Není to jednoduché,. Loni v červnu, když jsem jela k neurochirurgovi po MR, tak řekl, že zatím operovat nebude, je to prý složitý a riskantní. Hlavně tam bude zasahovat po třetí. Tak uvidím co bude za překvapení na MR po roce, to budeme objednávat za měsíc. Stává se mi že mám na pár sekund necitlivou levou ruku od loktu k prstům. Stalo se mi to několikrát.Také jsem z toho vystreslá, tak čekám co se bude dít dál, protože od ledna je to naprd, dnes si zajdu na oční, protože mám občas rozostřené vidění, na což mě neuroložka upozorňovala, tak uvidím zda nepotřebuji jen silnější brýle. Tak budu končit, musím do města, na oční a známá nastupuje dnes sem k nám do nemocnice na reoperaci kolene-endoprotézy. Má totiž na to alergii, tak jí museli dělat extra pro ní novou, tak snad to už bude v pohodě. Tak se za ní chci stavit. Mějte se krásně, moc na všechny myslím. Pa Míša

Jana K.

Ahojdy, Včera jsem si byla vyzvednout zprávu z neurologie a objednat se na konzultaci k rehabilitačnímu lékaři (termín až asi 10.5.) Zároveň mě sestra z neurologie poslala se objednat na SEP a MERP (obojí v romezí asi týdne v polovině května). Ani jedno vyšetření neznám, tak se ještě budu muset podívat na internet co mě čeká a nemine....haha Do zprávy mi Dr. napsala: intemit. v.s. CC sy, intermit. vertigin., sy etiologie nejspíše vertebrogenní, t.č. v obj. neurol. obraze bez patologického ložiskového nálezu, amening. t.č. stav relat. stabilizov., dle MR mozku v normě, dle MR C p herniace pl. C5/6, stenoza PK na 9mm, prtoruze pl. C6/7,. mícha v normě. CT mozku nativ v normě, EEG frustně abnormní, RTG C p lehké degener. změny. Těla obratlů nejsou snížena, bez ložiskových změn, Chondrosa plotének C5/6 a C6/7 C5/6: Dorsální mediální herniace VD 3,5mm, LL 7mm. Imprese předních SA prostor až ventrálního okraje míchy, kanál VD 9mm. Foramina volná. C6/7: Dorsální protruze do 2mm, kanál VD 10mm, foramina volná. Žádné CD z magnetické rezonance jsem ale do ruky nedostala, tak nevím, jak a kde o něj požádat.... Jinak jsem z Kolína, je mi 44 a na operaci štítné žlázy jsem byla před dvěma lety v Motole. Opsala jsem to přesně tak jak to tam je i když si myslím, že jsou místy překlepy. Jak jsem psala, mimo neustálého točení hlavy a takového pocitu dezorientace skoro žádné problémy nepociťuji. Ano, někdy se to tam v krční páteři při nějakém pohybu tak jako lehce šprajcne, ale toho jsem si dřív vůbec nevšímala. Když občas cvičím cviky na krční páteř, tak se mi ta hlava kolikrát točí i víc, někdy to naopak přejde.... Zatím ani nevím, jestli mám nějaká omezení ohledně sportu (jezdím na koni) a alkoholu (večer 2-3 dcl vína) Dík moc, že jste na můj příspěvek reagovali, moc to pro mě znamená, cítím vaši podporu a o tom to je, protože si takto podobně píšu i s lidmi ohledně štítné žlázy a také naše problémy a "stavy" různě probíráme, Jana

Míša

Ahoj Jani, z Kolína? tak to nebydlíme daleko, já jsem z Mladé Boleslavi. Ve starém Kolíně mám známou, se kterou jsem ležela v nemocnici. Ty vyšetření MEP a SEP jsou vyšetření vedení drah do rukou a nohou. Jedno Ti dají elektrody na ruce a nohy a budeš tam asi tak 20 minut ležet a oho se to bude zaznamenávat. To druhé Ti dají také elektrody a budou Ti do rukou a nohou pouštět proud (každá ruka a noha bude zvlášť) je to nepříjemné ale není to nic hrozného. já na tom byla už několikrát. Kam jezdíš na neurologii? a kde Ti ty vyšetření budou dělat? Jak jsi psala z té zprávy, tak já se v tom moc nevyznám, přestože jsem už skoro°13let nemocná a po lékařích a vyšetřeních běhám často. Mě ta C2 tlačí na míchu vlevo a mám mozečkové tonsily sestouplé, víc pravou 6mm,. To jsou takové ocásky mozečku, které mi propadají do míchy a utlačují to tam, v 98 mi je odstranily, ale mršky, zase klesají, ale to je ta má nemoc, tak se to pozná na MR a v bederní mi L5/S1 mám zúžení páteřního kanálu a plotýnka tlačí na nervy 6mm. Mám pokročilé degenerativní změny na plotýnkách, hlavně v hrudní páteři. A to je mi 24. Ztím pa, pádím na oční, páč mám už pár dní rozostřené vidění. Pa Míša

PRO JANU K.
1x

Jani, no každopádně nejsem doktor, ani si nedovolím nějak odborně se zdevyjadřovat a určovat diagnózu - ovšem je jasné , ze zprávy z MAG:REZ:- že tam máš jasný nález, vyhřezlé plotýnky ( což sem už před tím předpokládala ), a další změny. zúžený páteř.kanál a ten tlak na míchu už samo o sobě naznačuje důvod tvých problémů !! Tady se i jasně nabízí vysvětlení , že se ti motá hlava, pocit dezorientace, brnění ruky ,atd. Další je i vysvětlení toho , že ti nedělají dobře rehabilitace , či cvičení se míjí účinkem - jelikož tam je výhřez , tak to dráždí nervy a tlačí. Nevím, nechci tu vydávat nějaké soudy - ale opravdu jsem si už dost zažila , dostalo se mi , bohužel , i chybného a zbytečně vleklého léčení a teď bojuji stím, jak dál. Jedno vím určitě - v akutním stavu na sebe rozhodně nenech sahat !! Nějaké cviky a rehabky ti ba naopak mohou ublížit - ( opět vlastní,potvrzená zkušenost ! ) Myslím , že tvůj nález je ROZHODNĚ na konzultaci s neurochirurgem !! Nenech se odbýt, objednej se kdekoliv, ( když ti nedoporučí neuroložka ) vem si nálezy co máš, nebo si vyžádej CD od neuroložky , nebo přímo na pracovišti MAGNET.REZ. a utíkej na neurochrurgii! Pak budeš vidět co a jak a budeš klidnější jestli je to v pohodě , nebo zda je potřeba být v klidu. A až potom můžeš řešit rahabky , cičení ,apod. Věř mi, vím o čem mluvím - dost sem se natrápila - a myslím , že určitě z VELKÉ části díky liknavosti neurologa sem dávno mohla mít po OP. Držím ti palce, odvahu a hodně štěstí !! Ozvi se. Páá.rena

romana_2

Ahojda všem, tak jsem už téměř 3 měsíce po výměně plotny a nemůžu říci, že jsem fit. Šíleně mě bolí hlava a to už 4 týden v kuse a záda bolí též fest, jediné co už nemám je brnění prstů, a bolest ruky se sice zlepšila, ale nezmizela. záda bolí při každém nádechu. Konečně jsem našla opravdu hodnou neuroložku, nyní jezdím na infuze, na bolest jsem, hlavně pravá lopatka a celá tato strana je docela peklo, přitom před operací jsem byla bolalavá spíše na levé straně.dostala čípky, ale i přesto to kombinuji s brufenem. Měla jsem i tramal, ale po něm mi bylo zle od žaludku. takže nyní spoléhám, že mi pomůžou alespoň částečně infuze, a hlavně to chce asi čas, ale jsem z toho docela vyšťavená. Přemlouvají mě na lázně sice se mi nechce, ale možná až mi bude trochu lépe, tak to zkusím. Přeji všem krásné dny a hlavně bez bolesti.

jak se daří ?

Ahojky, všechny vás zdravím - výše jmenované , ale i všechny ostatní. Jakpak se vám daří ??!! Dejte vědět , napište pár řádků - sdílím s váma strasti - ale raději ty radosti a veselé zprávy o uzdravování , a čekám a doufám vždy jen v to dobré - tak napište , co nového a jak se "hojíte" a cítíte ??! Posílám pozdrav, přeji jen to dobré a užívejte sluníčka - dokud je ! Páá.rena

HanaD

Ahoj všichni, včera jsem byla na kontrolních rentgenech po 6 týdnech po operaci. Vše zatím dobré. Zatím docházím na rehabilitace. Tam to celkem jde, bolest při cvičení necítím. Někdy ale večer už je ta páteř víc citlivější, zřejmě po tom rozcvičování. Kontrolu na rehabilitacích mám u jejich doktorky napsanou po měsíci, tak nevím jestli to bude konečná, nebo mě ještě přidají něco dalšího. Ruka mě bohužel pořád bolí, ale není necitlivá. Tak doufám, že už to pomalu půjde k lepšímu. Tak se mějte všichni moc hezky, v rámci možností! Ahoj Hana

rena

Ahojky Hani ! To je hlavní , že na kontrolích rentgenech je vše v pořádku - kdyby tam něco nesedělo , tak ti ty rehabky ani nedovolí !Bolesti při rehabkách také jistě nějaké musí být - celé tělo dostalo operací zabrat a zvlášť svalstvo je ochablé - tak ti to dá zabrat. Ale určitě se nenech zas příliš "lámat" a cvič jen do bolesti , a ať ti to není příliš nepříjemné - aby ti to neublížilo ! Všeho s mírou ! A k té ruce : co tady tak postupně pročítám a slyším , tak s bolestí ruky po operaci bojuje víc lidí ! Asi je to tam citlivé a po tom zásahu se asi není co divit - ale postupně, co slyším , tak ta bolest ustupuje, ajak se ruka opatrně zatěžuje - tak se dostává do normálu - (viz.dřívější příspěvky). Dříve si ji měla ochablou a necitlivou ? No , a jestli teď " jen " bolí - tak to bude tím zákrokem - ale , myslím , že hlavní je , že nebrní a není necitlivá ,však ona se uzdraví úplně , uvidíš !! A zeptala si se u tvého operatéra na důvod , proč ta ruka zlobí ??!! Kdyžtak pro svůj klid se informuj - a zas budeš klidnější ! A dej vědět , jak se cítíš a co je nového !! Přeji hodně sil a hodně zdraví. P.S. a mám známé s roztrošenou skler. - a ohu ti říct , že to na nich není poznat , žijí v celku normální život - kdo to neví , nepozná .Dnes tuto nemoc mají doktoři pod kontrolou a úspěšnost léčby je velká . Takže se nestresuj a nedělej si starosti. Měj se .Páá.r.

ivana
1x

Ahojky,zdravím všechny..Zítra mám měsíc po operaci,hrozně to letí.Cvičím 5x denně,nějak moc ani neodpočívám,možná jsem to trochu podcenila,nebo je to počasím.Asi týden mě občas slábně levá ruka,což po operaci nebylo a dnes třetí den,když jsem venku na tvrdým povrchu,tak mě při chůzi docela bodá v krč páteři.Doma nic,jen venku..Zatím z toho vědu nedělám,vaše příspěvky mě ujištují,že i tohle se stává.Ted 3.5. jedu na první kontrolu do liberce.Jsem naprosto přesvědčená že implantát je na správným místě.Tak to prostě mám nastavený (( - : Je mi jasný že už nikdy nebudu bez občasnýho au,au,aneb jak já všem stále říkám:BUDE HUR ( - : Reno u tebe jsem si důkladně pročetla všechny tvé recenze od listopadu.Já na tvém místě už jsem po operaci...Jsem si jistá že se jí stejně nevyhneš,a je pravda že si můžeš tím prodlužováním spíš ublížit.Taky znám případ kdy se čekalo a dnes je plný invalidní důchod a velké bolesti..Myslím že u tebe je to hodně o strachu z výsledku, a nejistoty sama v sebe,a v to se rozhodnout.Jsem taky ta věčně ulítaná,v jednom kole a byla jsem rok omezená v tomhle všem bolestma a motáním se,slabostí...ufff mockrát jsem si říkala že radši nebudu,než takhle další roky živořit.Zalízala jsem domů a nikoho nechtěla.Takže jakmile se ukázala diagnoza,ani minutu jsem nezaváhala...Chtěla jsem se určitě aspon pokusit svůj stav zlepšit..Nenech to usnout,život tak letí,jdi znovu na konzultaci k neurochir,taky nové snímky z magnet by to chtělo,mají bý nejdýl půl roku staré..Určitě ale něco dělej. Jani ,ty máš dle tvých výsledků z magnet.rezon. hodně podobnou diagnozu se mnou,včetně slabostí a motání,,A jelikož mě nekompromisně řekli operace a hned,tak tebe taky vidím brzo na sále ( - : Zkus si tu rehábku,mě teda v posledních měsících nedělala vůbec dobře,ale vždycky můžeš přestat..Doporučuju-vyžádej si CD z magnet rezon.a mazej s tím na neurochirurgii.Máš výhřez a utlak páteř kanálu,žádná sranda.Už jsi byla na SEP+MEP ? Nic to není,jsou horší věci. Určitě se ozvi jak jsi na tom a co se řeší dál..Mě operace hodně pomohla,vůbec nelituju,naopak... Hance přeju at je brzo úplně fit,ale spěchat pomalu.. A Míša,ta to chudinka slízla asi z nás nejvíc..Ta už trpí roky..Musím se Míšo podívat na tu tvou diagnozu,toho Arnolda,Vůbec to neznám,slyším o tom poprvé..Ty jsi Míšo asi doma,nebo někde pracuješ?? Drž se přeju at je ti líp.. Zbyněk se neozývá,snad je OK,jen mu to přejeme. Tak se držte a važte si všeho,nem BUDE HUR ((( -- : papa ivana

Jana K.

Každý den se dívám, jeslti tu něco přibylo a když ano, tak si pročítám a fááákt moc dík za další reakci. A tak bys mi mohla, Hani, jen tak v rychlosti stručnosti (ale ne jako já,protože protože stručný písemný styk není mou silnou stránkou...haha, ale snažím se krátit) popsat své potíže které tě vedly k operaci?? Já už musím mít tyto potíže hodně dlouho, někoklik let, jen mám prostě smůlu, že se mi do toho připletla operace před dvěma lety štítné žlázy, protože něktěré stavy z špatně nastaveného dávkování hormonů štítné žlázy také dokáží s člověkem zatočit. To si neumí člověk představit, dokud to nezažije. Třes, bolesti hlavy jak ve svěráku, pocity úzkosti, bušení srdce, neklid.... my štítkaři nakonec začneme sami experimentovat s dávkováním sami, protože doktoři endokrinologové mají své tabulky, hodnoty od do, ale na jaké hodnotě se člověk cítí dobře, v tom mu nepomůžou, není na to čas.... Nějak jem to v polovině března poladila také pomocí jedné supr diskuse ale ta slabost v nohou a rukou a hlavně to točení hlavy, to prostě přetrvávalo. Ale teď například vím, že když mě začne bolet hlava v zátylku, tak stačí jen zacvičit rameny a na rovnat se a ono to přestane.... dobrý co?? Na jednu stranu jsem ráda, že mám jistotu co mi tak jako je, nepropadám tak panice, na druhou stranu, no, nedokáži odhadnot do jaké míry mi hrozí nebezpečí, a jaké nebezpečí?? Pořá jezdím na koni, pořád si vozím ta kolečka s hnojem (pomáhá mi to nemyslet na výkyvy hormonů štítné žlázy a menší krizovky s tím spojené), ale už dávám na sebe větší pozor, abych někam nezahučela, nespadla. Dneska jsem ráno popozvedla polospící díťátko a mě zabrněla dlaň. Takové brnění, jako když se praští člověk do brňavky.... tak jsem se lekla, ale taková bolest, tento typo brnění to bylo na horách od loktů dolů, jak jsem psala, že sjem nemohla udržet asi hodinu hůlky. Dojdu si pro CD, dík za radu a potom se tedy někam objednám nějak to pořeším. J.

rena
1x

Ahojky všem, také sleduji nové ohlasy a vždy se těším a mám radost z dobrých zpráv a potěšujících informacích - zvlášť, když je někomu líp a líp a operace pomohla - to mám radost obzvlášť ! Ivi, já sem právě ten případ , kdy mě ale opravdu neurolog tak vystrašil a téměř odmítal jakoukoliv diskuzi na téma operace - že sem se držela celou dobu zuby-nehty , vážně silou vůle mi jakžtakž zabraly kapačky a pak celou tu dobu ( už víc jak rok ) trvá konzerv.léčba . Až se mi to zdálo dlouho , sama sem zašla na neurochirurgii - ale jak říkám - teď ve stavu , kdy jaksi vegetuji a udržuji stav bez aktních bolestí je těžké rozhodovat o operaci .Nejlépe jít hned a nepřemýšlet !! Bolesti ,jako takové , se dají ustát - nebo sem už i zvyklá, jak říká doktor - ale moc mě trápí mrtvý ukazovák - ikdyž mírně se " povoluje " - ale je to obtěžující nejvíc. Teď budu mít novou magnet.rezon. - tak uvidíme - doktor chtěl vidět i bederku - tam mám taky výhřez jako hrom - a jak teď nic moc nedělám - tak mě též dost bolí ! No , a aby toho nebylo málo - tak mě čeká gynekol.zákrok - který se pro problémy s páteří odkládá - ale teď už musím.Ŕíkám si , kdy už to skončí ? Každé trápení má někde konec , ne? Musím doufat.Tobě Ivanko přeji jen to nejlepší - a ať všecha vyšetř.dobře dopadnou - ale ty si bojovnice - tak ty budeš v pořádku - o to sem přesvědčená !! Hlavně dej vědět - ať se radujem s tebou. Jani , to určitě udělej - na nic nehleď , zdraví máš jen jedno- vem CD - z magnet.rez. a upaluj na neurochrurgii !! Až pak budeš mít jistotu , že je třeba to jen rozhýbat - a jinak , že ti nic nehrozí - ať pak nelituješ , jak já.Držím palce- mějte se hezky a ozvěte se !! Zbyněk se má jistě fajn, že nepíše --- ale budu čekat , že se ozve !! (jsme u stejného doktora ) Tak páá.renastrue

Dáša
1x

Ahoj všichni, čtu tuto diskuzi od září 2009. Hltala jsem před operací vše z diskuzí a příspěvků, protože informace od lékařů pro nás pacienty příliš podrobné a srozumitelné někdy nejsou. Operace 23.11. 09 - výhřez ploténky C5/6 - náhradní ploténka, titan a 4 šrouby. Jsem rovněž po absolvování lázní - Jáchymov. Stále přetrvává bolest lévé ruky, brnění od lokte po hraně až do zápěstí a dále bolest levého lokte. Od lékaře z lázní jsem se dozvěděla, že se jedná o dráždění krční páteře (nejedná se o tzv. tenisový lokte, jak jsem se domnívala). Na ko jedu do Ústí 7.6.2010. Nevím, co bolest stále vyvolává, nikdo mě neposlal na nové EMG ne MR. Zatím se na návrat do zaměstnání necítím, při větším předklonu mě bolí hlava a nevydržím celý den práci na PC. Tak nevím, jaký bude verdikt neurochirurga. Dáša

Jana K.

Jsem v minulém příspěvku popletla jsména, když jsem chtěla vědět příznaky potíží od Hanky namísto od Ivanky. Ale už jsem si přečetla co pociťovala před operací... slabost v nohách atd., vlastně asi to samé co já... Upřímně, neumím si představit, že by mě po operaci, ještě po pěti měsících něco bolelo a byla bych tak trochu k ničemu, když nyní relativně normálně funguji. Poslala jsem dotaz na dva emaily, jeden do nemocnice Na Homolce a druhý do Motola. Na tom vyšetření SEP a MERPjsem ještě nebyla, to mám tak nějak 3. a 7. května, k rehabilitačnímu dokrtorovi jdu 10.5. Už od včerejška mě bolí najednou z ničeho nic na levé straně hrudníku, vzadu i vpředu v úrovni lopatky. Hlavně při předklonu. J.

DÁŠI

Ahoj Dáši,přečetla sem tvůj příspěvek - musím říct, že je mi líto , že máš problémy. Ale nevím , v jakém stavu si byla před operací.? Měla si větší bolesti, byla operace stanovená jako nutná, atd. A hlavně - brněla tě ta ruka stejně i před operací ?? Nebo se to zhoršilo ? Je také možné , že to chce čas, klid, nebo také naopak správnou rahabku a posilování - s bolestí ruky po operací tady -dle předešlých příspěvků - má problémy dost lidí !! Ale většinou , zas dle jejich příspěvků - se postupně ta ruka spravuje ,posílí a přestává brnět . Možná by bylo na místě zajet za doktorem , co tě operoval - nenechat se odbýt - a zeptat se , čím to je , a řešit to. Ať něco nezanedbáš - myslím , že čekat až na kontr. do června je dlouho. Máš pravdu , že doktoři nám moc neřeknou - ikdyž vážně nevím proč ??!! - člověk by byl , v mezích možností , víc informován o svém stavu , o možnostech léčby , a věděl by co má čekat. Ubylo by stresů, strachu , a byly bychom klidnější! Možná to je jen nějaká hloupost, nebo - v tvém případu - normální stav , co se časem upraví - a ty se zbytečně strachuješ - vím, jaké to je , obavy a nejistota ! Tak tam zajeď - a budeš vědět víc . Držím palce ! a hodně štěstí a zdraví -Páá.r.

ivana
1x

Ahojky děvčata ( - : Jani,jak je? Mé úplné začátky začaly před 3 roky,pobolívání krč.páteře,a pouze při záklonu hlavy se mi točila hlava.To trvalo 2 roky.Pak ze dne na den zlom /poslední rok / bolest páteře obrovská a motání hlavy už celé dny bez rozdílu polohy hlavy a těla.Při tom zhoršení jsem okamžitě věděla že je něco jinak a hůř.Přidala se slabost v nohou,posl 3 měs i rukou.Neurol mě před tím rokem poslala na MR-pouze hlavy kvůli motání.Tam nalezena cysta jak vejce.S ní mě poslali na konzultaci do liberce,Prý ji budem sledovat .Na bolesti krčky stále nikdo nic,jen rehábky,masáže mi dávali..Což mě štvalo.Tak jsem menším podvůdkem si dala MR krčky udělat vlastně sama (-: když jsem měla jít na druhou kontrolní MR té cysty v hlavě,řekla jsem že v liberci chtějí i MR krčky /nechtěli,to já chtěla) Cysta se nehýbe prý ji mám od naroz.Ale krčka nález velký-totál ztlačená plotna C5 a mám lehce načatou i C 6.Hned na MR mě tam vzal dr dozadu,ukazoval mi nález a říká hned řešit.Takže nenechat se odbýt ! Takže mě v budoucnu čeká i C 5,snažila jsem se v Liberci je donutit ( - : at to udělají najednou,ale prý je to ještě na pár let.. To co ty máš se štítkou jsem pár let mívala bez štítky-velké třesy,bušení srdce,tachykardie,nemoct dýchat,slabost,pocit vyždímanýho hadru jak já říkám....Byla jsem stále po pohotovostech a u dr...Vždy se to pak svedlo na asi psychiku,protože se nic jinak nenašlo...Tachykardie mi ale zústala,mám už 4 roky přeskoky srdeč rytmu,takže mi asi 50-100 denně zabuší či přeskočí srdce,což normálně cítím.Zatím se s tím nic nedělá,prý to není nebezpečné.V liberci mi anesteziolog ted řekl,že by se to teda určitě řešit mělo..Jani asi by jsi se měla vyvarovat pádú a skokú a tak.Pádu z koně bych,se asi bála nejvíc.To tvé zabrnění ruky při zvedání miminka /říkám miminko i 29+21 letým synúm (-: / je evidentně od výhřezu a útlaku páteře,někdy je to v jedný vteřině pěkný překvápko jak přijde nečekaná a nová bolístka,stav, vid?..Bolest hrudníku až pod lopatky je též jasná záležitost od páteře,všechno tohle znám..To potěší vid? Není to ve zlém ale líp vše člověk bere když ví že to nemá sám,a že je to vůbec taky známý a ne ojedinělý.Drž se Jani a NEPADAT ! Teda padat, ale na neurochirurgii ( - : Hani co rehábky? Já taky vypadám že mi nic není,holky v práci by mě už braly,je divný když mě vidí že vypadám normálně,tak jak jim vysvětlit,že ono to tam ještě asi tak úplně dobrý není..a že TOHLE si chci odmarodit do hlubky a důkladně.Budu v tomhle nekompromisní,Rekla jsem si 3 měsíce a pokud bude třeba,tak budu doma i dýl..Operace je daná a zdraví jen jedno.Tak taky nespěchej. Romance 2, bych asi lázně určitě doporučila..Máš Romčo tyhle bolesti hned po operaci?Nebo ti to začalo až dýl? Já se lázním normálně bráními.Ale můj dobrý známý mudr mi řekl at tam mažu,že mi to fakt doporučuje.Nelhal by mi.Určitě nechci letos,pokud se rozhodnu ,tak příští rok,lázně mají být od 6-12 měsíců po operaci.. Ale ty s tím co po operaci máš bys jet měla možná co nejdřív,tam bych sázela na to že ti pomůžou. Renčo,je fajn že jdeš na novou MR,takže to budeme vědět hned víc a čerstvý nález si myslím že rozhodne co dál.Chápu že tě neurolog vystrašil tak jsi se ztáhla,ale my dnes už tady víme,že názor jednoho mudr je málo ! Tak už s tou gynek operací vyčkej na vysledky krčky.Jen nechápu proč ti tu gyn operaci neudělají,jsou přece pod krk různé podložky a límce aby si tě udrželi v pevnu při operaci.Dle mě ztráta času,mohla jsi mít gyndu už za sebou. Dášo,napsala jsi nám novou diagnozu DRAZDENI KRCNI PATERE..Tak máme trochu vysvětlení,co je to to naše pobolívání rukou po operacich-vlastně i před operací,což se objevuje vetšině.Je jasný že to chce čas.Ty už jsi doma taky od listopadu,jak to vidíš dál? Asi se ani nebudeš pokoušet jit do práce když ruka stále brní vid?Mohly ti to rozbouřit i lázně,to se stává. No to jsem teda fakt příšerná,takhle dlouhej dopis tady snad nikdo nemá.. Tak se všechny opatrujte a chci o vás vědět...( - : papa ivana

rena

Ahoj Ivi, u mě to vůbec vše šlo poslední dobou nějak z kopce , a hlavně sem měla smůlu na doktory- ( a to opravdu a bez nějakých předsudků !! ) - na jejich liknavost, nerozvážnost , špatnou -nerozhodnou péči a navíc mi nejvíc ublížilo , když v době největších bolestí a na pokraji sil, bez spánku , atd. - (co vám budu povídat , však to znáte !) - mě doktor začal "rozcvičovat , a "rehabilitovat " - pak se dostavily tak šílené bolesti , že si nepamatiji ani příjezd do nemocnice a násl.dva dny .No, tam sem to "rozchodila " - a dál už to znáte - neurolog - " To bude dobrý - však s tím bojujete léta , po OP. to bube ještě horší , vydržte , atd. No, a tak tu trpím- ikdyž konečně sem u neurochirurga. Někdy počkat s operací je též řešení a klid a konzerv.léčba pomůže - ale nevím, uvidíme.jsem unavená a vystreslá - navíc , když sem zvyklá být aktivní, a fungovat doma i v práci - a teď mám strach , co bude. K té gynek. operaci - oni mě mohly operovat - ale tam bylo riziko při anestezii, záklon hlavy při intubaci , manipulace v narkóze atd. - to by mi v tom akut.stavu ublížilo. Teď to není 100% bez rizika , ale už to jde a nechci to odkládat - nejsem zvyklá být tak na " hromadě " a štve mě to !! Ivanko, ty zde píšeš, jak ti operace pomohla - což je super - napiš zas a dej vědět - jak se ti daří, jak se cítíš , v čem si pokročila atd. - to nás "čekatele " potěší. Všechny vás zdravím a přeji hodně sil!! A čekám, že se ozve Zbyňek - ten je na tom asi nejlíp - což mu přeji . Páá.,všem .R.

Oksana Klimová

Dobrý den - co se týká oprace, nevím jak jste se tenkrát rozhodla ae v ssučasné době vám nabízíme toto - pokud jste byla málo odškodněna po autohavárii - bezplatně Vám pomůžeme vybavit slušné odškodné / až 4 roky zpětně od autohavárie/- email:Klimova.O@seznam. cz

Jana K.
1x

Nevím, jestli jesm psala, že jsem odeslala dva dotazy se svou diagnozou, na Homolku a do Motola, někdy asi ve čtvrtek, ale zatím bez odpovědi. Na Homolce pracuje jedna naše známá jako Dr. na neurologii, tak když mi nikdo neodpoví, tak to zkusím přes ni. Dneska mám nějakou krizi. Potíže s krkem které mě už dlouho trápí a jsem objednaná na sono krku asi 5.5. Objednala jsem se tam ještě v době, než mi řekli, že mám problémy s krční páteří. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli si někdo myslíte, že může být od páteře, když mám pocit, jako že někde na krku mám něco, co tam nepatří?? Pořád mě v krku ze stran různě dloube, různě píchá, ale nic tam nenahmatám. Ťakový pocit, jako bych ho měla oteklý, nebo tam někde něco překáželo, tlačí mě i v oblasti ohryzku a špatně se mi mluví. Různě mě to tam zepředu táhne a jakoby škrtí....

Dáša

Reaguji na přispěvovatele, když jsem v minulém příspěvku nepopsala zdr. problémy před operací. Spoustu let jsem trpěla bolestmi tzv. "za krkem" - měla jsem pocit, jako když visím na háku, táhlo mě to uvnitř krku, doslova stahovalo, umdléváním pravé ruky a tak, že jsem někdy nemohla zvednout tel. sluchátko, pracovat s myší na PC. Když jsem jela autem, musela jsem pr. ruku pokládat do klína, protože držet se stále volantu prostě nešlo. Léčba?!: opakované trhání krkem (lékařem), potom rehabilitace nevalné kvality, 1x infuze, ale ambulantně. Když už jsem byla ve fázi, kdy mě začala pr. ruka podélně brnět, chladnout- teprve potom mě neurol. poslala nejprve ne EMG, potom na MR. Tady se potvrdilo vyhřeznutí ploténky a výrůstky. Ostatní už jsem psala. Po opraci jsem cítila úlevu, hlavně za tím krkem došlo k úplnému odstranění problému, ale pořád trvá ta bolest a občasné brnění pr, ruky a bolesti obou loktů. Podél obou hran rukou od rame až k zápěstí mám nyní bílé mapy - místo se ztrátou pigmentu, a to je to o čem mluvil oš. lékař v lázních, že je to vlivem dráždění krční páteře a sám rovnou konstatoval, že od toho mohou bolet lokty (aniž bych to říkala). Dříve mi hlavně ten levý 2x obstřikovali, s tím, že je to "tenisový loket", takže takové je vysvětlení - NENÍ. Takže můžu konstatovat, že operace KPmi určitě pomohla - odstranily se určitě některé potíže, ale jak je vidět, může stále ještě tak dlouho po zákrkoku něco přetrvávat. Mně jdejen o to, aby mi někdo z lékařů řekl, zda se to ještě může zlepšit, nebo je to nevratně poškozené (kořeny nervů od dlouhodobého útlaku) a budu s tím muset takto žít! Moje lékařka mi nedokáže k tomuto dát žádné vysvětlení, tak čekám na ko v Ústí -neurochirurgii. Po telefonu mi nikdo nechtěl podat nějaké vysvětlení a dříve mě neobjednají. Tak taková je situace, jsem už ze všeho nervozní, chci do práce, ale celý den předkloněná a pracovat na PC asi nezvládnu. Dáša

Romana_2

Dík za povzbuzení, po operaci jsem byla zhruba 2 - 3 týdny úplně v pohodě, pouze jsem cítila bolest pravé lopatky, postupně začaly úporné bolesti hlavy , přidala se záda a pravá ruka, ta je teď téměř pořád nateklá a pálí jak čert. Ta hlava byla opravdu nesnesitelná, nyní jsem po infuzích, hlava už sice nebolí každý den, ale záda a ruka bolí stále a při námaze se přidá opět hlava a cítím každý nádech, to bolí jakoby pod klíční kostí až do zad a když to přepísknu, tak mám pocit, že mám v krku nějaký balon a těžko se polyká. Lázně mi doporučila i neuroložka, ale domluvily jsme se až na konec srpna, spíš až začátek září, protože se musím nejprve vzpamatovat a pak taky nechci být o prázdninách tak dlouho pryč. Vůbec nevím jak to bude s nástupem do práce, protože nevydržím delší dobu sedět, no uvidíme. Zdravím a přeji všem spoustu pohodových dní bez bolesti :-)).

Míša

Ahoj všichni, byla jsem týden na chaloupce, tak se ozývám až teď s pěknou chřipajznou, která se rozhodla mě navštívit a potrápit. Jani s tím krkem mám to samé už od prosince 07. Byla jsem na SONU na ORL jsem docházela ale vše bylo v pořádku. Ta operace v listopadu 08 se dělala hlavně kvůli špatné chůzi (červnen 08 jsem přestala chodit, utlačilo se to někde a po dvou měsících odeznělo) ale chůze byla dost špatná. Měla jsem řadu zdr. problémů + to tlačení v krku a špatné polykání. Operaci měli rozvrženou na dva zákroky, ale po tom prvním jsem byla ihned bez veškerých obtíží až na pooperační bolesti. Do dubna 09 se to jevilo krásně, ale pak se to opět začalo zhoršovat. Bolesti do rukou a nohou (bodavé s pálením), tlak v krku + dušení, hůř se mi mluví vleže na zádech, to mě v krku tlačí nejvíc. Bolesti v týlní oblasti, která mě dost zmáhá, chůze není nejlepší a vrátily se bolesti hlavy, které trvají od konce února, takže paráda. Loni na MR byl vidět útlak míchy u C2, EMG bylo v pořádku, tak se operace odkládá, ale nevím do jaké míry je to nebezpečné a a zda si některý pohybem můžu ublížit. Zdr, problémy narůstají, měcís se mi stává, že mám na pár sekund necitlivé ruce, což mě děsí nejvíce. 18.5 jedu na Homolku k dr. Paďourové a objedná se MR krční páteře, tak jsem zvědavá co tam bude za překvapení. Lednová MR hrudní a bederní páteře, byl docela šok,, to jsem tu už psala. Doufám že tu MR krční uspíší, protože je to někdy už neúnosné. 15.6 mám rezervovaný termín v lázních v Bělohradě, tak už se tam moc těším, že si odpočinu a snad načerpám energii. Jo začala jsem dělat DEDRU, jestli budete mít zájem mrkněte se na www.dedra.cz a tam klikněte na virtuální katalog, jsou tam pěkné věci. Jo a dělám ještě oriflame, tak tam také klidně mrkněte. Jo a když tam přemýšlím, tak mi měli také autonehodu, odneslo to jen auto, taťka usnul za volantem, ale naštěstí jsme jeli asi jen 30km/h strhl to do protisměru do příkopu, já s e strašně lekla, také jsem spala a cukla hlavou a byla v šoku. Policie ani sanita se nevolala, ale já měla tu noc dost bolesti, pak se tu upravilo to bylo 05, tak to má možná také souvislost. Protože 06 se mi rozjela opět ta má nemoc. Ivi já jsem 5let v plném invalidním důchodě, těd bych měla jít znovu před komisy, jo a je to Arnold Chiariho malformace ta má nemoc, tak se klidně mrkni na doktorku.cz tam klikni na nemoce a tam to už na jdeš, nebo normálně si napiš tuto diagnózu do seznamu a tam Ti vyjedou podrobnosti. Je to pěkná svině, ale zžít se s ní musím, už to trvá 12 let a nezžila jsem se s ní. Zdravím všechny, jdu si lehnout. Pa Míša

IVANCE - RENA

Ahoj Ivčo, dlouho si se neozvala - a tak mě zajímá , jak je ti !! Ty si byla takový optimista a hlavně si šla do toho s odvahou, a po operaci si byla úplně v pohodě , tak nám napiš , co děláš, jak se " hojíš " a vůbec jak se ti daří !?? Samozř. to platí i pro ostatní , dejte vědět jak se máte. Přeji jen to nej. a ať už nás zahřeje sluníčko !! Pá.rena

ZBYŇKOVI

Ahojky Zbyňku! Tak ty se máš asi nejlépe - ( což ti jen přeji ) - proto se zřejmě neozýváš . Ale dej vědět , napiš , jak se cítíš a vůbec , jak si na tom , co ruka ,atd. Měj se hezky a ozvi se taky !! Pá. Rena

helena

Ahoj všichni, pročítám Vaše příspěvky a nedá mi to a připojuji se k diskuzi. Já jsem po 2 operacích krční páteře.Stalo se mi to po "hloupém" pádu.Měla jsem útlak na míchu.První operace 2006 ploténka C5-6,dynamická titanová náhrada.V roce 2008 mi začala slábnout levá ruka,opět výhřez a nová stejná operace tentokrát C4-5. Operace ve FN Brno Bohunice,operoval MUDr.Máca. Nyní i po té době mám velké problémy s citlivostí dolních a horních končetin,levá ruka zůstala slabá,nejsem schopna rozepnout si třeba řetízek.Hůř se mi i chodí,něco jako podpatek je pro mě tabu. Bolesti zad mě neopouští.Ale jsem ráda i za to,bez operace mě čekal vozík.Přeji Vám všem pevné zdraví a záda bez bolesti.

karel

Tak tak..krl

ivana
1x

Taky nechápete jak jste mohly dřív vše stíhat ještě při práci?? Já mám pocit že co jsem doma tak jsem pořád v jednom kole,a někde lítám,nestíhám...Ještě že mám skoro celý den vycházky.Jo byla jsem před 14 dny na pohotovosti s velikou bolestí v pravém podžebří-tam kde už nemám žlučník.Beru léky,byla jsem na sonu břicha a příš.týd jdu na sondu do žaludku.Vím že to není nic moc,přezto se těším na nový zážitek-opakuji nejsem normální ( - : Ted 3.5. jedu liberec první kontr po OP.Mám stále to lehčí slábnutí levé ruky při zvednutí,někdy i pravé.Ted mám pocit asi 3 dny i lehčí řezavé bolesti té levé ,jako pruhama to trochu táhne od ramene pod loket.Uvidíme,zatím čekáme.Koukám hlavně,že s rukama tady má problém snad každý. DASO,taky mě před rokem neurolog trhnul nečekaně zezadu hlavou a tohle teda už si nikdy nedám udělat.Příšernej zážitek,on se smál,já v šoku,no a já už pak jen cítila stále zhoršování mého stavu až do OP.To,zda máš porušené nervy se zjistí na vyšetření EMG´= SEP+MEP.Dej si to udělat.Myslím že ti nikdo z dr asi neřekne zda ti bolest rokou ustoupí,je to hodně individuální.Musíš cvičit a doufat..RENCO, když ti nechtějí dělat operaci na gyndě kvůli intubaci+záklonu hlavy,tak to jen svědčí o tom že máš tu krčku fakt pěkně v háji a že je čas to řešit.Už at jsi na nové MR a víme víc... JANI,my jsme ty motavé-zapoměla jsem ti napsat že jsem před OP byla na těch SEP+MEP a tam mi to potvrdilo porušení motorických nervů.Byla jsem ráda že se to prokázalo,že nelítám roky po dr zbytečně a že jsem si to nevymýšlela..Tak jsem zvědavá jak to dopadne tobe.Co ta Homolka? Já jsem se tam objednávala po telefonu a dali mi termín za měsíc.Pak jsem to zrušila a zvolila liberec.Pocit knedlíku v krku,nebo nateklého ohryzku jsem mívala často,taky to znám.ROMCO, drž se taky to nemáš nic moc,sakra,snad ti ty lázně pomůžou,tvůj případ mě nutí nad sebou nejásat,neb vidm že může dojít ke zhoršení stavu..MISO,projížděla jsem si toho tvého Arnolda,musíš mít taky všechno?? ((( -- : teda holka jestli se z toho aspon ze 70 % vyhradeš,budeme s tebou moc rády...Vypadá to že jsi si tu krčku rozjela po té bouračce néé ? Držím ti pěsti,moc moc..Tuším že ti není moc let že?? ZDRAVIM novou HELU..máš asi ten samý titan pružný implantát jako já..Ty máš Helo ty bolesti stále od té poslední operace v r 08 ? Nebo ti to začalo až dýl po OP? No dámy,začíná mě opouštět elán,když to tak o vás po OP čtu a když mě začíná taky ruka pobolívat,to mám teda vyhlídky (( - : Néé, to byl vtip,jsem zvyklá situaci řešit AZ nastane,takže zatím si nic nepřipoušítm,dokud se neděje nic velkýho... Končím,synek už přijel ze školy a je lehce nervní,že mu zabírám PC (( - : Mějte se co nejlíp a jsme ve spojení..papa ivana

Míša
1x

Ahoj Ivi, tušíš správně, bude mi letos 25let. No s tou bouračkou jsme to vůbec nespojovali, já se jen leknutím uděřila do zátylku tím bržděním. No oni našim ještě v Motole po první operaci řekli, že asi za 10let se ta operace bude muset zopakovat a uhodli to. A jestli tomu napomohla ta bouračka, tak to nikdo neví, ale možné to je. Také si říkám, že musím mít vše. To si naši semnou užívají od narození jsem se narodila ve 27.týdnu a vážila jsem 800g, 4měsíce jsem byla v inkubátoru... No nejsem dítě štěstěny :-)) prostě si musím vyžrat vše co jde, hlavně poslední 2 roky, to je úplně bezvadný :-( Mějse a pááá

operace

Ahoj Heli, no také sis prožila svoje ! A dvě operace krční p. tak za sebou - no to je náročné! Ale také se chci zeptat : jaké byly problémy před operací ?? Před tím nešťastným pádem si problémy neměla ? A není zřejmé , v jakém stavu si byla po úrazu , před operací - dle tvých slov ,asi hůř, než po operaci ? Opravdu je to hrozné , jak ta páteř může potrápit - vím to z vlastní zkušenosti - téměř vše se dá zvládnout - ale jak člověk zkusí trápení se zády - tak už ví , co je to bolest a obavy , co bude dál ! a také se nestačím divit , co to znamená ty bolesti a problémy s " rukou " u většiny , co zde píší ? A nevím , čím je to způsobeno a zajímalo by mě to ! Jsou i případy , kdy před oper. bolest rukou , ruky nebyla a pak ano - a nikdo zde ještě nepsal , že by jim to doktoři vysvětlili ??! Jestli víte někdo proč to tak je - napište ! U mě je to stále na nic - ke krční se přidává starý problém s bederkou - k tomu řeším gynek. operaci - no , už sem vážně vystresovaná , jako nikdy - a tak se to navaluje jedno na druhé! Ivanko, ty si statečná holka - operaci máš na jedničku - tak se netrap a neřeš - po kontrole uvidíš - ale nhledej problém - ikdyž vím , jak je stále člověk plný obav a strahu ! HELI , díky za odp. a ještě dej vědět , jak si spokojená v Bohunicích a jak se ti jeví Dr. Máca , a celková péče ? Tak zdravím všechny , a hodně sil .Páá. Rena

Helena-Rence

Ahoj Reni, já jsem před úrazem neměla vůbec žádné problémy.Po tom pádu mě začaly brně ruce a nohy,tak jsem šla k neurologovi-léčim se u něho s migrénou.ten mi napsal léky a řekl,že se to spraví.To bylo v březnu 2006.Na kontrolu jsem šla až v červnu,kdy se můj stav podstatně horšil,necitlivost prstů na rukách a problémy s pravou nohou-mrtvění. neurolog mě poslal na MR,na kterou jsem šla až v říjnu,tak dlouhá byla objednací lhůta.pak znovu k neurologovi,ten mě odeslal v velmi vážným nálezem na konzultaci do Bohunic -MUDr Máca a pak to šlo fofrem.Do týdne operace.Myslím,že kdybych se na tu MR a operaci dostala dřív,neměla bych tyto následky.Ptala jsem se na to Máci,ale ten mo řekl.že na to odpověď nezná.Jinak on je skvělý odborník,operoval mě i podruhé.Teď jsem u něho byla i s bederkou,pokud prý se to zhorší,tak že by mě taky odoperoval.Moc tě zdravím,ozvi se.

"HELEN"

Ahoj Heli, tak tvoje problémy se nastartovaly vyloženě tím úrazem - zatraceně, viď!To mě mrzí, zvlášť,když před tím si problém s krč.pát.neměla.Jen je škoda, že doktoři nejednají rychleji- mohou nám ušetřit spoustu trápení. Já se také trápím ,z velké části , díky nespolupráci a liknavosti doktorů - neurolog mě stále léčil konzervativně, stále ať vydržím, že s tím umím bojovat už dlouho a operace prý je risk - no ,a mohla sem to mít za sebou! Sama sem si našla Dr.Máce , a teď jdu k němu zas na kontrolu - ale , jak říkám, -momentálně delší dobu nějak vegetuji, přežívám, ty akutní, velké bolesti teď nemám - jelikož se bojím a moc se hlídám - ale nebaví mě to a trápím se! Mám necitlivý ukazovák, což je stres jak hrom - a ktomu mě zlobí ta bederka - jak sem stále ve strachu a stresu , tak se to vše hroutí! Tolik let stěmi zády bojuji - ale tentokrát mě to nějak porazilo a ne a ne se z toho dostat! Ale to jistě většina zná, tedy ti, co jim problémy přetrvávají- záda to je ohromná bolest a trápení.Všem držím palce. Říkám si ,jsou to nervy , ty dorůstají a regenerují se , tělo někdy dokáže zázraky - tak musíme bojovat - ale někdy chybí síly ! Helenko, ber to taky tak - měla si dvě vážné operace , tělo potřebuje zregenerovat - dej si čas - po operaci je to jiné, chce to víc rekonvalescence a hojení - tak vydrž! Dr. Máca se mi též jeví jako odborník a celkem fajn - ale kdyby těch lidí neměl tolik - pak je toho na něj , myslím moc - a přitom máme tolik otázek ! A určitě ti řekl, že to chce čas. Tak se opatruj , měj se hezky a hodně štěstí a sil ! Zdravím tě , a ozvi se ! Páá.Rena.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce